der iVel. Binden" nog wel de hoop uit, dat een eerlijke stryd met eerlijke middelen ge streden zal worden. (stlhl.") Mislukte Samenwerking. Naar aanleiding vnn het feit, dat de ka tholieke kiesvereeniging in district II te 's Gra- venlmge in strijd met het bestuur der centrale r. k. kiesvereeniging zich niet heeft kunnen vereenigen met het tusschen bijna nllekies- vereenigen daar ter stede toe stand gekomen compromis, hebben de besturen der vereeni- gingen besloten van verdere samenwerking af te zien. Personalia. In den gezondheidstoestand van den oud- minister Loeff is eenigc verandering ten goede waar te nemen. T redesconferentie. Naar \vy vernemen zullen van de tweede afdeuiing der Vredesconferentie, in onderschei ding met de overige sectiën twee voorzitters (de hoeren Beernaert en Asser) benoemd worden inet liet oog op den gezondheids toestand van eerstgenoemden gevolmachtig den gedelegeerde van België Kaar wij vernemen is de verdeeling der voorzittersfunctiön van de vier commission waarin de Vredesconferentie heden verdeeld wordt geregeld als volgt: Eerste commissie (arbitrage enz.)Voorzit ter de heer Bourgeois (Frankrijk). Tweede commissie (oorlogsrecht en neu traliteit bij de landmacht): Voorzitter: de heer Beernaert (België), tweede voorzitter de heer Anser (Nederland). Derde commissie (zeerecht)voorzitter graaf Tomielli (Italië). Vierde commissie (zeerecht en. neutrali teit voor den zeeoorlog) de Martens (Rus land) De twaalf vice-presidentschappen der ver schillende commissies zullen onder de vol gende gedelegeerden worden verdeeld lo Kriege (Duitsohland)2o. Drago (Ar gentine) 3o. Lammascli (Oostenrijk)4o. Brau (Denemarken)5o. d'Estournelles de Constant (Frankrijk)Co. Een der gedele geerde van Groot-Britannic7o. Een der ge delegeerden van Italië80. Estera (Mexico) 9o. Hagerug (Noorwegen)lo. Beldiman (Rumenie)llo. Hammarskjold (Zweden); 12o. Carlin (Zwitserland). Naar wij vernemen is in de bijeenkomsten van de heeren Nelidow en de Martens, met de Nederlandsche gedelegeerden de Beaufort en Asser en de twee secretarissen-generaal der conferentie, gisteren en eergisteren ge houden, de vraag of de algemeene vergade ringen der conferentite voor de pers toe gankelijk zouden zijn in den breede bespro ken, met dit resultaat 'dat zal worden voor gesteld een zeker aantal plaatsen voor de vertegenwoordigers der pers, die houder zijn van daartoe afgegeven kaarten, beschikbaar te stellen voor zoover niet ten aanzien van bepaalde vergaderingen de openbaarheid zal worden uitgesloten. Tot de gedelegeerden der verschillende landen behooren vier rechtsgeleerden die ook aan de Haagscbe conferentiën voor Interna tionaal privaatrecht hebben deelgenomen, te weten de lieeren: de Martens, Renault, Kriege, Hammarskjold en Asser. Deze heeren hebben een langdurige bespre king gehouden over de juridische punten die in de vergaderingen der Vredesconferentie in behandeling komen. De vergadering der Vredesconferentie van heden is o. a. bestemd tot vaststelling van een reglement van orde voor haar bijeen komsten. V Als vice-presidenten van 'de verschillende commissies der Vredesconferentie zullen nog optreden de heer Satow (Groot-Britannië en Fusinate (Italië). Yredesroorstanders. Mevrouw RutgersHoitsema, de bekende feministe, geeft hedenmiddag een tea voor do hier vertoevende internationale vredesvoorstan dere, waartoe ook leidsters uit de Neder landsche vrouwenbeweging zijn genoodigd. OVERSCHIE, 19 Juni. Door de notaris sen D. van den Berg te Overschie en D. W. I. Harehagen te Dordrecht had heden voormiddag in een der zalen van ,,De Ver