Schilderachtige cijfers. Met buitenste uiterlijk. XIV. BONENLAND". Ingezonden Mededeel ingen. Zij die de Pink Pillen gebruiken eten goed. Gemengd Nieuws. avountTLfdH mufJftaman stielitsverploging, aankweken van den sin voor sparen, en bevorderen de gelegenheid daarvoor. Dank brengen we aan ieder die op het terrein van zijn arbeidsveld in deze richting mede werkzaam was. Pogingen om hier in het bezit, te komen van een school of klassen a oor achterlijke kinderen bleven helaas zonder gevolg, ja het schijnt dat wij venier van de verwezenlijking zijn dan woleer. Dit is niet uit gemis aan een gevoelde behoefte of uit gebrek aan ma teriaal, maar als gevolg tan wettelijke mooie* lijkheden. AA ie niet dagelijks verkeert in hel gezin van den werkman, weet niet koevele achter lijke kinderen men aantreft en welk een 'ast en zorg zulk een kind veroorzaakt juist daar waar men aan gezonde kinderen reeds vx> weinig tijd en geld kan besteden. Womlcr- lijk, zelfs onrustbarend is hot hoe weinig in het gezin wordt gelet op gebreken naar lichaam en geest, bij het kind, stotteien, niet of zeer gebrekkig spreken, doofheid, slecht zien enz., wordt niet geteld, nauwelijks op gemerkt. Dat dc ouders door er dadelijk werk van te maken, het gebrek geheel of ten dcele zouden kunnen verhelpen, hieraan wordt niet gedacht, nog veel minder dat ze door deze verwaarloozing tegenover hun kin deren slecht handelen, door hen onnoodig den strijd om het bestaan moeilijker te maken. Het achterlijke kind gevoelt zich thuis en op school dikwijls zeer ongelukkig, het wordt uitgelachen of als onwijs behandeld. Het is niet in staat ooit iets te \crdienen en eet voor twee. Met een verstandige speciale lei- Hing, door menschcn die er een studio van gemaakt hebben is er van bet achterlijke kird nog veel te maken, maar hoe dit te bereiken, zoolang individueele behandeling rot dc onmogelijkheid blijft belmoren Daarom richte men op een school voor achterlijke kinderen, geen klassen, hetgeen slechts een halve maar. gel zou zijn, omdat er dan weer tc veel leerlingen door één on derwijzer behandeld moeten worden, aange zien men uit de statistieken heeft opge merkt dat 1 der schoolgaande kinderen tot de achterlijken behooren, hetgeen \oor Schiedam dus op 50 a GO' zou komen. Volgens deskundigen mag een klasse \an achterlijken hoogstens uit 1-1 of 1G leerlin gen bestaan. Men kan een gewone, lagere school op richten, zooals in Den Haag, die in de ver ordening genoemd wordt ..een school oor kinderen die behoefte hebben aan voortdu rende persoonlijke leiding van bijzonder daarvoor bestemde onderwijzers" zoodat zij dan valt onder de gewone wet op het 'ager onderwijs, de onderwijzers vallen onder do pensioenwet en de kinderen onder de leer plichtwet, hetgeen niet het geval is, als men de school noemt „school voor achterlijken of zwakzinnigen." Onder dezen naam is wel een bijzondere school op te richten met subsidie van de gemeente, dit Ls echter, met het oog op het belang der onderwijskrachten veel minder wenscheiijk. Moge Schiedam spoedig eon school, als eerstgenoemde Tijk zijn het zou een zegen voor de toekomstige maatschappij zijn! De „Kinderbescherming" wordt bevorderd door de Kinderwetten, welke langzamerhand in het volksbewustzijn een plaats gaan In nemen. Door het informatie-bureau werd reeds menigmaal de hulp ingeroepen van het agentschap van den Voogdijraad Rotterdam II. De bemoeiingen voerden soms tot ontzet ting der ouders, soms tot hulp van anderen aard