mor reis jo in, Korea ging maken bracht tegelijk een mandaat zijner rogoeiing aan nuu'kies Uo over. De Japansche regeerinjg eischto dat nan den/ verSvardon toestand i.n Korea paal en perk zou worden gestold. De 'Kuiperijen v:ui de zijde der Koreaan- scl\e itegccring, die inf 't geheim het ach tend tzetten der Japanbers in Korea steun de, waren onverdraaglijk. Japan wenscht zich, niet meester* te mahenl van den Ko- xeaan.sehen troon, maar wenscht een 01 de- lijk staatsbestuur, dat zorgt voor 3e rust in 't lan/d. Voorloopig zal Japan 't zijne ertoe bijdragen om (je rust inj 't land le herstellen. i De gisternacht inj hechtenis genomen hoo- ge personages, beschiuldigd vani samen zwering tegent den hoon, zijn: 4 Korcaan- sche officieren, een oud-staatsman, de mi nister Van 't keizerlijke huis en de eerste kanselier van den afgetreden keizer. Officieel© telegrammen van den Engcl- sehen consul-genera al 'te Seoel maken mel ding van '11 kalmeering der gemoederen. Er heerscht tha,ns rust in de Koreaansche hoofdstad. BINNENLAND, Hofbericht, Men seint uit Apeldoorn d.d. gisteren: H. M. de Koningin-Moeder bracht heden middag met het Kon. Echtpaar een bezoek aan de opgravingen onder Niersen. Zij ver trok te S u. 14 in een salonrijtuig van hèt Centraalspoor naar Soestdijk, tot op het per ron uitgeleide gedaan door het Kon. Echt paar. H. M. begeeft zich na het vertrek van het Kon. Echtpaar vari Soestdijk naar Pyr mont. Consulaire berichten. De heer G. H. Richter, bij Koninklijk be sluit van 20 April 1907 no 65 benoemd tot consul der Nederlanden te Georgetown, is als zoodanig door de Biitsche regeering erkend. Aan den post te Georgetown is als ressort verbonden Britsch-Guyana. Aan den heer Richter kan in het Nederlandsch geschreven worden. Onze gezanten. Bij Kon. Besl. van 19 dezer is aan den heer jhr. dr. C. G. W, F. van Vredenburgh, gezantschapssecretaris eerste klasse bij II a re r Majesteits gezantschap te Weenen, de per soonlijke titel verleend van gezantschaps- raad, is tot dien rang bevorderd de heer mr. W. A. Boijaards, gezantschapssecretaris eerste klasse bij Harer Majesteits gezant- schap te Washington. Audiënties. De gewone audiënties van de minister-! van marir.e, binnenlandsche zaken en buitenland- sche zaken zullen deze week niet plaats hebben. Onze Kamerleden. De heer Breebaart Kzn., lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, is sinds eenigen tijd ongesteld. Hij mag slechts enkele oogenblikken daags het bed verlaten. Personalia. De heer Henriques Moreno, nieuwbenoemd Minister van de Republiek Argentinië bij het Nederlandsche Hot is in het Hotel de Bel- levue aangekomen. Ridderorde. Bij Kon. besl. van 20 dezer is bevorderd tot commandeur in de orde van den Neder landse hen Leeuw, mr. H. L. Drucker, lid van de Tweede Kamer 'der Staten-Generaal, te Leiden. en, zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nedcrlandschen Leeuw mr. F. I. J. Janssen, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, te Maas tricht; jhr. mr. O. F. A. M. van Nisppn tot Sevenaer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Nijmegen; mr. A. E. Bles, raad-adviseur bij het Departement van "Justitie, te 's-Gravenhage. Statenverkiezing. De R. K. centrale kiesvereeniging te Voor burg heeft besloten in de door het bedanken van jhr. Van Nispen tot Sevenaer, in de Prov. Staten voor Zoetermeer ontstane vacature, den heer W. B. van Liefland, architect te 's-Gravenhage, candidaat te stellen. Arbeidscontract. Staatscourant No. 171 bevat de wet van den 13en Juli 1907, tot wijziging en aan vulling van de bepalingen in luff Burgerlijk Wetboek omtrent huur van dienstboden en werklieden en daarmede samenhangende arti kelen, in dat wetboek, alsmede in de Wet boeken van Koophandel en van Burgerlijke Rechtsvordering, in de wet op de rechterlijke organisatie en het beleid der justitie, en in de 1" ai1 issem ents wet. Vredesconferentie. Mondelinge mededeeling aan de Pers. De le sub-commissie van de