öemengd Nieuws. Koloniën. ALLERLEI. door lutar voorgesteld wordt, dat ontbinding der Eerste Kamer van rechtswege ontbin ding der Provinciale Staten, lnwr kiescol lege, zal ton gevolge hebben. Dat wil zeg gen, merkt, het op, wanneer Regeering en Tweede Kamer, medegesleept door een val- .re he leuze of een volkswaan van den dag, maatregelen hebben voorbereid, welke zouden strijden niet de wezenlijke, duurzame belan gen van den Staat, dan hebben zij slechts de Eerste Kamer te ontbinden om ook deze voor den volkswaan van den dag het veld te doen ruimen. Zoo iets is, naar de meening van het blad, absurd, Naar aanleiding daar van komt het- blad tot do slotsom, dat in elk opzicht de ingediende voordracht tot Grond wetsherziening, om het mei, de woorden van mr. Troolsfra uit te drukken, ,,de politieke macht in handen wensclu te biengen van het proletariaat". En, oordeelt het, hoezeer het nu plicht is van een goed Staatsbestuur om binnen de grenzen der praefisehe moge lijkheid liet, zijne te doen tot verbetering der bestaansvoorwaarden \an alle lagen der maatschappij, onder de politieke macht van liet proletariaat kan geen Staat op den duur gedijen. Daarom hoopt het blad, dat. niet tot wet worden zal dit door de Regeering voorbereide voorstel, 'dat naar zijn eordeel strijdt met de wezenlijke, duurzame belan gen van den Staat" en niet beantwoordt aan de werkelijke wenschen en de welbegrepen behoeften des volks. Een dynamietfabriek. De „Venlosche Ct." schrijft, omtrent de oprichting eener dynamietfabriek in de buurt van Yenlo, het volgende Eenige Nederlandsche en Belgische indus- trieelen zijn voornemens in de gemeente Grubbenvorst, ter plaatse genaamd ..Den nenoord" nabij Horst, een fabriek op te richten tot vervaardiging van dynamiet en zekerheids-ontploffingsmiddelen. voornamelijk ten behoeve van hel mijnwezen, en doen reeds de noodige stappen ter bckoming dei- concessie. De fabriek, wier ontwerp aan de modern ste eischeti voldoet, zal bestaan uit moer dan 30 gebouwen, verspreid over een terrein van ruim 31 hectaren. De noodige beweegkracht zal ontleend worden aan stoom en eleetrieiteit. wolk laat ste ook dienen moet voor verlichting, ter wijl een centrale calorifère zorgt voor ver- wanning. Deze interessante industrie zal veel ar beidskrachten vergen. Een maréchaussee aangevallen. Den marechaussee Kroon der brigade te Weert, die Maandagavond - een wandeling deed, werd door zekeren H. Sch. gevraagd, of hij 'de persoon was. die hem den \origen winter had geslagen. Op zijn antwoordik heb met u niets te maken, werd hij aange vallen, van zijn sabel beroofd en werden hem 2 messteken in het lichaam toegebracht. De 'daardoor ontstane verwondingen zijn echter niet ven doodelijken aard. Sch. is voorloonig aangehouden en in verzekerde bewaring ge nomen, terwijl zijn medeverdachte J. 11. de wijk naar België heeft genomen. Kasdiefstal Atjeh. De resultaten van liet onderzoek inzake den kasdiefstal te Koetaradja zijn vair dien aard, dat de officier van justitie rechts ingang tegen den beklaagde Van Baaien yragen zal. i Een conflict op Nienw-Gninea. Het ,,Bat. Kb ld." vertaalt uit de „Straits Times" van 11 September het volgende: De autoriteiten van Duitsch Nieuw-Gui- nea klagen over den inval van vogeljagcrs uit Hollandsck K ie uw-Guinea in Duitsch gebied. De jagers dijn Maleiers; hun jacht geldt den paradijsvogel. Jaren geleden ga ven deze jagers