BEURS TIN A1STÏRMS. Laatste Nieuws. eeuw en werd door christen-geestelijken, bij geschrifte en prediking, in verschillende taal en inklceding, maar steeds met dezelfde grondgedachte, als louterende leering over gaiisch West-Europa verspreid, In het laatst der vijftiende eeuw heeft een vroom kunste naar het oude verhaal nieuw leven geschon ken in een 'drama, dat, in weerwil van zijn kinderlijken opzet, toch door zijn soberen ernst, zijn waarachtige menschelijkheid en welgeslaagde karakterteekening ook den tijd genoot nog trelfen kan. Daarna geeft dr. DoR. in do volgende be woordingen een juist beeld van den inhoud „Niet een bepaalde menscli, maar de mensoh in-hot-algenioen van de wel kunst rijke, maar ook weeldedronken vijftiende eeuw is do „held" van dit symbolisch spel. Elckerlvc (wij zouden zeggen iedereen), een hoovnardig pronker, die zwelgt in weolcle en genot, en deugd en vroomheid veigeet, hoeft Gods toorn gewekt 'door zijn zondig leven. Vroolijlc en op zijn fraaist ,iitged"St loopt hij daar heen. Nu stelt zich plots de Dood op zijn weg, hem oproepend om voor God te verschijnen en rekenschap af te leg gen van zijn werken. Zinnebeeldig wordt dan de gedachte ontwikkeld, dat vrienden, ver wanten, rijkdommen, schoonheid, kracht, wijsheid en de vijf zintuigen den mensch vóór zijn laatste reis in den steek laten, en alleen zijn deugd hem bijstaat bij de vreesn- lijko verantwoording. In liet stuk is Duecht zuiver middeleeuwsch en dus katholiek ge dacht: Verwaarloosd door Elckevlyc is n: ie zwak om met hem mee te gaan, hoezeer ze 'daartoe ook genegen is; tot Elckerlyc op raad van zijn leidsvrouw Kennisse (geloof) bij vrouwe Biechte in het Iluis der Zalighe den door berouw emzelfkastijding zijn zonden heeft geboet. Daardoor weer krachtig gewen - den kan Duecht hem nu vergezellen, en Elckerlyc's ziel wordt door den Engel opge voerd naar de hemelsche scharen." Watertochtjes. Vanaf Zondag 14 dézer tot 1 Sept. biedt de firma Fop Smit Co. watertochtjes aan van en naar Rotterdam langs Dordrecht, Moerdijk terug door de rivier »Oude Maas" langs Ylaardingen en Schiedam. De tochtjes langs Hollands rivierschoon geschieden met de goed ingerichte raderstoombooten. Aan de stations der II. IJ. S. Mook alhier, zijn retourbiljetten verkrijgbaar. Revellde en verkochte onroerende goederen. Geveild 5 Juli. Notaris W, J. A. Roldanus. Een pand en erve, op den hoek van den Dam, genummerd 2 en van de Nieuwe Sluis straat genummerd 1, 3 en 5 groot 165 cen tiaren, f11900. Een huis en erve met open grond in een gang, uitkomende aan de Hoofdstraat no. 171', groot 53 centiaren, f830. Drie woningen en erven, aan de Roosbeek nrs. 92, 91 en 96, te zamen groot 67 cen tiaren, 1 (400, 2 f 320, 3 f210. Notaris II. JB. E. Blaisse. Een winkel- en woonhuis, Hoogstraat no. 165, groot 30 centiare, f2430. Een huis en erve, Lange Singelstraat no 31, groot 85 centiare, f1450. VLAAK DINGEN. *Voor de eerste maal gaf Excelsior's zang cursus «Hosanna, onder directie