Laatste Nieuws; TAN AMSTERDAM. Landbouw en Yeeteelt. Mond- on klauwzeer. Hot mond- ca klauwzeer blijft zich in en. om Rotterdam steeds uitbreiden en Is naar tien kant van Overschie alleen de Bleidorp- scho polder nog vrij. Als men weet. hoe verschrikkelijk besmet tend do ziekte is en' hoe de besmetting overgebracht wordt, 'dan staat men daar ge heel machteloos tegenover. AVio en wat met een ziek dier in aanra king komt, brengt de smetstof over. 'Z'.iks is herhaaldelijk gebleken bij genonm\ roe ven. Wordt bijv. meel op een besmet erf be zorgd en dezelfde zakken, opnieuw gevuld, komen dan op een onbesmet erf, dan kan men er zeker van zijn, dat het vee ook daar ziek wordt. Overbrengers van de ziekte, waartegen we geheel machteloos -staan, zijn volgens dl'. Pools, directeur der Kijkssc- nimmrichting lo Rotterdam, de vogels. Ze komen in een besmet weiland, pikken aan het slijm van do zieke dieren, vlbgen weg en strijken neer op een land, waar gezond vee graast, en dat is precies voldoende om ook daar het gezonde vee te besmetten; en daartegen kunnen de wachten niets uitvoe ren. I)e vogels zeiven blijven ook niet van de ziekte bevrijd. Do smetstof zelf is niet te zien, evenmin als het nog gelukt is de bac terie of andere micro organisme op te spo ren. Alleen weet men uit do genomen proe ven, dat do smetstof in grootc hoeveelheid in do blazen schuilt, en dat een vijfdui zendste deel van een gram voldoende is om een gezond 'dier te besmetten. Ook in den omtrek van Bleiswijk en Ber- kel komen menigvuldig gevallen van mond en klauwzeer voor; de ziekte heeft zich i>ok hier in den laatslen. tijd erg uitgebreid en schijnt kwaadaardiger dan vroeger te zijn. In de provincie Utrecht breidt zich het mond- en klnuwzeer vrij sterk uit. In do maand Juli kwamen gevallen van deze ziekte voor in de gemeenten Snelrewaard, Zegveld, Kamerik, Abcoude-Proostdij, Polsbroek, Mijdrecht, Linschoten en Benschop. Gemengd Nieuws. Opsporing verzocht. Door het Königliches Amtsgericht te Al- tenkirchen wordt opsporing verzocht van zekeren Wilhelm Krieger te Hohn (Neun- kirchen) die verdacht -wordt de 21-jarige Johanna Kamp uit Obersteinebach in het bosch in de nabijheid van die plaats met bijlslagen te hebben vermoord. Door de Duitsche autoriteiten is op aan houding van den vluchteling een premie van 500 Mark uitgeloofd. De nikkelen stuiver. Zooals wij reeds meedeelden, is 's Rijks Munt thans druk bezig met het slaan van de lang gewachte nieuwe stuivers, waarvan de eerste aanmunting zes millioen stuks bedraagt, en die aanvankelijk in de zuidelijke provin cies in omloop worden gebracht, om te zien hoe zij zich tegen de Belgische stuivers zul len houden. De bedoeling bij het ontwerpen van dit nieuwe muntstuk is vooral geweest een ken merkend onderscheid met het zil vei geld, en wel bijzonderlijk met het kwartje, te berei ken, Eerst na jarenlange proefnemingen is er tot het thans uitgevoerde type besloten. Het metaalgehalte van het nieuwe stui verstuk bestaat, evenals dat van den Belgi schen stuiver, uit 75 procent koper en 25 pet. nikkel De doorsnede bedraagt 18 m.M., dat is 1 m.M. kleiner dan een kwartje, ter wijl het anderhalf maal zoo dik is. Voorts is, ter kenmerking, en mede om de gravure tegen afslijten te beschermen, de rand om de nieuwe stuivers veel breeder dan wjj aan onze munten gewend zijn, en bovendien glad gehouden, dus ongekarteld, net als de koperen