Een belangrijk rapport. Msersche Pillen van den Apotheker Richard grand! heer Talma trachtte wel de politiek weer bin nen te halen, maar noch de heer Marchant, noch de heer Troelstra, noch de heer Iïu- genholtz ging daarop in. En toen do minis ter eene geschreven blijkbaar wel overlegde verklaring voorlas waarin hij als zijn stand- ptur te kennen gaf, dat hij zeer zeker deze bonden een goed hart toedroeg, en hunne uitgesproken wenschon ernstig wilde over wegen, zich voorbehoudende iederen wonsch op zichzelf te behandelen, was de zaak ge wonnen. De - heer Borgesius verklaarde na mens de Unie dat ze met 's Ministers uiting genoegen nam, en de moties werden met overgroote meerderheid verworpen. De motie-Marchant verkreeg slechts de stemmen van vrijzinnig-demoeraten, sociaal democraten en den heer Reyne; de motie- lïugenholtz kreeg alleen do stemmen der partiigenooten. De discussies over de instelling van een Departement 111 Indie voor de Gouverne- montsbedrijven zijn aangevangen, maar ge ven ons nog geene aanleiding tot bijzodere opmerkingen. Ten slotte iets over den vragendag. De heer Limburg vroeg naar den beken den Hongaar. Deze Hongaar een zekere Pfei- fer, had indertijd in Groningen dienst wil len nemen als koloniaal, maar kon zich niet voldoende legitimeeren om als zoodanig te worden geaccepteerd. Zonder middelen van bestaan zijnde, werd hij in voorloopige be waring genomen, om, zoodra de vereischte formaliteiten waren vervuld, naar zijn land teruggezonden te worden. Volgens een tractaat met Duïtsehland mo gen wij dergelijke menschen niet over Duitseh grondgebied vervoeren, of wij moeten eene verklaring kunnen overleggen van bet be trokken land, dat dit den „uitgewezene" in ontvangst zal nemen. (Duitschland doet daar zeer verstandig aan, andera bleef het met al die „uitgewezenen" zitten.) Nu zijn er ettelijke maanden vcrloopen, eer de desbetreffende verklaring van de Hoti- gaarsche regeering kwam, en het treurig ge volg daarvan is geweest, dat de bewuste Hongaar maandenlang „in bewaring" is ge weest. Wij verheugen ons er over dat uit het antwoord van den Minister van Justitie ge bleken is dat de Regeering alles gedaan heeft om de Hongaarsche regeering tot spoed aan te manen. En toen dit niet lukte heeft ze toch begrepen, dat een dergelijk geval voor de toekomst onmogelijk moest worden gemaakt. En daarom pleegt de Minister van Justitie met zijn ambtgenoot van Buitenland- sche Zaken overleg om na te gaan of vreem delingen die van dergelijke trage administra tie bet slachtoffer worden, niet ergens anders kunnen vertoeven in hun afwachtingstijd dan in de gevangenis. Eene uitlating van den heer Yan Kol in dertijd in do Kamer gedaan dat de gou verneur-generaal van Nederlandsch-Indië zou gezegd hebben, dat er geen nutteloozer wezens zijn dan „Haagsche Jonkers ca Zee-officie ren" had het corps zee-officieren blijkbaar en begrijpelijkerwijze zeer ontstemd. De heer Van Wassenaer Catwijk, oud-zee officier maakte zich van die ontstemming de tolk toen hij de vraag aan den Minister van Marine stelde of Generaal Yan Heutsz in derdaad deze uiting gedaan had. De Minis ter van Marine, die blijkbaar zijn licht bij zijn ambtenaar van koloniën had opgestoken, kwam kort en bondig voorlezen, dat de gou verneur-generaal nimmer zoo iets had gezegd. Het corps zee-officieren kan weer gerust zijn, en de Haagsche jonkers? Over hen is niet gesproken. Wie zal zich te hunnen behoeven tot den Minister wenden, en tot welken Minister? Dc Minister van Marine zou een gelukkig mensch zijn, als hij niets anders had dan vragen ie