gulde Koetswagen" alhier de afslag plaats van de kapitale bouwmanswoning met wei-, hooi- en bouwland, genaamd „Veldlust", staande en gelegen in den polder Zestien- hoven aan den Bovendijk alhier. Perceel I, zijnde woning met stallen, erve enz., gezamenlijk groot 17 HA. 52 A. en 53 cA., in veiling ƒ25,200, verhoogd^ met ƒ1000perceel II, cenige perceden wei- en hooiland gezamenlijk groot 8 H.A. 89 A. en 20 c.A., in veiling 12.100, verhoogd met ƒ500'; idem III, idem 8 H.A. 70 A. en 20 c.A. in veiling 12000, niet verhoogd idem IV, idem 8 H.A. 53 A. en 70 c.A., in veiling ƒ10,600, verhoogd met ƒ1000; idem V, idem 8 H.A. 31 A. en 30 c.A,, in veiling ƒ9900, verhoogd met 600; ge combineerd verkocht voor ƒ75.100. OVERSCHIE, 19 Juni. Den ambtenaar ter secretarie, den heer C. C. Kok, is op zijn verzoek op 1 Juli a.s. eervol ontslag ver leend. Voor de vervulling dier betrekking op een jaarwedde van 300 hebben zich 18 sollicitanten aangemeld. KETHEL EN SPALAND.' Ds. F. G. Hospers alhier is beroepen naar de Ned, Hen', gemeente te Sprang, STADSNIEUWS. Op do aanbeveling van, curatoren van hot Gymnasium, vpor do betrekking van, 1 eeraar in do Nederl. taal- en, letterkunde aan die inrichting van onderwijs, zijn ge plaatst: I. de heer II. ,T. Nassau Noorde wier, Ie Leiden; II. de lieer R. v. d. Memlcn, te Rotterdam. Zilveren jnbilé. Heden herdenkt de lieer C. Alcman, bajns bij de heeren E. en II. Wienhoven Jr., aan nemers alhier en te 's-Grajvenhage, den dag wafuop hij Vóór 25 jaren bij'wijlen, dom heer II. 'Wipnhoven. Sr. als timmer man ia dienst 'tra'd. Vanmorgen werd hij door zijn, pa.troons ten huize van 'den heer li. Wienhoven alhier ontvajngen ci\ hartelijk toegespro ken, waarbij hulde, werd, gebracht aan zijn veeljarige trouwe diensten, en, wajir- bij hem als blijk vaji waardecring een en veloppe werd aangeboden,. Den verderen'dag inocht de jubilaris tot een feestdag houden. Naar wij vernemen bestaat liet voornemen a s, Vrijdag-namiddag liet eerste concert te doen geven in de Plantage door liet Stedelijk Muziekkorps. Dc ondorafdeeling „de Maasstreek" van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren hield gisteravond op de bovenzaal van het hotel „Suisse" te Schiedam een buitenge wone ledenvergadering. Onder do ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer K. Nieland, waarin hij bericht dat hij wegens zijn be noeming tot secretaris der gemeente Belling- wolde ontslag neemt als leeraar van den door gemelde onderafdeeling opgeriehten cursus voor het examen van candidaat-ge- raeente-secretaris. Wordt besloten den lieer Nieland dank te betuigen voor al hetgeen door hem in 't- be lang zoowel van don cursus als van dc on derafdeeling is gedaan. Vervolgens werden eenige besprekingen gehouden met betrekking tot gemolden cursus en besloten gelegenheid te openen om aan den nieuwen cursus deel te nemen welke 1 Augustus a.s. zal aan vangen. De heer A. de Koning te Vlaardingen werd in de plaats van den heer A. Nieland tot lid der propaganda-commissic benoemd. Gistermiddag is het 4-jajrig zoontje van J. F. Kaltner door ecu hond in, het lin ker been gebeten.. Het kind zou onder geneeskundige behandeling gesteld Nvorden. De verkiezingen. In Const antia trad gisteravond in een openbare vergadering op dr. J. v. Leeuwen, met het onderwerp »De Gemeenteraadsver kiezingen in verband met den afloop dei- Statenverkiezingen". Spr. achtte het goed om, in verband met den eigenaardigen afloop der Statenverkie zingen, den staatkundigen toestand eens te bezien, vooral waar die afloop door niemand werd verwacht. Deze afloop heeft het goede