Indische munten zijn. Door al deze eigen schappen zal de nieuwe stuiver ook op het gevoel gemakkelijk van ander geld te her kennen zijn, en de klank verschilt evenzeer aanmerkelijk met dien van de zilveren munten. De rijksstempelsnyder, de heer .T. C Wieneeke, heeft, na tal van ontwerpen, de opdracht gekregen om naar dit model de stempels te vervaardigenOp de voorzijde staat de Koninklijke kroon, zooals die einde lijk officieel schijnt te z\jn vastgesteld. Zij wijkt tenminste af van de tot nu toe ge ziene typen, doordat de vier elkander krui sende beugels niet doorloopen onder den rijksappel, doch zich omkrullen. De uiteinden der twee eikentakken, die de kroon flan keeren, zijn saamgebonden met een zwierig lint, dat het woord «Nederland" draagt. Dus met meer de woorden«Koninkrijk der Nedei landen", die voorkomen op de andere munten. En in de ruimte hier onder staat het jaartal. De keerzijde bevat de waarde aanduiding 5 cents; het groote cijfer vult de ruimte tusschen de twee omgev nde o, anjetakken, "ie zeer sober zijn gehouden, en niet den term van een krans aannemen, zooals op den cent en het twee-en-halve-cent-stuk, Binnen de breede randen zijn op deze wijze W®1 gevulde en aangenaam verdeelde vlakken verkregen. Be prnetijk zal over de doelma tigheid van dit nikkelen geldstuk in ons muntwezen moeten beslissen. Maar verwaï'- Jlllg met ander geld schijnt toch welteziin voorkomen. Moord uit armoe. De kastelein N. Kloppert te Rotterdam, me den 27en Juni eerst zijn idioot zoontje en hals afsneed en daarna zich zelf zoo ern- stig verwondde dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen, was gisteren zoover hersteld, dat hij uit het ziekenhuis i haar het huis van bewaring kon worden overgebracht. Zooals men zich herinnert, was armoede de drijfveer tot zqn treurigen daad. Weder op vrije voeten. De effectenhandelaar P., te Utrecht, wiens aanhouding wij gisteren vermeldden, is reeds uit de politiebewaring ontslagen. Stakingen. Uit Leiden meldt men ons Een 16-tal vrouwen en meisjes, werkzaam aan de wasch- en bleekinrichting «de Valk" aan de Aloëlaan, werd gisteren opgedragen het aanbrengen van steenen, ten dienste van een verbouwing, welke aldaar aan gemelde inrichting plaats vindt. Niet geheel ten onrechte waren eenige vrouwelijke arbeidsters van oordeel, dat dit werk nu niet bepaald te rangschikken was tot haren eigenlijk gezegden werkkring wes halve zij, in hare ontstemming, Maandag middag niet op de bleekerij verschenen. Toen zij nu evenwel hedenmorgen den arbeid wilden gaan hervatten, wenschte de patroon een paar harer, by wijze van straf, voorloopig niet tot de bleekerij toe te laten. De overigen namen daarmede echter geen genoegen, verklaarden zich solidair en staak ten gezameniijk het werk. Te Antwerpen dreigt een groote staking onder de havenarbeiders. De patroons wei geren om aan den looneisch der arbeiders, 6 frs. per dag, toe te geven en hebben een 1200 Engelsche werklieden doen overkomen om in geval-van staking toch de booten te lossen. Een sterke politiemacht is geconsig neerd, alsook bijzondere burgerwachtkorpsen. Gisteren werd overal in de haven nog ge werkt, de taktiek der arbeiders schijnt te zjjn toe te geven totdat het schip met Engelsche werklieden vertrokken is. "Tengevolge van de staking der havenwer kers te Almeria (Spanje) wordt de uitvoer van druiven belemmerd die juist op het oogenblik zeer levendig