Eerste Commissie kwam gisteren, des namiddags, bijeen, onder presidium van den heer Bour geois, ten einde het debat over de arbi trage en de invordering van staatsschul den voort te Zetten. De heer Castro (Uruguay) gaat de ver schillende ingediende voorstellen na; hij verduidelijkt het standpunt van Uruguay ten opzichte van het vraagstuk, welk Standpunt, zegt hij, eigenlijk hetzelfde is als dat van de Yereenigde Staten; hij legt den nadruk op de praktijk! in zijn land) die toch een vredelievende is, en o. a. noemt hij het verdrag met Paraguay. De heer Cnrvagal (Dominicaansche re publiek) heeft geen bezwaar tegen liet eer ste 'deel van het Amerikaanscho voorstel; hij spreekt de mooning uit, dat het on derwerpen aan arbitrage van fmanrieele geschillen een vooruitgang beleekont; even wel stolt hij een amendement voor, 0111 het gebied', waarop het scheidsgerecht zich zou bewegen, uit te breiden; in beginsel aanvaard! lrij de Drago-leor, maar toch geeft hij toe, dat de' praktijk teL nu toe tegen die leer ingegaan is: hij vraagt de erkenning van de bevoegdheid tier natio nale rechtbanken voor gevallen van ver liezen, schadevergoedingen, enz.; desniet tegenstaande kan de toepassing der wet ten aanleiding geven tot rechtvaardige klachten en een diplomatieke tusschonkomst motiveeren. Vandaar dus, dat het scheids gerecht nood'ig is; hij verklaart nu nader het beginsel van het Dominicaansche voor stel. De heer Rend'on (Ecuador) verklaart mee te gaan met het voorstel, dat de inter ventie hreperk't. Ilij herinnert er aan, dat reeds 19 jaar geledon, Ecuador de invoe ging van een clausulo, die arbitrage voor schrijft, had verkregen, in een verdrag met Frankrijk, doch dit verdrag werd niet be krachtigd door het Fransche parlement. Sedert heeft Ecuador verschillende verdin gen. gesloten, die ook' inderdaad in wer king getreden zijn. De heer Matte (Chili) verdedigt de re dactie van het Chileensche voorstel, dat van de vooronderstelling uitgaat,, 'dat vóórdat men toevlucht neemt tot arbitiage men overeengekomen is omtrent liet beginsel van liet geschil. Ieder'' meent hij is het eens omtrent de oorspronke lijke bevoegdheid van de rechtbanken der landen, maai- toch erkent men in zekere gevallen recht van tusschenkomst, endaar- vah nu verwijdert het scheidsgerecht de gevaren. En ook het scheidsgerecht steunt nog Het recht 0111 naar de wapens te grijpen in geval van niet gehoorzamen aan 'de uitspraak. De gedelegeerde herinnert aan de Pan-Amcrikaansche verdragen, te Mexi co en Rio da 'Janeiro gesloten. De heer Ruy Barbosa (Brazilië) gaalde geschiedenis van het vraagstuk na; hij brengt zijn hulde aan de daad van Rrago, waaruit de naar hem genoemde leer is ontstaan; hij brengt in herinnering, dat die daad en die leer door de goede finan- cieele roep van Argentinië waarlijk on baatzuchtig worden; doch dat Brazilië in de voorstellen, ingediend meWhot oog op het vraagstukVlex invordering van staats schulden, uitsluitend de vredelievende strek king aanvaardt; in rechte erkent hij geen uitzondering, gebaseerd op, do souvereini- teit; li ij wijst erop, dat de federale rech- bank (jn de Vereenigde Staten, vorderin gen tegen de staten kennen. Dat de staten vrijhouden zijn van maatregelen van exe cutie, is een beginsel in het Romeinsche recht, dat die vrijstelling niet tot staten beperkt, doch te uitbreidt tot verschillende rechtspersonen; deze uitzondering sluitmiet het recht uit van een anderen staat om op te treden ten gunste van zijn burgers; een oorlog kan rechtvaardig zijn en de met-betaling van schulden is een geldig motief, immers wat men ook' zeggen moge, er Is een contract gesloten, een, slaat, die een leening sluit, verricht goete "politieke daad, doch een van burgerrechterlijken aard; te zeggen, dat hij (do staat) een ver plichting schept jegens een on,bepaald per soon, snijdt geen hout, immers een, aan tal andere verplichtingen, die men, niet denkt te onttrekken aan het gemeene recht, verkeeren in