STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. HpchtaaTcen Kei'E en School. Staten Generaal. Gemengd Nieuws. penningmeester; mr. "P. J. AL Aaïberse (Leiden); W. C. de Crane (Zierikzee)L. J. J. Ilageraats, Pr. ('s-Gravenhage); AY. B. G. Alolkenboer (Amsterdam) eu AY. C. J. Passtoors ('s-Gravenhage). Genoemd hoofdbestuur hoeft, ondergoed- keuring van den bisschop, besloten, dat op Woensdag 20 Mei LOOS te Haarlem een Diocesane Katholiekendag zal worden ge houden, alsmede dat daar zal word «i be handeld het onderwerp: Lectuur,, en wet in vier afdeeiingen. Telefonische verbinding met Antwerpen. Volgens bericht van de Belgische telcgranf- administiatie zal met ingang van t Decem ber 1907 de telefoongemeenschap te Ant werpen hersteld zijn. Derhalve zullen alsdan de geabonncerden van liet locale telefoonnet, aldaar weder in hun perpceelen per telefoon kunnen worden opgeroepen. Staatscommissie voor do Middenstanders. Gisteren vergaderde, onder voorzitter schap van den heer R. P. J. Tutein Xol- thenius, op het departement van landbouw, nijverheid en handel, de* staatscommissie voor den middenstand. Aan de regeering werd op Laar verzoek in verschillende za ken advies verstrekt. Aan de 2e suB-com- missie werd opgedragen het geven van oen advies omtrent de maatregelen, die kunnen worden genomen over het. veel voorkomend lang uitstellen van betaling, ook door goede debiteuren. Vervolgens word voortgezet do behandeling van het schema voor een vertegenwoordiging van ■den middenstand. Dit onderwerp werd af gedaan. Ten sTotte werd een commissie benoemd, bestaande uit de hoeren Sloop, Laseur van dor Most, van Spijk, Sehaep- kens en "Schürmann, ten einde van advies te dienen inzake het geven van subsidie aan de Aliddenstandsbank, Van de grcnswtjzmg te Delft. Alen meldt uit Delft: Het is bijna zeker, dat de verkiezing van 19 ingezetenen, die het otilv erp-giens- wijziging zullen hebben le bcoordeekm, niet bij enkele candidaatstelling zal ^geschieden. Wel werd daartoe door afgevaardigden van tal van vereenigingen j.l. Vrijdagavond be sloten, aan de politieke kicsvereenigingen het werk latende, maar dat besluit werd genomen in de veronderstelling, dat.,Recht en Plicht" (kath.) mannon zon stellen, die uit eigen, oogen zouden zien. Xu echter deze Vereeniging zich met zeer geringe meerderheid tegen grenswijziging verklaar de, en aan haar eerstgenoemde Candida- ten, die Vóór grenswijziging zijn. berichtte, dat zij niet in aanmerking komen en man nen stelt, die tegenstanders zijn, nu heeft rich een groep van ingezetenen van ver schillende politieke richting aangegord, om zelfstandig eandidaten te stellen, voorstan ders, om te voorkomen, dat de commissie van 19 een van te voren vaststaand on gunstig oordeel over de grenswijziging zou hebben. AVant: ook de a.-r. kiesvereenigïng „Nederland en Oranje" zendt vijf tegen standers. Gisteren werden op de candidatenlijsten handteekeningen verzameld en men hoopt daarmede te slajon. De candidaatstelling is bepaald op heden. Opening* krankzinnigengesticht VTolfhezen. Te Wolfhezen bad gisteren de plechtige opening plaats van het vierde krankzinnigen gesticht der Christelijke vereeniging van krankzinnigen in Xederland. Vele lioog- waarheidshekleeders waren door het bestuur voor de plechtige opening uitgenoodigd. Onderzoek naar de toestanden in de Ioinpensorteerderijen. De Kamer van Arbeid voor de confectie