van den heer M. Groeneveld, gisteravond eene uitvoering in het lokaal «Liefde en Vrede". Medewer king was verkregen van een dubbel-kwartet uit «Excelsior" en do bekende Vlaarding- sche musici, de heeren M. Groeneveld (piano), J, van der Heul (viool) en M. Boerdam (fluit). Er werd degelijk werk geleverd en met ge voel gezongen. De uitvoering getuigde van ernstige studie. De solisten, mej. van Heijst en den heer Eigenraam, hebben hun roem gehandhaafd. Vooral in »Panis Angelicus", een stuk voor zang, fluit, viool en piano, kwamen de verschillende partijen goed tot hun recht. Een niet al te groot maar dankbaar publiek was in de zaal aanwezig. Kunst en Wetenschap. Vanwege dc Belgische commissie voor de tentoonstelling van a in b a cl its werktu i gc n le Amsterdam is een aanvang gemaakt inct het opslaan van het tenloonstellingsgebouw in 'den tuin van het Paleis voor Volksvlijt. Be halve dat reclamebiljettea aan alle spoorweg stations kunnen worden opgehangen, verleent de Belgische regceri ng aan alle leden van het comité vrijdom van briefport bij de on derlinge correspondentie, voor deze tentoon stelling, En waar België een zoo grooten ijver aan don dag legt, zit ook de algemcene commissie voor de tentoonstelling niet stil. Het zorgt voor een versiering van do groote zaal op zoodanige wijze dat die een harmo nisch geheel vormt. Sommige inzenders Heb ben zich reeds bij het vereieren van hun uit stallingen aangesloten bij do algemcene ver siering. Eedit zaken. De rechtbank te Amsterdam heeft in een adres aan, de Koningin verzocht 'dat de .100- dige stappen worden gedaan om door wets wijziging de mogelijkheid te openen om (be halve de vermeerdering van het aantal .3ub- stituut-griffiers mot twee, als het meest ur gent, bij het bestaand aantal kamers der rechtbank), het personeel der rechtbank uit te breiden met 2 vicc-presidenlen, 5 rech ters, 2 substituut-officieren van justitie cn 3 substituut-griffieren, waardoor liet aantal kamers der rechtbank met één vermeerderd en alzoo op zes gebracht zou kunnen wor den. Er wordt op gewezen, dat het aantal vonnissen gedurende de laatste tien jaren door de twee strafkamers der rechtbank ge wezen, totaal bedroeg 12718 of gemiddeld 1300 per jaar, terwijl vele bagatelzaken niet vervolgd worden. In Juni 1907 bedroeg net aantal onafgedane zaken aart de 5e kamer der rechtbank 200. In den morgen van 9 Mei, vyf uur zagen burgers een persoon op een ander klimmen en zich zoo toegang verleenen door het open raam in de kamer van de belétage van perceel 367 Govert Flinckstraat Amsterdam waar een zilver servies stond. De bewoner bemerkte eveneens den toeleg, waarop beide sujetten vluchtten, doch door een burger en een agent werden gegrepen, na een jacht door een paar straten. Opeen hunner werd een suikerpot gevonden. Gisteren werden terzake van dit misdrijf door de Amsterdamsche rechtbank veroor deeld II, Witsenhuijzen recidivist tot 2 jaar en A. Waterman, die nog geen 16 jaar oud is, werd ter beschikking der regeering gesteld. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: le Goudswaard (toez.) de heer G. J. Koldewijk eand, te Utrecht; te Wouterswoude de heer E. Wannolts te Ter Aa. Geref. Kerken. Gisteren is de heer J. E. W&sterhuis, na afgelegd praeparatoir examen, door de classis Groningen toegelaten tot het predikambt in de Gereformeerde kerken. Beroepen: te Huizen ds. II. Kajan te AVoubrugge. Hooger Onderwijs. Bevovderd tot doctor in de rechtsweten schap aan de universiteit te Leiden na liet verdedigen van stellingen, de heer II. B. Tjeenk Willink, geboren te Haarlem, en de heer F. F. Viehoff, geboren t e's-Graven- hage. Hooger onderwijs op Gere/orm. grondslag Bovengenoemde vereeniging hield gisteren (Donderdng)middag haar jaarvergadering in het Park Tivoli te Utrecht, onder leiding van prof. dr. Abr. Kuypqr. Honderden en nog eens honderden uit alle oorden van het land waren ter vergadering opgeko men. Van huishoudolijken aard zijnde was zij echter niet voor „de pers" toeganke lijk. Prof. dr. Kuyper hield een. openings rede, waarin hij de geschiedenis der Vrije Universiteit releveerde. De meeting, welke om 2 uur 's middags gehouden werd, was eveneens zeer druk be zocht. Menigeen moest zich evenals wij met een staanplaats vergenoegen. Prof. Kuyper deelde mede, dat tot lirec- teurcn der Vrije universiteit waren benoemd de heeren J. II. de Waal Malefijt en Bos. Vervolgens sprak prof. dr. J. Woltjer over „De zekerheid der wetenschap". De spreker verdedigde hierin het bestaansrecht der Vrije Universiteit, berustende op een grond slag, welke de ecnige ware genoemd kon worden. Sport. Morgen is het voor dc liefhebbers een be langrijke dag voor het eoncours-hipgique op Zorgvliet te 's-G ravenhnge, eerstens door het bezoek van II. M. de Koningin-Moeder (van 2 u. 15 tot 4 uur), en ten tweede wegens de kampioenschappen. Er wordt een zeer groot publiek verwacht. Staten Generaal. EERSTE KAMER. 'Zitting van 5 Juli. Geopend ten 11.20. Nadat besloten was tot toelating van den heer Peilinck, nieuwbenoemd lid der Kamer voor Drenthe (vaeature-Willinge) werd de behandeling van het Arbeidscontract voort gezet. De MINISTER VAN JUSTITIE bestreed uitvoerig een) aantal detail bezwaren van de heeren Regout, Stork en anderen betreffende het reglement, de boete, waarbij hij betoogde dat de boete weldegelijk in een fabrieksfonds of een spaarkas kan worden gestort, het loon, waarbij hij uitkeering van loon bij ziekte als een nationaal gebruik, alsmede de verpleging van de inwonende dienstboden als een zede lijke verplichting verdedigde, de gedwongen winkelnering waarbij hij vooralsnog een strafbepaling onnoodig achtte, de opzeg gingstermijn waarbij hij de billijkheid de regeling verdedigde, het staangeld. De minister verdedigde voorts onder meer de bevoegdheden welke by dit ontwerp aan den kantonrechter worden toegekend onder opmerking dat er thans op dit stuk met den kantonrechter een eompetenterechter is, on afhankelijk van