stadsnteuwK~"" _C,N. B. et.») VLAAK DIXGËX. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Oemengd Nieuws, Sultan, in de /alen van het restaurant van liet hotel. De Twee Steden een feest gege ven waaatoe ongeveer 5(H) uitnoodigingen zullen worden rondgezonden, o a. aan de leden van liet corps diplomatique en aan de gedelegeerden ter Vredesconferentie. Op de receptie van de Amerikaan«ehe delegatie, Z: erdngavond in het Paiaee-lbvel gegeven, bevonden zich meer dan 500 ge noodigden. In het muzikale gedeelte deden zich met groeten bijval hooien: dr. Knnwa'd fpifino), AVitek (viool), Malkin (violoncel) en Muller (harp), zoomede twee zangeressen uit Londen en oen Fransch mtmologisL Na afloop was er eeri danspartij m sou per. Te vier uur was het feest geëindigd. De Koningin en do Prins In Veekleiilmrg Men meldt uit Sehwerin dd. 24 Aug. Do keizer werd bij aankomst door den groothertog en de overige mannelijke vorste lijke personen ontvangen. Prins Hendrik, die de uniform der garde jagers dioeg. werd zeer hartelijk door den keizer begroet. Koningin Wilhelmina en de overige vrouwe lijke vormelijke personen begroetten den keizer op hot paleis. Hedenavond had er een gala maaltijd plaats; de keizer geleidde de «tootbei togiu-moeder, de gioothertng kouinginWilheimina aan tafel. De keiz.er zu' tegenover de koningin en voerde een levendig gesprek met huur. Kon bezoek aan Zeeland. Naar wij \einemen, gaat de gondeltocht, die een deel zou uitmaken van vlo feeste lijkheden te Middelburg ter gelegenheid van het bezoek aan Zeeland, niet door. P.ij gelegenheid dat TI. AI. op 1-1 Sept. a.a. tien Braakman zal pas-deren zal de vis- M'lieiwkxit van Philippine en Bouelnuite, uit mills-lefts. 00 vaartuigen bestaande, met de nationale vlag in top. om één uur in den namiddag aldaar tegenwoordig zijn. Komt. het. stoomschip, waarop II. AL zich bevind., in liet gezicht, dan zal een der com missieleden het commando geven met de vaartuigen hij le draaien en" bij het passoe- ren zal met de ting van elk der vaartuigen worden gesalueerd. Bij die plechtigheid zullen ook de Burge meester met al de leden van den gemeente raad van Philippine tegenwoordig zijn. De afdeolii g Schouwen-Puiveland van Scluittcvner zal zich bij de revue in het Engelsche vaarwater door motor- en zeilvaar- tuigen doen vertegenwoordigen. Reeds dertien vaartuigen, mecrendeels motorbooten en twee stoombooten hebben zich daarvoor aangegeven. De nevue zal gehouden worden Vrijdag omstreeks 10 uur des morgens. Gemeentes- genijze Zullen de vaartuigen op een lijn ge anken! liggen. allen met de nationale ving in top. („M. C.") Dorps diplomat!(ine. Tn hotel Pnuiez heeft intrek genomen de heer De la Espi'iella, gezant van Panama bij het Nederlandsche bof. Consulaire berichten. De heer B. B. B. Borriello, bij Kon. be sluit bpnoemd tot vice-consul der Nederlanden te Napels, is nis zoodanig door de Italiaansche regeering erkend. Aan het vice-consulaat te Napels is de star] Napels als ressort verbonden. Aan den heer Borriello kan in het Fransch of in het Engelsch geschreven worden. (»Stct.) De heer II. Zalm, bij Kon. besluit benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Calumata, is als zoodanig door de Grieksche regeering erkend. Aan den post te Calamata zijn de provinciën Mes=enië, Tryphilië, Arcadié, Laeedemoriië en Laconic en het eiland Kythera (Cerigo) als ressort verbonden. Aan den heer Zalm kan in het Neder- landsch geschreven worden. (»Stct.") Onze Ministers. De minister van landbouw, nijverheid en handel, mr. Veegecs, is van verlof