ten behoeve der kinderen. Het door genoemden A^oogdijraad gevoelde gemis aan een vereeniging welke de voogdij kon aanvaarden, gaf ons bestuur aanleiding, het initiatief te nemen tot oprichting \<m zulk een vereeniging waartoe in Dec. 190G reeds kon worden overgegaan en die onder den naamVereeniging „Commissie \oor Kinderbescherming" op dit oogenblik reeds werkzaam is. Bij de plaatsing van ouden in gestichten en van kinderen in passende omgeving, had onze vereeniging eenige malen een geluk kige keus. AVij spraken hierboven nog over de infor maties ten behoeve van de commissie tot ver schaffing van warm voedsel aan behoeftige schoolkinderen. Een goed denkbeeld was liet van di ze commissie het onderzoek op te dra gen aan ons Bureau. De meerdere bekend heid met veel gezinnen en de geoefendheid in 't onderzoek, kwamen zeker den spoed 'en goede, terwijl onze kennis er sterk door werd uitgebreid. Van de 121 aanvragen gaven 28 aanlei ding om elke hulp te ontraden. Bij 34 raportcerdsn wij dat voor kindervoeding wel ceirge grond bestond, bij 17 dat zij wen- scheiijk, noodig echter slechts bij 11 gezin nen was. Van 42 gezinnen bleven gedurende fcel ondeizoek de kinderen reeds uit zich zelf v.cg of werden door den onderwijzer ver boden de voeding langer te bezoeken. Het D. C. dat die gezinnen ter behande ling krijgt, waar de oorzaak der armoede nog kan worden weggenomen of armoede kan worden voorkomen, gaf ons verslag vim ".ijn werkzaamheid met rekening en verantwoor ding van het geldelijk beheer, zooals hier achter volgen. De financioele toestand is or ook al mot schitterend, ware het niet dat nu al meer dere jaren een schoone gift van een belang stellend Rotterdammer inkwam,dan moest nog meer dan nu op de uitgaven worden be zuinigd. - Met leedwezen moet worden vermeld dat gebrek aan genoegzamen geldelijken steun oorzaak was dat oen teringlijder niet geholpen kon worden. In Nederland, mot zijn vele liefdadige instellingen, is niet. één sanatorium voor onvonnogende teringlijders. AV'aur men zich wendt, steeds luidt liet troostelooze ant woord „Niemand wordt, hier kosteloos verpleegd". Wel zijn te Ilollendoorn acht bedden voor kosteloos verpleegden beschik baar, maar de/e zijn steeds bezet. Zulke stak kers hulp te moeten weigeren, is niet benij denswaardig voor een armbezoeker en voor zoo'n liopoloo/o of twijfelachtige patiënt \ecl geld uit de beschikbare fondsen besteden, mag men niet. tegenover do undone behoef- tigen. wier toestand door steun blijvend \erbetonl kan wonden. Moge de ziekteverzekering hierin veran dering brengen. En nu nog wat over do inrichting onzer vereeniging. 't meer vormelijk deel van een verslag. Op de algomeenc vergadering ten vorige jare werd besloten art. 10 van het Reglement to veranderen en het. aantal be stuursleden uit te breiden van 3 tot 5. De toenmaals gekozenen, de hoeren. C. van Meurs on F. J. Smit, namen zitting. De heer Gouku trad als penningmeester af en de heer Van Meurs kwam in zijn plaats, terwijl dc heer Gouka, die aan de beurt van aftreden was, als bestuurslid werd herkozen. Mej. Gazan bleef als socrctares werkzaam. Volgens rooster is aan de beurt van aftre ding de lieer J. Lechnor Czn., die her kiesbaar is. liet bestuur houdt zooveel mogelijk maan delijks een vergadering waar o. m. uitvoerig de behandelde gezinnen worden besproken. Tn moeilijke gevallen raadpleegt de armbe- zockster den voorzitter en een der bestuurs leden A'ati do hierboven genoemde 11G aanvra gen aan het informatie-bureau werden 20 rapporten verstrekt aan het damescomité*. 