D 3 üS Cool Mz Ris A. D. Groot (de) M.C.M. Snel G-. W. r. Gouka A. Koopmans E. DISTRICT II: STADSNIEUWS. DISTRICT I: Beukers Bruin (de) Wittkampf IV. A. P. Bruin (do) Laan (van dor) II. Ris 1). DISTRICT III: Bruin (do) Cool Mz. A. Goslinga T. S. Har wogen den Brooms (van) J. *W. J. Wittkampf B A. 3. B. A. J. YLAAÏIDINGEN. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Landbouw en Yeeteelt. Gemengd Nieuws. it maakte, dat !iot nog een traag was, of cen maatregel in den geest van het Amerikaan se he voorstel, nl. tot het onschendbaar ver- klaren van den privaat-eigciuloin. al dan niet in het voordeel is van het behoud van den vrede. Immers, men zou de stolling kunnen verdedigen, dat in onze dagen vooral do po litieke gebeurtenissen ten nauwste verbondon zijn met handelsbelangen. Wanneer men nu den handel buiten risico plaatst, dan zou het kunnen gebeuren, dat de/o geen voldoende redenen meer heeft, een rem tegen don oor log aan te leggen. Hij zou dezen integendeel wol in do hand kunnen werken. Do lieer Nelidow stelde de vraag slechts zonder een bepaald advies te ge\en. Naar wij vernemen, bedoelt liet voorstel van Italië ten aanzien van het vraagstuk der beschieting, de toepassing van de wetten sin den landoorlog op den oorlog ter zoo. Italië moet van oordeel zijn, dat steden, die zich niet verdedigen, niet behaoren te worden ge bombardeerd en evenmin niet versterkte steden. Ten aanzien van het Russische voorstel over hetzelfde onderwerp, vernemen we, dat de hoofdstrekking daarvan moet zijn, dat bij een beschieting door een zeemacht van ha vens, steden en dorpen, de commandant van de aanvallende zeemacht alle mogelijke maat regelen behoort te nemen om zooveel doenlijk gebouwen te sparen, gewijd aan den ©ere dienst, kunst, wetenschap, weldadigheid, hos pitalen en plaatsen, waar zieken en gewon den verzameld zijn, onder voorwaarde, dat die gebouwen enz. niet tegelijkertijd voor oor logsdoeleinden worden gebezigd. i Naar wij vernemen, vervoegden zich gis- terochend aan bet secretariaat van den pre sident der Vredesconferentie, eenige Corea- nen, die bij den voorzitter protest wilden uitbrengen togen de niet-uitnoodiging van Corea ter Conferentie, en anderdeels tegen do verkrachting der Coreaansche sonvereimteit door Japan, De deputatie had aan het hoofd Prins Tjying Chiyi, die vergezeld was van twee andere Corea ten. De President der Vredesconferentie deed hen weten, dat hij de deputatie niet ontvan gen kon, aangezien hij geen andere deputa ties tot zich kan toelaten dan die voorzien zijn van een officieelen introductiebrief van de Nederlaridsehe regeering. De heer De Beaufort, eerste gedelegeerde van Nederland ter "Vredesconferentie, en me vrouw De Beaufort zullen Zaterdag 6 Juli in het Hotel den Ouden Doelen receptie houden. Uit de kringen der Vredesconferentie ver neemt men, dat 't misschien nog wel een maand kan duren, alvorens het Congres een algemeene openbare vergadering zal houden. Nederlandsehe arbeiders In Duitsche glas-fabrieken. De minister van binnenlandsche zaken heeft de volgende missive gezonden aan de commissarissen der Koningin in de onder scheidene provinciën: „Mijn ambtgenoot voor landbouw, nijver heid en handel vestigt, er mijn aandacht op, dat in den laatsten tijd van de zijde van in Duitschland gevestigde glasfabrikanten po gingen worden aangewend, om hier te lande arbeiders voor hun fabrieken aan te „werven. Zoo kwam onlangs in de „Limburger Koe rier" een advertentie voor, waarbij werd be kend gemaakt, dat in een Duitsche glasfa briek jongens van 14 tot 16 jaar konden worden geplaatst. Gegadigden hadden zich aan te melden bij een hier