resultaat gehad dat er meer helderheid in den politieken toestand is gekomen. Men is daardoor in een bepaalde richting gestuurd en daarvan moet men zich rekenschap geven. De politieke overwegingen gelden tegen woordig immers ook bij de gemeentel aads- verkiezingen. De gemeenteraad is niet meer het klein huishoudelijk bestuur, dat een meer ad minis tratieve taak had, welke door enkele harer mannetjes wordt verricht In de laatste jaren is die taak" meer en meer uitgebreid 0. a. door de uitvoering van rijkswetten, als b.v. de woningwet, de drankwet, de onderwijswet, waarvan de laatste vooral een politieke be- teekenis aan de gemeenteraden gaf. Spr. acht het goed dat de politiek meer en meer ook in de kleinere bestuurslichamen doordringt, maar daardoor moet men tegen woordig wel degelijk letten op de politieke richting van hen die daarin zitting zullen nemen. Spr. wijst in verband hiermede op de kwesties die in den Raad ter oplossing komen, zooals die der loonen, der arbeids tijden, der scheidsgerechten, der gemeente bedrijven; dat zijn niet meer enkel plaatse lijke kwestiën, maar onderwerpen van alge- meenen politieken aard. Spr. zal thans op a! deze kwestiën niet ingaan maar alleen bespreken hoe de uitslag der Statenverkiezingen moeten inwerken op de Gemeenteraadsverkiezingen en daarom moeten wij ons rekenschap geven wat deze Statenverkiezingen hebben geleerd. En die leering is drieledig. Ten eerste is gebleken dat de clericale coalitie overal de overwinning heeft behaald. Dat beteekent dat we voorloopig nog zullen blijven onder den invloed van den leugen die als leuze dier coalitie geldt, in welke coalitie in waarheid het conservatisme en de reactie den boventoon voert. Ten tweede is gebleken dat het libe rale conservatisme is veroordeeld en dat de liberale concentratie niet meer kan voeren tot een overwinning. Spr. betoogt met cijfers dat de 3 vrijzin nige groepen van de uitbreiding der kiezers het minst hebben geprofiteerdnumeriek hebben ze een gelijke uitbreiding gekregen als de sociaal-democraten, maar percents gewijze heeft laatstgenoemde party een sterke voorsprong. En spr. is overtuigd dat bij ver dere uitbreiding van het aantal kiezers de liberalen in nog ongunstiger verhouding zullen komen. De liberale concentratie heeft bij deze ver kiezing gewerkt onder ongunstige omstandig heden, want zy heeft gestreden in conser vatieve richting. "Wel hebben de vrijzinnig- deruocraten gezegd dat zij na de verkiezing weer op hun eigen program zouden voortgaan, maar do oua-liberalen hebben te grooten insloed. Ten derde is overtuigend bewezen dat de S. D. A. P. het sterkst groeit. In de laatste 3 jaren is het aantal stemmen, op socialistische candidaten uitgebracht, met 67 pCt. gestegen en bereikte in de meeste pro vinciën bijna 25 pCt. van het aantal stemmen. Spr. trekt daaruit deze conclusieGezien de clericale overwinning is het te verwachten dat de verschillende kerkelijke partijen voor loopig zullen blijven samenwerken omdat zij weten dat daardoor voor hen winst is te behalen. Spr. vindt dit in een enkel opzicht niet zoo heel erg omdat misleiding den mis leider ten slotte het meest benadeelt en wan neer eenmaal de valschheid der leuze blijkt aan de misleiden dan valt de geheele coalitie van elkaar. In zooverre kan spr. zelfs toe juichen als er weer een clericale regeering aan het roer komt, want dat zal het einde spoediger brengen. Maar de schaduwzijde is dat daarmede de belangen \an het volk in dien tijd worden benadeeld. Spr. stelt nu de vraagwat moeten de liberalen doen? Het is duidelijk gebleken dat zij nergens in