58 aan particulieren. 5 aan vereenigingen. 33 meldden zich zelf aan, wuanan bij G bedrog in 't «pel wa«. terwijl 2 maal door het ge meente-bestuur inlichtingen werden ver zocht aangaande gezinnen, die zich om on derstand tot II. M. de Koningin hadden ge wend. Van de 11G rapporten liepen 2S over gezinnen reeds hij de vereeniging bekend. Behandeld werden 82 nieuwe gezinnen, waaraan na het eerste rapport direct 31 wer den afgevoerd omdat zij niet in dc termen vielen. 51 genoten onderstand of zijn nog in behandeling hier of bij het damescomité. Naar don burgerlijken staat, zijn deze gezinnon te verdoelen als volgt-: 39 bestaande uit man, vrouw en minderj. kinderen6 bestaande uit. vrouw "a minderj. kinderen; 1 bestaande uit ongeil, vrouw, 2 bestaande uit man en vrouw zon der kinderen; 3 bestaande uit ongch. man. Naar het beroep: 2 gistbnas, 2 smid, 16 los sjouwer, 1 grondwerker, 3 fabrieksarbei der, 3 branderskneclit, 1 metselaar, 1 glas blazer, 1 molenaar, 1 kruier, 1 polderwer ker. 2 schipper, 1 metaal draaier, 1 schoen maker. 1 loodgieter, 1 kuiper, 1 kolendra- gcr, 1 kistenmaker, 1 stoelenmaker, 1 gi=t- kladder, 1 bankwerker, 1 stoker, 1 lorren- koopman. De vr. hoofden van gezinnen waren 2 werkster, 2 koopvrouw, 1 waschvrouw'. Naar den godsdienst: 27 Roomseh-Katho- liek, 21 Nederl. Hervormd, 3 Evangel, Lu- therscli. Aan werk werden 13 menschcn geholpen, en daarmede de oorzaak der arinoede weg genomen. Omtrent het sparen dat wij in 1904 op fle scholen weder aanmoedigden, is minder gun stig te rapporteeren. Arolgcns de onderwijzers blijft het aantal sparende kinderen stationair. He' snoepen wordt er niet^mindcr door, hetgeen teleurstellend is; dit komt omdat de ouders spaar- en snoepeenten geven en het de kinderen nooit invalt ook hun snoepgeld in de spaarbtis te gooien. De Nutsspanr- bank, welke een gemakkelijk spaarstelsel m- voerde, heeft in elk geval liet systeem ver gemakkelijkt zoowel voor den onderwijzer als voor het kind. Hiermede is ons verdag ten einde, noch juichtonen, noch klaagtonen passen, "t had zoo'n kalm beloop. Nas moet met erkente lijkheid woelen getuigd van de warme be langstelling van ekelen, waaronder die door bi/onderen steun veel van dit werk moge lijk maakt. 't Vertrouwen dat de algemccne toestand er slechter op zou worden als ons werk on gedaan bleef, geeft ons lust cn m .cd er weer mede voort te gaan. Bij de verdere vergelijking van hot be heer der openbare werken in de verschillende grootero steden komen wij al dadelijk voor groote moeilijkheden. AVij raken hier direct in het dikste van den doolhof van het ge meentelijk beleid en vinden op onzen weg veel klemmen en voetangels en naast onzen weg veel voetpaden, die leiden naar hot struikgewas van buitengewone uitgaven, naar gemeentebedrijven en naar wat niet al. Zoo ooit, dan dringt zich hier wel weer zeer sterk de opmerking aan ons op, dat het toch een zaak van groot gewicht zou zijn, indien eens orde in dezen chaos werd ge bracht, indien eens een ambtenaar werd anngewozen om liet kluwen to ontwarren cn de verschillende gemeentebegrootingen zoo uit elkaar te pluizen, dat ton slotte geliik naast gelijk zou kunnen worden gelegd. Het is waar, dit zou een levenstaak zijn, zij zou niet zijn te vervullen zonder dat de verschil lende secretarieën meewerkten en1 het is uiet ondenkbaar, dat die meewerking niet overal met dezelfde bereidwilligheid verleend zou