Een krankzinnige. Gistermiddag kwam aan het bureau van politie op liet Leidschcplcin te Amsterdam een lieer binnenstormen., die alle Teekenen vertoonde krankzinnig te zijn, Hij wensehte assistentie om oen bende Russische anarchis ten. te arrestceren, die in Amsterdam een kmnplot smeedden. Men weet niet wie hij is, terwijl hij /.elf allerlei namen opgeeft. Dc man, een Hollander, is vermoedelijk plotse ling krankzinnig geworden. Dc politie tracht hs>ni in een ziekeninrichting opgenomen te krijgen. Handel en Bedrijf. IIET WESTEAND, 1 Aug. Op de veilingen van hedenavond werden de volgende prijzen besteed Aalbessen: roode 3.20 it 3.60, witte 2.GO h 3.10, zwarte 5.75 per 50 kilo. Aanvoer 35,225 kilo. Uien 1.70 i! 1.76 per baal. Aanvoer 295 balen. AMSTERDAM, 2 Aug. Lijnolie. Vliegend 25f 25R Augustus /25i 2Ö& 25§, Sept.-Dec. 24£ 24 24J, Jam-April 1908 23, Mei-Aug. 22f 22*. LEEUWARDEN, 2 Aug. Boter. Booreboter 40.50. Aanvoer 31 i, 12 i en 3 zestiende vaten. Fabricksboter ƒ45 5 40. Aanvoer 21 32 vaten. Noteering van de Commissie. Ie kwal. Fa- brieksboter 47. Noteering van 'de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland. Ie soort Fabrieksboter 46. Vcrceniging Landbouw. Leeuwarden: le keur 40.50, 2c keur 39, 3e keur 38, per vat; le keur 40.50, 2e keur ƒ38, per vat. Fabrieksboter: gezouten ƒ40 b 46, on gezouten 47. Aanvoer 40 J en 10' J vaten. HAMBURG, 2 Aug. Petroleum loco 7.25. Spiritus per Aug. mk. 23-J-. Aug.Sept. mk. 23£ (zonder fust). Stemming kalm. BUDAPEST, 2 Aug. Tarwe per October kr. 10.28 per 50 KG. Stemming vast. Tarwe: M a i s NEW-YORK. 2 Aug. Aug. Sept. Dee. Jan. 99| 103& Mei lOCj Aug. Sept. Dee. Mei 63 61 60£ Faillissementen. Uit de Staatt-Courant. Uitgesproken: B. J. Gerdes, rijwielhandelaar, te Am sterdam. Rechter-commissaris mr. F. A. Eggers; curator mr. E. J. Philips. K. Koning, lid van de Handelsvennoot schap onder de firma Roodzant, Koning en Co., gevestigd' en kantoor houdende te .Amsterdam. Rcchtcr-commissaris mr. F. A. Egge tv.curator mr. F. A! Kokoaky. A. J. van der Naaten, lid van de Hart dels ven nootschap o. d. firma Roodzant, Ko ning Co. Rechter-commissaris en curator als voren. Th. Tlridmnnn, coiffeur, te Amsterdam. Rechter-commissaris mr. F. A. Eggers; cu later mr. E. J. Philips. K. H. Schutte, eenig beheerend vennoot der comm. venn. o. d, fa. Karei Schutte c.s., winkelier. Rechter-commissaris mr. F. A. Eggerscurator mr. II. J. Biederlack. A. Terwiel, logementhouder, te Amster dam. Rechter-commissaris en curator als voren. L. Wülekes, tapper en slijter le Zalt- Bommel. Recher-commissaris mr. O. W. Maris; curaor mr. S. Rink. II. G. Pelliknan, koopman en aannemer, te Gorinchem. Rechter-commissaris mr. van Rhode van der Kloot; curator mr. T. Fem- hout te Gronichem. A. van Zetten, echtgenoote van J. Uil- horst, openbare koopvrouw te Nijmegen. Rechter-commissaris mr. II. R. A. Boenen curator mr. W. A. van Bijlert, le Nij megen. A. de Laat, weduwe van A. Ketels, koop vrouw te Kessel bij Lith. Rechter-commis saris mr. Van der Meulen; curator mr. P J. V. M. Sopers. Beëindigd: J. Veenenbos Azn., timerman, te Nieuw Helvoet. Aug. Hoogte te Schiedam. hOBITH, KOBLENZ, TRIER, KEULEN, RUHRORT Hoogwater 3: v.m, 11.24 nam. 11.57 40.43 5: 1.11 i> 1.49 62.10 2.41 van het water op