staat zijn zelfstandig de overwinning te behalen, zoodat, willen zij hun candidaten gekozen zien, zij het op een accoordje zullen moeten gooien met de sociaal-democraten. Spr wijst hierbij op den toestand in ver schillende districten waar herstemmingen moeten plaats hebben. Hij komt daarbij tot de conclusie dat het in het belang der liberalen is liet conservatisme op zij te zet ten. Dit geldt vooral voor de vrijzinnig- democraten. Waar deze conclusie in het algemeen geldt, geldt ze ook speciaal voor de gemeente Schiedam. Uit de cijfers der Staten-verkie- zing blijkt het volgende In district I was het hoogste aantal stem men dat behaald werd voor de rechtschen 539, voor de S. D. A. P. 112 en voor de liberalen 361. Dat district is dus clericaal. In district II waren die cijfers 627, 171 en 520. Daar blijkt dus dat de clericalen in de min derheid zijn wanneer liberalen en socialisten samengaan, doch de meerderheid hebben wanneer de socialisten niet met de liberalen meegaan.In district III, waar die cijfers waren 577, 178 en 436, vertoont zich hetzelfde al zijn daar de cijfers voor de rechtschen nog ongunstiger dan in H. Hieruit blijkt dat in de gemeente Schiedam de kerkelijken niet de meerderheid heb ben. De katholieken hebben reeds voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen in I de heeren Beu kers en Wittkampl gesteld en zullen in de beide andere districten samenwerking met de overige kerkelijken zoeken. Dus weer dezelfde coalitie als bij de Statenverkiezing. Spr. zal district I, dat een kerkelijke meer derheid heeft, verder huiten beschouwing laten. In II en III hebben echter geen der partijen een meerderheid. Spr. komt hierbij tot de volgende over weging De liberalen zijn anti-clericaal, zoo als de Statenverkiezingen hebben geleerd en spr. neemt aan dat zij uit die verkiezing hebben geleerd dat zij niet te veel waarde meer moeten hechten aan het conservatieve element. De val van den heer Versteeg geeft daartoe voldoende aanleidingde weinige beteekenis van het conservatisme is bovendien gebleken uit het verdwijnen van de kiesver eeniging «Algemeen Belang". De liberalen zullen zich dus hebben los te maken van de conservatieven. Mocht er daar door een nieuwe groepeering komen van conservatieven, welnu, men zal daardoor ster ker komen te staan. Vooral hier geldt deze overweging, waar de leiding der liberalen in handen is van de vrijzinnig democraten. De S. D. A. P. heeft ook hier beteekenis zooals uit verschillende feiten voldoende blijkt, en daarmede moet rekening gehouden worden. Spr. zegt dit niet als een bedreiging, vol strekt niet, maar hij wijst alleen op het feit. Ook de S. D. A. P. is anti-clericaal en wel in de eerste plaats op de gronden waarop de liberalen anti-elericaal zijn: de clericalen randen de vrijheid aan die door de liberalen in Nederland zijn gebracht. Maar de S D. hebben nog een andere reden, nl. omdat, waar de clericalen optreden, zij dit doen als vijanden der arbeidersbeweging en der arbei ders zij onderdrukken waar mogelijk de arbeiders en gaan hunne ontwikkeling tegen. Zij hebben het immers zelf gezegd dat de katholieken het beste bolwerk zijn voor liet kapitaal 1 Spr. erkent dat het standpunt der libera len mooi is en dat dit gerespecteerd behoort te worden, maar het is geen levensbeginsel. De S. D. A. P. is een vurig tegenstandster van de clericalen, niet om hun godsdienst of om hunne meeningen, maar om hun onderdrukking van en hun tegenstand tegen de ontwikkeling der arbeiders. Maar in dat anti-clericalisme kan de S. D A. P. meegaan met de liberalen. Doch zij is voor alles