dien van Spanje, die ertegen aanvoerde, dat er gevaar bestond, dat zulk een gerechts hof, in de gevallen, die thans aan de ju risdictie van Spanje zijn onderworpen, in conflict zou geraken met de politie, die op grond van de bepalingen van de Acte van Algósirns moet worden ingesteld. Volgons de „Petit Parisian" is er een nnti-Fransche beweging merkbaar in tie omstreken van Oedja en de grens van Oran onder de Beni Snassen, zoodat de regecring or ernstig over denkt tirailleurs en afdeelingen vrijwilligers tc zenden naar de marktplaats Cherra, 40 K.M, ten noor den van Oedja. In den Donderdag gehouden Spaanscheu ministerraad deelde do minister van ma rine mede, dat er een eskader naar Cadis was gezonden, teneinde, gereed te zijn, wanneer de omstandigheden in Marokko het noodig maakten; ook de troepen dei- in het zuiden liggende garnizoens staan klaar om, zoo noodig, op mnrsch te gaan. hoe het is gesteld met den graad dor geoefendheid der lichting bij haar opkomst en bij haar vertrek; of, en zoo ja, waarom die opkomst be paaldelijk onontbeerlijk is te achten; c. q. met welken maximum-duur van verblijf onder de wapenen zal kunnen wor den volstaan, opdat voldaan worde aan billijke oischen, ten opzichtte van de ge oefendheid te stellen. Na afloop der herhalingsoefening zal ik om (reut het vorenstaande gaarne rapport van u tegemoet zipn. De Min. van Oorlog, (get. VAN RAPPARD. STADSNIEUWS. Vereen. Staten. De stakende telegrafisten te New-York trachten tijdens do staking andere bezig heid te vinden. Velen hunner zijn reeds in dienst genomen door de spoorwegmaat schappijen, waardoor de kansen van do stakers natuurlijk belangrijk verbeterd zijn. De telegraafdienst gaat, volgens een be richt aan de „Frankf. Zeit.", nog allesbe halve normaal. ENL ANdT Keddingshoei. De minister van Marine brengt in de „St-.Ct." ter algemeene kennis, dat blij kens een van den commandant van Ilr. Als. torpedoboot XVI ontvangen bericht, eon reddingboei van genoemden bodem is ver loren geraakt. Het vinden van dit voorwerp In-hoeft -Ier- halve geen aanleiding te geven tot onge rustheid. Kamer vacature Schiedam. De „Rotterdammer" schrijft hierover: Li het district Schiedam liep, naar ons bericht werd, een gerucht, dut l)r. Kuypec aldaar in de bestaande Kamer-vacature zou gecandideerd worden. Anderzijds werd gemeld, dut de zetel een christelijk-historische zetel was, die d u s voor de chrisbolijk-hislorischen moest gere serveerd worden. Wij laten gaarne aan onze mannen in Schiedam de beoordeeling van hel district over. Toch zou het- zoo buitensporig niet zijn, wanneer de christelijk-historischen, denkend aan Leiden, waar dr. De Visser op een anti revolutionairen zetel zit, nu het district Schiedam voor de anti-revolutionairen over lieten." liet (anti-rev.) Schiedanische Volksblad voegt hieraan toe Hiermede stemmen wij volkomen in en naar ons ter oore kwam zijn er ook vele christelijk-historischen die inzien dat de bil lijkheid nu meebrengt om aan de anti-revo lutionairen den Schiedamschen zetel over te laten. Wellicht is over acht dagen dien aangaande meer nieuws te vermelden. gehouden herstemming Raadsverkiezing Rotterdam. Bij de gisteren voor den Gemeenteraad in district I werd voor de eene vacature gekozen dje heerH. Diemer (anti-revolutionair) met 2450 2309 op den heer P. J. en voor de tweede vacature jhr. F. van Fitters (liberaal) met2570 stemmen tegen 2004 op baron Sloet tot Everlo. stemmen tegen Helsdingen De gemeente begrooting van Rotterdam. De begrooting der gemeente Roller Jam sluit, zooals gemeld met f 20S09 937.35. De kosten van het onderwijs zijn f 112000 hooer gegxaam-d, die van het armwezen enz. f 1SÜ.OOO, de post rente en aflossing f 550.000 hooger. Ondei do buitengewone uilgaven komen als nieuwe posten voorbouw van een laboratorium voor pathologische anatomie en bacteriologie bij het ziekt, nis aan den Ooolsingel f 24000; voor den bouw van een volksbadhnis aan de Stieltjessiraat f 11500; voor kosten voor uitbreiding der H. B. S. aan het van Alkemadeplein f 12600. Totaal is het hoofdstuk Buitengewone Uit gaven 'geraamd op f 7.089.800. Ned.