Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Ned. IIerv. Kerk. Christ. Geref. Kerk Gemengd Nieuws. Er waren aanwezig vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk, Duitschlaud, Amerika, België, Italië, Zweden en Zwitserland. STADSNIEUWS. VLAAI'DINGEN. j dadig1, Iiij is veeleer als eon heldhaftige daad te beschouwen. Do opstandelingen dienen derhalve precies eender te worden behandeld als oorlogvoerende mogendheden. Thans echter worden zij op Iele schande lijkste wijze behandeld. Zij worden vaak gefolterd, kwartier wordt tuin niet verleend, hun eigendom wordt hun ontnomen, onver dedigde plaatsen worden gebombardeerd en geplunderd. Spr. gaf hiervan verscheidene voorbeelden, o. a. Transvaal, Georgië, Ma cedonië en de Balifcische provinciën, daar bij aanhalende. Vrouwen en kinderen worden niet op eerbare wijze behandeld. Bulgarije weid vrijgemaakt van Turkije, omdat Turkije do Bulgaren zoo wreed behandelde. Een ge lijke gedragslijn diende gevolgd le worden tegenover andere onderdrukte volkeren. Maar er is geen macht, waarop men zich kan beroepen, om een. mogendheid te dwin gen, zich op behoorlijke wijze te gedragen. Een beroep ïlient daarom gedaan op het se,weten van het pubiek. Mr. Moore, secretaris van het "Balkan- comité hl Engeland, deelde hierop oenen ander mede, omtrent de wijze, waarop Tur kije tegenover zijn onderworpen bevolkin gen te werk gaat. Spr. meende, dat de eerste resolutie, welke thans in bespreking werd gebracht, vooral ten aanzien van Tur kije practisch geen moeilijkheden aanbiedt. Deze resolutie immers tast "het beginsel der soevereiniteit aan. En deze nu is juist in Turkije reeds aangetast door do Europoe- scho mogendheden. Spr. meende, dat er alle aanleiding was, om de macht van Turkije tegenover zijn onderworpen bevolkingen te beperken, door tiresehenkoinsl van den vereenigden wil der volkeren. Do macht der publieke opi nio wordt steeds grooter. De rede van den heer Mo ore werd ver volgens 'door een der aanwezigen in het Fransch vertaald. De eerste resolutie, wel ke aan den voorzitter der Vrc-desconferen tie zal worden gezonden, weid vervolgens aangenomen. Mr. Fox Bourne, secretaris van de Abori gines Protection Society, betoogde vooraf de noodzakelijkheid dezer resolutie, naar aanleiding van de in "Natal opgedane er varing. Voor twee jaar werd een nieuwe belasting ingevoerd, waardoor de inboor lingen zeer zwaar gedrukt worden. Hier door werd een oproertje onder de inboor lingen veroorzaakt. Enkele blanken werdeA gedood. Binnen 24 uien werd toen de krijgswet afgekondigd 'door de gehecle ko lonie, huizen werden verbrand, inboorlin gen doodgeschoten, zelfs in districten waar in 'tgeheel geen troebelen waren. Namens den bond „Vrede door Recht" had ook de beer De Neufville vooraf ver klaard, met de eerste resolutie zijn instem ming te betuigen. De voorzitter, de heer Nevinson, die per soonlijk Macedonië en Zoeioeland kende, verklaarde volkomen iu te stemmen met hot gesprokene. Spr. wenschte een oogen- blik do Engelsche regeering te verontschul digen. De veidere beraadslaging werd hierop verdaagd tot hedenavond 8 uur. Iu de gisteravond 8 uur voortgezette bij eenkomst van de Internationale Conferen tie voor de onderworpen rassen, werd in het bijzonder de toestand in Georgië be handeld, in verband met de eerste reso lutie. De voorzitter verklaarde dat de er varing, èn door mrs. Dryhurst, èn door hem zelf bij hun bezoek aan Georgië op gedaan, bewees, dat de Russische regee ring alle wetten der menschelijkheïd in dat land met voeten