Rechtzaken. Kerk en School. Christ. Geref. Kerk Bedankt voor liet beroep te Paesens (Frdoor den heer F. Grosheide, cand te Amsterdam Ingezonden Mededeelingen. WEE» NIET MEER. Koloniën. Gemengd Nieuws. Handel en Bedrijf. Atjeli. Blijkens een uit Nederlandsch-Indiü ont vangen telegram kwamen SQ mannen uit het voormalig sultanswakeuegcbicd Koeloe onder den Imeuni en don Toengkoe met kwade bedoelingen bij het bivak te Seu- doe (Atjeli en Onderhoorigheden). Zij werden tijdig ontdekt én vielen een uitgeiukte patrouille aan, waarvan sneu velde een inlandsehe en licht gewond werd een Europeesc-he militair, beiden be neden den rang van officier, terwijl 2 ge weren model '95 verloren gingen. De vijand bekwam IS dooden. De „N. R. Ct." merkt hierbij op: Alen zal zich herinneren, dat Sou doe, een onderofficierspost in Leuëpoeëng, in den nacht van 7 op S Juni werd overvallen, met het treurige gevolg, dat wij een ver lies leden van 3 dooden, 1 zwaargewonde en 1 licht gewonde. Twee geweren 51. '95 gingen daarbij verloren. Dit feit kwam wel onverwacht; immers sedert 2 jaar achtte men de Zuidelijke nederzettingen, waaronder Leuëpoeëng behoort, zoo vei lig, dat Lbo Nga, de standplaats van den controleur, waar tevens een herstellings oord gevestigd is, slechts een bezetting van 20 man kreeg. Seutloc, een drie uur Zui delijk van Lho Nga gelegen, werd alleen bezet ter controleering van het opkomen der heeredienstplichtigen, die aan den weg over do Glé Paroj moesten werken. Door de rustige rust zorgeloos geworden, ver zuimde de bezetting van Seudoo de noo- dige waakzaamheid te betrachten, waar van de Atjehers partij trokken. Later bleek, dat onder do bevolking ontevredenheid was gewekt door het afzetten van een Keutji, het werken aan bovengenoemden weg en de belasting. Den Sen Juni rukte uit Koeta Radja onder kapitein ,,m liavoncarspel, een patrouille uit om de schuldigen op te sporen en gevangen te nemen. Dit ge lukte maar gedeeltelijk, en de overblijven- don, die de gevangenis reeds wijd ge opend zagen, vormden de kern voor een nieuwe bende. Thans heeft, blijkens bovenstaand tele gram, weer - een bende Seudoe trachten te overvallen, maar nu was men blijkbaar wél waakzaam en de troep wachtte dan ook den aanval niet af, doch trok on middellijk den vijand tegemoet. Ditmaal werd de bende een gevoelige les toege diend, niettegenstaande de bedoelde pa trouille toch waarschijnlijk nog in oen hin derlaag is gevallen; dit zouden wij aflei den uit het verloren gaan van twee gewe ren 2d. 95, waar de onzen slechts één 'doode en één licht gewonde bekwamen. Nu het blijkt, dat in Leuëpoeëng zulk een geest vair verzet heerscht, zal .die streek wel (duchtig worden afgepatrouil leerd, totdat alle oproerige elementen on schadelijk zijn gemaakt. Ter vernietiging voorgedragen. Naar de „Zw. CL" verneemt, hebben Ged. Staten van O ver ijs el aan het gemeente bestuur van Ambt Yollenhove te kennen gegeven, dat zij het besluit van 'den raad dier gemeente, van 23 Augustus, houden de He benoeming van den heer J. Hoefman, tot wethouder dier gemeente, voor vernie tiging door B. 21. de Koningin hebben voor gedragen, aangezien dit besluit genomenis in strijd, zoowel met art. 46, als met ark 51 der Gemeentewet In den middag van 30 ld ei werd uit de gang van perceel 135 de in dc P. C. Hoofdstraat te Amsterdam, ten nadeele van den bewoner, den heer P. Iloogenbooin, een rijwiel gestolen, dat later door de die ven bleek verkocht te zijn aan een rijwiel- reparateur in het Oostcrparkkwartier, Ter zake van dezen diefstal vroeg het 0. 