bedrijven te Rotterdam, onder wier res sort het bedrijf van het lompensorteeren bohoort, besloot in haar gisteravond ge houden vergadering naar aanleiding van het debat, dat over den toestand in de lom- pensorteerdcrijen in de Tweede Kamer is 'gehouden tusschen don heer Van Kol en den minister van landbouw, een onder zoek in te stellen naar de toestanden in genoemd bedrijf daar ter stede. Daartoe benoemde zij een commissie van drie leden, die het resultaat barer bevin dingen in een rapport aan de Kanier zal neerleggen, welk rapport aan den minister zal worden opgezonden, om het vervol gens, zoo dit wonschei ijk blijkt, te publi- ceeren. Tevens zal genoemde Kamer van Arbeid aan do Kamérs voor dezelfde bedrijven, 'in de voornaamste plaatsen van ons land, verzoeken haai- voorbeeld inzake de' lom- pensorteerderijen tc volgen. Ongevallenwet In een gistermiddag te Amsterdam gehou den leden-vergadering van de Vereeniging van Ncderlandsche Werkgevers is met al- gemeene stemmen de volgende motie aan genomen De vergadering van 'de Vereeniging van Nederlandse he AVerkgevers, gehouden op Donderdag 28 November 1907 te Amster dam gehoord de gevoerde besprekingen over de in de afgeloopen vier jaren gebleken wer king der Ongevallenwet 1901 en inzonder heid over de oorzaken van het millioenen tekort der Rijksverzekeringsbank en gezien de middelen, voorzoover deze thans bekend zijn, waarmede de minister van landbouw, handel en nijverheid dit tekort in de toe komst meent te moeten opheffen; spreekt ;ils haar meening uit: lo. dat, in tegenstelling met de voor nemens van den minister, voorzoom* deze thans bekend zijn, de opheffing van dit. te kort niet moet worden gevonden door de kos ten der ongevallen-verzekering voor do nij verheid en den handel nog hoogcr te ma ken, docli door verbetering van de talrijke fouten dor Ongevallenwet 1901 en een ver eenvoudigde en tegelijk meer doeltreffende uitvoering van di-: wet, 2o. dnt, afgescheiden van de vraag of het instituut der risico-overdracht mede oorzaak is van dit tekort, en zoo ja, dit niet had kunnen worden voorkomen door een juiste Umfioering der video's bij do Rijksverzeke ringsbank, in geen geval door de Regeering thans maatregelen mogen worden genomen die de strekking en het gevolg hebben dat de practische bruikbaarheid van het. instituut der risico -overdracht zeer wordt verminderd, zooal niet geheel worden opgeheven 3o. dat dit ten naderde zoude zijn van nij verheid en handel, die in zoo ruime male van hel instituut di-r risico overdracht ge bruik maken do, dat niet- alleen loot* de onder de On gevallenwet vallende nijverheid en handel, ten laste van wie- nagenoeg liet totaal dor ko ten, van de ongevallenverzekering komt, maar ook voor het gansche volk van het grootste belang is om gw1 ie kennan de oorzaken, welke tot den zoo seliromelijken tegenslag bij de toepassingv cl er een-de sociale verzekeringswet in ons land hebben geleid, inzonderheid ook met liet oog op mogelijk later volgende verzokerings-wetlen 5o. dat daarom nijverheid en handel, zoo wel in liet algemeen belang als in hun eigen belang er met grooten ernst op moeien aan dringen, dat onverwijld, hetzij door de lïc- gccring, hetzij uitgaande van de Volkst er- tegenwoordigino: een enquettc door niet met de uitvoering der Ongevallenwet belaste, des kundige personen worde ingesteld, naar da gebreken dezer AATet, de werking van het instituut 'der risico-overdracht en de inrich ting en werking der Rijksverzekeringsbank, en aan die personen tevens worde opgedragen Mc middelen tot verbetering van den onhoud bare» toestand aan te geven. Resluit: het bestuur op te dragon deze motie ter kennis te brengen van do Regee ring. 