reeds aanleiding tot moei lijkheden; en ditmaal zijn zij in grooter getal, omstreeks GO man, verschenen, en dieper het binnenland ingetrokken, op zoek naar beter beter jachtterrein. De inboor lingen klagen bitter over hun optreden; en maatregelen zijn genomen om hen van het Duitsche grondgebied te verdrijven. Der Hollandsche regeering wordt verwe ten, dat zij Nederlandsch Nieuw-Guinea, speciaal het noordelijk deel, niet onder rechlstreeksch bestuur brengt. Nias. De resident van Tapanoeli seinde den 13den September aan de regeering: Bawe Gamuwe heeft zich onderworpen en gedeelte der boete betaald, voor restant tw'ee maanden uitstel gevraagd en gege ven. Na onderwerping alle kus (kampongs Marine-gebied bezocht met landingsdivisie voor machtsvertoon; ontvangst overal zeer goed, ambtenaren kunnen daar eventueel gerust alleen reizen. Hoofden van achter land Lagoendi, die tot dusver aan oproe pingen bestuur geen gehoor gaven, ver schenen thans; stemming niets te wen schen over, lieten zich over verbond, dat tegen ons gesloten zou zijn, niet uit. Voor afwikkeling zaak Dalawe door controleur met landiingsdivisie tocht daarheen ge maakt, landschap weinig welvarend, kam pongs zeer verspreid, ontvangst niet het minst vijandig, gedeelte der boete betaald, voor restant gijzelaars meegenomen. Door bevolking Nalawc weg door landschap in Verbinding inet groolen weg van Noord naar Zuid te voren reeds tot stand ge bracht, onder toezicht pradjoerifs, hoofden Mazine-gebied zich hemd verklaard weg door te trekken naar Zuidkust zoodra ar beid grens van hun gebied genaden!het zelfde deden hoofden achterland Lagoendi voor weg aan WestkustMiddeu-Njas is geheel gepacificeerd aanrakingen met Zuid- Nias van uit Lolowaoe reeds vooibereid; pacificatie slechts kwestie van tijd en houdt verband met voltooiing weg. lava-Bode".) Uitlotingen. PARLTSCHE TENTOONSTELT,INGS- LOTEN, il fr. 25 van 1S89. Trekking 15 October. Nos. 1154581 fr. 10,000; No. 1154G07 fr. 2000 LOTEN PA NAMA-KANA AL-M ij. 3>' a fr. -100 van 1888. Trekking 15 October. No. 1764706 fr. 250,000; No. SS20G5 fr. 100,000; Nos. 575700 on 969-1-it elk fr. 10,000; Nos. S99722 en 1507303 elk fr. 5000; Nos. 35073, 393265. 1 172917, 1299151 en 1700524 elk fr. 2000. Voorts 50 Nos. elk fr. lOO'O. HET KORHOEN VAN KONINGIN VICTORIA. In het voorjaar van 1S42 maakte de jonge koningin Victoria met haar gemaal, prins Albert, en groot gevolg een pleizicr- reisje naar Schotland, waar zij door de bevolking met de grootste liefde en «eest drift ontvangen werd. Zooals het gewoon lijk bij zulke vorstelijke reizen gaat, was alles van te voren zoigvuldig geregeld, do duur van hel oponthoud in de verschil lende plaatsen bepaald, en de hofmaar schalk moest voor de stipte naleving de zer afspraken zorgen. De koningin bezocht bij deze gelegen heid het prachtige slot Taymoulh-CasUo van den markies van Oraednihare, een dor grootste en rijkste grondbezitters uit het land, die ook uitgestrekte bosschen oneen heerlijk jachtgebied bezat. Ter me van de lioogc gasten werden allerlei feestelijk heden op louw gezet, hel grootc dienst personeel van den slotheer voerde in na tionaal costumn dansen uit; tochten met zeilbooten op de rivier werden afgewisseld door gondelvaarten op het meer. Het be viel er de koningin zoo goed. dat zij er langer bleef dan oorspronkelijk bepaald was. Aa,n de. groote jachtpartijen (er wer den tachtig herten