hetzelfde geval; dit nu Is het 'beginsel, waarvan het Braziliaansche voorstel uitgaat. Uit politiek oogpunt meent de redenaar, dat, wanneer men op die manier de Monroe-leer wil aanvullen, men haar integendeel bederft, uit prac- tisch oogpunt wil Bxaziliiic noch zjjn cre- diet, noch dat van het Latijnsch Amerika in zijn geheel in gevaar brengen; de nieu we vorm, dien men in het leven, wil roe pen, zou waardeloos zijn, wanneer zij niet wordt aangeboden door de schufdcischeis, en uit nu is niet zeer waarschijnlijk. En dan nog vraagt de redenaar zich af, of dit niet den weg zou banen, tot woeker én verschillende vernederende voorwaar den; het "Ameiikaansche voorstel daaien tegen heeft al die nadeelen niet; dit maakt openlijk melding van een feventueel be roep op de wapenen, hetgeen de redenaar in hef voorstel prijst; men moet geen sous- entend uS hier laten insluipen; onder deze omstandigheden is een aanneming ge- wenscht, de conferentie moet hier een goed werk doen. Ten slotte stelt de spreker voor te besluiten, dat geen der mogendheden, die het verdrag zullen onderteekenen, mo gen trachten met oorlogsgeweld de gren zen van hun tegenwoordig gebied uit te breiden ten koste van 'dat van een der andere onderteekenaars, tenzij eerst de arbitrage is geweigerd, aangeboden door den staat, die zich wil uitbreiden of do andqre staat niet heeft gehoorzaamd aan een scheidsrechterlijke uitspraak; wanneer een der mogendheden deze overeenkomst zou l&henden, zou de annexatie van hot land door wapengeweld verkregen, juri disch niot geldig zijn. De heer Marschall (Duitschland) verklaart in een zeer toegejuichte rede, dat de Duit- sche regeering het Amerikaansche voor stel zonder voorbehoud aanvaardt ten op zichte van. de invordering van staatsschul den,. Wat de verplichte arbitrage aangaat: de ondervinding, in 1S99 nog onvoldoende, heeft sedert groote vorderingen gemaakt en dat wel voorzeker, dank zij do ooisto vre desconferentie. Hij herinnert in dit ver band aan de veriliagen, gesloten door Duitschland met Engeland en me! dc Ver eenigde Staten, waar de verplichte arbi trage wordt toegepast op de rechtsvragen cu de uitvoering van de voldragen. Evenzbb is oen clausule, die iet com- promis verplicht, in verschillende handels verdragen gebracht, maar het geval is heel anders ten opzichte van speciale verdra gen. op een terrein, dat historisch en geo grafisch is begrensd, dan ten opzichte van een, wereldverdrag, waarvan het gebied vaag en onbepaald zou moeten zijn. Voor eerst zou men een clausulo, die compro mis voorschrijft, moeten vindendie zeer holder is en geen bloote formule zou zijn, of aanleiding zou kunnen geven tot ge vaarlijke dubbelzinnigheid, waaruit weer botsingen zouden kunnen ontstaan, die het juist zaak is, to vermijden; hot is dus noodzakelijk1, eerst den aard der ge schillen te omschrijven, waarop het scheids gerecht zou moetan women toegepast, en daarvan uit lo sluitdn niet alleen, staat kundige geschillen, waarin bemiddeling ver kieselijk is, maar ook 'dc geschillen van kleinen omvang, welker beslechting de kosten van een beroep op het hof van Den Haag niet zouden rechtvaardigen. Thans sluit men (zie het Braziliaansche voorstel) niet alleen de twisten uit, die de ecu, de levensbelangen en de onafhan kelijkheid iaken, maar ook die, welke de staatsinrichting en de binnenlandsche wet ten, aantasten, maar Wat blijft er dan over? zoo vraagt de redenaar. Er kan zelfs geen sprake zijn Van een wederzijd- sclre overeenkomst, immers in het eene land is de rpgeering Vrij om te handelen, in het anderp hoeft zij de bekrachtiging van de volksvertegenwoordiging noodig. Men spreekt van een vooruitgang ten op zichte van het verbindende karakter vfin de verdragen, maar hier is geen sprake van meer of minder: een overeenkomst is bindend of rij is het niet. Alles bijeen genomen zoo vervolgt de heer Marschall heeft een ernstige en plechtige aanma ning, zooals die van 1899 was, veel meer gezag dan een slechts