heeft voor de ordinantiën Gods op staat kundig terrein. Als voorbeeld van de bo- teckenis van God in hel Staatsrecht, noemt spr, de kwestie van hot gezag, n.l. dehou- ding jegens de overheid, die spr. beschouwt als de macht van God gesteld. Daaraan diens men te gehoorzamen om Gods wil, tevens erkennend de vrijheid der burgers, op dien- zelfden grondslag gebaseerd. In de kerkelijke coalitie ziel spr. ver schillende elementen, conservatieven en de mocraten, maar allen worden bijeenge bracht door de gemeenschappelijks over tuiging, dat wanneer ons volk niet wandelt in liet licht van Gods Woord, wij steeds in de duisternis blijven en de dageraad nooit zal aanbreken. De eenheid der coa litie komt voort uit hot streven, om de nooden van liet volk te lenigen, dal dreigt af te glijden van den rechten weg. Breedvoerig verdedigt spr. het standpunt der coalitie, welker politiek zijns inziens beproefd is gebleken. Om die grootc be ginselen to bevestigen, bevoelt spr. aan den Chr.-Ifist. candidaat te steunen. Aan het debat werd deelgenomen o. a. door den heer Ilvlckema Vlieg, die in deze vergadering do middelen wenschte to be ramen, tor verkiezing van den heer de Geer. Daarna was het woord aan den hoer G. Polak Daniels, uit 's-Gravenhage, die het standpunt der vrijzinnigen verdedigde. Debater wenscht niet to sproken over het „torntje" in de kerkelijke coalitie in dit district, maar weerlegt enkele uitlatingen van den spreker. Van liet gezinshoofden- kiesrecht, waarvoor de Anti-lïev, thans in het vuur gaan. was geen sprake in de periode 1901'05, hoewel de Chr. coalitie over een vaste meerderheid beschikte. Zelfs beweerde ds. Talma in 1905, dal het kies recht niet van de baan geschoven was, omdat het niet op de baan was. Thans heeft liet liberale kabinet de kiesrecht kwestie gesteld, en de kerkelijkon hegrijpen, dat zij wat moeten doen. Deb. betwijfelt of Ghr.-Hist. en Kalho- lieken zeer dwepen met het optreden van het ministerieKuyper, de ChtvDem. en de Friesch-Chr.-Hist., die in 1905 legende coalitie stemden, zijn daarvan het' bewijs, Deb. verdedigt het compromis der vrijzin nigen en het optreden van het liberaal kabinet, wat zelfs volgens den heer Sav. Lobman, een gevolg was van de omstan digheden. Rechts zijn de partijen homogeen, althans volgens spr. op één punt, den Chr. grond slag. Het is voor deb. een nieuwtje. Zóó werd het vroeger niet voorgesteld. Waar is het specifiek Christelijke wetsontwerp van hot ministerie—KuyperDe Onder wijswet'? Deze wet is een financieele rege ling, niet iets in 't bijzonder Christelijks. Het liberaal kabinet trok de wet niet in, maar spr. wijst op de Leerplichtwet, waar tegen de kerkdijken te keer gingen, maar dr. Kuyper dacht er na 1901 niet aan, die wet in te Aken. Deb. wekt ten slotte* op, om te stemmen op den vrijzinnigen candidaat, die zeker zal medewerken om de kiesrechtplanncn dezer regeering te verwezenlijken. De heer Kuiters, een voorstander der candidatuur—fdenburg, voelde den sinaad, den grooten leider aangedaan, om juist op het oogenblik van dr. Kuyper's 70en ver jaardag hem den zetel in dit district niet aan te bieden. Maar thans gaat het rechts tegen links en dient men als Christen kiezer te stemmen op jhr. de Geer. D s. Tal ma beantwoordde uitvoerig(le debaters. In 1905 had spr. op de deputatenverga- dering gezegd, dat het kiesrecht niet op de baan was, omdat allerwege de strijd ging tegen