woorden, maar niet verklaard heeft, dat de Nederlandsche delegatie een voorstel in die richting zal doen en ook niet, dat zij de door anderen gedane voorstellen ongewijzigd zoude kunnen aannemen. Tan de Gedelegeerden. De heer Beernaert, eerste-gedelegeerde van België, gaf gisteravond in Hotel den Ouden Doelen te 's-Gravenhage een diner, waaraan geuoodigd waren, behalve leden van verschil lende vreemde delegatiën ter Vredesconfe rentie, de heeren Ralmsen, Treub, baron Michiels van Verduynen, Van Tienhoven, Van Karnebeek. Het Vredespaleis. Tentoonstelling van ontwerpen en plannen van den allegorischen optocht met ver tooning, te houden ter gelegenheid van de inwijding van het Vredes paleis (vermoedelijk over 3 jaar.) Do Vereeniging Vrede door Recht stelt zich voor bij bovengenoemde gelegenheid ecu retisachtigen allegorischen optocht Ie hou den. Om dit plan mi reeds een eenigszms vasteren vorm te geven, heeft zij eenige schilders verzocht ontwerpen en plannen te maken voor den optocht en voor het gebouw, waar do voorstelling zal moeten plaats heb ben. De heeren Honricus en Van Boven hebben aan 'dit verzoek voldaan, en thans is vanaf morgen tot October een tentoonstelling van de ontwerpen dezer artisten geopend, zoodat liet publiek m staat zal zijn zich een idee te vormen, van wat over een jaar of drie, vier, bij de inwijding van het Vredespaleis te ge nieten zal zijn. Voor het welslagen van dit Vredesfestljn zal een enorme som noodig zijn. Kan die verkregen worden, dan beloven optocht en voorstelling buitengewoon mooi te worden. De gedachte, die bij het ontwerpen van de vertooning tot grondslag hoeft gediend, is de volgende: De volken der geheele wereld hebben zich vereenigd ea begeven zich in lange rijen naar den tempel des vredes. In schilderachtige mengeling scharen zij zich met bun triomfwagens op het voorplein van 'den tempel om het altaar van den Vrede. De optocht is samengesteld uit twee hoofd- deelen: de Werelddeelen en de Werken des Vredes. De heeren Henricus en Van Boven hebben met veel smaak en toewijding de teekenin- geu gemaakt. Do verschillende volken, de typen, hun onderscheidene triomfwagens, het getuigt alles van een ingaande -studie. In de triomfwagens vinden wij de motieven van de decoratieve •kunst der onderschei dene volken, der oudheid met juistheid en goeden smaak weergegev~a. Als oudste werelddeel zal Azië voorgaan, dan volgen Afrika, Europa, Amerika, terwijl Australië de rij zal sluiten. Van de drie eerste werelddeelen rijn, de volken vertegenwoordigd tot aan de mid deleeuwen. om een te groot mengelmoes van kleederdrachten en typen te vermijden. Amerika wordt voorgesteld door de Azte ken, de Tolteken, Mexicanen, en Inca's terwijl Australië door de Papoea's en de Kieuw-Zeelanders, het thans uitgestorven volk. vertegenwoordigd wordt. De Werken des Vredes volgen na den op tocht 'der Werelddeelen. In de cense plaats dan vinden we een allegorische vooistelling van de Kunsten en Wetemchappen, die slechte in Vredestijd kunnen bloeien. Temidden van deze groep gaat een door zes witte paarden getrokken wit met gouden wagen, waaromheen de grootste wij-geeren, kunstenaars en geleer den zich groepeeren. Indien het thans ont worpen plan uitgevoerd wordt, zullen de toeschouwers het genoegen hebben, een aan tal beroemde geleerden en kunstenaars te ziea voorbijwandelen. Het wil ons voorloo- pig wat vreemd toeschijnen, Socrates en Hugo de Groot, Beethoven, Homerus en Fra Angelio met