Kerk en School. Gemengd Nieuws. mm mrurmen rvsst «khuww wuwfcn Corps diplomatique. ,L)e hoer Marcellcs Pellet, gezant van Frankrijk liceft gisteren een groot déjeuner gegeven voor het corps diplomatique. Oost-Colehes. Bij het telegram, betreffende het sneuve len van twee officieren en een aantal min deren en dwangarbeiders, in het landschap Mori op 'Celebes, teekent de „X. R, Cl." o. tn. hot volgende aan: Wij brongen in herinneting, dat de ka pitein, C. G. H. Krapels, den Ion Mei j.l. met 4 groepen van het 19e bataljon infan terie, eeirigc geniesoldaten, ambulance en dragers van Makasser naar Kolone daleh (Tomoribaai) vertrok, om daar te patrouil leeren en ons gezag in Mori en aangren zende landschappen te bevestigen. Donffeu Mei d.a.v. debarkeorde die afdoeldng te Ko lone daleh, waar een semi-permanent kam pement voor 80 bajonetten was gebouwd. Die plaats ligt aan zee. het strand loopt geleidelijk af, terwijl een pier van 130 me ter, tot de lijn van ruim 7 meter diepte reikt, zoodat do schepen zelfs bij laag wa ter dicht kunnen naderen. Blijkens het telegram van den civiclcn en militairen gouverneur van Celebes en onderhoorigheden, d.d. 19 Juni, was de algemeone indruk, dat hoofden en bevolking van .Mori ons niet slecht gezind waren. Uit dien. waan werden we opgeschrikt door het telegram van onzen correspondent te Batavia, d.d. 29 Juli, inhoudende, dat een halve groep infanterie hij kampong Matandau, de verblijfplaats van Maroen- doe, hot hoofd ran Mori, was overvallen en in de pan gehakt. Dez.e overvalling werd toegesclireven aan ruw optreden der mili tairen. j Nadat kapitein Krapels 3 Juni fo Ko lone daleh was teruggekeerd, ging hij tot regeling van de grens met de Possostreek over Tombantjebe naar Watnmbajoliaan de Moribaai. Wij vermoeden, 'dat de nu geseinde moordpartij op dezen tocht is ge schied. Daar kapitein Krapels, die reeds gemimen tijd op Celebes werkzaam is, en daar steeds getoond heeft, kalm en bezadigd te werk te gaan, nu zelf den tocht, leidde, valt aan ruw optreden onzer soldaten niet te denken, Veeleer maakt, het den indruk, alsof de hoofden en de bewoners van Mori onze soldaten in den waan hebben ge bracht, of alles pais en vree was, om hun slag te slaan, als or eens een gelegenheid zich aanbood. Zooals men weet, is de gouverneur er met een afdeelitig marechaussees heen. Spoedig zal dus met dat weerspannige land schapje worden afgerekend. Hnlde aan II. M de Koningin. Men schrijft uit Hulst aau de ,.N. R. Ct."J Behah'e de burgemeesters der Belgische grensgemeenten zullen ook de volksvertegen woordigers uit het land van Waes en 'de sena tor, de heer Mertens, aan de betooging van hulde aan onze Koningin deelnemen bij ge legenheid van Haar bezoek aan deze stad. De spoorwegmaatschappij MechelenTer- neuzen zal een bijzonderen treindienst in richten. De boottocht der conferentie. Naar wij vernemen werd gisteren ten raad- huize te Rotterdam door mr. baron Van Ilogendorp, directeur van het protocol aan liet departement van buitenlandsche zaken, namens de regeering aan den burgemeester overhandigd oen oorkonde op perkament, houdende dankbetuiging aan het stadsbestuur voor de wijze, waarop, ter gelegenheid van den boottocht, der Vredesconferentie van regeeringswege aangeboden, de gemeente Rot terdam bij aankomst aldaar als gastvrouw is opgetreden. Bedoelde oorkonde, door alle ministers onderteekend, is vergezeld van een uittrek sel uit eten brief van den voorzitter 'der Con- Ze sloot de handen ineen en nam een besluit. i IV. Ze zat nu op. lederen dag kon ze een beetje vorder gaan; en eindelijk kwam de flag, waarop ze, gesteund 'dooit- Gerald on Jem, naar de huiskamer kon loopen. Voor het huis stonden de gomboomen. Blauwe, grauwe, groene, rootle en zilve ren hoornen. Ze zat daar gewoonlijk naar