de rivieren Berichten van 2 Aug. 8 's mora 10.74 Gew. 0.01 M 2.34 Gev. 0.01 M 0.17 Gew. 0 01 M 2.27 Gev 0 05M 1.56 Gev. 0.02 M en Maan. 4 27 vm. on ierg. 7.44 urn 4.28 7.43 6 u. 9 u. 11 u. 8 u. Zon Zonsopg. Aug. 4 s 5 9 Aug. V. M. 6:429 7,42 •16 Aug. E. K Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 1 Aug. J. M. Boole en H. Becker, Amsterdam. Smith, Amsterdam. - C. M. v. Beqk, Amsterdam. Gevallen: 26 Juli. E. Smith en S Petrus Czn. en Broesc v. Gioc- iiou-Jansen v. Raay, D., Djoewana. --31 Juli. J, Re Vries-Godin, Z., Amsterdam. Overleden: 29 Juli. R. Sühren, 08 j.. Hilversum. 30 Juli. W. Reyerse, 46 j., Utrecht. M. L. Zeijlslra-Eeftingh, 63 j., Amsterdam. F. C. Rep, 52 j., Am sterdam. G. Mnnnoury, jd. 73 j., Am sterdam. 31 Juli. A, de Vries v. d. Vuurst Schoenmaker, 65 j., Nichtoveeht. ALLERLEI. GEORGE WASHINGTON. Den 22aten Februari 1732 werd Wash ington in hel graafschap Westmoreland, in Virgin] geboren. Zijn vader, ,die door zijn ijvörigen arbeid, tot welstand Was gekomen, liet zijn zoon voor landmeter opleiden, een betrekking die in dien tijd een groote toc- comsit had. Nadat hij coni|gcn tijd als zoo danig werkzaam was geweest, legde hij zich op den landboiulw toe en zoingde in- tusschen voor zijn wetenschappelijke ont wikkeling. Uit zijn. rustige lieven werd hij opge- chrikit door den oorlog tusschen Frankrijk en Enigeland, waarna twisten tusschen het moederland en de koloniën uiitbrakbn. En- gelands schulden waren toegenomen er moesten nieuwe belastingen worden gethe- ven, waartoe ook de koloniën bet hunne moesten bijdragen. Vooral de belasting op het zegfel en de thee verwekte daar groot mnsnoogon, wat nog toenam, toen Engeland voortdurend aanmerkingen maakte op den grooten toevoer Van negerslaven. Men ont zegde het Eiiigelsdhe parlement het recht zich in. de aangelegenheden der kolonie te mengen en deze nog zwaardere lasten op te leggen, daar men alleen onderden koning stond. Men ging zoover, dat men een in de haven van Boston binnengeloo- pen schip mot thee van zijn lading be roofde en Met zinken. Washington en an dere mannen, die veel voor de onafhan kelijkheid voelden, traden met kracht op voor 'de rechten der kolo-nie. In September 1774 werd te Philadelphia het congres geopend. Ook Washington was daar als afgevaardigd® heengezonden. Spoe dig werd hij als een der voornaamste 'lo den erkend. Zijn verstand en zijn welspre kendheid gaven de richting aan en wisten de wankelmoedigen Lot zijn zijde over te halen. Maar zijn invloed op dien gang tLer za ai werd' nog grooter, toen het congres hem den löden Juni 1775 tot aanvoerder der troepen aanstelde. Hiermee was de gte- heele leiding der zaken in zijn handen gc- lejgjd. Den 4 Juli 1776 werd de band met Engeland geheel verbroken: de koloniën Verklaarden, ziioh onafhankelijk'. Nu was het zaak hun zelfstemdighbid te Verzekeren. Er hadden gevechten plaats, diie ongunstig afliepen Voor de- Amerikanen, Washington begreep, dat zijn troepen eerat geschoold moesten worden, voor ze aan een groo ten slag konden deelnemen. Hij sliep mid den tusschion do soldaten op de aarde, droog brood was dikwijls zijn voedsel, hij wekte op, moedigde aan, gaf zelf altijd het goede voorbeeld, troostte de ziekenen gewonden en Was in waaiheid een vader der