JENEVER en S13IKER BINNENLAND. Ingezonden Mededeel ingen. ALTïJO YERMOKIor met Tom had gekibbeld, en tot elkon prijs moest ze hem hebben. "Willy kon hcelemaal niet begrijpen, wat ze in Tom zagen. Eens was zo iioin tegengekomen tussohon twee meisjes. Bij die gelegenheid was hij verre van uu.oh.ter, maar al was hij nog zoo bij zijn positieve geweest, zoo kon toc-h niets verbergen zijn leelijk rood baar, kromme boenen en gemeenc uitdrukking van loen sc'he brutaliteit. Tom was altijd een van do wcrkloozen. Sinds hij een ondersteuning had ontvangen uit' het „Mansion House"- fonds begreep hij, dat hel voordcelig was zonder werk to zijn en besteedde hij voq' tijd in 't mceloopcn met optochten, en 't rammelen van collecteerbussen. Hot meisje, dat hij voor 't oogcnblik koos, lag onder de verplichting hem Zondag te Irak toeren op gebakken ossenhiel en geurig gestootden pens, terwijl hij gedurende de andere dagen klaplicp in de gaarkeukens o£ andere weldadighoidsinrichtingcn. Doch do week voor „Bank-Holiday" was zoo slecht voor Tom geweest, dat hij er werkelijk toe gekomen was, een paar kar weitjes aan te nemen. Zoodoende bezocht hij Vrijdagavond voor den feestdag Klein Petticoat-steeg in een alles behalve aange naam humeur. Het was er dien avond druk. Aan iedere kraam waren uitgestald hoeden van allerlei vorm en grootte. De fabrieksmeisjes stonden in opgewonden groepen en rinkelden haar zuur verdiende spaarduitjes in don zak van haar rok. Ada Jones stond op eenigen afstand van allen. Haar wangen waren rood van opwinding, want zij was bizonder gelukkig geweest Een vriendelijke oukleerkoop had haar de voor keur gegeven op een prachtigen hoed een hoofddeksel dat in pluche alle kleuren van den regenboog ten beste gaf en boven dien versierd was met een veer, die alle mogelijke professoren in de natuurlijke his torie niet zouden kunnen thuis brengen. Zij stond in diep gepeins en moeilijke be rekening, toen Tom Barnes haar aansprak mot een por in haar ribben, dat haar bijna deed „verschieten", zooais ze het later uit drukte. Er bestond heel weinig kans, dat Ada ooit haai- bedreiging zou waar maken en Tom in de goot zou gooien, integendeel, zij \vas dien avond vriendelijker dan ooit. Wat toch kwam pen mooien hoed er op aan, die al de andaren in de schaduw zou stollen, zonder een jongen aan den arm te hebhea, die allo andere meisjes geel en groen van nijd maakte? De twee stonden elkaar grinnekend en knipoogend aan te zien. Tom tapte een paar ruwe grappen en pakte Ada bij de kin, en Ada. werd nij dig en. beval hem „uit te snijden". Zoo gaat het toe in een typische Oosteind ver liefdheid en hofmakerij. De dag was vree- sclijk warm geweest. Ada was moe en haar ocgen heel zwaar, want die week'had zij van den vroegen morgen tot den laten avond gewerkt, teil einde voldoende geld te kun nen sparen, voor het koopen van haar nieuwen hoed en orn haar lieven Tom te kunnen trakteeren op de vele borreltjes, die hij noodig zou hebben, als hij met haar uitging. Na een korten tijd haalde zij' Tom over haar te volgen naar de trappen aan het eind der straat. Dat was de uitgekozen plaats voor verliefde paartjes en zij zaten daar in den koelen schemer. Van tijd tot tijd vielen Ada's moede o-ogen bijna toe, en zij voelde grooten lust, om haar hoofd op Toms schouder te leggen, om te slapen. De frissche avondbries speelde om haar voorhoofd en droomerig,'hoorde zij in de verte het geschreeuw dor venters en het gepraat in de naastbijzijnde herberg. Door -een portico waren de trappen