STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en School. Landbouw en Veeteelt. Staten Generaal. Uit dc Pers. wttuno volgende conclusiën ge ls de heer J. E. Rosenberg erkend en toe gelaten als vice-consul van Zweden, to Am sterdam. („Stct.") Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsclie Zaken zal op Zaterdag 7 December e. k. niet plaats hebben. Antl-revolutioualre kiesvereenigingon. Het provinciaal eomitö van antirevolution- naire kiesveivenigingen in Noord-Holland, komt in vergadering samen op Woensdag 11 December, des namiddags 2 uur, te Am sterdam. De agenda meldt o. m. verkiezing van twee leden voor het Moderainon, wegens periodieke aftreding van den heer J. 51. v. Me et clou en vertrek van ds. II. W. Oosten; voorts oorstellen tot wijziging van bet sta tuut. („Stand.") I)o liberale Unie en het kiesrecht. Het hoofdbestuur van de Liberale Unie heeft aan de aangesloten kiesvereenigingen 1 O O verzonden oen uitvoerige circulaire, waarin het zegt dat de tijd gekomen is, ter behan deling van het kiesrechtrapport, voor de Unie uitgebrach, in 1Ü03, door de hecreii mi-s. De Ivantei', Rink en Parijn. Aan de hand van het rapport is liet hoofd bestuur tot de komen Van degenen, die Nederlander en inge zeten zijn, beliooren om redenen van alge meen belang, te worden uitgesloten van het kiesrecht: le. zij, dio tot de blijvend bedeelden be boeren 2e. zij. die den leeftijd van 23 jaar nog niet bereikt hebben 3e zij. die bij onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over hun goederen hebben verloren 4e. zij, die bij onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak, ter zake van het plegen van een strafbaar feit, ontoerekenbaar zijn verklaard 5e zij, die als krankzinnigen in een ge sticht vei-pleegd worden Ge zij, die bij onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak tot gevangenisstraf van ten minste 60n jaar zijn veroordeeld; 7e. zij, die bij onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak, zijn veroordeeld we gens een der overtredingen, genoemd in art. 426 en 453 van het Wetboek van Strafrecht, bij herhaling begaan (dronkenschap) 9e, zij die bij onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak van hun kiesrecht zijn ontzet. Het hoofdbestuur verklaart zich voorts voor het kiesrecht van de ongehuwde vrouw, maar wenscht den leeftijd, waarop zij kiesge rechtigd zal zijn, voorloopig op 30 jaar te stellen. Aan 'de gehuwde vrouw wil het hoofd bestuur het kiesrecht niet verleenen, omdat de man zijn gezin vertegenwoordigt. Het hoofdbestuur zal in do eerstvolgende vergadering van de Liberale Unie, in de tweede helft van Januari a.s. te houden, con clusies over de in zijn schrijven behandelde vraagstukken nan 'de orde stellen en in stem ming brengen. Hot wenscht vooraf de aan gegeven punten in alle afdeelingen besproken te zien, opdat de afgevaardigden met die be spreking rekening kunnen houden. Zionisten, Na het jongste Zionistencongres te 's-Gra- venhage zijn door de leiders der Zionis tische beweging de- diplomatieke onderhan- delingen met den Sultan van Turkije voort gezet. Uit de in een oi'ficieelo vergadering te Keulen gedane mededeelingen hebben met Turksclre regeeringspersonen bespu kingen plaats gehad, die gezegd Worden van liet grootste gewicht te zijn voor de Zio nistische plannen, waardoor duurzame re laties zijn. geopend met degenen in wier handen de toekomst der Zionisten-bewe ging voor een groot deel berust. Door de bedoelde vergadering werden de leiders ge machtigd in dezelfde richting met kracht voort te arbeiden. doortrekking van de Brouwerstraat, (ka daster sectie L. no, 1283 en 1719); 2e. van de aanvaarding van de kostelooze overdracht met hetzelfde doel van een gedeel te van het perceel kadaster sectie L, no. 1869, gelegen achter de perceelen kadaster sectie L no. 1283 en 1710. 