en veel ander wild ge schoten) nam zij niet deel, maar zij vond het prettig, zich te onderhouden met de markiezin en andere voorname Schotsche dames. Dat viel. al zeer slecht in den smaak vuin den hofmaarschalk, want door dit onvoorziene lange oponthoud te Ta.ymouth- Castle liepen alle andere gemaakte af spraken in do war. Eerbiedig maakte hij Hare Majesteit hierop attent. Toen sprak do jonge koningin„Wij zul len' eerst clan van hier gaan. als mijn ge maal op de jacht een korhoen geschoten heeft, dat hij mij ten geschenke zal gcrmi." Door den markies van Braedalbare waren namelijk ettelijke jaren geleden uit Thu- ritugen eenige korhoenders betrokken en door hem in zijn bosschen losgelaten. Dit had hij prins Albert meegedeeld, en deze, die vroeger reeds meermalen op korhoen ders gejaagd had, wilde op dit Schotsche jachtgebied een korhoen buit maken, en dit zijn vorstelijke gemalin tem geschenke geven. Tot nog toe was het hem even wel niet mogen gelukken, deze belofte ip vervulling te brengen, want hij cn de an dere voorname jachtgezellen hadden nog geen enkel korhoen gezien. Dit was dug voor de koningin een welkom voorwend; sol om haar aangenaam verblijf te Tay- mouth-Caslle te verlengen. Wal te doen? De hofmaarschalk, die zoo spoedig mogelijk aan dezoi onwelkome stoornis in het reisprogram ce|n einde wilde maken, wendde zich in vertrouwen tot den jachtopziener van den maikiris, en vroeg hem: „Bestapit er niet een middel, dat we heel spoedig abn korhoen op het spoor komen, en da,t onder hdt bereik van hei geweer va,!* zijn koninklijke hoogheid bren gen „Ik weet er wol een," spra,k na korf beraad de jachtopziener. „Maar hot is nog al een vreemd middel en ik zia er tegpp op het aan te wenddn." „Leg me dat als 't u, blieft uit." „Heel graag, my lor cl. Wij hebben hier in den omtrek een beruchten strooper, Map Na,b genaamd, een uiterst sluwe en han dige kerel. Hoewel wij heel goed weten, dat hij al sedert jaren onder tiet wild va,n den markies knapjes huishoudt, heb ben wij hem neg nooit op heeterdapd kun nen betrappen. Ik verdenk er hem zelfs van, dat hij de meeste, zoo niet alle'kor hoenders gestroopt heeft. Alapr is er nog een, dap 'weet hij ook waar die zich op houdt/' „Zau' ik dien Mac Nab eens kuimc'p spreken?,, „Zeker, mylo,rld, ik zal hem hale'n." „Voortreffelijk Spoedig was de 'hulp in nood gevon den. Het, was ee'n sluw uitziende keiel van ongeveer deWjg jaar. „Zout!t, ge mij een korh'oeh kunnen aan wijzen?" vroeg hem 'de' hofmaarschalk. „Er moet er stellig nog een zijn, daft w'det ik." „En walar de andere gebleven zijn, weet. jg zeker ook," vie'l del jafchfopzienoit iit de rede. „Kimt ge er morgen een onder het be reik vari het. geween van cl'en prins bren gen?" gin'g de h'ofmaiarschal'k voout. „Jïil," „Dab zuil go daarvo,oif van' mij Hen pond beloonin'g ontvangen." „Afgesproken." „Ik zal' je een jachllivrei geyen, Mac Nab," s'prai de jachtopziener. „Je' tegen woordigheid zal dan niet zoo in bet, oog' loopan." Den volgenden morge'n vOorg gingmen op weg. Mafc Nab bracht, 'don door den jnbhtopzipner veiige'zelüen prins-gemaal in een begroeide bergkloof. „Hier moet een knrhoee zijn," sprulk! hij. „Eeigisteren zijn wc al hier gewoed, maar wij hebben er geen gezien," ant woordde de jachtopziener. „Bepioct' hel dan to lokken." De ambtenaar bracht een kleine fluit aan do lippen on floot er moe. Er Hot zich ovenwei geen korhoen