-Iml Bestuurs-academle. De Nederl.-Iudische Bestuursacademie zal gevestigd zijn in een perceel gelegen Swee- linckstraat 26 te 's-Gravenhage en wordt in de volgende week door den Minister van Koloniën geopend. De derde herhalingsoefening. De „Milicien", het orgaan van den Mi- liciensbond onder redactie van het Ka merlid Ter Laan, publiceert het volgende geheime stuk Departement van Oorlog. Kabinet Litt. R. 51 Onderwerp Derde herhalingsoefening der militie. 's-Gravenhage, 25 Juli 1907. Het is Uhoogedelgestrenge bekend, dat in de laatste jaren in den lande een stroo ming ontstaan is, welke zeer sterk gekant is tegen het in stand houden van de derde herhalingsoefening der militie. Reeds meer dan eens is daaraan uiting gegeven bij de behandeling in de Staten- Generaal van de Oorlogsbegrooting, en al is tot nu toe in de volksvertegenwoordi ging steeds een meerderheid gevonden, die het behoud der derde herhalingsoefening noodzakelijk acht, zoo is het te voorzien dat men bij de behandeling van volgende begrootingen van verschillende zijden op het vervallen dier oefening zal blijven aan dringen. Ten einde nu een op goede grondslagen gevestigd oordeel omtrent deze aangelegen beid te kunnen uitspreken, k'omt het mij noodig voor, door een onbevaitgen onder zoek gegevens te verkrijgen, die buiten twijfel stellen, of de derde herhalingsoefe ning, in verband met de billeijke eischen van geoefendheid, al dan niet onontbeer lijk is, en, voor zooveel deze vraag be vestigend beantwoord wordt hoelang die oefening zal moeten duren, opdat aan het daarmede beoogde doel voldaan wordt, doch ook niet meer dan dat. In verband daarmede heb ik de; eer, u te verzoeken, dit jaar bijzondere aandacht te jyijden en te doen wijden aan do lich ting, die ten derde male voor do herha lingsoefeningen onder de wapenen komt daarbij na te gaan: Tot tijdelijk leemar aan de Ambachtschool te Oud-Beierlaml-is benoemd de heer J E Stahlie, \an hier, voor het onderwijs in handteekenen en schilderen. In Jcruel, Lange Haven, zal Zondagmor gen te 10 uur de gewone godsdienstoefe ning gehouden worden onder leiding van .Ion voorzitter, terwijl Zondagavond 8 uur een evangelieverkondiging zal plaats heb ben door den heer J. G. Amesz. De afd. Schiedam van Mercurius zal een algemeene vergadering houden op Donderdag 26 September 's avonds 8 uur in één der lokalen van het Volkshuis Lange Haven. Daarin zal o. m. aan de orde worden gesteld de benoeming van "drie leden in het bestuur en in de propagamla- commissie; en „Onderlinge Verzekering", in te leiden door don heer N. II. de Roo. Belanghebbenden verwijzen wij naar vo renstaande kennisgeving betreffende de aan besteding van werken, ter verbetering der Gasstraat. Brandstichting. Hedennacht is een poging gedaan tot net stichten van brand in den sloommolen „De West", die door do waakzaamheid der poli tie nog tijdig verijdeld is. Te 124 uur langs dien molen gaande, ontdekte de politie licht op de eerste ver dieping -en waarschuwde daarom den molen baas, die dadelijk tot de conclusie kwam dat er daar brand moest zijn, want licht was er in den molen niet aangelaten. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek bewees de juistheid dor conclusie van den molenbaas. Op de eerste verdieping, vlak bij het trapgat lag een stapel ledige zakken die brandde, terwijl in de nabijheid daarvan werden gevonden een flesch met petroleum en een met benzine gevuld. Blijkbaar was de bedoeling dat de flesschen door de hitte der brandende zakken zouden springen en de petroleum en dte benzine den brand zou den doen aanwakkeren en uitbreiden. Do plaats was daarvoor goed uitgekozen nm dat in de nabijheid van die brandende zak ken stapel» meel stonden, benevens een hou ten toestel, terwijl het trapgat altijd oen luchtstroom verwekt die de vlammen allich zouden hebben aangewakkerd. Dat de brand stichter(s) bij hun werk hadden gebruik gemaakt van een kaarsje bleek eveneens. De politie was, doordien zij zoo spoedig aan wezig was, in staat het vuur, dat zich nu nog bepaalde tot enkele zakken, gedeeltelijk uit te trappen en verder met emmers water te blusschen. De daders schijnen zich aan de achter zijde van den molen t-oegang te hebben ver schaft. Langs de Nieuwe Haven ligt daar een strook open grond die gemakkelijk te bereiken is, vooral van uit een roeiboot vandaar konden zij klimmen op een oerg- plaatsje, ongeveer 1.70 M. hoog, waardoor zij kwamen voor een raam dat geopend wen gevonden. Dat raam is in de onmiddellijke nabijheid van den trap die naar de eerste verdieping voert en waar de brandstichters hun boos opzet volvoerden. Langs den zelf den weg zullen zij den molen wel weer hebben verlaten. Aan geen der deuren is eonig teeken van geweld, noch van poging tot het foreee ren van het slot gevonden, terwijl ook geen der deuren geopend was. Zeer zeker zou, wanneer de politie niet zoo tijdig hetjgevaar had ontdekt, de molen een prooi der vlammen zijn geworden. Naar de daders wordt een ernstig onder zoek ingesteld. Heden-middag zijn Vrijland's matrozen op het binnenplein van den Doelo gefotogra feerd. Tegen 4 uur marcheerden, zij van daar af en zullen, naar- wij vernemen, door den Burgemeester te zijnen huize worden getendeerd. Hedenmorgen heeft een 17-jarigo jongen, die zich gisteren te Rotterdam voor de koloniale troepen had doen keuren, doch af gekeurd werd, zich bij de poldtio hier aan gemeld, om vrij transport naar zijn woon plaats. Door de politie is hij daarop naar Til burg overgebracht, om' aan zijn ouders te worden teruggegeven. tor hoogte van dcnHouvel, 'n slcopersvagcn door do electrischo tram aangereden en door don schok van den dijk geworpen. De bestuurder en een ander persoon, die er op zaten, kwamen onder den wa gon terecht. De eerste kwam met den schrik vrij en de ander kreeg verschillende kneu zingen. Zekere A. G., wonende Beneden West- zeedijk, daar juist passecrende, kreeg den wagen op hot lyf, stortte ineon on bleek den ruggegraad gebroken te hebben. Hij werd per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Het paard bleek door den val gedood. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild6 September. Notaris W. A. van Dolber Dz. Een woonhuis en erve met open grond, aan de Hoofdstraat no. 93, groot 154 cen tiaren, f 1920. F.en mouterij en erve, genaamd »De Valk", Achter de Teerstoof no. 23, en uitkomende aai, de St. Pieteisteeg en de Prinsensteeg, groot 194 centiaren, f1510. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam. Kapelmeester de beer C. K. L. Burgdorffer II1TV OKRIXG op Zondag 8 Sept., des nam. te 1 uur, in de Plantage alhier. Springtij9 Sept. v.m. Gemeentelijk» Arheldabeura. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9J tot lijs uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 89 uur nam. Telephooimummer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Bakkersjongen. Barbiersleerling. Halfw. bakker. Halfw. Smoutzetter. Jongens voor stoom- kuiperij. Kleermakersleerldng. Aangeb, arbeidskrachten, Kuipers. Kuipersjopgens. Loopjongen. Mandenmakerajon gen. Sigarenmakersjongen. Dienstbode. Huisknecht. Jongens voor kantoor. Koperslager. Letteraetter. Machinist Plaatwerker (halfw1.) Portier. Stoker. Straatmaker. Timmerlieden. De directeur verzoekt aan hen die ver- Ruimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen, Timmerlieden (halfw/ Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Wasschen aan huis gevraagd. Naaiwerk aan huis