betrekkelijk verbin dend scheidsgerecht. Hij meent, dat in verschillende techni sche gevallen het Haagsche hof onbevoegd zou zijn. Reeds vroeger had de redenaar gesproken over vraagstukken betreffende posterij, telegraaf, onderzeesche kabels, enz. Het hof zou meer bevoegd zijn feu op zichte van algemeene verdragen en voor die welke betrekking hebben op interna- nationaal privaatrecht, echter zullen zelfs deze laatste kwesties er bij verliezen wan neer zjj afhankelijk worden gesteld van een algemeen wereldverdrag in plaats van, zooals nu, van bizondere verdragen. Wat hiervan echter zij, Duitschland is gereed met de uiterste nauwgezetheid alle voor stellen te overwegen, die ingediend zijn of nog ingediend kunnen worden. Men Nvacht van deze conferentie een werkelij- Len vooruitgang, maar wanneer het, gaat om telle verplichte arbitrage, moet men die in bizonderheden regelen: het gebouw moet niet slechts een pronk-gevel vertoo- pen, maar dien naties een behoorlijke in richting bieden. Daarvoor is het eerste, wat te doen, is, het beroep op het Haag1- sche hof te verbeteren, en te vereenvoudi gen en ook dit hof permanent te maken, zooals de Russische en Amerikaansche voorstellen willen; een degelijk'permanent hof zou vanzelf een aantrekkingskracht uit oefenen; op die wijze alleen zou een voor uitgang ook' in de praktijk worden verkre gen; op die marnier het werk van de eer ste conferentie te vervolgen, is inderdaad werken aan het vestigen van vrede cn recht. Na een rede van den eersten gedelegeer de van Haiti, die zich bij het "Amerikaan sche voorstel aansluit, en de aankondiging, door den heer Beldiman (Roemenië), vqn een motie, strekkende tot het maken van het Amerikaansche voorstel tot voorwerp van een onafhankelijke overeenkomst, wordt het debat verdaagd tot Zaterdag 3 uur en de zitting gesloten. Reuter seint uit Londen, d.d. 23 Juli De heer Samuel Roberts stelde in het La gerhuis aan de regeering de vraag, of 'Joor de Britsche gedelegeerden ter Vredesconfe rentie ook eenig bericht is verstrekt >m- trent een voorstel tot beperking der bewape ning en wat in dit geval de tekst van het voorstel is. Sir Grey antwoordde: Ik heb opgemerkt, dat in de pers de tekst van een beweerd voorstel verschenen is, doch ik verneem levens, dat tot nu toe geen bepaald voorstel tot de conferentie is gericht. Iff^kan met mededeelen, in welke bewoordingen een mo gelijk voorstel zal zijn vervat, doch wensche- lijk is het, 'dat zij zoodanig gekozen worden, dat ze door alle mogendheden kunnen wor den aangenomen. Het programma van den boottocht. Aan de genoodigden tot het Regeenngs- feest op 25 Juli zal een feestnrogram wor den uitgereikt met afbeeldingen van den „Nieuwen Waterweg". Daartoe is gebezigd geschept oud Hollandsch papier, expresselijk or voor vervaardigd. Op de voorzijde is links gesteld de benaming van het feest, rechts de Nederlandsche Leeuw. Een en an der is in gou'd en ingedrukt; een azuurkleu- rige zijderu strik verhoogt den goeden indruk van den omslag. Op de eerste bladzijde zijn de onderdoo ien van liet Feest \crmcld, daarop lolgen ponteekoningen van llenricup, gezichten op Maassluis, Vlaardingeu en Rotterdam .m een breed opgevat riviergezicht. Onder iedere af beelding een enkele regel tot toelichting on tussehen de onderscheidene afbeeldingen in bevindt zich een historische schets van de rivierstreck zelve. Do indecling van hot bookske is goed gekozen, de letters zijn zoor fraai. De boek- en kunstdrukkerij vh. Men ton en Co. heeft het geheel verzorgd op uit muntende wijze en de prachtige penteekenin- gen van den kunstschilder Ilenrieus komen in die fraaie artistieke omgeving goed lot haar recht. Jhr. Louis Storm van 'sGru- vonznrrde is do ontwerper van den heral- dischen leeuw cn hel opschrift op dc voor zijde van het boekskchij heeft daarmede uitstekend versier!nsgwerk geleverd. Toen de voorzitter dor conferentie het pro gram zag, zeide Vle heer Nelidoff„Ce sera im charmant Souvenir." Vredesbeweging. Naar men verneemt zal mr. George Fuik op Zaterdag 27 Juli a.s. des "avonds te 8 uur voor do leden en genoodigden van het consulaat der Internationale Studenton- kIcdeiatie „Corda Frates" in het gebouw van eten Cercle International, Prinsesse- IjnicHt t>a, een lezing houden over: The reationship of students to the peace move ment. Dc president van het consulaat, de heer \V. N. Al)oil, zal vooraf een schets geven van de organisatie van „Corda Frates". Mr. G. Fuik is vertegenwoordiger van professoren en studenten van 23 Ameri kaansche universiteiten. De Zuiderzeovisscherij. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn enkele leden der Tweede Kamer voornemens binnenkort met een 2-tal kotters een tocht te maken op de Zuiderzee, en wel om na te gaan, hoeveel nnest-viseh" (zoet- en zoutwater- visch) met de »küil" wordt gevangen. Dit voornemen zou in verband staan met de klachten over den achteruitgang van den visehstand in de Zuiderzee, en met de wen- schen, die geuit zijn, om bij de wet maat regelen daai tegen te nemen. (sNedei'l. Zeev. en Handelscrt") Broederschap van Notarissen. Men meldt uit Breda, dato 23 Juli Het congres van de Broederschap van No tarissen wordt dit jaar alhier gehouden en morgen geopend. Hedenavond zijn de ruim honderd congres leden door het gemeentebestuur ontvangen ten stadhuize en door den loco-burgemeester, den heer Scheltus, begroet. De markt was geïllumineerd en de muziek speelde in de kiosk. Te half negen bood de ring Breda van de Broederschap den congresleden een concert aan in den a giorno verlichten tuin van Con- cordia, waar Breda's mannenkoor zong en de muziek van het 6e regiment infanterie zich liet hooren. J Kath.-Socianl Congres De voorbereidingscommissie voor het Ka tholiek Sociaal Congres, dat 16 en 11 Aug. te 's-Hertogenbosch zal worden gehouden", heeft van den minister van landbouw, njj ver heid en handel de mededeeling ontvangen, dat de regeering zich op het congres zal laten vertegenwoordigen door den secretaris generaal van zij n departement mr. Versteeg. STADSNIEUWS. De boottocht der gedelegeerden. In ons nummer van Maandagavond heb ben wij medegedeeld nog wel in de gelegen heid te zijn een nadere beschrijving te geven van de demonstratie die de gemeente Schie dam beoogde bij het passeeren van de boot tocht der gedelegeerden langs onze haven op morgen Donderdagmiddag te 21/2 uur ongeveer. Wij kunnen thans een beschrijving daarvan geven. Bij deze demonstratie beeft in de eerste plaats voorgezeten het streven om de vele binnen- en buitenlandsche deelnemers aan den tocht te wijzen op de groote ter reinen die hier aan de Maas gereed liggen voor industrieën. In de tweede plaats een allegorische voor stelling te geven van het werk der vredes conferentie. Ter bereiking van het eeiste doel is een reclame gemaakt waarin met duidelijke zicht bare letters er op wordt gewezen dat hier 90 H A. haven- en industriegronden, eigen dom der gemeente, op exploitatie wachten. Het tweede punt traent men te bereiken door een indruk te -.envekken hoe te midden van reuzen machten van met elkaar concur- reerende en elkaar bestrijdende belangen der volken, bestaat vrede, orde en rust, mogelijk gemaakt door godsdienst,wetenschap en kunst. Die indruk moet verwekt worden d orde uitvoering van het navolgende program Zoo spoedig de regeeringsbooten de grens der gemeente hebben bereikt, weerklinkt kanongebulder, gepaard aan de scherpe tonen der stoomfluiten zij vragen daarmede tevens de aandacht voor de 90 H.A. haven- en industriegronden, eigendom der gemeente, nog kort geleden aan de Maas ontwoekerd. Ter verduidelijking daarvan is de strekdam met vlaggen .versierd, en reuzenletters, in oeverriet uitgevoerd, geven de beteekenis dier gronden aan. Het gillen der stoomfluiten en de kanonschoten stellen den strijd, de beroering, den oorlog en de onderlinge con currentie der volken voor. Zijn de booten bjj de eigenlijke Maaskade aangekomen dan zwijgt plotseling