beantwoorden, daarin is hij blijk baar heel wat sterker dan in het debat. „Misschien zou u er met uw kleindoch ter over willen spreken," waagde Munerel op te merken. „Micheline heeft te veel eerbied en liefde voor ons om ons ongehoorzaam te zijn. Ik zal haar echter uw verzoek meedeelen en zij zal uzelf antwoorden. Gegroet, meneer!" Toen de houtvester vertrokken was, riep men Micheline. Deze vond haar grootvader in koortsachtige opgewondenheid en haar grootmoeder in heete tranen. „Wil je ons verlaten om een vreemdeling te volgen riep Malapert uit. „Maar grootmoeder „Als je naar onzen dood verlangt, moet je maar gaan trouwen. Wij zullen dat niet overleven „liet zou een slechte belooning zijn, sprak mevrouw Malapert, „voor de opoffe ringen, die we voor ie deden." „Ben je verliefd op dien houtvester?" „Ja, grootvader, ik houd van hem," be kende Micheline eenvoudig. „Op jouw leeftijd, 't is schande!" riep haar grootmoeder uit, „het is over alles heen „Wacht tenminste tot na onzen dood," zuchtte Mal apert„op zoo'n manier zul je daar niet lang op hoeven te wachten." Hun klachten duurden tot den avond. Toen ze hen zoo overstuur zag, zoo onge lukkig en zoo opgaande in hun blinde zelf zucht, kreeg Micheline medelijden met hen. Ze hield van hen ondanks hun gebreken; zij verbeeldde zich, dat zij hun onmisbaar was, dat ze niet zonder haar zouden kunnen leven 11. Er is in het voorafgaando artikel over het „Rapport omtrent de melkvoorziening van Amsterdam" gezegd, dat de Nederland- sche wetgever het onderwerp melkvoorzie ning uit hygiënisch zoowel als uit economisch oogpunt een zaak van het grootste gewicht, bijna geheel genegeerd heeft. Vele van zijn buitenlandsche collega's hebben dat niet ge daan. Zij hebben wettelijke bepalingen ont worpen, waardoor zij trachten den melkvet- bruiker in bescherming te nemen tegen ge vaar en bedrog. Toch krijgt men uit het rapport, waarin uitteraard de groot-stedelijke melktoestanden uitvoeriger zijn behandeld dan de algemeen-geldende bepalingen, niet den indruk, dat op deze wijze het kwaad m zijn vollen omvang kan worden bestreden. En dat ligt ook wel eenigszins voor de hand. De wetgever heeft in dezen te veel rekening te houden met geheel-verechillende plaatse lijke toestanden, waardoor het moeilijk wordt maatregelen te ontwerpen welke voor alle plaatsen en onder alle omstandigheden kun nen gelden en afdoende zijn. In Duitsch land schijnt men die moeilijkheid in hooge mate te hebben gevoeld, immera, ofschoon de wet van 14 Mei 1879 gelegenheid biedt, voor liet gcheele Duïtsche rijk bepalingen be treffende den melkhandel in het leven te roepen, is men tot de slotsom gekomen, dat dergelijke rijksbepalingen geen aanbeveling verdienen. Daarentegen heeft men in Denemarken eenige bepalingen omtrent den melkhandel, in Zweden omtrent de behandeling van melk afkomstig van vee, dat door besmettelijke ziekten is aangetast. In België is de gc heele melkhandel wettelijk geregeld, terwijl er ook in Groot-Brittanje wettelijke bepa lingen zijn, evenals in verschillende staten van Noord-Amerika, waar zoowel wetten be treffende de productie als den verkoop van melk bestaan. Vreemd genoeg maakt het rapport geen melding van Italië, waar wettelijk toezicht is ün op de productieplaats èn op den melk handel. De rapporteur, dr. Delprat, die zijn zomervneanties in de laatste jaren wijdde aan persoonlijke onderzoekingen, had hier waarschijnlijk een vruchtbaar en zeer zeker een aangenaam terrein voor zijn studiën kan nen vinden. De gemeentelijke bepalingen zij zijn er in grooten getale en in een der steden van