elkander in één groepje aan te treffen. Ook verliest dat deel van den optocht dan wel iets van haar allegorisch karakter. Na de Kunsten en Wetenschappen volgen Landbouw en Veeteelt met een praalwagen en 'de emblemata van het bedrijf. Dan komen Handel. Nijverheid en Y isch- angst, voorgesteld door Mercurius, een praalwagen met de zinnebeelden van den handel, omgeven door een mooie voorstel ling van de industrie, mijnwerkers, visschers etc. Do wagen der visschers leek ons ook zeer gelukkig getroffen. De laatste groep bestaat uit een triomf wagen met zes paarden, waarop een Alle gorie van het Onderwijs. Voorop een vrou wenfiguur met fakkel en spiegel, als zinne beelden van licht en waarheid, daaromheen een groep jonge vrouwen, terwijl de gansche optocht besloten wordt door een aantal herauten van den Vrede. Deze groepen zullen zich begeven naar den tempel des Vredes, waar dan de grootsche voorstelling zal plaats hebben. Een. dichter en een musicus zullen worden uitgenoodig'd om in overleg met de ontwer pers van den optocht, het plan verder uit te werken. fn de onmiddellijke nabijheid van Den Haag zal een terrein gezocht worden (ver moedelijk zal de Maliebaan daarvoor geko zen worden) voor het Amphitheater met den tempel en het altaar. Het amphitheater zal aan 25.000 men- sohen plaats kunnen verschaffen en volgens de plannen en ontwerpen, die thans tentoon gesteld zijn, belooft dit een zeer mooi en voor het doel uitstekend geschikt gebouw te worden. Enquête Trunwogporsoucel. Door de Staatscommissie van Enquête om trent het Tramwegpersoneel werd op 15,16 en 17 Juli een aantal getuigen te Hoogeveen gehoord. Een Koreaan begraven. Gister is de Koreaanscho gedeputeerde Tjonno, de voormalige rechter van instruc tie bij het H-ooge Gerechtshof van Korea, te 's-Gravenhage begraven. Riet met 'de in Korea gebruikelijke plechtigheden, maar met een gewonen zwarten lijkstoet en een volgrijtuig. Want, zoo zegt do„N. Ct.", 3e overledene had geen maag of vriend, die- om hem. bekommerde, (landen voorin, vice-minister Sang1 Sul en den eigenaar van het hotel, den heer De Jong, die do geheele plechtigheid geregeld heeft. Een paar malen zat Sang Sul met de hand voor de oogen bij het lijk, alsof hij bad en vóór de kist gesloten werd, legde hij daarin twee pakken kleederon, als om die don overledene mede te geven op zijn groote reis. Achter de baar- gingen alleen Yi-Sang- Sul, de heer De Jong en de vertegenwoor diger der „Nieuwe Courant". Op de kist lag een palmtak met witte en paarse bloe men van Sang Snl met een zwart, met zilver afgezet lint daaraan, dateen Kollandsch opschrift droeg: Rust zacht. Door den heer De Jong was een tak van witte en lila bloemen op de baar gelegd. Geen toespraken natuurlijk. In de diep ste stilte verzwolg het gretige graf den buit. Toen barstte de eenzame, wien men hier zijn vriend, ginds zijn vaderland heeft ontnomen, in een luid en langdurig wee- nen uit. Het wankelende schreden en ge bogen hoofd, liet hij zich op den terug weg leiden. De eenvoudige plechtigheid was spoe dig afgelocpen. Hel trok' de aandacht, dat Sang Sul tweemalen ter zijde op den grond spuwdeeerst toen de stoet zich in be weging zette, later bij den terugkeer, en ditmaal met misbaar en keelgerochel. Ook de Oude Grieken spuwden terzijde van zich af om een onheil af te weren, en dit gebaar, dat eerst even erg vreemd leek, had hier klaarblijkelijk beteekenis tot het verjagen van de demonen, waarin de Koreanen sterk