gevraagd. Dagmeisje. YLAAIIDINGEN. Gemeente raad. In de gisteravond epoedeischend opgeroe pjtn raadsvergadering waren tegenwoordig 11 leden. Voorzitter de heer Versteve. Door den Voorzitter wordt medege- deekl dat de lieer P. Pruis, zijn functién als burgemeester heeft hervat. Aan mej. C. P. Beth wordt op haar ver zoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan school G. in te gaan 4 December. Medegedeeld werd dat tot voorzitter van de vaste raadscommissiën zijn benoemd van de gasfabriek de heer P. Pruis; van ge meentewerken en erfpachtszaken, de lieer M. Vctvteve, en van landerijen, de heer L van Dam. Aan de orde is het voorstel van B. en W. om in te gaan op het aanbod van den aannemer A. Prins Thz., te Sliedrecht, het uitbaggeren van de Koningin Wilhelmina haven van ten minste 40.000 M3. hem onderhands op te dragen voor 'de som van 0.25 per M3. Op verzoek van den heer Schippers gaat de vergadering over in een besloten zitting Na opening der vergadering verklaren de héercn Kikkert en De Haan, na de toelichting van den Voorzitter, tot de >ver- tuiging te zijn gekomen dat het gewenscht is on het gedane aanbod in te gaan. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. De vergadering wordt hierna gesloten. Sport. Zondag spelen „Hermes", van Schiedam; kampioen van de Zuidelijke tweede klasse van den Nederlandschen Cricketbond, en V V. V., van Amsterdam, kampioen van de Noordelijke tweede klasse afdeeling, in Den Ilaag, op het terrein van de 's-Grav. G. den beslissingswedstrijd om het kampioen schap 2e klasse van Nederland. De winnen de vereeniging heeft dan recht op 'den pro motiewedstrijd tegen de nummer laatst der eerste klasse-afdeeling, de 's-Grav. C. G. Gemengd Nieuws. Door de tram aangereden. Uit Rotterdam meldt men ons: Gisteravond 9 uur is op' Ren Weetaeedijk' Staking. Omtrent de staking te Deventer meldt het Dev. Dgbl. nog Gisteren morgen om !0 uur beeft de directie het vrouwelijk personeel der fabriek, samen 41, uitgesloten. Deze vrouwen vervoegden zich gistermiddag bij de stakers en werden zonder eenige reserve door hem opgenomen, waardoor het geheele aantal 183 bedraagt. Een slechte temer. H. schrijft in de „Zutph. vb": Wanneer er in volgende zo-uiers sprake zal zijn van hot weder, zal 'de zoo on gunstige weersgesteldheid van het scho-c>- nero jaargetijde van dit jaar, die meermalen meer aan den herfst» dan aan den zomer deed denken, nog wel eens in herinnering gebracht w-orden. Zomerwarmte en zonne schijn "varen dan ook wel van weinig he teekenis. Wat den neerslag betreft» het regende va ker in dezen zomer, dan gewoonlijk in dit jaargetijde, 'do regen die er v,iel was ech ter Veelal niet van die beteekenis als in sommige jaren het geVal kan zijn en be paalde zich 'dikwijls meer tot buitjes. Hel aantal dagen mot neerslag 55, ging bet ge middelde voor don zomer, 46, wel le bo ven, er viel echter op' verscheidene dagen daarvan, 7n.i ruler dan drie ook de onweersbuien, die op een 'twaalftal dagen voorkwamen, brachten, althans hier, bo trekkelijk weinig neerslag aan. De totale neerslag der drie zomermaanden 208.4 mj^- bleef dan ook' beneden het gemiddelde van het laatste twintigtal jaren te Zutphen, dat 240.5 m.M. aanwijst. Er viel in den zomer van, 1894 alhier '386.4 m.M. neer slag, zijnde dus één millioen zevenhonderd tachtig duizend liter op de hectare meer dan thans. De normale temperatuur Van den zomer, volgens mijne waarnemingen 62° 6 Fahr was nu 59° 4, de laagste waarde tevoren sedert 1888 alhier, was 60°.l in 1890, tie hoogste 64°,8 in 1894. De drie zomermaan den waren dan ook' allen te koel, Juli het meest, zelfs vier en een halve graad. De gemiddelde maximumtemperatuur voor den zomer is 70°. Er kwanten hu echter ge durende den loop daarvan niet meer Man zeventien dagen voor met een hoogeren stand, slechts drie dagen met meer dan 75°. De