51. bij do Amsterdamsche rechtbank gisteren tegen A. M, S. 9 maanden en J. K, een jaar gevangenisstraf. De diefstal werd gepleegd door hel ver breken van het glas in de voordeur, waar door gemakkelijk de deur geopend kon wor den. Uitspraak over 14 dagen. Een verkiezingskwestie. Men schrijft aan het „Vad." uit Find hoven Door den kiezer ,T. v. Bree, is aan. Ged Staten van N. jBjrabant verzocht, rijn pro test tegen de verkiezing tot gemeen teraads lid te Eindhoven van den heer F. H. Spoo renberg als niet ge-daan te beschouwen daar strekking en inhoud van bedoeld re quest hem bij bet onderteek-enen daarvan onbekend waren. In verband, mot deze zaak heeft be doelde v, Bree ten overstaan van de hoe ren A. v. 5Ioorsel en L. Dedelé, fabrikanten te Eindhoven, de verklaring afgelegd, dat hij het protest tegen de verkiezing badge teekend op verzoek van S. Wijnen, propa gandist van den R. K, Volksbond en ver kiezingsagent van Gemeentebelang, onder belofte, hem daarvoor 2 kwartjes te zullen geven. De man probeerde het stuk tele zen, doch was slecht van gezicht en meen de, dat het een stuk' was, om v. d. Brink uit den raad 'van Breda te houden. Toen hij" geteekend had, ontving hij van S. van Wijnen de som van vijf-en-zeventig cents. Van deze geschiedenis is tevens ook aan Ged. Staten kennis gegeven. Lijkverbranding. Te Tiei, is eene aldeeling van devereeni ging voor faculatieve lijkverbranding opge richt. Het bestuur bestaat uit de heerendr A Mijnlielï, voorzittermr. S Rink, secretaris penningmeester en G. ten Hove. Dir. bel. InTOcrr. en Acc. Bij de directe belastingen, invoerrechte^ en accijnzen, zijn benoemd, ingang 1 September: tot commies te water 2e kl. bij de amb. rech. (Ie afd.): 5f. Vellinga,-thans tijdelijk. Verplaatst, ingang 16 Sept.: do commies 2e kl. L. Gottschal, Van Rabbe rik'naar Lobiith; de comm. 2e kl. J. Schuï ternaher, van Groesbeek naar Lobith. Eervol ontslagen, ingang 1 Oct 51. J. Heinmekam, rijks klerk ten kantore Vlissingen. („Wfebl. d. Dir. bel." enz.) Zaak v. d. Dool. De datum, waarop de zaak v. d. Dool in hooger beroep zal worden behandeld voor liet Hof te Amsterdam, is thans vastge steld op Woensdag 25 September om half elf. met het oog daarop eenige modellen ver vaardigddaarbij is 'fc echter gebleven. toeren, en op te sluiten op het politiebureau aan do Voorhave!). H. wordt verdacht do brand gesticht te hebben om zoodoende en eerste premie te verdienen. (,,N. R- Crt") Diefstal. Gisteren brachten de commissaris en in specteur van politie, te Maastricht, in ver- De elevator te Rotterdam. I band met den nechtelijken diefstal op dc schrijft uit Rotterdam aan ,,Het j Kon. Ned. Papierfabriek aldaar, met den De nieuwe stuiver. Als een bewijs hoeveel behoefte er aan het nieuwe stuiverstuk is, dictie dat 'deze giste ren niet meer bij den betaalmeester te Utrecht verkrijgbaar waren. Men Volk" Wij maand de militaire macht, die hier is in ver- I gestopt. Na conig graven werd het gestolen-:- band met de elevator-geschiedenis, belang- uit