gelooven. Edoch wij gelooven niet dat er veel demonen te verdrijven waren uit het vreed zame lommer der hooge boomen, waarin duiven koerden; of van de zandplek'waar de zon wie daar lagen omhoog ging wen ken De gemeenteraad-SheretemuiIngen te Botterdam De herstemmingen voor den gemeente raad te Rotterdam brachten belangrijke wij zigingen in de samenstelling. De Twee wet houders bleven in de minderheid, n.l.mr. J. Rombach en jhr. F. van tutters. De laatste, oud-burgemeester van Delfshaven, was sedert de annexatie in 1887 wethou der. Verder verloren hun zetel de heeren Van Gilse Van. der Pais, Smalt en Roest van Limburg. Dus vijf liberalen. Gekozen werden G. van Beek, a.-r., Jac. Bakker, lib., P. van. der Pols, a.-r., D. HL Havelaar, lib., P. G. Buskens, R.-K., Van Rijswijk, R.-K., Warmenhoven, Chr.-Hist, N. v. Hinte, soc.-dem., deze werd gekozen in district 1 en IV. De Jong, a.-r., Van Beers, Van Vessem, Chr.-hist., en Ferrares, ldb,, behielden hun zetels. 2 Augustas. Bij het feest in den Koekamp te 's-Gra- venhage op 2 Augustus zal, behalve de De Ruyter-cantate, ook Holland's Glorie" van Ricbard Hol en sKlein Nederland" worden gezongen. Het koor bestaat in zijn geheel uit circa duizend medewerkenden. De beer Van 't Kruijs dirigeertde schut- terij-muziek uit Rotterdam, onder leiding van den heer A Seidel, werkt mede en begeleidt ook de koorwerken. 'OVERSCHIE, 1.6 Juli. Op aangifte is al hier door den plaatsvervangend districts veearts J. A. van Velsen, mond-en klauw zeer geconstateerd onder het vee van den veehouder J. Hofstede aan den Bovendijk en van de weduwe J. van der Sloor in den polder Zestienhoven. 'OVERSCHIE, 17 Juli. Ook re Schie- broek is door deai plaatsvervangend dis trictsveearts Filleke, uit Hillegersbsrg, on der het vee van een drietal veehouders mond- en klauwzeer geconstateerd. 'OVERSCHIE, 17 Juli. Gistervoormiddag is de vrouw van den veehouder H. Pee- ters te Schiebroek, waarschijnlijk dooreen duizeling overvallen, in den koelbak, die in den kelder stond, gevallen en daaruit eeingen tijd later levenloos opgehaald. 'OVERSCHIE, 17 Juli. Door den notaris W. A. van Dolder te Schiedam had he denvoormiddag te 11 uur de veiling plaats in een der zalen van de „Vergulde Koets wagen" alhier van de navolgende per- ceelen Perceel 1, stal en erve, staande achter de Grocrte Kerk, groot 31 c.A., f375. verhoogd met f200. Perceel II, woonhuis en erve, staande aan de Luijt, groot 260 c.A., f2360.ver hoogd met f140. Perceel III, woonhuis en erve, staande naast perceel II, groot 260 c.A., f 2200, verhoogd met f 300. Perceel IV, woonhuis, verdeeld in on der- en bovenwoning, staande naast per ceel III, f 1.575.-—, verhoogd met f226.—. Perceel VVII, drie woningen en erve, staande aan de Luijt, ter gezamenlijke grootte van 102 c.A., f330.300.en f320.verhoogd met f20.f100.en f80.—. Perceel VIII, winkel- en woonhuis en erve, staande aan den Drogenlioek, £1500. Perceel IX, een stal en erve, staande achter perceel VIII, f525. Perceel X, een pakhuis en erve en open grond, staande naast perceel IX, f1000.waarvan de afslag in bovenge noemd lokaal zal plaats hebben op Woens dag 24 Juli, des voormiddags te 11 uur. STADSNIEUWS. De boottocht der gedelegeerden ter Vredesconferentie. Omtrent het feest op 25 dezer door de Regeering te geven ter cere van de tweede Vredesconferentie: een tocht op den Nieu wen Waterweg, verneemt men hot volgcn- gende, alles geregeld en vastgesteld vol gens de plannen van den directeur van