treedt. Van haar er varingen gaf vervolgens mrs, Diyhurst ver slag. Spreekster zeide, dat, indien niet thans voor de zaak der Georgiërs krachtig werd gepleit, Rusland een verschrikkelijke wraak zou nemen op dit ongelukkige, scKoone ras, met zijn eenvoudige, hoogstaande ze den. Zij schetste da igruwelen, door Rus sische soldaten daar gepleegd. Zij herinnerde hoe de Georgiërs tijdens den Japansehen oorlog wegens beweerde dienstweigering waren vervolgd; hoe ste den en dorpen waren in brand gestoken door de Russische soldaten, hoe vrouwen door deze ruwe krijgslieden op de afschu welijkste wijze waren mishandeld; hoe tal van huizen waren platgeschoten en udc in woners gefusilleerd, opgehangen, of als wilde beesten waren behandeld. Dit alles was door haar persoonlijk waargenomen. Nadat nog verscheiden sprekers 't woord hadden gevoerd, werd een motie aangeno men, inhoudende, dat de onderworpen ras sen en bevolkingen in tijden van burger oorlog of opioer dezelfde rechten moeten hebben als oorlogvoerende bevolkingen, zoo als die zijn vastgesteld door de conven tion van de Haagsche conferentie van 1899. Heden, om 10 uur, wordt de bijeenkomst in het Zuid-Holl. Koffiehuis voortgezet. In de hedenochtend in het Zuid-Holl. Kof fiehuis voortgezette Internationale Confe rentie voor onderworpen rassen, belegd door de „Joins Commitee for subject races", was aan de orde de tweede resolutieDe toestand van slavernij onder onderworpen bevolkingen mag niet gehandhaafd worden en gedwongen toeëigening van land, voort brengselen en werk moet verboden wor den,- evenals bedriegelijke deportatie. Hoofddoel dezer samenkomst was, aldus de voorzitter, aan te toonen op welke schan delijke wijze de inboorlingen in Afrika worden behandeld. Daarna werd het wooid gevoerd door de heer Fox Bourne, secretaris der Abori gines Protection Society, die een veigelij- king maakte tussehen'de behandeling der inboorlingen in den Congo of in Ihiitseh- Afrika en in de Kaapkolonie, waar de hu mane behandeling den bloei dor kolonie, bevordert. Vervolgens sprak de heer I. T. Harries, uit den Congo, die een donker beeld gaf van het lot der inlanders in die streek, en sprak van „hot duivelseh systeem van plundering, ingevoerd door Koning Leo pold", dat tot de door hem opgesomde gruwelen dwingt. Deze spreker werd opgevolgd door den heer Le Hov Dupié, uit Parijs, die oen resolutie verdedigde, dat ook arbitrage kan worden toegestaan tussehen een (beschaafd of onbeschaafd) volk, dat niet tol de Haag sche Conferentie is toegetreden, en een daartoe toegetreden Mogendheid, op voor stel van een derde Mogendheid. Gezondheidscommissie Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben uitspraak gedaan in het geschil tus sehen de Gezondheidscommissie, zetelende te Oud-Beijerland en de gemeentebesturen van Klaaswaal en Numansdorp over de goedkeu ring der rekening over 190(5 van genoemde gezondheidscommissie, welk geschil betrof een post, van 7.00 voor een rechtskundig advies aangaande de vraag of een gemeente bestuur alvorens over te gaan tot aankoop van grond voor het stichten eener begraaf plaats ingevolge art. 6 der gezondneidswet de gezondheidscommissie had belmoren 'e raadplegen. Daar het advies werd ingewonnen nadat de commissie voornoemd van God. Staten wn schrijven had ontvangen waarin wordt mede gedeeld dat het verkieselijk ware geweest indien het betrokken gemeentebestuur het ge- voelen der commissie had ingewonnen alvo rens aan den Raad een voorstel te doen tot aankoop van een terrein voor de te stichten begraafplaats, moet