STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Staten Generaal. Andiëntles. De gewone audiëntie van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Woensdag 5 Juni 1907 niet plaats liehben, Personalia. Te 's-Gravenhage is overleden de gep. luitenant-generaal der artillerie J, U, F. van Houtum, oud-commandant der stelling van Amsterdam, Ridder in de orde van den Ned. 1,21 UW. Dr begrafenis heeft Zaterdag a. s. plaats, ten 1 uur van liet sterfhuis (door v. d Rosdisti aat) naar Nieuw-Eikenduinen. Provinciale Staten-verkleziiig. Bij enkele candidaatstelling zijn \erkozon: NOORD-HOLLAND. Amsterdam IV: G. A. Loeff cn II. J. Ilymnns (beiden lib. aft.r.). Amsterdam VItusschentijdsche verkie zing wegens het overlijden van jhr. mr, C. J. den Tex (lib.): M. J. IJzerman (lib.). EdamHL J, Calkoen (lib. aftr.). OVERIJSSEL. DeventerW. H. F. baron van Heemstra en P. Stoffel (beiden lib. aftr.). OldenzaalJ. M. baron van Voorst tot Voorst en G. Johanuink (beiden R. C. aftr.). 8 teen wijkJ. H. Tromp Meesters on J. Tromp Meesters (beiden lib. aftr.). GELDERLAND. Eist: W. M. Ilelmich (R. C. aftr.), P. T. van Vos en II. A. Pauwen (beiden R. C.). Geldcwmalsenmr. G. J. Ivolff en II. IV. baron v. Pallundt (beiden A. 11. aftr.). NijmegenS. J. Arntz (R. C. aftr.) en IV J. J. Verstraaten (R. O.). TielC. C. van Lidth de Joude en mr. J. II. Post (beiden lib. aftr.). IVychen: P. G. de Leeuw J.Azn. en IV. Verheyen (beiden lib. aftr.). Zalt-Bomme!II. O. van Os (lib. aftr.). Zevenaar: jhr. mr. P. J. A. A. M. van Nispen tot Sevenaer. L. F. C. II, M. ridder de van der Scheuren en jhr. mr. H. C. M. van Nispen tot Pannerden (allen R. C. aftr.). UTRECHT. Breukelen: G. II. L. baron van Roetze- iaer, J. van der Bijl, F. A. R. A. baron van Ittersum en F. L. S. F. baron van TuylJ van Serooskerken van Zuylen (allen aftr.). IJselstein: jhr. mr. J. J. van Asch van IVvck (A. R. aftr.), jhr. IV. E. Bosch van Oud-A melisweerd (R. C. aftr.) en J. P. KJeinsclunidt (R. C. aftr.). NOORD-BRABANT. Bergen op ZoomV. F. D. M. van Gilse, IV. TB. Juten en C. Verheyen fallen R. C. aftr.). EindhovenJ. H. F. de Wit. mr. Th. G. M. Smits van Oyen, V. A. M. van den Heuvel en J. Baken (allen R. C. aftr.). 's-Hertogenboschjhr. mr. F. X. A. Ver heyen. mr. IV. J. M. IVommels, jhr. Th. C. M. van. Rijckevorsei en L. Bolsius (allen R. C. aftr.). HelmondG. AL A. Coovels en M. A. Joosten (beiden R. C. aftr.) en M. A. Vol- ker (R. C.). Heusden: B. Snoek (lib. aftr.), mr. P. II. Loeff (kath. aftr.), G. Branderhorst Jz. (antir. aftr.) en P. L. Honeoop (kath. aftr.). Tilburg: jhr. mr. Eug. Verheyen, IV. J. Mol, en H. G. van Leeuwen (R. C. aftr.). LIMBURG. Horst: P. H. Everts en J. II. Janssen (beiden R. C. aftr.). Maastricht: E. E. H. Regout, II. Seyd- litz en C. C. E. Hustinx (allen R. C. aftr.). Roermond: C. B. Kersten, jhr. mr. E. F. F H. van Aefferden (beiden R. C. aftr.) en J. F. J. Evertz (R. C.). Sittard: A. O. J. E. M. graaf de Alar- chant d'Ansembourg en J. H. J. Beckers (beiden R. C. aftr.). Weert: F. A. Pb. Jans=ens. L. P. Joosten en J. Th. Verheggen (allen R aftr.). bekend. Zij belmoren echter tot de delegation van Rusland, Duitschland, Frankrijk, Oosten- rijk-Hongarije, Yereenigde Staten van Ame rika, Portugal. Brazilië, Chili, Cuba en Servië. In het Hotel Kurhaus zullen verblijf hon- deuZ Fxc. Rechts Boy, Ottomnauseh gezant te Rome, Turkseh gedelegeerde met gevolg, en van de Cubaanscbe delegatie de gevol machtigde