'do leden van de Dorste en de Tweede Kamer der Staton-Generaal en op deze mo tie adhaosie te vragen van die lichamen, cor poraties en vereenigingen, die hetzij betrok ken zijn hij de uitvoering van de Ongeval lenwet 19Ö1 of direct of indirect nijverheid en handel vertegenwoordigen. Financieel nieuws. De Ncderlandsche Bank heeft voor haar agentschap te Dordrecht het nieuwe kan toorgebouw met completen inventaris der fa. Otto dc Kat en Zoon aangekocht. Dezer dagen waren hoeren van het bestuur dier Bank daar ter stede om liet gebouw te bezichtigen en ten slotte kwam ook de presi dent-directeur, de heer Van den Berg, daar toe over. De taxatie van het gebouw alleen op den staat hij de aanvrage om surséance bedroeg öO.OO'O. De verkoopsom is daarboven. De aclc van overdracht kan begin 1908 worden gepasseerd. De bewindvoerders in de sur séance Otto do Kat en Zoon behouden, naar wij vernemen, het gebruik ten bate van den boedel tot uiterlijk 1 Alei aanstaande. Tiet ligt niet in de bedoeling van de No- derlanclsehe Bank haar bedrijf daar ter stede van aard te doen veranderen. Zij zou dnn ook de safe-loketten, die zich in den geld- kolder bevinden, niet. als zoodanig verhuren, wellicht zelfs verwijderen. Concert „Polyhymnia". De zeer vele aanwezigen hij dit concert de zaal van de S. O. AL was goed bezet zullen met on» gisteravond zeer voldaan huiswaarts gekeerd zijn. AVantwat deze zang vereeniging in de tweede a Idea- ling van haar program ten gehoore bracht, mag aanspraak maken op gioote waar- doering. Ilct mooie, zeer dankbare werk van Niels Gade, „Die Kreuzfahror", hel hoofdnum mer voor dezen avond, is op zeer prij zenswaardige wijze ten uitvoer gebracht. De koren, bestaande uit een kleine dertig sopranen en alten tegenover oen ongeveer gelijk aantal mannenstemmen, ontwikkel den naar deze verhouding een zeer mooi geheel; deze zangen klonken beschaafden zuiver, en werden met entrain gezongen, al kon men in de allerlaatste slotkoorcn wel eenige vermoeidheid bespeuren. Deze zangers hebben .ambitie en studeeren blijk baar met vracht. 'Ook de solisten waren voor hun 'taak berekend. Geen twijfel of ze zullen in deze partijen meer voldaan hebben dan in hun solo-voordrachten in do eerste afdceling, want alle drie de so listen garen hier het beste hunner krachten. Afejuffrouw J. B. van Kasteelt' heeft een goed geschoold, zuiver sopraangcluid van tamelijken omvang, doch haar voor dracht miste het innige dichterlijke om het eenig mooie lied van Schumann „Du meine Seele", geheel tot zijn recht te doen komen. Afeer voldoening ecjiter schonk doze zangeres met „Jonge Liefde" van 'G. Afann. Jammer dat de heer II. R. van As, lettor van Lie Vlaamsclic 'Opera te Antwerpen, naar men ons van goed ingelichte zijde mededeelde, door lichte ongesteldheid min der goéd gedisponeerd was, want een be schaafd zanger Is hij wel, en nu .reeds klinkt dit lyrisch, niet groot geluid tame lijk sympathiek, niettegenstaande deze on gunstige omstandigheden; vooral trof ons deze kwaliteit in „Am Aleer" van Schu bert, en „llemelsche Liefde" van llullen- broeck» Pok gaf deze zanger in het boer tige genre van-denzelfden componist een proeve, waarmede hij, blijkens bijvalsbe tuigingen, veel succes behaalde. .