in de residentie teruggekeerd en heeft zijn werk zaamherlen aan liet departement hervat. (tedep. Staten van Zuid-Holland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gehandhaafd het besluit vim den Baad der gemeente Piarshil, waarbij de heer A. van Dis was toegelaten als lid van dien Baad. Yreilescon i erenti e Reuter seint uit Londen, dato 24 Aug. Minister Asquith, te Cortham sprekende, richtte daar tot «het ongeduldige deel van het publiek" de nitnoodiging, het oordeel over de Vredesconferentie op te schorten, daar als hij de zaak niet verkeerd inz et men tegen het einde van de conferentie zal ondervinden, dat de conferentie werkelijk een belangrijken slap gedaan heeft in de rich ting van de groote dingen, die het doel ervan z. ij n. De ketter der ft; ma Ossedrijver en Roelofs. In antwoord op de vraag van den hzwr Middoon in zake het in beslag nemen vun den kotter dm- firma Ossedrijver Roe lofs te Botterdam, heeft de heer Runeiman, de Engelsche secretaris van de schatkist, geantwoord, dat de geschreven verklaring, op verzoek van de douane door den rechts geleerden vertegenwoordiger van de renders ten behoeve van de officieren van de Skip jack, het vaartuig dat den kotter cpbracht, afgegeven, de reeders niet belette een oiseh tot schadevergoeding in te dienen hetzij voor het in be.-lag houden, nadat de recht bank beslist had, dat het in beslag nemen was geschied buiten do territoriale wateren van Engeland. De minister had vorder vernomen, dat den 2 Jen Juni den procureur van gedaagden vanwege de douane kennis was gegeven, welke stappen er desverlangd genomen kon den worden om de verbeurte van de boot te betwisten'. Sinds dien had hij kennis ge kregen van een cisch lot teruggave van de hoot, uit naam der reeders ingediend. De handelingen tot. prijsverklaring van de boot hebben nu lnm gewone Beloop. Den 2-ien dezer had de minister vernomen, dat 'tem be hoorlijk meegedeeld zou worden, waaneer die handelingen genoeg gevorderd zouden zijn om het voor hem noodig te maken stap pen te nemen tot verdediging ervan. Cercle International. De heer I. A. A. H. de Beaufort zal Dins dag 27 dezer in de Cercle International spre ken overLes blesses sur les champs de bataille autrefois et aujourti'bni. Ken belangrijke ksvestie. Tn de Zaterdag te Groningen gehouden raadsvergadering kwam in behandeling een voordracht van B. en AV., waarin het vol gende wordt voorgesteld 1. dat door de gemeente zal worden aan gelegd een eigen bron waterleiding ten be hoeve van den publiekcn dienst, en. van do in gezetenen, zulks met gebruikmaking van cle wise d'eau op de gronden, te Ilaren, waar van de gemeente zich reeds dbn eigendom hooft verzekerd, en naar de plannen, in hoofdlijnen aangegeven door den destijds ge- raadpleegden deskundige 2o. B. en IV. uit te noocligcn den Baad de noodigc bestekken e,n voorwaarden met tcekeningen en begrootingen van kasten nnn te bieden, vergezeld van zoodanige \oorstoi- len als door gemeld collego noodig woidon geacht' om tot den sub 1. bedoelden aanleg te geraken; 3o. 1). en AV. uit. te noodigen over do wijze van exploitatie der sub 1 oedoelde bronwaterleiding den Baad van advies tc dienen, ook met het oog op het denkbeeld om de taak der gemeente inzake do water voorziening, zoowel voor den publieken dienst als ten behoeve van 'do ingezetenen, geheel in overeenstemming met dJe publiekrechter lijke bevoegdheden te vervullen. Na eenige discussie en nadat eenige mo ties waren verworpen, werd de voordracht met één stem, die van mr. Cohen, aange nomen. Kat. Congres voor