gedelegeerde senator Antoine de Bustamenta en gevolg, In het Grand Hotel (voorheen Ilotel Garni) hebben intrek: de Zwitsersche gedelegeerden nl. Z.Exe. minister Carlin, kolonel E. Borel, professor dr. M. Huber, zoomede de Russi sche gedelegeerden graaf Schouvaloff en ge volg en baron Boris Noklé. In het Hotel d'Orange stappen af gedele geerden van China, Portugal, Denemarken en Zweden. Oorlogsbegrootlng;. Thans is bij de Tweede Kamer ingeko men en in druk rondgedeeld het ontwerp tot nadere vaststelling van het YlIIe Hoofd stuk der Staatsbegrooting voor 1907. In hoofdzaak onderscheidt deze begrooting zich van het bedrag, uitgetrokken ten be hoeve van de oorspronkelijke, door de verhoo ging van het bedrag, uitgetrokken ten be hoeve van het blijvend gedeelte, welke ver hooging twee oorzaken heeft: lo. dat in afwijking van het aanvankelijke voornemen, de lichting van 1905 bij de bereden artil lerie in haar geheel en bij de cavalerie voor het 3/j deel van 1 April tot 1 October 1907 gerekend wordt voor het blijvend gedeelte onder de wapenen te zullen worden gehouden, 2o. dat er thans op is gerekend om na 30 November '1907 bij de onbereden korpsen voor den dienst bij het blijvend gedeelte een onge veer even groot aantal manschappen onder de wapenen te kunnen houden als het getal van hen, waarvoor bij de begrooting van '1906 gelden werden toegestaan. Voor eerste oefening wordt thans een eenigszins lager bedrag geraamd. Dit vindt zijn verklaring hierin dat het contingent voor de bereden korpsen met 144 man werd ver hoogd en dat voor de onbereden korpsen met evenveel man werd verminderd, zoodat, daar de eerste-oefening bij eerstbedoelde korpsen eerst op 1 October aanvangt, voor'1907 met een lagere som kon worden volstaan. Hier tegenover staat, dat de maatregel eene ver hooging zal teweegbrengen op de begrooting voor 1908 en volgende. De minister zal zoo spoedig mogelijk fond sen aanvragen om een deel der te Nijmegen thans slecht gehuisveste Koloniale Reserve naar Utrecht over te brengen. M. C. ZUID-HOLLAND Gestelde eandidsten: Oud-Beierland. - J. A. Bergmeijer (s.-d.), G. A. Diepenhorst (a.-r.). P. S. Overwater (lib.), J. L. Verhoeven (a.-r.) aftr., J. Vlielander (lib.), J. H .Schaper (S. D .A. P.). Vlaardingen. A. Iloogenboom (a.-r.) aftr., A. Hoogendijk Jzn. (lib.), P. AL van Nierop (lib.), A. H. C. M. J. IJzcrmans (R.-K?) aftr. Alphen. Sir. C. S. van Dobbcn de Bruijn (a.-r.) aftr., J. J. Duynstee (R.-K.) aftr., heeft bedankt, J. IV. E. Ebbinge (lib.), A. A. van Gils (a.-r., in de plaats van Duynstee), C. W. C. Th. Visser (lib.). Brielle. G. C. Colder (a.-r.), J. S Kortoweg (lib.) aftr., C. AI. Loeff (lib.) aftr., mr. P. J. Troelstra (S. D. A. P.). Dordrecht. J. A. Bergmeijer (s.-d.), IV H. van Bilderbec-k (lib.) aftr., N. P. Jongkindt (lib.) aftr., Z. van Schelt (a.-r.), di. Th. Stoop (s.-d.). De R.-K. hebben niet gesteld, zooals ver wacht werd (de R-K. kiesv. had hem ook gesteld) den heer J. IV. Af. J. Kolkman. Rechts komt dus met slechts één candidaat uit. Gorinchem. Air. V. G. A. Boll (lib.) aftr., jhr. mr. N. C. de Gijselaar (chr.-hist.) aftr., L, AI. Hermans (s.-d.), II. Spiekman (s.-d.), G. de Vor Hzn. (Chr.