troepen. En deze dweepten met hom. M!e>t bewonderenswaardig overleg wist hij do hem ten dienste staande krachten te gebruiken: het schoen hem beter zich tol Verdedigen te bepalen dan tot den aanval over te gaan, toclh ontbrak het niet aan Verrassingen van den vijand. Zijn taktiek vermoeide den tegenstander on maakte hom onwillig en slap. De koninklijke troepen kwamen tot do erkenning, dat met de Ame rikanen onder bevel van George Washing ton niet te spotten viel. Uit Tackeray's „Virginiërs" zien we, dat de oorlog door En,geland met groote onwetendheid werd begonnen en voortgezet. „Misgreep volgde op misgreep," zegt, John Tyndall, „totdat men eindelijk te laat inzag, wat men van liet begin af aan had moeten weten." De oorlog <liie geheel Europa met be langstelling volgde, duurde zeven jaar. De overgave van het Engelsche leger bij York- town in Virginië, wat Washington mot be hulp van hot Fransche Iegp-r bewerkte, maakte een, edndo aan den strijd'. Bij den vrede te Versailles in 1783 werd de onafhankelijkheid der Noord-AmcriKaan scho staten, erkend. De bloedige worsteling was geëindigd, nu moest "de hinncnland- sche toestand geregeld worden. Washing ton had afsqheid genomen van zijn troe pen om weer een vreedzaam planter te worden. Maar do 'toestand van het land dwong hem, zich opnieuw' aan den dienst Van het algemeen welzijn te wijden en den jongen staat to helpen vestigen. Reeds lang tevoren waren Thomas Jefferson, Benjamin Franklin en John Adams naar Europa ge reisd, o.m handelsverdragen met de mo gendheden te sluiten. Maar geen enkel land had daar "lust toe, daar do 'kranten den toestand der Voreemiglde Staten als wan hopig hadden voorgesteld. Het eerst sloot Ptruisen een contract en de koning Kwam daar ongetwijfeld toe door zijn bewondering voor het genie van Washington. 'Onvermoeid was de sche veldheer en staatsman bezig de toe standen in zijn land te- regelen. Ilij was onder degenen die de bondsakto ontwier pen. De rogeering, zoo luidde een der bepa linigen, zou aan een voor den tijd van \ier jaar gekozen president worden opge dlragon. En tot eersiten president werd den 4don Maart 1789 met algemeene stemmen George .Washington gekozen. Partijgesclliil- len bleven niet uit, maar hij wist de orde te handhaven, nam de delging der staats schuld tea- hand, organiseerde de landsver dediging, liet wegen en kanalen aanleggen, grondvestte nieuwe koloniën, bcvo teerde den handel en knoopte zelfs handelsbetrek kingen met Engeland aan. Toen bij dn 1793 opnieuw tot president gekozen was, deed hij zijn best weer een goede verhou ding met Engeland te krijgen.Er Kwam dan ook door zijn toedoen een voordeeliig handelsverdrag tot stand. In Maart 1797 droog hij zijn ambt over aan zijn opvol ger John Adams. Hij trok zich' op zijn land goed terug, maar slechts voor korten tijd, want de oorlog met Frankrijk! roep hem weer aan het hoofd, zijner (roepen. Niet lang daarna, den 14d.cn December 1797, terwijl de oorlog nog voortduurde, werd de groote vrijheidsheld door den doodweg- gerukt. Het land der vrijheid, Amerika, heeft den doode geëerd, door aan de hoofdstad den naam Washington te geven en eenige gedenkteekenon tc zijner eer op te richten. Een der merkwaardigste is de 169 M. hooge marmeren obelisk, niet ver