zien. „Heb je dal iiltijd zoo gedaan?" vroed Afar Nal) op spot tonden toon. „Ja." „Dan vei wondert liet me niet, dat ge goon succes luidt. Nu zal ik eens lokkon en wel zonder fluitje." Hij stak een vinger iti den mond, en bracht oen eigenaardig, smakkend geluid uit. Toen ritselde er iets hoog boven in den top der boomen en toen vernam men hel lokgeroep van het korhoen. „Daar is hef," fluisterde de vevkloedo stumper, mot den vinger naar een plaats wijzend. „l);aar zit het op den tak, juist onder schot 1" j Prins Albert hief het geweer op en logde oen oogonhlik aan. Hij was een uitstekend schutter, liet schot ging af, en de vogel viel, doodelijk getroffen, naar bonedon. „Werkelijk een goed, schot!" mompelde me! een goedkeurend hoofdknikken Mac Nab. „Ik zelf, had het niet heter kind nen doen." i Nu koerden tie jagers naar bot slot te rug, waar koningin Victoria met belang stelling den jachtbuit in nogensebouw nam. „O, wat een prachtig korhoen!" riepzii j verrukt. „Dat heeft mijn gemaal ui' Urido voor mij gescjhoten. Daarom nomen wij' liet ook mee naar huis. Het moet zorg vuldig opgezet en bewaard worden." 'Dat gabeurde ook, en heden nog staat hef opgezette korhoen in een der privé-* vertrekken van het slot Osborne op hel eiland Wight, waar de koningin gestor ven is. marline's boel; verschenen was, maakten vele Europocsthc reizigers een uitstapje naar het tol biiei toe bijna vergeten plaatsje, dat plotseling zoo interessant geworden was, fan den consul en zijn beide doch ters te bezoeken, en het plaatsje nam dooi het toenemende vreemdelingen bezoek voort durend in bloei toe. De bezoekers keer den Weliswaar alten zeer teleurgesteld te rug, maar ieder voer zich paste er wel op, dit te bekennen. Toen verschenen ei eindelijk ook Lwee rijke Engelschen, die zich in het hoofd gesteld hadden, de heide door Lainartini gevierde schoonheden te trouwen en deden, het ook werkelijk. Een der gelukkige jonggehuwden ontmoette kort na de bruiloft, een zijner vrienden, die hem verbaasd vroeg, hoe hij zulk oen ver bintenis had kunnen aangaan. En hol an l- wootd luidde: Qrh, ik heb mijn vrouw ge bouwd, omdat Lamarline geschreven heeft, dal. zij charmant .is. Dal heeft haar be roemd gemaakt, en .ik stel mij tevreden met de door hem gegarandeerde zekerheid, dat mijn eehlgennote een schoonheid is. DE DRIE OORVIJGEN. De in Weenen als professor gestorven, beroemde scheikundige, dokter L. vertelde gaarne uit zijn jeugd do volgende amusante geschiedenis. „Voor hot. gynmnsaun te Af., dat ik be zocht, stond in de morgenuren gewoonlijk de met een ezel bespannen wagen vaneen melkman, die de heele buurt van melk voorzag. Natuurlijk konden de scholieren niet nalaten langoor zoo nu en dan topla gen. Zoodra evenwel de melkboer nader de, stoof de overmoedige bende uiteen, en de man kon slechts door woorden aan zijn boosheid tucht geven. Op zekeren morgen, gedurende de pauze, haalden de gymnasiasten weer allerlei grap pen met grauwtje uit, doch toen zij zagen, dat dc melkboer naderde, maakten dogeno ten spoedig dat zij wegkwamen, ik alleen, destijds een jongen van oen jaar of tien, die slechts toegekeken en moegelachen had, bleef, van mijn onschuld overtuigd, verge noegd kauwen op mijn broodje. De melkboer, die brandde van verlangen om zich op de kwelgeesten van zijn ezeltje te wreken, stoof woedend op mij los, daar ik niets kwaads vermoedde, ja, zelfs nog hartelijk