ij- pn rn m n- het scheepvaartverkeer ia Egypte en hot Suez-Kanaal in 1906 is onder do rubriek Scheepvaartstatistiek opgenomen. In dit overzicht wordt Ncdcrlnnd's aandeel in dit verkeer zooveel mosrclijk aangegeven. Verder zijn aan dit nummer van „Han delsberichten" een tweetal bijlagen toege- -voegd, die beide om haar afgegrond geheel bijzondere aandacht verdienen. Do eerste bevat een rapport van Con sul-Generaal Maas, tc Londen, over „Vak onderwijs voor winkelbedienden in Enge land". Hierin wordt uiteengezet de groei der beweging, die ongeveer 9 jaar geleden zich in Engeland begon te ontwikkelen ter ver krijging van vakonderwijs voor bedienden in het kruideniershedrijf en in de aanver wante vakken. Na een korte inleiding bespreekt de heer Maas de volgende punten: lo. "Het eerste vakonderwijs voor krui deniersbedienden in Engeland 2o. Navolging van het te Manchester ge geven voorbeeld- 3o. Enquête omtrent een regeling van het vakonderwijs 4o. Schema's van leerplannen van Cur sussen aan winkelbedienden Dit rapport is een aandachtige lezing overwaard. Do tweede 'bijlage is een rapport van Consul-Generaal Knobel, te Petroria, over: Spoorwegen in Afrika, waarin op 'de be langen (ook voor Nederlanders) jian den aanleg van vole nieuwe lijnen m dat we relddeel verbonden, zoomede bp de eco nomische ontwikkeling van geheel Afrika, do aandacht wordt gevestigd. Ook de lezing van dit rapport kan wor den aanbevolen. In deze bijlagen zijn een- tweetal onzer beste consulaire vertegenwoordigers aan het woord Wat zij te zeggen hebben over do bovengenoemde onderwerpen deden zij in bondige, duidelijke iappoiton. BINNENLAND. Jhr. F. F. von MUMen. 7 To 's-Gravenhage is in den ouderdom van 75 'jaren overleddn de- gepens. gene- raal-majoor der infanterie Jhr. F. F. von Mühlen, adjudant in buitengewone'n dienst van H. M. de Koningin. Afgevaardigden ter Vredesconferentie. Do afgevaardigden ter Vredesconferentie van Duitsebland, 'Oostenrijk, Frankrijk en Brazilië zullen hun intrek nemen in het Palace-hotel te, Bclie'veningen. STADSNIEUWS. Gezondbeifiskolonie. Mijnheer de Senator. Zooals wij hebben medegedeeld is gis teren een groep kinderen van hier ver trokken om nieuwe levenskracht op doen door een ve'rblijf op de Veluwe, waar do-or do Schiedamsche eh Delftsche vet- eenigingen van G-e'zondheidskolomën een gebouw voor .dit doel is gesticht. Noor stichting en onderhoud van dat ge bouw -en A-oor het uitzenden van kinderen is echter jgeid, en veel' geld noodig en hoewel menig Ige'goede flink bijgedragen heeft en bijdraagt, is ést nog steeds groote behoefte aan Ime'or. Op verschillende 'wijzeh trhcht' de ver- eeniging hier Iteri stede dit geld bij elkaar te krijgen en daartoe' zijn al meermalen komedievoorstellingeh gegeven, waarvan de netto-opbrengst rsvofdt ge'stort in de kas •Ook ditmaal heeft ee'n aantal dames en heeren zich daartoe' weer bereid verklaard waaronde/ tal van goede bekenden op de planken. i A.s. Vrijdag zullen zij in "du Officior'eh- Tpreeniging opvoericn „Mijnheer do Sena tor", een blijspel in 3 bedrijven van Schön- than en 'Kadelburg. Het is een alleraardigst stuk, waarin <le allen overhcerschende papa-senator, op slimme wijze "misleid, me'evverkt tot een huwelijksverbintenis, waar'te'gcn hij zich gekant had. 1 Waar wij 'uit erivaring weten dat de'ze dilettanten op het toone'el „goed werk' loveren, he't blijspel alleraardigst in elkaar zit on leuke toonooltjos geeft, het doel dar voorstelling ten volle letters sympathie ver dient, daaa- mag zeker wel worden ver wacht, dat deze avond een schitterend sue ces zal hebben en een ruim bedrag zal doen vloeien in do kas der Schieclanische Yerecniging voor G-ozondjhcidskolonies, die dit geld zoo uitstekend weet uit tcgeven Voor de drie bestuursplaatsen van het Volkshuis, zijn alleen candidaat gesteld de heeren M. Bakkes, G, J, NV. Brouwer