Kuyper. Spr. meent, dat de Statenverkiezingen van 1907 een bevesti ging waren van de rechtsche politiek van 1901. Spr. had te Franeker den liberalen den raad gegeven, op den Anti-Rev. te stemmen, omdat de Socialisten in de Ka mer de regeering steunen in dingen, die zij niet moet doen en de rechterzijde do regeering steunt in dingen, die zij wel doen moet. De Christelijke grondslagen van ons volksleven waren er volgens spr. reeds, toen er nog geen Liberalen waren, want die grondslagen zijn geestelijke dingen. Chr. wetten noemt spr. die, waardoor ons Chr. volksleven tot ontwikkeling komt. Er is alles vóór te zeggen, aldus ds. Talma, dat dit ministerie aanblijft tot 1909. Het voert verzoeningsgezinde politiek en de Eerste Kamer is daar, om het. daaraan te herinneren. Over den smaad, den grooten leider aan gedaan, zegt spr., dat wanneer dr. Kuyper den tijd daarvoor acht aangebroken, een Kamerzetel voor hem zal worden ingeruimd. Geen grooter smaad zou men dr. Kuyper kunnen aandoen, dan dat Schiedam voor de rechterzijde verloren ging. Ds. Schokking sloot daarna met een kort woord de vergadering. Yerstecg of De Geer, „De Vaderlander" schrijft: Kan de keuze moeilijk zijn Beiden zijn achtenswaardige mannen, beiden zijn doorkneed in staatszaken en zaken van algemeen belang, Alaar nu het verschil. De Geer is een conservatief van den ouden stempel. Van hem kan worden ver wacht, dat hij zich zal verzetten tegen her vormingen, welke ten doel hebben da klove tusschen arm en rijk minder groot le ma- kon, ook aan minvermogenden en onver- mogeiulen de wapenen te verschaffen, noo- dig om staande te blijven in den maat- sciiappelijken strijd. Versteeg daarentegen dient dan vooruil- gang. llij zal meewerken om liet kiesrecht Le •verzekeren aan tienduizenden, die zon der reden van hun slnatsburgerschapsroch! zijn berooid, hij zal de zwakken steu nen en niet onder de bedriegelijke lenze van protectie de mingegoeden nog zwaarder willen belasten; hij zal niet rusten, voordat aam de werklieden de ze kerheid zal zijn verschaft, dat zij, door ziekte of ouderdom tot werkeloosheid ge doemd, uioi aan ellende en armoede zul len worden prijsgegeven. De Geer zal hot meest ingenomen zijn met een regeering, die het bestaande hand haaft en op gemi enkel gebied ingrijpende hervormingen voorstelt. Versloeg daaren tegen zal zich scharen in de rijen der vooruitstrevende!!, die mot de bestaande toestanden geen vrede hebben en dnanin, ook door Staatshulp, allengs verbetering willen brengen. Geen twijfel of do groofe meerderheid dor kiezers in bet district Schiedam wij hot laatste evenzeer. Maar ook bij deze stembus zal zich we der 't treurige verschijnsel voordoen, dal lal van kiesgerechtigden, die democrati sche hervormingen noodzakelijk achten, des niettemin Juni stem zullen gaan uitbrengen op den man, voor wicn de democratie in eiken vorm oen gruwel is. Waarom Zelfs de minst ontwikkelde kiezer kan op die vraag hel antwoord geven. Omdat men. door op De Geer te stem men, een Gode welgevallig werk meent to doen, omdat men in hem ziet don man, die wil, dat ons land geregeerd wordt naar christelijke beginselen. Naatl christelijke beginselen! Wij hebben hel recht le vragen: welk recht held gij te onderstelten, dat de can didaat der vrijzinnigen dat niet wil'? Alaar or is meer. Als iemand in 's lands belang noodig acht, dat hervormingen tot stand komen, in den geest ais boven