te lande gevestig- 'den tusschenpersoon, omtrent wien aan den minister voornoemd langs ambtelijken weg zeer ongunstige information werden verstrekt, Ook deed zich het geval voor, dat te Amster dam een jongen voor een fabriek te Biele feld buiten weten en togen den wil van zijn oudere werd aangeworven en eerst terugkeer de, nadat de politie in de zaak was betrek ken. Ik heb mitsdien de eer U H.E.G. uit te noodigen, aan de burgemeesters der gemeen ten in uw provincie op te dragen om, wan neer hun blijkt, dat in hun gemeente pogin gen worden aangewend om jeugdige of vrou welijke personen voor dienstbetrekkingen in het buitenland aan te werven, zich, voor zoo veel mogelijk, te vergewissen van de be trouwbaarheid der personen, die daarbij hun tusschenkomst verleenen, en van de positie, waarin de jeugdige of vrouwelijke personen bij aanvaarding der aangeboden dienstbe trekking zullen komen. Meenen de burge meesters. op grond van verkregen informa tion, dat het voor de bedoelde personen niet geraden is, op de aanbieding in te gaan, dan ware bij openbare kennisgeving ter kennis van belanghebbenden te brengen, dat het ge- wenscht is, alvorens zich voor de dienstbe trekking aan te melden, bij den burgemees ter inlichtingen in te winnen. Door dezen zouden aan belanghebbenden, die z.ich bij hem aanmelden, do wenken kunnen worden gege ven, welk in ieder bijzonder geval dienstig kunnen worden geacht." Maatschappij tot Bevordering der Genees kunst. Men meldt ons uit Utrecht dd. 30 Jnni'07 Den afgevaardigden ter 58ste algemeene vergadering der Ned. Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunst, welke morgen en overmorgen, te Utrecht wordt gehouden, werd hedenavond In iTivoli" een concert aangeboden, te geven door het Utrechtsch Stedelijk Orkest onder leiding van Wouter 9 Hutschenruijter, Eenige honderden afgevaar digden. velen met hunne dames, waren aan wezig en werden tijdens de pauze in detoo- neelzaal verwelkomd door prof. dr. C. A. Pekelharingvoorzitter v/d Ge westelijken Raad voor Utrecht, Prof. dr. B. J. Kouwer, voorzitter van het Hoofdbestuur, bedankte namens de Maatschappij voor de hartelijke ontvangst, herdacht de beide nestoren der Maatschappij, de doktoren Ilomoet en Yaillant on stelde een dronk in op het le eerelid, prof. dr. C. A. Pekelharing. Met het Iö-vivat werden de heeren weder in de concertzaal ontvangen. Nat. Congres afscli. nachtarbeid in liet Bnkkersbedrljf. Het comité belast met het organiseeren van het Nationaal Congres voor afschaffing van nachtarbeid in het Bakkersbedrijf deelt mede dat dit Congres te Utrecht zal ge houden worden in September 1907 Op Dins dag 21 Sept. 's avonds bijeenkomst in ïTivoii"; Woensdag 25 Sept. 's morgens 11 uur, 's mid dags 3 uur en 'g avonds 7 uur voordracht met debat; Donderdag 26 Sept. 's morgens te 9 uur, 's middags te 12 uur en 's namid dags te 3 uur zitting. Aanvragen voor kaarten te richten aan den secretaris II. B. F. van Rossum, Da Costa- slraat 92, Amsterdam. Onderlinge vrouwenbescherming. De Veroeniging Onderlinge Vrouwenbe scherming geeft oen herdenkingsavond voor het 10-jarig bestaan der Ycreeniging op 5 Juli a.s. des avonds ten S uur in het hotel „De Witte Brug", Badhuisweg. Dir. bel. Invoerr. en Ace. Bij de Dir. Belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn bevorderd, ingang 1 Juli 1907 tot kommies 2e kl., de kommiezen 3e kl. A. van Zijl te Blerick, J. Soeteman te Eijsden (Stn.), A. Sillevis te Tegelen, A. Yilleiius te Baarlo, B. van den Berg te Arcen, M, de Weert te Huijbergen, T. de Jong te Ossen- drecht L. Gottschal te Babberik, A. ten Hoeve te Holterhoek, G. van Wigcheren te Groesbeek en J. Schuitemaker te Groesbeek. Verplaatst, ingang 1 Juli 1907 de commiezen 2e kl.J. C. Maat, van Iloede- kenskerke naar Breskens I. Risseeuw, van Renesse naar IJzendijkW. Jansen, van Brouwershaven naar Renesse de commiezen 3e kl.A. M. Bak, van Strijbeek naar ChaamL. A. Nuijten, van Chaam naar StrijbeekK. Dekker, van Breskens (tijd.) naar HallumJ. O. Prins, van Hansvveert naar Hoedekenskerke. Eervol ontslagen, ingang 1 Juli 1907 E. Koens, koms.