-Hist.), IV. de Vries Robbé (lib.). Gedelegeerden ter Vredesconferentie, De gedelegeerden ter Vredesconferentie die in het Palace-Hotel te Scheveningen zullen logeeren, zijn nog niet allen bij name loos, enz. enz. pleit ton gunste van den wereldvrede en geleidelijke ontwapening. Niets is evenwel gemakkelijker te be- giijpen en niets is meer in overeenstem ming met. do daden van mijn geheelo leven, die ten doel hadden mijn vaderland en de maatschappij te dienen." Uitvoerig verhaalt Turpin hoe hij de gevaren en catastrofen, die dynamiet en fulmi-katoen, onder al hun vormen, bij herhaling hebben veroorzaakt, hooft willen verminderen terwijl verder de verdediging van zijn vaderland daarmede zijn eenige doel was. Deschrijver betoogt dan de noodzake lijkheid om de industrie en den handel in oorlogswerktuigen te onderdrukken en, zich tot de afgevaardigden ter vredesconferentie wendende, zegt hij „liet. is dus aan U, mijne hecren om de kwestie te behandelen en tot een oplossing te brengen, indien zooals ik hoop en over tuigd ben, gij op de hoogte zijt van de zen ding, die U toevertrouwd is en waarvan de wereld verwacht de bevrijding van den druk die op haar rust. Het is voor God, de mensehen en de geschiedenis, dat gij deze zending voor den wereldvrede te vervullen hebt." En op een andere plaats zegt hijDe con ventie van Genève en de lïaagsche confe rentie van 1S99 hebben liet gebruik van ontplofbare projectielen liclvter dan 500 gramDum-Dum-kogels, het werpen van ontploffingsstoifen Uit luchtballons enz. ver boden. Alen zou zoo ook het gebruik van on- deizeeschc booten. Alaxira en dergelijke mi trailleuses, die 6G0 scholen in de minuut lossen, de Robin-shrapnels, het meliniet tegen troepen, de torpedo-automobielen enz. kun nen afschaf en en het meliniet alleen gebrui kon voor de vernieling van forten, redoutes en kunstwerken." vinden uitvinder van het vuurkanon en van pyroxyleerd of niet meliniet van het snel verschillend kruit, ge- gepyroxyleerd, wok- Het faillissement Tan den prins ran Bentheim Alen meldt uit 's-Gravenhage dato 3 Juni De rechtbank heeft, zooals reeds bekend is gemaakt, Vrijdag j.l. Eberwein Lode wijk George Frederik prins zu Bentheim en Steinfurt, wonende te Wassenaar, in staat van faillissement verklaard De rechtbank sprak dit uit ten verzoeke van de naamlooze vennootschap Maatschap pij tot Exploitatie van lift Park Oud Was senaar, gevestigd te 's-G:avenhage. De gerequestreerde, opgeroepen om te verschijnen ter raadkamer van de rechtbank, teneinde te worden gehoord, is hij gemach tigde verschenen, die heeft erkend, dut zijn lastgever van requestrante heeft gekocht do rechten op het landgoed .,Oud-IVnssenaar" en dat tussehen partijen was overeengeko men, dat gerequestreerde een gedeelte der koopsom, en wel 200,000, zou betalen op 1 April j.l., en dat de betaling dier koop som ook niet ten deele heeft plaats gehad. Voorts beriep de gerequestreerde er zich op. dat de uit die overeenkomst voortsprui tende verbintenis nietig zou zijn, op grond van art. 1292 B. IV., doch de rechtbank besliste hieromtrent, dat dit beroep ten on rechte werd gedaan, vermits wel is bedon gen, dat door gerequestreerde aan requestran te het recht is gegeven de gesloten overeen komst te ontbinden, maar deze bepaling niet valt in de tonnen van gezegd wets artikel. De rechtbank overwoog verder, dat re questrante bovendien meerdere schulden van gerequestreerde heeft opgegeven en gereques treerde nu wel heeft beweerd, dat die schul den komen ten laste van requestrante, die de rechten op liet landgoed heeft verkocht, numr, dat. daargelaten dat dit misschien niet enkele van de door requestrante genoemde -ehtilden hot geval