BINNENLAND. V STADSNIEUWS. YL A AltDIN GEN. Kitiist en Wetenschap. Rechtzaken. Landbouw en Veeteelt. Staten Oeneraal. Gemengd Nieuws. Tan hot hof. Reeds ecnigo malen is gemeld, dat H. M. de Koningin in den laatsten tijd vele gron den aankocht, gelegen te Vaasten, onder de gemeente liyve, en grenzende aan hel kroon domein Ilot Loo. Deze week nu is wederom een groote uit gestrekt heid grond aan II. M. in eigendom overgegaan door aankoop der aandeelen van de naamloozc vennootschap Het Yrec- boseh, tot welker gronden, ter grootte van ruim 3S0 hectaren, behooren het Vreebosch, Enkhmit, Motketel, Rarnd, Nieuwenkamp en Paardenhogge. liet. zijn, zeer afwisselende terreinen, in hoofdzaak bestaande uit den- nonboseh cn heide, doch ook op sommige plaateen met prachtig loofhout bezet. Vooral de Motketel is een zeer schilder achtig terrein, waar hooge beuken 's zo- mors hun sclmdmv werpen over de spren gen, d. z. de plaatsen, waar de beekjes hun oorsprong hebben en men het water uit den grond ziet opborrelen. Men vreest ech ter, dat 'dit liefelijke plekje eerlang voor liet publiek gesloten zal worden, hetgeen voor de zomergasten die steeds meer naar deze omgeving komen, wel te betreuren zou zijn, Jnchtbelangen en vreemdelingenverkeer gaan echter niet te zamen. Ook as an er geruchten dat het kasteel De Cannenburah door H. M. zal worden aan gekocht. Thans is het een eigendom van den heer Cleve, kunstschilder te Berlijn, doch de verschillende bezoeken, welke de Koningin en de Prins in den laatsten tijd aan Vaassen brachten, waarhij liet kasteel in oogenscliouw werd eenomen, wettigen weï Hit vermöe'deri, te meer, waar 'de heer Cleve niet liet kasteel zal heeft betrokken, doch een der bouwhuizen op den voorhof, als tijdelijke verblijfplaats voor zich heeft doen inrichten. Mocht H. M. werkelijk het kasteel nan- koopen, om het tot jachthuis te bestemmen, dnn ware gelukkig voor langen tijd de vrees verbannen, dat dit eeuwenoude slot, waar aan zooveel historische herinneringen zijn verbonden, onder sloopershanden zou vallen. („Tel.") Men meldt uit Soestdijk: Ten paleize alhier komen op Woensdag 29 Mei a.s. bij H. M. de Koningin-Moeder logeeren Prins Hendrik VII von Reuss geb. PIcrtosin van Saxen-Weimar, en haar doch ter Sophie Reneta. Corps diplomatique. De Italiaatwche legatie is heden overge bracht van Hotel Ouden Doelen naar de villa "Nieuw Panorama" aan den Parkweg te Scheveningen, waar de gezant voorloopig zijn intrek heeft genomen. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag 24 Mei niet plaats hebben. D. Tan leeuwen, f Te Amsterdam is in den ouderdom van 54 jaar aan longontsteking overleden de heer D van Leeuwen, agent van het Minis terie van Financiën en directeur van de Grootboeken der Nationale Schuld. De overledene was jaren lang lid van het hoofdbestuur der Remonstrantsehe kerk voorzitter van een afdeeling van Liefdadig heid naar Vermogen; president-commissaris van de Transvaalsche Bank en Handelsver- eeniging en commissaris van de Zuid-Afri- kaansche Hypotheekbank. Hij was ridder in de orde van den Nederlandsehen Leeuw. BatakLmden. De Bataviasehe correspondent van de »N. R. Ct." seint: Kapitein Christoffel heeft de schuilplaats van Si Singamangaradja overvallen. De on derneming was echter verraden. De moeder, een vrouw en twee dochters van dien pries ter-vorst werden gevangen genomen en veel kostbaarheden vielen in onze handen. De vervolging wordt krachtig voortgezet. Provinciale Staten-Terkiezlngen, De centrale roomsch-katholieke kiesver- eeniging te Gouda besloot in een druk be zochte vergadering, definitief candidaat te stellen voor de Provinciale Staten de drie aftredende anti-revolutionaire leden, Vinger ling, Hoogendijk en Van der Straaten. Men schrijft uit Slieörecht Door de afdeeling Kinderkijk van de S. D. A. P, zijn Zaterdagavond tot eandidaten ge kozen voor het district Sliedrecht de heeren Hermans en Troelstra. In