provincie Nova-Scotia. De heer Stewart Mc. Clure verzoekt tie briefwisseling met hem in het Engelsch te voeren. (»Stct.") Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is dir. Ms. puutserdek- .-ohip Friesland, onder betel van den kapi tein ter zee 11. O. J. Verschoor, 13 dezer van Southampton vertrokken. („Stot."') Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van Marine zal op Vrijdag 19 Juli 1907 niet plaats hebben. Ridderorde. Bij Kon. Besl. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, L. Faber, met ingang \nn 10 dezer eervol ontslagen opzich ter iste klasse bij de landsgebomven, met den personeelen titel van hoofdopzichter. Commandant van liot Yeldleger. Vjet generaal-majoor F. II. A. Sabron, zooals werd medegedeeld, maar luitenant- generaal A. Kool, chef van den genenden staf, zal op 1 October as. tot comman dant van bet veldleger worden benoemd. President Fallières. Eeuror seint uit Parijs: Door tusschenkom# van den zaakgelastig de heeft president Fallières de gelukwon- schen van de Nedeaianclselie regeering ont vangen naar aanleiding van de schoten, die op hem gelost zijn bij zijn doortocht. Mr. Yan Houten. Wij lezen in „Het Centrum" Men zegt, dat de leden der Eerste Kamer liet voornemen hebben om aan mr. Van Hou ten bij hun terugkeer een gastmaal aan te bieden een politieke afscheidshulde te brengen. De Koreaansche Zending:. Naar het »Vad." verneemt is Zondagavond te 's-Gravenhage overleden de tweede gede legeerde van de Koreaansche Zending, de heer Yi Tjoune. Zooals reeds vroeger weid medegedeeld, waren hij en zijn twee mede gedelegeerden, prins Tivong Oui-Yi en de heer Yi Sang Sul, aldaar gekomen, om bij de Vredesconferentie te protesteeren tegen de gewei ddadige vernietiging van de onafhan kelijkheid van Korea door Japan. De heer Yi Tjoune, die reeds eenige dagen ongesteld was, is in een hotel in de Wagen straat aldaar overleden. Op oud »Eik-en-Duinen" werd heden ter aarde besteld het stoffelijk overschot van het lid der Koreaansche deputatie, den heer Tjoune. Het andere lid der deputatie, de gewezen vice-Minister Y'i-Sang Sul, en de eigenaar van het hotel waar beiden ver toefden, geleidden den ontslapene naar zijn laatste rustplaats. Afstand van grondgebied. Wij lezen in het U. D, Men deelt ons uit Brussel als zeker mede, dat de Japansche Regeering stappen bij de Nederlandsche doet om een van onze eilan den in Nederlandsch-Indië op n vriend schap pelijke" wijze over te nemen. Het laat zich inderdaad wel hooren, dat Japan er belang bij heeft, hetzij voor een eventueelen oorlog met Amerika, hetzij voor andere doeleinden een steunpunt ten Zuiden der Philippijnen en in den O.-I. Archipel te hebben. Er is echter ook nog een andere belang hebbende in deze zaak; en dat is Neder land. En daarom vertrouwen wij, dat hoe veel «stappen" Japan ook moge ondernemen, van de Nederlandsche Regeering niet an ders zal uitgaan dan een beslist weigerend antwoord. Een Japanscli kolenstation in Indlë. Een bericht omtrent het openen van onder handelingen tusschen Japan en Nederland over het afstaan van een kolenstation in onze Oost-Indien, door Belgische bladen mede gedeeld, wordt thans weer door de «Petit Bleu" tegengesproken in zooverre dat nu wordt gemeld dat Nederland zon hebben verklaard de neutraliteit geheel ongeschonden te laten en een kolenstation van een vreemde mogendheid daarop inbreuk zou maken. De geheele zaak lijkt ons onwaarschijnlijk. Sanatorium Oranje Nassau's Oord. Men meldt ons Donderdag 18 Juli zal aan de heeren .T. W. T. Donath, arts, en dr. W. J. W. Huinink, beiden eertijds geneesheeren aan het sanato rium Oranje Nassau's Oord, door patiënten en oud-patiënten een blijvend aandenken worden aangeboden in het Gebouw voor Kun sten en YVetenschappen te Utrecht. De geschenken zullen bestaan in een bron zen beeld en een pendule met coupes. Prov. Staten van Zuld-HoHand. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen hedenvoormiddag te 11 ure in hunne vierde vergadering van deze zomerzitting bijeen, onder voorzitterschap van mr. J. G. Patijn, Commissaris der Koningin. Mededeeling werd gedaan dat alle be noemde leden der Eerste Kamer die benoe ming hebben aangenomen en dat de Ko ninklijke goedkeuring is verleend op het besluit tot aankoop van een huis van den N. Uitleg te 's-Gravenhage, ten behoeve der Prov. griffie. Een adres van de schippersvereeniging nSchuttevaer" om plaatsing van eenige meer palen benoorden de sluis in de Drecht werd verzonden aan Gedep. Siaten omdat ge noemde sluis ligt op Noord-Hollandsch grond gebied. De te behandelen onderwerpen waren 1. Provinciale rekening over 1905, sluitende met een voordeelig saldo van f 163.434 581/2 Goedgekeurd met algemeene stemmen, met onthouding van stemming door de Gedeput. Staten. 2. Provincieregister van Ged. Staten. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Reglement van politie voor de brug over den Rijn te Alphen, ten aanzien van de scheepvaart door en de passage over die brug. Aangenomen met enkele wijzi gingen. 4. Verordening op de kaden van het Aa kanaal, ten einde deze in beheer en onder houd bij de provincie te brengen. Aan genomen. 5. Reconstructie der kaden langs het Aa kanaal door verbreeding van het kanaal en verbetering der oevervoorziening Conform besloten. Opheffing der tollen aan het Ilangsche schouw en op den Rijnsburgerweg. Ged. Staten willen eerst een wettelijke regeling op de overzetveren afwachten en eerst het wegsonderhoud geregeld te zien, in verband waarmede de Commissie een onderzoek aanbeveelt naar de grooie verkeers wegen, geschikt voor overname door de Pro vincie. Na discussie besloten, het advies van Gedeputeerden aan te nemen. Het voorstel tot liet verleenen van eervol ontslag op verzoek van den heer J. A v d. Yegt. hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, gaf den heer Visser, die herin nerde aan de groote werken welke onder v. d. Vegt voorbereid en tot stand gekomen zijn, aanleiding tot het uiten van een woord van waardeering jegens dezen hoogverdien stelijken hoofdambtenaar, die zoovele jaren zoo gewichtige diensten aan de provincie heeft bewezen. Namens Ged. Staten betuigde de voorzitter zijne volle instemming met deze woorden van hulde en waardeering, waarna het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de gewichtige diensten door hem aan de provincie bewezen, aan den heer v. d.Vegt werd verleend. Voorts goedgekeurdverkoop van een strook grond aan de firma Keizer en De Boer te Boskoop en vermindering der bijdrage der gemeente Leiden in de onderhoudskosten van het jaagpad langs den Rijn. Na eenige discussie werd aan de vakteeken- school te Alblasserdam een subsidie van f250 verleend. Voorts werd verleendeeu subsidie van f 650 aan de avondschool te Delft voor voort gezet theoretisch onderwijseen subsidie van f3500 aan de academie van Beeldende Kunsten enz. te Rotterdameen subsidie van f100 aan de patroonsvereeniging «Een dracht"' te Zwijndrecht; een verhooging van subsidie van f3000 tot f6000 aan de Am bachtsschool te Rotterdam voor 1 jaareen verhooging van f2150 tot {2800 van het subsidie aan de Ambachtsschool te Leiden, onder beding dat rijk en gemeente te Leiden ook hun subsidie verhoogen. Een amendement-Pera, om althans voor 1908 deze voorwaarde niet te stellen, werd verworpen. Verhooging van f100 tot f150 subsidie Vakteekensehool te Dordrecht, aangenomen. Subsidie van f450 opleiding Instrument makers te Leiden, verleend. Subsidie van f 85 aan «Ons Huis" te Noord- wijk aan Zee, verleend. Verhooging van f1800 op f1900 subsidie Vereniging Ambachtonderwijs te Gorinchem, verleend. Hierop wordt pauze gehouden, na afloop waarvan wordt overgegaan tot de verkiezing van een lid van Gedep. Staten ter vervanging van jhr. Van Nispen tot Sevenaer, die na aan neming zijner benoeming op 3 Juli j.l. daar voor bedankt heeft. Alsnu wordt gekozen jhr. mr. L. von Fi- senne (Kath.), lid voor Zoetermeer met 44 stemmen tegen 23 op den heer P. C. Evers en 1 op mr. Kolkman. Onder dankbetuiging voor het bewijs van vertrouwen, verklaarde de heer Von Fisenne het lidmaatschap van