is. PekingParijs. Prins Borghese is gistermiddag om 5 uur te Berlijn aangekomen. Een delegatie van de keizerlijke automobielclub'kwam hem verwel komen evenals verschillende leden van de Italiaansehe kolonie. liet spoorwegongeluk in Frankrijk. De directie der spoorwegmaatschij. maakt bekend dat het ongeluk te Ponts de Cé nabij Angers, waar een locomotief en een volle wagon dom- de brug over de Loire zakten en 40 h 50 menschen verdronken, te wijten is aan een ontsporing op het draaibare gedeelte der brug. Volgens de directie is het aantal doqden 12 en is het aantal gewonden gering. Eenige Parijsche bladen geven nog de vol gende bijzonderheden omtrent de rampDe trein die 's morgens om half twaalf uit An gers vertrekt vervoerde, evenals alle Zondagen, een groot aantal reizigers. Bij het station des Pyramides moesten vele derde klaspassagiers in tweede klas wagons een plaats vinden. De coupé's waren overvol De trein stond eenige oogenblikken stil te Ponts de Cé en bereikte toen het draaibare brug; edeelte, toen een vreeselijke schok werd gevoeld en een sinister gekraak volgde. Verschrikt drongen de reizi gers naar de portieren en moesten een vree- selijk tooneel aanschouwen. Locomotief, ten der, een goederenwagen en een wagon waren met donderend geraas in de rivier gestort het gekerm der slachtoffers deed een paniek ontstaan. De reizigers zochten naar alle zijden 'n goed 'heenkomen. Ongelukkig is de Loire bij de brug zeer diep en van de slachtoffers wisten maar en kele zwemmers het uit te houden in den ster ken stroom. Maar 't hulpgeroep baatte weinig daar de eerstehuizen 1500 meter verwydeerd zyn. Toen hulp opdaagde van visschersbooten was het te laat. De Loire gaf slechts verminkte Ijjkon weer. De stoker die ondanks 'n groote hoouLvond, zich drijvende had weten te hou den, bleef' schreiende op den oever liggen. 16 lijken werden gevischt eri herkend en overgebracht naar de mairie van Ponts de Cé. De brug is over een afstand van 35 M tusschen de eerste en tweede peiler ingezakt. De minister van openbare werken, Bar- thou, bracht gisteren een bezoek aan de plaats des onheils. Te Angers per extratrein aangekomen, begaf hij zich aanstonds naar de brug en onderzocht den spoorweg en het draaibare brugdeel. Daarna ging de minis ter met den prefect per boot de Loire op om het bergingswerk, dat door geniesolda ten wordt verricht, gade te slaan. De minis ter bedankte de soldaten en officieren voor hun betoonden moed. Op dit oogenblik heeft men 16 lyken gevischt en 15 gewonden, de meeste licht. Minister Barthou heeft de gewonden be zocht en 3000 frs. ter beschikking gesteld van den prefect voor eerste hulp. De slacht offers worden op kosten der spoorwegmii. begraven. De geniesoldaten vischten gisteren op kleeren en verschillende voorwerpen, die aan de oppervlakte dreven. Om 8 uur 's morgens een vromvenlijk, 's middags werden 16 lijken bovengebracht. Nog een 10-tal worden vermist. Een korporaal dook twintig maal om een lijk te zoeken. De wagon is thans na veel moeite boven water gebracht, de bevolking werkt hard mee aan het ber gingswerk. Te Angers zijn ten teeken van rouw concerten en openbare vermakelijkheden uit gesteld. Gisteren vond men de lijkjes van twee kinderen, een meisje en "een jongetje. Aanvallen op kinderen. Behalve in Berlijn, waar de politie nog steeds zoekt naar den kinder-steker, verkeert de New Yorksche bevolking in opwinding