-verificateur te Leeu warden. Ingang 1 November 1907T. J. Aukes, kommies-ontvanger te Heurne, en K. S. Molenbeek, idem te Kotten. (»Wbl. v, d. Adm. d. Dir. Bel. enz.") Financieel Nlenws. De Levensverz. Mij dDordrecht" hield Zaterdag haar 33ste jaarvergadering, waarin het verslag der Directie werd goedgekeurd. Uit de winst ad f91,047.werd besloten aan aandeelhouders 12 pCt. uit te keeren, hetzelfde dividend dat verleden jaar werd uitgedeeld, toen het boekjaar 5 kwartalen bevatteaf te zonderen voor de met aan deel in de winst verzekerden f 33200.en voor het beambtenfonds f 3320. De volgens rooster aftredende commissa rissen Mr. F. N. Sickenga en W. R. A. C. graaf van Rechteren Limpurg werden her kozen. Hoe men stemt. Morgen zullen 'do kiezers weder naar de stembus opgaan om van hun kiesrecht (dat teven» is een kiesplicht) gebruik te maken. Wij willen hier nog even herinneren wat de kiezer heeft te doen. Wanneer de kiezer naar het stemlokaal gaat moet hij bij zich hebben de stemkaart die hem dezer dagen per post is toegezonden. Die zijn stemkaart kwijt is of, kiezer zijn de, geen stemkaart heeft ontvangen, kan op zijn aanvrage door of vanwege den Burge meester alsnog een kaart ontvangen. Ook op het stembureau kan hij die krijgen. In het stemlokaal gekomen begeeft de kie zer zich naar den Voorzitter van het daar aanwezige stembureau en overhandigd dezen zijn stemkaart. De kiezer ontvangt dan van dien voorzit ter het stembiljet, dichtgevouwen naar dc zijde, waarop do namen der candidaten. zijn ge»tcid. De kiezer begeeft zich met dit stembiljet naar een der hokjes waar een lessenaar met potlood voor hem gereed Ls en dan maakt liij het witte puntje in het zwarte hink voor de namen der candidaten die hij icrkozen wenscht te zien, zwart. Het biljet ziot er dan h.v. uit als onder staand Aanwijzing der keuze. Namen. Voor letters. Aanwijzing- dor keuzo. Namen, Voor letters. Aanwijzing der keuze. Namen. Voor letters. s j Hij vouwt hot biljet dicht naar de zijde waarop de namen 'der candidaten zijn gesteld en keert dan onmiddellijk terug naar don voorzitter van het stembureau die z.ich, ter wijl de kiezer het biljet in handen houdt, overtuigd dat het stembiljet aan de buiten zijde den voorgeschreven stempel draagt. Daarna geeft hij 'den kiezer gelegenheid hot biljet in do bus te steken. De kiezer heeft hiermede zijn kiezersplicht vervuld. Het Koninklijk besluit van '12 Juni 1907, lot vernietiging van een besluit van den Raad der gemeente Schiedam, dd. 19 Juni 1906 en tot gedeeltelijke vernietiging van vier besluiten van dien Raad, dd 28 Sep tember 1906, -11 October 1906, 19 Februari 1907 en '12 Maart 1907, inzake het aangaan van een huwelijk door onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs, is opgenomen in de Staats-Courant (no. 150). Het hier bedoelde besluit van 19 Juni 1906 is dat waarbij werd bepaald dat de onderwij zeres die in het huwelijk treedt door die daad alleen ontslag neemt als onderwijzeres. De drie daarop volgende besluiten zijn die waarbij onderwijzeressen worden benoemd onder toepasselijkheid van het besluit van 19 Juni. Mej. J. van der Hoeven heeft aan den gemeenteraad ontslag verzocht als onder