Prov. Statenverkiezingen. BINNENLAND, STADSNIEUWS. YLAABDINGEN. Ingezonden Mededeelingen. De genezing van Bloedarmoede Kunst en Wetenschap. (Rechtzaken, Kerk en School. maar de geweldigste leugenaar die er ooit geweest is. De patroons, zegt hij, bestreden de vakvereeniging met alle middelen. Zij huurden speurders van Pinkerton, die lid van de vakvereeniging werden en daarin de mannen tot allerlei misdaden aanspoorden. Alle misdaden, die er in het Westen ge beurden, werden de vakvereeniging ten laste gelegd. Orchard was het werktuig van den agent der patroons en van de speurders. Zij waren het, die liet gemeene komplot smeed den om een trein te laten ontsporen, waar voor leden der vakvereeniging in de gevange nis werden geworpen. Y enezuela. Het ministerie heeft ontslag genomen ten- van de houding van het congres, dat de politiek van den minister van finan ciën® af keurde. gevolge Britse h-I n d i 18 Hindoes die aan de onlusten in Lahore en Jullundur deelnamen werden tot 6 maanden zware kerkerstraf veroordeeld.De gearresteerde Mohammedanen zijn vrijgelaten. China. Volgens bericht uit Peking, is het oproer in Kwantoeng onderdrukt en de orde her steld. waaronder 2 socialisten, tegen vroeger Uitslag der herstemmingen. NOORD-HOLLAND. De stand vóór de verkiezingen was21) links en 10 rechts, na de verkiezingen 25 links en 14 rechts. OVERUSED. De stand is nu 25 rechts en 22 links, •1. ZEELAND. De Prov, Staten van Zeeland tellen thans '18 antirev., 17 liberalen en 7 katholieken. UTRECHT, De uitslag der verkiezingen voor de Staten van Utrecht is, dat de linkerpartijen een zetel hebben verloren. Voor de verkiezingen was de stand 13 links en 28 rechts en thans is deze 12 links (waaronder 1 sociaal-demo craat) en 29 rechts, zoodat de Utrechtsche Staten een overwegende rechtsehe meerder heid, nog versterkt met een lid, hebben be houden en de vrijzinnigen hun aantal nog met een lid zagen verminderen. Tan het hof. II. M. de Koningin is hedenvoormiddag om 10 u. 8 m. stadstijd na een kort verblijf in de residentie naar Soestdijk vertrokken. Verschillende leden van de Hofhoudingen van H, M, de Koningin en II. M. de Konin gin-Moeder begaven zich mede derwaarts. Z. K, H. de Prins keert hedenavond met den trein van 8 10 uit Duitschland te Apel doorn teiug. Eerste commissie. Tweede sub-commissie. Op voorstel vun 'den hoer Lóón Bourgeois werd do heer Lnnunasch, gedelegeerde vuil Oo&tenrijk-Hongarije, tot vice-president van de tweede sub-commissie van de eerste commissie gekozen en de heer Maura y CLinmzo, graaf van Mortem, gedelegeerde van Spanje, tot secrejaris. De benoeming van een rappen tour werd verdaagd. Op voorstel van den heer Renault werd een commissie van onderzoek benoemd, be staande uit drie leden, waarvoor men heeft aangezocht do heerenSir Edward Fry, te ged. van Groot-BriltnnniëAlb. Kricge, 2e ged. van Duitschland, en Renault, ged. van Frankrijk, met opdracht dc beide EngcLchc en Fransche ontwerpen nopens dc inrichting 'van een permanent gerechtshof voor prijs- makingen ter zee 1c onderzoeken. De volgende bijeenkomst, van deze sub commissie zal plaats grijpen zoodra de com missie bovengenoemd haar arbeid heeft ge ëindigd. Naar aanleiding van verschillende mede- deelingen omtrent het Amerikaansehc voor stel ter Vredesconferentie, verband houden de mot de Dragolcer, kan worden mede gedeeld, dat de juiste inhoud van dat voor stel hierop neerkomt, dat hel