zoo overwogen Ged. Statenhét inwinnen van een rechtskundig advies over de door de commissie gestelde vraag ten eenenmale overbodig worden geacht cn kan het niet beschouwd worden te hebno ten. tot de onderzoekingen waarvan in art. 27 dezer gezondheidswet, sprake is en waar van de kosten op rekening der gezondheids commissie kunnen worden geleden. Mitsdien is de rekening met 7.60 ver- mi nettend als zijnde deze u/gave daarin ton onrechte vermeld. Verder besloten Gedep. Staten hierbij, be doelde gezondheidscommissie, wat aangaat haar verzoek om een duidelijke en! ondubbel zinnige uitspraak van hun college aangaande het al of niet bestaan eener wettelijke ver plichting van gemeenteraden om in easu van het nemen van eenig besluit tot het aanleggen of uitbreiden eener begraafplaats, vooraf biet advies der gezondheidscommissie in te winnen, te verwijzen naar den Minist :r van Binnenl. Zaken, met de uitvoering der gezondheidswet belast. Federation Dentalre International". Gisteren werd to Amsterdam in de Uni versiteit de jaarlijksehe bijeenkomst gehou den van de Federation. Dentaite Internatio nale, de internationale organisatie voor tand heelkundigen Dr. Godin, uit Parijs, do eere-voorzilter, bracht bij de opening der bijeenkomst hulde aan de nagedachtenis van den president, W. D. Milter, die verleden week is overleden. liet congres werd eenigen tijd ten teeken van rouw geschorst. De heer Roy, adj.-secretaris, las de rede voor, die de overleden voorzitter samenge steld had \oor deze vergadering. In deze rede wordt er op gewezen, dat de bijzondere aandacht thans, na een periode van stilstand, gewijd moet worden aan de opleiding van den tandarts. Reeds het con gres te Stockholm in 1902 heeft zich bezig gehouden met de vraag of de dentist vóór alles zal behooren te zijn oen volledig gegra dueerde in de medicijnen met speciale op leiding daarenboven in tandheelkunde, of reeds vroeger zich zal moeten specialtereren in de richting der tandheelkunde, ten einde het best te kunnen voldoen aan de eischen, welke zijn beroep en zijn praktijk hem stel len. Deze vraag kan echter nog niet geheel als, afgehandeld worden beschouwd. Nu de F. D. I. steviger is gevestigd en haar woord msecr gezag heeft, is het noodzakelijk nog eens tot een dinitieve uitspraak te komen. Tot secretaris koos de vergadering den heer Schafer Stuckert, uit Frankrijk, tot pre sident den heer Sauver, te Parijs. De heer Roy werd tot adj.-reer. herkozen. De eerste spreker was de heer M. J, Gro vere, uit Amsterdam, die mededeelde, dat door de vacanlic de federatie niet officinal ontvangen kon worden. Evenwel kan zij zich overtuigd houden van de groote belangstel ling der Nederlandsche collega's en van de regeering. De spreker herinnerde hierbij aan het in opdracht van minister Rink uitge brachte rapport in zake do voorbereiding eener reorganisatie van het tandheelkundig onderwijs en de wetgeving in Nederland, waarvoor als basis golden de door de Fede ratie te berde gebrachte wenschen, j De Amerikaansche en Franschc afgevaar digden noodigden de Federatie uit in hun landen het volgend jaar te vergaderen. Er werden. verschillende aangelegenheden van internationaal vakbelang behandeld. („N. v. d. D.") Zloni-feneongrcs. Gedurende het achtste Zionistencongres, dat Woensdag n s. in Den 'laag geopend wordt met een rede van Max Nordau, zal er dagelijks een conespondentieblad met be richten en mededeelingen omtrent dit congres worden uitgegeven. Ook vuur de opening van het congres verschijnen er enkele nummers van dit