het bedrag waarom 't gaat Aan den kantonrechter wordt thans reeds moeilijker zaken opgedragen dan by dit ont werp geschiedt. Onjuist is 't dat het ontwerp op dit punt praejudicieert op de herziening van het procesrecht. Na de pauze repliceerden de heer REGOUT, die tegenover den heer Van Houten ten volle zijn standpunt handhaafde. De heer VAN DER BIESEN die door den Minister bevredigd was ten aanzien der gees telijkheid en den invloed van het ontwerp op Zondagswet, verklaarde zich thans vóór het ontwerp. De heer VAN HOUTEN bestreed nader het ontwerp. Gemengd Meuws. Uit de Roiterdamsche haven. Men meldt ons uit Rotterdam Hedenmorgen werd op een viertal graan- booten van de cargadoors J. en F. Schellen het werk gestaakt, omdat op een der booten, het s.s. «Hillhouse", een der ruimen gelost was met de elevator, terwijl de andere rui men gelost waren door gewone graanwerkers. Er was nl nog een restant overgebleven in het elevator-ruim en werden de andere boot werkers gelast dat te lossen. Zij eischten daarvoor echter een vergoeding gelijkstaande aan de lossom voor de geheele partij door de elevator gelost, doch dit werd geweigerd ofschoon wel een kleine vergoeding werd aangeboden. Hedenmorgen werd door den gezagvoerder van het s.s. «Slingsby" liggende in de Rijn haven de hulp van de politie ingeroepen om een 100-tal bootwerkers te veewyderen, die weigerden aan het werk te gaan indien geen hooger loon werd uitbetaald Toor een partij bedorven graan, hetwelk door den stuwadoor Swartouw geweigerd werd. De commissaris van politie de heer B. v. d. Veen, moest zich met een dertigtal agenten naar het schip begeven om ze te sommeeren zich te ver wijderen. Bezoek van Japansche kruisers. De Japansche kruisers sTsuhuba" en sTschitose" zullen 7 Juli a.s. te Vlissingen aankomen en aldaar drie dagen verblijven, in plaats van te Rotterdam, zooals aanvanke lijk het voornemen was. De schout bij-nacht W, Romer te Hellevoeisluis zal zich naar Vlissingen begeven om de commandanten van de beide oorlogsbodems te begroeten. Leger des Ileils. De nieuwe leiders van het Leger des Heils hier te lande, kommandant en mevrouw Ridsdel, zijn gisteravond in een druk be zochte meeting te Amsterdam door de offi cieren en soldaten van het leger en vele belangstellenden welkom geheeten. Staking. De drukkersfirma Morks en Geuze te Dor drecht berichtte aan den bemiddelaar dr. van Raalte dat niet zou worden teruggekomen op het ontslag van den werkman, dat aan leiding was tot de staking. De stakers deden geen verzoek om weer in dienst te mogen tredende firma heeft thans haar personeel met de noodige krachten aangevuld. De failliotte prins. Volgens een staat van baten en schulden, door den curator opgemaakt, had de failliete prins Eberwijn zu Bentheim Steinfurt aan contanten f 480 in zijn bezit en was zyn verdere hebben en houden by elkaar f6000 waard, totaal dus f 6480 aan baten. Daartegenover staat een passief van f790.412,47, waarvan f750.000 voor de Maat schappij