gebruik van wapengeweld voor bet invorderen van schul den, voortspruitende uit verbintenissen tus- selion particulieren en Staten niet zal mogen worden toegestaan, alvorens door middel vun arbitrage zal zijn vastgesteld het bedrag der K/vf-iLn 111M on -to Tnnpim don sellld- dennar toegestaan en zijn verplichtingen na te komen. Hieraan kan worden toegevoegd, dat do delegatie van Noord-Amerika in haar voet stel, hierboven bedoeld, eenvoudig heeft overgenomen hel denkbeeld van arbitrage, zooals Jit door dr. Drago zelf reeds duide lijk was uiteengezet in een onlangs gepu bliceerd artikel in liet Tijd-ehrift voor Vol kenrecht. Uit betrouwbare bron kan tevens worden medegedeeld, dat de Ameriknnnsche deleeatir liet. initiatief tot haar voorstel heeft genomen, zonder voorafgaand overleg noch met dc Aigentijnselie Rcgcering, noch met cle delegatie van Argentinië ter Vredes conferentie. Deze hiatste z.al dan ook, naar wij vernemen, aan 'de beraadslagingen over deze quaestio een levendig aandeel nemen, waaruit haar volkomen onafhankelijkheid van het voorstel zal blijken. Reuter seint uit Rome In den Senaat zeide, bij de behandeling van de begrooting van buitenlandsehe zaken, minister Tittoni. dat niets er op wees als zou door cle Vredesconferentie oneenigheid ont staan. Alles laat hopen, dat de conferentie vrucht baar zal zijn in zekere resultaten, waaraan de Italiaansche gedelegeerden ook zullen mede werken. Raad van State, gisteren gehouden algemeene ver- vari den Raad van State werd mr. "W. baron Röell beëedigd als staatsraad in buitengewonen dienst. In de gadering Yaeufure Eerste Kamer, Blijkens bij de Eerste Kamer ingekomen bericht heeft de heer Van Berckel bedankt als lid van dat college. De lieer Van Berckel had zitting voor Gelderland, behoorde dus tot de rechterzijde, en was in '1910 aan de beurt van aftreding. Vredesconferentie. Oflicicel communiqué aan de Pers. Zitting van 25 Juni 1907, 2J uur 's nam. Eerste commissie. Eerste sub-commisaie. In de zitting van 25 Juni heeft de eerste sub-commissie van de eerste conimmi&ie on der voorzitterschap van Z. Exc, den heer L. Bourgeois haar bureau als volgt ingericht: vice-president de lieer Fusinato, gedelegeer de van Italië; secretaris de heer d'Estour- nelles-de Constant, gedeleg. van Frankrijk, en rapporteur Z. Exc. Guillaume, ged. van België. De heer Bourgeois verklaart, dat het 'doel van de werkzaamheden is, te onderzoeken of or verbeteringen te brengen zijn in de conventie van 1899 en hij doet de indeeling van dezen arbeid kennen als volgt: Eén dag afzonderlijk zal gewijd zijn aan de zittingen van elke commissie, opdat het 'den heeren gedelegeerden mogelijk zal zijn. de werkzaamheden van alle commissies, die zij wenschen te volgen, bij te wonen. Zoo zal dc Dinsdag bestemd worden voor de eertete commissie, de Woensdag voor de tweede, de Donderdag voor 'de derde en de Vrijdag voor de vierde commissie. Bovendien is dc ochtend van Dinsdag be stemd voor de derde commissie, de ochtend van Woensdag voor de vierde, de ochtend van Donderdag voor de eerste en de ochtend van Vrijdag voor de tweede. De Maandagen en Zaterdagen blijven ter bschikking. De Zondagen zijn vrij. Vier voorstellen van Russische en een van Duitsche zijde, betrekking hebbende op het scheidsgerecht, zijn heden voorgesteld, resp. door Z. Exc. den heer Martens en door den heer Kriege. Z. Exc. sir E. Fry hoeft bij do debatten de reglementen