over soortgelijke aanvallen op kinderen die hier en daar in New-York plaats hadden, In 4 wijken besloot de bevolking haar eigen rechter te zijn en de van de'aanvallen verdachte lieden te lynchen d.w.z. te dooden zonder vorm van proces. Eerst werd een ver moedelijk onschuldig man aangepakt, die in korten tijd zoo werd toegetakeld dat hij de mishandeling niet overleven zal. Een Rus werd door een troep vaders en moeders aangevallen en voor een rijdenden tram geworpen. Nog bijtijds werd gestopt- Toen hing men hem op aan een straatlan taarn, maar met groote moeite kon de politie den mishandelde uit de klauwen van het pu bliek redden. Een onschuldige Italiaan onderging een erger lot: hij werd zoolang geslagen en ge trapt totdat hij met verbrijzelden schedel op straat viel. Een ander Italiaan en een Hin doe, die kinderen hadden geslagen werden afgerost. De toestand verergert dagelijks. De agenten hebben order ontvangen 'n klop jacht te houden op kinderaanvallers. De ver tegenwoordigers van 'duizenden werklieden hebben een verzoekschrift aan den burge meester en aan de politie ingediend om meer dere bescherming der kinderen. Van den toren gesprongen. Gisteren heeft een vreeselijke zelfmoord te Antwerpen veel opzien gewekt. De 46jnrige schilderijenkoopman Jacques S. wierp zich enkele minuten na twaalven van den toren der Notre Damekerk. De man viel natuurlijk te pletter, zijn lijk was deerlijk misvormd, 'tleek of het hoofd in den romp was gedron gen Men kent de reden van dezen zelf moord niet. Niet noodig. Uw kleine jongen kan voor zijn jaren nog heel plecht loopen. Rentenier. Hij hoeft niet te loopen, ik houd rijtuig. Faillissement. Geëindigd is het faillissement van de firma Luyendijk Moerman, houthandelaarster te Maassluis en hare leden A. A. Luyendijk en J. Moerman aldaar. Yan liet hof. De Koninklijke familie wordt 29 dezer uit Dobbin op het Loo terugverwacht. H. M. de Koningin-Moeder vertrok te 10.25 van Soestdijk met baronnesse van Ittersum en graaf van Limburg Stirum per rijtuig naar het station Amersfoort en vandaar per trein naar Pyrrnont. De minister van marine. De nieuwbenoemde minister van marine, vice-admiraal Wentholt, heeft voorloopig in trek genomen in het pension Laan van Meer- dervoort 177 te 's-Gravenhage. De minister verleent a.s. Vrijdag zijn eerste audiëntie. Onderscheiding'. Vanwege den shah van Perzië is aan den heer P. H Sterkenburg, fourier bij de hof houding van H. M. de Koningin, de eere- medaiile in goud der orde van den Leeuw en de Zon geschonken. Het ongeluk te IJmnlden. Hedenochtend is aan het strand te IJmuiden een der lijkjes van de Donderdag verdronken jongens van het St.Aloysius gesticht aange spoeld. (Hbl.) Ernstig spoorwegongelnk. Een ernstig spoorwegongelukwaarbij helaas ook een slachtoffer gevallen is, heeft zich hedennacht even buiten het Oostelijk viaduct van het Centraal Station te Amster dam voorgedaan. Een rangeerende locomotief is met een rangeerenden trein in botsing gekomen, ten gevolge waarvan de stoker van de locomotief, Ten Hoopen genaamd, zoo ernstig gewond werd dat hij spoedig daarop aan zijn verwondingen overleden is. Naar men hedennacht aan het «Hbl."ter plaatse mededeelde heeft het ongeluk zich als volgt toegedragen. Te ongeveer een uur spoortijd reed een goederentrein, achteruit geduwd wordende, van Oostelijke zijde op het station aan het was de bedoeling deze onder den stationskap