Ged. Staten ti aan vaarden. Ontwerp-besluiten tot wijziging der Prov. begrooting voor 1906 en 1907. Aangenomen. Ontwerp-regeling omtrent het toekennen van toelagen van f 150 uit de Provinciale kas van Veeartsen. Conform. Toekenning van f 250 subsidie aan de Nederl. commissie voor de in dit jaar te Mannheim te houden Landbouwtentoonstel ling. Conform. Jaarwedden persoueel Aarkanaal. Goed gekeurd. Wijziging der provinciale pensioenver ordening betreffende het medetellen van tijdelijken dienst en toekenning van het maximum pensioen van f3000 aan den pro vincialen hoofdingenieur na 20 dienstjaren. Goedgekeurd. Levering van het stenografisch verslag van de handelingen der Staten over 1907. Aangenomen voor kennisgeving. Wijziging der Verordening regelende de bezoldigingen van de ambtenaren en bedien den bij de Prov. griffie. Aangenomen. Voorstel om opnieuw flüOO subsidie te verleenen voor de restauratie van de St Janskerk te Gouda. Toegekend. Daarna werd behandeld de provinciale begrooting voor 1908. Nederl. Bond van Handelsreizigers. De algemeene vergadering van den Ned. Bond van Handelsreizigers zal op 28 en 29 dezer in de Buitensociëteit te Zulphen ge houden worden. up agenda komen o.a. de volgende punten voor: Op welke wijze kan de Bond hulp ver leenen aan collega's of hun gezinnen, welke lijden aan zenuwziekte of tuberculose? "Is staatsexploitatie der spoorwegen in het belang van den handelsreiziger? Het bondsbestuur herhale zijn pogingen om te bevorderen, dat bet afzenden en uitbetalen van postwissels zal kunnen ge stihieden gedurende den tijd, dat het post kantoor officieel geopend is. Flnnnciool Nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 13 Juli bij de betaalmeesters iu kas was{3,017,450,931/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 'llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 12,389,260.931/2 c. dat op genoemden datum geen schat kist-promessen in omloop waren. (Stct.) V De Steenkolenhnndelsmaatschappij De Steenkolenhandelsmaatschappij voorheen Jan Veldhuizen YVz. (Coal Trades Company) te Amsterdam gaat over tot uitgifte van f 300,000 aandeelen, elk groot f 250, waarop IS en 19 dezer de inschrijving wordt open gesteld bij de heeren Ten Have Van Essen te Amsterdam tegen 145 pCt, KETHEL EN SPALAND, 15 Juli. Ds. F. G. Ilospers, die voor liet beroep naar Nieu- werkerk a/d IJsel heeft bedankt, heeft thans een beroep ontvangen naar de Ned. Herv, Gemeente te Mijnsheerenland. Gemeenteraad van Ketliol en Spalaud. op Zaterdag 13 Juli. Tegenwoordig zijn alle leden. De voorzitter, de heer L. Mazel, burge meester, opent de vergadering waarna do notulen worden gelezen en ongewijzigd wor den vastge teld. Ingekomen zijnGoedkeuring van Ged. Staten van comptabiliteits-besluiten. Proces-verbaal van kasopname bijdie ge meenteontvanger waaruit blijkt dat n kas was 1792.541/2. Van de Gezondheidscommissie, begrooting voor het jaar 1908, Worden voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. om aan de Ambachtsschool voor Schiedam en omstreken een jaarlijksche subsidie te verleenen van f 50. wordt aangenomen. Het kohier van de H. O., dat in besloten zitting werd besproken, wordt vastgesteld. Ingevolge bezwaarschriften tegen hunnen aanslag, werden gehandhaafd de aanslagen van J. Roodenburg, Gebr. v. d. Eenden, C. Roodenrijs en W. Jongste, terwijl die van W. v. d. Eijk werd verminderd van 08 op 52. Aan mej. Stalem wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres. De geloofsbrieven van de herkozen raads leden worden onderzocht, waartoe de open bare vergadering wordt geschorst, en ver volgens tot toelating dezer leden besloten. De Voorzitter wenscht niet te wach ten tot de zitting waarin de nieuwe leden worden beêedigd, om zijn vreugde uit te spreken waarmede hij den uitslag der ver kiezing zonder stemming heeft begroet. En hoezeer het hem ook aangenaam is de heeren De Ronde en De Jong als raadsleden herkozen te zien, meer nog heeft het hem verheugd dat de wethouder Bregman deel zal blijven uitmaken van het gemeentebestuur, een