democraat, dat is, zij wil het bestuur van het volk door het geheele volk, waardoor verkregen zal worden dat ieder mensch gelijke rechten verkrijgt en in de gelegenheid wordt gesteld om te bereiken wat te bereiken is. Zij wil niet wat anderen bezitten ont nemen, maar zij wil alleen in de gelegenheid stellen dat bezit te verwerven. De sociaal-democraten hier, zegt spr., zyn niet sterk genoeg om zelfstandig iets te kunnen bereikenwel zullen zij zoover komen, dat bewyst de toename van hun aantal in den korten tijd dat de party be staat maar toch hebben zij een beteekenend aantal stemmen, waardoor zy een overwegend gewicht in de schaal kunnen werpen by de verkiezingen en dat is dan ook de reden waarom zij niet geneigd zijn zich op den duur in een hoek te doen dringen. Voor een verbond tusschen de liberalen en de soc.-dem, is de tyd voorbijde S. D. A. P. is daarvoor in te sterke ontwikkeling, maar samenwerking by verkiezingen is mo gelijk. Het zou zijn een taktisch werken, waarbij elke partij haar eigen rneemnsien behield. De Statenverkiezingen hebben geleerd dat geen der partyen een meerderheid heeft en al moge het waar zijn dat de liberalen drie maal sterker zijn dan de socialisten, zij zyn niet krachtig genoeg om alléén de overwin ning te behalen. Spr. weet dat de liberalen steeds hebben moeten rekening houden met de conservatieve elementen in die partij, maai de jongste ver kiezingen hebben geleerd dat liet noodig is in democratische richting te werken. De clericale samenwerking blijft en daar naast kan blijven de strijd tusschen de libe ralen en sociaal-democraten, doch diet gevolg daarvan zal zijn dat de clericalen bij de stembus zegevieren. Dan blijft reactie troef. Spr. brengt hulde aan de liberale party' die zeer veel heeft tot stand gebracht dat tot zegen was voor het Nederlandsche volk wat zij voorstaat is een humaniteitsbelang, zooals er wel meer maar doch heel weinig zijn geweestdit wordt door de socialisten in hunne cursussen en studiewerken erkend. Maar volgens de meening der S D. A. P. heeft de liberale partij haar doel volkomen bereikt, heeft zij nu nog slechts het tot stand ge brachte te verdedigenzij is daardoor nood zakelijkerwijze gekome.i tot conservatisme. Dat hebben de vrijzinnig-democraten be grepen en daarom hebben die andere eischen op den voorgrond gebracht. E11 volkomen begrijpelijk is de uiting van prof. Treub die in de oud-iiberalen grooter ujand van de vrijzinnig-democraten ziet dan de sociaal democraten, hoezeer ook het uit gangspunt der beide democratische richtin gen verschilt. Om te bewijzen hoe noodig het is dat de democraten zich verzetten tegen de reactie die thans in den gemeenteraad den scepter zwaait, wijst spr. op enkele besluiten van den laatsten tyd. In de eei'ste plaats noemt spreker het colportage-verbod. Dat was een zuivere strijd van de kerkelijke partijen tot het onder drukken van een vrijheid, bij de grondwet gewaarborgd. Zeker, het gemeentebestuur heeft het recht maatregelen te nemen tot het besvaren der orde, maar hier was het niet de colporteur die de orde verstoorde maar waren het de leden van »St. Paulus", die de relletjes veroorzaakten, omdat zij wilden belemmeren het verspreiden van meeningen, wat toch door de Grondwet is gewaarborgd. Voorts de belastingendoor nar, Jansen, die door zijn eigen partijgenooten niet is waardig gekeurd het wethouderschap te blij- ven vervullen, maar die desniettemin de leiding der reactie nog in handen heeft, is een wijziging in de inkomstenbelasting ge bracht waardoor de laagste klassen van aan- geslagenen zeer zyn bezwaard. Het is