waar zij zaten voldoende overschaduwd. Naderhand wist zij heelemaal niet hoe lang zij had geslapen, maar zij ontwaakte met een schok, stijf en koud. Iemand keek naar haar van de onderste trede en beval haar op norschen toon weg te gaan. Zij zag om naar Tom, maar ontdekte, dat zij alleen was. Langzaam en moeilijk stond het meisje op en ham- hand aan haar „Wat wil u dan doen?" vroeg ze bevend, „Wil u een doode gevangennemen?'' „Neen, juffrouw, ik wil haar doen be graven." „Begraven?" herhaalde ze. „Maar er is niemand, die dat kan doen." „De menschen van deze stad." antwoordde de rechtsgeleerde, „zijn wonderlijk van amd. Ze beginnen honderd dingen, en maken niets af; maar ik ben anders. Ik ga niet weg, voor ik klaar ben." „Meneer," zei m verbaasd, -ils 'u-mand, die haar ooren niet vertrouwt, „wil a mijn. moeder laten begraven? Niemand zou haar willen aanraken. U is een waar christen." „Welncen," zei hij, „ik kwam om Anne Heston te vervoeren en dat zal ik doen. Daarna ging hij naar buiten. Juliana begon, nu ze alleen was, haar doode te verzorgenToen 'de begrafenis dooi de zorgen van den rechtsgeleerde was afgc- ioopen, sprak Juliana: „Meneer, ik kan u niet genoeg danken voor uw groote goedheid voor de armen en eenzamen. Ik heb geen, woordenmaar de lieer zal er u voor beloonen Ze boog zich voorover om zijn. hand tc kussen; maar hij weerde haar af en sprak: „Zaken, enkel zaken. Ik doe mijn zaken al tijd af. Ik ben er nu nog niet mee klam. Er is nog iets waarvoor gezorgd moet vvoi- (•](--n die onnadenkende menschen hier ma ken niets af wo kwamen hier om de oude vrouw te vervoeren en de jonge m vuilig heid te brongen. Ik moet je ergens brat gen, waar j© geen last zult hebben van da voorhoofd brengend, ti ach tie zij haar ver warde "gedachten te ordenen. Zij viel half van de trappen en kwant terug in de straat, die schitterend was verlicht. Toen herinnerde zij zich den mooien hoed en hoe zij dien van avond moest koopen en slak do hand in haar zak. Boze was leeg. Do roode zakdoek, waarin in een punt een goudstuk en eenige koperen geldstukken waren geknoopt was met geld en al verdwenen. Zij schudde sh'selmatig haar zak en dan kwam de schok van het groote ongeluk en de over tuiging, dat Tom haar bestolen luid. Tom, voor wien zij 'had gewerkt, gezwoegd en gespaard. Ada voelde zich als vernietigd. Zij vloekte noch weende, zij sleepte zich voort naar een stoep ca zat daar, ongeluk kig ineengedoken, het hoofd in de handen, vaag zinnend op wraak. Den volgenden avond was betaaldag. Arme Ada werd bijna gek door al het geklap en gebabbel van de andeion over do kleur en den vorm van den nieuwen hoed, en over de vraag, waar den Maandag iloor "te brengen, op Ikunpslcad Heath ot Wanstead Flats. Niemand wist 'I tol nog toe van haar ongeluk, het was in ham- hart besloten. Had zij haar wedervaren aan iemand medegedeeld, dan zou zij verachte lijk „groen" genoemd worden, en do sym pathie, waarnaar zij zoo snakte, zou haat zijn onthouden. Bovendien zou Toms waaide en waardigheid eerder zijn toegenomen. Lan delijk was het haar beurt om baar loon Ie ontvangen: 8 shilling en G stuiver voor oven-werk. De anderen prezen haar en noem den haar een geluksvogel. En toen zij zwij gend en met ecu boos gezicht wegging, begonnen de anderen gissingen te maken over de kleur en den vorm van baar uien wen "hoed. Zij rende evenwel op straat naar den naasten lantaarnpaal en rustte er legen als om steun. Toen nam zij een Shilling uit haar zak. Waarom zou zij haar verdriet niet