geschetst, en desniet temin stemt op vertegenwoordigen, die der gelijke hervormingen zullen tegenwerken, dan kan hij die inconsequentie niet verde digen meL te zeggenik stem op candida- ten, die de christelijke Staatkunde zijn toegedaan, want wat in strijd is met 's lands belang, kan niet christelijk zijn. De ware christelijke Staatsman is niet degene, die het meest en het hardst Hoe re, Heem! roept, maar 'wel degene, die door daden toont diep doordrongen te zijn van die beginselen van waarheid, rechtvaardig heid en barmhartigheid, die in het Evan gelie verkondigd worden. BINNENLAND. De Koningin en (le Prins in Mecklenburg. Men meldt uit Schwerin dato gisteren Behal ve de Groothertog van Saksen en het groothertogelijke pear van Mecklenburg zijn ook prins Sehönbwg-Waldenburg en de prins van Bemlieim op Dobbin te gast. Vandaag is het vorstelijke gezelschap op het meer van Krakow op jacht. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Friesland onder bevel van den kapitein ter zee G. Fabius, 17 dezer te Port-Mahon aan gekomen. Blijkens bij het departement van marine ingekomen bericht zijn Ilr. Ms. torpedobooten Krokodil, Draak en Zeeslang, onder bevel respectievelijk van de luitenans ter zee der '1ste klasse G. W. de Leur, F. G. W. Moor rees en F. L. Bambonnct, 17 dezer van Djibouti vertrokken ter voorzetting van de reis naar Oost-Indië. De deiuitaten-Yergadering. In ons nummer van gisteravond hebben wij reeds met. een enkel woord medege deeld de beslissing dezer vergadering om trent het kiesicchtvraagstuk. Wij geven thans het aan de pers ver strekte communiqué De vergadering werd bijgewoond door 440 aangesloten kiesvereenigingen en door ver scheidene anti-revolutionaire Kamer- en Statenleden. Voorzitter was prof. dr. II. Bavinek. Tot leden van'het eentraal-coniiló werden gekozen in de vacature-Kuypêr, dr. A. Kuyper; in de vacature-Kater:'de heer K. A. Grondijs. Tot voorzitter werd ge kozen in de plaats van dr. Bavinek, dio bedankt had, dr. Kuyper, met 733 stem men; op dr. Bavinek waren 12 stemmen uitgebracht; tot assessor, in plaats van den heer Van Alphon, die wenschte af te tre den, word gekozen dr. Bavinek. Nadat dr. Kuyper met een woord van warmen dank aan dr. Bavinek, hot presidium had over genomen, word de in de ochtendzitting be gonnen discussie over het kiesrecht vraag stuk voortgezet. Na ampele bespreking vcr- eondgdo dc vergadering zich met op 2 na algerncene, d. i. met 746 stemmen (slechts één afgevaardigde mot twee stommen stem de, tegen) met de volgende verklaring, die het centraal-cornité ter vervanging van do toegezonden vragen had opgesteld: De georganiseerde anti-revolutionaire par tij, op 17 October 1907 te Amsterdam in haar deputaten-vergadering bijeengekomen, spreekt als haar gevoelen uit: ie. dat de opneming in artikel 80 der Grondwet van een blanco-fornvule niel kan worden aan vaard; 2e,. dat zij zich tegen de invoering van he(t algemeen stemrecht uit beginsel verzet; 3e. dat zij blijft bij haar steeds beleden overtuiging, dat de grondslag van ons kiesrecht niel mag zijn individualis tisch, maar moet zijn organisch; 4o. dal, nu hierin voorshands nog niel verder kan worden gegaan dan tol invoering van hel gezinshoofden kiesrecht voor de samenstel ling van do Tweede Kamer, dil gezins- houfdenkiosrecht in arl. 80 der Grondwet behoort le worden vastgelegd; 5e. dat zij een toevoeging hieraan van capaciteits- kiesrecht