Oud-Wassenaar voor den aankoop dier bezittingen. Het kasteel kan echter niet op de lijst der baten gebracht worden, omdat het nog niet op naam van den prins staat. Huiselijke twist. In een perceel in de Pieter Jacobstraat te Amsterdam was het Woensdagavond homme les. Een man werd door zijne vrouw en eene schoonzuster mishandeld. De vrouwen krabden hem met haarspelden in het gezicht. De man verdedigde zich met een zaag en bracht beiden vrouwen verwondingen toe. De vi ouwen zijn in het Binnengasthuis verbonden Twee agenten kwamen er by te pas. Diefstal. De eergisteravond bij de Oude Plantage te Rotterdam in een roeiboot aangehouden 18 balen katoenpittenmeel zijn gebleken gestolen te zijn van de lading van het Rijnschip »Pax" lerwijl dat te Mainz lag. De diefstal was daar gepleegd door twee schippersknechts, die ze in een verborgen hoek van het schip naar hier hadden vervoerd en het meel in den Stormpolder te Krimpen a/d. IJssel aan twee Rotterdamsche opkoopers verkocht hadden. De personen die in de roeiboot zaten wa ren ter goeder trouw. Op hun aanwijzing werden de twee schippersknechts gisteravond aangehouden, maar daar de Nederlandsche politie in deze niet bevoegd is te handelen, daar de diefstal op Duitsch grondgebied heeft plaats gehad, moesten zij op vrije voeten gelaten worden. Gefl. Staten y. Z.-Holland. Jhr. van Nispen tot Sevenaer, in de jong' sfe Staten-zitting gekozen tot lid van God. Staten, maar toen niet tegenwoordig om zich te verklaren, heeft, naar wij vernemen, die benoeming aangenomen. Vredesconferentie. Dc heer Loeff, Nedcrlandsch gedelegeerde, hersteld van zijn ziekte heeft gisteren voor bet eerst aan de werkzaamheden der com missie waarin hij zitting heeft, deelgenomen De termijn voor de indiening van voor stellen en wijzigingen door gedelegeerden is lieden gesloten zoodat de beraadslagingen den geregelden loop zullen nemen. Men berekent dat de werkzaamheden tegen liet laatst van Augustus kunnen afgeloopen zijn en de conferentie gesloten zal worden. Dit dg Botterdamsclie haven. In de Rijnhaven te Rotteidam heerschte hedenmiddag een ware revolutie. Dog; hon derden bootwerkers van omliggende schepen en van den wal die zich meester maakten van roeibooten en motorbooten werden de stoomschepen sSlirigsby" en sllillhouse" be. stormd en de daar aanwezigen werklieden van de stuwadoors-tereeniging van boord geslagen en langsliggende lichters geworpen. Verschillende werden gewond. De politie aan boord dier schepen stond machteloos tegenover de groote bende. Tegen 3 uur verschenen ongeveer 100 politieagenten en 30 mariniers ter assistentie. Ook werd gevochten in de Hillestraat, alwaar een agent een messteek kreeg. Een rijksveldwachter verdedigde den agent met zyn revolver. Mede werd gevochten in de Calandstraat en de Hiilelaan. Er liggen thans 6 graanbooten stop. Twaalfde congres voor openbare gezondheldsregeling. Men seint ons uit 's-Hertogenbosch. Ten 1 uur werd heden in de Gasinozaa! het 12e Congres