verdrinken? De herberg zag er heel aanlokkelijk uit; er was voor haar toch niets meer te verliezen; want, in plaats van Maandag een voorwerp van bcwon dering te zijn, zou ieder smalend naar baat wijzen. Weer keek' zij naar tiet geldstuk tot nu toe was zij nog nooit lit haar heale loven dronken geweest. Zij' wist er te veel van en herinnerde zich altijd, "hoe ze mor gen aan morgen de krakende trappen af- sloop, terwijl vader en. moeder nog hun roes uitsliepen. Maar juist nu hunkerde zij naai- dien zwaren slaap. Op datzelfde oogcn blik bespeurde zij juffrouw Blank, vlug naar de kamer van de fabrieksclub ioopond. Of schoon in het algemeen 'Oost-Londcn 's avonds veiliger is voor jonge dames, dan West-Londen, ditmaal had Willy geen re kening gehouden met de loszinnige stem ming der lagere klassen, kort voor een „Holiday". Snel stapte zij voort, doch werd spoedig bestormd met een vloed van lief- koozingen door de halfdronken leegloopers aan 't eind der straat. Onmiddellijk schoot Ada haar te hulp. Zonder een woord greep zij „haar jonge dame" bij den arm, en trok haar door de sterk aanwassende me nigte, terwijl haar ellebogen en nu en dan zelfs haar Vuisten goeden dienst bewezen. Willy wist niet, of ze boos moest zijn of lachen over de ernstige berispingen haar door haar leerling toegediend. „God wat ben jc nog groen," stootte Ar(a uit, toen zij de veilige zijstraat bereikten, waar de club was. „Ik hoop, dat je beurs niet is gerold?" Willy knikte en .toen dacht Ada wem- plotseling aan haar eigen groot verlies. Eigenlijk had zij er heelemaal geen zin in, om de eenige bezoekster te zijn van ie dub, die bij gelegenheden als deze verlaten was, maar een zeker gevoel van beleefd held deed haar blijven. „Wil je mij naar het station brengen?" vroeg Willy als door een plotselinge inge ving gedrongen. Ada knikte. Zij keek scherp naar „haar jonge dame", in diep gepeins en zei eensklaps: „Je kunt Maandag on mogelijk op je zelf passen. Kom met mij jaloersche juffrouw Chipling of haar vrr- liefden man." „Mij?" vroeg Juliana. „.Taj u. Maak u klaar en lien zwarten meneer ook, want ik geloof, dat hij ook in het oordeel was begrepen. Hier heb ik een rijtuig voor hem. Hij zette een. mand opea; en loen ze floot, vloog de raaf er in. Maar ze wachtte evtn voor zo het deksel dichtdeed. „Moeten we gaan?" zei ze, terwijl ze om zich heen keek. Al was het ongezellig en armoedig, het was haar eenige tehuis. Shakelby schraapte zijn keelhet scheen wel, dat hij ongeduldig werd. ..ra, u moer gaan," antwoordde hij. .ik heb u toch gezegd', dat ik alles afmaak, wat ik begin. Haal uw hoed Ze gehoorzaamde hem; en r,c gingen samen naar buiten. Ze liepen langzaam, zo was te zwak om gauw te loepen, te bedroefd om er vee] «an te geven, waarheen ze ging of -.vat. er ge beurde. Pas toen ze de stad binnenging! n, vroeg ze: „Waar brengt u me mar toe, meneer naar de gevangenis?" „De gevangenis?" antwoordde hij. ..We', men kan maar niet in de gevangenis ko men, als men wilNeen, ik zal u naar dat huis op den hoek brengen," Het was al avond; dc lantaarns werden hier en daar aangestoken. Toen ze den hoek om gingen, keek Juliana op om zien naar welk soort van huis ze gebracht werd. Ze zag dat het een eenvoudig hoerenhuis, was. „Dat is uw eigen huis. meneer!" riep ze. naar Wanstead Flats. Ik zal je trakteeren en je vrijhouden hij de sluiverskramen, de dikke dame, dc meermin en zij hield op, ademloos van opwinding en ratelde met haar acht shilling en zes stuiver in Willy's gezicht. En zoo gebeurde het, dat Ada Jones toch nog door allen werd benijd 011 bewon derd op „Bank-IIoliday" en dat zij Tom Bar nes ontmoette, zonder hem in dc goot te gooien, want was zij niet in beier gezel schap dan hot zijne? Naast haar groote belaslingplannen heeft de regeering, zooals men weet, ook kleine re 'plannen. Zij wil een wijziging van de wot op de registratiebelasting, ten doel bobbende vooral den inbreng van zaken in naamlooze vennootschappen enz. 