man, die naast het toonen van groote onpartijdigheid, toch nooit schroomt voor zijn meening uit te komen en die spr. dus niet gaarne naast zich zou willen missen. (Applaus.) Bij de gebruikelijke rondvraag wijst de heer A. Poot er op dat aan de halte-Kethe) bijna altijd de slagboomen gesloten zijn, wat voor liet verkeer lastig is. Van deze opmerking zal nota genomen worden. De vergadering wordt hierna gesloten. STADSNIEUWS. Aangaan geldleening. Bij den Raad is van B. en W. het vol gende schrijven ingekomen: Waar met een definitieve voorziening in het vinden der gelden voortspruitende it buitengewone uitgaven voorloopig uit lij delijke middelen bestreden, niet langer kan worden gewacht, hebben wij de eer U hierbij ons voorstel aan te bieden, om ons te machtigen een leening aan te gaan van oogstens een miilïoen gulden. Voorzien van deze machtiging kunnen wij ons met vrucht in betrekking stellen met geldschieters, en kunnen als het geschikte oogenblik gekomen is, terstond aanvaarden. Deze regeling komt ons de meest geschik- 'p \oor, terwijl zoodanige machtiging o. i. noch bij Uwen Raad, noch bij Heeren Ge deputeerde Staten bezwaar behoeft te ont moeten, mits slechts het leeningsplan wordt vastgesteld. En dit is in ons voorstel ge- -chied. In verband met de bepaling van liet ontwerp-besluit sub 2e, kunnen wij Uwen Raad mededeelen, 'dat spoedig onze voorstel len ten aanzien van een regeling nis daar bedoeld te wachten zijn en dat wij ons -voor stellen, die regeling o. a. ook on de begroo ting voor 1908 op tc maken, toe te nasscn. Nog kunnen wij hieraan, toevoegen, dat het nadeelig saldo van den buitengewonen dienst thans pl. m. f 610.000 bedraagt en dat te beginnen met 1901 hot nadeelig saldo der ii'inkoopcn tegenover de verkoopen pl.m. 550,000 bedraagt, zoodat. de lecning bijna uehcel strekt voor kosten van verkrijging en voor uitgifte geschikt maken van bouwter reinen waarvoor rente en. aflossing bchooren e komen ten laste van den buitengewonen lienst. Op te merken valt 'derhalve, dat het bedrag waarmee de gewone huishouding voor rente >n aflossing zal zijn te belasten zeer gering '.ii zijn. Wat betreft het aflossingsplan kwam het ons gewensclit voor een duur van 40 jaar tot basis te nemen, welke vrijwel de normale is te achten. Vcrdeeling der lasten over de onderschei dene jaren gelijkelijk is door ons aangeno men; het heeft o. i. de voorkeur boven het aflossen van een gelijk bedrag ieder jaar. Alsdan worden de lasten in hun geheel zeer ongelijk over de onderscheidene jaren ver deeld; dit zou voor 'deze leening vurieeren van Ci mute en aflossing samen tot een tiende terwijl bij gelijke vcr- decling van lasten liet percentage ieder jaar ongeveer 5 bedraagt. Wij vertrouwen ten slotte, dat het U dui delijk zal zijn, dat in verband met den stand van de geldmarkt, geen lager rentetype dan •1 kan worden aangenomen. Wij stellen. U derhalve voor te nomen het besluit dat in onfweip hierbij gaat. Tljdregellng. Door den lieer P. C. van der Pant Jr. c s. werd dezer dagen aan de Tweede Kamer een rekest verzonden, waarin verzocht werd Ijet wetsontwerp op de tijdregeling onveranderd te willen aannemen. Uit Schiedam wordt aan «Het Volk" ge schreven Wij kunnen met voldoening op de ge meenteraadsverkiezing terngz'en. Waarnaar we sinds jaren hadden verlangd en wat we in jaren nog niet hadden verwacht, is thans verwezenlijkt. Deze overwinning viel als een donderslag in het vijandelijk kamp, dat met alle hem ten dienste staande middelen onze kandidatuur had bestredenen ieder weet, wat dat zeggen wil. «Misleiding, bedrog, haat aan God en godsdienst, anarchisme" enz. enz. was schering en inslag van hun strooibiljetten. Doch dit alles kon niet beletten, dat de kerkelijke kandidaten met een honderd stem men in de minderheid bleven en onze kandi daat het hoogste cijfer behaalde. Vooral dit laatste is oorzaak, dat er groote verslagenheid heerscht onder deze broeders En waarlijk, zij hebben reden zich ongerust te maken, want uit de combinaties der inge vulde stembrief es (waarop nu eens