tc kijken. De woeste treurigheid, zoo trotsc'h, zoo geheimzinnig, die over deze geheele streek ligt, werd door deze ein- dejooze hoornen uitgedrukt. En terwijl zij naar de gomhoomen keek keken 'de mannen haar- aan. Hun oogen keken steeds mat meer verlangen naar baar. De pijn 'had haar mager en bleek doen worden. Toch vonden ze beidien haar de mooiste vrouw, die ze ooit hadden gezien. Wie was ze? Waar was ze vandaan ge komen? In den nacht was ze tot hen gekomen, en geen spoor was er van haar te volgen. Zelfs haar paard was verdwenen. Haar oogen rustten op .Tem. Ze namen zijn lange, slanke gestalte op, zijn rood bruin gezicht, met de vriendelijke, grijze oogen, zijn sluik 'haar, dat op zijn voor hoofd hing. Gerald volgde haar oogen en lachte. „U moet wel genoeg van ons beginnen te krijgen." „0, neen 1" „U zal toch wei naar huis verlangen." Gerald kwam dichterbij. Hij viel op zijn knie bij haar stoel. Zijn stem word zachl. ferentie, den heer Nelidow, waarbij deze de rcgeering verzoekt ook namens de Conferen tie het gempcntebosUmr bijzondere dank 1c betuigen, alsmede van een der origineele teekeningen van den schilder Tlenricus, voor tellende een gezicht op de Maas voor Rot terdam en in het den gasten aangeboden p rogramin a gerep rod u cee rd Federation Dentaire Internationale. De Dondeidag te Amsterdam geopende juarlijksche vergadering van de Federation dentaire internationale werd gisteren voort- gezet. Door den voorzitter, den heer Sauveer, werd geprotesteerd tegen de niet-toelating van tandheelkundigen op liet medisch con gres tc Budapest. Fen stomatologischo sectie kan niet 'ot haar recht komen wanneer de tandheelkun digen worden uitgesloten. Die uitsluiting is strijdig met de waardig heid van den tandheelkundigen stand. Besloten werd. dat de volgende vergade ring te Brussel zal worden gehouden. In de sectie-vergaderingen werd besloten bij verschillende Regeeringen aau tc drin gen op het instellen van controle op het ge bit. der schoolkinderen door de invoering van boekjes, waarin de kroniek wordt bijge schreven. Van gedachten werd gewisseld onder meer omtrent de beste manier van bestrijding van de onbevoegde uitoefening der tandheel kunde. Zlonlstencongres. Te Den Haag zijn gisteren om 2 uur be gonnen de zittingen van de Russische dele gation op het zioniatencongnes, welke meer dan 150 personen sterk zijn. De voorzitter van het centrale comité dei- Russische Zionisten, 'de advocaat S. Rosen- baum, opende de bijeenkomst, waarna hij ook tot voorzitter van de vergadering werd ge kozen, terwijl verder in het bureau geko/en werden de heeren dr. Tsjlenof, M. Ussiseo- kin, W. Temkin (beiden ingenieur) en dr. Weïzman (chemicus). De eerste referent was dr. Patwannik, over de velschillende richtingen in het Russische Zionisme. Vervolgens werd het officieele communiqué van het centraal comité voorgelezen.. Dir. bel Invoerr. en Ace. Bij den dienst van de directe belastingen zijn Benoemd, ingang 11 Augustus: tot tij delijk commies tor directie Maastricht, F. A. la Rose', susnumerair ter directie Rot terdam. Ingang 1 September: tot rijksklerk 3ckl. ten kantore Rotterdam (1 en a), tijdelijk, .T. B. R'. J. Troost, aldaar. Verplaatst, ingang 16 Augustus: de commies le kl. G. H. van Waveren, van Bussum naar Maassluis; de commies 2e kl. H. G. Enzerink; van Broekveume naar Goor. Ingang 1 September: M". G. van derLce- den, rijksklerk' 3e KI. 'van kr. Rotterdam (1. en a.) naar con Ir. grondb. 's-Crayenhage; de commies 3e kl. M. ran der Steen, van Lobith naar Hoek van Holland. („VVkbl. V. d. A. d. dir. bel., enz.") Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor het beroep te Poort vliet door ds. F. F. van de Plassche, te Jaarsveld. HoogeR Onderwijs. Bij Kon. besluit van 7 dezer is benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de kunstgeschiedenis, dr. W. Martin, onderdirecteur van het Koninklijke Kabinet van schilderijen, te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit van 7 dezer is benoemd „"Weet u wel, dat u hier al drie weken is, en we nog niet eens uw naam weten?" Haar oogen staarden hem zonder veel uitdrukking aan. „Hoe heet u?" vroeg hij. „Nina." „Wat een lieve naam. En hoe verder?" 'Maai- ze keek hem zwijgend aan. „Kan u 't zich niet herinneren?" vroeg Gerald, alsof hij tot een kind sprak. Jem kwam naar voren. Hij knielde aan haai- andere zijde. Zijn groole hand bedekte het blanke handje, dat op den aam van den stoel rustte. „U moet proheeren niet te denken." Ilaar vingers sloten zich om zijn hand. „Denk niet! Denk' niet!" En zijn grijze oogen, met dien diepen Australischcn blik, die zijn ontstaan dankt aan het turen in de verte, lachte haar toe. Daarna keek hij Gerald aan en er was iets uitdagends in beider oogen. V. In zijn slaap kwam Jem tot hel bewust zijn, dat er iets gebeurde. Hij werd klaar wakker. In een oogenblik sprong hij op en trok wat kleeten aan, terwijl hij een revolver in zijn gordel stak. Hij had in do keuken geslapen. Toon bij de deur opende, lag de woeste tuin don ker voor hom. Aan het eind daarvan was de stal. Hij 'dacht aan zijn paard. Als een echit kolonist keek hij eerst of daar iets niet mee in orde was. Een oneindige stilte hcerschte er. Dit land kende pas sedert honderd ar de tol gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs tc geVen in de geschiedenis van den Israëli,tischen gods dienst, do Israëlitische leLlci-kundc en de uitlegging van hot Oude Testament, dr. L. II. K. Rleekcr, predikant bij de Nederduit- sche Hervormde Gemeente tc Uithuizen. De nieuwe stuiver. Naar men verneemt, zullen van 2 Septem ber n. s. af de nieuwe stuiverstukken bij den betaalmeester te Roermond verkrijgbaar zijn. Het ongeluk te IJmuiden. Vrijdagmiddag werden twee van de drie jonge knapen op de R.-K. begraafplaats te IJmuiden tér aarde besteld, n.l. Paul Blei leven en J. Mod'den, Het knaapje W. Nor- bert was reeds te voren begraven, terwijl op een nog laat ingekomen verzoek van do fami lie hei lijkje van C. Koelemey naar Amster dam vervoerd zal worden, om daar ter aarde te worden besteld. Een opzi nbitrend sterf gei al. Men schrijft uit den Haag aan „Het Volk" Te 's-Gravenhage is plotseling overleden mr. T. W. M. van Oudhcusden van Acht tienhoven, directeur van de rij lui gi muit- schappij „Urbaine". Men brengt dezen piot- selingen dood in verband met „onLd,ekle „onregelmatigheden in de "boekhouding" en spreekt van een'tekort van een ton. De maatschappij, die na den aanvang van de exploitatie der elect.rische tramlijnen al een zwaren dobber had er bovenop te blijven en reeds overging tot „verandering in de uitbetaling van het loon" (wat hierop neer kwam, dat de koetsiers niet langer betaald werden, maar een percentage kregen van hetgeen zij „verredon" hadden), zal nu hoogst waarschijnlijk naar den kelder gaan. Bij het groot aantal werkloozen hier in Den Haag, komt zich dan nog het personeel der „Urbaine" voegen. De Rotterdamscho kermis. De Rolterdamsehe correspondent van „het Volk" schrijft Men is bijna gereed met dat „volksver- mank", dat tot buiten Neêrlands grenzen be rucht is geworden: de Rotterdamsche ker mis. De vorige weok was er nog niets te zien op de Veemarkt de plaats waar 'de kermis opgesteld wordt de jongens fiet sten en voetbalden er nog. Maar nuMet een tent, daar een kraam, ginds een spul overal komt,' wat te staan. Maar niet eerder dan Maandag neemt- de „lol" een aanvang. Dan pas gaan de molens 'draaien, de spul len spelen, en de poffertjeskramen, „bakken". Vóór dien tijd wordt er ook wel wat ge daan; de straatjeugd heeft. het. vandaag al loopen blèren: „Hop, hop, hop, tingelinge- ling, Morge luidt de kermus in" Dat inluien, 3at is 't 'niZaterdag 12 uur, elan is dat oogenblik gekomen. Natuur lijk worden er dan geen kerkklokken geluid, die tijd is voorbij. Maar de menschen druk ken elkaar do hand1 en wenschen elkaar „ge lukkige kermis". En dan wordt er „geluid" (misschien een verbastering van het Amster- damsche woord „looien") d. i. gedronken. Wanneer de eehtgenooten nog niet thuis zijn, dan doen de ega's liet onder elkaar. Juffrouw Trui van het hoffio roept Griet, Mien, en Kee om toch „is een dingcije te komme neme". En als dan Mien zegt dat ze geen jenever drinkt, dan beweert Trui „Bin jo gek, meid, 't is geen jenever; 't maar een nlebessie!" En. als Kee en de ande ren dan geproefd hebben, dan raken de ton gen los en dan wordt 'de naar meer verlan gende dronkemansdeun aangeheven: „Geef me nog een drupske!" - Natuurlijk „luien," de diverse eehtgenoo ten Bertus, Jan, Klaas en Piet ook order elkaar en óók oin twaalf uur; maar dat is stom van don mensch. Voor dien tijd had in deze vlakten volkomen stilte gehearseht. Dit werkte nu nog na. Jem bleef bij de staldeur staan. Hij hoorde beweging. Er was iemand in. „Ben jij daar, Gerald?" riep hij. Toen hij geen antwoord kreeg, werd hij ongerust. „Ik ben gewapend en. ik' zal schieten, als je er niet uitkomt!" zei hij. „Schiet niet!" In de diepe stilte klonk haar stem. Maar die had hij zoo dikwijls in zijn droomen gehoord. Droomde hij nog?. Hij geloofde het bijna en stak een lucifer aan. De duisternis van den stal kwam nog te meer uit tegen da.!, gele licht. Een bleek wit gezichtje, door goudblond haar omlijst, toekende er zich in. af. Ze stond bij het paard mot de teugels in de handen. Haai- oogen stonden woest en haar handen beefden. Toen ging de In diër uit. Zo waren alleen in do duister nis. „Wat doet u?" „Ik ga, weg." „Dat kan niet. U is ziek." „Ik wilde uw paard leenen. Maar ik zou 'het terug gezonden hebben." Zo was nog heel zwak cu opeens kon zo 'niet meer. Ze viel tegen het paard aan. Door haar bewoging ging het op zij, zoodal ze bijna viel. Jem ving haar op. Zijn armen sloten zich om haar. Haar hoofd viel tegen zijn onstuimig kloppend hart. Hij drukte haar tegen zich aim en op dat oogenblik dacht hij aan Gerald en aan meestal 's nachts 12. En wanneer er dan om t uur geen drupskens meer te krijgen zijn, dan gaat men zwaaiend huiswaarts, vergetend do misère, 'den volgendon regel van het versje' krijschend„O, wat is dat leven, sjeuheun!" Naar algemeen beweerd wordt, zal liet dit jaar voor het laatst kennis in Rotterdam we zen. Do kerkelijke partijen dio op een paar stemmen na de meerderheid in den Gemeen teraad hebben, zouden er hard over denken oen voorstel tot afschaffing der kermis in te dienen. Arbeidsgeschil. Aan de automobielenfabriek „Trompen burg" der firma Spijker te Amsterdam werden eenigen tijd geleden de loonen voor stukwerk mot 25 pet. verlaagd. Tevens wer den een 50-tal werklieden ontslagen. Een en ander in verband met hot. aanschaffen van de nieuwste en meest productieve ma chines, waarvan de vooirdeelon, naar 't oordeel der directie haar en niet den werk lieden toekomen. De fiima Spijker verklaarde, niet met den Metaulbewerkersbond, wel inet haar personeel te willen onderhandelen. Dooi het bestuur van genoemden bond zijn alle werklieden van „Trompenburg", boven 17 jaren, opgeroepen tot een personoclverga during op Maandag a.s. Is die vergadering goed bezocht en twee derde der aanwezigen bereid tot staken, dan zal daartoe worden overgegaan. Aan „Het Volk" wordt gemeld, dat sinds de vestiging dei' fabriek aan den Amstel- dijk geen nieuwe machines van eenig be lang "zijn aangeschaft. Men verzekerde aan het blad, dat het mangelt aan technische leiding der zaak. Ook' betwijfelt het blad de redenen