op het eerste spoor voor te brengen. Ter zelfder tijd kwam een andere i'angeerende locomotief op het tweede spoor het station uitgereden om eveneens goederenwagens te gaan ophalen. Even voorbij het viaduct ligt een wissel, die het eerste spoor met het tweede kan doen corrjmuni- ceeren. Deze wissel stond op het oogenblik zoo, dat de beide sporen in elkander over liepen, ten einde den goederentrein, die over spoor twee kwam, op spoor 1 te doen gaan. Dit is vermoedelijk de ware oorzaak kan nu nog niet worden medegedeeld niet door het personeel van de locomotief opge merkt, waardoor de botsing ontstond. Met zooveel geweld hebben trein en loco motief elkander ontmoet, dat van laatst genoemde de kap, waaronder machinist en stoker staan, geheel werd ingedrukt. De stoker Ten Hoopm kwam tusschen de ijzeren platen bekneld en werd bovendien door het kokende water dat over hem heen stroomde, zoozeer gewond, dat hij terstond na aan komst in het gasthuis, waarheen de politie hem onmiddellijk liet transporteeren, over leed. De locomotief, die door den .schok een geheelen halven cirkel had beschreven, en de achterste goederenwagen, die onderste boven gekanteld werd, werden ernstig be schadigd. Op het. terrein waren aanwezig de chef van het Centraal station, de heer Krapels, die persoonlijk het opruimingswerk leidde, de commissaris van politie, FundterdeBeauchéne en verschillende andere spoorweg- en politie ambtenaren. De lijn was hedenochtend 5 uur reeds weder geheel vrijgemaakt. De toestand ia Marokko. Te Madrid zijn bevelen gegeven, om het geheele garnizoen van Algeciras, 3000 man sterk, op voet van oorlog te brengen om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zjjn. Chinnte verantwoordelijkheid. De «Morning Post" verneemt uit Sjanghai, dat China voornemens is aan de Haagsche conferentie de vraag voor te leggenof het aansprakelijk is voor de schade dieberokkend is gedurende den opstand te Sjanghai in Decem ber 1905. Handel en Hedriji. Beurs van Schiedam. DINSDAG, 6 AUGUSTUS. Officiecle noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN10f per Hectoliter, rent. zonder fust en zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERSTgeen opgave. MAIS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering, D. F. W. Prins. Noteering der Vereeniging „Bond van Dis tillateurs"gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN: f 11.25 per HL. JENEVER: f 15.25 per HL. AMST. PROEF: 16.75 per HL. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJNStemming willig. SPOELING: 0.90. SPIRITUS: ƒ17 5 f 17i. RUWE SPIRITUSf 9.*—. AMSTERDAM, 6 Aug. Koffie, goed, ord. Java 34^, Santos 22. Suiker kalm. ROTTERDAM, 6 Aug. Op de veemarkt alhier waren, heden aan gevoerd: 54 paarden, 2 veulens, 899 ma gere runderen, 455 vette runderen, 596 vette en graskalveren, 111 nuchtere kalveren, 3 schapen of lammeren, 10 varkens, v167 big- ben, 1 bok of geit. Vette runderen le kw. 74, 2e kw. 72, 3e kw. 66 ct.ossen le kw. 74, 2e kw. 70, 3e kw. 06 ct.stieren le kw. 68, 2e kw. 64, 3e kw. 60 ct.kalveren le kw. 95, 2e kw. 80, 3o kw. 75 ct. Alles per kilo. Handel matig. Melkkoeien 145225, knifkoeien ƒ160 245, stieren ƒ100210. pinken ƒ90 130, graskalveren, ƒ30—45, vaarzen ICO -—145, paarden ƒ4090, nuchtere kalveren S13, biggen 613. Over 't algemeen matig. Rott. eierenveilingAangevoerd 22.SOO Kipeieren 3.60—4.70; kalkoeneieren 5.75—6.