'te belas ten. Zij wil het zegelrecht op effecten ver- hoogen. Zij wil den accijns op suiker ver lagen en dien op gedistilleerd verhoogen. Reeds geruimen tijd geleden zijn de „Voor- loopdge Verslagen" van de Tweede Kamer over die wetsontwerpen verschenen. Dat wij daarop thans nog eens He aandacht ves tigen, heeft in hoofdzaak zijn reden daar in, dat de/.e wetsontwerpen, vooral de laatste twee, bij dj najan.mdebat.ien in hel parlement vermoedelijk nog al eens tei sprake zuilen komen. Wij zeggen vooial de laatste twee, omdat de onderworpen van de eerste twee nicl in staat zijn de groote menigte zoo 'in be weging te brengen. Over het eerste wetsontwerp werden dan ook in het voorloopig verslag vooral tech ndsche bedenkingen gemaakt, diio waar schijnlijk tot wijzigingen zullen leiden, en er werden beschouwingen gegeven om te betooger., dat wat men met deze wet vooral wilde bereiken ontduiking van mutatie recht tegen te gaan niet zou kunnen be reikt worden zonder onbillijk' te zijn. Ook over 'de verhooging van het zegel recht van effecten is het voorloopig verslag vrij sober. Men achtte deze verhooging een daad Van willekeur, men een andere „mon" wel te verstaan wilde liever oen beursbelasting, en men gaf opmerkingen over techniek en onbillijkheden in de toe passing ten beste. Doch nauwelijks begint men over klare met suiker of de hartstochten worden wak ker en dezelfde commissie van rapporteurs, die eerst zulke kalme verslagen kon leve ren, moet nu van de hevige golvingen van het debat in haar deftig proza een beeld geven AVij spi'eken hier van klare fnet suiker of gelijk het deftiger heet van gedis tilleerd met suiker, omdat deze twee wets ontwerpen inniger verbonden zijn dan de andere. Om den accijns op suiker te kun nen verlagen, wil de regcering de accijns op gedistilleerd verhoogen. Wa.nt een rogee ring als zij die op vermeerdering van belaptkigopbrengfet uit is kan zich de weelde niet veroorloven vap te verlagen zonder direct een a,equivalent in een ver hooging daarnaast te stellen. Juist tegen aancenlcoppeling van de beide accijnzen ko men echterat direct een groot aantal leden op. De Sbaten-Generaal, zoo meenen zij hadden met die willekeurige samenkop peling niets te maken en moesten elk ont- w-erp op zichzelf beschouwen. Velen wilden wel een aecpiivalent, maar niet dit aequivalent. Zij wildon verhooging van directe belastingen of een Wchrsteuer. Anderen wezen er op, dat 'te regcering zelf becijferd heeft da.t het tekort, ontstaan door de verlaging van den suikeraccijns, binnen enkele jaren tengevolge van groote toeneming van het suikergeKruik tot een overschot zou, worden en dpt dus slechts tijdelijke belastingverhooging noodig zou zijn om de verlaging van den suikeraccijns mogelijk te maken. Weer andere leden be weerden precies het tegenovergestelde. „O, goede regeering," zeiden vele leden, „Zeker," antwoordde hij. „Hoe za' ik we ten, dat u die goeie juffrouw Chipling niet hindert, als ik u niet in. het oog houdt Toe, meisje, sta op I" Hij greep haar, anders zou ze gcvu'ien zijn, en geleidde haar naar