en P. Sanders, die dus gekozen verklaard zijri De ledenvergadering heeft plaats morgen Zondag, 5 Mei. YereenSglng tegen Bedelarij. D-o algemuene vergadering der vereerd- ging tegen bedelarij zal Woensdag 8 Mei a.s. -gehouden worden in het' gebouw der Spoelingvore eniging. Het is te wenseh.cn dat do leden ditmaal ook gehoor govcn aan het dringend verzoek Van het Bestuur om d,o vergadering bijta wonen. Ten gerieve van hen die met een roeiboot in de Oosterhaven aan wal komen, is door de gemeente thans een flinke trap gemaakt, waarlangs de aankomenden tegen den opge hoogden wal kunnen opklimmen. K. Y. Yan Deventer'# Glasfabrlrkca SchiedamDelft. Door de betreffende directies is een circu laire a.m den handel verzonden waarin zij berichten, dat de Nanmlooze "Vennootschap ,Van Deventer's Glasfabrieken, gevestigd te Schiedam en de Nanmlooze Vennootschap ,Flesschenfabriek Delft (voorheen Boers en Compagnie), gevestigd te Vrijenban, bij Delft, besloten hebben hun bedrijf tot een ,te maken. „Daartoe zullen de beide genoemde Maat schappijen in liquidatie treden eu oprich ten een nieuwe Maatschappijde Naarolooze Vennootschap Van Deventer's Ctlasfabrie- ,ken SchiedamDelft, te vestigen te Schie- ,dam onder directie van den heer J. C. van Deventer. „De op te richten Maatschappij zal het bedrijf der beide thans bestaande fabrieken voortzetten en zal bereid zijn de loopendo contracten van levering van grondstoffen en producten over te nemen voor zoover de termijnen van levering vallen na don datum barer oprichting, overigens zullen echter ..de be-'de thans bestaande Maatschappijen „ieder voor zich haar loopendo zaken afwik- „kelen en haai liquidatie voeren. ,.De nieuw op te richten Maatschappij „stelt zich ten doel het exploitoeren van Glas blazerijen met al hetgeen daartoe in den ..ruimstcn zin behoort en hoopt hetzelfde „vertrouwen te genieten dat geschonken werd „aan de beide Maatschappijen "die hun be- drijf in haar hebben opgelost. De Directeur „zal bevoegd zijn, binnen de grenzen door „de statuten aan te geven, voor de Ven nootschap te teekenen." Naar men ons mededeelt is hier heden een nieuwe logger, gemerkt SUH 45-i sHan- del", aangekomen voor de reederij A. v. d. Toorn, welke logger van hier uit ter vis- scherij zal varen. De hevige stormwind, die met de gewel dige regenvlagen der laatste dagen deed denken dat men November, in plaats van de liefelijke Meimaand was ingegaan, heeft vanmorgen op het erf van den veehouder Rey aan den Veüevestsingel een boom afge broken, waarbij een deel daarvan op den openbaren weg vieldit is spoedig weer verwijderd. Gevenden Toorwerpes, Aa,nrr«zig aan hot <jomniiua.riaa,t ran po litie: Een wollen halsdas, een knipmes, een glacé heerenhandschoen. Terug te bekomen do volgende adressen Een broche met portretten bij v. Wasse naar, brugwachter Koemarktbrug4-strengs granaten armband bij v. Zon, Schie 68 -1 strengs rood koralen armband bij Hoef- laken, Rott. dijk 15; een nikkelen honden halsband met belastingteeken bij Gudde, Rott. dijk 105een jongensmante] bij v. Kernpen, Baan 23een bril met huisje, wed. v. Ravens, Hofje van Belois 24een porte- monnaie met eenig geld, G. Duk, El. Groe nendal 17. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot IH/2 uur voormiddag. Telephoonnurrunetr 244. Gevraagde* arbeidskrachten. Beha,nger. Behanger (halfw.) BanbiersbecLiettd©. Ha,Uw. draaier. Halfw. plaatwerker. Jongen v. gistpakh. Aangeb. arbeidskrachten. Halfw. meubelm.. Schoenmakersjongen. Verver. W agenmakersleerl. Dagmeisje (nood£,.) Voor do Rotterdamsche rechtbank stond heden terecht E. B„ scheepskapitein zonder bekende woonplaats of verblijfplaats hier te lande, beschuldigd van op 18 Aug. 1906 aan boord van het s.s. Julia, liggende in de Binnenhaven te Rotterdam, nadat alle op de generale verklaring vermelde goederen waren gelost