correspondentieblad. In een gisteren uitgegeven nummer wordt meegedeeld, dat het aantal afgevaardigden vermoedelijk zeer groo' zal zijn men rekent op 400, terwijl er leeds meer dan 5 000 plaatsen op de tribunes bespvoken zijn. Heden wordt er een voor-conferentie van de Russische Zionisten geopend, die tot de opening van het congres bijeen blijft en waaraan ongeveer 300 afgevaaidigden zullen deelnemen. De Du it sc he afgevaardigden, ruim 70 in getal. zullen Maandag bijeenkomen Verder wordt vóór de opening van het congres nog een conferentie gebonden door de Hebreenwsche taalvereeniging Iviiah. Op het congres zal de botanicus prof. Otto Warburg spreken over piactischen Zionist! schen arbeid inPalestina dr. Georg Hal peren over emigratie diEhrenpreis, groot- rabbijn tan Bulgarije, over de nationale opvoeding der Joden. Het congres zal ongeveer een week duren Tram door het Gooi. Door de Flollund.rehe IJzeren Spoorweg- Maatschappij zal in aansluiting op haar treinen te Bussum een tram in exploitatie worden gebracht, loopende over Blarieum naar Damn, om aldus een directe aanslui ting voor deze plaatsen met de hoofdstad te vormen. De benoodigde gronden zijn reeds aangekocht, zoodat vrij spoedig met de werk z.uimhwlen zal worden begonnen. Financieel Nieuws. Ziiid-Hollandsche Bank. Nadat nader gebleken is, dat door den cu rator in het faillissement der Zuid-Holland- sche Bank het bedrag, dat voor jhr. Bicker op do uitdeolingslijst was uitgetrokken, wordt gereserveerd uit hoofde van hetgeen doze aan den boedel der Zuid-IIollandsche Bank alsnog is verschuldigd, is, naar men verneemt, het verzet van den heer Yegtel tegen bedoelde uitdeelingslijst door diens rechtsgeleerden raadsman ingetrokken, en alzoo de lijst van kracht verklaard. OVERSCIIIE, 8 Augustus. Thans heeft zaoh de zoo zeer gevreesde besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer ook' bij hot vee van een drietal veehouders in den polder Blijdorp alhier geopenbaard, zoodal die ziekte thans alhier 'in alle polders vooi komt. Het aantal geconstateerde gevallen bedraagt 50. SCHIEBROEK, 8 Augustus. De Oranje' Vereenigjng te Sdhiebroek, zal ter eereran den Verjaardag van H. M. de Koningin op 11. Sept. a.s. een feest vieren, bestaande in ringrijclerij op' het losse paard, met til bury en rijwiel, beneVens volksspelen voor de kinderen'. Des avonds zal een vertoo ning plaats hebben met de bioscoop. Ver scheidene fraaie prijzen zullen worden uit geloofd voor het mooist versierd paard, rijtuig of rijwiel. Tot de Koninkl. Militaire Academie zijn toegelaten voor artillerie hier te lande J. Fabius 'voor infanterie in Nederl. IndieW. H. Re'erink beiden leerlingen der H B. S. alhier. Een vreeselijk ongeluk. •Een vreeselijk ongeluk is'gisteravond om streeks G'/i uur na?/ij"het Roode Hek ge beurd. Een 5-jarigkereltje, Jan van der Stap, die dicht bij de ouderlijke woning nabij liet Roode Ilek speelde, zag; zijn moeder aankomen cn liep haar tegemoet, daarbij de rails van de Electrische tram overste kende. Ongelukkigerwijze struikelde hij en viel juist op het oogenbtik, dat een tram zou 'passeeren. "Wel ïemde de wagenbestuurder uitalle macht, maar het onheil kon niet vooik'omen worden, de wielen gingen over de beentjes en sneden die formeel af, terwijl"ook een armpje zoo goed als afgereden weid. Wat de moeder gevoelde, düc daar haar jongste kind zoo deerlijk zag verminken, moet ontzettend zijn geweest; met geweld moest zij worden naar huis gebracht, waai zij letterlijk als een waanzinnige moest worden ill bedwang gehouden. liet