afschaffing van den nachtarbeid in het Bakkersbedrijf. Verschenen is het programma van het nationaal congres voor afschaffing van den nachtarbeid in het bakkersbedrijf, van welk congres we de voornaaste bijzonderheden mededeelden. Het wordt gehouden op 24, 25, en 26 September in het gebouw «Tivoli" te Utrecht. libertair en Communistisch Congres. Men meldt ons uit Amsterdam dd. 25 Aug. Het internationaal liberta-r en communis tisch corgres, dat deze week alhier in het gebouw »Plancius" wordt gehouden, is gis teravond aangevangen met eene huishoude lijke bijeenkomst van vertegenwoordigers of afgevaardigden van vereenigingen uit de ver schillende landen der wereld (waartoe de pers geen toegang had) en heden voortgezet met eene openbare vergadering inden kleinen tuin van het gebouw. Bij de opening werd door een der mannen van de Nederlandsche Anarchisten-vereeni- ging medegedeeld dat op het congres ver tegenwoordigd waren afgevaardigden of voor mannen van vereenigingen of partijen uit Amerika, Argentinië, Italië, Servië, Rusland, Bohemen, China, Oostenrijk, Duitschland, Frankrijk, Spanje, Enz eland, België, Zwitser land en uit Nederland, waarna hij dadelijk het woord gaf aan dr. Friedenberg (Duitsch land). Deze en na hem meest al de andere spreker*, brachten groeten van partijgenooten aan Hollandsche en de overige vertegenwoor digers van partijgenooten in de versch llerule werelddeelen over, om daarna aan te dringen op de beoefening van het Esperanto, opdat men in een volgend congres elkander in den taal zou kunnen toespreken. Wij zuil n geen vmslag geven van de redevoeringen, door om gedurende twee uren staan le aangehoord. De enkele stoelen rijen waren meestal door vrouwen bezet. Behalve dr. Friedenberghoorden wij den Italiaan AlatestaMarmamle (Frank rijk), P. Ramus (Engeland), den jeug digen Rus Rogdaeff, Emma Goldman (Ame rika), den vurigen Belg Emii Chapelier, Peter Moenoewitz (Servië) en K. Vohnyzek (Bohemen). Uit aller meer of minder lange toespraken bleek dat het proletariaat van cle theorie der sociaal-democraten geen heil te verwachten had, en dat verbetering der oeconomische toe standen alleen van het anarchisme kon ver wacht worden, omdat deze partij ijvert voor de algeheele vrijmaking vart het individu Dr. Friedenberg herinnerde er aan hoe Bebel op het congres te Stuttgart gesloft had op de" ontwikkeling der sociaal-democratie in Duitschland, doch dat diezelfde pat tij niets dan schijnvertoon tentoon spreidde, daar zij geen enkele staatsmacht weet te breidelen en niets werkelijk goeds voorden arbeider weet te verrichten Bebels patriotisme kan den anarchist niet bekoren, evenmin als de middelen welke de sociaal-democraten aanwenden om oeoo nomisch vrij te worden, daarom was helde taak der anarchisten op te treden tegen de heerschappij der bourgoisie, en openlijk ver zet aan te teekenen tegen hét militarisme. Het mi Dieu, ni maitre' moet weder in de vaan der anarchisten prijken, en daarnaastweg met privaat eigendom," want zoolang dit ge handhaafd blijft, blijft ook de staat5-i(U'e bestaan, en daarmede alle hinderpalen die het anarchisme tot verwezenlijking van het groote beginsel algeheele vrijmaking der menschheid in den weg staan. De Italiaan Aletesta waarschuwde niet te gelooven aan profeten, of verlossers, maar raadde aan dat men vrij wilde worden, zich zelf vrij moest maken. De Franschman Mannende, na de vredes conferentie als eene comedie geritlriculiseenl te hebben, veizekerde dat bet in de Fransch e republiek geen zier beter toeging dan in eenig andere