is, daaronder wel niet zijn te begrijpen een vordering wegens ge leverd gricemeel en ander veevoeder, meel, huiselijke benoodigdheden cn dergelijke; en, dot uit deze feiten en omstandigheden blijkt, dat de gerequestreerde verkeert in den toe stand, dat hij heeft opgehouden te betalen. Tot rcchtcr-commissaris in het faillisse ment werd benoemd mr. A. E. Crooekewit, rechter in de rechtbank, en tot curator mr. A. AL AI. Alontijn, advocaat en procureur te '-sGravenhage. De gefailleerde heeft daags vóór de uit spraak der faillietverklaring met zijn echtge- noote het land verlaten, zonder opgave van woonplaats in het buitenland. De curator, mr. Alontijn, zal Donderdag a. s. tot de inventarisatie op „Oud-IVasse- naar" overgaan. De kwestie üer ontwapening. Uit Heyst-sur-Aler wordt ons toegezon den een open brief van Eugène Turpin, den uil vinder van het meliniet en andere ont- ploffingsstoffen, gericht aan de gedelegeer den der Hongaarsche Vredesconferentie en aan de Pers. IVe deelen hieronder iets uit den in houd van het geschrift mede. „Alen zal 't ongetwijfeld wat parodoxaal - zoo begint de schrijver, dat de Bouwtoezicht Rotterdam Bij den gemeenteraad van» Rotterdam zijn voorstellen ingediend tot een nieuwe regeling van het bouw- en woningtoezicht. De noodzakelijkheid daarvan wordt uiteen gezet in een schrijven van B. en IV. met verwijzing naar de aanzienlijke uitbreiding die de werkzaamheden van de bouwpolit.ie hebben ondergaan door de invoering van de Woningwet en de daarop steunende bouw en woonverordening. De wijziging strekt tot versterking van het korps der inspecteurs over het bouwen en de aanstelling van adjunct-inspecteurs. De tegenwoordige hoofdinspecteur krijgt den titel van directeur met een salaris van 3000 ii 4500. Onder hem Komt een in genieur met f 1500 h ƒ3000, een hoofdin specteur met 2500 h 3000, tien inspec teurs met 1500 h ƒ2400 en 3 adjunct inspecteurs met 8001 A 1400. Een der inspecteurs krijgt een toelage van G00 voor de waarneming der hoofdinspectie der brandwachten in de schouwburgen. In ver band met die versterking van personeel wor den ook voorstellen gedaan om dit behoor lijk onder dak te brengen, waarvoor een verbouwingsplan van 19,000 is ingediend. Uit de memorie van B. en IV. blijkt tevens, dat in het vernieuwde gebouw loka len worden gereserveerd voor de gezond heidscommissie, wijl aanraking tussehen de bouwpolitie en die commissie wenschelijk is. Tevens ziet de laatste af van haar svstenia tdsch woningonderzoek, dat voortaan van gemeentewege met inachtneming van de wen- schen der commissie zal geschieden. Mederlandsehe Tereenljing tegen de prostitutie. Onder voorzitterschap van ds. H. Pierson, van Zetten, is gistermiddag te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van de Ne- derlandsehe Vereeniging tegen de prostitutie. In zijn openingswoord schetste de voor zitter den stand van zaken ten opzichte van de beweging tegen de prostitie in binnen- en buitenland en herdacht de overleden mevr. Butler, de onvermoeide strijdster. Betreurens waardig noemde spr. de houding van den gemeenteraad van Deventer, die wel de regle- menteering handhaafde, maar de kwestie niet in het openbaar durfde bespreken. Z. i. zal de handel in blanke slavinnen nooit kunnen ophouden, wanneer de bordeelen niet worden gesloten. Door den heer J. N. van Munster werd het rapport van de propaganda-commissie der vereeniging uitgebracht, waaruit blijkt dat er veel