lachte, toen de ezpl zijn baas met. Kniel gebalk begroette. Pats daar kreeg ik oen oorvijg, die mij op den grond deed tuimelen. Ik loop huilend het gymnasium in om mij bij don directeur over den lompen melkboer te be klagen. In mijn ijver loop ik evenwel bij het opendoen der deur zoo bard tegen mijn leeraar, die juist door diezelfde deur naar buiten wil gaan, aan, dat hij ver schrikt een heel pak schriften, dat hij onder den arm droeg, op den grond liet vallen, en pais, liad ik oen tweede oorvijg beet, die niet voor de eerste be hoefde onder te doen. Natuurlijk begon ik nog hauler te hui len, zoo, dat de directeur uit zijn kamer komt loopen, om naar de oorzaak van liet lawaai te zien. Op zijn vraag geef ik hem snikkend ten antwoordMijn leeraar, dok ter B., heeft mij een oorvijg gegeven, en ik 'luid toch htvusch den ezel niets gedaan!" Pats daar had ik mijn derde oorvijg beet, en wel een. die de twee andere aan kracht overtrof. i IETS OVER ADEMHALEjX. Hol ademen is het. eerste tevenstreken, dat een jonggeborene geeft: als het leven tte menseheïijke. borst ontvliedt, houdt ze op te ademen. En toch, hoe zonderling het ook moge klinken, hel ademhalen, hel goede ademhalen, is oen kunst, die slechts weinig inenschcn verstaan, on die in 't bizomler de stedelingen dikwijls volleerd hebben. Van algemeene bekendheid is, dal. hot ademhalen in twee gedeelten plaats heeft: In hel oeistc wordt dc verbruikte lucht uit de longen gestootcn, in hel tweede wordt nieuwe, fiisschc ingeademd. Terwijl nu hot uitademen geheel werk tuiglijk- geschiedt, door de elasticiteit der longen, die samentrekken als een uitge rekte elastieken hand. is voor de inade ming do hulp van de borstspieren noodig. Deze moeten zooveel mogelijk de borstkas verwijden, opdat dc Jongen zich kun nen uitzetten, en tepgevolge van den druk dor buitenlucht ecnerzijds en de zuigkiachi der longen anderzijds nieuwe lucht in dringt. Nu halen dc meeste menschen evenwel veel te oppervlakkig adem, zij blazen namelijk hun longen maar gedeel telijk op: daardoor kan de verschc lucht niet do diepst liggende plaatsen bereiken, waar een bedorven lucht opgehoopt is die slechts in onvoldoende male vernieuwd wordt. Dat dit niet alleen voor de longen on gezond is, maar voor het geheclo orga nismc, daar hieronder ook de inwendige ademhaling, liet eigenlijke levensproces, lijdt, is natuurlijk. Daarom, leert ademha len, haalt de lucht diep in uw longen op, en vele, tegenwoordig algemeene ziekten, zooals de bloedarmoede der jonge meis jes, zullen er door vermeden worden. HET GROEIEN DER VINGERNAGELS Jlc-t groeien der vingernagels gaat hij kinderen sneller dan bij volwassenen cn op Imogen leeftijd het langzaamst. Het gaat ook in iten zomer sneller dan in den win ter, en als hel in hot warme jaargetij 116 dagen duurt, eer een nagel geheel volgroeid is, clan zijn daar in het koude jaargetij 137 dagen voor noodig. Aan dc rechter hand groaieii verder do nagels vlugger dan aan de linker, en eenzelfde verschil doet zich voor volgens de lengLe dor vingers. Hel vlugst groeien zij aan den middelvin ger, dan volgen wijs- en ringvinger, en aan den pink en den duim is de groei het langzaamst. DE MACHT VAN DEN DICHTER. Toen Lamarline op zijn Oostersche reis eenige dagen in een onbeduidend Syrisch kustplaats je doorbiao.ht, bezocht hij den Franschen consul, die hein met groote be minnelijkheid opnam. De zoo rijk aan