huis. „Blijf staan, meisje. Ik kaa u en den zwarten meneer .liet beidon dragen. Kom, Sara Hij deed de deur open. en Sara kwam op zijn roepen aanloopen,. „Kom," riep hij, „hier is iemand, die je hulp noodig heeft. Maak gauw wat bouil lon klaar!" Hij zette het schreiende meisje op een. stee'. „Kom, kom, schrei niet. fk had jaren geleden een dochter; ik heb haar v»rlo ren Hij snoot zijn neus tang en luid „Ik heb er altijd over gedacht een ander tot mij te nemen alleen voor mijn voor deel." Maar sommige menschen zijn nooit tevre den. Juffrouw Chipling (die er zeker van was, dat ze de besmetting had opgedaan, en dus in bed was gaan liggen) was zeer ver ontwaardigd, toen ze de tijding vernam, ifin wel om drie redenen, ten eerste, omdat Anna Hosten aan geen andere ziekte 'dan honger was gestorven; ten tweede, omdat Juliana goed bezorgd wasen ten derde om- lat de heer Shakelby weer een dochter had „gij verplaatst den accijnsdruk'van een nuttig en voedzaam artikel (suiker) naar een schadelijk product (gedistilleerd). „O, slechte regcering," zeiden „verschil lende zijden," „gij verplaatst den accijns druk van sterkere schouders (want alleen dc :meer-gogoeden zullen van suibcr-accijns- verlaging profiteercn, daar zij alleen, even veel suiker etende, minder zullen hebben te betalen) naar de zwakste' (want de jene veraccijns drukt alleen op de lagere kringen der bevolking.)." M'en ziet het: do hoeren zijir het roerend oneens. En niet minder oneens is men hel ov'er den ethische» kant van do kwestie, ov'or de vraag of de staat wol moer „geld mag slaan" uit het gebruik van gedistilleerd, wat zoo maar zonder meer „een zonde" genoemd wordt. Velen geloofden niet, 'dat het drankver- bruik zal verminderen door de verhooging van den accijns; zij betoogden dat deze accijns drukt op den werkman, dat dc ver hoogSng van 7 millioen dus beteekent een vermindering met 7 millioen van do ujt gaven ten behoeve van het gezin van den werkman, dat vervnlsohing en vermeerde rang van do smokkelarij gevolgen van de v'ertiooging zullen zijn en (lpt do staat zoo doende hoe langer hoe moor belang bij den drankhandel kreeg. Bovendien kwamen zij met statistiek. Natuurlijk kwamen de voorstanders van hot wetsontwerp ook met „statistiek". Deze is nooit zoo elastisch' als uij de drankkwes- tie. En zij betoogden, dat de staat alleen mót de afschaffers kan zijn. omdat afschaf fing leidt tot meer algemeene welvaart. Niet alleen de arbeiders drinken jenever. Voor hen zou het gevolg alleen zijn, dat hun zakgeld in minder jenever werd omgezet, niet dat er o'p hot huishoudgeld werd be knibbeld. En indien de borrel' niet 'duurder maar kleiner of wateriger werd, zou dat zeker van een drankbestrijdersstrndpuntniiet bezwaarlijk geacht worden. Ten slotte was 'blijkbaar niemand over tuigd, gelijk te denken was. Vele leden verwachten wel vermindering van alcohol gebruik van den (maatregel, doch tevens nieuwe ellende in Jhefc gezin van den drank- misbruik-maker. Toch zouden zij voorstem men bij gebrek aan beter aequivalent voor de suferaccijnsveriaging. En natuurlijk' vroeg men van alle kanten, als steeds, om gegevens over overeenkom stige toestanden in het buitenhuid. Van sta tistiek krijgt men nooit genoeg. Niet zoo heftig als de strijd over de je never- was de strijd over de suiker. Dóch ook hier waren alle meerlingen vertegen woordigd. Al dadelijk de ietwat overbluf fende meening, dat de uitspraak, dat suiker zoo goed voor'jdo volksvoeding was, ge schreven moest worden ,op de rekening van reel