den grond opgehaald, op een terrein m rijk zal worden ingekrompen, nis zich geen de nabijheid der Belgische grenzen. Het verdachte II., een bezoek aan de plaats vernemen, dat tegen het einde dezer waar hij het gestolen gold in den grond had nieuwe incidenten voordoen. De blauwe zuren koeren dan naar Roermond terug. Onlangs werd gemeld, dat, in de gemeente Emmen jacht werd gemaakt op een j'ongen man, T. W. 51., uit Bavgermeer, die rich aan verschillende baldadigheden schuldig maakte en een 13-jarig meisje aanrandde. Hij werd gearresteerd, toen hij zich uit Duitschland over de grens begaf. Het O. M. bij de rechtbank te Assen heeft thans jaar gevangenisstrag tegen hem geëischt. Ned. Herv. Kerk. Na gehouden examen werden tot predikan ten in de Ned. Herv. Kerk toe.relaten de h.ti. de Leeuw Jr. en P. van der Koofj can- didaten in de theologie aan de rijks-universi teiten te Groningen en te Leiden Beroepen te Oosterburum ds. W. Pot hoven te Oude en Nieuwe Wetering te Haastrecht ds. J. W. Pont te de Rijp te Tie! ds. C. Hoekstra, pred. te Paramaribo, met verlof hier te lande. Gerkf. Kerken. Beroepen te Gendeten ds J. Bosch te Neede. Aangenoraenhet beroep te Nieuwveen door den heer J. de Vries, cand teWarilum. Doopsgezinde Gemeente. Beroepen te Baard de heer L. G. Holtz, cand. te Hdarlem. Israëlietische Kerk. Aangenomen bet beroep te Nijkerk door den heer S. Bachrach, leeraar te Oude- en Nieuwe Pekela (Gr.). 80 cent per regel. De Pink Pillen zullen U genezen Dat zeggen wij aan hen die lijden. In vele huizen waar men leed, waar men weende, hebben de Pink Pillen gezondheid en vreugde gebracht. Wanneer de Pink Pillen in een huis binnen komen, gaat de ziekte er uit. De Heer J. Huizing te Oostcrhoogebrug bij Groningen, schrijft ons „5fijn vrouw heeft gedurende vele ja ren aan de maag geleden. Zij had geen eetlust en haar maag kon niets verdra gen. Natuurlijk was haar slechte maag oorzaak dat zij haar gezondheid verloor. Vele menschen hebben mij toen over do Pink Pillen gesproken, en zoo ben ik er toe overgegaan die door mijn vrouw te doen gebruiken. Kort daarna nam zij een verbetering waar in den toestand van haar maag en in geheel haar gestel, tot groote voldoening van ons gezin, Eenigcn tijd later was jnijn vrouw geheel en al ge nezen." De Ileor L. Bakker, Kreupel si raat 46, te Schiedam, schrijft ons Er van door. Te Lisse is een gehuwde vrouw met ach terlating van haar man en met medeneming van stukken van waarde en een bedrag van doorJ telkens dienstorder 800,aan ëf met een manspersoon naar Amerika vertrokken. Ook haar eenige kind nam de vrouw mede. Haar man zal trach ten het laatste terug te krijgen. Treinenloop SS. Men schrijft aan de ,,N. R. Ct." Op alle manieren tracht de Staatsspoor et- vont- te zorgen, om de treinen beter op tijd te kten loopen. Zij tracht dit voorna nielijk te doen, aan het personeel uit te reiken, om toch zoo vlug mogelijk de treinen te bedienen, om daardoor de vertraging zooveel doenlijk te beperken. Do directie van haar kant zal echter op 16 September een nieuw regle ment voor den loop der treinen uitreiken, dat nl zeer spoedig hot ecvolg zal hebben, lat de treinenloop nog slechter zal worden Dpi. telegrafisten wordt on nood ig méér werk gegeven, zoodoende dat, voornamelijk