besproken van de commissie van onderzoek in zake het incident te Huil, die naar zijn meening met succes konden worden gewijzigd. De volgende zitting van de eerste sub-com- miarie van de eerste commissie zal Don der- da" u. s, om, halfelf plaats hebben. K* In voorloopige genomen besluit afwijking van het gister dat de Zaterdag behoort tot cle vrije dagen kan worden medegedeeld dat a s. Zaterdag 29 dezer de 2e subcom missie van de He commissie vergadering houdt des middags ten 21/g ure in de Ridder zaal. Naar Tan de Gedelegeerden. wij vernemen, zal de groote avond partij, welke de heer Nelidow als voorzitter van de Vredesconferentie in de zalen van het Hotel den Ouden Doelen in de volgende maand zal geven, geheel op dezelfde leest geschoeid zijn als het feest, dat tijdens de Conferentie in 1899 de toenmalige president, wijlen ambassadeur De Staal, aanbood. Er zal namelijk een groot bal plaats heb ben, voor hetwelk een zeer groot aantal uitnoodigingen zullen uitgaan, behalve tot de gedelegeerden, ook tot de lands-, pro vinciale en gemeentelijke autoriteiten, de ambtenaarskringen, hen die in verschillend opzicht tot de Conferentie in ambtelijke aan raking staan, enz. enz. De eerste gedelegeerde van Perzië ter Vredesconferentie, Z. Ex. Samad Khan Mom- tazos Saltaneh, gezant te Parijs, die tot dus ver in het Hotel d'Orange verblijf hield, heeft thans zijn intrek genomen in »villa Teheran" 71 van Lennepweg te Scheveningen, waar nu definitief de Perzische delegatie is gevestigd. Stichting voor Internationalisme. Dagelijks of bijna dagelijks hebben in bet gebouw aan do Prinsossegraelit, dat tijdelijk tot dépendance van de Stichting voor Inter nationalisme is ingericht, bijeenkomsten plaats, waar vele hoogst belangwekkende persoonlijkheden uit alle oorden der wereld, wegen» de vredesconferentie te '.--Gravenhagc gekomen, elkander ontmoeten en liet kan wel niet anders elkander veel goeds heb ben moe tc deden over hun werk in het be lang van de verbreiding van de vredesidée. Van al die bijeenkomsten melding te ma ken is niet wel mogelijk, doch die'van giste ren verdient meer dun gewone aandacht, omdat de deputatie er ontvangen werd, die uit naam van de verschillende kerken een adres ten gunste des vredes aan. den presi dent van do conferentie hadden overlnm- digd. Met adres was door de beide EiigeLchc Prote.-tantsche kerkgenootschappen (de epis copale en do non-conformistische) en door don groot-rabbijn onderteekend en verdof door versclienlene Protpslantsche kerken op het vasteland en in Amerika (de Katholieken onthielden zich wegens het niet uitnoodigen van don Paus ter Vredesconferentie). Omdat do „beweging", nis men. het zoo noemen wil. van Engeland was uitgegaan, werd hot adres door Iwco 'Ier voornaamste vertegenwoordigers van dc Engelsclic ker ken overhandigd, cm wel door do heeren F. R. Freenmntle, deken van Ripen, en Allau Baker, lid van hel Parleinenl, mimen.» tfe vrije kerk, terwijl do deputatie werd verge zeld door den heer Stevenson, den secretaris van den Vredebond te Manchester, Allo drie spraken gisteioniMimddug het gezelschap op de Priuse-ssegracht toe, liet eerst de bejaarde deken van Ripon. Voor hem is het streven naar eosmopoli- tisiuo hetzelfde als hel streven naar broeder schap en christelijkheid. Nadrukkelijk ver klaart hij in tegenstelling met den redac teur van de Courtier de la Conférence de la Paix, den hoer Mo-ehelos geen voorstan