laagste stand 'der temperatuur was ditmaal, zoowel in Juli als in Augustus, 43°, zijnde twee gra'den lager dan in een der voorafgaande jaren. Het bewolkingscijfer voor den zomer 6.3, wae nu, 7.7, Eet aantal dagen met helde ren hemel, gemiddeld 11.1, thans slechts 2, dat met betrokken hemel, gemiddeld: 33.3, ditmaal zelfs 59. Het is dan ook -'niet te verwonderen, dat de percentage der betrek kelijke vochtigheid van dezen zomer 74 pere., het gemiddelde met drie perc. over trof. Het hoogste bewolkingscijfer voor "den zomer, alhier in de voorafgaande jaren was 7.2 in 1894, het kleinste aantal dagen met helderen hernel 4 in 1890, het grootste aan tal met betrokken hemel '50 in 1894. De jammerklachten over het weder, die gedurende 'den loop der drie zomermaan den vair dit jaar al eens verden gehoord, waren dan ook zeker niet ongegrond. Er- gaat in ons zoo afwisselend klimaat wel geen zomer Voorbij, waarin een ongunstige weersgesteldheid niet gedurende cenigen tijd de overhand heeft, in die mate als thans is echter wel een zeldzaamheid. Moge do zoo slechte zomer van rlit jaar worden opgevolgd door een schoonen herfst. slechts tien. Een derde gedeelte van het plaatsje ligt in puin en asch. Een ver schrikkelijke ramp voor hel plaatsje, waar men den omvang van 'den brand natuur afmeet naar en vergelijkt bij de naash omgeving. Men beweerde dat hooibrooi do oorzaak was, maar 's morgens had men hot peil. ijzer pog in don hoop gestoken, maar er koud uitgetrokken. Vermoedelijk zijn van het haardvuur vonken in een stapeltjez0 don gekomen. Achtereenvolgens tastte liet vuur do 5 woningen aan. Reeds dadelijk na liet uitbreken van den brand werd een spuit uit Beilen gehaald maar door gebrek aan water moest met! het vuur stil zijn gang laten gaan.., Ruim een half uur nadat de brand out. dekt was, lagen de 5 woningen afgebrand, als rcuzonhoopen van asc-h on puin. En daaromheen vriendelijke en mcdevoalende buren, die helpen do groote lioopen kon» on hooi uit elkaar halen, de muren o». trekken, ton einde aücs zooveel mogelijk plat te maken en het brandgevaar vooi nog in de nabijheid staande mijten en ivo ningett af le wenden. Daarlussehen staan dan de eigenaren, starende in de vuur massa's, telkens oplaaiend cn knetterend wanneer ze door de reuzenpoken uilccngc- stookt worden. De geheele oogst is verloren. 't "Was een mooien tijd voor den boer; hot hooi was binnen, hel zaad gewonnen de mest nog niet op het land, zoodat zijn huis herbergde de vrucht van een lang jaar ploeteren en werken in den schralen bodem, wolken do producten als hetwaie ontworsteld moeten worden. Dan opeens één dag, één uur van tegenspoed en weg dc oogst, die zoo was meegevallen, weg hot huis, weg het huisraad, alles veilo- ren door de vernielende werking van bet den mensch vijandige clement. Bij den landbouwer Nijsingh, zijn een 40-tal varkens (groot en klein), een koe en twee geiten verbrand cn ook in de andere huizen kon men, behalve het vee, weinig moer redden dan het lijfgoed dat men droeg. Alles was zeer laag verzekerd, zuuaat de schade zeer groot is. 1 e e v d 1 v a Een lastig geval. Op de Zwolsche nachtboot heerschte gis ternacht eenige beweging, daar een Vrouwe lijke passagier op de reis van Kampen raar Amsterdam heb leven aan een jongen wereld burger schonk. Daar er geen geneeskundige aan boord was, wenschto de kapitein bij aankomst aan 'de Oranjesluizen te telefonee- ren om een brancard aan den aankomst-stei- gei' gereed te hebben. Het telefoontoestel bleek niet in orde, zoodat de patiënb /er- plicht wa3 geruimen tijd bij aankomst ie wachten. Het telefoontoestel aan de Oranjesluizen is, aldus merkt onze berichtgever hierbij op, uitsluitend ten dienste van den waterstaat en uit het bovenstaande blijkt weder hoe nuttig een pubiieke telefoon is aan een sluis waar jaarlijks tusschen de 70.0'00 h 90.000 stoom- en