het Protocol aan het Departement van Bui- tenlandsche Zaken, nir. 1). baron van llo- gendorp Te halfóén komen de deelnemers bijeen aan het station der Zuid-Hollandschc EIcc- trische Spoorwegmaatschappij bij bet Oran jehotel te Scheveningcn. In twee treinen worden zij van daar vervoerd naar Maas sluis, alwaar de conferentie aan den uit gang van het stationsemplacement zal wor den begroet met 'een toespraak door den burgemeester. Vervolgens zal liet gezelschap zich door een lij êerebogen begeven naai de aanlegplaats der booten. Aan de ha ven worden dan oud-llollamlsche volkslie deren gezongen door kinderen, waarna te ls/i uur het vertrek van Maassluis plaats heeft en terzelfder tijd de start der booten van een zeilwedstrijd ter cere van het feest georganiseerd door de Kon. Roei-en Zeilvereeniging „De Maas", van Maassluis naar Rotterdam. Ongeveer tot Schiedam zullen de gasten aan "boord van de "Re- geeringsbooten op gelijke hoogte varen met de zeilende jachten om deze dan achter zich te laten. Het bestuur der vereeniging, welke de zen wedstrijd organiseerde, bestaat uit de heeren G. v. d. Pot, ecrevoorzitter; L. M. A. Hoffmann, voorzitter; A. A. baron Sweerts de Landas Wyborgh, secretaris; J. J. Havelaar, penningmeester; H, L. Ra- venswaaij, J. L. Laverije, J. van Vollen- hoven, commissarissen. Commissarissen voor (len wedstrijd zijn 'het voornoemd bestuur van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging „De Maas", be nevens de heeren A. C. Dalen, R. Ebeling, W. J. Kramers en J. J. Lournan, terwijl de jury bestaat uit de heeren L. M. A. Hoff mann Kon. Roei- en Zeilvereeniging „De Maas"; Jhr. W. Six, Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging; M. van Bernutt, Sociétó Royale Nautique Anversoise; E. 11, Crone, Zeilvereeniging „Het IJ". Te Vlaardingen komt een boot, waatop het Dagelijksch Bestuur dier gemeente de" Regeeringsbooten tot aan do grens tege moet, om. zich bij den tocht aan te-sluiten. Hetzelfde geschiedt te Schiedam. Daar wordt langs den oever gevaren waar ver sieringen zijn aangebracht door de fabrie ken Landman en Van Deventer, de werf Gusto en Me kaarsenfabriek Apollo, Oxi- genium, G. J. Vincent Co., o. a., terwijl gezang van schoolkinderen en muziek van het stedelijke muziekkorps de genoodig'den verwelkomt. Dan gaat de tocht verder naar Rotter dam, waar wor,dt doorgevaren tot aan de stadsbrug; de Maashaven wor,dt nog ge passeerd en dan gaat men bij den beken den heuvel aan land om zich te verpoo- zen op een tuinfeest in het Park, aange boden door de gemeente Rotterdam. Daar heeft plaats de officieele begroeting door, hot gemeentebestuur en do voorstelling van de Dagclijksche Besturen van Vlaardingen en Schiedam, die vanaf liun gemeenten den tocht medegemaakt hebben. Te half- zes (stadstijd) begeeft men zich per stoom boot naar Vlaardingen terug, waai men in de haven wordt verwelkomd door een fan farecorps. In twee treinen resp. te 6 uur en te 6.13 uur spoortijd wordt dan de te rugtocht naar Scheveningen aanvaard, waar men onderscheidenlijk te 6.43 en 6.56 u, spoortijd aankomt. V B. en W. brengen ter kennis dat er lei- gelegenheid van don tocht op den Water weg door heeren leden der Vredesconferen tie een gedeelte der Maaskade zal gere serveerd worden voor heeren onderwijzers van alle scholen met hun kinderen. Hedennamiddag ten 2 uur had door B. en W, de aanbesteding plaats van het afbreken van den opstal op het terrein aan den Singel no. 219. Hiervoor