der ie zijn van de mooning, dat de Staten en volkeren zelf zich in elkaar moeten oplos sen elk volk heeft zijn eigenaardigheden, heeft zijn superioriteit boven andere, waar op het trotecdi mag zijn, maar dc verschillen mogen nooit leiden tot haat, tiooil tot oor log. Het sloi van zijn korte redt! hevatte ecnige gevoelvolle woorden voor de armen, die het meest en het eerst onder de verschrikkingen des oorlog» lijden. Prof. Richard, die na hem spreekt. do voorzitter, dc sympathieke William Stead, zeide, 'dal men ter afwisseling van hel Eu- gelsch ook wel eens in het Franreh iet», over den vrede hoorei! wilde verklaart voor deze overtuigden den vrede niet te zulten verdedigen en niets kwaads te zullen zeggen van den oorlog, het zou in dezen kring zijn on toneer unc pofte ouverte, maar wel geeft hij een raad. liet is deze, om jegens Vle diplomaten ter vredesconferentie niet al to bescheiden te zijn. Men heeft geen officieele functie, dat is zoo, maar men vertegenwoor digt een gedachte, een gedachte, die aange hangen wordt door het allergrootste deel van de wereld: in Frankrijk kwamen spon taan 100.000 hnn'dtookoningon op een adres ten gunste van verplichte mbitragc, do paci fisten hebben dus wel degelijk een mandaat, oen mandaat van de duizenden eenvoudige arme duivels, die lijden door den oorlog en die belang hebben bij het einde er van. Men moet dus niet zwijgen tegenover de mannen ter Vredesconferentie, maar hen dwingen ten voordode van den vrede Ic arbeiden. Dc heer Stephenson heeft liet over do eigen lijke beteekenis van deze deputatie, die het hier geldt: de kerken hebben tot nu toe zich niet bezig gehouden met het vraagstuk van den vrede, nu deden ze hof voor het eerst wel en dat geeft veel hoop, immers z.ij kun nen elk in eigen sfeer zooveel doen door haar invloed, hnnr organisatie, haar kracht. De heer Baker spreekt min of meer in aansluiting daaraan, met moer kracht en minder gemoedelijkheidhet is de plicht geweest van de kerken te arbeiden voor 'den vrede, altijd was liet baar roeping liefde, vrede, broederschap te bevorderen, maar dat dit niet geschiedde was een gevolg daar van, dat er strijd was tnssclien 'de kerken zelf, de sectegccst verlamde haar invloed ton goede. Monschen, die builen de kerk ston den, sociaal denkende perronon, hebben d< kerken eerst gewezen op den plicht, die zij steeds hadden en gehad hebhen. Nu verke men krachtig en ei»cho men dat niet moer worde gemoord en geoorloogd, wanneer men dat met. kracht wil, dan K de overwinning nabij. Slechts een goed uur duurde do heel bijeenkomst, tijd bad men 'dus niot zich to vervelen, zelfs al was liet gehoorde minder aantrekkelijk en men had zich qiet ver veeld ook wanneer men vele uren bijeen gebleven wave. De Nieuwe duidt die jzekere kringen", waar zooveel bevreemding is gewekt nu de heer Versteeg geen Statenlid blijft, niot nader aan en daarom willen wij dit doen naar ons beste wetendat zijn de kie zers die op advies van jhr. de Geer niet op den heer Versteeg hun stem hebben uitge bracht. Jhr, de Geer heeft dus bij de goegemeente een verwachting gewekt, waarvoor, zooals achteraf blijkt, geen enkele'deugdelijke grond aanwezig was? Ned. Herv, Kerk. In do gisteravond gehouden vergadering au het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier is het volgend drietal geformeerd (va- iture ds. Couvée): 1. ds. Omburg te Groede (Zeeland), met 37 stemmen 2. ds. De Zeeuw te