sociaal-democratische kringen alhier be twijfelt men of door den heer Troelstra de candidatuur zal worden aanvaard. Bij niet- aanvaarding zal vermoedelijk de heer Spiek man te Rotterdam worden gesteld. Tweede Kamer. Onderzoek naar het vaderschap. Door de Regeering is thans een nader ge wijzigd ontwerp van wet ingediend, waarin zjjn opgenomen de wijzigingen welke door haar de vorige week bij Nota op deze wets- voordracht zijn voorgesteld. Postwissels naar Engeland. De 3>St,-Ct," no 117 bevat een Kon. besluit van den 2den Mei (Stbl. no. 92), houdende vaststelling van het recht wegens berichten van uitbetaling van postwissels naar Groot-Brittannië en Ierland en naar de landen en kohm ën, waarmede over Engeland post wissels worden uitgewisseld. Grondbolasting. By Kon. Besluit is bepaald dal hel toe zicht op de uitvoering der wetten tot rege ling der grondbelasting, behalve aan de directeurs der directe belastingen, invoer rechten on accijnzen, wordt opgedragen aan een inspecteur der grondbelastingen, die als zoodanig bij het personeel van de admini stratie der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen wordt ingedeeld dat de controleurs en de surnumerairs van het kadaster, te beginnen met 1 Juni, den ambts titel zullen voeren van controleur en surnu merair der grondbelasting en is, met ingang van 1 Juni, benoemd tot inspecteur der grondbelasting, W. J. H. van Beusekom. conti oleur van het kadaster te Rotterdam. (ïStct.") De vrede&beweglag. Uit Brussel wordt gemeld, dat het inter parlementaire vredesbureau besloot in het voorjaar 1908 te vergaderen, om het pro gramma van de aanstaande conferentie, die te Berlijn in September d.a.v. zal plaats hebben, vast te stellen. Verder werd besloten aan de ministers van Buitenlandsche Zaken der ter vredes conferentie in Den Haag vertegenwoordigde mogendheden een schrijven te richten, waarin de vroeger uitgesproken wenschen nog eens worden herhaald, Oranje Jiassau's-oord. Van verschillende zijden ontvingen wij het heuglijke bericht, dat men pogingen in het werk gesteld heeft dr. Donath, den bekenden oud-geneesheer-directeur van O ran je Nas sau's oord", de leiding op zich te doen nemen van een der groote sanatoria, in verband met de plannen tot een aanmerkelijke uitbreiding dier inrichting. (iTel.") Het Nnt. Onder leiding van niej. Joha. ter Meulcn (do eerste vrouwelijke presidente) werd he den, in liet Gebouw dor Vrije Gemeente te Amsterdam dc 121ste algemeene verga dering gehouden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Uit het ter tafel gebrachte jaarverslag van het Hoofdbestuur, aangaande den staat der Maatschappij on haar verrichtingen geduren de het afgeloopen jaar, stippen wij het vol gende aan: Iïet aantal leden nam toe met 043 en be droeg op 1 April 13.826. Zeven nieuwe de- partemenen werden gevormd en wel te Odoorn, Berlikum (Friesland), Willem stad, Herwijnen, Burgerburg, 's-Heerenberg, en Diepenheini. Geen enkele ging verloren. De rekening en verantwoording over 1905)06 sluit met een nadeelig saldo van. f 1608, welk saldo begroot was op f 11.450. Het hoofdbestuur ontving in SeptT/Nov. de door wijlen mevrouw Verschoor, te Arnhem overleden, aan de Mij. vermaakte f 20'00. Van het Nederlandsche „Volksliederen boek" verscheen de zesde uitgave, weder om van 4000 exemplaren. Het voorschot daarvoor ad 1500 zal met. f 2400 terug- keeren. Het schoolfonds had op 31 Dec. 1906 een saldo van 27.803, terwijl bovendien op het grootboek een nominaal bedrag is inge schreven van 38.000 2i N. W. S. n.l. het legaat Bell. In de serie kleine geschriften verschenen er 3 terwijl er twee „onderwijs voor achter lijke kinderen" door J. Schreuder Azn., en „Volksopvoeding cn Volksleger" door G. Polvliet voor de pers gereed zijn. De proeve met de „Mededeelingen" als orgaan der Mij. ia ook over 190607 ge slaagd. Voor het Nieuwenbuijzenfonds was tot April j.l. toegezegd ineens voor 50.850 en aan jaarlijksche