nog aan boord te hebben gehad 9 zakken ruwe beetwortelsuiker wegende, netto 858 KG. niet op genoemde verklaring ver meld. De eiach luidde een geldboete van 2316.60. Voorts cischte de rijksadvocaat tegen C. R, wed. van J. v. A., C. de V., L. V., J. P. M. v. d. W„ en G. T. J. M., huis vrouw van IC. v. M. allen te Schiedam we gens het ongedekt vervoer van gedistilleerd, ieder 25 boete en tegen J. V. eveneens te Schiedam wegens een zelfde feit, 2 geld boeten van f 25 ieder. Tramongeluk. De Atnsterdamsche rechtbank zette gis teren het getuigenverhoor voort in de straf zaak tegen Hendrik Jacobs den gewezen wagenbestuurcter van tramlijn 4, die inden nacht van 4 op 5 December 1905 door on voorzichtigheid pen botsing op liet kruis punt 'Weteringschans en Vijzelgracht niet kunnende voorkomen, den dood'zou, ver oorzaakt hebben van de 24-jarige onder wijzeres mej. Lenain. De voorzitter deelde mede, dat nu slechts twee getuigen zouden gehoord wor den, om daarna de zitting te schorsen tot Maandag. liet eerst werd nu gehoord de di'rec!- teur der gemeentetram, do heer J. H. Neys- sen. Hij verklaarde tint na den aangere den wagen onderzocht to hebben, veel tc hard door tfetaaagde moet gereden zijn. Wanneer met de voorgeschreven mindere snelheid bij het kruispunt was gereden, en de wagen had toch door 'do mem gelbo- pen of geslipt, de botsing niet de nood lottig© gevolgen als thans gehad zou heb ben, en z. i. dp „zands Hooier voldoende wenkte. Verder verklaard© getuige, dat bekl.ïn Aug. IÓ06 reeds eens geschorst was en hem straffen zijn opgelegd wegens te hard rijden bij bochten, cn over, wissels en voor het spreken met het publiek op het bal kon. Bekl. was z. i. zeer ónversclhillig en ook daarover bad getuige hem, reeds meer malen onderhouden. Do hheer J. R. Brunner, ingenieur der gemeentetram, had' spoedig na het onge luk den toestand detr rails opgenomen en achtte dien niet zoo heel' ongunstig; de zandstrooier bevond hij"- in orde. Verschillende (passagiers werden na de pauze gehoord, die verklaarden dat op lijn 4 sterk geremd werd'en de wagen na de botsing terugreed. Do opzichter Dirze geeft een gelijke ver klaring omtrent den toestand 3er baan als de ingenieur en geeft mededeelingen om trent snelheid en piasseeren. De chef-wagenbestuurder "Geevo meent dat het ongeluk niet zou gebeurd zijn wan neer gereden was zooals het behoort. De conducteur v. d. Rregger van tien motorwagen op lijn 4 zegt dat er niet te hard werd gereden, en dat hij gedurende een jaar met beklaagde heeft gereden zon der ongelukken. J. van. der Heijden werd besloten niet op het voorstel der Patroonsvereeniging, betref fende op beide fabrieken hangende loon- kwestie in te gaan. Blijft de patvoonsvereeniging haar besluit handhaven, dan zal a.s. Dinsdag het werk worden neergelegd. Te New-York en Brooklyn slaken 5000 dokwerkers. Er is een groote politiemacht op de been om ongeregeldheden te voor komen. Eleotrische tram Voorburg— 's Uage. Naar wij vernemen, zijn de onderhan delingen tusschen de Ilaagsche Tramweg maatschappij en de Bouwgrondmaatschap pij ,,'s-GravenhagcVoorburg", voor aan leg van een elcctrisehe tram over den hoofdweg (Koningin [Wilhclminalaan) van laatstgenoemde bouwgrondmij. zoover ge vorderd, dat de aanleg dier tramverbinding verzekerd is. De daarvoor noodige vergunning, reeds vroeger aan liet Ilaagsche gemeentebestuur aangevraagd, is de vorige week ook aan het. gemeentebestuur ,van Voorburg ver zicht. Deze tramverbinding zal loopen van nabij het Staatsspoorstation te Voorburg tot minstens net Plein in Den Haag, terwijl t Ilaagsche tramtarief op deze nieuwe lijn van toepassing is. Bajtker. Bankwerker (halfw.) Boekbinder. Jongen v. kantoor. Koperslager. Molenaar. Pakhuisknecht. Slagersjongen. Timmerman Timmerm^nsleerlmg. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Zakkenmaker. Personen voor lichte werlcz a^mhede n Schoo nmaakstor Dagmeisje. Wagschen aan huis gevraagd. Vers telnaai werk aan huis gevraagd. Ifunst en Wetenschap. Door bemiddeling van het ministerie van buitenlandsche zaken te 's-Gravenhage heeft het comité der Tentoonstelling van Ambachts werktuigen, Paleis voor Volksvlijt te Amster dam 4907, bericht ontvangen, dat de Zweed- sche regeering een bedrag van 6000 kronen beschikbaar heeft gesteld met het doel om voor Z weedsche handwerks- en ambachtslieden door uitkeering van reisvergoedingen de ge legenheid te openen de- tentoonstelling te bezoeken. Kechtzahen. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond terecht de firma Blankenheijm en Nolet, dis tillateurs te Rotterdam, beschuldigd van op 28 Juli 1906 lo. uit de distilleerderij 2>De Sleutel" aan de Zalmhaven te Rotterdam te hebben uit gevoerd een fust inhoudende 293 liter gedis- tilleerd: curajao en spiritus bij haar als distillatrice in gebruik 2o. dit fust door 2 knechts te hebben doen voortrollen' en vervoeren naar een aan de Victoriastraat 5 gelegen distilleerderij 2e kl. en 3o. dit vat daar te hebben binnenge bracht. De eisch luidde drie geldboete ieder van f 1461.60, Gemengd Nieuws. Uit de Rotterdamsche haven Men meldt ons uit Rotterdam: Het s.s. Haydn is hedennacht door de beide elevators geheel gelost cu naar zee ver trokken. Hedenochtend zijn uit Gorinchem aange komen 50 arbeiders om de graanbootwerkers te vervangen, die op het s.s. LIangorse wei gerden te werken met de mannen van de nieuwe corporatie van beëedigde meters en wegers „De Volharding". De mannen uit Gorinchem zijn voorloopig ondergebracht in een lichter in de Maas haven. Hedenmiddag "heerschte op het Beurs plein een groote drukte, maar een talrijke politiemacht was aanwezig om voor den heer Prins c. a., die gevolgd werden, een vrije doortocht te hanen. Do cargadoors en stuwadoors zijn vast besloten het ingenomen standpunt te hand haven. Onts.nettingsdienst. De heer M. A. van der Perk, directeur van den gemeente-reinigingsdienst te Rotter dam, is heden met het s.s. »Potsdam" naar Amerika vertrokken ten einde de inrichting van den ontsmettingsdienst te New-York te bestudeeren. Stakingen. Te Beortu staken nu ook de landarbeiders, die reeds het geèischte loon of meer ver dienen. Mest- en slijksehippers, alsmede slijkgra vers," staken eveneens. liet is waarschijnlijk, dat te 't Waar en Nieuweseheemda de partijen het spoedig eens zullen zijn Te Beert-j besloten de stakers, dat het ziekenfonds hun een renteloos voorschot zal geven. Vele landbouwers zijn van dat fonds donateur, die evenals de burgerij genoemd besluit zeer alkeuren. Alles is zeer rustig. In de Donderdag gehouden vergadering dor Patroonsvereeniging voor tabaksindustrie to Eindhoven met het personeel der firma Aalfs De Jong en het personeel der firma Inbraken. Ten kantore van don heer Jesse, die een kantoorboekhandel drijft op den N. Z. Voor burgwal te Amsterdam is gisternacht iage broken. De daders hebben het kantoor duch tig overhoop gehaald en uit een lessenaar f 50 gestolen Vermoedelijk is men met val- sche sleutels binnengekomen. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor en het pakhuis van den heer Jos Sillevis, aan het Korte Groenewegje te 's-Gravenhage. Een tweetal rijwielen en twee kistjes sigaren waren meegenomen, maar de politie vond 's morgens bij het onderzoek een der rijwielen en een kistje sigaren terug in een achter het pakhuis gelegen weiland. Overreden. Te Markelo klom een jongetje van vijf jaar op den disselboom van een wagen die aan een ander was verbonden. Het kereltje viel er af en werd door den zwaar beladen wa gen overreden. ITij was onmiddellijk eert lijk. Een kwajongensstreek. Frits, een echte galgenbrok van 'n jongen, wordt door z'n onderwijzer eens geducht on der handen genomen o\er de ondeugende