worden. Doch wolk een uitstekend overzicht van de gemecntefinnnciën zouden wij krij gen indien men ons do cijfers eens behoor lijk gerangschikt voor zou kunnen leggen. Maar keercn wij lenig tol ons onderwerp en tot onze taak dio iszooveel zulks bin nen het bestek van een courantenartikel en mot onze beperkte, immers gchcol officialise, hulpmiddelen mogelijk is enkelo cijfers ter vergelijking naast elkaar te zetten en zoo doende aan te sporen tot verdere ontginning van dit nog steeds vrijwel brnnk liggende terrein. De eerste post, dien dc officiecle statistie ken onder „openbare werken" brengen is: Openbare gebouwen en huizen. Een verge lijking is voor ons hier nagenoeg onmoge lijk, daar slechts twee van de in ons bezit zijnde 14 begrootingen, deze uitgaven (al thans gedeeltelijk) brengen daar waar zc thuis bohooron en dan ook door den officiee- len statisticus worden thuis gebracht: onder „Openbare werken". Beter gaat het niet do tweede katogoric, die van de torens, klokken on uurwerken, en met de derde, betreffende de straten, wegen, pleinen en voetpaden. Hier vinden wij dc volgende cijfert: torens. kl0,;kenl en samen, uurwerken. Groningen f 975.flB54.f2629. Haarlem -1200.-(?)-2590.— - 3790. Arnhem - 150.™ -1075.— - 1225.— Nijmegen - 392 50 -1189.-1581.50 Dordrecia - 330.- 1230.- 1580. Leeuwarden - 310.- 605.- 945. Den Bosch - 575. Delft - ÖOO,— - 1335.— - 1885.— Zwolle - 100.- 850.- 450, Schiedam - 50.— - 850.— - 900.— Gouda -1350.— - 780.— 2080 Alkmaar -1070.— Middelburg - 15U.- 485.— - 635.— Assen - 15. Een paar nanteekeningen Groningen maakt dezen, post zoo boog met zijn middelceuwsch unicum: den toren wachter, die in do stilte der nacht blaast, ijverig werkt als anderen slapen en GO'O verdient. Haarlem komt aan zijn hoog cijfer door dat op do tweede lijst ook 900 voor den orgelbespeler, den welbekenden heer Ezer- man, en 150 voor den balgentredcr voor komen. net torenonderhoud is hier vermoe delijk slechts voor een gedeelte opgegeven. Aan de orde komen nu de straten en de pleinen, de wegen en de voetpaden, en de plantsoenen. Ook hier moeten wij aan het opgeven van de cijfers de opmerking vooraf doen gaan, dat men niet dan met de uiterste voorzichtigheid deze cijfers met eikaar moet vergelijken. Want al worden deze posten over liet geheel vrijwel gelijkluidend be noemd. toch behoort men te bedenken, dat hier soms de buitengewone en de gewone uitgaven door elkaar zijn gegeven en dat niet altijd scherp gescheiden zijn de werkelijke kosten van dezen tak van dienst van de ar- bcidsloonen van gemeenteambtenaren. Wij krijgen de volgende cijfers: I II straten en wegen ea totaal p'.ant- pleinen. voetpaden. IenlI. Boenen. Groningen f44985 f 7758 f 52743 f13590 Haarlem - 87725 -35245 Arnhem -31510 -18290 - 49800 -12965 Nijmegen -14400 -29495 -43895 -16257 Dordrecht -37425 - 5250 - 42G75 - 7092 Leeuwarden -22770 - 6850 - 29620 - 8764 Den Bosch -25500 -11100 - 86600 - 5300 Delft -22200 - 4300 -26500 - 7700 Zwolle -26744 - 6186 Schiedam - 30150 - 4450 Gouda -14100 - 750 - 14850 - 3975 Alkmaar -10099 - 6954 - 17053 - 7830 Middelburg - 4241 - 2390 - 6631 - 8385 Assen f 3340,50 f 2502.07* f 5842.57s f 2150 Hierbij dient onmiddellijk opgemerkt dat een post van 9100 op de Arnhemsche b'e- grooting waarschijnlijk nog bij het totaal van deze stad in de derde kolom moet wor den gevoegd. (Wordt vervolgd.) Corps diplomatique. Naar wordt gemeld zullen ter gelegenheid van de Vredesconferentie de Belgische ge zant bij ons