gewerkt is. In meer dan 20 ge meenten is er gewerkt. Besloten werd tot de oprichting van een nieuw maandblad »De Getuige", onder hoofdredactie van ds II Pierson, van Zetten. Verschillende heeren gaven toezegging van hunne medewerking. Een groot aantal Kamer leden zullen aan het blad medewerken. Als bestuursleden werden herkozen de heeren dr. S. R. Hermanides en dr. D. tmoeck Ilenkemans; als bestuurslid is benoemd jhr mr. Chr. Ruqs de Beerenbrouck De Ridderzaal. De beproeving van de akoustiek der Ridder zaal had, bij verhindering van mr. De Beaufort plaats onder leiding van den minister van buitenlandsche zaken, in tegenwoordigheid van mr. Asser, die de leerlingen van het gymnasium toesprak. De proefneming, waar van de uitslag over het algemeen gunstig geweest is, werd bijgewoond door verschil lende belangstellenden. OVERSCHIE, 5 Juni. De gemeenteraad benoemde in haar heden gehouden verga dering tot voorzitter van het stembureau den heer L, J. Karreman, wethouder. Met algemeene stemmen werd tot arm meester herbenoemd de heer L. J. Karreman Tot lid-plaatsvervanger der commissie te Amsterdam belast, met het afnemen der exa mens ter verkrijging dèr akte van hoofd onderwijzer en -onderwijzeres, gedurende het jaar 1907, is o. m. benoemd den heer J. v. Laan Nz., schoolopziener in het arrondis sement Schiedam. was den toe de Aan de Universiteit te Bern is gepromo veerd tot doctor in de veeartsenijkunde de heer P. A. van Velzen, gouvernementsveearts in Ned. Indië, met verlof hier te lande. Belanghebbenden worden opmerkzaam ge maakt op de vorenstaande kennisgeving betreffende de sluiting van het vaarwater door de Varkenssluis. Alorgcn, G Juni, wordt hier de openbare zwemplaats geopend. Gislermidag omstreeks 31 uur is in den stooinmolen „de Afschaffer" aan de Bo tolstraat, terwijl die in werking was, een molensteen gesprongen, waarvan de baas, C. v. d. Vlies, wonende in hot Broereveld, de scherven tegen de beencn kreeg, tengevolge waarvan deze verwond werd. Hij is naar huis gebracht waar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Toi wijl een meisje met een gang heet wa ter nabij het Broersvetd de Hoogstraat over stak, brak plotseling liet juk en stortte een gedeelte van den inhoud van een der emmers haar over een tier boenen. Binnengebracht bij mej. IVHelms, aldaar, bleek daar dut zij een paar lichte brandwonden aan de voet bad bekomen die daar verbonden worden. Zij is vervolgens met haar moeder naar huis gegaan. Gemeenteiyk» Arbeidsbeurs. Gevestigd in liet Beursgebouw. Geopend van "91/a tot 1172 uur voormiddag. Telophoonnuinin-er 244. Gevraagde arbeidskrachten. daarop weggeborgen mot liet doel, liet volgenden dag to gelde te maken. Daar op weg, waren ze door den hoofdagcnl van politic IV. F. van der Beek aangehouden. Voor ieder der beklaagden werd vier we ken gevangenisstraf goèisehl, daarbij in aan merking genomen, dat zij nog nimmer met justitie kennis gemaakt hebben. Niet aanwezig was J. B,, 21 jaar, maga- ajnhediende te Duisburg. Toen beklaagde hot vorige jaar in Schiedam woonde, had J. Vrijland een costuum voor hem gemaakt. Hel. verschukligdo geld kon V. maar niet krijgen, hoewel hij cr herhaaldelijk om ge vraagd had. Op 31 December nu weder aan beklaagde om liet geld vragende, lind dezo hem met de band eenige slagen gegeven tegen het hoofd. Eiscli 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Centrale Raad van JBeroep. (Ongevallenverzekering.) In