voor Openbare Gezondheids- regeling 'door den voorzitter, prof. dr. C. M. II. Spronck uit Utrecht geopend mot een rede waarin hij zeidc de tegenwoordigheid van den commissaris op hoogen prijs te stel len, hulde bracht aan do aftredende 'eden en ten slotte de hoop uitsprak dat weldra opge richt zou worden een seruminrichting voor menschen. Daarna werd door den le-secretaris, dr. IV. P. Ruyseh uit 's-Gravenhage en door den penningmeester, verslag uitgebracht over het jaar 1906/1907. Het bleek dat op ultimo December 1906 de rekening sloot met een batitg saldo van 4219.60. Ter vervanging van de heeren II. E. d<- Bruijn, uit 'a-Gravenhage, en dr. M. W. Pijnappel uit Zwolle werden gekozen tot I e- stuurslederi de hoeren: J. Tellegen cn M. lïuizinga, beiden van Amsterdam cn, zoo laatstgenoemde dc benoeming niet aanneemt, prof. Eykman van Utrecht. De bepaling van 'de plaats waar het vol gend congres zal gehouwen worden werd overgelaten, aan liet bestuur. 26 nieuwe leden traden toe. De vergadering werd hierop geschorst tot 2 uur. Ten 2 uur werd mededeeling gedaan door de commissio van prae-advies inzake vee- en vleeschkeuring. Om half drie ving de 'discussie aan over: Do toestanden in de huisindustrie in het bijzonder in Nederland, ingeleid door den heer C. J. P. Zaalberg, adj-insp. van den arbeid. Spreker toonde aan, dat de toestanden in de huisindustrie in liet belang der volks gezondheid, dringend de aandacht vragen zoowel ten behoeve van hen die hnisin- duslrieele voortbrengselen gebruiken als van lien die ze vervaardigen. Als de takken van huisindustrie 'die voor de openbare gezondheid van het grootste be lang zijn, noemde spreker de vervaardi ging van. voedings- en genotmiddelen, in zonderheid hot vervaardigen van sigaren aan huis, hetgeen vooral in Kampen veel ge schiedt. Spr. schetste ook gezinnen waarin huisindustrie druk uitgeoefend wordt. Meestal geven zij, ondanks grootere verdiensten, geen blijk van meerderen welstand en zindelijk heid. Do voorzitter dankte 'de spreker voor zijn inleiding. Gevecht in Marokko. De idrnparcïal" te Madrid meldt een ge vecht tusschen Spaansche troepen en Rif' piraten, waarbij veel dooden vielen. Het Spaansche kamp nabij Melila is versterkt, ccy« 637s Handel en Bedriji. Beurs van Schiedam. VRIJDAG, 5 JULI. Officiedo noteering van dc Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: 10, per Hectoliter, cont., zonder fust en zonder belasting. ROGGEgeen opgave. GERST: geen opgave. MAIS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering D. F. W. Pbins. Noteering der Vereeniging Bond van Dis- tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN: ƒ10.50 per HL. JENEVER: ƒ14.50 per HL. AMST. PB,OEF: ƒ16.— per HL. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJN: Stemming vast. SPOELING: ƒ0.60. SPIRITUS: ƒ171 t\ ƒ18. RUWE SPIRITUS: ƒ81. AMSTERDAM, 5 Juli. Koffie, goed, ord. Java 34, Santos 2Ij- Suiker prijshoudend. Spiritus Sept.-Oct. 37.75. PARIJS. 