hof, baron Guillaume on me vrouw de barones Guillaume, vier groote avondpartijen geven en wel op 20 Juni, op 3 en 18 Juli en op 1 Augustus, M. E. de Tflldt. In don Haag is in het Diaconessenhuis Bronovo, na een operatie overleden de heer M. E. de AVildt, een bekend en go- acht oud-Nederlander, dio vele jaren ge leden als ingenieur der N. Z. A. S. M. naar Transvaal vertrok. Na den oorlog vestigde hij zich als civiel-ingeni'eur to Pre toria. Hoe gezien hij aldaar onder zijn landgenooten was, blijkt o.a. uit dc om standigheid, dat een groot dool van de Nederl andsche kol o ris aldaar indertijd aan de Nederlandsche regeering een petitie zond, om den heer de AVildt tot consul- generaal, als opvolger van den heer Domc- la Niemvenhuis, te benoemen. Sedert een maand was hij hier te lande, om herstel van gezondheid to zoeken, hetgeen hij he laas niet heeft mogen vinden. („Vad."). De tweede vredesconferentie Naar Reuter gisteren uit Christiania seinde, heeft Noorwegen tot zjjn vertegen woordigers benoemd: Hagerup, gezant to Kopenhagen en in den Haag, consul Grieg en Lang, secretaris van Nobel's vredesco- mité. Ontwerp-Rijks Inkomstenbelasting. Na een rede over de aanhangige be- lasLingont werpen door den heer Roodhuyzen, voor dc vereeniging Belastingstelsel lo AVoho, is, op voorstel van liet Kamerlid den heer Zijlma, het bestuur gemachtigd aan de Twee de Kamer een adres te richten, waarin ad- luicsic wordt betuigd nan de ontworpen in komstenbelasting. Kantongcreclitsgebomv te Schiedam. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot ruiling van gebouwen en er ven tusschcn don Staat der Nederlanden en de gemeente Schiedam. Bij de desbetreffende overeenkomst wordt door den Staat aan de gemeente Schiedam afgestaan liet kantongereehtsgebouw aldaar aan do Schoolstraat met bijbehoorende gebou wen en erf, gropt 4 aren en 8G centiaren, in ruil voor het hoerenhuis en erve te Schiedam aan de Lange ITaven no. 65, groot 3 aren en 35 centiaren, ton einde het laatste tc bestemmen lot huisvesting van hot kantongerecht. De te ruilen panden zijn door twee bc- eedigde schatters opgenomen, die de waarde van het door de staat over te dragen perceel hebben geschat op 10,500; dat is 'jOO hooger dan die van het huis door de gemeen te Schiedam af te staan. Dit waardeverschil kwam intusschen der regccring niet belang rijk genoeg voor om daarop de ruiling, waar hij de Staat een zoo groot belang zou heb ben, te doen afspringen. Politietoezicht vlsscherij. Het reisrapport van Ilr. Ms. schoener Zeehond, belast met het politietoezicht op de visseherij in de Noordzee, gedurende de maand April i? opgenomen in de „Stct." no. 109. Tijdregelliig*. Men verzoekt mededeel ing van het vol gende liet Cenlraal-comitó, tot hot bevorderen van de aansluiting van Nederland bij dc Midden-Europoesche tijdregeling, hetwelk vóór vijftien jaren door zijn actief optreden heeft, weten te verhinderen dat de nadeden van den Givenwiehtijd door het Nederland sche volk gedwee aanvaard werden, heeft dezer dagen zijn werkzaamheden weder hervat. De plaatselijke comité's in Amsterdam, Arnhem, Assen, Breda, Briefte, Delft, üok- kum, Dordrecht, Edarn, Groningen, Den Haag, Haarlem, Ilattem, llengeloo, 's-IIer- togenbosch, Leeuwarden, Leiden, Meppol, Nijmegen, Roermond, Rotterdam, Schiedam, Schoonhoven, Sittard, Terneuzen, Utrecht, Venlo en Zierikzee die ook reeds vóór vijf den jaar krachtig werkzaam waren, zijn thans bezig zich opnieuw te organisceren ten einde aan de