waren 9 inschrijvingsbil- jetten ingekomen en wel van: J. A. C, van der Steen te Schiedam voor f 175.77B. P. H. Govaart te Schiedam voor £140.C. Tieleman te Melissant voor 1126.26M. Hq- man te Rotterdam voor f 124.10; L.R. Riet- meijer te Rotterdam voor f416.22; G. de Bruijn te Overschie voor f 115.J. de Haan te Rotterdam voor f112,en Gebrs. de Waal te Rotterdam voor f110. De gunning is nog aangehouden. Uit het ingekomen verslag omtrent den toestand van het middelbaar onderwijs over 1906 blijkt, dat bij het begin van het jaar de hoogere burgerschool 148 leerlingen telde voor alle klassen en 1 leerling voor enkele lessen. Bq het einde van den cursus 1905/6 waren er nog 128 leerlingen, waarvan 23 meisjes. De nieuwe cursus begon met 161 leerlingen, waarvan 30 meisjes en 1 leerling voor enkele lossen Van de 10 leerlingen, die aan het eind examen deelnamen, slaagden er 14. De cursus 1905/6 der burger avondschool eindigde met '137 leerlingen. Aan het eind examen namen 15 leerlingen deel, waarvan er 14 het einddiploma verwierven. Bij den aanvang van den cursus namen 1-46 leerlingen aan de lessen deel. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Aan h.h. hoofden en bestuurders van be drijven to Schiedam is dc volgendo circu laire toegezonden Zooals u bekend zal zijn is het thans on geveer twee jaren geleden dat de Gemeente lijke Arbeidsbeurs to Schiedam, in het 'even werd geroepen. Aanvankelijk als proef voor don tijd van een jaar opgericht, ontving zij bij raadsbesluit van 2 Mei 1905 een meer definitieve regeling waarbij zij, onder toe zicht van Burgemeester en Wethouders ai der beheer werd gesteld van een Bestuur, waarin zoowel patroons als werklieden waren vertegenwoordigd. Al is dc tijd van haar bestaan dus nog slechts kort, toch heeft zij reeds genoegzaam haar levensvatbaarheid ge toond en bewezen dat zij als sociale instel ling in onze gemeente zeer wel op naar plaats is en in een bestaande beboette heeft voorzien. Nog zijn dc resultaten niet schitterend, nog k zij niet volkomen ingeburgerd, maar iiet laatste jaarverslag, waaruit wij ons veroor loven iets over te nemen toont aan dat m 1900 van do 173 gevraagde arbeids krachten 92 werden geplaatst door- 51 zon der tussehenkomst der Beurs, terwijl 3D aan vragen in behandeling bleven. In 1005 daarentegen werden van de 159 gevraagde werkkrachten GO geplaatst door- 58 zonder tussehenkomst der Beurs en bleven 6 aan vragen in behandeling. Het aantal aange boden werkkrachten bedroeg in 1906, 296, waarvan 85 werden geplaatst door- 78 zonder tussehenkomst der Beurs en 133 aan biedingen, in behandeling bleven. In 1905 daarentegen werden van de 294 aangeboden werkkrachten 67 geplaatst door- 44 zonder tussehenkomst der Beurs en bleven 19 aan biedingen in behandeling. Nu zeggen cijfers niet altijd genoeg, maar deze spreken toch voor zich zelf. Zij -".eggen ons duidelijk dat, waar zoowol het aantal gevraagde als aangeboden werkkrachten groo- tor is geworden en dat niet te danken is aan bijzondere omstandigheden, 5n door werk gevers én door werknemers meer en meer van de Beurs wordt gebruik gemaakt en haar werkkring zich dus steeds meer uit breidt. Maar dat is nog niet genoog. Wij zouden zoo gaarne zien dat de Arbeidsbeurs nog meer aan haar doel beantwoordde, dat zij werd de aangewezen plaats, alwaar de vraag naar- en het aanbod van werkkrachten zich concentreerden. Daarvoor is echter aller steun noodig en moeten wij op aller mede werking kunnen