—. Op de botermarkt werden, aangevoerd 96 achtste en 54 zestiende ton en 316 stuk ken van I' KG. Men besteedde voor le kw. 49, 2e kwal. ƒ45, en 3e kw. 42. Voor stukken van KG. werd 0.70 a 0.65 betaald. HAMBURG, 6 Aug. Koffie kalm. Sept. 301. Dec" 30'J, Maart 3l£, Mei 314. HAVRE, 6 Aug. Koffie. Sept. 39£, Dec. 39i V, Maart 39|, Mei 391 K. HAMBURG, G Aug. Suiker grijsh. Aug. 19.65, Oct.-Dec. 19.30, Jan.-Maart 19.45, Mei 19.75, PARIJS, 6 Aug. Spiritus Aug, fr. 49.25, Sept. fr. 49. 4 eerste maanden fr. 42.75, 4 laatste maan den fr. 40. Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. Geboren: 3 Aug. Willem, z. v. G. F. Mulder en M. A. Buijs, Singel. Adriana, d. v. M. Bijkerk en M. J. Vernie, Groenelaan 4 Aug. Margrita Frederika, d. v. A. Roza en T. Bogerd, Achter de Teerstoof. - Jan, z. v. K. de Bruijn en P. Goedvolk, Stationstraat. 1 5 Aug. Hendrika Maria, d. v. J. J. Gou- ka en C. v. d. Lubbo, Houtstraat. Wil lem, z. v. II. Wessel en A. G. Tettelaar, Helenastraat. Overleden: 5 Aug. Abraham Post, oud 3 jaar en 4 maanden, Jacobastraat. VLAARDINGEN Geboren: 5 Aug. Neeltje, 'd. v. J. van der Hoek en P. Letterman, Steijnstraat. Jacob z. v. L. Pleijsier on M. Klos, le Maas boschstraat. Cornelis, z. v. C. Harteveld en K. Brouwer, Ged. Biersloot. 4 Aug. Kornelis, z. v. K. van Dorp ei N. Roodcnburg, 2e Liesveldsteeg. 3 Aug. jWilLem, z. v. J. Kijnen en G K wakke 1st el ii, Callenburgstraat. OVERSCHIE. Gehuwd: 31 Juli. G. F. Uil, 41 j., e.n Buitendorp 37 j. Geboren: 26 Juli. Martina Catharina, d. v. Beveren en C. v. Schie. 27 Juli. doms, z. v. P. v. d. Stap en C. Jtjum-trs 2S Juli. Arie, z. v. A. Broekhuizen' «a L v. cl. Weyden. 29 Juli. Neeltje hukiana d. v. P. Grootenboer en K. Bossche. Juli. Adriaan, z. v. P. Oudenaarde cm A Molenaar. Overleden: 30 Juli, M. Hoogterbrugge, 4 j. ,E. J M. v 'Theo «Va m% Overzicht van de Beurs van den dag. Do Jimerikaansche Spoorwegmarkt was in aanslujling aan New-York ongeanimeerd. Nationale Staatsfondsen prijshoudend. Buitenlandsche Stantsfoudsen voor Russen minder gunstig. DINSDAG G AUGUSTUS. STAATSLEENINGEN. 5 Aug.. G Aug. pCt. M. K. H, h. NEDERLAND. N. W. Sch. Obl. 3 90 »/8 90'/a t 88'/, 88% 74% 74% BULGARIJE. Hypoth. 1892 6 98 95%. Tabakel. 190B O 5 95 Zegelt 0. 1904 5 9U/, 92% HONGARIJE Leen. 1809 1904 0 t 92'/, dito kr 2000 O 4 92% i'IAtiË inschrijving '62/81 l. 90 97 OOSTENRIJK. Bel. rr. Krun i. 4 907a 96 Obligatie in Goud 4 90% PORTUG. Tab.raon. Obl. le. a. 3 66% dllo Se s. tr. 60U 8 64% RUSLAND. Obl. in Goud 84 5 S0'/, 80% 6j. Schalk,-bilj. '04 5 93% Ned. Recep. 1906 8 SO'/, O. Iwang Dombr. G R. 625 0. 41/2 84% 83"/,» Obl. Gr. R. Sp. 1888 4 68% 6S% dito (Nic.) '67/69 4 747,c 75 Obl. 1830 G. R. 625 Gec. 4 09 69% Zuidw. Z. R. 125 4 68'/, 68% dito Z. R. 625 4 68% G87„ ör '8/90 bij Hope G. R. 625 4 69% G9 dito '94 6e Em. G. R. 635 4 69>/,o Gr. R. Sp. 80 Z. R. 625 59% SERVIE. Dblig. leen. 1895 4 707, TURKIJE. Leen '94 met gar. 0. 4 85 Bagdad Spr. R. v. O. 4 83"/, CHINA. Ziivericening 1894 7 104% JAPAN. Bin, Schk.b. Y 600-1000 6 90% 91 Obl. 1899 4 85% REPUBLIEK CUBA. Oblig. 1904 5 I0i lOU/a MEXICO. A fib. Obi. 1, 2, 8, 4 S. 5 47% ARG. REPUBLIEK. L '86/87 6 101% ïïnit. L. 1896/99 O. 4 85% BRAZILIË. Funding L. 1898 8 dito 1903 6 95v« 957, COLUMBIA. Gec. B. Sch O. S 11% 41 DOMINIC. REP. 4 0/o a3% O. 527a PROV. EN GEM. LEENINGEN. NEDERE. Amat. 0. 1900/1901 4 100% 3V2 94% Rotlerd. Obl. 1900 4 1C0 S 80% 3I/2 dito 1895 O. j 3 I. BANK- en CRED.