monarchie, want dat in Frank rijk nog menig broedet in de gevangenis zuchtte, die gaarne op dit congres tegen woordig was geweest Hij hoopte dat hiel de hoeksteen zou gelegd worden voor het gebouw der algeheele vrijmaking. P. Rasmus (Loriden), een vergelijking makende tusschen de Flaagsche Vredes-Con ferentie en het Congres te Stuttgart, zeide dat beitien de Staats-ideeën huldigden, en dat daar lijnrecht de ideeën der anarchisten tegenover staan. Troelstra heeft te Stuttgart geroepen Er onder met de anarchisten, maar wij roepen leve de anarchie. AVij verzamelen deze week de bouwstoffen voor en geven de richting aan waarin de vrij making van hetindi.idu komen kan en komen moet, en willen in de allereerste plaats het militarisme verban mm. De Rus Rogdaelf stelde allereerst de p litieke tu est a uit van zijn land in 't licht, om aan to toonen dat de klassenstrijd daar pas aan va gt liet Russische volk, zeide hij, is niet anarchistisch doch liet wordt getergd en vallen daarom de anarchistische beweging bij. Thans heer-elit er ((ogenschijnlijk rust. doch dat komt omdat de voormannen der beweging gedood zijn. Een nieuw tijdperk zou aankomen, ook voor Rusland, want in Duitschland en Oostenrijk wordt de invloed der Russische revolutie reeds gevoeld. Emma Goldman (Amerika), Eu»11 Chape lier (België;, Peter Moenoewitz (Servië) en K. Voknyzek (Bohemen) ea anderen hielden Mie korte toespraken waarin de anarchie ver heerlijkt werd als de alleen zaligmakende idee brengen voor de vervulling der nooden en behoeften der arbeiders. Te 5 uur ging de vergadering kaltn uiteen. Er waren enkele politiemannen in burgerkleeding aanwezig. In de nftinidilagzitting deelde Thenar uit België mede, dat aldaar een Waalseli anar chistische oiganisatie was opgericht, terwijl andere departementen de solidariteitskwestie n de zorg voor deserteurs op zich genomen hebben, Fohrusec -uit Bohemen zeide dat de Cze- gische beweging krachtig is en 70 atdee- lingen aangesloten zijn. Verschillende afgevaardigden spraken nog omtrent de beweging in hun land. Bond van jonge joden. In het „Gebouw voor Kunsten en A\ e- tenschajojpen" te Utrecht werd gisteren een vergadering gehouden tot stichting van een bond van jonge Joden. Zestig jongelieden waren opgekomen. Na lange debatten werd besloten een organisatie in het leven te roe pen, welke naar het wapen der Makkabaeers „Makbi" (de hamer) heeten zal. De ver- eeniging, waarvan de leden tusschen 1G en 21 jaren oud moeten zijn, beoogt het op wekken en levendig houden van het Joodsch nationaal bewustzijn. Dit doel tracht zij te bereiken door het beoefenen en verspreiden der Hebreeuwsche taal, het bestudeeren van Joodsche traditie en geschiedenis on aard rijkskunde van Palestina, het organiseeren van Joodsoh-sociale bijeenkomsten, en het opleiden dor jeugd, teneinde haar geschikt le maken, om later voor het Joodsche volk- te kunnen arbeiden. De afgevaardigden, die uit verschillende deelen des lands waren saamgekomen, zui len nu overal afdcelingen stichten van eren bod. De contributie zal zeer laag worden gesteld, om algemeene toetreding mogelijk te maken. Tot leden van het bestuur werden geko zen: cle heer Al. van Sou (Deventer), voor zitter; de heer Budolf Cohen (Deventer), secretaris; on mej. Flora do Pool (Amers foort), penningmeesteres. Talrijke begroetingstelegrammen waren in gekomen o. a. een van den veldclag dor Rein-Levon-Bewegig te 's-Gravenhage Ook de Joodsche onderwijzers uit Utrecht woon den de vergadering bij, en namen een werk zaam aandeel aan do voorbereiding. Yreemdel