andere schepen qasseeren. De Vereeniging „Schuüevaêr" heeft ook eenigen tijd geleden een a'dros in dien zin gezonden. („Hbld.") 5 boerderijen afgebrand. Omtrent den brand te Klatering (gem. Beiion), waar 5 boerenwoningen zjjn afge brand, verneemt de „Asser Ct." o. m. het volgende: Klatering is een gejuicht van 15 huizen en gelegen 20 minuten gaans ten Noorden en een woinig ten Oosten van Beilen. Van de 16 boerenhuizen bestaan er thans nog Op straat. De kleermaker L. to Beilen (Drente) werd gistermorgen op last van den burge meester en onder toezicht van politie uit zijn woning verwijderd. De man, die reeds vroeger uit een afgekeurde woning is gezet, had 'door tussehenkomst van eenige inge zetenen een woonwagen aangeschaft, liet on derstel onder den wagen weggenomen cn ds bak, waar hij met vrouw en 8 kinderen in logeerde, ingericht tot woning. Daar de gezondheidscommissie deze >vo- ning ongeschikt achtte, is zij door den Rand afgekeurd en onbewoonbaar verklaard en meteen verwijderd, 'daar zij aan de Ha- venkolk op gemeentelijken grond stond en deze grond door het vergrootcn van de kolk moest worden gebruikt. Waar L. en zijn gezin zullen blijven is nog onbekend. Een ongelukkige. Do „Asser Ct." vertelt van zekere V., een 'faan, die in den lantsten tijd Assen door zijn vreemde kunsten in opschudding bracht, welke man voor zijn daden niet toerekenbaar blijkt te zijn. Uo\or de politie is hem een spoorkaartje verstrekt, om naar zijn ouders te reizen. D,il heeft hij gedaan. Daarna schijnt hij ooi-gister echter weer op reis to zijn gegaan naar Assen. Hij vertrok althans uit Groningen alleen in ecu coupé cn kwam niet te Assen aan. In dc coupé vond men een verscheurde vacmdie- kaart en eejn schoen. Gisteren is gebleken, dat hij ongeveer bij Oudemolen uit den trein is gesprongen. Na daar eenigen tijd gelegen le hebben, schijnt hij naar Assen gewandeld Le zijn. Gistermorgen werd de gemeentepolitie al thans gewaarschuwd, dal V., op zeer bij zondere wijze gekleed, of liever bijna heelc- maal niet gekleed, in 'de nabijheid der Loonerslraat zwierf. Een onderzoek werd ingesteld en V. aangehouden. Thans zit hij in arrest eri wordt zijn op zending naar een krankzinnigengesticht noodzakelijk geoordeeld. Zoodra dc noodi- ge stukken in orde zij'n, zal hij opgezonden worden. Bij don spjrong uit den trein heeft V. slechts eenige schrammen, in het aangezicht gekregen. Een gezond land. Te Stompvvjjk (Z-IL) wonen aan den Veen- weg vijf personen, de gebroeders en zuster Van Hagen, die te zamen 369 jaren tellen. De oudste broeder is 80 jaar oud, de vol gende 76 jaar. De zuster telt 74 jaar en de beide jongeren respectievelijk 71 en 08 jaar Alien verkeeren in een goede gezondheid en verrichten nog steeds landarbeid. De vader van deze personen bereikte den hoogen leeftijd van 88 jaren. Doodgevallen, Te Heithuijsen viel gisteren de schilder L. S., die op een hooge ladder stond te werken, en kwam zoodanig op 'dc straatstce- nen neer, dat hij eenige oogenblikken lat01' aan de bekomen wonden overleed. Gevaarlijk loodhoudendJ cetgereedschap Dr. van Hamel Roos en Harmons schrijven in hun „Mnbl. tegen de Vervalschingen": Wij moeten ten tweedentnalc in dezen nieuwen jaargang ons hoofdartikel wijden aan schadelijke lood-ii ouden de materialen in de huishouding, en achten ons Verplicht onze ervaringen in deze te publiceercr ^»^w<68iMvaxdb55rwwtM8a6a6oii*i*f-Ks«»vfl>*6*>tfit'r*i1 sï^tvwy-'-^iuaHïievctK»*» cu.aoW*'cA* gfCt'waattCTwwE PROGRAMMA^ 1. Durch Nacht zuin Lich', marsch, Lan- kièn. 2. Ungarisehen Lustspiel, Ouv Keler Bela. -- 3 Fin Sommerabend, "Walzer, E. Waldtcufel. 4. Berliner Plaudereiën, potp., Kersten. 5. Droit du Seigneur, ouverture, Wedinghen. 6. Hélène-Emile, polka voor piston. 7. II est passé, Gavotte, C. K. L Burgdorffer. 8. Marsch. 0 z a

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2