liefst gemeden ziet, maar des noods hierin zou kunnen berusten, mits hot zich boperke tot dc mannelijke gedi plomeerden; (>o. dal zij hel begrip van gezin alzoo verstaat, dat hier ook on der rnoderekenen do onvolledige gezinsfor- maliën; 7e. dat zij het billijk acht, dat dc uitsluiting van bedeelden zooveel doenlijk wot'de beperkt, en dat er een uitweg ge vonden worde voor hen, die door de vast te stellen regeling zouden ontkiezer.i wor den; Se. dal zij alljr nadere fornmleering en redactie van het door haar begeerde overlaat aan de leden der Staton-Gruoraal van onze partij, in overleg mol de andere partijen van rechts, 'zoo mogelijk ander raadpleging van liet advies van het cen traal comité. De „FUichtsclio Cl." meldt: Prof. -Fabius verklaarde reeds in den aanvang, dat hij aan de vasLsfelli'mg der concept-verklaring geen deel kon wem-Mi. Maar prol. Fabius stond alleen. Wel bleek het, dat sommigen zijner on I- lcerliügcn oenigermate zijn Ivzwaren deelden. liet bezoek van het Diiitsche keizerlijk echtpaar aan ons land. In afwachting van de definitieve beslis sing omtrent de plaats van aankomst van hot Duitsche keizerpaar, worden uit den aard der zaak ook maatregelen voorbereid voor het geval het- keizerlijk jacht le IJinuiden binnenkomt. liet programma is in bewerking en dus nog niet definitief vastgesteld. Dir. bel. Invoerr. en Ace. Bij Kon. besl. van 14 dezer zijn, inge volge de Burgerlijke Pensiioemvcl, de na volgende pensioenen verleend aan K. S. Molenbeek of Moolenbeok, kom- mics-ontv. van 's rijks belastingen 1568 T. J. A Dikes, Ro-nvmies-ontv. van 's rijks belastingen, f569. Bij Kon. besl. van 14 dezer zijn, inge volge de Weduwenwet voor de ambtenaren 1890, de navolgende pensioenen verleend als aan: M. .T. Ani.heimfesen, weduwe L. A. Wil- lemse, opzichter der verlichting te Wissin gen, f 449. \V. J. of W. Willemsen, weduwe P. Gui- lonaird, kommies lsle klasse bij 's rijks belastingen, f266j Bij Kon. besl. van 14 dezer zijn, inge volge de Weduwenwet voor de ambtena ren 1890 en krachtens bet. eeniig artikel der wet va,n 2 J-uli 1898 (Stbl. no. 167), do navolgende pensioenen verleend, als aan: A. Wiirtjes, weduwe D. Kruze, kommies lsle klasse bij 's rijks belastingen, f249; C. Naeuweboer, weduwe J. Leeuwrik, brievengaarder, f 173l N. Kranenborg, weduwe D. vanMarle, verificateur bij 's rijks belastingen, 1690; J. Jellenm, weduwe N. P. A. Koemans, ontvanger der directe belastingen en ac cijnzen, f634. In zake tijdelijke waarneming der direc- tiën en Inspectitën der directe belastingen enz. heeft de Minister van Financiën het volgende bepaald: De ambtenaar, die wegens ziekte of afwe zigheid van een directeur of inspecteur diens functiën moet- waarnemen hetzij ambts halve hetzij krachlens bijzondere beschik king heeft slechts tot taak, in den nood zakelijken gang van den dienst tie voorzien. Hij behoort zich derhalve niet in te laten met zaken die zonder bezwaar kunnen wor den aangehouden, wanneer hij redelijker wijze moet onderstellen, dat de titularis daarin zelf wenscht te beslissen of te adviseeren. Eveneens staat liet hem niet vrij buiten noodzaak van archiefstukken der directie of inspectie kennis te nemen. De ambtenaar die bij vacature eener dirrc tie of inspectie als loco-directeur of loco-in specteur moet optreden (en dus niet bij bij zondere beschikking met dc interimaire waar neming is belast), behoort zijn taak op de