i ngen verkeer. Men schrijft ons uit Arnhem, dd, 25 \ug. Héden en morgen vergadert hier de Bond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland. Gisteravond had de gebruikelijke ont angst door B. en AV. op het stadhuis plaats, waarbij de burgemeester jhr. mr. dr A. Röel hoofd bestuur en afgevaardigden welkom heette, de eerewijn rondging en de voorz. van den Bond, de heer P. de Graad' uit Utrecht, de vriendelijke woorden van den burgemeester beantwoordde en dank zei voor de ontvangst. Vervolgens werden de heeren gecomplimen teerd in Musis Sacrum" door den voorzitter van V. V. V." te Arnhem, graaf van Lim burg Stirum, tot wien de lieer De Graad ook eenige woorden van dank richtte. In het park had daarna een concert plaats, waarbij de Arnli. Maimenzangvereeniging hare «mde- werking verleende. Het weder was intusschen wat te friseh voor het park, zoodat velen liet café-concert in de zaal bijwoonden. Hedenochtend werd de algemeene verga dering in café Riche geopend door den heel de Graad. Uit het jaat-veislag bleek o.a. dat het bestuur in het afgeloopen jaar vooral streefde naar versterking der geldmiddelen en dan ook f1200 van de S.S en flOOü van de H. IJ. S. M. als subsidie mocht ver werven. Ook verhoogde de Hotelhoudersbond zijn subsidie tot f 200, Opgericht is een informatiebureau te Utrecht waar.oor f800 is uitgetrokken. Vijf vereenigingen maakten zich los van den Bond en 6 traden toe. De Bond telt 57 vereenigingen met p m. 12000 leden. De heer v. Eijsden, Utrecht, trad af als secretaris de voorz. neemt tijdelijk zijn functie waar Het bestuur erkent dat bet Bondsorgaan niet is wat het zijn moest Al gemeen is de behoefte aan een beknopten gids voor Nederland. Het informatiebureau is in Mei geopend er is reeds veel gebruik van gemaakt. De rekening, die evenals het jaarvers'ag werd goedgekeurd, sluit met een saldo van f 152,417, terwijl er een deposito is van f2566. De ontvangsten bedroegen f3802, met een saldo van f 177 over 't vorig jaar, de uitgaven f1173 (aan contanten). Als plnats voor de alsr. verg. in 19(8 is Veendarn aangewezen. De heer P de GraafT werd bij acclama ie tot bestuurslid herbenoemd. De onderwerpen »l)e financiën van den Bond" en «Samenwerking der verbonden Vereen-gingen wei den door den voorzitter ingeleid. Hij betoogde, dat liet zjjn vrucht zal dragen, meer donateuis te z.ien te wer ven, o.a. de gemeenten, die rechtstreeks voordeel hebben van bet vreemdelingenver keer. Vroeger brachten de donateurs f800 a f900 en nu f3500. Spr. drong voorts aan op samenwerking der vereenigingen bij het maken van reclame. Het voorstel van het bestuur om het contract betreffende het orgaan van den Bond te continueeren. gaf den heer Kakofky, Amsterdam, aanleiding om afschaffing le bepleiten, omdat het orgaan een prul is De heer Van Aggelen, Delft, zeide. dat gebrek aan ruimte oor/aak is van de onbelangrijkheid. Als de advertentiën meer gaan opbrengen, zal de courant ver groot worden. De heer Kalsofsky meent, dat men beginnen moet met het blad beter te maken, dan zullen de advertentiën wel komen. De heer Foekeman, Arnhem, wil in de afdeelingen correspondenten aanstellen. Het bestuursvoorstel is ten slotte aangenomen geamendeerd met het denkbeeld-Fockema. Het voorstel om f 3500 uit te trekken voor een reclame in Amerika 50,000 ex is aangenomen. Het voorstel van den beer Prakke, Nijmegen, om van zijn album »M- oi Nederland" een tweede editie te subsidieeren, is nog aanhouden tot morgen. liet b -stuur praeadviseerde, wèl het patro naat over de uitgave te aanvaarden, maar geen subsidie te geven. De hond zou wel zooveel mogelijk de verspreiding in de hand werken. De he -r Prakkp stelde toen voor, dat de Bond de ver.