noodig dat dit weer wordt veranderd. De exploitatie der gemeentebedrijven is treurig: het gas is duur het water is slecht en ontoereikend en verbetering komt niet omdat men het geld niet wil halen bij hen die het hebben. De tramconcessie is de oorzaak dat de Eleetrische tram moet stoppen aan bet be gin van den Rotterdamschen dyk en niet kan doorrijden b.v. naar de Markt. De verkoop der gronden aan de Maas beeft geleerd dat het clericale gemeentebe stuur geen vertrouwen heeft, want die gron den heeft de gemeente veel goedkooper kunnen koopen dan ze nu aan Rotterdam zijn verkocht. De Ambachtsschool behoorde een gemeente lijke te zijn, even goed als dit geval is met de hoogere burgerschool, het gymnasium en de avondschool. Wat ook de toekomst moge omsluiten, welke strijd dan weer noodig zal zijn, men zal dit moeten afwachten, maar naar spr's meening is in het belang van de gemeente en de bevolking, thans de eisch van het oogenblik een samenwerken van liberalen met sociaal-democraten. Spr. verklaart ten slotte te hebben ge sproken zooals hy deed opdat later niet aan de sociaal-democraten kan worden verweten in 1907 hebt gij de gelegenheid tot samen werking laten passeeren. Voor de stakers te Eindhoven werd f3.18 gecollecteerd. YLAAIUDINGEN. Dc liberale kiesvereeniging „Vlaardingen" besloot de altredende gemeenteraadsleden J. v. Dusseldorp A.Mz., en L. v. Gelderen op nieuw candidaat te stellen. Tegenover den heer A. Hoogcrweri, candidaat van „Volks belang" zal zij geen eigen candidaat stollen. De besturen der anti-liberale kicsvereeni- gingen zullen, naar men zegt, voorstellen de heeren J. v. Dusseldorp A.Mz., en L. v. Gelderen, niet te bestrijden. Kunst en Wetenschap. Voor de.n Nat. Zangwedstrijd, uitge schreven door de 'Kon,. Nat. Zangschool la 's-IIage, ter gelegenheid van, haar 50- jarig bestaan in, Sept. a.s., is hetverplicht koor voor dc, ie afd. mannenkoren ge toonzet door M. II. van. 't Rruijs en, ge titeld'„Zeemanslied"dat Voor dc 2eafd. niannpiiikoïeiL door B. V,. d. Velde, geti teld „Aan do Toonkunst"da'f v.oor do 3e, afd. ma'nncnkoren 'door André Bcijers- bojrgen van. Henegouwen, directeur der Zangschool, ei\ getiteld „Nederigheid"daj voor de le aid. gemengde koren,, door Phi lip Loots en getiteld „Harpzang"; dat voor de 2e afd. gemengde koren, door Ar nold Spoel en, getiteld „'Onze Taal". De Middcnstandstenioonstelling. Naar thans met zekerheid wordt verno men, zal de middenstandstentoonstelling in 1908 niet doorgaan. Het tentoonstellings comité heeft officieel besloten de expositie tot 1909 uit te stellen, om financieele rede nen en wegens gebrek aan tijd tot goede voorbereiding. Rechtzaken Centrale Raad van beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gisteren te Utrecht gehouden open bare terechtzitting had de uitspraak plants in hooger beroep van de Ongevallen Ver zekering-Maatschappij Fatum te 's-Graven- hnge, tegen de uitspraak van don Raad van Beroep tc Rotterdam, waarbij mot wijzig'ng eener beslissing van de Rijksverzekerings bank, hot bedrag (ƒ0.094) der 'daarbij aan TI. C. E. te Schiedam toegekende rente is gesteld op ƒ0.124 per werkdag, ter zake van een ongeval tengevolge waarvan, een verzwe ring van don linkermiddenvinger is ontstaan, tcgevolgc waarvan hij thans dien vinger mist, terwijl van den ringvinger het toplid stijf is, de pink met minder kracht sluit en wijsvinger, ringvinger en pink bij strekken in gebogen stand blijven. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Dc Rottcrdamsclic rechtbank veroordeelde gisteren: A. K„ 15 jaar, arbeider te Over schie, wegens diefstal van 9 eendeneieren, en J. IC., 17 jaar, arbeider aldaar, wegens medeplichtigheid, ieder tot 3.boete subs. 1 week tuchtschool; C. W. v. D., 2S jaar, sigaronkoopmnn te Vlaardingen, door den rechter in kanton If wegens visscherij-over treding veroordeeld, werd, met vernietiging van dat vonnis, vrijgesproken; C. W. v. D., 28 jaar, winkelier in sigaren te Vlaardin gen, wegens bedreiging, tot een maand ge vangenisstraf. Bij verstek werden 3 maanden gevange nisstraf gebischt tegen W. A. G., 34 jaar, sjouwer, te Schiedam, die in de maand Maart uit dc afgebrande distilleerderij van. den heer Th. C. Melchers een partij kooper (machincdeelon) zou hebben weggenomen en ten eigen bate verkocht. Beklaagde had beweerd een en ander, in een zakje geborgen, op straat gevonden te hebben. Reeds vroeger had hij mot de justi tie kennis gemaakt. Op 22 April had de politie waargenomen dat J. S., 29 jaar, voerman, en C. S„ fa brieksarbeider, beiden te Vlaardingen, eenig te veld staand gras op den Hooiweg onder Vlaardinger-Ambaeht afsneden en meena men. De politie Had beide personen aange houden, die bekenden geen verlof tot gras- snijden te hebben. Ilct gras was bestemd voor hun konijnen en zij dachten dat zij er geen kwaad bij konden. De pachter van. het gras verklaarde geen vergunning gegeven te hebben. Eisch voor ieder 6 boete, subs. 6 dagen hechtenis. Nog stond terecht de 19-jarige A. G., va rensgezel te Vlaardingen. Door de agenten van politic G. J. Wissenburg en C. 'de Jong op 23 April aangemaand rustig naar huis te gaan, daar hij in beschonken toe stand verkeerde, had beklaagde daaraan, geen gevolg gegeven. In het belang nu van de openbare veiligheid hadden zij hom aangevat om hem naar hot politiebureau over te bren gen. Door op den grond te gaan liggen, te trappen en te schojmen en den eersten be ambte in zijn rechterhand te bijten, had hij zich toen daar tegen verzet. Beklaagde beweerde van niets af te weten. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Niet aanwezig was II. P., 18 jaar zee man te Vlaardingen. Op 10 April was be klaagde zoo beschonken, dat de agent van politie II, Dnmme het gewensclit achtte hem naar hot politiebureau over te brengen. Daar toe aangevat had beklaagde zich tegen go- melden agent met geweld verzet door op 'den grond te gaan liggen en den beambte tegen dc boenen te trappen. Eisch 3 weken gevangenisstraf. Eveneens was niet verschenen Tl. B., 20 jaar, zeevisschcr te Vlaardingen. Zonder eenige aanleiding daartoe had hij op 13 April zekeren L. Droppert met een pantof fel zoodanig in het gezicht, geslagen, dat deze verwond was geworden. Eisch 20 boete, subs. 20' dagen hech tenis. Hot gerechtshof te Amsterdam', Kaincr voor burgerlijke zaken, vernietigde heden, hot vonnis der Arr.-rechtbank a'ldaar, waar bij he,t faillissement vah, de N. V. „De Eendracht" opgeheven verfea'ard werden, be.val een nieuwe beha'ndeling der zaak. De rechtbank te Assen heeft H. van Brug gen. die in 't begin van Mei bij dePylbrugin de gemeente Havelte den landbouwer Vlot met een mes een levensgevaarlijke verwon ding toebracht, veroordeeld tot 2 jaar ge vangenisstraf. Het O. M. had 3 jaar geëischt. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sprang ds.F.G.Hospers, te Ketelte Wijk aan Zee de heer Ber- kelbach van den Sprenkel, te Gouda. Bedankt voor de toez. van het beroep naar Sliedrecht door R. Ruibing, te Wu- dervank. Geref. Kerken. Beroepen te Heemse (A),W. Ooster- heert, te Kielwindeweer. Bedankt voor het beroep naar Wer kendam door ds. R. Smeding, te IJselmorkJe. 1

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2