op drukke lijnon, de treinen elkander zul len moeten wachten, vanwege de telegram men, die gewisseld moeten worden, alvorens trein kan vertrekken. Op baanvakken, waar enkel spoor bestaat, zijn al deze tele- goud- en zilvergeld was zorgvuldig geschei den. Op enkele guldens na, is nu de gesto len som, ƒ450, weer terecht. Ontvlucht. Verleden week Dinsdag is P. v. d. V uit hel krankzinnigengesticht te MedembÜk ontvlucht. Zonder- geld legde hij tevoetovei Antvverpm den weg naar zijn geboorteplaats Koewacht af. Daar is hij spoedig aangehou den cn onder pal itiege leid e naar Mede obiik teruggevoerd. Ongelukken Bij de op de lu-ide te Velp gebonden ma noeuvres had Woensdag een le-luitcnant het grammen noodig voor de veiligheid van het I ongeluk met- zijn paard te stortenhij kreeg verkeer, docli op dubbel spoor is dit niet vr'j ernstige kneuzingen nan do borstkas noodighet brengt slechts vertraging in on ontwrichtte e»m sleutelbeen. Na eerst den dienst- teweeg." Nu reeds spreekt men j niln!' Mjn kwartier te zijn vervoerd is de over een geheels reorganisatie van het trei- I verwonde Donderdag naar het militair hos nenverkeer, dat ook een reorganisatie van het pïtaal te Arnhem overgebrachte treinpersoneel zal ten ge vol co hebben. Van de Berlin" Op het Noorderhoofd te Hoek van Hol land zijn gisteren door een paar jongens een gouden horloge gevonden, een gouden ket ting en een zilveren lucifersdoosje, benevens j een doosje met Engelsch goudgeld. De voor werpen zijn gemerkt A. Z. 5fen vermoedt dat het één 'der verongelukten van de ,,Ber- lin"-ramp toebehoord heeft, daar op de iijst der schipbreukelingen een naam met deze letters beginnend, voorkomt. Muiterij. Op het s.s. „Ixion" van Amsterdam naai Batavia, ging het gisteren rumoerig toe. Aan boord had een vechtpartij plaats, waar bij de machinist ernstig verwond werd. De „Tel." vernam liet volgende: Nauwelijks had de Hollandsche blauw- pijper de nieuwe sluis en liet nieuwe gat verlaten, toen er bemerkt werd, 'dat er iets bijzonders aan boord gaande was. In Donderdag viel een kapitein van zijn paard en brak een sleutelheen. Het. 5-jarig zoontje van J. K., te El- burg, werd gisteren, terwijl het met zijn ouder hroertj*. op het land aan 't spelen was, door ucwi zoodanig met een zeis ge troffen, dat de Achillespees werd afgesneden De dader gepakt Gisteravond heeft een zekere v. B., uit Stratum, bekend de persoon te zijn, -lie Dinsdagavond te Gestel v. Aglen uil Eind hoven met een mes een diepe wonde in den buik toegebracht heeft. Bij de confrontatie werd hij niet nis den dader herkend. Celebes. De civiele en militaire gouverneur van Celebes en Onderhoorigheden seinde 28 Juli: a. Bericht ontvangen van kapitein Kxa- volle zee gekomen, werd gekeerd en stoom-I p©]s, dat 19 Juli 'j.l. te Matandao, huid do het schip met eigen kracht naar IJmui- I schap Mori, een daar met toezicht weg den terug. Toen werd ook het gerucht he- I werken belaste halve groep, door bevolking vestigd, dat aan boord muiterij was uitge J werd overvallen en vermoord, kampong broken, want Van het semaphore af had I Matandao daarna door bevolking verbrand, men zien vechten. I redenen: ruw en onhebbelijk op-treden der De belhamels, allen stokers, hadden den j soldaten. Namen en stamboeknummers der eersten machinist Do Vries, een ge-duchi I vermoorde militairen kunnen nog nielwor pak slaag gegeven en don donkyman Plat- worden opgegev-en, wapenen vermoedelijk Vroeger niet. Eerst na onze vestiging jn het begin van dit jaar, werden er 'dfl0r ons bevelen voor gegeven. De patromip. commandant kijkt dan, of 'de erven cn kampongwegen schoon zijn en brengt Yci, slag uit van zijn bevinding. 