rekenen. Do bepalingen Mer verordening op de Arbeidsbeurs zijn daarom zoo billijk mogelijk gesteld en luiden o. a. in: ,.Art. 7. Aon hen die van de Beurs ge- briiik maken, wordt hiervoor niets in „rekening gebracht". „Utgaicn wegens frankeering van stuk- „ken, telegrammen en dergelijke worden door „dc aanvragers vergoed." „Art. 8. Bij de behandeling der oanvra- „gen wordt in het oog gehouden, dat de „Beurs uit de massa van vraag en aanbod, „zoover daartoe, de gelegenheid bestaat, zoo- „veel mogelijk tot elkaar moet brengen do „werkgevers en dc werkkrachten, die elkari- „het beste passen." „Art. 9. Aanvragen van werkzoekenden, „die in de gemeente gevestigd zijn, zullen in „liet algemeen den voorrang hebben boven „aanvragen van werkzoekenden buiten de go- „mconte". Bezwaren van Uw zijde kunnen er o. i. dus niet bestaan en wij geven U daarom ernstig m overweging, om, wanneer gij een arbeidskracht op Uw fabriek of werkplaats mocht noodig hebben U te wenden rot. .iet Bureau der Gemeentelijke Arbeidsbeurs, hetwelk is gevestigd in het Gebouw der Koopmansbeurs aan den Dam engcopa.nl op alle werkdagen, des morgens van 9J111 uur en op Maandag, Dinsdag en Vrijdag, des avonds van 89 uur alwaar uit de aan geboden werkkrachten, zoowel van hier als door andere Arbeidsbeurzen hier ie lande opgegeven, een geschikte keus kan worden gedaan. Gij helpt daarmede de Arbeidsbeurs als sociale instelling vooruit, bezorgt U zelf veel gemak en voordeel, omdat gij uit do vele aanbiedingen kunt kiezen, terwijl gij ook de arbeiders zelf zeer aan U verplicht. Wij vertrouwen dan ook dat U van ons verzoek ernstig nota zult willen nemen en be velen bovengenoemde instelling daarom ten zeerste bij U aan. Onder deze gemeente is mond- en klauw zeer geconstateerd bij het vee van den vee houder A. Fransen, Rotterdamschedijk no. 2, nabij de Iloogeboomen. Er zijn posten geplaatst voor de ontsmet ting en in- en doorvoer van vee. Van de uitgeversfirma de erven J. J. Tijl te Zwolle ontvingen wij no. 1 (Juni 1907) van de Mededeeïingen der Nederlandsche Alpen-Vereeniging. De redactie wordt ge vormd door de heeren prof. dr. E. C. van Leersum, dr. G. C. A. van Dorp, mej. J. P, W. Rijke, mr. Ph. G. H. Dop en Ph. O. Yisser Gzn. Stukken voor da redactie moeten gezonden worden aan de heer Ph. C Visser Gzn. te Schiedam. liet boekje dat ruim 70 bldz. telt is ver sierd met een 5-tal illustraties en bevat uit voerige en practische mededeeïingen voor .reizigers. Vanmorgen omstreeks IO1/2 uur kreeg de '14-jarige Anna Oflermans, wonende in de Noorderlaan, den gedeeltelijken inhoud van een pot verf over haar goed, doordien bij het openen van een raam deze pot uit een dei- kozijnen van café Suisse viel juist op het oogenblik dat zij daarlangs liep. De verver zal de schade vergoeden. Ten nadeele van den Rotterdamsche koop man M. O. zijn uit een wagen met manufac turen, die in een bergplaats aan de Broersvest stond, gisteravond of in den afgeloopen nacht eenige manufacturen ontvreemd. Een onderzoek geschiedt. Gistermorgen is do motorwagen 17 van lijn 4 aan de Üosl-Molenwetf te Rotterdam in aanrijding gekomen met een vrachtwa gen van A. d. R„ uit Schiedam, doordat liet voor den vrachtwagen gespannen paard 'viel. Alleen malcrieolo schade is aange- YLAARDINGEN. Omtrent het bezoek van de leden van de Vredesconferentie aan onze gemeente ver nemen wij van bevoegde zijde het volgende Wanneer de deputatie met stoombooten van Maassluis naar Rotterdam vertrekt, gaan