van het Witte Huis te Washington. Ook Parijs be zit een gedenkteeken voor Washington. Vooral heeft de beeldende kunst hem tot onderwerp genomen. Maar duurzamer dan alle gedenk teekenen en beelden staat het aandenken aan den grooten vrijheidsheld in het hart der menschen gegrift. KLEINE FABELS. De kikvoxschf Een jonge hikvorscR schimpte op de zon, de sïerren, den oceaan op alles wat er schoons is in, de wereld, Bravo, bravo I" riepen zijn toehoorders, cenige dozijnen oudp kikkers. „En ons moeras heeft ook zijn gebreken I" ging de redenaar voort. „Wat zegt die schurk riepen de toe hoorders. „Er uit met dien vermetele!" Het oo r de el der wereld. „Ik behoef het oordeel der wereld niet te vxeezen 1" sprak de vos tot de raaf. „Zeker niet," antwoordde deze. „Je ver staat uitnemend de kun^t om bfiar te be driegen." Be schimp in gen. Een jonge leeuw kreeg van zijn op voeder de volgende vermaning: „Mijn zoon, trek je niets aai\_van beschimpin gen ze zijn de schande van den haas, maar de roem van den leeuw.'* Het voorbeeld, De adelaar Rad, onlangs buitengewoon veel plezierZijn vrouw vertelde hem namelijk, dat ze hem. tien voorbeeld, ge steld, "Rad aan een jonge musch. groote Amerikaan- EEN SOCIALIST AFGEVAARDIGDE. Evenals Clémenceau en Milbaud in Frankrijk, is John Bums, de leider der Engelsche arbeiderspartij, een voorbeeld van de waarheid, dat de bekleeding van een verantwoordelijk ambt den meest vuri- gen agitator tot een soort conservatief maakt. De beide Fxanschen vielen de regecring eenige jaren geleden in haar geheel aan, en eischten allerlei onmogelijke voorrechten voor het proletariaat; maar nadat ze zelf verantwoordelijk werden voor de orde in den staat hebben zij in Parijs met krach tige hand en door het gebruik van militaire macht oproer verhinderd. John Burns een van de merkwaardigste politieke fi guren van zijn tijd' toont een gelijk soortige verandering. In 1858 geboren werd hij, nadat hij eenigen tijd werkman was geweest, de beider der Londensche werk lieden en hun raadgever op pthitiek gebied. Burns is van Schotscho afkomst, kort van gestalte, breed gebouwd, met een don kere gelaatstint; hij heeft iets Spaansch in zijn uiterlijk. Hij is beleefd en vrien delijk in zijn manieren, en bezit een groo ten voorraad gezond verstand. Hij werd voor 't eerst algemeen bekend door zijn spreken in de open lucht. Zijn stem Bezit een wonderlijke kracht, en hij kan bij sa menkomsten door duizenden verstaan wor den, waar een gewoon spreker niet zou worden gehoord. Hij heeft ook een een voudige welbespraaktheid, die altijd den geest en het hart zijner toehoorders weet te treffen. In 1887 voerde hij de agitatie aan voor het recht van vergadering inde Londensche pleinen. Groote menigten be wogen zich om hem heen, luisterendenaar zijn gloeiende Welsprekendheid en weer stand biedend aan de 'politie, die trachtte haar ujteen te doen gaan. Burns werd hiervoor verscheidene malen in hechtenis genomen en kreeg eindelijk zes weken ge vangenisstraf; maar ten slotte vron hij den strijd. Toen de Londensche Graafsehapsraad werd aangewezen voor het bestuur der Britscho hoofdstad, werd John Bums tot een der leden gekozen. In 1892 werd'hij afgvaardigd naar het Lagerhuis, en daar, zoowel als tot zijn kiezers, sprak hij