de te Utrecht gehouden openbaro terecht zitting had de uitspraak plaats in het hooger beroep van H. v. Y., te Vlaardingen, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam, waarbij hem is ontzegd zijne vor dering tot voorloopige toekenning c-ener rente van 21 pCt. van zijn dagloon vanaf23 Octo ber 1906, nadat hem ook door de Rijksver zekeringsbank na dien datum verdere schade loosstelling was geweigerd, Eischer is door een ongeval getroffen, tengevolge waarvan zijn rechterschouder werd gekwetst en hij is lijdende aan functioneele stoornissen in dien schouder, waardoor hij geen zwaar werk kan verrichten De Centrale Raad vernietigde zoo wel de uitspraak als de beslissing der Bank en kende aan eischer eene rente toe van f 0.381G per werkdag, ingaande 23 October 1906. Barbiers bediende. Behanger. Behanger (halfw.) D i s li 11 ate u r s j 011 gen Ilajfw. draaier. Halfw. plaatwerker. Halfw. smid. Kuipersjongen, Schoenmakers jon gen. Timmerlieden. Wagenmaker. Wagonmakersleeïi. Aangeb'. arbeidskraclxten. Bakker. Bankwerker (halfw.) Boekbinder. Jongen v. kantoor. Koperslager. Molenaar. Slagers jongen. Smidsjongen. Smids- of kopersla- gersleerling. Timmerman. Tunmennansleteriing. Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden Dagmeisje, IVagsschen aan huis gevrapgd. Vers lelnaaiwerk aan huis gevraagd. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste to bezorgen. "In do gisteravond gehouden vergadering der afdeeling Vlaardingen en Vlaardingcr- Ambacht van den Ned. Prot. Bond zón tot bestuursleden herkozen de heeren J. P. T van der Kemp en D. Verboom. Naar men verneemt zal het nog wel eenigen tijd duren, voordat het reeds aangekondigde werk van dr. A. Kuyper over zijn jongste reizen zal verschijnen. Zijn ander werk Nabij God" zal binnenkort het licht zien. Door de Rotterdams-che rechtbank wevden gisteren de volgende zaken behandeld In den nacht van 2 op 3 Aluart waren J. Z„ 22 jaar, los werkman, T. Z,, 24 jaar, zeeman en C. v. d. T., 22 jaar, los werkman, allen te Schiedam, in eikaars ge- zclschup. De eerste, die beschonken was, kreeg liet toen 1c kwaad met den agent van politie IV. Overbecke, die hem, omdat het sluitingstijd was, een herberg had doen ver laten. De agent was toen door een vuistslag hem door dien beklaagde gegeven, in het gezicht verwond. Te dier zake aangevat door dien agent en diens collega E. AL Alagielsc, 0111 naar liet bureau overgebracht te wor den, hadden de drio beklaagden te zamen door rukken en trekken zich tegen heide be ambten verzet. De tweede beklaagde was niet verschenen. De beide anderen gaven op, be schonken te zijn geweest. Gevorderd werd, met het oog op liet em stig karakter van het gebeurde veroordecling van den eersten beklaagde tot 2 maanden van de beide anderen ieder tot een maand ge vangenisstraf. Niet aanwezig was C. v. IV. v. D„ 25 jaaxslager en koopman te Schiedam. Hij bleek in den avond van 11 Alaart met den 18-jarigen C. J. K-, metselaarsknecht al daar, na daartoe gemaakte afspraak, omdat zij geen werk en mitsdien geen cent op zak hadden, gegaan te zijn naar de distilleerderij van Van de Ven, aan den Buitenhavenweg Ia den middag van dion dag waren zij daar reeds voorbij gekomen en hadden er een geschikte gelegenheid gezien, om wat weg to nemen. Beklaagde K. was over een schut ting geklommen, had van genoemde distil leerderij eonige looden afvoerbuizen afgebro ken, deze aangereikt aan zijn medebeklaag