volksvertegenwoordiging de overtui ging te schenken in hoe brcede kringen der bevolking het door de regeering aanhan gig gemaakte wetsontwerp tot invoering van den Midden-Europeeschen tijd in Nederland met warme instemming is begroet Mochten er in gemeenten belangstellenden zijn, die tot het zelfde dool willen medewerken, zoo worden zij verzocht zich tot het bekomen van nadere inlichtingen te wenden tot den secretaris \un het Centraal Comité, de heer F. A. TToefer, gepens. officier der artillerie te Ilattem. Nederl Bond van Adsistenten der Posterijen en Telegrafie. Onder voorzitterschap van den heer P. Mei- bert, van Amsterdam, werd gisteren te Utrecht de algemeene jaarvergadering ge houden van dezen bond. Volgens het uitgebracht jaarverslag verkeert de bond in bloeienden toestand. Er wordt in het verslag dank gezegd aan den directeur- generaal voor de inwilliging van enkele wen- schen. Het ledental steeg van 185 tot 286. De ontvangsten overtroffen de uitgaven met ruim f200. Met algemeene stemmen werd aangenomen het beginsel van federatie, welke door een commissie zal worden voorbereid verworpen echter werd het denkbeeld van samensmelting met andere bonden van postpersoneel. Voorts werd de wenschelijkheid uitge sproken van de stichting van een sanatorium of het oprichten van een ondersteuningsfonds voor longlijders en zenuwlijders voor alle ambtenaren en beambten, in vereeniging met andere postpersoneelbonden. Besloten werd te verzoeken, ook aan de adsistenten verzamelingen van voorschriften, dienstorders en mededeelingen te verstrekken. De volgende algemeene vergadering zal in Den Hang worden gehouden. deze of in nog andere Dir. bel. Invoerr. en Ace. Bij Kon. Bosl. zijn, ingevolge de Burger lijke Pensioenwet, do navplgende pensioe nen verleend, als aan: J. van der Burcli, inspecteur dor directe belastingen, f 3000; M. J. Carhasius, ontvanger der directe be lastingen en accijnzen, f 1340. Bij Kon. Bcsl. zijn, ingevolge de AVedu wen wet voor do ambtenaren 1890, de na volgende pensioenen verleend, als aan:A. Flim, Wed. A. Dorgelo, kommies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, f 22. Bij de dir. belastingen, enz. zijn ver plaatst, ingang 16 dezer, de komm, lekl. G. Vrankon, van Horst naar Berlicum, L. J. Malhorbe, van Caberg naar Horst; de komm. 2e kl, J. Van Zurk, van Berlicum naar Helden; J. Thiol, van Roermond naar Swalmen; G. Voslambcr, van St. Gecr- truid naar Eysden; de komm. 3o kl. P. Grond van Ter Apcl naar Vlagtweddo, G. Giotoling, van Holden naar Maastricht* A Augusteijn, van Reuver naar Venlo (sta tion); J. do Vries, van Oud Vroonhoven naar Caberg; .T. Socteman, van Ilooge- ruls naar Eysden (station); ,T. Ahrahamse van Swalmen naar Roermond. Ingang l Juni: do komm. 2o kl. R.van der Mei, van Lemmer naar Rotterdam* J Smit, van Zaandam naar id.; S. dc Jonge van Wij lie naar id.; D. v. d. Wou de, van Brielle naar id.; A. Bonman, van Vlaar- dingen naar id; L. Verhoef, van Lobith naar Brielle; II. J. A. Schouten, van Val- konswaard naar id.; J. W. A. Rademaker van Terneuzen naar Sas van Gent. Ingetrokken: do Verplaatsing vandc 'kommies lo kl. L'. J. Jlfarihorbe, van Ca berg naar Ilcijthinzcn; ue kommies 2c kl. C. Verpoorte, van Tor Neuzen naar Brielle; do kommies 3e kl. A. Augusteijn, van Reuver naar Caberg; do kommies 3e kl. J. Socteman, van Hoogemls naar Venlo (station). (Wbl. v. d. Adm. d. dir. bel. enz.). 