-INSTELLINGEN. NED. EN KOL. Amst. Bank A 191 190 197 197 Ned. Mij. v. Zek. O. 4 86'/. II. HYPOTHEEKBANKEN. '11-Gniv. H. B. pb4 94 937, Nat- H. B, pb. 4 98'/. 98% Ned. H. B. Veendam 4 95 96 dito Pbr. ,81/2 90 N.W. A Pao. A 170 f 89.90 Rolt. H.-B. Pb 98% 98% West!. H.-B. Pdb. 4 947, BU1TENL. B. Ayrea Coduias P. 8 21 Hong. Hypolh. Bank P. 4 927, 93% III. -INDUSTR. ONDERNEMINGEN. BUITENL. Am. Car. F. C. v. A. 42 417» New.-Or!. R W. Co. C v. g. A. 19 20 U. S. Stee! Cy. C. v. g, A. 35% 34 IV. KOL. CRED.-INSTELL. EN CULT.-ONDERN. C. M. d. Verat A. 6 907s 967» Ned. Handel-Mjj. Reec. A. 5 16.i7s 164% V. MIJNBOUWMAATSCHAPPIJEN, NED. EN KOL. Paieteb pref. A. 02'/» 64% Soemal. M. M. A. 87» 97» VI. PETROLEUMONDERNEMINGEN. NED. EN KOL. H.-Rum. P. M. A. 29 K. M. t. E. Pbr. A. 273'% 280% 1347a 133 Moesi Ilir P.-M. A 43 Sum. Pai, P.-M. A. 927a 91% BUITENL. Russian P. C. v. A. 27'/, VII. SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN, NED. EN KOL. Jav.-Ch.-Jap.L A. 82'/. Kon. Pak.-Mij. A 142'/s Ned. Am. S. M. A. 152% 152% Rotlerd. Ltoyd. A 123 123 St. Mij. Nederl. A 1417, VIII. TABAKSONDERNEMINGEN. NED. EN KOL. Amst. Deli-C A. 740 739 Amst.-Langk Co. A. 187 1877, Doli-Mij. A. 5137, 613 Langkaf. Tab.-Mij. Ad. A. 102'/s 103 'Uiunliuh-Mij. A 540 538 4% 8% 9 9 35'/, lot)*/,, 100'As 59% IX. DIVERSEN. BUITENLAND. Maxwell Laad Gr. C. v. A dito C. v. Inc. bda Per. Corp. C. v. A. dito C. v. Pret. A dito M F. B. 6 Tranav. L. Ex. C. r. A. SPOORWEGEN. Holl. IJ?.. Sp,-M. A. Mij. t. E. S. S. A. Ned.-I. Sp.-M. A. N, B. Boxt. gest. 76/80 ITALIË. Spwgl. 87/89 O. 8 Zuid-Ital. Sp. 08 POLEN. WarBch. Ween. A. PORTUGAL. P. Sp. lo gepr. O. 3 K. Trana. A. Sp. 8 RUSLAND. M. Wind Ryb, O. 4 Rjas Uralsk G. R. 625 O. t Wladik Sp.-M. G. R. 625 O. 4 AMERIKA. Atch. Top. C. v. g. A. dito C. v. pr, A, Denver d Rio-gr. C. v. A. Erie gew. A; Kansas City S. Rw.-Cy. g. A. dito dito pref A dito dito le Hyp. O. Mexican Intern. Prior L. O. Misa KanBos 4 Texas C. v. A dito dito lo Iiyp. O. dito dito So Hip, O Nat R. R. Co. of Mex, C. v. pr. A Now.-York Ont. 4 West A Nor.'oik West C. v. g. A, Rock Island Co. C. y. g. A St-L. San Franc. C. 2e pr. A South. Pac, Cy. g. A. South. Raiiw. Co. Afg. g. "A. Union Pacific Rr. C. v. g. A dito pref. A Wabash Sp.-mij. g. A. CANADA. Canad. Pac. C. v. A. NED. EN KOL. Rott. Tr.-M. A Semarang-Cheribon Sttr. M. A. PREMIELEENINGEN. NEDERL. Amsterdam f 100 A. 8 Gemeentecrediet A. r 8 Palet' voor Volksvlijt 1867. dito 1869 f Stad Rotterdam A8 N.-H. Vereen. „Het Witte Kruia" BELGIË. Stad Antwerpen 1887 Sl/j HONGARIJE. Hong. Hyp.-B. 4 Theisa Rog. Geeelsch. 4 OOSTENRIJK. Staaist 1860 5 RUSL. Binnenl, Staatsl. 1861 8 dito 1866 6 SPANJE. 3 0/o St. Madrid 181® TURKIJE. 8 O/0 Leening 1870 AFRIKA. Congoloten. f Prolongatie PRIJZEN VAN COUPONS. Amsterdam, 6 Augustus. Metall. Pap. in kr, 49.92% Diva. in R.m, 58.65 Zilv. Jan. id. 49.95 Russen in G. R, 1.88% Eng. met affid. 11.90 Idem in Z. R, 1.23 Franaehe s 47.60 Arnerik. Doll. G, 2.45'% Belgische 47.60 94 104 190% 89% 64'%. 04% 90% 84% 91% 707, 67% 75 92% 957, 287, 23>y„ 27 50% 68'Vis 997, 38% 94% 85 50% 37% 75% 21% 38 88% 19% 1427a 857, 13% 172% 1G5 150 107% 105% 176 1.50 106 78 98% HG% 144% 1487, 340% 230 60% 387a 39.90 104'/, 91 91% 75 91 93% 28% 23% 27% 56% 68% 99 'fe 397a 917, 35'/, 74 21% 187g 139'/, 135/« 767, '60 „«2 GD/, 40 57, pCt,

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 3