^.Alar- loontje" viel erg in den smaak! Een cou plet herhalen bleek gewenscht. Onze welbekende en we kunnen ook zeg gen gewaardeerde stadgenoot, do heer Jan van Hijsselhorg, heeft zijn grooto stemmid delen met milde mate doen hoorenschootje momenten waren te bespeuren in het lied van Spoel, „Die Glocke liiutet" en het „AH* trozcnli'M" van Jteijblom ligt wel in het kader van zijn voordrachtskunst. Alaardoze zanger verge toch niet te veel van zijn krachtig orgaan: overdrijving zal kunnen schaden aan de reeds wordende bescha ving. Ook zonder grooto stemuitzetting klinkt liet van haiure mooie geluid zeer goed. Zonder toegift liet men onzen ba- rytunzaiwor ni-t gaan, een bewijs van vol doening zeker. In de eerste afdceling zong het koor nog di ie nummers; „.Morgen" van Deyerle, ..Motel", hel u*i lbakendc eoirooursmnnmer van Rijken, en „Harp/angh" van Philip Loots. Vooral liet laatste nummer,- waar van de tekst ontleend is aan psalm 133, en dat ook op den wedstrijd heeft gediend, waar „Polyhymnia" eervol lauweren be haalde, was een proeve van zeer bekwaam koorgezang. Alimter gelukkig ging liet eer ste koortje. Alojiiffrouw X. Fellzcr verzengde op zeer artistieke en \oor tiaar taak gomt bere kende wijze de klavierbegeleiding, zoowel in „Die Kreuzfahror" als Wj d solo-voor drachten; de vleugel mocht wet wat krach tiger van toon geweest zijn. L)e heer B. lingers, de leider dezer ver eeniging, kan over hetgeen zijn koor pres teerde Levi eden zijn; de resultaten van zijn uitmuntende directie blijken niet gering te zijn en zullen hem een voldoening zijn voor zijn grooto toewijding. bureau voor Arbeidsrecht. Over hot. 3c kwartaal van den 2dcn jaar gang zijn behandeld 95 zaken, verdeeld als volgt-: belastingzaken 62; burgerlijke t4 loon vorderingen 9 Ongevallenwet 6militie 4. Totaal 95 zaken, liet Bureau is gevestigd, Nieuwstraat 23 en geopend 's AVoensdagavonds van SA10 uur. Gisteravond omstreeks 5A uur is de 13- jnrige CL Krabbendam, wonende aan de Korte Haven, die medchiclp hij het laden van een motorschuit, in de Noordvest ge vallen doordat hij, door de duisternis mis leid, inis-tnptc. Do knaap werd door den knecht van de schuit Schuurman, spoedig weer gegrepen en zonder letsel te hebben be komen op het. droge gehaald. Een bewoner van de ATerbrande Erven maakt er ons op attent, dat de lantaarn, die vroeger aan do mouterij „De Valk" wat aangebracht, mot 't sloopen daarvan is verdwenen, waardoor daar thans een duis ternis heerscht, die schadelijk is voor de winkeliers in die buurt. Geveilde en verkochte onroorcmlo goederen. Geveild 29 November, Notaris Air. II. M. C. Poortman. Een heerenhuis en erve met tuin aan de Schoolstraat nr. 5, ter grootte van 447 vierk. ellen, f8100. Mn de zaal „Harmonie" gaf gisteravond de Christelijke zang vereeniging „Euphonia", onder leiding van haar directeur, den hec?