streken, die iiij zoo nu en dan uithaalt. Nie mand en niets ontziet hij om zich eens vroo- lijk te maken of om iemand een poets tc bakken. Met de boodschap naar huis dat meester 's avonds z'n vader wenscht te spre ken. besluit de onderwijzer z'n reprimande. „Dat zou ik liever maar niet doen meneer," zegt de schelm, „want vader is verschrikkelijk doof en u kunt hem daar door bijna niets aan 't verstand brengen. Meester laat zich echter niet afschrikken en geeft Frits heeft evenwel noozel gezicht de boodschap overgebracht en gezegd dat de onderwijzer vader wil spre ken, maar waarschuwt tevens dat deze zeer hardhoorig is, zoo erg dat het zeer moeilijk is met hem te spreken. Als de onderwijzer nu komt en met een stem als van een ba zuin den vader vraagt te spreken, wordt hem op even schreeuwerigen toon verzocht boven te komen en nu ontspint zich een gesprek op zulk een rumoerige wijze dat men zou denken, dat er een hevig twistgesprek was. Dit duurt zoo lang tot Frits' vader roept:- „Maar waarom schreeuwt u toch zoo hard, 'k ben niet doofWaarop de onderwijzer op even verwonderden toon schreeuwt: „Waarom roept u zoo hard? Ik ben ook niet doof Ondertussehen staat vaders veelbelovende spruit op een eerbiedigen afstand het gesprek af te luisteren en verkneukelt zich van ple- („Prov. Gron. Ct.") 's avonds aan z'n bedreiging gevolg. s middags met een on- ken op den ecroboog. Hij was een te groot liefhebber van do vroolijkheid om zich niet in hun kring te. scharen en met gejuich, werd hij begroet door de "anderen. Met hun vieren vergaten, ze spoedig' den eere boog, waarop de ingezetenen,, uit de an- dcie plaats zaten te wachten. Die vrees den dat zij het feest zonder de zoo vu rig begeerde straatversiering zouden moe ten vieren. Daarom trokken, er ecnigc ach tenswaardige mannen met een wagen op ui,t, laadden den boog er op, en keerden onder luid gejuich daarmee terug. De vroo- lijke broeuers werden door den herber gier aan de hun wachtende taak herin nerd. Vol moed trokken ze weer naarhet weilc. Toen ze zagen dat de boog reeds verdwenen was, hebben ze aan een won der geloofd. Zij willen er nu liefst weinig mogelijk van, hooien. GW- Gron. Ct.") Kind verbrand. Eergislenniddag had het 3-jarig dochtertje van den spekslager A. C., te Sprang, het ongeluk in oen ketel kokend vet te vallen. Overladen met vrccsehjkc brandwonden werd liet ongelukkig kind uit haar benarde positie verlost. Geneeskundige hulp werd aanstonds ingeroepen, doch mocht niet meer baten. Gevaarlijk speelgoed. Gistermiddag ontdekte 'n politieagent, dat in de Tolstraat twee jongens '11 eigenaardig spelletje handen uitgevonden. Zc vermaakten zich nl door met '11 „heusche" revolver te schieten. De politieman, denkende aan 't gevaar dat uit deze liefhebberij kon voort vloeien, begaf zich or heen, doch de jon gens, vrien blijkbaar dit bezoek ongelegen kwam, zetten 't op 'n loopen. De dienaar van den Heimandad hun na. Zoo werl 't 'n zeer geanimeerde wed strijd. Heggen cn slooten, die in den weg kwamen, werden met groote springkunst over gewipt. Alzoo 'n wedstrijd met hindernissen. Ten Holte rolden beide jongens in 'n sloot, waar ook de agent hnls-over-kop in 't water kwam. Inmiddels hadden de jeugdige rak kers de revolver weggegooid. Nadat re op 't droge gebracht waren, werden zij onder veel belangstelling van het, als altijd dadelijk bij de hand zijnd publiek, en onder mcdcgeleide van onderwijl ter assis tentie geroepen politie, naar 't bureau aan den Amsteldijk gebracht. („Tel.") Een gearresteerde thooge stijl". Te Leeuwaiden is gisteren gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overge bracht een Duitscher, lecraar aan de Ber- litzschool aldaar, een zekere M„ zich noe mende Frcihorr von M„ die zich in zijn land moet hebben, schuldig gemaakt aan ette lijke misdrijven, die onder het bereik der Duitsche