a mem aken.de suikeif atorik'anten Hiertegenover kwamen natuurlijk! Vele an dere leden met een loflied op dc suiker en een strijdlied tegen de saccharine, die som mige 'radicale loden maar kortweg buiten de grenzen wilden houden. Zeer oneens was mem het over de 'vraag hoever men met de verlaging van den accijns moest gaan, al waren velen voor verdere verlaging. En haan kwam weer met statistieken, de pen om te lietoogen dat het suikerverbruiki niet zoo erg zou - kunnen toenemen, dei ander om hot tegen overgestelde te bewijzen. Ten slotte kwamen fenkble leden nog met nieuwe voordealen yan do accijnsver laging i vermindering van den smokkelhaa del en (door pieeidere vraag naar suiker) toeneming van de ihfetenctuilluur, „welke hier te lande, nu de graanjbouw mandei loonend is, vooir de kleistreken van zoo hooge betcekemis is." Men vroeg overgangsbepalingen en na dere regeling van den accijns voor stroop en Voor druiVensuiker. Enkele leden wanen bezorgd Voor do magen Van bonbons, fondants, geléos, ule vellen, enz., etende mensdhen, waarbij de zen veel druivensuifcefr te slikken krijgen. „Kan het waai- zijn zoo vroegen deze „Sommige leden" dat, evtanals inDuitscili- larid het gerial is, ook' in Nederland tol 60 a 70 pot. aardappolstroop in die zee tiglhcden voorkomt?" Van liet Ilof. Gisternamiddag te 3 uur kwam, zooals reeds met eeri enkel woord bericht werd, II. M. de Koningin Moeder, vergezeld van jk r v. il. Poll. jhr de Ranitz en baron van titvrum, te Naarden aan orn de tentoonstel ling van Gooische oudheden op 't stadhuis te bezichtigen. H. M. werd door de Harmonie verwelkomd met 't oude Wilhelmus, Aan de stoep van 't raadhuis werd H. M. begroet door den burgemeester, en een dochtertje van den beer van Dishoeck bood H M. een ruiker aan H. M. werd door ds. T. W. Drijver do tentoonstelling rondgeleid. Bijzondere aan dacht schonk H. M. aan het oude porselein, de oude kleederdrachten en de kerkelijke kunst. Na afloop van het tentoonslellingsbezoek begaf de Koningin-Moeder zich naar de groote kerk, waar de heeren P tl A. van Aken en ds. T W. Drijver 11 M. rondleidden. De heer H. V. P Seh' onderbeek gaf intussclien eenige nummers op het orgel ten gehnore. II, M. toonde zeel belangstelling bij hot borstbeeld van Stadhouder Willem III. bei middeleeuwsehe beschilderde plafond en het koperen doophek Zij sprak baar leedwezen uit, dat het oude koorhek niet meer >n zijn ongeschonden toestand aanwezig is, Ds. T, W. Drijvp sprak een afscheid-.woord en eindigde met de beste wensehen voor tl. M. en het Koninklijk Huis. Te halfvijf vertrok H. M. weer naar Soestdijk. De Koningin en do Prins in Vecklcnlinrg Men meldt uit Strelitz aan de »N. R Ct Koningin Wilhelmina en Pr ns Hendrik hebben een rijtoer door Mecklenburg gemaakt toen zij van bun lan igoed Dobbin naar Raben- steinfeld gmgen om aan de feestelijkheden ter gelegenheid van de onthulling van een gederikteeken voor de Groothertogin Alexan drine, de grootmoeder van Prins Hendrik en zuster van Keizei Wilhelm I, deel te neigen De Nederlandsche voistelijlm peisnneil reden eenige van de schoonste en vruchttum-, ste streken van het land door; helaas was int weder mei altijd even rustig. Eens we onderweg van paarden vei wisselt! Te Rabensteinteld rijn in bet gevolg san hot Nederlandsche vorstelijke eclitticu, grootmeesteres baronesse van llardenbioek de hofdame vari Bunnaniit barones Uenget's' de grootim-ester baron Sirtema \an Grove' stins, de kamerheer gra t van Bylariilt, de adjudant luitenant ler zee jhr