5 Juli. Juli fr. 44.25, Aug. fr. 14.75, 38.75, 4 eerste maanden fr. Burgerlijke Stan d. SCHIEDAM. Ondertrouwd: 4 Juli. Tj, Kreemer, 28 jaar, en N. Klaasse, 24 jaar. P. Huygeus, 26 jaar, en J. II. Roldanus, 24 jaar. J. S. Kölil- brugge, 28 jaar, en C. C. Vrauiwdeurit, 20 jaar. N. Vink, 22 jaar, en M. van der Touw, 21 jaar. J. G. Goorhuis Oude Sanderink, 25 jaar, en E. Venvaijen, 23 jaar. P. Eijsberg, 36 jaar, en M. TV. Plomp, 20 jaar. J. Soeters, 23 jaar, en C. J. van Katwijk, 23 jaar. Geboren: 3 Juli. Comclis Hermanns, z. v. J. Ptot- ters en P. A. Pinster, Slop van Makkei *s. 4 Juli. Johann Gerard Cornelis, z. v. J. G. Töns cn J. 11. Dikötter, Groenewceg ;je. Johanna, d. v. J. van Katwijk, en J. van Groot veld, Visscherstraat. VLAARDINGEN. Ondertrouwd: 4 Juli. Pieter Moerman, 24 jaar en Je Jtje Gepke van Dijk, 21 jaren. Geboren: 3 Juli. Gerrit, z. v. F. Paalvast -on J. M. Spaans, Emastrnat. Overzicht; van do Beurs van den dag. De Amer. epoorwegmarkt twas heden stil bij gebrek aan New-Yorksche koersen. Nationale Staatsfondsen wat beter. Buitenlandsche Staatsfondsen voor Russen iets Jager dan gisteren. 'i VRIJDAG 5 JULI. 5 Juli. H. K, 90V* 89 737? 95% 947« 93% 92% 84% 70% 70 69 SXAATSLEENINGEN; 4 Juli pCt. 11. K. NEDERLAND. N. W. Sch. 0Y>1. 8 89% dito Ccrt-3 SS'Vis dilo Cert 'Va 73'/: BULGARIJE. Hypoth 1892 6 95% Tabukal. 1902 06 03'Vw Zegelt O. 1901S 91 HONGARIJE. Leen. 1892 1904 O i 93 dito kr. 2000 O. i 93*% ITALIË. Inschrijving 'CL'/bl 4 96"/s OOSTENRIJK. Bel. vr. Kron 1. Mei/Nov4 97"7i» Obligatie in Goud 1 9674 PORTUG. Tab.mon. Obl. le. s. 3 C6»/ia dilo Se e Ir. 600 8 64 RUSLAND. Obl. In Goud 81 5 80% 6-j. Scbatk.-bilj. '04 6 92 Ned Rocep. 1906 6 79% O. Iwang Dombr. G. R. 625 O. i'/b 8374 Obl. Gr. R. Sp. 1888 4 GG7i dilo (Nic.) *67/69 4 74% Obl. 1880 G. R. 625 Gec. 4 69=/, Zuidw. Z. R. 126 4 69% dito Z. R. 625 I 70% Or "8/60 bij Hope G. R. 625 4 69 dito *94 Ge Em G. R. 625 4 0Si5/,s O. Gr. R. Sp. SO Z 11. 625 9 68 SERVIË Olilig. leen. 18"5 .4 7G 77 TURKIJE. Leen '91 mei gnr. O. 4 85 Bagdad Spr. R V. ö- 4 82 CHINA. Zilverlecning 1804 7 102% JAPAN. Bin Schk.b. Y 600 1000 6 91'5/,e Obl. 1899 4 85 85% REPUBLIEK CUBA. Oblig 1904 f. 101'/3 101 MEXICO. Aflb. Obl 1, B, 8, 4 S. 5 47 47% ARG. REPUBLIEK L *86/87 5 102% Bult. L 1896/99 O. t 857u BRAZILIË. Funding L 1898 6 103% dito 1903 6 95% COLUMBIA Gec B. Sch. O. 5 41% DOMINIC. REP. 4 0/0 23/4 O. m. tick 1901 52% PROV. EN GEM. LEENINGEN. NEDERL. Amst. O. 1900/1901 4 1<X> dilo 1861Bl/a - 4 Rotlerd. Obl. 1900 4 99% dilo Obl. 1891/97 8 85 Schiedam O. 1902 Gl/2 dilo 1895 8 I. BANK- on CRED.-INSTELL1NGEN. NED. EN KOL Amst Bank A 187% Ned. Bank A193 Nod. Mij. v. Zek. O. 4 83% II. HYPOTHEEKBANKEN. 100 100 99 93% 's-Grav. H. B. pb1 94 Nat. H. B. pb. 4 99 Ned. H. B. Yeendaiu t OS1/* dito Pbr. 8 Vs 90 N.W. 4. Pac. A158% do. Bew. v. deelg83% Rott. H.-B. Pb. 98% Wefltl. H.-B. Pdb. 4 95 BUITENL B. Ayres Ceduias P. 8 21 Vu Hong. Hypoth. Bank P. 4 93% III. INDUSTR ONDERNEMINGEN. BUITENL. Am. Car. F. C. v. A. 45%„ 457/I5 Now.