Geervliet met 30 stemmen 3. ds. Ertman ie Spijkeuiaao, niet 35 stemmen, Geen huldeblijk. Naar wij vernemen is afgezien van het voornemen om aan dr. Kuyper, op zijn 7ün verjaardag namens de leerlingen der ver schillende Christelijke scholen een huldeblijk met de namen der kinderen aan te bieden (»Tol.") Het Ituis ten Bosch. Het huis ten bosch zal van 28 Juni tot en met 2 Juli voor het publiek gesloten zijn- Financieel nieuws. Nederlandsche Spaar- en Incasso-Bank te Amsterdam. In de op heden gehouden jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders bracht de directie^ verslag uit over de toestand der Maatschappij over het afgeloopen boekjaar. De winst- en verliesrekening, zoomede de balans werden goedgekeurd en het dividend na ruime afschrijving op oprichtingskosten meubilair en materiaal bepaald op 4 pet. De onverplichte stortingen ontvangen 3 pet rente. De aftredende commissarissen de heeren mr. A. J van Thiel, referendaris aan cle rijksverzekeringsbank te Amsterdam jhr. J. C. M. van Citters te 's-Gravenhage wer den met algemeene stemmen herbenoemd. OVERSCH1E, 25 Juni. Bij enkele can- didaatstelling werden gisteren als leden van den gemeenteraad herkozen de 4 aftredenden de heeren A. J. v. Dam, L. Hoogerbruggo Wz., L. J. Karrernan en II, Lumbers. Geil op. Staten van Zuid-Holland. Wij lezen in de uNieuwe Sehied. Crt." Door het correspondentie-bureau van Belinfante en Vas Dias te 's-Gravenhage wordt gezonden sliet plan bestaat om den zetel van het liberale lid van Ged. Staten, den heer Versteeg, die in Schiedam niet ge kozen werd, weer over te laten aan de liberale minderheid in de Staten, die het volgend bericht aan de bladen zich weldra voor aanwijzing van den enndidaat zal verstaan." Wij kunnen uit dc beste bron mededeelen, dat op het oogenbük dienaangnande niets bekend is. Dinsdag 2 Juli heeft er een club ver gadering plaats der anti-liberale Staten leden en in deze vergadering zal een be spreking over deze zaak worden gehouden. Het heeft intussehen in zekere kringen bevreemding gewekt,1 dat er, zooals aan vankelijk in de bedoeling heeft gelegen, voor den heer Versteeg geen. plaats is opengemaakt. Men had verwacht, dat de 70-jarige heer Loef te Brielle zijn zetel ter beschikking van den heer hebben gesteld. Versteeg zou het ootje werd genomen, een herborg hadden ingetrokken, geslagen en gestompt op hoofd en lichaam. Voor ieder word *14 dagen gevangenisstraf geëischt. S O. V. Heden is rondgezonden de lijst van ver makelijkheden. vroeger kermisvermakelijk heden geheetcn doch nu aangekondigd als Zomervermakelijkheden. Zij bevat voor Donder dag 27 Juni, zooals wij reeds hebben aan gekondigd liet successtuk flTelefoongeheimen". Vrijdag 28 Juni zal gegeven worden »Op hoop van Zegen", dat dan de 282e opvoering zal beleven en zeer zeker wel geen aanbe ling meer zal behoeven. Zondag 30 Juni wordt weer de gebruike lijke matinee gegeven met oplaten van lucht ballons terwijl Maandag en Dinsdag de gewone kinderspelen als alle jaren zullen plaats hebben. Den tweeden dag zal na illoop dier spelen weer eert kinder-specia- liteitenvoorstelling gegeven worden. Op Vrijdag 5 Juli zal een concert gegeven worden door de muziek van het 4e regiment infanterie, dat in de plaats komt van het concert dat volgens rooster op 27 Juni zou plaats hebben. In dc zaak van 'dr. II. J, O. II. iabrikant tc Roermond, door kantonrechter cn recht bank veroordeeld tot 10 