'Onzindelijke kampongs worden beboel, doch alvorens Se boeten te heffen, wordt aan dc bewoners tijd gegeVen, de kampongs alsnog schoon te maken. Do bevolking maakt een giwisiiigen indruk en schijnt zeer tevreden met Ben nieuwen toestand. Vooral is nu hun vertrouwen L de oompenic zoo groot, omdat hun sawuhg nog nooit zoo mooi hebben gestaan juist clit jaar. Voor ben is dit het toeken dat de compenie zegen aanbrengt. Pin ran g is een kleine Boegincc-cfc kam pong, en het beste bewijs, dat. liet gclutclit nu ondér Nederiandsch gezag staal is, dat er ook een Chinees zich gevestigd hoeft. Een Nedoriandsche vlag behoeft c,r daar om. van het kampement onzer bezetting daar, niet meer te waaien. Die Mongool is hot onmiskenbare tcek'en, dat liet gebied onder onzen schepten is gekomen. Het. t'roepenlogjes beslaat er niit bamboe zen barakken met ulaug alaug gedekt, maar maakt niettemin een gunsiigen indruk'duor de orde en zindelijkheid, die er h&erschen, Het klimaat is er zeer goed; onder de te. zettingstroepen komen geen zieken voor. Alen is bezig, de houtwerken hijeen te ga- ren voor een cominandantswoning, doch het zal nog wel een paar maanden duren voordat diie goreecl is, Do grond schijnt hier ze-er vruchtbaar to zijn. Rijst is er in voldoende hoeveelheid te krijgen, evenals hef!env!eesc.h, kippen, eieren, lombok, uien en klappers. Deze laatste bij duizenden. Ook djngong wordt door de bevolking geteeld, terwijl de nicest voorkomende vruchten zijn; nangka, zuur zak, pisang, en ananas. De gemeenschap, die Pin rang onderhoudt met de buitenwereld, is nog zeer primitief daar het vervoer van goederen plaats heelt op den rug van koolits, welke vrachten pikelen van 50 katties, en op den mg van petékés of pik'olpaarden. In één opzicht is Pinrang ultra modemhel nest is telefo nisch verbonden met Paré Paré, Rappang, Emrekang, en Kajossi, welke drie hat.sts plaatsen verder het binnenland inliggen. Daar Paré Paré weer telefonisc-h ver bonden is m'et Makassar, kan men zeggen, dat momenteel het binnenland van Celebes reeds aangesloten is aan hel wereldtok granfnet. Zoo gaan bier oertoestand onmo derne beschaving hand aan hand, Ook in Rappang, Enrekang en ivilossi worden door de bevolking met groote be reidwilligheid wegen aangelegd en toont zij door haar optreden, volkomen tevreden te zijn met den nieuwen toestand. voet, zoodanig met een stuk steenkool ge slagen, dat een bloedende hoofdwonde ont stond. Bovendien had men zijn plunje ver nield en eenige versnaperingen van hem over- boord geworpen. 