dat helsch lawaai en heerscht er een oogenblik diepe stilte. Dan wordt deze stilte verbroken door het kindergezang dat liefelijk over het water weerklinkt. Daarbij w rdt het oog getrokken tot h{t volgende tableauOp den achtergrond (18 groote weif der firma Landman, met vlaggen versierd, evenals de houthandelszaak van 4 firma v. Deventer en de scheepstimmerwerf van gebr. van der Meer, Op de door B, en VV. daartoe gereser veerde eveneens versierde ruimte, waar de dames der heeren raadsleden recipieeren zingen de schoolkinderen vaderlandsche lie', deren en doet het stedelijk muziekkorps zich hooren. Deze representanten van Godsdienst (de vrouw in haar huiselijke plichten), We. tenschap (de schooljeugd), Kunst (de muziek) brengen der vredesconferentie een groet door de seinsignalen boven den tent op dat terrein en aan den grooten gepavoiseerden seinmast op het Havenhoofd. Die seinsignalen zijn als onderstaande tee- kening uit vlaggen samengesteld en betee- kenen volgens het internationaal vlamtenhoeit Welkom". G geel. Z zwart. O blauw. R rood. W wit. Is dittableau gepasseerd dan herhaalt zich hetzelfde helsch geraas van kanongebulder en stoomfluiten, terwijl de aandacht wordt bepaald op de Maasgronden aan de oostzijde van de Schiedamsche haven, die geheel met vlaggen is getooid en waar zich rondom hare reclames het personeel van de kaarsenfabriek »Apollo", van de werf »Gusto" der firma Smulders, van de kunstsmederij v/h G. J. Vincent Co. en van de N. V. maatschappij >Oxigenium" hebben verzameld en hun groet den voorbij varenden wordt toegejubeld Op de oostelijke grens der gemeente Schie dam, die door een vlaggenpost zal aangege ven worden, zullen nog de kanonschoten en de stoomfluiten getuigen van het leven en de actie en de concurrentie, die het vrede- beeld der zingende kinderen plots vervingen en daardoor dat beeld te scherper zullen doen uitkomen. Zoo zal de gemeente zich richten tot de gedelegeerden ter Vredesconferentie die sa menwerken in de richting van het vredes- ideaal doch rekening houden met de velerlei en zoo reusachtige krachten die de wereld in voortdurende beroering houden. "Wij gelooven wel dat deze allegorie een frappanten indruk zal teweeg brengen en tevens zal medewerken om van Schiedam een beteren indruk te verkrijgen dan nu vrij algemeen bestaat. Zoo kan dan deze boottocht en de demon stratie door de gemeente ontworpen, ten goede komen aan Schiedam. Belanghebbenden verwijzen wij naar voren staande kennisgeving betreflende het verlaten der haven door schepen, in verband met den boottocht der Gedelegeerden ter vredescon ferentie op morgenmiddag. De Bureaux ten Raadhuize (met uitzon dering van het Bureau van den Burgerlijken Stand, uitsluitend geopend voor aangiften van ondertrouw) zullen morgen, na 's mid dags 12 uur gesloten zijn. leening van 1 millioen. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Schiedam hebben een overeenkomst aan gegaan met de hoeren Oppenheim cn tol Till te 's-Gravenhage en Adolph Boissevain on Co. te Amsterdam voor de overname van de 4 geldleening dier gemeente, groot ongeveer een millioen gulden. Het Gemeenteverslag. Heden ontvingen wij in druk het Verslag van den toestand der gemeente Schiedam over het jaar 1906. Naar aanleiding van een door den Bran- dersbond aan Z.Exc. den Minister van Fi nanciën gericht adres, aan welk adres door de K. v. K. en F. alhier adhaesie werd betuigd, ten einde den heer Inspecteur al hier te machtigen den branders bij een voudig consent te vergunnen, de aangege ven werkzaamheden in hun branderijen ten hoogste twee dagen der week vroe ger of later te doen plaats hebben, ont ving de Brandersbond onderstaand schrij ven Schiedam, 20 Juli 1907. Ingevolge een ontvangen opdracht, waar van ik mij hij deze kwijt, heb ik "de eer u mede te deelen dat ik'' bij missive van den heer Directeur der Directe belastin- gen enz. te Rotterdam d.d, 10 dezer, no, 1 1

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2