-Orl. R W. Co C. v. g, A. 22 U. S. Steol Cy. C. v. g. A 387% 38% IV. KOL. CRED.-1NSTELL. EN CULT.-ONDERN. C. M. d. Vorst A. 5 94% 95 Ned. HandoI-MiJ. Resc. A. 6 154% 153% V. MIJNBOUWMAATSCHAPPIJEN. NED. EN KOL Paleteb pref. A, 46% Socmal. M. M. A17 17 VI. PETROLEUMONDERNEMINGEN, NED. EN KOL. H.-Rum. P. M. A. 32 K. M. t E. Pbr. A 317'/!. 243 Moeara Enim A1437/, 130'% Moesi Hir P.-M. A 43 Sum. Pal. P-M. K. SG85 BUITENL. Russian P. C. v. A 23% VII. SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN» NED. EN KOL. Jav.-Gh.-Jap.L A 79 Kon. Pak.-Mij. A143'/i Ned. Am. S. M. A. 140 Rotlerd. Lloyd. A 118'A St Mij. Ncdorl. A133'% VIII. TABAKSONDERNEMINGEN. NED. EN KOL Amst DeliCA. Ainst.-Langk Co. A. Doli Mij, A. Langkaf Tab -Mij. Ad. A. -jUh u.bitb-Mij. A IX. DIVERSEN. BUITENLAND. Maxwell Land 7f O 170 5247. SS'/a 500 9174 1437/s 118% 169 524 87 508 Gr. C v. A. 4% dilo C. v. Inc. bds 8% 8% Per. Coip. C. v. A. 9% 10 3S7,8 38% dito M. F. B6 100 100 Transv. L. Ex. C. v. A. 63% SPOORWEGEN. Holl. IJz. Sp.-M. A. 94% 947/s Mij. t. E. v. S. S. A. 103% Nod.-I. Sp.-M. A. 189% N. B. Boxt. gest. 78/80 90 ITALIË. Spwgl. 87/89 0. 8 65»% 65'5/u Zuid-Itol. Sp. 08 64»/,6 64'%. POLEN. Warach, Ween. A. 90 PORTUG AI.. P. Sp. lo gspr. O. 8 87% 86 K. Trans. A. Sp. 6 90»% 90»/io RUSLAND. M. Wind Ryb. O. 4 71 Rjas Uralek G. R. 625 O. 68=% 68'/, Wladik Sp.-M. G. R. 625 O. 4 77 AMERIKA. Atch. Top. C. v. g. A, 92% 92% dito C. v, pr. A 93% Denver Rio-gr. C- v. A 27% 28% Erie gew. A; 24% 24»% Kansas City S. Rw.-Cy. g. A, 20% 20% dilo dito pref A. i 577/» 577/» dito dito lo Hyp. O. 083% 68%% Mexican Intern. Prior L. O 98 99% Miss Kansas 4 Texas C. v. A 34%, 34% 951/4 94% dilo dito 2e Hyp, Cf. 83% 83% Nat. R, R. Co. of Hox, C. v. pr. A s 49% New.-York Ont. West. A 37% 37 Norfolk West. O. v. g. A. 75=% 75 Rock Island Co. C. v. g. A. 22%, 22'Vio Si.-L, San Franc. C. ïopr. A. 867» 37% South. Pac. Cy. g. A. 797, 79"Vio South. Railw. Co. Afg. g. "A. 2C7( 20% Union Pacific Rr. C. v. g. A 142% 142% dito prof. A 85% 84% Wabash Sp.-mij. g. A. 14.7,0 14% CANADA. Cnnad. Pac. C. v. A. 169 NED. EN KOL. Rott. Tr.-M. A 162'/( 163% Semarang-Cheribon Sttr. M. A 158"/j 150exd PREMIELEENINGEN. NEDERL. Amsterdam (100 A. 8 110% 109% Gcmcenlecrediet A. j 8 104% Paleis voor Volksvlijt 1867. 174% dito 1869 I 1.30 1.40 Stad Rotterdam A.3 105 N. -H. Vereen. „Het Witte Kruis" 76% Bl'AGIË. Stad Antwerpen 1887 21/ 102% 101 HO NGARIJE. Hong. Hyp.-B. t 115 U7% Tl,-else Reg. Gceelech. 4 146 OOS'JENiUJK- Slaatsl. 1860 5 ibO% RUSL. Binnenl. Staatsl. 1864 5 333 dito 1866 6 230 SPANJ1 8 0/0 St. Madrid 1868 61 TURKIJ.E. 3 0/o Leening 1870 39 AFRIKA. Congoloten. f 397/10 Prolongatie. 5/4 s put PRIJZEN VAN COUPONS. Amsterdam, 5 Juli. Metall. Pap. In kr. 49.82% Divs. in R.m. 58.50 Ziiv. Jan. id. 49.90 Russen In G. R. 1.87% Eng. mot ai'Jid. 11.90 Idem in Z. R. 1.23 Fronacho 47.60 Ainerlk. Dol!. G, 2.45% Belgische i .47.30

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 3