ongelukkige ventje werd door ecu man op de armen genomen en naar het tramhuisje gebracht, waar spoedig een dokter verscheen, die zijn onmiddellijke ovcj Menging naar het ziekenhuis gelastte. Wij kwamen op den dijk den trourigen stoet tegen, nog niet wetende, welk onge luk cr eigenlijk was geschied, maar 'den alsohuwelijken indruk' te beschrijven, dien dat vreeselijk verminkte kinderlichaampje rnci die gebroken oogen, zoo plotseling voor ons verschijnende, op ons maakte, kunnen wij niet. Het was in één woord ontzettend. Hot knaapje was reeds bij het opnemen geheel bewusteloos en is gelukkig niet meer tot bewustzijn gekomen; bij aankomst aan het ziekenhuis stierf het. Een buurvrouw, die de afgesneden been tjes zag liggen, raapte die op, om ze naar huis te brengen, maar zij viiel flauw, nog vóór zo het huis had bereikt; later zijn die ook naar het ziekenhuis gebracht en sullen nu met het kind begraven worden. De 'electrische train heeft, in den kor ten tijd, dal hij tijdl, al heel waf dacht olfcis gemaakt; sedert Zaterdag (wee on gelukken jnet doodelijken afloop en één kneuzing, terwijl liet nog slechts enkele wc ken wieden, ds, dat kort achter elkaai twee conducteurs ernstig verwond "naar hel zie kenhuis hier moesten worden gebracht, om dal zij met het hoofd tegen ecu paal waren geslagen, wat ook reeds vroeger aan een paar passagiers was overkomen. Wij willen hier uitdrukkelijk conslatee jen, dat van geen dier ongelukken de schuld te wijten is aan een wagen bestuurder. De overrijdingen gesdhieden gewoonlijk door onbedachtzaamheid van de ongelukkigcn zelf. die door ilen snellen gang van don tiam verrast en door liet geringe laven dat deze maakt, niet tijdig genoeg do na dcring bemerken. Maar eenige dier onheilen zijn het ge volg hiervan, dat do palen en boomen zcei dicht langs de trambaan slaan, zoodat, bij het' minste dal men buiten het balkon buigt, gevaar loopt daarmede in aanraking le komen. Die ongelukken zijn te voorkomen. Aan de balkons toch 'kan een afsluiting gemaakt worden, zooals die o. a. op don stoomtram tussehen Den Haag en Delft bo staal, aan de zijde waar de boomen slaan Tussehen Delfshnven en Rotterdam kan de afsluiting dan weer weggenomen wor den. Wij hopen, dat de Directie dor R. E. T AI. daartoe spoedig zal overgaan, opdat zooveel mogelijk maatregelen zullen zijn ge nonion, om noodlottige ongelukken te voor komen. Voorts is het dringend noodzakelijk, dal de technici een inrichting bodenken, die den wagenbestuurder in staat stolt dooi een eenvoudige hand- of voetbeweging mensch of voorwerp van de rails tc ver wijderen. De beide, elkaar zoo kort opgevolgde slaohtoffors bewijzen de noodzakelijkheid Hedenmorgen te 73/4 uur werd aan de politie bericht dat in de stoombranderjj van de firma H Jansen Co aan de Noord vest brand was ontstaan Onmiddellijk werd de brandweer gealar meerd en rukte het beschikbare politieper soneel met den slangenwagen uit. Het bleek dat gassen, uit de distilleerketel ontsnappende, met den vlam van een op den ketel staand lampje in aanraking waren ge komen en vlam hadden gevat, waardoor de zoldering reeds in brand was geraakt. De politie staagde er in het vuur meteen slang op de waterleid ng te blnsschen, zoodat de brandweer zonder te hebben uitgepakt weer kon terugkeeren. Op de visehmarkt werden heden 2 man den schol door den keurmeester afgekeurd en onder toezicht van do politie vernietigd. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens Fransch, lager onderwijs, is o. m. geslaagd de heer S. van den Bei'g van hier. De Nederlandsche Toonkunstenaars-veree niging heeft, ingevolge het besluit harer algemeene vergadering van 7 Juli 1.1., ge houden te Groningen, een som uitgeloofd van tweehonderd gulden, te verdeelen over vier prijzen, éen van honderd, éen van vjjftigeri twee van vijfentwintig gulden voor de beste vier, der bekroning waardig gekeurde liederen in den volkstoon op Nederiandschen tekst en met begeleiding van klavier. ïEenzaam", het nieuwe tooneelstuk van J.' Fabricius, den schrijver van »Met den handschoen getrouwd", zal, naar de »Tel." verm emt, dit seizoen in het Grand-Théatre te Amsterdam voor het voetlicht komen. In dit werk is, zegt het blad, een prachtrol voor Louis de Vries Algemeene Synode. 20ste zitting. Nadat een verzoek van een predikant die tot een andere betrekking geroepen lid van de Alg. Wed. Beurs wenscht te blijven, gesteld is in handen van de com missie voor do stukken, stelt de president aan de orde hot rapport over da voorgestelde wijziging van art. 5G al. 1 van het Alg. Re glement en de daarmee samenhangende wij zigingen in andere reglementen. Aan de orde is daarmede gesteld de zaak der z.g. „reorganisatie", "naar hel- schijnt door velen zóó vurig begeerd, dat dit woord een shibboleth is geworden in de Ned. Her vormde Kerk. Het rapport, welks voorlezing meer dan twee uren in beslag neemt, wordt uitgebracht door den vice-president, den heer II. A. Leen mans, die den welverdienden dank dor vergadering oogst voor den. ijver waarmede hij al de adviezen van kerkbesturen en cl, vergaderingen heeft verzameld. Het resultaat is dat, niet meegerekend het prov. kerkbe stuur van Zuid-llolland, waarvan geen cijfers kunnen worden gegeven, vóór de wijziging van art. 5(5 zich hebben verklaard 22 leden der prov. kerkbesturen. Ook Gelderland (9 IwHn) verklaarde zich in beginsel er voor. Stelt men nu, dat 0311 meerderheid in Zuid- Ilollnnd van vijf leden er vóór is, dan zou den eerlang -bij de eindstemming 31 leden ten gunste van de wijziging lmn stem geven, zoodat het vetorechte f, voor een ver andering in 't A. Rogl. noodig, niet «orden bereikt. Van de Waalsehe hevelen 3 leden, de vast-Jelling der ging aan, en 25 leden keuren haar af Ook in de kerk zelve is 't voorstel 1 t algemeen niet gunstig ontvangen". Tei( tig cl. veigaikringen slemdon er vóór, hetrë eenparig ol' met groote meerderheid. J]a,; 11 andere, hoewel vóór reorganisatie van lm bestuur, konden in deze wijziging zich nm vinden. Ook zijn allerlei adressen ingekomen \aa leden der cl. vergaderingen, van Nijmoffj Zutferi, Btiollc, Maastricht, Onderdend» Assen, Fmrncn en Edam, om togen 'do nadering te protesteeren. Hetzelfde doden de Veteeiiiging van Vrijzinnige Hervormd^ in do provincie Groningen, en het Centraal Comité van Vrijzinnige Hervormden in M derland. Ondbr deze omstandigheden gevoelt commissie eenparig geen vrijmoedigheid de zaak aan te bevelen, vooral ook omdat k zich laat aanzien, dat de eindstemming det Prov. kerkbesturen niet. gunstig zal nja Onder de aanmerkingen die zij boven allen twijfel juist acht is 'dezo, dat een afvaardi ging- door de Classes, zooals die is voorge- stbld, ook bij erkenning van liet federatief karakter dat een vertegenwoordiging in de kerk heeft en behoort te behouden, toch een te groote onevenredigheid in de vertegen woordiging zou saiictioneeron, wat liet aan tal zielen of gemeenten betreft. Echter in klaren twee leden zich ten gunste van hei hij den aanvang der zittingen van de Synode ingediende voorstel van den heer Schriel». Dit voorstel, uitgewerkt ter tafel