* 1L de Vries, een uitstekend geslaagde uit voering. AVat ton gehoore werd gebracht was goed bestudeerd werk. Hoewel de vereeniging nog geen drie jaar bestaat, mag zo er zijn. Ze streeft er naar echte kunst te geven en haar pogingen zijn niet vruch teloos. De medewerkers, mej. C. G. Udo, sopraan, en do hem* H. W. C. van Gastel, bariton, toonden beiden over een schoon stemgeluid tc beschikken. De aanwezigen hebben genoten in den vollen zin dos woords. De zaal was geheel bezet. In allen eenvoud werd gisternatniddag op het kerkhof tc 's-Gravenzancle het lijk van den eenmaal beroemden AAragnci*-tenor, Theodoor Bertram, naast 'dat van zijn vrouw ter aarde besteld. Alleen een zwa ger van den overledene, volgde do baar. Een tiental kransen, waaronder van zijn collega's aan de Frankforter en Berliner Öpcr, don intendant der Frankforter Oper, het huis AVanfried, van Afax Reigoner en den Oberförstor Salomon, dekten de baar. De Ned. Kiosken-maatschappij te Rot terdam geeft uit dc „Geschiedenis des Va- derlands" zooais heb op 'l titelblad heet „Naar officicolc en particuliere bronnen", in zwartjes geteckcnd door Chris Kras Kzn. Bekende feiten en tijdperken uit onze vaderlandsche geschiedenis worden met keurige, rake prentjes in beeld gebracht. De tcekenaar, die, vergissen wij ond niet, ook medewerker is aan „do AArare Jacob", lever de 'n amusant stuk werk dat de belangstel ling in ruimen kring volkomen verdient. Met enkele regels tekst en grappige tceke- ningen weet Chris Kras geestige en vlotte charges te leveren op de toestanden zooals in do vaderlandsche geschiedenisboeken te lezen staan, vanaf de Batavieren en Noor-* mannen via den tachtigjarigen oorlog en gouden eeuw 1ot het koninkrijk der Neder landen en de regeering onder Koningin AVil- hchnina. Alonigeen za! smullen aan dc koddige illustraties, en zich in „verloren uurtjes" kostelijk- vermaken met Chris Kras' zwarte prentjes-humor. Louiï Bouwmeester. Volgens de „N. Amh. Ct." wordt er een grootscho beweging op touw gezet om te trachten II. AL de Koningin over te haten in 'deze kwestie haar mocning te doon hooren. Wanneer de publieke opinie luide begint te spreken, kan er voor den Raad van Beheer nog wel eens een benauwd uurtje aanbreken." A'oor liet gerechtshof te 's-Gravenhage werd gisteren behandeld het liooger beroep van den officier van justitie bij de arrondis sementsrechtbank (c 's-Gravenhage logen het vrijsprekend vonnis dier rechtbank gewezen tegen 1. J. AL v. G. d. N., zonder beroep, wonende te Parijs; 2. AV. F. A. D'„ zonder beroep, en 3. AL C. AL, journalist, beide lantetpn wonende te 's-Gravenhage, ieder be klaagd van het als bestuurder 'deelnemen aan een bij dc wet verboden vereeniging. Het O. M„ waargenomen door advocaat- generaal mr. Reitsma, eischic, evenals liet O. AL bij do rechtbank had gedaan, veroor- deeling van ieder der beklaagden tot twee maanden gevangenisstraf, Adv.-gcn. was van oordeel, dat het conMitueercn van een ver eeniging ook al is deze niet toegankelijk voor het publiek, niet in den weg staat aan dc mogelijkheid om een veroordoeling te doen volgen wegens liet doen houden van hazard spel, zijnde een spel in strijd met de open bare orde en dc goede zeden. De verdediger, mr. Bourlier, vroeg beves tiging van liet vrijsprekend vonnis. Uitspraak over 14 dagen. i. Neb. Herv. Kerk Dn. G. J. dc Hoest, sedert 1892 pre dikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Leiden, heeft om ^gezondheidsredenen met ingang van April emeritaat aange vraagd. Door het classicaal bestuur van Groningen is tot de evangeliebediening bij do Ned. Ilcrr. Gcm. toegelaten de hoer A. J, Fortuin, van Sappemccr. Beroepen te Arncmuiden de lieer P. v. d. Toorn, cand. te Overschie; tc Lich tenvoorde (toez.) ds. D. van Krevelen, te Beekbergen; te AVinsum, Gron. (toez.) ds. J. J. Nicweg, te