boete of 2 dagen hechtenis, wegens het zonder schriftelijke ver gunning vail B. cn W. een gebouw voor een gedeelte doen vernieuwen, door in zijn fa briek te doen aanbrengen 5 houten binnen muren of beschotten, was ambtshalve gecon cludeerd tol vernietiging van het vonnis en ontslag van rechtsvervolging, op grond dat dc dagvaarding niet vermeldde, welke oude gedeelten van hot gebouw door nieuwe ver vangen zijn. Dc Iloogc Rand overwoog dat dc stel ling van den requirant, dat vernieuwing in den zin der Woningwet alleen aanwezig is bij verandering in dc constitutieve elementen van bot. gebouw, terwijl wat hier geschied was, waardoor nieuwe vertrekken waren in gericht terecht als gedeeltelijke vernieuwing was aangemerkt. Het cassatieberoep werd verworpen. Een ernstig ongeluk liofcft hedenmiddag op de electrische tram plaats gegrepen waar van de bijzonderheden nog niet nauwkeu rig konden worden vastgesteld. Do conducteur van die train, Pitster dc Jager, wonende te Rotterdam, zou omstreeks half een, zoo wordt medegedeeld door een ooggetuige, bij het sluiten van liet hek uis- elicn Schiedam en Rotterdam van hot ncb- terbalcou van den motorwagen, zich tc ver naar buiten hebben ovcrgcbögcn, tengevolge waarvan hij in aanraking kwam met een boom en drie booincn ver nog werd meciege- sleurd alvoiens hulp kon worden verleend. De man had enkele kwetsuren aan het ge laat en was bewusteloos. Tn den bijwagon neergelegd is iiij naar bier vervoerd, waar onmiddellijk genccskun- lige hulp werd ingeroepen. Noodzakelijk werd geacht onmiddellijke overbrenging niir het ziekenhuis wat dan ook per raderbrancard geschiedde. Naar wij vernemen is zijn toc»land zeer gevaarlijk. Bij de gisteren plaats gehad hebbende ean- didaatstelling voor leden van den gemeente raad zijn caudïdaat gesteld In kiesdistrict I, aftredende 1 lid, de hee ren A Hoogervverf Az. (volkspartij, aftr.), J. H. v. Raait (ehr.-hist,), II. v. Toer Jz. (lib.) In kiesdistrict II, aftredende 2 leden, de heeren: J. van Dusseldorp AMz. (lib., aftr.), M. de Heer (anti-rev., aftr.), A. Hoogerwerf Az. (volkspartij), J. C. Hoorweg (soc.), II. van Toot* Jz. (lib.); In kiesdistrict III, aftredende 2 leden, de heerenII. Breederveld (anti-rev.), L. J. van Geldeien (lib., aftr.), F. L. J. Lafeber (soc.), A. H. P. Maarleveld (volkspartij), K. Rosen - boom (lib.). De stemming zal plaats hebben den 2en Juli a.s. Voor de rechtbank te Maastricht had zich gisterochtend te verantwoorden de 40-jarige II. M. J. II. Tiesselink, ex-directeur der Maastrichtsche Brandverzekerings-Mij. ter zake dat hij met behulp van een valschen sleutel zich 8000 gulden (obligatiën) heeft toegeëigend uit de brandkast dier maat schappij. Verder heef't beklaagde een bedrag van circa 5000 guldon zich toegeëigend be staande uit kasgelden en niet geboekte pre mies. Niet minder dan 17 getuigen werden gehoord, onder wie de commissarissen F. van Oppen (wethouder) en mr. E. Jaspar, Beklaagde legde eene volledige bekentenis af en verklaarde dat hij 3000 mark verloren had te Vaals in één nacht. Jhr, Mr. E. Alting von Geusau, verdediger, drong op clementie aan. Het O. M. eischte 3l/g jaar gev. met irnputatie. Uitspraak 8 Juli 1907. 