gebracht, bedoelt Hoofdstukk III van het Alg. Eegl. zóó tc wijzigen, dat naast de Synode en Je Synodale 'Commissie nog een grooiere, Alge, moenc Synode wordt ingesteld, bestaande uit do (19) leden der bijzondere Synode a uit 90 andere, nï, óór: predikant en ééa ouderling voor iedcro classis, en eveneens voor de Réunio der AVaalsche kerkpn. Eet dier twee ledeni zou echter wenschen, nipt, 90, maar S2 afgevaardigden aan het 19-tal weiden toegevoegd. De beide andere leden zijn tegen het ingediende voorstel. Besloten wordt het uitvoerig rannort le doen, drukken en dan in behandeling nomen. Na de pauze rapporteert de heer dr. G. <1. AVpyiand over een rechtzaak, welke betrek king heeft op de kerkelijke toestanden in de Tlervonndfc gemeente te Beelsterzivaag c. a. Deze zeer ingewikkelde rechtzaak houdt de Synode gedurende den geheclen namiddag bozig. B e d a n k t-voor het beroep tc Middel- bert door ds. L. Meeth te Sappenneer. Beroepen, te Delft ds. J. W. Pol man te Amsterdamte Naardbn, c. a. dc heer 11. Visser, cand. te liet Loo hij Apeldoorn. Bedankt: voor hrt beroep te Aalten door den heer II. Visser, cand. te Het Loo (bij Apeldoorn. Hel ongeluk aan de pier te IJmuiden, Na 't vernemen van 't ongeluk aan de pier te IJmuiden heeft zich de heer \V. C. J. Pas- stooi's, afgevaardigde van 't district Beverwijk, waaronder IJmuiden behoort, naar 7 depar tement van Waterstaat begeven, teneinde te spreken over eventueel te nemen maatregelen ter voorkoming van ongelukken in de toekomst De heer Passtoors had zich eerst voorgenomen eenige vragen te richten in '1 openbaar lot den Minister van Waterstaat, maar wijl eene breede bespreking meer nut kon opleveren, heeft hij'daarvan voor 'toogenblik afgezien. Dezer dagen heeft hij zich opnieuw aan 't departement gewend tot een der hoofdambte naren, omdat de Minister met verlof is E«n en ander zal ten gevolge hebben, dat waar schijnlijk een onderzoek wordt ingesteld, op welke wijze op deze gevaat lij ke plek onge lukken zooveel mogeljjk zullen kunnen wor den voorkomen. Dit zal wel geen gemakkelpe taak zijn, omdat een algeheele afsluiting van de pier zeker niet is aan te bevelenechter kan voor het aanbrengen van reddingsmid delen ter plaatse wel gezorgd worden Vergissen we ons niet, dan dateert die pier van 878 en werd, zoover we hebben kunnen nagaan, zelden van een ongeluk ge hoord, ofschom het in ieder geval een ge vaarlijke plaats blijft. Het jongste treurig ongeluk heeft er thans meer de attentie op gevestigd. (nCentrum Geen korting meer. Verschillende groote kledingmagazijnen te Amsterdam hadden tot nog tob de ge woonte om leden van ambtenaarsvereenigin- gen korting op de bij hen gekochte goederen toe te staan, een korting, die tot dikwijls 10 pCt. beliep. Door de vele misbruiken echter, die hierbij voorkwamen, alsmede door de vele aanvragen, die voortdurend voorkwamen om dezelfde facisiteiten, hebben deze firma's zich thans, naar »de Tijd" meldt, vereenigd en contrac tueel zich tegenover elkaar verbonden, deze faciliteiten, van 4 October af, niet meer te verleenen. Een voorbeeld gesteld. Men schrijft uit Delft aan »Het Volk' t Op last van den minister van landbouw is tegen ongeveer 60 Deiftsche patroon? próees-verbaa! opgemaakt wegens het niet b imen bepaalden tijd opgeven van hun aantal werklieden, in verhand met de samenstelling van de kiezerslijst voor leden van de Kamei van Arbeid, I Bergongeluk. De heer J. A, Rojjer, chef van de afdeeling Kunsten n Wetenschappen aan het Ministe-

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2