een katholiek en De Bruin en dan weer een anti-revolutionnair en De Bruin was inge vuld) is maar al te duidelijk gebleken, dat de geioovige arbeiders mede hebben geholpen om den sociaal-democraat de zege te doen behalen. En al zjjn het nog geen honderd tallen die aldus hun stem nitbrachten, toch is het een verblijdend teelcen en voor ons een spoorslag om onvermoeid te blijven propageeren en de volgzame, gedweeë massa te vervormen. En zoolang de heeren van de overzijde voortgaan den arbeiders steenen voor brood te geven, moet het hun niet verwonderen, dat zij zich van hen afwenden en /ij zelf het zijn die ze ons in de armen voeren. In district II zijn wij niet zoo gelukkig geweest als in III. YVel behaalde onze kandi daat 524 stemmen, doch moest het afleggen tegen den anti-revolutionnair met 543. Doch ook hier hetzelfde verschijnsel, dat beiden op één stembiljet waren ingevuld. Boeien. Van de vier boeien, die nagezien zijn, werden hedenmorgen twee gelegd. In de plaats is geen verandering gebracht. Gisteravond te 5s/i uur is de 7-jarige Marius van Slobbe wonende Groenelaan al spelende in het Spuikanaal nabij het zwem bad te water geraakt. Na een uur dreggen werd het knaapje opgehaald en hoewel vermoedelijk de levens geesten reeds waren geweken, heeft men toch nog getracht, hem in het leven te be houden door toepassing van de middelen tot redding van drenkelingen. Toen dr. Endtz ter plaatse verscheen moest deze den dood constateeren. Een persoon die hedenmiddag de woning van zijn dochter tegen haar wil was bin nengegaan is daaruit op^ verzoek, door de politie verwijderd. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 16 Juni des namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, do heer dr. M. A. Brants, Tegenwoordig 10 leden; afwezig de hee ren A. C. A. Nolct en mr. J. C. von Briel Sasse met kennisgeving. Voor de opening der openbare vergade ring werd vanaf 2 uur een zitting mot ge sloten deuren gehouden, die tot 4 uur duurde. Verder afwezig de heeren Loopuyt, Ris en Dirkzwager. De notulen van de vergaderingen van 14 Mei en 7 Juni j.l. worden vastgesteld mot die wijziging dat op pag. 212 van de zit ting van 7 Juni j.l. in volgnr. LXV de elfde regel wordt gelezen„van de Commis sie van beheer van het pakhuis de Neder landen" in plaats van ,,de directie van het Handels-Entrepot." Mededeelingen. B. en IV. deelen mede dat bij hun en'lege zijn ingekomen: Van Gedeputeerde Staten dezer provincie, Misisvc ten geleide van een uittreksel uit het Kon. Besl. van 24 Mei j.l. no. 33 en uit den daarbij behoorenden staat, houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 3 7 April j.l. tot wijziging der Verordening op de heffing van een plaatselijke directe belas ting naar het inkomen. Aangenomen voor kennisgeving. Idem, Missive daarbij de ontvangst berich tende van de hen in afschrift medegedeelde door den Raad dezer gemeente den 7n Juni jl. vastgestelde Verordening tot wijziging der Verordening ter handhaving van de open bare orde en veiligheid en. op de sfraat- politie. Idem, Missive ten geleide van het door hen goedgekeurd© raadsbesluit dd. 7 Juni j.l. waarbij aan A. Timmermans en Zoon oen stuk grond wordt verkocht gelegen aak de Zuid-Oostzijde van de Prins Frederik Hendrikstraat ter lengte van 20 Meter ca aan de Nuasaustraat zoover het bezit der gemeente strekt. Idem, Missive ten geleide van liet door hen goedgekeurde raadsbesluit d.d. 7 Juni j.l. tot ruiling van een huisje aan de Laan mot een van A. Vredebregt mede aldaar ge legen en tot afbraak van dit huisje. Idem, Missive ten geleide vau een af schrift van het Kon. besluit van 12 Juni i.l. no. 71, houdende vernietiging van het be sluit van den Raad dd. 19 Juni 1906 waar bij is besloten in het vervolg bij iedere be noeming van onderwijzeressen bij het Lager Onderwijs te bepalen, dat zij slechts ge schiedt tot zoolang de benoemde ongehuwd blijft, en gedeeltelijke vernietiging van de besluiten van den Raad d.d. 28 Sentember 1906, 11 October 190'6, 19 Febr. 1907 en 12 Maart 1907, voor zoover daarbij be paald is dat de benoeming van mejuffrou wen T. M. de Goederen, H. IT. M. Je Mol, J. P. van Luik, E. R. 