5fen beschuldigde hem verraad te hebben gepleegd. Wat hier in zou bestaan, dat hij uitgebracht had, dat zij de stokers van de lading whisky hadden gestolen. De toestand het zich zoo ernstig aanzien, daar zij weiger den te werken, dat de gezagvoerder terecht meende, in dezen toestand geen zee 'te mogen kiezen, waarom hij terugkeerde. Inmiddels was 'n groote menigte men schen aan den kant tezaam gekomen en was, al wat IJmuiden aan politie bezit, opgeroepen, waarvan een belangrijk deel Mijn vrouw, 68 jaren oud, leed sedert fch f;m bo°rfl TeSc]1, (k'rbcl hamels werd proces-verbaal opgemaakt, lang man rheumatiek, in zulk een hevi- gen graad, dat zf'jl het minste huiswerk niet moer kon verrichten. Zij had al vele medicijnen gebruikt, zonder er eenige baat bij te vinden. Daarop is zij op raad van familie de Pink Pillen gaan gebruiken. Haar toestand is spoedig verbeterd, en nu lijdt zij in Jiet geheel niet meer." De Pink Pillen hebben millioenen gene zingen tot stand gebracjht. Zzij zijn de be waarder der gezonefheid van het huis. Zij brengen den zieke onmiddellijk verlichting en genezen hein snel. Zij zijn onovertrof fen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie, algemeene zw.rete, maagkwalen, rheumatiek, onregelmatigheden bij vrou wen. .Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Geen nikkelen 1 O-cents stuk. Het «Centrum" berichtte, dat eerstdaags de noodige stappen zullen worden gedaan om ook een nikkelen 10-cent-stuk uit te geven. Uit de beste bron vernam het »Hbld,dat hiervan volstrekt niets bekend is bjj hen, die van zulk een voornemen het eerst onder richt zouden moeten zijn. Jaren geleden is er over gedacht, om ook een nikkelen 10 cent stuk in omloop te brengen en zijn er buitgemaakt; landschapshoofd Alarcendoe uit vrees gevlucht en is vermoedelijk niet in zaak betrokken, evenmin Mako'.e Ede. Kapitein Krapels thans te Matandao, waar neen ook twee brigades Timorcezen uit Malili. gaan; begeef rn'ij overmorgen met maréchaussee-colonne per „Kwartel" naar Alori. Van 13 Juli t/m 20 Juli te Kolone- dale ingeleverd 4 kanons, 16 lillas, 6 Winchester repeteergeweren, 4 Beaumonts. 30 andere achterladers, 165 voorladers, veel buskruit en munitie. b. Maréchaussee-patrouille luitenant Bac'hit, doodde in Balanjpta 5 vijanden, buit 4 voort-dors, munitie en blanke wapens; onzerzijds licht gewond Amboinecsch ma réchaussee Hatamboenan, 13 Juli j.l. on dcrwierp zich te Madjene maradia Batce. inleverende 1 repeteergeweer cn 2 voorla ders. In nacht 2-4 op 25 Juli door roever bende 'twee kampongs m Pembaocwang (Mandhar) overvallen, beroofden verbrand; van bevolking drie menschen gedood en vier gewend. („Java Ct.") Uit. een particuliere correspondentie 'der redactie van hei Soorab. Hd.sbl., ter inzage afgestaan, blijkt, dal men op Celebes met den pacificatie-arbeid goede vordering maakt. Het eerste deel van den weg, dien wij Van Paré Paré volgden, om ons naar Pin rang te begeven, bestond, zoo schrijft men, slechts uit een voetpad langs de hellingen der hergen, doch het laatste deel was ge ken toestand overboord sprong, gekleed jn heel Voltooid en heeft een breedte van 7 blauw broekje en een hemdje, en zwem- I meter. De nieuwe civiele en militaire ge mende den wal bereikte. Zoo trok" hij I zaghebber van Pinrang heeft nu echter be zwaaiend door do straten, waarna hij kort vél gegeven, het eerste deel, voor zoo vei daarop door do politie werd gearresteerd het tot zijn gebied behoort, en dat is lot waarna men ze niet zonder tegenstand van boord heeft verwijdert!. De „Ixion", die nu op nieuwe inanrehap pen wacht, ondervindt, daardoor belang rijke