zelfde wijze op te vatten. Financieel nieuws. De officier van justitie, de reehter-com- missaris en de griffier van de rechtbank te 's-IIage zijn gisteren te Leiden gearriveerd om de zaken der Elïecten-on Wisselbank te onderzoekon. STADSNIEUWS. Vereeniging van Hulseigenaren. Gisteravond had in het Vcrkooplokaal aan de Lange Haven alhier, de aangekon digde vergadering va.n huiseigenaren plaats, die, hoofdzakelijk op initiatief van den hoer -f. L'. Klamer van Delft, voorzitter der Nieuwe Delftsclie Verhuurdersvereeni- ging aldaar, geassisteerd door den heer S. C. Waalwijk van Doom van hier, was bij eengeroepen. Een dertigtal huiseigenaren had aan de oproeping gehoor gegeven. De heer Klamer leidde de vergadering en zette breedvoerig uiteen het doel en de wijze van werken van de voorgestelde vereenigen, daarbij als voorbeeld gevende doel on werkwijze van zijne vereeniging te Delft, zooals er o. a. ook te Haarlem, Breda en andere plaatsen bestaan. Voornamelijk is hot doel dier vereeniging om tusschen huiseigenaren de noodige samenwerking to verkrijgen, om daardoor wanbetaling en andere minder goede practijkeu van huur ders te beperken, of liever te voorkomen, voorls, om do verhuurders te waarborgen tegen gerecbIskosten, welke door hot in stellen van vervolgingen tot ontruimingen van .woningen, wegens wanbetaling, of om andere gegronde redenen, kunnen ontslaan. Huurders, die met huurschuld de wo ning van een lid der vereeniging verlaten, mogen door geen der andere leden worden aangenomen als huurders. Om den leden in een en ander te ver gemakkelijken controle 1e oefenen, ver strekt de vereeniging aan ieder lid 52 huurkwitanties per woning en por jaar, waarop de datums van iederen verschijn dag der Imur (van iederen Maandag) ge drukt staan. Komt bij een der loden ceti nieuwe huur der zich aanmelden, dan kan hef lid-ver huurder alras eonstatoeren, of hij al of niet met oen wanbetaler te doen heeft, door iifzage le vragen van de. laatsl ver schenen huurkwitantio. Kan die niet wor den vertoont, dan geeft zulks aanleiding tot informal ie bij den tegenwoordigen ver huurder. Weigeren huurders betaling, dan worden de woningen op kosten der vereeniging ge rechtelijk ontruimd, na voldoende tever- goefsch vooraf gewaarschuwd en aange maand te zijn tot betaling der huurschuld. Be lieer Klamer, die van een dergelijke vereeniging te Delft reeds ruim 18 jaar bestuurslid is, een groot aantal woningen le Delft en bovendien nog la Schiedam 176 woningen administreert, betoogde uit langjarige ondervinding, dal de te Delft gevestigde vereenigingen inderdaad met succes werken en slecds in ledental toe nemen, hetgeen den verhuurders in alle opzichten ten goede komt. Ook hier ter stede deed do heer Klamer de ondervin ding op, dat het bestaan van zulk een vereeniging nieL alleen wenscholijk, doch zelfs noodzakelijk was. Na verschillende besprekingen gaven een 23-tal der aanwezigen zich op als in be ginsel bereid zijnde tot de vereeniging als lid too te treden. Als voorloopig bestuur werden gekozen do licoren: J. L. Klamer, te Delft; 11. B. Hoggeiman en S. C. van .Waalwijk van Doorn, te Schiedam, die zulks aannamen eu op verzoek 'der vergadering zich zullen belasten met liet maken van oen concept reglement, hetwelk in oen op Vrijdag 1 No vember a.s. in hetzelfde lokaal te houden vergadering nader besproken, aangevuld of gewijzigd en vastgesteld zal worden. Het is