het land der onbegrensde mogelijkheden (Amerika), heeft men zelfs kans gezien de voorschriften betreffende de melkvoorziening onder te brengen in de verordening, welke het begraven van lijken regelt houden zich in het algemeen wèl bezig met de pro- duetieplaats. Hoe ver die plaats gelegen kan zijn van die van verkoop moge hieruit blij ken, dat een deel der melk voor Berlijn een afstand van 150 KM., voor New-York zelfs 600 K.M, heeft af te leggen cijfers, die een aardig kijkje geven op de ontwikkeling van het moderne goederenvervoer. Bijzonder duidelijk blijkt uit het rapport, dat het particulier initiatief zich in ver schillende landen bezig gehouden heeft met de productieplaats der melk. Het 'ijkt ons dan ook gewenseht vooral op dit verschijnsel de aadacht te vestigen. Een volledig over zicht te geven van hetgeen in het rapport ten dezen aanzien is opgenomen, is in een couranten-artikel niet wel mogelijk en daar om volstaan we met hier en daar een greep te doen. En dan beginnen we met een Ko- penhaagsche modelinrichting, welke haar ontstaan te danken heeft aan de omstandig heid, dat de koestallen en branderijen de zelfde eigenaren hadden, die geen melk wil den verschaffen aan degenen, die niet tevens sterken drank kochtenDie Kjöbenhavns Maelkforsyning is een maatschappij op aan deden, welke echter nooit meer dan 5 pro cent rente mag uitkeeren, terwijl hetgeen er meer verdiend wordt, moet worden ge- Na een nacht doorgebracht met schreien over haar liefde had ze den treurigen moed aan Munerel te schrijven „Ze willen me niet laten gaan, en ik geloof, dat mijn heengaan hun dood zou zijn. Ze zijn op hun manier goed voor mij ge weest en ik moet mij voor hen opofferen Vergeet mij en geloof dat ik do herinne ring aan den te korten tijd, dien we samen mochten zijn, als een schat zal bewaren. Micheline." De houtvester had haar lief, maar hij was eerzuchtig en wilde vooruit komen. Hij ging de volgende maand naar een departement in het Westen. Micheline hoorde niets meer van hem. Er zijn twintig jaar voorbij gegaan en do oudelui Malapert levemnog. In liet begin van Mei kwam ik door het dorp en langs hun huis. Achter het open raam stonden twee groote bouquetten lelietjes en daarachter zat Micheline te naaien. Maar het was niet meer de Micheline van vroeger, haar blanke tint was ivoorkleurig geworden, haai' oogen had den hun glans verloren. Door het turen in de verte waren, ze dof geworden; het ge laat was gerimpeld en vermagerd. In den eersten tijd hoopte ze nog op een onbekende toekomst, nu is ze gelaten. Ze geeft zich aan haar dagelijksche taak en vraagt niets meer aan 'de toekomst. Yan tijd tot tijd kijkt za naar de oudelui, die in hun gemakkelijke stoelen bij den haard zitten. Ze kijken elkaar gelukkig aam en. hopen nog long te leven. bruikt, om gratis melk aan hulpbehoevenden te verschaffen. De inrichting heeft geen eigen stallen maar krijgt haar melk van boeren, die zich bij contract verbinden alleen melk te leveren van gezonde koeien, die, wan neer zij niet in do wei zijn, met gezond voedsel, in het contract aangeduid, gevoed worden. Zij verbinden zich voorts vee, dat ziek is, onmiddellijk uit den stal te verwij deren, daarvan dadelijk bericht aan de in richting te zenden en de molk dezer koeien afzonderlijk te houden en niet naar de in richting te sturen, vóórdat een der zeven daaraan verbondon veeartsen daarover een oordcel heeft uitgesproken. De veeartsen zijn verplicht tenminste eenmaal in de veertien dagen de boerderijen te bezoeken en schrif telijk verslag te doen van hun bevinding. Lijdt er een