niet oen oprechtheid die allen verbaasde en vermaakte. „Het Lagerhuis," zei hij eens, „as oen' hulp-kapel voor de effectenbeurs en het Iloogcrhuis is een politiek kabinet van Mme. Tussaud. Vaderlandsliefde is een kleed ge worden voor den üuitschen joodsohen spe culant, die in gebroken Engelsch „God save the King", zingt. Imperialisme is niets anders dan verfijnde smeerlapperij." Toen het tegenwoordige liberale minis terie aan bet bewind kwam, werd John Burns president van do Local G-overnment Board. Daarna is zijn socialisme veel mak ker geworden. Hij beziet de regeeringsza- ken nu van een geheel ander standpunt, en hij is niet lang]er de onverantwoorde lijke agitator van voor twintig jaar. Op een onlamgis plaats gehad hebbende samen komst 'der sociaaldemocratische federatie werd bij door den voorzitter beschreven als „het meest ongevoelige en reactionaire hoofd van de Local Government Board dat we in pen menschenleeftijd hadden I' Dit beteekept dat d& Deer Burns het verschil heeft leeiren inzien, tusschen theo rie en praktijk. NIEUWE POSTZEGELS. Het volgend jaar zal iets bizondprs bren, gen 'voor postzegelverzamelaars. De kei zer.van ''Oostenrijk zal dan d_en dag heg- denken waarop hij voor zestig jaar de. regeering aanvaardde,, tel bij die gelegen beid zal een uieu we1 reeks postzegels ver vaardigd, worden, 'die belangrijke, voorval Ion uit Ue O os tonrijksch'e, geschied,enjs weer geven. Er zullen tien verschillende post zegels gemaakt worden, met portretten van, de Oostenrijksche keizers te beginnpn met Karei VI, rden vadpr van Maria Tbjoiosia en verscheidene Van, den regeerenden vorst. De waarde zal verschillen, van een tot vijf en dertig helle,r. VOOR DAMES. Een 'bekend, schrijver vergat op zeke ren morgen, toen l>ij uitging, een brief mee te nemen., dien Rij gepost wilde heb ben. Hij bed,acht het zich 's middags en hjaastte zich naar huis. Hij kon den brief nergens vindjen ep. belde zijn knecht.. „Heb je geen brief van me gezien?" „Jawel, meneer." „Waar is die ,dan?" „Op de post .gebracht." „En er was ,geen postzegel en geen adres op." ,Dat weet ik wel, maar ik dacht dat het een antwoord was op een van die ongeteckende brieven, die u onlangs kreeg." •Op een onderwijzersvergadering voor eenige jaren stond een der autoriteiten op, om een dronk in te stellen, hij sprak„Lang leven de Tmderwijzers I" „Waarvan?" vroeg een mager, bleek jongmensch met een holle stem. „Zeg mij eens eerlijk," vroeg een jong schrijver, „is er iets oorspronkelijks in mijn werk „Ja," antwoordde de uitgever, „uw spel ling." Mevrouw tot haar nieuwe dienstbode: „Je begrijpt mij dus, Botje, ik ben alleen maar thuis Woensdags van drie tot vijf?" Beitje: „Ja mevrouw." (bij zichzelf)„wat een heerlijken dienst heb ild hier, een me vrouw, die maar eens in de week' van drie tot vijf thuis is. Wat zal ik hier vrij zijn!" Een onderwijzer van Lodew'ijk XIV vroeg hem, wat hij wist Van keizer Nero. De prins antwoordde niet. „Juist," sprak de onderwijzer. „Uitste kend. Hoe minder er van dien keizer ge zegd wordt, boe beter." Vader: „Geef hier die trommel, jongen! Ik zal haai- opbergen. Men heeft den hee- km dag geen rust door jouw leven maken!" Zoontje: „Laat ik' haar maar houden, va der, dan zal ak er alleen op spelen, als u uw