wijzeres aan school D. "Wij herinneren ook te dezer plaatse aan de openbare vergadering hedenavond in »Musis" te houden, waarin de heer M. C. M. de Groot zal spreken over de Raadsver kiezing. S. 0. Y. Gistermiddag zijn de kindor-zomerverma- kelijkhcdcn in den „Tuin" geopend met hot traditioneelo „oplaten van luchtballons en ma tinee." De eer-te maal dat die vermakelijkheden onder een anderen naam werden gegeven, heelt de Natuur niet medegewerkt oin dien naam te rechtvaardigen, liet was kil in don Tuin door" de windvlagen en de vochtige lucht cn, hoewel 'n flinke stortbui wel het wa ter in het feest deed vallen, viel gilukkig niet het leert in hel water. Want na korten tijd klaaulo de lucht weer wrat op eu bleet het verder droog. De 5 balons die zijn opgelaten dreven alle gelukkig zonder in de boomctl vast te raken in "Westelijke richting, wat dit voorcccl had dat men ze zeer ver van uit dc h an kon blijven volgen; ook zag men nu de parachu tes aclitereeen.volgen.% neerkomen, wat werke lijk wel een aardig gezicht was. Spoedig had den eenige jongen.» die van den dijk kwamen aangeloopen. de parachutes opgeraapt. Vóór de stortbui was het een aard,.g ge zicht die vele kinderen en volwassenen langs en op den dijk geschaard en dio mede ge- noolen van do oplating der hallons; erg jam mer wns het vooral voor deze in, groolcn ge tale opgekomenen dat de regen hen noopte naar huis te gaan. Yolkslmls-Coneert. ITel onvaste cn koude weer heeft, zeer zeker een zeer nadeeligen invloed uitgeoefend op het bezoek dat. gisteravond hoi Volkshuis-concert in de Officiercnvereeniging ten 'deel is ge vallen. Toch waren er nog al wat bezoekers. En dit, is te begrijpen, waar een concert ge geven werd door do stafmuzick der grena diers onder leiding van, don kapelmeester, den Iste-iuitemint Bouwman. Do muziekkenners hebben genoten van de muziek van dit eerslc-klasse-corps en ook zij die minder muzikaal ontwikkeld zijn, hebben daar zeker mede van genoten, wat wel bleek uit do aandacht, waarmede hel grootste deel der aanwezigen luisterde. Jammer dat er al tijd nog mcnschen zijn, 'dio, zelfs bij de fijn ste gedeelten, toch nog levendig blijven door praten, waarschijnlijk over de laatste nieuw tjes in do stad, en waarvan liet gesuis dan nog gezellig geaccompagneerd wordt door het krassen van het kittelznnd onder de voeten van de heen eu weer dravende kellners en het gillen van uitatroomondo lucht uit de lantaarns, die op die ©ogenblikken ontstoken worden. Men schijnt nog altijd niet te be grijpen hoc* hinderlijk dat is bn voor dc mu zikanten bn voor de aandachtig luisterenden, tegenover wie men, toch wel wat beleefdheid in acht, mag nemen. De 80 jarige L. Meesterdie aan het Oude Kerkhof alleen woont, is gistermiddag van zijn stoel gevallen, doordien hij iets van den grond wilde oprapen. Ilij kwam daarbij met het hoofd terecht op een steenen bordwaardoor hij een paar belangrijke kwetsuren bekwam. Op de mededeeling van het gebeurde door buren, heeft de politie de hulp van een dokter ingeroepen, die den ouden man verbond. Gistermiddag omstreeks halfvier wilde de in beschonken toestand verlseerende B. een bezoek brengen bij een familielid wonende aan de Broersvest, waar hem echter den toegang geweigerd werd. B., daarover ge belgd sloeg daarop een ruit in, maar werd toen aangegrepen door den agent Duchenne die hem, eerst met behulp van burgers en later van een paar agenten onder hevig ver zet naar het politiebureau overbracht. S. T. M. Gedurende de maand Jnni werden door de paardentram 25,536 passagiers vervoerd. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Juni 1907 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 17493 971/2, terugbetaald f 13603.37. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt liet nummer 6474. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft van de maand Juni. Brieven. A. Dijkshoorn, Rottterdam. II, Groenendaal, t> Briefkaart. 'Wed. A. W..den Boer, Dordrecht. Nota. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Juni 1907 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 12462.72 en terugbe taald f 13393.22. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 6219. Tentoonstelling van Electnciteit in Huis en Ambacht. Uit Arnhem wordt ons gemeld Heden, Maandagnamiddag te 2 uren, had in tegen oordigheid van provinciale, gemeen telijke, rechterlijke, burgerlijke en militaire autoriteiten, leden van het departement en van liet hoofdbestuur der Mijvan Nijver heid, de opening plaats van bovengenoemde tentoonstelling, die gedurende de maand Juli gehouden wordt in de groote zaal van Musis bacrum en een afzonderlijk daartoe inge richt tijdelijk gebouw. De welkomstrede, waarin tevens een overzicht werd gegeven van het ontstaan der tentoonstelling, hield de heer J. S. J de Jongh W.Jzn., voorz van het departement, waarna de heer A. van Rossum, uit Haar lem, voorz. van het hoofdbestuur, het depar tement gelukwenschte met zijn initiatief er. de verkregen resultaten. De waarn. burge meester van Arnhem, jhr. G A. van Nispen, opende vervolgens, op uitnoodiging, met een kort woord de tentoonstelling. Deze telt 41 jstands". Er is veel ver scheidenheid en ook veel werk gemaakt van de uiterlijke aanldeeding. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen te Eist de heer E. J. H. van Leeuwen, cand. te Velp; te Huins eri Lyons de heer W. Swart, cand. te Gro ningen, die voor Gruve heelt bedankt. Aangenomen: naar "Wijk a/Zee (toez door den heer S. F. 11. J. Berkelbach van der Sprenkel, te Gouda. Bedankt voor het beroep te Haastrecht (toez.) door ds. II. Vermaas te Boscoop. IIoogeu Onderwijs. Bevorderd tot doctor int de rechtsweten schap aan de universiteit te Leiden na liet verdedigen van stellingen, de heer J. D. Pijper, geboren te Kimswerd, gcm. Wonse- radeoL Het doctoraal examen, scheikunde is aan dc universiteit te Leiden afgelegd door E. D. E. Bunge; het doctoraal rechten door G. L. Thurkow. To Leiden is bevorderd tot arts mejuf frouw 0. J. J. Cohen. Staart. Aan de universiteit te Amsterdam is afge legd het doctoraal examen in dc genees kunde door mej. R. E. S. Gelder en/J dc heeren W. Polak cn C. O. Roelofs. j De geneeskundige staatscommissie te Aul)- slcrdain heeft bevorderd tot arts de heereln J. de Rooy en S. Citroen, beiden geboreln te Amsterdam. Aan do universiteit te Utrecht zijn bevort dord tot arts de heeren G. O. Meelman, J.f W. Th, Liehtenbelt en F. II. ter Poorten, t Aan 'de vrije universiteit zijn geslaagd vor doctoraal-thcol.de heer B. II. Kuy- per. In 'de jongste Vergadering van het Hoofd bestuur der lloll. Mij. van Landbouw wor'd besloten een Permanente Commissie ie be noemen, welker taak! zal .zijn do voorbe reiding van de zaken, welke, het gevolg zullen zijn van clc totstandkoming der Ongevallenwet. Als leden dier commissie werden voor de lloll. M'ij. V. Landbouw benoemd de hoeren K. do Boor Cx. en G. Rniseman. Betreffende de ziekteverzekeringswet 1907 zond hot hoofdbestuur aan do Tweede Ka mer oen adres van adhacsie aan het in April LI. door dc Voreenigiing van Ncder- landsehe Werkgcveis ingediende adres. moet7- Ontevredenheid onder het spoorweg personeel. Men meldt aan de »N. R, Ct." De Nederlandsehe vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel heeft een rondschrijven gericht