koe aan tuberculose, dan moot zij onmiddellijk uit het beslag verwijderd worden. Doet zich in het huisgezin van den boer of onder liet personeel een geval van ziekte voor, dan moet hiervan onmiddellijk aangifte geschieden, op straffe van ontslag. Blijkt die ziekte besmettelijk, dan mag de melk niet meer verzonden worden, maar de boer krijgt toch den vollen prijs uitbetaald en wel zoo lang de besmetting duurt. Bij het melken moet do grootste zindelijkheid in acht genomen wordendo melkers en melksters worden verondersteld een voorge schreven costuum te dragen, zooveel moge lijk vóór het melken van elke koe de han den te wasschen, vóór liet melken de uiers met een drogen doek af te wrijven. De melk wordt in een vat geschonken, dat met een liltcr van dubbel metaalgaas, waartusehen een dunne wattenlaag, is voorzien. Inspee- trices, die minstens twee maal per jaar over elke boerderij een schriftelijk verslag moeten uitbrengen, houden toezicht. Na het melken wordt de melk naar een koelhuis gebracht, tot 4 graden Celsius afge koeld, in groote transportkannen van 50 L. inhoud geschonken en op dezelfde tempera tuur gehouden (elke boerderij moet ijs heb ben en de grootere hebben een afzonderlijk ijshuis). De transportkannen worden met den naam van den leverancier voorzien en geplombeerd, naar het station gebracht, in eigen speciaal-ingeriehte spoorwagen afge haald en tijdens de reis koel gehouden, fn de inrichting worden ze geopend, wordt de nnam van den leverancier opgenomen, liet gewicht opgeteekend, de temperatuur be paald, terwijl twee proevers afwisselend van elke bus de smaak nagaan. Is do tempera tuur hooger dan ongeveer II gr. R. dan wordt daarop aanmerking gemaakt en bij herhaling krijgt de leverancier een boete oi zijn ontslag. De geopende en goedgekeurde transportkannen worden in groote stee non bakken met ijswater geplaatst, vervolgens ge filtreerd door grof en fijn kiezel, in met aftapkranen voorziene kannen geschonken, welke op een tweehonderdtal wagens in de stad worden gebracht en wel zoodanig ge plaatst, dat de kranen uit de zijwanden naar buiten steken, terwijl de kraan tegen verontreiniging onder het rijden door een me talen kap is beschut. Bovedien wordt de melk in gesloten bussen of flesschen afge geven, welke steeds op de meest zorgvuld- dige wijze worden gereinigd. Het geheele personeel is verplicht van ziekten mededeeling te doen. Gedurende den geheelen duur der ziekte wordt het volle salaris uitbetaald, indien hij onmiddeiijk bericht daarvan heeft gegeven; wordt door hem verzuimd aangifte te dben, dan ver liest hij daarmede voor goed zijn betrekking. Er zijn nog eenige dergelijke inrichtingen in Kopenhagen, in welke stad men erin ge slaagd is, zegt de rapporteur, nagenoeg zon der prijsverhooging, aan de bevolking ver- sehe melk te leveren, die aan zeer hooge eiselien van de hygiëne beantwoordt. Groote zorg wordt er ook besteed in een nabij Stokholm gelegen koestal van Iljorts- borga, waar muren en vensters met gutta perchavegers tweemaal per week worden afge schrobd en de uiers dor koeien niet alleen eiken morgen afgeborsteld maar ook telkens vóór het melken met een speciaal daarvoor gemaakten halfronden borstel geborsteld worden. Een andere maatschappij, „Separator", legde zich ernstig en met veel succes toe op hot vrijmaken van den veestape! van tuber culose: in 1897 reageerden nog 17 proeent der beesten op tuberculine, in 1901 1 pro cent cn in 1903 van 180 geen enkele. Terloops vestigt do rapporteur de aan dacht op warme melk-automaten in Zweden, waar men 's winters tegen 5 örc (31 