der loonsverlaging, nu eens heel het om de „lijntrekkerij", dan weer om de 'nieuwe machines te geschieden. Da schilder Mutsaers gearresteerd. Men bericht aan „Het Huisgezin", dat de schilder Mutsaers, die indertijd heeft terecht gesta'an als verdacht van den moord op Maria Itessels, te Tilburg, gisteren te Roermond op heeterda'ad is betrapt bij het plegen van onzedelijke handelingen meteen meisje en gearresteerd. Kranig stukje. De „11. Ct." vertelt: Gistermorgen was in de Rembrandtstraat een lantaarnopsle ker een lantaren aan 't schoonmaken. Op een oogenblik snijdt hij zich aan 't glas; aan den pols heeft hij een ader doorgesne den. Hevig bloedend daalt do man zijn ladder af; een brandweerman, die voorbij gaat. ziet wat er gebeurd is, en begrijpt den ernst van de verwonding. Hij stapt op den man af, grijpt hem bij den pols, knelt dien in forsohen greep, zoodat de aderen daar als 'tware worden „afgebonden" en wandelt zoo met zijn „patiënt" naar 'tGe meente-Ziekenhuis, waar men den man nu verbindt. Van de Rembrandtstraat naar den Zuid wal, 'twas een gezegende Mandeling in zóó'n gedwongen houding; maar die brandweer-man heeft er een mooi werk mee gedaan. Overreden. Te Heemstede is de werkman Ciiliius, die in dienst van de stoomtram aan den weg arbeidde, van een zandwagen gevallen en door de tram overreden. Een zijnor bee- nen werd verbrijzeld, het andere gpwond. Hij is met de raclerbaar naar het Diaco- nessenhuis te Haarlem overgebracht; zijn toestand 'is niet levensgevaarlijk. Een zwerver. Gisteravond werd te Arnhem wegens dronkenschap naar het politiebureau gebracht de zwerver J. A. J., die ook reeds eenige dagen te voren was uitgenoodigd daar eens mede naar toe te gaan, omdat hij verdacht diens zaphte manieren. Hij zocht naareen woord, om baar angst weg te nemen. Hij kon mets ajrdoTS uitbrengen dan: „Zeg Jem alles." De* woorden deden haar goed. „Ann meisje," fluisterde hij haai- toe. „AVapa-om noemt u me zoo?" „Omdat u een ongeluk hebt gehouden dic-n val van uw paard." „En u denkt, da,t ik vergeten ben, wie ik bep." „Ju. „Dat is niet zoo. Ik heb mij maai- zoo gehouden. Vergeten!" Ze richtte haar hoofd, op en lachte bitter. „Nooit, nooit, nooit zal ik het Vergeten. Maar ik kon 'tniet verdragen, dat u 'tzou weten. U zijl heerenen u dacht, dat ik een da,me was. Dat komt, omdat u hier in dit afgelegen oord woont, waar nooit een da,me komt. Ik' ben er geen ik' ben maar een kamenier." Geen van beiden bemerkte de derde fi guur in de schaduw. „Ik ben Nina, Alijcrs. Mijn vader was do oude Dan Mijers, van den Kruisweg. Ja; van het kleine herbergje, waar fatsoen lijke menschen niet kunnen komen. Daar kom ik vandaan. U weet wie Dan Al ij era is?" „Ja. Do helper en vriend va,n dieven. Hij was mijn vader, maar ik werd weggezonden, toen mijn moeder stierf. Ik wa,s toen een kind van negen jaar. Op mijn veertiende jaar werd ik kamenier. Ik' ben zes jaar bij do Vrouw vaji den admiraal geweest. Daarom heeft u me nooit gezien. U staat in de stad rondzwierf. Bij fouilleering was toen echter riiets op hem gevonden en dm begrijpt men de verbazing toen bij de fouiR leering gisteravond ongeveer f 100 aan zilver geld te voorschijn kwam Gevraagd, hoe hij aan dit geld kwam; dischte de man allerlei verhalen op, maar ten slotte viel hij door de mand en bekende hij het geld bij zijn neef B., te Eist, waar hij nu en dan vertoefde gestolen te hebben. Uil haar lijden. Vrouw Van Poorten ud de Lange Anna- straat te Haarlem, die verleden Vrijdag bij het. poffertjesbakken zulke ernstige brandwon den bekwam, en wier kindje denzelfden da» eveneens tengevolge van brandwonden over leed, is gisteren in het ziekenhuis bezweken. Branden. Te Sleeuwijk ontstond Donderdagavond biand in een kolenb. rgplaats van den heer Bax Het vuur dooi' sterken