middagdutje doet." Mevrouw (tot een zich aanbiedend dienst meisje): „Kun je ook wassohen?" Dienstmeisje: „Dat niet, maai' ik kan u wel bet adres van mijn Waschvrouw geven." NEDERLANDSCHE WIJSHEID. Want ware die xnensobc in alzo groter jubüaciën of contelmplaiiën als Sinte Pe ter of Sinte Pauwels ye ghewkren, ende wiste bi enen sieken mensche die noetorf- tigh ware eons supers of anders yet, het war© veel beter, dat hi late sine oefe- ningho van jubilaciën ende van contem- placiën, ende diende dien noetorftighen mensche in meerre van minne. Ruysbroec. Er zijn lieden, die het langst vriendschap houden op een afstand. Zoo leeft menigeen ook met zijn beginselen op den besten voet, als ze hem niet te na komen. V. Loosjes. Drie, die malkander helpen willen, Zijn machtig zes mans vracht te tillen. Huygens. DE VROUWEN IN ENGELSCII-INDIE. Terwijl de vrouwen van Europa als ijve rige medearbeidsters aan het groote be schavingswerk ,vnn onucn tijd deelnemen en op weg zijn de gelijken van den man te worden, leven onze zusters in Engelsch- Indië nog in een toestand van onderdruk king en vernedering, waarvan wij ons nauwelijks een voorstelling kunnen maken. Men heeft nog niet veel bekend gemaakt over het leven dezer vrouwen. De vrouw uit den hoogeren stand leeft zoo afgeschei den van de wereld, dat de Europeesehe man zich onmogelijk door aanschouwing een oordeel kan vormen over haar plaats in huis en gezin. De arme vrouw uit do lagere volksklasse, die verdienen moet, kan zich niet van de wereld afscheiden. Zij leeft bijna overal onder dezelfde voorwaar den. Daar er echter in Indië weinig fa brieken zijn, beperkt zich de arbeid der vrouwen buiten haar huis tot tuin, veld ou don kleinhandel. Op de markten en voor groentenkriampjes ziet men oude vrouwen. In de winkels verkoopon echter de mannen en deze vervaardigen ook in open werk plaatsen, die wonderwerken van borduur kunst, die in Europa verbazing en bewon dering verwekken. Alleen dc vrouw kan tot de Oostersclie wouw worden toegela ten, en vrouwelijke zendelingen komen dus nog wel eens iets te weten. Een dezer heeft ook het volgende medegedeeld. ïn hot oude rijk der Arische beschaving was de positie der vrouw een betere dan hier. Dat bewijzen reeds de verheven1 en lieflijke gestalten, dio door de sage en de dichtkunst tot ons zijn gekomen. Nu wordt de vrouw in Indië als een min derwaardig wezen beschouwd, die eigen lijk alleen maar iets beteckent als dc moe der harer zonen. De man is haar meester, aan wien ze gehoorzaamt. Ze wordt op gevoed tot volkomen onderworpenheid en vindt, dat de gehoorzaamheid aan den man zoo van zelf spreekt, dat ze niets beters verlangt. De Mahoniedanen dwongen hun haremsgewoonten aan de door hen onder worpen volken op. Vanaf bet jaar 1000 na Christus ongeveer waren zij de gebie ders van Indië. De vrouw, die zich aan den man liet zien, was bij hen vogelvrij; daarom zagen de Indiërs zich genoodzaakt hun vrouwen tot haar eigen bescherming goed op te sluiten. Daarin is tot nu toe nog geen verandering gekomen. Toch is haar gevangenschap niet zoo streng als bij de Mahomcdanen, Deze verlaten, als ze tot de hoogore standen behooren, liet huis slechts in een gesloten draagstoel, ter wijl de Ilindoesche vrouw niet gesluierd is en van tijd tot