van Jlüliler de hofmaarschalk von Büh.w Stolle en dienstdoende adjudant baion van Heemstra. In de at eloopen dage. t addon er in bob bin hertejnch en plants in het geheel werden er 5 betten geschoten. Als ga-a van prins Hendrik maakte kaphein Biorisart van Schel- iendorf', uit Neustrelitz, de jacht mede, even- ais vele houtvesters uit den omtiek. Nu afloop van de jachtpartijen had er ten kas- teele een maaltijd plaats. De Koningin en de Prins zullen drie daaen in Rabensteinfeld blijven om dan naar Dobbin terug te keeren, vanwaar zij 29 dezer n.ar Nederland vertrekken. Tan de Gedelegeerden. Hedenavond houdt de delegatie van de Vereenigde Staten van Amerika een groote receptie in het Palace Hotel te 's-Giaven- hage, waartoe 400 ui noodigingen zijn ver zonden. Met de Hall zullen alle t eneden/alen worden gebezigd Ter receptie zullen zich solisten uit het Philharmonisch oikesl doen hooren. Zij zal worden besloten met een souper De heer Beernaen, eerste gedelegeerde van België ter Vredesconferentie, wordt heden, vergezeld van zijn echtgenoote. vvoi-r in het hotel den Ouden Doelen terugverwacht. 30 cent per regel. De versuocltllield v< rdn Ij ut dank zij de Pink Pillen. De heer Beyersbergen, Wateririgsch- straat 185, 's-Gravenhage, was altijd vprmoeitl. Het gebeurt ons soms dat wij. meerdere dagen na elkaar, opstaan met een zware vermoeidheid die op d n dag verdwijnt De heer Beyersbergen was alle ochtenden bij zijn opstaan vermoeider dan bij den voiigen avond bij zijn naar bed gaan geweest was en zijn vermoeidheid verdween niet Op acht en.-veertigjarigen leeftijd zag hij zijne krach ten tot niets teruggebracht, en hij was on geschikt eeriig werk, boe licht ook, te doen Hij had geheel en al zijn eetlust verlamt en gaf daarbij al wat hij gebruikte over De toestand van den beer Beyersbergen »a- verontrustend, h(j ging met zulk een snelheid Do beer Beyersbergen. achteruit dat een noodlottig eind niet kon uitblijven want men vond het middel !1'et om zijne krachten te herstellen. Verscheidene menschen, overtuigd van de werkdndighei 1 der Pink Pillen, raadden hem aan dezen te nemen. Zou ha", schrijft hij. »ik met de behandeling daarvan begonnen ben, heb ik beterschap gevoeld. Mijn eetlust is terug gekomen als vroeger. Ik ben onmiddellijkm krachten toegenomen en een groot gevoel van welzijn gaan ondervinden Gedurende eenige" tijd ben ik met de behandeling doorgegaan, en na eerst te hebben geloofd dal ik ver loren was, ben ik tot volle gezondheid terug gekeerd." Wat noodig is moet gebeuren men kan gevallen van verval,.z&ri hevig als dat van den heer Bi-yersbergen, niet genezen dan door bet krachtigste middel tegen alle ziekten van verval te gebruiken, d.wz. de Pink Pillen Door an Iers te handelen verliest men zijn lijd en zijn geld. Er is een zeker middel ter genezing van de ziekten die uit armoede van het bloed en uit zwakte van hel zenuw stelsel voorkomen. Dat mid lel is bet gebruik van de Pink Pillen ziedaar een laad, dien gij zonder vrees volgen kunt, daar men de bewijzen, die voldoende aanwijzen dat de raad goed is, onder uwe oogen brengt. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkvv len, neurasthenie, schele hoofdpijn, zer.-uwpijucn, heupjicht, verschietende pijnen. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per G doozen. verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Kottei- dam, hoofddepotbouder voor Nederland, cU Apotheken. Franco toezending tegen post wissel,

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6