tot verschillende vereenigingen van spoorwegpersoneel om een krachtige beweging op touw te zetten om de nieuwe reglementen (iienstvoorwaarden voor het personeel, die met '1 Juli in werking treden en voor vijf jaren vastgesteld zijn, verbeterd te krijgen. De reden daarvan is, dat de voor liet per soneel vastgestelde dienstvoorwaarden bij velen teleurstelling hebben gewekt en ook al zijn er eenige verbeteringen in opgenomen, met de groote grieven en de talrijke wenschen van het personeel, kenbaar gemaakt door organi saties en groepsvertegenwoordiging, zoogoed als geen rekening is gehouden. Het voornemen bestaat in de maand Sep tember een congres van spoorwegpersoneel te beleggen, waar ieder spoorwegman tegen woordig kan zijn en waar de nieuwe dienst- voorwaarden kunnen worden besproken waarna een gemeenschappelijke gedragslijn kan worden vastgelegd. De failliete prins, Naar men verneemt heeft de tegen Zater dagmiddag 3 uur aangekondigde verkooping van paarden van den prins van Bentheim, welke op verzoek van den curator, mr. Mon- tijn, zou worden gehouden door de notarissen Stoop en Vollgraff, geen doorgang gehad. De prins van Bentheim en zijn schoon ouders hebben de behartiging hunner belan gen toevertrouwd aan den heer Frans Schaap Jr. te 's-Gravenhage, ten gevolge waarvan krachtens verlof van den president der arrondissements-reehtbank te 's Graven- hage, verleend op een daartoe door mr. C. Hombroek, advocaat en procureur, ingediend verzoekschrift, de heer Heidoorn, deurwaarder bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, even vóór den verkoop revindicatoir beslag heeft gelegd op de paarden, omdat die zouden toe- behooren niet aan den prins, doch aan diens schoonmoeder, mevrouw Langenfeld. Den talrijk opgekomen lielhebbers werd door den notaris Stoop hiervan mededeeling cedaan, zoodat zij onverrichter zake sOud- Wassen aar" moesten verlaten Ongetwijfeld volgt thans een proces. Vreemde gasten. Het Japansche eskader wordt den 7en Juli uit Kiel ter reede van Nieuwediep verwacht. Onder de tram. Men meldt ons uit 's-Gravenhage Te Scheveningen is gisteren een heer onder de electrische tramgeraakt en met veel moeite daaronder vandaan gehaald. Na voorloopig in een politieposthuis te zijn ver bonden is hij overgebracht naar het gemeente ziekenhuis, waar bleek, dat de verwonde verschillende meer en minder ernstige kwet suren had gekregen. Slechts door het krachtig remmen van den bestuurder is grooter ongeluk voorkomen. Geen misdaad. Naar aanleiding van 't vinden van een lijk in de gemeente Lonneker kan nog wor den gemeld, dat de justitie uit Almelo Don derdag te Enschede was om ook een onder zoek naar de doodsoorzaak in te stellen, daar aan den rechterarm en de zijde van het lijk eenige verwondingen, door een schot veroor zaakt, zich vertoonden. Inmiddels was als vermoedelijke dader aangehouden de land bouwer H. a. d. Stegge uit Reutum, van wien gezegd werd, dat hij als strooper voor 14 dagen op een aan een wal gezeten per soon zou hebben geschoten, meenende dat deze een ree was. Het verder onderzoek heeft echter aangetoond, dat overmatig gebruik van sterken drank de oorzaak van den dood is geweest, zoodat Aan de Stegge weer op vrije voeten is gesteld. Er van door. Voor eenige dagen is een knecht van den heer W., in de Kerkstraat te Hilversum er met een nieuwe fiets en 16 van door gegaan. II ij moest naar Laren om boodschappen te doen. Overreden. Door de stoomtram van Maaseijk naar Glons is nabij de Nederlandsch grenzen (gemeente Lanaeken, België) een 47-jarig jongmensch overreden en gedood. tk - k

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2