tijd in gezelschap van haar man den tempel of een feest bezoekt. De Mahomedaanschc vrouw uit liet volk is op straat in een wijden mantel gebuid, het hoofd en hot gezicht zijn met een kap be dekt. De oogen blijven niet eens vrij, zooals bij de Turksche vrouwen. Er is een bor duursel met kleine gaatjes ingevoegd, die het mogelijk maken, tenminste iets te zien. De blik van een man, dio niet haar echtge noot, vader of broeder is, mag haar nooit treffen, zolts niet haar afbeeldsel. Dames mogen zich dan ook niet laten fotografeeren, In Indië bestaat het recht der persoonlijk heid niet. De familie, dat is dc hoofdzaak, daarnaar hooft zich de enkele persoon to richten. In den zoon ziet men don instand- houdor der familie, terwijl do dochter, die door haai' huwelijk do familie uitgaat, slechts weinig in tel is. De zoon moot ook hot doodenoffer brengen aan den vader, wiens ziel anders tot aan zijn volgende in carnatie onverlost over do aarde zou moe ten dwalen. Het is dan ook de plicht van iederen man, om to trouwen, en zijn groot ste wensch zonen te krijgen. Is zijn huwe lijk kinderloos, dan mag de man een twee- do huwelijk aangaan; maar de eerste vrouw blijft den voorrang behouden boven do tweede. Echtscheiding bestaat er niet. Bij vrouwen mag de man nemen zooveel als hij wil. De grooten des lands hebben veelal de polygamie der Mohamedancn aangenomen, ze mogen echter maar vijf vrouwen heb ben. De meisjes worden al boneden haar ne gende jaar uitgehuwelijkt. Het is de plicht der ouders, een man voor haar .te zoeken, on daar ze in de kaste moeten trouwen, is het dikwijls moeilijk, een geschikte partij te vinden. In de steden neemt men reeds zijn toevlucht - tot de krant! Meisjes ver schijnen er dus als onwelkome gasten op aarde, en de gewoonte is nog niet geheel uitgestorven, haar dadelijk na haar geboor te te dooden. De kunst van een Volck is *de eenige, zuivere, directe, ontwijfelbare uiting van do volksziel. Is die Kunst nobel en statig en fijn, dan is de volksziel het ook en omgekeerd. Henri Borel. Leyt, vrient, en leert u weerde kint Soo haest sijn eerste jeugt begint, Want kromt hot dan, en recht ghij 'tniet, Soo ist een eemvdgh huys-vcrdriet. Cats. Quam nao lijden geen verblijden, Soo waor lijden groot verdriet,, Maer nae lijden komt verblijden, Acht daorom het lijden niet. Cats. 'Ongelijcko peerden trecken qualijck. Uats. WAAR KONINGIN ALEXANDRA HAAR VACANT!E DOORBRENGT. De meeste vorstinnen bezitten verschil lende verblijven, waar zij zich terug kun nen trekken, als zo het groote-stadslcven moe zijn. De keizerin van Rusland heeft zestien paleizen, groot en klein, tusschen Moskou en de Krim; de overleden keizerin van Oostenrijk had er veertien, waaronder het prachtige Archilleon, dat keizer Wil helm II onlangs van den koning van Grie kenland kreeg; terwijl de Duitsche keizerin er minstens twaalf bezit. Koningin Alexan dra heeft er slechts drie: Balmoral, San- dringham en haar villa aan de Sond. De koningin heeft een sterke gezondheid en voelt niet dikwijls behoefte aan rust. Al leen haar zenuwen zijn wel, eens overspan nen, en daarvoor vindt ze de beste gene zing aan boord van haar jacht „de Vic toria en Albert". Dit jacht is bijzonder ge-

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 7