b ij dragen voor f 22S5 over 190G/07 en is daaruit ter be schikking van de Nuts-Commissie gesteld 5500'. Het bestuur is over de ingekomen gelden dankbaar maar niet voldaan. Iïet gevolg van de bijeenbrenging van dit fonds en de instelling van de „Nuts-Com missie voor Onderwijs" was de voorbereiding van het voorstel om de werkzaamheden van de gemengde commi^ie voor onderwijsbelan- gen met 31 Dee. 3 907 te doen eindigen. Daardoor zal het schoolfonds geliquideerd worden, waartoe een voorstel is gedaan, en door welks aanneming de samenwerking inet Volksonderwijs op vreedzame en aangename wijze kan beëindigd worden. De behoeften voor dit jaar worden be groot op 37.93S en wordt daarin voorzien zooals geraamd is, dan zal 10.812 van het kapitaal moeten worden verzilverd. De punten van beschrijving worden ge opend met punt III. Voorstel van het depar tement SluisAardenburg, om art. 41 (be treffende dc financieele regeling) in dien zin te wijzigen, dat op elke begrooting moet voorkomen een sluitpost voor onvoor ziene uitgaven, waaruit met machtiging dor algemeene vergadering kan worden overge schreven, echter zóó dat de inkomsten van het vorige jaar niet overtroffen mogen wor den. Ten vorige jare is deze zaak ook reeds te berde gebracht en werd het bij onzui vere stemming als verworpen verklaard, toch deelden vele departementen het gevoelen van Sluis. In een ontvangen nota, aan den beschrij vingsbrief toegevoegd, heeft het Hoofdbc- stuur het voorste! bestreden als van zóó ingrijpenden aard, dat aanneming er van niet alleen in strijd zou zijn met de werkwijze, maar ook verlammenden invloed zou hebben op de werkzaamheid der maatschappij. Wat dan in den breede uiteengezet wordt. Het voorstel-Aardenburg werd door den afge vaardigde Vors terman van der Oye toege licht, die zeide geen wantrouwen in het be heer te bedoelen, doch de begrooting te ver langen binnen vnsto grenzen beperkt. Zwolle ondersteunde het voorstel dat door dc finan cieele commissie ontraden on door enkele afgevaardigden bestreden werd, alsmede door den hoofdbestuurder, mr. Van Stoe- kum, op grond dal door do tluins gevolgde wij/o van boekhouding dc kracht van do af- deelingeii uitgaat cn ccn prikkel is tot flink optreden. Hierna werd het voorstel bij schrif telijke stemming verworpen met 556 tegen 200 stemmen. Bunt IV bevat een 20-tal voorstellen var. het Hoofdbestuur ter verdere uitvoering en hernieuwing van vroeger genomen besluiten, waarvoor do gezamenlijke uitgaven begroot- woiden op een som van 20.400. Dit werd na eenig debat, op het voorge stelde bedrag goedgekeurd. Plint V is een nieuw voorstel van het bestuur om ƒ.400 beschikbaar tc stellen voor cursussen door een geneeskundige ter verpleging van het zeer jonge kind. Dit werd na ondersteuning door dc finan cieele commissie goedgekeurd. Punt VI nieuw voorstel van het Hoofd bestuur om 2000 beschikbaar te stellen \oor het in 't loven roepen, onderhouden en beboeren van reizende bibliotheken. In de toelichting wordt gezegd dat van derge lijke circuleercnde bibliotheken veel 1 oor volksontwikkeling mag verwacht worden. Fr bestaat reeds een veiveniging van 12 afdeelingen, die onderling luiar hoeken ver wisselt maar in uitgebroidon zin kan dit alleen door de Mij. geschieden. Iïet Hoofd bestuur stelt zich voor in Amsterdam een centrale reizende bibliotheek te vestigen als hoofddcpöt, waarin geregeld nieuwe hoeken worden aangekocht. Van daaruit, worden naar allo plaatsen op geautoriseerde aanvra gen kisten met boeken gezonden. In October verzonden, moeten die in Juni teruggezonden worden. Deze boeken zullen verstrekt kun nen worden na overleg met besturen van sanatoria, ziekenhuizen, horstel lings- en va- cantie-kolonies, medewerking z.al worden gevraagd van spoorweg- en stoomboot-direc ties voor een kist of kast in waggons en kajuit. Ook vaklectuur zou verstrekt kun nen worden. Het Bestuur stelt, daarom voor aan een te benoemen commissie, welke de zaak zal uitvoeren 2000 crediel te ver kenen. Over dit punt duurt het. debat voort. Dir. bel. IiiToerr. en Acc. Pensioen verleend aan J. H. van Assum, ontvanger der accijnzen, f3000; B. II. J. F. Endtz, ontvanger der directe belastingen, f 3000 H. J. Schaling, wed. W. van Oost veen, kommies 2de kl bij 's Rijks belastin gen, f228 M. G. H. Thonus, wed. J. G. P. Borleffs, kommies 4e kl bij 's Rijks be lastingen, f 320A. M. "Wetzels, wed. H, H. Brouwers, kommies le kl. bij 's Rijks belastingen, f482. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 18 dezer bij de betaalmeesters in kas was f 2,909,449.041/g 5, dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 9,700,230.091/2 c. dat op genoemden da tum in omloop waren schat kistpromessen tot een be drag vanf 1,000,000,00 Nu de kiezerslijsten definitief zijn vastge steld en de onderdistricten deze alhier heb ben ingeleverd, blijkt dat het kiesdistrict sSchiedam" voor de Provinciale Staten het volgende aantal kiezers bevat Schiedam I 1058 II 1393 III 1382 Kethel 278 Overschie 589 Totaal 4700 Gistermiddag omstreeks U/4 uur is door buren met emmers water en zout een schoor steenbrandje gebluscht bij v. d. Stoep Hoofd straat 89. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 9J/s lot IIV2 uur voormiddag. Telephoonmimmor 244. Gevraagde arbeidskrachten. Behanger. Behanger (halfw.) Distillateurs jongen. Ba,rhiersbediende. Hajfw. draaier. Halfw, plaatwerker. Schoonmakersjongen. Smidsjongen. Wagenmaker. W agen makersleerl Aangeb. arbeidskrachten. Bajdcer. Bankwerker (haJfw.) Jongen v. kantoor. Boekbinder. Koperslager. Molenaar. Pakhuisknecht. Slagersjongen. Timmerman. Timmerrna,nslee riing. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te belichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden Schoonmaakster. 'Dagmeisje. Wa^schen aan huis gevrapgd. Verstelnaaiwerk aan huis gevraagd. Door de heeren N. v. d. Telden te Schie dam. Jac. Vogel en A. Kerssebnom beiden te Ylanrdingen vormende de firma N. v. d. Volden Co. .te Vlaardingen, is aan den gemeenteraad het verzoek gericht tot terug name van het erfpaehtsreeht der totnogtoe onbebouwd gebleven gronden aan hen in erf pacht uitgegeven. Zij wijzen er in hun verzoek op dat door den ondervonden tegenslag zij iti geldelijke moeilijkheden zijn gerankt en zij de huren van al de panden moeten afstaan aan de hypotheekhouders, terwijl die huren niet toe reikend zijn om daaruit te voldoen de grond belasting, erfpacht, rente van de hypotheken, brand vei zekering en onderhoud. De hypotheekhouders zijn bereid met een dergelijke regeling genoegen te nemen, doch zullen tot verkoop der panden overgaan indien de gemeente het verzoek niet inwilligt. De Commissie van gemeentewerken wijst er op dat terugname gevraagd wordt van grond tot een jaarlijksche erfpachtsprijs van f 1070.161/2 Het verzoek van adressanten is, aldus zegt zij, een noodkreet en wij hebben er dan ook alle aandacht aan geschonken. Beweerd wordt, dat wanneer de onbebouwde grond niet door de Gemeente teruggenomen wordt, de hypo theekbanken tot openbaren verkoop zullen overgaan. Met andere woordenGij gemeente, hebt in de hand ons le vernieligen of ons te laten doorzieken met goede hoop op ge heel herstel. Het alternatief, aldus gesteld, aanvaarden wij niet. Echter betoogt de Commissie, dat zij de bedreiging niet als ernstig beschouwt en motiveert dit uitvoerig. Ook het gevaar voor geschokt crediet voor hypotheken op erfpachtsgrondcn acht de com missie niet zoo heel ernstig omdat daardoor misschien nin het vervolg slechts na fair" voorlichting crediet tot verdedigbare bedragene zal worden verschaft. Zij adviseert mitsdien om het verzoek niet toe te staan. gevangenis zou mooi cn sterven met het 001» op zijn beogen leoflijd. Na de pauze ving hot getuigenverhoor aan, 'Naar aanleiding van de benoeming van den heer K Nieland, commies-chef der eerste afdeeling ter secretarie alhier tot secretaris der gemeente Bellingwolde is de heer L. Knoop, adjunct-commies aan de derde afdee ling, benoemd tot commies chef der eerste afdeeling. Verder zijn bevorderd de heer F. van Kralingen tot adjunct-commies en de loeren A. Beerdam en J. van Leeuwen tot ambtenaar. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag den 24 Mei a. s., des namiddags ten 7 ure 'De netto-winst, gemaakt door de Coöpe ratieve bakkerij on verbruiksvereening ïDe Voorlooper", vanaf 1 Januari tot 31 Decem ber 190G bedraagt 11858,05. Hiervan komt aan rente op aandeelen f 94,40 aan te stich ten vereenigingsgebouw t 617,27 aan uit- keering aan de leden f 617,27 aan reserve fonds f440,93; aan personeel van de bakkerij f88,18. 'Het aantal uitgegeven plaatskaartjes met de heide Pinksterdagen op liet station alhier bedroeg 4859. Door de Vlaardingsche Stoom boot-maatschappij zijn op dezelfde dagen in de richting Rotterdam-Vlaardingen, Ilelle- voetsluis en Brielle 1550 kaartjes uitgegeven. Tot waarnemend hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Ct." wegens ziekte van dr. Zaayer is benoemd mr. G. G. van der Hoeven, redacteur te 's-Gravenhage. Zaak Le Fêure de Montigny en de Geer. Voor het hof te Amsterdam is gisteren de strafzaak in tweede instantie aangevan gen betreffende grove malversaties bij do [foil. ITvp. Bank en de maatschappij tot Zekerheidsstelling van ambtenaren en beamb ten, waai voor de gewezen directeuren J. J. Ie Fèvre de Montigny door dc 4 e Kamer der rechtbank tot 4 jaar on G maanden eri jhr. Theodoor A. C. de Geer tot 4 jaar gevan genisstraf veroordeeld zijn, met 6 maanden aftrek \oor beiden van preventieve hechtenis. Om half elf werd de publieke tribune opengesteld, die in den avond slecht bezet was. Slechts een tiental belangstellenden, terwijl de gereserveerde plaatsen door een 20-tal bezet waren. De Geer trad, begeleid door een Rijksveldwachter, het eerst binnen. Zijn stap was langzaam en blijkbaar zeer moeilijk. De Montigny kwam even daarna binnen. Zijn stap was vast. Beider uiterlijk was weinig veranderd, alleen Do Geer scheen iets verouderd. Nadat beklaagden's namen gevraagd wa ren kreeg onmiddellijk de rechter-rapportcur, mr. B. J. Byleveld, liet woord lot het voor lezen van het door de rechtbank op 5 Ja nuari LI. gevezen vonnis. Dc rapporteur las alleen die beschuldigingen voor, die door de rechtbank als bewezen aangenomen wer den dc valsche boekingen cn dc verduiste ringen. Deze laatste verdeelde do rapporteur in twee groepen, die der gelden en die der effecten. Beide beklaagden luisterden gedu rende de lange voorlezing aandachtig, de Montigny in gebogen houding, dc Geer in den hoek der bank rustig leunende, het hoofd gesteund door zijn rechterhand. Dc bleekheid van zijn gelaat werd bij de voorlezing hoog rood van kleur. Na het uitbrengen van het rapport deelde bekl. De Montigny, op een vraag van den president, mr. J. G. Vogel, mede, dat hij had willen berusten in het vonnis ter wille zijner familie. Vervolgens beantwoordde hij nog verschillende vragen. Bekl. De Geer vertelde snikkend, dat liij in hoogei beroep was gekomen omdat hij was veroordeeld wegens valsehheid in ge schrifte, terwijl zijn mede-beklaagde daarvan was vrij gesproken. Hij riep verder de cle mentie van liet Hof in, opdat hij niet In do T- De advocaat-generaal hij het Amstcr- damsch gerechtshof, jhr. mr. Van den Bran- deler ciselvte tegen de Montigny en Dc Geer jaar ieder, na aftrek van 10 maanden voor De Montigny cn S maanden voor De Geer, Morgen worden do pleidooien ge houden. Bij Kon. besluit is benoemd tot substituut" griffier bij de arrondissements-rechtbank te Rotterdam mr. W. Lunsingh Tonckens, thans substituut-griffier bij dearrondissements-recht- bank te Maastricht. Mond- en klauwzeer. In de quarantaine-stallen te Selzaete, het Belgische grensstation nabij Sas van Gent is onder het daar gestati onneerde vee mond en