-endk sten naar het buiten land voor zijn rekening zal nemen. Zooals gezegd is, wordt hieromtrent morgen beslist Omtrent het voorstel van «Zutphen Voor uit" om, in vereenigmg met A. N. AV. B„ Autoclub, Alg. Nederl Verbond, Hotelhou dersbond enz., te korrieri tot een Algemeen Nederl Reclame- en Informatiebureau, werd op voorstel van den voorz besloten, een commissie te benoemen, die een lijst van vereenigingen, die mee kunnen werken, zal opmaken en de zaak verder zal voorbereiden. Arnhem werd als vestigingsplaats voor zulk een bureau het geschiktst geoordeeld. De vergadering werd nu geschorst tot morgen. Hedennamiddag werd het kasteel en park Rosendael bezichtigd. Hedenavond gemeen schappelijke maaltijd en daarna concert in de Buitensocieteit. nadere bijzonderheden verwijzen wij rmar achterstaande advertentie. Dir. bel Invocrr. en Ace. Bij de dir. belastingen is verplaatst in gang 1 September: C. Tjaden rijksklerk 3e kl. van Enschedé naar Arnhemeervol ont slagen ingang 1 September R. Unlabeling, komm. lo kl. te Groningen. (AVbl. v. d. Adm. d. 'd, b. enz.") Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens hoofdakte is o.m geslaagd de heer E. II. Rt-ijtiers van hier. Banier Oranjevereeniging. In cle étalage-kast dei' firma Singer-Maat- schappij alhier is geëtaleerd de nieuwe banlei der Oranjevereeniging. Dit is door een name geborduurd op een Singermnchine naar een ontwerp van den heer Loef de Meijer Het is in den vorm van een schild, zwart met gele randen (de Schiedamsche kleuren) en vertoont in het midden het portret van IJ. M. de Koningin, waarboven de Koninklijke kroon met den hermelijnen rnsntel (geappli- eeerd) daaruit gedrapeerd. Daar omheen staat de naam «Oranjevereeniging Schiedam." De stok is versierd met een gouden adelaar. Het. geheel, hoewel zeer eenvoudig, is keurig netjes. De banier blijft tot en met Vrijdag daar tentoongesteld. Koninginnedag. De officieele feestgids der feestelijkheden op 31 Augustus is thans verschenen en zal aan de leden der Oranjevereeniging worden toegezonden, ter-vjjl meerdere exemplaren ook voir niet-leien zullen worden verkrijg baar gesteld. Behalve een beknopt programma, bevat deze gids ook het uitvoerig programma, een omschrijving gevende van de verschillende feestnummers, den weg dien de optochten zullen gaan, de programma's der concerten enz. enz., wetkelqk een zeer handige leid draad voor het publiek. Volgens achterstaande advertentie zal het kantoor der Spaarbank Zaterdag3! Augustus a.s. gesloten zijn Naar wij vernemen hebben reeds verschil lende firma's, waaronder met. groot personeel besloten op Koninginnedag haar fabrieken te doen stilstaan. Zondag hield de postduiven-vereetiirin,, »tle Luchtsport" alhier eene wedvlucht niH oude en jonge duiven van Zutpbcn, en wtr- den de prijzen behaald als volgt: 1ste prijs G. Vrouwrteunt 941 25 - 0,1 J. G. Töns 9-46-20; 3de J. G. 9-46—20; 4de H. Mak 9-46-25- Kjl II. Mak 10-26-5; (5de G. Vrouwd*,, 10-28-30-, 7de 11. Mak 10 30-5 F. Heilker 10—32—10 9de H. Mak 10Ui 10de J. G Töns 10—35. Afstand 124 K.M Gelost ten 7.30. Zaterdagmiddag geraakte, hij bet korren vau den vrachtwagen dar H S M. op Hoogstraa', het 9-jarig dochtertje van den heer v. V. beklemd tusschen den wagen en de stoep der pastorie. Het meisje, dat erg verschrikt was, werd binnengenosnen in de pastorie, doch de in* middels verschenen dokter kon niet bespeuren dat het meisje eenig letsel bad bekomen, Zij is daarop naar huis gegaan. 