fan- taisie zijnde dichter wijdde deze familie een beet hoofdstuk Van zijn beroemd boek „De reis in hei. Oosten", w'aarin hij na melijk de Loovoraoliüge schoonheid der baide dochters in vurige woorden prees. In Waarheid waren de beide meisjes ta melijk onbeduidend en geheel zonder for tuin, maar de aanbeveling van den dich ter moest haar dat vergoeden. Zoodra La- VOOR VROUWELIJKE SCHOONHEID, zijn volgens Ibrahim vier en twintig eigen schappen noodig; daarvan zijn er vier 200 zwart als kool: de oogen, het haar, de wimpers en do wenkbrauwen. Vier Zoo wit als sneeuw: do tanden, de nagels, Kt lichaam en liet wit van do oogen.Vier moeten rood als een roos zijn: do wangen dc lippen, de long en het tamdvleesch' Verder moeten or vier klein zijn: de li®! den, de voeten, de neus en de mond En bovendien behooren lot'de ventere eischeii- flinke gestalte, slank ii6uur, lang haarc-n oen glasheldere stem. ZELDZAME BEGRAFENIS VAN DIEREN. Vele grooten dezer aarde hebben zicli zoo aan hun lievelingsdieren gehecht, dat zij hun meer liefde en vriendschap bewezen, dan zij ooil aan ecnig mensch deden. Dit deed zich zelfs voor hij den dood van deze dieren, die dan mot meer pracht begraven werden dan vele mensehen. Do geschiedenis haalt hiervan ontelbare voor beelden aan. Dat paarden en honden zulke prachtige begrafenissen deelachtig werden, is in elk geval verklaarbaar door de innige verhouding en het nut, dal deze dieren voor hul menschdom hebben. Maar zonder linger klinkt het, ais men Hoort, dat kei zer Augustus zijn papagaai, Virgilius zelfs een vlieg, keizer Commodus zijn aap, Nero oen meerl en ceai zeekat met gtoolo pracht ter aarde deden bestel len.. Hot meest dwaze op dit gebied heelt evenwel de woesteling Nero geleverd, de zelfde, voor wien mcnschorJovens als niets golden. Hij gaf voor de begrafenis van oen raaf, dc ongehoorde som van 12 dui zend gulden uit. HET OVERBRENGEN VAN ZIEKTEN DOOR EIEREN. Een Uaiiaanseh dokter is na een nauw keurig onderzoek tot de ontdekking geko men, dat eieren heel gemakkelijk de over brengers kunnen zijn van ziekten. Hij heeft aangetoond, dat bacteriën, zooals lyplms- en cliphteritus-baccillen. door de eierscha len heen in het eiwit, ja, zelfs tot in den dooier kunnen doordringen, en daar een zeer gnnsügcn bodem lo-t ontwikkeling vin den. Daar eieren dikwijls onzindelijk be handeld worden, is uil dil feit o-p tema ken, dat op deze wijze ziekten kunnen overgebracht worden. Diit gevaar beslaat evenwel alleen hij het. gebruik van rauwe eieren, gekookte zijn daarentegen steeds onschadelijk. ONVERWACHT ANTWOORD. Toen Olney staatssecretaris van de Ver- ccnigdc Staten van Noord-Amerika was bepaalde hij, dal alle consuls de taal vaiï het land, waarin zij aangesteld werden spreken moesten. Eon zeer heldere kop wcnsehle een aanstelling als consul van China. Olney vroeg hem: „Weet u wel, dat ik nooit iemand aanstel, die niet de taal spreekt van het land, waarin hij be noemd wordt. Ik vermoed, dal u geen Cl», neeseh spreekt?" De candidaat lachte en anlwooidde: „Mijnheer de slaatssecvetaiis, als u mij een vraag in het Chineeschwilt doen, dan zal ik u gaarne daarop ant woorden." - 11 ij kreeg den door hem verlangde post. EEN NIEUW KALMEER-MIDDEL VOOR GOLVEN. Olie, dat lot heden liet eenige middel was om hevig in beroering zijnd water to kahneeron, hooit oen gevaarlijken concur rent gekregen in saam gepatste lucht. Door een