'Vlieg, P. W. Ooms en 15. do Koning tot onderwijzeres slechts geschiedt tot zoolang z.ij ongehuwd blijven. Van den heer Commissaris der Koningin, Missive houdende toezending van de benoe ming van mr. D. Lodder tot lid der Ge zondheidscommissie alhier. Ingekomen stukken. Van B. en W., Procesverbaal van de door hen gcclane opneming der boeken en. kas bij den gemeente-ontvanger op 27 Juni j.l. Idem, Afschrift van hun besluit dd. 11 Juli j.l. waarbij aan den eeivol ontslagen straatmaker bij de gemeentewerken, met in gang van 1 Juli j.l. een pensioen is verleend van ƒ302 per jaar. Kennisgeving. Van de commissie van toezicht op het La ger Onderwijs, Missive ten geleide van het beredeneerd verslag van den toestand van hot Lager Onderwijs over 1906. Kennisgeving; is reeds opgenomen in 'net Verslag omtrent den toestand dor gemeente over 1906. Van de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs, Missive ten geleide van het beredeneerd verslag omtrent den toe stand van dat onderwijs in 'deze gemeente over 1906. Kennisgeving; is reeds opgenomen in liet Verslag omtrent den toestand der gemeente over 1906. Van de commissie van Administratie van het Stadsziekenhuis, Missive waarbij, mot intrekking van het verzoek tot wijziging van art .27 der Verordening voor het Stads ziekenhuis, thans wordt gevraagd aan art. 26 dier verordening een bepaling toe te voegen. In handenl van B. en W. om advies. Van Regenten van het St.-Jacobs Gast huis, Missive ten geleide van de Begrooting van Ontvangsten en Uitgaven voor dat ge sticht, voor het dienstjaar 1908. In handen van de Financieele Commis sie om advies. Idem, Missive houdende verzoek om, in gevolge hot raadsbesluit van 7 September 1904 aan het St.-Jacobs Gasthuis voor het dienstjaar 1908 een subsidie te willen ver leenen van 2100. In bandon van B. en IV. om advies. Van den gemeente-archivaris, Missive ten geleide van het verslag omtrent den toestand van het archief over 1906. Kennisgeving; is opgenomen als bijlage van liet verslag omtrent 'den toestand der ge meente over 1906. Van'den heer IV. D. van. Dammo Jalink, Adres houdende ver/.oek hem verlof te willen verleenen van 3 Augustus tot 2 Septem ber a.s. Op voorstel van B. en W. wordt het ge vraagde verlof verleend. Van het Volkshuis alhier, Adres houden de verzoek om een jaarlijksche subsidie van 500.—. In handen van B. en W. om advies. Van de afd. Schiedam der S. D, A. P., A'dres houdende verzoek om die maatrege len to nemen die noodig zijn om te belet ten dat er van de schoolkinderen gebruik wordt gemaakt om die, wanneer de boottocht met de leden der Vredesconferentie hier voorbij komt, aan het Havenhoofd op te stellen. B. en W. stellen voor daarop straks terug to komen. Van hel Bestuur der Oranje-Vcreeniging, Adres houdende verzoek aan die vereeniging een subsidie te willen verleenen van 1006, voor het* grootste gedeelte bestemd voor het onthalen der leerlingen van alle openbare en bijzondere lagere scholen in deze gemeente op den verjaardag van H. M. de Koningin. In handen! van B. en W. om advies. Van II. Beckerer, A. Don Jzn. en A. J. Pontier, Adres houdende verzoek om, al vorens zij een eisch in rechten tegen de ge meente aanhangig maken, de uitbetaling van f 100 aan hen te willen bevorderen, ver schuldigd voor een advies in zake een ge schil over verfwerk van schoolmeubelen. In handen van B. en W. om advies. Van don heer P. Kloosterman, Missive houdende dankbetuiging voor zijn benoeming tot leeraar in Nederl taal- en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool. Van den heer M. J. Berck, Missive hou dende mededeeling dat hij zijn benoeming tot lid der commissie van toezicht op het La ger Onderwijs aanneemt. Van den heer J. B. Biarez, Missive hou dende mededeeling dat hij zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van school verzuim aanneemt. Van mej. M. M, A. Kimmijser, Missive H-

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2