Burg. en Weth. dezer gemeente per stoom boot haar tegemoet en nemen de leiding van den tocht over van Burg. en Weth. van Maassluis tot aan de grens der gemeente Schiedam, waar de leiding wordt overgeno men door Burg. en Weth. van die gemeente tot aan de grens van Rotterdam, welks Burg. en Weth. daar de leiding weer overnemen. De stoombooten waarvan de leiding wordt overgenomen begeven zich daarna naar de achterhoede. Na in R>tterdam te zijn ont vangen en rondgeleid keert het gezelschap per stoomboot terug om in onze gemeente af te stappen. Om de ontvangst hiereenigs- zins feestelijk te doen piaats hebben zullen de beide havenzjjden van de hoofden af tot aan de spoorbrug worden versierd met guir landes van groen, vlaggen en netten, waartoe van vele reeders en handelaars medewerking is toegezegd. Aan het begin van het spoor wegemplacement zal een eerepoort zijn op gericht, terwijl aidaar een muziekkorps zal aanwezig zjjn om de noodige eer te bewijzen. Ook op het perron zal een ander muziek korps zich doen hooren. 'Door A. van der Bruin is heden aangifte gedaan dat onder zqne koeien, loopende in het land ter zijde van den Schiedamschen weg, gevallen van mond- en klauwzeer voor komen. Kunst en Wetenschap. De heer W. H de Vries, solo-fluitist bij het stafmuziekkorps der Amsterdamsche Schutterij, is benoemd tot solo-fluitist bij de Kón. und Kaiserl. Ilof-Oper te Berlijn, met den titel van Mvammermusiker". Die benoe ming is geschied na een proefspel te Ber lijn, waaraan een 20-tal voorname Duitsclie fluitisten bad deelgenomen. Er is een internationale schouwburgtrust in wording: tusschcn de schouwburgen en café cliantants te New-York, tc Londen en andere groote steden zal een overeenkomst worden gesloten tot hel wederkeorig uit wisselen van artisten. Het schouwbuig- syndicaat zal een kapitaal bobben yan 100 millioen dollar. Rechtzaken In bel arrondissement Middelburg is tot. rechter commissaris, belast mot de instruc tie van strafzaken, benoemd de boer Mr. J. II. van Beo, rechter in do arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, terwijl in het arrondissement Dordrecht als zooda nig is benoemd do beer Mr. J. A. E. van Rhode van der Kloot, rechter in de arron dissementsrechtbank te Dordrecht, beiden voor oen tijdvak van 2 jaren. Hendiika Vermeer, tc Baam gewoond hebbende, die, toen zij dc melksulon van juffr v. Soest in de Spuistraat 123 op 3 Juni verliet, een costuum had ont vreemd en op 5 Juni in de Kalvers traaf, werd aangehouden, pronkende met het gestolen kloodingstuk, werd heden door de Amsterdamsche rechtbank comform den eisch veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. De arr.-reebtbank te Zuip hen veroordeel de gisteren wegens diefstal A. D., geschor sten chef-veldwachter te Winterswijk, over eenkomstig 'den eisch tot een jaar en zea maanden gevangenisstraf. Men seint ons uit Amsterdam Jan KoriT, die op 14 Mei bq een twisten in dronkenschap zijn vrouw met petroleum overgoot en toen met een brandende lucifer haar kleederen deed vlam vatten, waardoor de ongelukkige ernstige brandwonden be kwam en lang in het gasthuis verpleegd werd, en zij heden nog met het hoofd in een ver band voor de rechters verscheen, stond heden te dier zake terecht. Tegen KorlTeischte het O. M. wegens zware mishandeling 5 jaren gevangenisstraf. Uitspraak 30 dezer. Utrechtscha inbrekers, Yoor h«t gerechtshof te Amsterdam ?ton- mwaaaawawMa—a—

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2