vvitul aangewak kerd tastte twee belendende huizen aan. Alles brandde lot den grond toe af. Er is bijna niets gered. Alleen de woning en n.boedel Van den timmerman Van Drunen waren niet vei- zekerd. Door het springen van een benzinehmp ontstond brand in een der werkplaatsen van den rijwielhandelaar H J. Uphoff teSassen- heim. Hoewel in korten tijd de vlammen zich over een flinke oppervlakte hadden ver spreid, wist het personeel met emmers water liet vuur te stuiten. Verzekering dekt de schade. Geen aap. Het verhaal van de „Dordr. Cf." over een aap,' die losbrak, en in een museum drie schilderijen beschadigde, blijkt als een grap bedoeld te zijn geweest. Ongeluk voorkomen. Door de oplettendheid van den machi nist van den trein, die 2,43 uur van Jelsmn naar Leeuwarden vertrekt, is gisterenna middag bij den overweg achter de Groote Bontekoe een ernstig ongeluk voorkomen. De landbouwer J. Kl kwam met paard en hooiwagen van zijn erf op het oogenblik, dat de trein in aantocht was. Door het schrikken van het paard begon do wagen te slingeren, zoodat een der voorwielen ach ter het 'daar geplaatste hek bleef haken, waardoor het voertuig voor- noch achteruit kon -en midden op de rails bleef staan. Do machinist, hot gevaar bemerkende, remde uit alle macht en had het geluk den trein op een paar meter afstand tot staan te bren gen. Met behulp van een paar aanwezigen werd de wagon losgemaakt en kon de nein de reis'vervolgen. („Leeuw. Ct.") Een gelukje. De timmerman O., wonende v. d. Heijden- straat te A'dam die reeds 2maanden geen werk had1, vond op de ïïeercngracht een porte feuille met 1500 aan bankpapier. Door andere papieren, die mede in de portefeuille waren, wist hij don eigenaar te vinden. Ilij weigerde echter eenige belooning, -naar verzocht diens invloed tot bekoming van werk. Niet alleen dat hem dit werk toege zegd, doch de eigenaar wist don eerlijken vinder te bewegen bovendien een bankje van f 25 aan te nemen. („N. v. N.") 3 maal verbaliseerd. J. 'de Kustcr, een berucht strooper, wo nende te Haarlem, werd op één middag van deze week door verschillende jachtopzieners van mevrouw Van der Vliet Borski te Bloe- mendaal driemaal proces-verhaal anngc- a zeg cl. Ongeluk. In de jamfabriek te Breda werd gisteren de 45-jarige Loijens, die aan een loshangende drijfriem ging hangen, dom- de machine ge grepen en verscheidene malen tegen den muur geslingerd. Ilij was bijna onmiddellijk dood. ervan verbaasd? Zoo iets had u nooitge- dacbt. Drie weken geleden lag mijn vader op sterven en ik ging naar hem toe. Ihj stierf en werd begrayen op den <lag, waar op u me vond. Ik reed achter de begra fenis, toen mijn paard' op' hol ging. Daarom kwam er nooit iemand naar mij kijken. "Hij probeerde iets te zeggen, maar vond geen. woord. Hij drukte haar alleen stevig tegen zich aan. „Daarom draag ik mooie kleeren en maas ik veel werk van mijn haar en handen. Meneer 'Gerald merkte op, dat ik'' zijden kousen droeg." „Ik lette op uw haar," zei Jem einde lijk. Buiten den stal staarde Gerald in de donkere wereld. Dit was Australië 1 O.hoe verlangde hij naar Engeland en de oude toestanden, waaraan hij gewend"was! Naar de met klimop begroeide muren, naar zijn moedei- en vader! Ze zouden hem doen in zien, hoe dwaas het was te willen trouwen met een kamenier, de dochter van een mis dadiger. Hij zat op een stuk hout en rook'te een pijp. De dag brak aan. Ver, Ver weg, zoo ver, dat hot uit een andere wereld scheen te komen, was er licht. Vogels vlogen op- Papegaaien begonnen te roepen. Er liep iemand door den tuin. Hij zag, do arme Gerald, hoe Jein Nina' in zijn armen naar huis droog, zooals Gerald ge daan had den avond, |toen ze haar von den. Alaar een van haar armen was om Jems hals geslagen.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6