klauwzeer uitgebroken. EERSTE KAMER, Zitting van Woensdag 22 Mei. De vergadering werd geopend te 21 h uur. Aangenomen werd liet ontwerp-tariet op de Indische in- en uitvoerrechten, nadat de MINISTER VAN KOLONIËN met een enkel woerd het verslag beantwoord had. De heer I10VY interpelleerde daarna den Minister van Koloniën over mededeelhweu door den leeranr Tiemersma te Batavia ge daan betreffende de ergernis-wekkende uit drukkingen door zekeren Van der Biesen op Timor verkondigd omtrent Christus, den Bijbel, het Joodsche volk enz. en dat een Indischen leeranr onder Van der Biesen werk zaam, door hem zou zijn ontslagen en ge straft met gevangenisstraf. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 22 Mei. In de zitting van heden werd de beraad slaging hervat over het de vorige week tot nader aangehouden wetsontwerp betreffende nadere bepalingen omtrent den accijns op het gedistilleerd, strekkende tot het geven van de bevoegdheid aan den directeur der belastingen om een distillateur of brander die na schriftelijke waarschuwing binnen 5 jaar weder een misbruik maakt van zijn recht op accijnskorting, bedoeld recht voor den tijd van 5 jaar te ontzeggen. De Regeering hstd inmiddels een wijziging voorgesteld waardoor beroep op den rechter van de aanzegging van den directeur open staat. De MIN. VAN F1NANC. lichtte deze wij ziging nog eenigzins toe, door welke de heer VAN IDS1NGA zich bevredigd verklaarde, terwijl de hr. DEWAAL MALEFIJT wenschte dat er ook beroep op den rechter zou zijn van de waarschuwing der belasting-admini stratie. De heer DUYNSTEE diende vervolgens een amendement in om een nieuw artikel 2 in te lasschen bepalende dat de brander of dis tillateur binnen dén maand na de aanzegging kan vorderen dat deze zal worden tenietge daan en deswege den directeur kan dagvaar den voor den burgerlijken rechter in het arrondissement onder welke ressort het kan toor van den accijns-ontvanger gelegen is, En voorts bepalende dat de rechter tevens zal hebben te oordeel en over de feiten waarop iin.izegging gegrond is. De MIN. VAN FINANC-. achtte dit nieuwe artikel onnoodig, overtuigd als hij is dat de rechter niet anders zal kunnen en mogen doen dan de zaak in haren geheelen omvang beoordeelen, waarbij de lieer VAN IDS1NGA zich aansloot. De heer DUYNSTEE bleef het desniette min wenschelijk achten de bevoegdheid van den rechter tot het beoordeelen der feiten in de wet vast te leggon. De heer DUYNSTEE trok het amendement ten slotte echter in, overtuigd door het debat dat de rechter ook zal oordeelen over de feiten waarop de aanzegging van den directeur berust. liet wetontwerp werd daarna zonder stem ming goedgekeurd. Ilierna is de behandeling aangevangen van het ontwerp houdende bepalingen betreffende keuring van voor uitvoer bestemd vleesch, bedoelende strenge bepalingen tegen uitvoer naar het buitenland, van minderwaardig vleesch. De heer LIEFTINCK verwachtte van de voorgestelde maatregelen niet veel, zoolang niet méér eenheid gebracht wordt in de keuring van vleesch hier te lande en Engeland. De heer REIJNE, verplichte keuring van vleesch voor het gebruik hier te lande op het oogenblik toch niet uitvoerbaar achtende, verheugde zich over het ontwerp dat ver plichte keuring van vleesch, voor het buiten land bestemd, voorschrijft. Ilij waarschuwde echter tegen te veel uniformiteit en centra lisatie bij de toepassing in het keurings systeem. De heer SCHOKKING wenschte bij de toepassing van het ontwerp dat rekening gehouden zal worden met het bedrijf. Minister YEEGENS betoogde dat het ont werp aan de goedgezinde exporteurs ten goede komt. Redders van dc Berlin". Men schrijft uit Johannesburg dd. 28 AprU aan de »N. R. Ct Bij gelegenheid van de De Iiuyter-feesten alhier werd het plan gemaakt medailles te laten slaan voor enkele der helden, die zich bij de schipbreuk van de sBerlin" zoo flink

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2