Ter Apel; te Borne (tooz.) ds. J. J, Homburg to Groedo; to Helder ds. A. Hoving, to liuizum (Fr.). Aangenomen hot beroep te Over schie (toez.) door ds. AAL J. Roscam Ahlhng tc AVijckel; te Atehlhoven door ds. J. Af. AVillod Versprille, te Havolte. Bedankt voor het beroep te Manun (Gron.) door den heer AL C. van AVijho, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen le Lioonssens c. a. ds. II. II. Binnema, te Atunnekezijl (Gron.). Vrije Evangelische Kerk. Beroepen to Oude-Pekela (Gr.) de heer J. Elbrecht to Grijpskerk. Doopsgezinde Gemeente. Door ds. P. E. Lu et, pred. te Winters wijk, is tegen 1 April 1908 emeritaat aan gevraagd. IIooger Onderwijs. In 1906 word op de algemeene verga dering van de Evangelische Maatschappij hot verlangen uitgesproken naar een ver slag van de wijze, waarop de vaderland sche geschiedenis op de bijzondpro Rooinsch Katholieke scholen behandeld wordt. Het hoofdbestuur benoemde daartoe een com missie. Haar verslag, goteckend door dr. R. Tidernan, secretaris, is nu als een vlug schrift verschenen onder den titel „liet Onderwijs in de Vaderlandsche Geschiede nis op de School der R.-Katholioken. Aan de Universiteit te Utrecht is bevor derd tot doctor in do geneeskunde £>p proefschrift: „Over de verandering 'der refractie gedurende den loop van hot le ven", dc heer II. F. Dubois, arts, geb. te Utrecht. EERSTE KAMER. Zitting van Vrijdag 27 November. Bij do voortzetting der behandeling van de Justitiebegrooting hij denpost betreffende de opvoedingsgestichten, lichtte de heer BQLStUS een amendement toe om den post met f3000.-'te verminde ren, met de bedoeling geen golden toe te staan voor den bouw van een nieuw op voedingsgesticht. voor jongens. Bovenbe doeld bedrag is aangevraagd voor aankoop van terrein voor dat gesticht nabij Amers foort. Spreker deed uitkomen dat er geen re den is tot uitbreiding van het aantal Rijks gestichten. Het aantal verpleegden in de Rijksopvoedingsgestichten neemt gestadig af. Naarmate het aantal „voogdij-kinderen" toeneemt, neemt dat der „Regeeringskin doren" af. De Regeering doet 'dus heter het particulier initiatief ruim te blijven steunen, in stede het aantal gestichten uit te breiden. Indien dc Regeering splitsing wilde tus- schon leer- on werkgcstichtcn, dan zou hot geslicht te Avcreest eventueel kunnenwor- den uitgebreid en tot leer- en ambachts- gcsücht worden bestemd en dat to Boe- tinchem rot gesticht voor eerste opname en tuinbouwgesticht. Het gesticht le Alk maar zou zijn tegenwoordige bestemming kunnen behouden. De heer DE AUSSER' betoogde daaren tegen ilat het particulier initiatief no» niet voldoende ontwikkeld is en daarom de Regeering volkomen terecht op uitbrei ding van het aantal Rijksgestichten be dacht is. Ook inzake de splitsing in loer en nm'bachtsgestichten staat spreker aan do zijde der Regeering. Ook de 'heer KETELAAR verdedigde de Rcgeeringsplannen als goed en met wei nig kosten gepaard gaande. Alaar wel wilde hü. dat een middel gevonden werd om jonge kinderen afgescheiden ie hou den van opgeschoten slungels, die betle ven in de Rotlcrdamscho Zandstraat en op don Amstordamschen Zeedijk'al bob ben meegemaakt. _Üe heer TALMA wenschte volledige in lichtingen van de Regeering om daarnaar zijn stein over vermindering van denpost te kunnen bepalen. De heer A'ERIIEY steunde de Regee- ringsplannen, en de heer VAN BIJLAADT sloot zich