de, die ze in een zak borg. Zak met inliouc De aanvaring van de ^Pollux". Voor het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht werd gisteren behandeld de zaak be treffende de aanvaring van een Alarker bol ter door de „Pollux". Het hof was samen gesteld als volgt: mr. G. II. van Bolhuis, president; mr. P. A. L. A. baron van It tersum, generaals Verspyck, en Engelhardt mr. Scholten, schout-bij-nacht IValaurdt Su cre, kapitein ter zee De Booy en advocaat- fiskaal jhr. mr. C. A. J. van Sassc van Yssclt, terwijl als verdediger van beklaagde optrad mr. Harlzfeld van Amsterdam. De advocaat-fiscaal oischte aan bet slot van zijn requisitoir tegen den commandant van dë „Pollux" een gevangenisstraf van 14 dagen. De verdediger zette op welsprekende wijze uiteen dat zijns inziens de schuld van be klaagde niet bewezen is. Zoolang do oorzaak niet is vast te stellen, kan er geen sprake zijn van schuld. Spreker kwam ten slotte tot de conclusie dat van schuld van den be klaagde in deze niets is gebleken en der halve de beklaagde behoort te worden vrij gesproken. Na repliek van den advocaat-fiscaal en dupliek van den verdediger werd de uit spraak bepaald op nader vast te stellen datum. Zooate hokond zijn de zittingen van bet Hof niet publiek alleen liet pleidooi. Bij Kon. Besl. van 3 dezer is benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage, jhr. mr. P. L. van Meeuwen, thans rechter in de arrondissements-recht bank le Almelo. Bij Kon. Besl. van 3 dezer is benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Rotterdam, mr. J. E. Roscn Jacobson, thans substituut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Amsterdam. Bij Kon. Besluit van 1 dezer zijn benoemd a. tot officier van justitie bij de arron dissements-rechtbank te Heerenveen, mr. Th. C. van Eyk Bijleveld, thans substituut offi cier van justitie bij de arrondissemeuts-recht- bank te Zwolle. b. tot substituut-officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Zwolle mr. D. J IVolfson, thans ambtenaar, van het open baar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Haarlem, ter standplaats Haarlem. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 5 Juni. Onderzoek naar het vaderschap. Het debat wordt voortgezet over artikel -1. Dc heer REGOUT wcnscht ccn brug 'e slaan tussehen hen die van het woord vader in de wet niet willen welen en de Regcermg die dat woord willen behouden. Daarom stelt hij als amendement voor om overal waar gesproken wordt van vader, te lezen „(k natuurlijke vader". De heer LïAIBURG bestrijdt het tweede deel van het amendement-Van Styrum, (Int er tegen wil waken dat ten aanzien van één kind twee acties tegen iemand kunnen wor den ingesteld. Spreker betoogt dat dit amendement strijdt tegen de beginselen van ons burgerlijk recht en de werking der zal bederven. Het stelt tocli de erkenning) Loven de afstamming, terwijl wij juist zoo-/ veel mogelijk bezig zijn om uit te vinden', wie dc werkelijke vader is. Hot amende^, ment verheft de erkenning tot een insti tuut zooals het in onze wetgeving nooit gc',: vreest is en nooit mag zijn. B Het amendement berooft een aantal kin deren, nl. die kinderen die erkend worden, door wie dan ook, van hot recht om een actie in te stellen. Bovendien zal het amen dement niet kunnen beletten dat, ook al !3 eenmaal een actie toegewezen, een ander het kind zal kunnen erkennen.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2