30 cent per regel. Die moet aan «ie Pink Pillen gevraagd worden. Ja, zoo gij verzwakt, uitgeput, urm aan bloed zijt, vraag dan genezing aan de Pink Pillen, zij zullen u die zeker de talrijke zich, door de Pink Pillen verkregen, kan men zeggen dat, wanneer een bloed armoe dige de Pink Pillen bcgi.it te gebruiken, er weldra een bloedarmoedige minder is. Een jonge naaister te Lovendegem leed aan bloedarmoede; zij heeft dc Pink Pillen gebruikt cn is zeer spoedig genezen. liet betreft Mejuffrouw Ylorino van llolsbeke, wonende in do Looslraat te Lovendegem. Zij beeft ons het volgende geschreven, dat door haar vader, den heer Alfons van JIols- bekc, mede is onderteekend. „Sedert vele maanden was ik ziek. Het was begonnen met liet wegblijven van mijn stonden. Ten ge volge daarvan heb ik allerlei kwalen onder vonden en zag mijn gezondheid allo dagen slechter worden, ik had geen eetlust meer en ondervond toch voortdurend prikkelingen van de maag. Ik at wel een weinig oin mij op du been te lioudon, maar de vertering van die weinige spijzen was zeer mocielijk, Ik was zeer bleek geworden en mijn ademhaling was zeer kort. Ik beklaagde mij veel over duize lingen, schele hoofdpijnen en nam iederen dag waar dat mijn krachten geringer wer den. Ik heb verschillende middelen ge bruikt ver-terkondc en opwekkende midde len, maar zonder succes. Toen ben ik dc Pink Pillen gaan nemen, waarover iedereen zoo gunstig spreekt. Dc Pink Pillen hebben mij alle mogelijke goed gedaan, cn zoo ik nu weer tot volle gezondheid ben gekomen, dank ik dit aan de Pink Pillen. Prijs 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. bezorgen. Met genezingen van bloedarmoede voor 'Morgen (Donderdagavond) zal van'wege de vereeniging sFlardinga" een concert wor den gegeven "door de muziekvereeniging ><St. Johannes". Te Laren in bet Gooi hebben gisteravond de bekende tooneelspelers Willem Royaards en Eduard Verkade de reeks Zomerspelen geopend die zij in ons Jand willen geven. De eerste voorstelling van de moraliteit sElcker- lio" was een groot succes. Te Rotterdam wordt Vrijdag ook opgevoerd het abelspel Lansloet van Denemarken". Beide stukken zijn proeven van Middeleeuwsehe tooneelspel- kunst Tijdens de behandeling hunner zaak dooi de Rotterdamsclie rechtbank waren gisteren niet aanwe/.ig P. S., 19 jaar, glasblazer en II. P. L den II., 20 jaar, molenaarsknecht, beiden te Schiedam. Zij hadden op 5 Mei J. N. Elgers, die de politie had gewaarschuwd omdat zij een persoon, die nog al eens in Ned. IIerv. Keric. Aangenomen liet beroep te Cothen door den heer I-,. J. van Leeuwen, cand. te Woerden. Bedankt voor het beroep te Oudewaler door ds. J. P. Paauwe te Ierseke. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw-Dordrecht ds. K. Bakker te Morrha e. a. IIooger Onderwijs. Aan de universiteit te Leiden slaagden voor het groot ambtenaars-examen Indischen dienst de heer G. J. ter Poorten doctoraal-examen geneeskunde de heer G. de Leeuw cn II. W. van der Goes Hillebrandt. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het examen Doet, Geneesk. de lieer E. II. B. van Lier. Aan de universiteit le Groningen slaag den voor doctoraal examen in de geneeskunde de heer II. J. Schlae; doet, examen staatswetenschap de heer mr. F. II. A Hooft van Iddekinge. De Faculteit der Godgeleerdheid aan rijks-universiteit te Utrecht maakt beker dat op een door haar uitgeschreven pri vraag over bot gemeentegezag in de Chn telijko Kerk tot Gregorius I is ingekorm een antwoord onder het motto »In Magi Et Voluisse Sat Est", welk antwoord do de Faculteit een eervolle vermelding is waa SC,

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2