noodig, dat de als lid toegetre den personen, elk in zijn kring, andere huis eigenaren tot toetreding opwekken, ten einde daardoor het welslagen der vereeni ging te bevorderen, waarvan zij mettertijd de vruchten gaarne zullen plukken. Eeclitzaken, De machinist J. R. van de stoomtram der H. IJ. S. M. die wegens een tram-onge luk aan de Tasmansstraat te 's Gmvenhage door de Haagsclie Rechtbank tot f 25. boete of 5 dagen hechtenis werd veroordeeld, is door het Hof ontslagen van rechtsvervolging op grond van ziekelijke storing zijner verstande lijke vermogens. Het Openbaar Ministerie bij de recht bank to Amsterdam eischic gisteren tegen J. F. Deen, die op 12 Juni 1.1. mr. C. -I. Hiltenna, kantonrechter aldaar, gedreigd had met een mes te zullen stoken, omdat hij jongens in het Vondelpark verboden had op vogels te schieten, tot 3 maanden gevangenisstraf. Dc heer Hilterma wandelde toevallig met zijn vader door het parit,, door wiens tusschenkomst de aanrander gearresteerd kon worden. Uitspraak 30 dezer. De rechtbank te Winschoten, heeft den 28-jarigen arbeider II. S. van Finsterwold, wegens aanranding der eerbaarheid, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden. De eisch was 2 jaar. Kerk en School. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen: te Haa-ittrecht ds. J. Slot le Lutjobrock, gem. Grootebroek (N.-IL). Hoooeh Onderwijs. Aan de universiteit te Utrecht slaagden voor de volgende examens: doet. rechtsw.: do heer H. B. Verloren v. Themaat; doet. Ned. lelt. de heer A. Zijp. Staten Generaal. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 18 October. Stelling va n A in sterdam. (Vervolg.) Na replieken van 'de heeren ELAND, THOMSON en VAN KARNEBEEK zei- de de heer DE STUERS gaarne het geld voor dit ontwerp te willen geven, daar hij het overbodig, roekeloos en godtergend acht te daarmede te wachten, tot we alle verdere defensieplannen kennen. We moeten zorgen dat we weerbaar zijn. Door lang praten en niets doen, gaat ons volk te gronde. Vervolgens werd gerepliceerd door dor heer VAN KOL, die opnieuw zijn motie ïn 'd.ende om een onpartijdige commissie ds zaak te doen onderzoeken en inmiddels d'! ontwerp te schorsen. Tot instelling (w" enquête-commissie zou zijn fractie "in s loop dezer maand ecu ontwerp indienen De heer TYDEMAN, repliecerend ver klaarde legen de motie—Van Kol (e 7.„i Ion stemmen daar hij liet bereikbare niet'in de waagschaal wil stellen lei- wille van het betere. Na replieken dor heeren van Gillers en Duymaor van Twist verklaarde de lieer Dr SAVORNIN LOITMAN voor hel ontweq, te zullen stommen nu dc rogeering liet vrLi». stuk der kustverdediging urgent vorklaan te achten. De lieer VAN NISPEN TOT SEVF NAER verklaarde namens cenigc politieke vrienden tegen te'zullen stommen daar we geen overzicht hebben van de plannen voor de doode weermiddelen in haar geheel en liet totaal der daarvoor benoodigde uitgaven Nadat de lieer TALMA had verklaard to zullen tegenstemmen als dit ontwerp niet Wordt aangehouden en de heer SMEENGE namens oenigo politieke vrienden, dat hij voomt ommen, daar hij zich in liet belang onzer weerkracht niet lot tegenstemmen g,C recht,igd acht, werd gedupliceerd door 'den MIN. VAN OORLOCL Vervolgens werd de motie-Van Kol ver worpen met GS legen 17 slommen, waar na het. wetsontwerp v c r w o r p e n werd inel 4 7 tegen 38 stemmen. Vervolgens was aan de orde de Br-spie- king van de Staatsexploitatie der mijnen. De heer KOLKMAN stelde echter voor alle nog aanhangige voorstellen van 'de r.gcn- da af te voeren. Na uitvoerige discussie werd dit voorstel verworpen doch aangen o m e n oen voor stel van den lieer LOHMAN, om Dinsdag 11 uur de behandeling van de kwesties be treffende do mijnen voort le zetten, doch de visseherijen vuil 'de agenda af te s'oeren. Ingezonden Mededeelingen. 