80 cent per regel. Do Pink Pillen horstellen spoedig bedor ven magen. Zij bezorgen eetlust en een goede spijsvertering. Tor zelfder tijd ver sterken zij het golieele organisme éndoen de krachten terugvinden, die een slechte toestand van do maag deed verloren gaan. Do Pink Pillen verkrijgen dat resultaat, dank zij hare krachtige werking op het bloed, dat zij verrijken, en orri zoo te zeggen, vernieuwen. Op de verzwakking van de organen der maag volgt, onder den invloed van oen zuiver bloed, een toestand van kracht en van goede werking dier zelfde organen. De Pink Pillen, door den Wortel van het kwaad, liet arme bloed, aan te tasten, door het in rijk bloed té veranderen, genezen dc ziekten van de maag op duurzame wijze. Hoewel reeds 50 jaar oud, is <le heer P. Marys, groentenkoopman te Gissingen, Lange Grooncwoud II 19, zeer'goed van zijn i maagkwaal genezen door de Pink Pillen. „Ik ondergoteekende",, schrijft hij, „ver klaar, dat ik sedert langen tijd aan pijn op de maag heb geleden, zoodat ik mij zeer slecht voedde. Mijn lijden duurde zelfs des nachts, en het gebeurde dikwijls, dat ik niet kon slapen. Allo geneesmiddelen waren zonder uitwerking gebleven. Op raad van een vriend ben ik do Pink Pillen gaan gebruiken en eenige doosjes van dit heilzame middel waren voldoende om mij een goede maag weer te geven." De Pink Pillon zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al gemeene zwakte, pijnvlagen. Prijs 1.75 de doos, f 9.per G doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Een nieuwe reddingssloep. Door den heer P. J. Schuttevaer tc Rot terdam is een nieuw model sloep uitgedacht dat hij fichcepsongclukken naar des uitvin ders meening beter zou voldoen dan de tot dusverre in gebruik zijnde sloepen. Met een verkleind model van deze boot zijn indertijd binnengaats proeven genoemen die zoo good voldeden dat den heer Schuttevaer de gele genheid werd geboden een sloep te doen 'ion- wen op de ware grootte. Deze is bij de Gebr. Kortlandt op stapel gezet ea moot 1 Juni worden afgeleverd. Daarna zullen met de sloep proeven in open zee worden ge nomen. Hel kiezers-dreigement. „Do Nederlander" krijgt uit Maarsscn eend stukje ter „opheldering" van het door ons medegedeelde dreigement van „Christelij ke" kiezers aan don Gemeenteraad aldaar. De opheldering bestaat uit een relaas van feiten van jaren her, dio do belastingbe talende kiezers zouden hebben geprikkeld. Intusschen verklaart dezelfde opheldering, dat juist hot dreigement aan hot slot van het adres der 29 oorzaak is geweest van het geiringe aantal handtoekeningen. Dót pleit Voor de vele andere goprikkalden I Branden. Gisteravond zijn te Oosterhout in de Kegel straat zes aan elkander gebouwde arbeiders woningen afgebrand. Een tweetal inboedels gingen mede verloren, de overige konden 7 nog gered worden. Ifet verbrande is gf deeltelijk verzekerd. Te Assen is gisternacht brand ontst'i m>. in oen blok van drie woningen. Twee er i; van, bewoond door n. AValda en M. Ru- pers, zijn uitgebranddo dorde, bewoond door Van Linschoten, is beschadigd. Donderdagmiddag brandde te Milsbtek^ onder de gemeente Ottersum tot den grond 3 af de keuterij van Ruton; enkele jneube-j len werden geredvier geiten kwamen in d°A vlammen om. Van daar sloegen de vlammen over ''1' de keuterij Arts, die eenzelfde lot trnLv alleen de schuur bleef behouden, terwijl het daarin gestalde vee werd gered. ,g Een zeekat. Men meldt uit Stavoren, d.d. 9 Mei naA de „Lw. Ct.": Er is hier con zeekat gevangen. Een

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6