toeval wercl dit ontdekt. Bij gelegen heid van de tunnel werken aan de zee bij New-York maakte de ingenieur Brasher de opmerking, dat in de omgeving van de zwemkasten, die met gecomprimeerde lucht gevuld waren, het water volkomen zonder golfslag was. Toen hij naar de oorzaak van deze O] vallende verschijning zocht, vond nij, dal tucht, die in kleine hoeveelheden uit de ondichte plaatsen der kasten ont week, deze uitwerking te voorschijn nap, Een proef, op grooter schaal genomen, be vestigde dil. Toen hij door een buizensys- teem, dat hij langs den geheelen Imvemkni en ook daarbuiten aanbracht, gecompri meerde lucht liet uitstroomon, werd zelfs lnj sterken golfslag de branding nagenoeg kalm. Nu is men er mee bezig, schepen langs boordzijden van een buizennet tc voorzien, om hen in staat te stellen ook bij fel be wogen zee in de naaste omgeving een goll'vrij oppervlak te verkrijgen. Als men bedenkt, dat bij kleine strandingen en der gelijke ongevallen een schip verloren ging alleen omdat men niet in staat was, liet door den sterken golfslag te naderen, dan zal men kunnen nagaan van welke on schatbare waarde deze nieuwe inrichting is; het is een schrede nader tot het ver minderen der gevaren, waarmee de zee ook heden nog zelfs onze zeewaardigste vaartuigen bedreigt. Ie w< hij zo la Üjl re da rei dii du on 7.0 zii le li] ro< in. CARRIÈRE GEMAAKT. De beroemde advocaat Laehaud werd een moordenaar ambtshalve als verdedi ger toegevoegd. Zooals hot de gewoonte is, bracht hij zijn cliënt een bezoek. Nauwelijks had deze den advocaat ge zien, of hij sliet een kieet van verwon dering uit. „Ja, ja," riep de misdadiger, „ik ver gis me niet, u bent het mijn eerste verdediger, toen ik twintig jaar geleden voor hot eerst aangeklaagd werd." ,,'t. Is zoo," antwoordde Laehaud, „en jij Waart mijn eerste cliënt; ik debiteerde met een kleinen diefstal van je." „Juist," verklaarde de moordenaar cn voegde er toen met. groote zelfvoldoening Hij„Ja, ja, mijnheer de advocaat, rve hebben sinds dien tijd goede vorderingen gemaakt ROOVERSIIUMOR. Ten tijde, dat de speelbank te Homburg nog in vollen bloei was, liep op zekeren dag een wandelaar den landweg naar Frank fort op. Plotseling dook er een bende wei nig gunstig uitziende kerels voor hem op en versperde hem mot dreigende gebaren don weg. „Geef je geld hier!" riep dc aanvoerder, „Ik heb helaas niets te geven," ant woordde de aangevallene. „Waar kom je vandaan?" „Van Homburg." „Van Homburg 1" herhaalde de roowr met bedroefd gelaat, nam zijn hoed, on hield dien zijn kameraads voor met ('e woorden: „Een kleinigheid, vrienden,voor een armen man, die '.it Homburg komt. WAAROM GEBRUIKT DE OOR WURM ZIJN TANG? Zooals bekend, bezit de oorwurm, een zeer onschuldig diertje, waarvan men mot onrecht vertelt, dat het er voortdurend op uit is, in den oorgang van den mensen te kruipen, aan de punt van zijn achter lijf een kleine lang. Men heeft tot heden geloofd, dat ctezo tang een soort wapen was, om de vijanden van den oorwurm, zooals bijv. de roofinsecten en -vogels, er mee te dreigen. Nieuwere onderzoekingen hebben evenwel aan het licht gebracht, da de oorwurm deze tang hoofdzakelijk gc' hriiikt. bij het ontplooien zijner vleugClS- Bij de roofkevers, die, wat kortheid der harde vleugclbcdckking, en hot onbedekte achterlijf betreft, veel overeenkomst heb r( Ik di

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 10