strafwet vallen. Waarschijnlijk zal uitlevering volgen. We hadden al eenigen tijd over dezen „Freiherr" hooren praten en wat we van hem vernamen doot ons bovenstaande tijding niet dan natuurlijk vinden, 's Mans verhalen waren eve 1 geweldig als het contrast tus schen zijn eenvoudige positie en de uit enkele bijzonderheden blijkende weelde van korteren of langoren duur. De Duitsche Ju stitie zal zich nu wel met de verificatie dier verhalen belasten en dan zal het ons niet verwonderen, zoo zij er een postscriptum aan toevoeg!waaruit blijkt, dat we hier to doen hebben met de aanhouding van een internationale oplichter in lioogen stijl. („Lw. Ut.") Eereboog. Ergens in de provincie Groningen was een 'feest gevierd. Vlaggen, groen en de Zondagseho pakken der bewoners gaven aan het 'dorp een feestelijk aanzien. Vooral trok daarbij de aandacht een giootc core- boog, die in de hoofdstraat was opgericht. En niet weinig groeide "de trots der be volking toen een commissie uit het na burige 'dorp niet ongenegen bleek den eereboog voor een flinke som over lo ne men, daar er in die plaats over ecnige dagen ook een feest stond te worden ge vierd. De feestcommissies kwamen bijeen, heel officieel en spoedig was do zaak van do eereboog beklonken. Des daags naliet feest werden de spaden in den grond ge stoken oni dc rijkversierde palen weer uit lo graven. De menschen waren echter 111 oen tc feestelijke stemming om zco maar in kooien bloede een'eereboog otuver te halen. Daar moest een drupsko bij ge dronken worden, vond men. Er werd een afgevaardigde benoemd, 'die "de versnape ring zou halen. Hij gingmaar keer- do niet terug, een tweede man ging, met een dorstige keel cn 'bleef weg. Num mer drie loog op weg om, de twee de serteurs tot hun plicht te roepen en 'de vierde en laatste man bleef achter om' den eereboog to bewaken. Maar hij begreep dat van uitgefecste menschen geen kwaad te vreezen was en ging pok heen waar zijn vrienden waren gegaan. Hij Vond "hen genoeglijk bijeen, terwijl ze prosit dron- Kai en kalf. Een kalf van den veehouder J. te Appel scha werd onmiddellijk na zijn geboorte naar buiten gebracht en eenige oogenblikken aan zijn lot overgelaten. Een kat begon het beest in de keel te bijten en vergastte zich aan zijn vleesch en bloed. Toen de eigenaar kwam kijken was 't kalf dood. liet ontplofte benzine-schip. Omtrent het in de Golf van Biscaye in de lucht gevlogen schip „Silverlip" van de Asiatic Petroleum Cy. verneemt men nader dat het 't eerste stoomschip was dat aldus beladen dom* het Sucz-kannal is gekomen, en ook het eerste met benzine geladen schip, dat op deze wijze vergaat. Schip en lading waren te Londen ver- zekeul het schip voor 95.000 p. st., de la ding voor 60.000 pd. st. liet reddiugsweik werd volbracht door het s.s. Westgate" dat de geredden opnam ter wijl de „Silverlip" in volle vlam stond. Van de geredden hebben 4 zwuro brand wonden. Tot do machinist. vijf vermisten behoort ook de b: te di m ei Brand. In het vrijhavengebied van Hamburg heeft gisteren een zware brand gewoed. De groote loodi van de Pakhuis-maatschappij J- II. Baehnmnn, in de wijk Stcinwüxdir, »an do overzijde der Elbe, waarin 10,000' balen katoen geborgen waren, is een prooi der vlammen geworden. Ook werden groote transporten ruwe suiker door water en ww vernield. De brandweer, die met alle stooni- spuileti weckte, is er m geslaagd de <lwr den vonkenregen groot gevaat' loopendo sp!" ritus pakhuizen van Ilerwig te behouden. Dc schade wordt begroot op vier mild0®11 Mark. Spoorweg-ongelu k ken. In October, November en December van het vorig jaar zijn in de Vereenigde Staten bij spoorwegongelukken 474 personen omge komen, terwfjl 20.604 gewond werden. Dez? MKfc>MBB8WMfii6flMaOM»aOBMOiaWB10tg>Ctta zoo zier. BS ne T0 ce JK iirt lie orl

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2