aan bij de opinie van denbeer BOLSIUS, dat met uitbreiding van het ge- slicht te Avcreest volstaan kan worden De AI IN. ALAN JUSTITIE verdedigde uit voerig den post. Er is geen plaats in de overige gestichten. De nood dringt. Het al gemeen college van toezicht beeft deRe- gDelingsplannen geschetst als een stap in de goede richting voor een zegenrijke wer king van do Kinderwetten. Na "de replieken, waarbij do hoor BOL SIUS mededeelde, dat binnenkort van ka tholieke zijde een nieuw gesticht zal ver rijzen, waarin ook rogecringskindercn zul len tkorden opgenomen, werd* het amen- demenl-Bolsius, om den post le vermin deren met £3000, verworpen met 53 tegen 21 stemmen. Daarna werd de justitiebegrooting zon der stemming aangenomen. Na do pauze kwam in behandeling hot wetsontwerp betreffende de salarisregeling bij het lager onderwijs. De heer ROODHUIZEN, hoewel 'dank baar voor dit ontwerp, dat in breeden kring dankbare verrassing wekte, betreurde niet temin, dat do Afinistor niet een 'stap ver der ging en 'de aanvangssalarissen ver hoogde, zonder hetwelk geen afdoende ver betering in de positie der lagere onder wijzers is te brengen. Do heer NOLENS ging mede met 'bet regcoringsvoorstel en zette verder uiteen dat men deze regeling "niet in gevaar moet brengen door amendementen, bedoelende de minima nog hooger te maken. De heer TA'DEAIAN oordcokte- dat dc onderwijzerssalarisscn Veel te laag rijn. De oorzaak van dozen beschamcndentoe stand zoekc men in don schoolstrijd. De wet van 1905 bracht verbetJring, doch anderzijds dc onzekerheid of de minijra- salarissen niet in de zakken dor katho lieke kloosters komen. Spr. wenschte jve- rigens dat aan de onderwijzers br tere vooruitzichten geopend werden en i/iver band daarmede zag hij meer heil in on- klimmingstrnctemenl dan in aanv.mgsala- rissen. Na de staking. In de scheidscommissie van werkgevers en werknemers in dc Rotterdamsche ha ven, die, ingevolge de voorstellen van de Scheepvaart-Vereeniging, lyelke aangeno men zijn in de. vergadering van haven arbeiders op 21 dezer in het Beursgebouw gehouden, in het leven zal worden geroe pen om voor beide partijen bindende uit spraken te doen in evenlueolo geschillen/ zijn van de zijde der havenarbeiders ge kozen de hoeren "J*. A lol end ijk, J. Kaller on h. Kelder. Dc bootwerkers, die tijdens het geschil in de haven bij de verschillende stuwa doors als vaste werklieden werden ont slagen, zijn thans, op een enkele uitzon dering na, allen weder aan het werk. Een doktersstaking. Naar „De Echo" verneemt, zijn thans definitief de reeds gcruimer tijd loopcncta onderhandelingen afgebroken tusschen do Ancjent Order of Foresters en den Genees kundigen Kring te Amsterdam inzake liet Ziekenfonds der Order. Te Verwachten- is thans, dat zoowel door den Geneeskundigen 'Kring als door 'de Vereeniging van Ziekenfondsgeneesheeren een' bindend besluit zal worden genomen, dat den geneesheeren zal verbieden, ver- hintenissen met het Ziekenfonds der Or der aan te' gaan of bestaande verbintenis sen te' vernieuwen. Het fonds zou daar door dan zonder doktoren komen. JDg Legeïiyyoordige geneesheeren zijn artsen Schaap en Norden. Een T>volksstemming Vanwege de afdeeling Steen wijk e. o.der Nat. Chr. Goh. 0nthouders-Verecniging. 4e Algemeene Geheelonthoudorsver. Stecnwijk en 'de afdeeling Steenwijk van het Kruis*

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2