80 cent per regol. Slapelooze nachten. F.en bewoner van Maasland geeft, onder staand oen geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aambeien eu prikkelenden huid uitslag van groot belang is. De heer W. Verschuur, wonende. Maas dijk 52, te Maasland, meldde ons den 2'len Januari 1905 Sederl iange jaren was ik aangedaan met droge, uitwendige aambeien, waar ik zeer voel hinder van had. De jen- king hierdoor ontstaan, was somtijds zoo las tig, dat ik niet op mijn stoel kon blijven zitten. Een van mijn kennissen wees mij op Foster's Zalf en ik bon hem hier dankbaar voor, want dadelijk hij aanwending van deze goede zalf, bekwam ik verlichting en geen twee weken waren hierna verhopen, toen ik geheel en al van mijn ellendige kwaal was gentezen. Met vertrouwen zal ik dan nok Foster's Zalf voor dit euvel aanbevelen. Den 5en Augustus 1907 vernamen «ij nog van den heer Verschuur; „Nog steeds ben Ik genezen van mijn lastige kwaal. Dc Zalf heeft- dadelijk wonderen gedaan. Ilc heb totaal niets meer bemerkt van mijn aambeien en zal U steeds dankbaar blijven voor de uitstekende genezing." Verzeker U dat men U do. ëehto Fosters Zalf geeft, dezelfde soort dio. do heer Ver schuur gehad heeft. Ze is te Schiedam ver krijgbaar bij 'de heeren Kappelhof cn Ho- vingh (voorheen Frans Visser). Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwis sel h f 1.75 voor één- of 10.voor zes doozen. Gemengd Nieuws. Diefstal van patroonhulzen. Er blijken toch werkelijk patroonhuken gestolen te zijn, welk gerucht men eerst toeschreef aan een vergissing in de opgaaf van het aantal huizon. Door de Arnhemsche recherche is gisteren te Rotterdam aan (jen Scliiedamschon Dijk in de metaahvarenfabriek van V. een groote hoeveelheid patroonhulzen in beslag genomen. De koopman die dam de patroonhulzen verkocht heeft, is bekend- Een ander koopmante Arnhem, mede m deze zaak betrokken als verdacht van heling, is aangehouden. Gisteravond zijn nog aangehouden ern plaatscorveëer en een sergeant, beiden wi- daclit van diefstal van 20.000 patroonhulzcn, die te Rotterdam werden in beslag genomen. Jachiongeluk. Te 's-Grnveland (N.-IL) had jhr- Tindal, die op jacht was geweest, zijn geweei m den tuin neergezet en verzocht den werkman Bakker, hem het geweer even te brengen- De tuinknecht A., dio in do stellige o\er tuiging Verkeerde dat het niet geladen «as, roept„Schiet vrij op, want het is tof niet geladbn." Bakker, ook in die meeuw"? trekt uit do grap aan den trekker cn a tuinknecht wordt met een schot hagel in f- hoofd getroffen. De geneeeheeren Londe weinig hoop geven. Gisteren is de ge fene overleden. Bakker trekt zich het zoodanig aan, 'dat hij bijna geregeld W' - kennis ligt. Brand. In den nacht van Donderdag op VdjW ontstond brand in de sigarenfabriek ta den heer de Moroc te Gouda; het faLu'111, lokaal brandde geheel uit. De aanwezig hoeveelheid loeil veel door water cn vu. De schade wordt evenwel door verzekering gedekt.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6