vertraging. Voor die muiters, die al len min of meer beschonken waren, zal dit muisje een leelijk staartje hebben. Gisteravond weid aan het ontslagen sto- k'erspersoneel hel hun toekomende gage uit betaald, n.l. voor 1 'dag f 1.60. Hun ver ontwaardiging was zeer groot. Nadat acht opruiers van boord gezet waren, werd order gegeven, dat, niemand meer van boord mocht. Dat scheen een der gezellen te verdrieten, die, om zijn ver jaagde kameraden op te zoeken jn beschen en in verzekerde bewaring weid gesloten. De „Ixion" ligt aan een dev stoelen in het buitenkanaal gemeerd. Brandstichting, De inspecteur J. Postmus, dio gister ochtend een onderzoek heeft ingesteld naar bet ontstaan van den brand, die er Donder dagavond in de stoomloonzagerij van den heer W. Verwaal, Waaldijk no. 25, te R-otterdam geweest is, heeft aanleiding ge vonden om den spuitgast W. H., van spuit 33, wonende in de Pupillenstraat, te nrres- dicht bij Paré Paré, in -orde te maken. Voorloopig moet een goed rijpad aangelegd worden,, ter breedte van 2 meter, dat dan later tot een rijweg kan verbreed worden. Allerwegen was de bevolking aan den weg arbeid. Ook de hoofden toonen zich zeei gewillig en kwamen bij aankomst van den nieuwen gezaghebber, onmiddellijk hun opwachting maken. Patrouilles worden nog gerege'd uitga zonden, doch dit geschiedt, slechts voorde zoogenaamde kumponginspccti'e. Aan z'.nda lijkheid in de kampongs deed men hier AMSTERDAM, 6 Sept. Lijnolie. Vliegend 27 20^, October 26^ 26§, Oct.-Dec. f 2ö'i 25§ 25f, Jan,- April 1908 24, Mei-Aug. f 23f. LEEUWARDEN, G Spet. Boter. Boereboter 44. Aanvoer 10 j. 9 4 en 2 zestiende vaten. Fabrieksbofer f45 5 47. Aanvoer 4 33 J vaten. Noteering van de commissie. Ie kwal. F'- brieksboter 47.50. Vercctiiging Landbouw. Leeuwarden: 'e keur 44, 2e keur ƒ42.50, 3c keur *11.50, per vat; le keur ƒ44.2e keur 42.50, 3e keur ƒ41per vat. Aanvoer 8 J, 11 J vaten. Fabrioksboter 42 ii 47. HAMBURG, 6 Sept. Petroleum loco Spiritus per Aug, mk. 24. Sept.-Oct. mk. 24 (zonder fust). Stemming kalm. BUDAPEST, 0 Sept. Tanve per October fr. 11.40. Stemming prijshoudend. Tarwe: NEW-YORK, G Sept. Sept. Oct. Dec. Jan. Mei 105 j- 108§ 112* Sept. Oct. Dec. Mei 711 70| G9J F si Faillissementen. Uit de Staatt-Cuur lint. U itgesproken: G. Brandjes Szn., organist te Landsmeer. Rechier-commissnris mr. E. J. Borlwnt 51ees; curator mr. J. F. E. Rode. A. J. Scholtze, aannemer Ie Tilburg. Rcchter-eommissaris jhr. mr. A. J. J. <'an Sassen van Yseelt; curator mr. G. E. Passtoors. A. Oudshoorn, bouwondernemer le 's-Gra- venhage. Rechter-commissaris mr. P. I'°l- vliet, curator mr. P. Dijckmeester. D. Wjlieboer, loodgieter, te 's-Grnvefi- hage. Rcchter-eommissaris mr. H. A. van Rees; curator mr. J. C. Wittoveen. J. M. van Eden, te 's-Gravenhnge. Rech* ter-commissaris jhr, mr. Rh. Feithcura tor mr. A. 51. R. Bcguin. Mevr. S.' Lehmann, wed. 1*1. van Hasselt Jr., 's-Grnvenhage, bandelende onder de firma Van Hasselt- en Co. Rechler-comniis 'saris mr, 11. A. van Rees; curator mr. J. W. de Kaïiter, J. J. Bavelaar, werkman, te's-Graven- hage. Rocliter-coinmissaris mr. T. F. v. d* Lek de Clerccjcurator mr. J. C. van dei Lip. ,H. Korteknns, winkelier in kruideniers- („StcL") Mi K II Iv

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6