ets) L. warme melk kan krijgen in een kroes, welke men in warm water kan omspoelen. Hij zegt voorts dat wat in Zweden oereikt is: „uitnemende versche melk van gezonde koeien tegen slechts weinig verhoogden prijs" in andere landen ook te bereiken moet zijn mits men even energiek optrede als men daar deed. Bijzondere voorzorgsmaatregelen worden er genomen in een modelstai te Dresden: de koe wordt in een aseptisch laken ge huld, dat alleen do uiers vrij laatdeze wor den gewasschen met het een of ander ont smettingsmiddel, evenals de handen en ar men der melkers. De melk loopt direct door een trechter niet filter in een steriel glazen vat, dat na het vullen met een steriele wat ten prop wordt afgesloten en is ijs gezet. De meest moderne inrichting is zeker wel de Jersey-farm op l'Ile de Lagehier wordt do electriciteit, door een waterval opgewekt, niet alleen gebracht voor de verlichting en voor de beweging van verschillende land bouwwerktuigen, maar ook voor een mecha nisch melktocstel. Twee aan twee worden de koeien hier electrisch gemolken en de melk kost 1 franc per liter! Een Engelsche maatschappij, do Ayles bury Dairy Company wijdt zeer bijzonder haar aandacht aan het water, dat in dc boer derij aanwezig is. Men zou kunnen- d nken, dat dc rapporteur zich aan een ondeugende opmerking schuldig maakt, maar dat is niet het geval. De maatschappij wil de zindelijk heid bevorderen en het is wel tcekenend, dat meer dun de helft van de boerderijen, die zich aanmelden voor de levering van melk, worden afgewezen. Ziehier dus enkele grepen uit het mate riaal, dat de commissie verzameld heeft in zake modelinrichtingen, waarvan ook wij er eenigen in ons land hebben (oud-Bussem, Oostcrbeck, Loosduinen en Hoevelaken). De commissie acht het oprichten van model boerderijen theoretisch do beste oplossing van do melkvoorziening. Maar practised ziet. rij geen andere oplossing voor Amsterdam, dan dat van overheidswege wordt verboden melk in do stad te vorkoopen, anders dan die welke in van gemeentewege strenge gecon troleerde melkinrichtingen, enkele met name te noemen modelboerderijen of in een of moer gemeentelijke melkinrichtingen onscha delijk gemaakt is. Ilierop komen we m een slotartikel uitvoerig terug. BINNENLAND. Van het hof. Het Koninklijk echtpaar keerde hedenoch tend met trein 11.17 van het station Baarn (H.S.M.) naar het Loo terug. H, M. de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder, Z. K, H. Prins Hendrik en de Prin ses Hendrik YII von Reuss, met hare dochter Renata, vertrokken met gevolg Vrijdagmiddag per rijtuig van Soestdijk naar Zuilen. Vandaar uit werd een boottocht gemaakt langs de Yeclit tot Nederhorst den Berg. Ihrt vorstelijk gezelschap keerde langs denzelfden wég naar Zuilen terug en begaf zich vandaar we'der per rijtuig naar het Paleis te Soestdijk. Consulaire berichten. De heer W. L. Bosschart, consul-generaal der Nederlanden te Melbourne, met verlof hier te lande, zal voor belanghebbenden bij den handel op Australië te spreken zijn in het gebouw van de afdeeling: Handel van het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, Lange Houtstraat, op Maandag 3 en Dinsdag 4 Juni e.k., van 2 tot 4 uren der namiddags. („Stct.") Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van Jurtitie zal Woensdag 5 Juli e.k. niet plaats hebben. College voor de Zeevisscherijen, Bij Kon. besluit zijn opnieuw benoemd tot leden van het College voor de Zeevisscherijen, de heeren mr. E. N Rahusen, A. Pot, C. J. J. H. van Kempen en mr. M. Tydeman Jr. (iSt.ct.") Provinciale Staten-verkiezingen. In haar gisteravond gehouden ledenverga dering beeft ook de anti-revol. kiesverceni- ging „Nederland en Oranje" te Leiden, voor de vacature-dr. E. F. van Dissel (aftr. oud- lib.) thans overgenomen dc candidatuur van mr. J. Brunt, burgemeester van 's-Graven- zande. Deze laatste is dus candidaat van de vereenigde Christ, partijen, die vroeger reeds candideerden de aftredende anli-revo- lutionnairen, de heeren W. Pera en W. F. van Wijk. Men meldt uit Giessendam: Gisteravond traden in de zaai van Dek ker voor de geestverwanten en belangstellen den op de candidaten. der vrijzinnigen, de heeren loopuyt en Zaayer, ingeleid door den voorzitter van het. Centraal Comité. Wij vergissen ons niet wanneer wij con- stateeren, dat zich bij de talrijke opgekome- .nen de overtuiging heeft gevestigd, dat de keuze der vrijzinnigen een bij uitstek ge lukkige is geweest. Ofschoon de candidaat Loopuyt zelf ver klaarde geen man van het woord te willen hceten, leverde de wijze waarop hij de be- teekenis van Zuid-Holland als provincie uit eenzette, het bewijs, dat toch het woord hem allerminst'vreemd was. Onder ademloozo stilte werd een boeiende improvisatie var den heer Zaayer aange hoord over de staatkundige verhoudingen in ons land en over de wenschelijkheid om de vrijzinnige denkbeelden te doen zege vieren. De voorzitter van liet C. C. sprak een op wekkend slotwoord, waarna onder de gebrui kelijke dankbetuigingen de vergadering ge sloten word door dl'. Graftdijk voorzitter der Liberale Kiesvereeniging. Reservekader. Do Minister van Oorlogbrengt het na volgende tor kennis van belanghebbenden: lo. op gelijken, voet a,Ts in 1906 heeft plaats gehad, wordt hij, voldoende deel neming ook dit jaar dp gelegenheid open gesteld tot het betrekken van 'een kamp in do legerplaats hij Laren Voor Jonge lieden, dje toegelaten zijn tot de 4e of een hoogere klasse van een gymnasium ofean hoogore burgerschool, of die opanderen grond aanspraak hebben op vrijstelling van het toelatingsexamen tot het reservekader, dan wel aan dit examen reeds hebban voldaan 2o. het onder lo. bedoelde 'kamp vangt aan op 130 Juli e. k. en eindigt' (o_p 24 Aug. daaraanvolgend^ 3o. do deelneming aan het. kamp ge schiedt' voor eigen rekening; 4o. 'jongelieden als bedoeld onder, lo. dezer beschikking, die vorengenoemde ]c. gerplaats wenschon ie betrekken, moeten van hun voornemen 'schriftelijk doen blij ken aan den inspecteur van het wapen der infanterie en wel'vóór 18 Juli 'eerst- komende, en voor zooveel hen betreft die in Juli e. k. bet toelatingsexamen voor het reservekader bij' d.e infanterie en vestingartillerie afleggen: vóór 27 d.a.v. f. Ingezonden Mededeelingen. 80 cent per regel. Wanhoopt niet meer. Be Pink Pillen zullen IJ genezen. Dat zeggen wij aan bon die lijden, ht veto huizen waar men leed, waar men wren- de, hebben de Pink' Pillen gezondheid en vreugde gebracht. Wanneer de Pink P'lien in een huis binnenkomen, gaat de ziekte er uit heen. Mejuffrouw J. II. Dekker, Gedempte Vest no. 2 te Rotterdam, schrijft: „De ondcrgetcekende was gedurende jaren lijdende aan pijn in de zijde en zwakte. 7ij is dc Pink Pillen gaan gebruiken om i,e zien of die haar een beter resultaat zouden geven dan de middelen die zij nutteloos bad ingo- nomen. Zij verklaart dat zij na het derde doosje ccn merkbare verbetering ondervond, Zij is met de behandeling doorgegaan en kan met zekerheid getuigen dat zij is gene zen. Zij beveelt de Pink Pillen aan allen aan die aan bloedarmoede en zenuwpijnen lijden." Mev. de Weduwe Brouwer Nispe, bnkkeiij, Z. Z. Plaven, C 86, te Bergen-op-Zomn, schrijft: „Mijn dochtertje Cato, 14 jaren oud, was zoo hevig lijdende aan bloedaimocde dat wij geloofden dat zij tering had. Zij is met de Pink Pillen begonnen, en na eunge doosjes gebruikt to hebben is zij een ge zond, krachtig, welvarend meisje geworden." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, alge- meene zwakte, schele hoofdpijn en zenuwaan doeningen. Prijs f 1.75 de doos, ƒ9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Rechtzaken, Een merkwaardig proces, Een in dubbel opzicht merkwaardig pro ces is voor dc Alkmaarsche rechtbank be handeld. Niet alleen is 't merkwaardig, om dat er gevonnist is volgens een artikel, dm, naar de officier van justitie in zijn requisi toir zeide, tot heden, voor zoover hem be kend, nog niet is toegepast, maar ook, vijl het proces waarschijnlijk het vuilste proces is, dat in Nederland in het openbaar is be handeld. De zaak niet al te onsmakelijk verteld is deze: Jn Enkhuizen woont een man, die een tiU- keering, hem krachtens de ongevallenwet toegekend, grootendeels in sterken d-ink omvet. Die man heeft nog een andere slechte eigenschap dan onmatigheid: hij is boven matig lui. Hij woont op een zolderkamertje en h ging in zijn luiheid zelfs zóó ver, dat alles wat een onmisbaar voorwerp in oen slaapkamertje kan bevatten, door hem \vc:d geworpen in de goot, omdat hij de moeite niet wilde nemen, naar beneden te gaan. Onder die goot was evenv .1 een ton ge plaatst, waarin het regenwater werd opgevan gen, dat als drinkwater dienst, deed. Men be grijpt, dat dit drinkwaterer hoe langer hoe onooglijker begpn uit te zien en ten slotte walgelijk begon tc rieken en te smaken. Do oorzaak van die grenzelooze vervuiling kon men maar niet vinden, totdat men eindelijk booze vermoedens kreeg jegens den kostgan ger van de buurvrouw. De Enkhuizen politie stelde een onderzxik in, de vermoedens werden zekerheid cn ac commensaal kreeg proces-verbaal. Spoedig daarop is de eigenaar van do ton, dto tsh dit watergeruimen tijd gedronken bad, ovor'eden, zonder dat echter kon. woroen vastgesteld dat de dood het gevolg is ge weest van het gebruik van het verontreinigde regenwater. De officier van justitie, het gedrag van dezen beklaagde sterk lakende, eischte diens veroordeeling, krachtens art. 173 van bet Wetboek van Strafrecht, een artikel, dat overigens z. i. meer geleek op een bepaling uit een allerongelukkigst opgestelde verorde ning van een kleine gemeente dan op een wetsartikel. Dat artikel luidt: „Hij aan wiens schuld te wijten ,5s dat „een put, pomp, bron of een ten algomeenen „nutte of tot gezamenlijk gebruik van of wfw»gfttaix pi-wmygrygnyrgwrmr r-n iwytraw/ ■rttataugr.'cr tftirtra.->rtra.fi*rt r ridfiff «.-tan i n Sedert 25 jaar hebben zich in Holland rï bij da Doktoren aa het publiek do over de gansehe vrereld bekende, en vooral door do vrouwen gezochte doen kennen, els een zeker werkend, aangenaam, absoluut onschadelijk, cn daarby goedkoop huis middel bij Verstopping, gepaard met onwal- zxj», maagpijn, oprispingen, gebrek aan eetlust, loomheid in de ledematen, eleeht humeur, bloed- aandrang naar het hoofd en de borat, hoofdpijn, hartklopping, duieeliegen, benauwdheid, lever en g&Saanöoensngen enz. Zij zijn onovertroffen voor de Zuivering van het Bloed. Sadere doos van de cchto Apotheker Richard Brandt'» Zwiteeraohe Billen draagt een wit Krms op een rood veld. Zij zijn verkrijg baar a T. 0.70 bij den lloofddepothouder voor Nederland F. E. van Santen Kolff te Rotterdam, in Schiedam bp D. MALTHA Gzn., Hoog straat 28.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6