'Door Z. K, II. Prins Hendrik der Neder- landen is aan de toon eel vereeniging «Varia" voor haren te houden wedstrijd, een zilveren eerepenning geschonken. *De gisteren gehouden hardloopwedstrijden uitgeschreven door den Rotterdamsclien voet balbond waren voor Olympin een succes. In het nummer estafettenloop over 500 M wist zij, uitkomend met twee groepen, den len en 3en prijs te behah n. Bovendien ver wierven in het nummer 100 M. hardtoopeu hare leden J Hoogendijk den 2en en L, Beth den 3en prijs. Ten slofte slangde de heer A. G. Beugelink er in over '000 M, den 2en prijs te behaten. Sarah Bernhard zal in den a.s winter in den Stadsschouwburg te Amsterdam oenLe voorstellingen geven. Uit de bibliotheek, door den heer Schim mel nagelaten, is al wat voor «Het Nedev- landsch Tooneel" van belang kon zijn, dooi de familie aan de Kon. Vereeniging ten ge schenke gegeven. (»Vad.") De »Tel." maakt melding van eene artis tieke verloving; de bekende componist Cu. Grelinger, en mej. R. Kopuit, oud-leerlinge van het conservator turn, die op bet oogen- blik hare zangstudies voltooit bij mevr. Gerstei- te Berlijn. Voor de opvoeringen van Greiinger's iOp Hoop van Zegen" te Leipzig is men reeds aan 't werk. Ook vernemen wij, rat in de school voor vocale en dramatische kunst, directrice mej Catexu Esser, gedurende het aanstaand seizucn, «De Kers, boom" en «Trijntje", van on?en landgenoot worden uitgevoerd. Alen meldt, ons uit Rotterdam De rechter-commissnris belast met de in structie van strafzaken tc Rotterdam heeft de instructie geopend in de zaak van F J. B. v. R., het pas gekozen gemeenteraadslid, beschuldigd van misdrijf tegen do zeden op het Beursplein te Rotterdam. Enkele getui gen zijn gehoord'. De desertie te Zutfen. Uit Zutfen wordt ons geseind 51 huzaren, die onlangs uit bet garnizoen alhier deserteerden 7,ijn gestraft met2 tol 14 dagen provoost. Een huzaar kreeg 4 dagen cachot Van de 5 korporaals zijn er 4 voorgedra gen tot degradatie en overplaatsing naar Deventer. De 5e korporaal is, zooals men weet, nog altijd zoek, hij is voor de tweede maal ge deserteerd en bevindt zich thans vermoedelijk in België. «De ürbaine". De heer P. J. Erkelens, stalhouder te Rijswijk benoemd tot directeur van de rijtuig maatschappij jd'Urbaine" te 's-llage. De inschrijving van leerlingen voor de muziekschool van «Toonkunst" zal plaats hebben op Vrijdag 30 Augustus as. Voor Gratificatie, Aan den werkman Zuidema, indeitijd ont slagen aan cle gasfabriek le Groningen, w' gister door den raad 250 gratii'icat.e ge geven. Door een auto gedood. Op den Haarlemmerweg gebeurde dagmiddag een treurig ongeluk. Een oud' zwerver verloor, midden op straat, liet be wustzijn, juist toen een automobiel naderde, waarin ecu, Duitsehe dame en boer. Dc oude man kwam onder de auto terecht, -onder dat iemand het nog kon verhinderen. Met een gebroken been en ernstige inwen dige kneuzingen werd de ongelukkige on middellijk in de automobiel naai' liet zd* lingslokaal van den geneeskundigen dienst vervoerd en vervolgens naar het AVilhclminit Gasthuis, waar hij nu eenige oogenbhkken overleed. Naar men verzekerde, valt den ohauffe'ir geen schuld te wijten. Spoorweg congres. Ter voorbereiding van het spoorwegcongres, waarop besproken zullen wol den de wen schen en bezwaren ten aanzien ,'an d® dienstvooi'wamden voor het spnorwegpetso- neel, -naar welker inwilliging of uil-den- ruiming allereerst door dit personeel wordt

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2