5. Voorstel van B. en W. om afzonder lijke bladen van de kaart van de gemeente verkrijgbaar tc stellen voor 2 per .stuk. 6. Voorstel van B. on W. tot heffing van een belasting onder den naam van Beu rd wlast ing. 7. Voorstel van B. en W. tot herziening van de verordening op de hondenbelasting. S. Adres van de Schiedamscho Tramweg maatschappij om 2 jaar uitstel voor den aan leg van lijn C. met prae-advies van B. en W. 9. Beroip van W. van Spronsen togen de weigering door B. en W.van de vergunning voor den bouw ran 12 boven- en 12 bene denwoningen aan de Simon Stevinstraat. 1 En verdere voorstellen en mededeelingen. Heden is dr. De Bruin in Eudokia to Rotterdam opgenomen, om onder voortduren de behandeling van dr. Bierons de Haan te runnen blijven. Tot nog toe begaf dc patiënt, die, zooals men weet, aan een bloedvergifti- g lijdt, zich dagelijks daarheen, maar waar de resultaten niet bevredigend waren, werd opname gewenseht geoordeeld. Kamerverkiezing te Sneék. De uitslag van de heden gehouden stem ming voor een lid der Tweede Kamer in het district Snoek, zullen wij hedenavond aan ons bureau bulletinecren. Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad van Schiedam op Dinsdag 10 December 1907 des namiddags ten 2 ure. Vaststelling der notulen van de vergade ringen van 29, 30 en 31 October jl. Mededeelingen. Ingekomen stukken Agenda 1. Benoeming van 2 leden van de Com missie van Toez. op het L. O. wegens perio dieke aftreding op 1 Januari a.s. van de heeren mr. C. Jentink en Cl. ~W. van Ber gen Walraven. Aanbevolen worden: 1. Mr. C. Jentink 2. Mr. E. II. Hijmans. 1. G. W. van Ber gen Walraven, 2. G. W. ten Darti. 2 Ontwerp-besluit model C, tot wijziging der begrooting voor 1907. 3. Bezwaarschriften inkomstenbelasting; dienst 1907/8. 4. Voorstel van B. en W. tot bekrach tiging: le. van den aankoop van de branderij van P. van Vliet, gelegen aan de Hoofd straat, tot verkrijging van een nieuwen ver bindingsweg HoofdstraatGroenelaan, met dustrie te Utrecht, op tegen de vooretelling door dr. IC. de Lint in het „Tijdschrift voor geneeskunde" gegeven over het vasllikkcn 'der puntjes van sigaren door zieke sigaren makers. De heer Everwijn zegt dat op elke fabriek en ook door degenen die thuis wer ken, een andere kleefstof dan speeksel moet worden gebruikt, daar dit laatste bij het dro gen 'der sigaren teretond zou loslaten en do sigaar dan zou uitrollen. Stijfsel of gom wor den op de fabrieken en ook aan thuiswer kers als plakmiddel gratis verstrekt en kort bijna niets. De lieer E. laakt het dat eb'. L. de fabriek waar liet zeer onsmakelijke en ge- aariijke likken gebeurde, niet bekend maak te, thans worden alle fabrieken door liet pu bliek verdacht, ook de goede, waar alles even zindelijk is en waar geen thuiswerk wordt gegeven en zoo zijn er vele, meent dc hoer E. ITofc nut van de behandeling met .Sanital" ter omhulling der sigarenpunten als middel tegen ziektekiemen acht de heer E. van nul en geonor waarde. Door afsnij ding der puntjes wordt de isolatie toch ver broken. Ten slotte randt hij 't publiek aan toe te zien van welke fabriek de sigaren worden betrokken en wordt 'n bezoek op onge regelde tijden aan die fabrieken aanbevolen. In verschillende winkels te Amsterdam b.v. zijn roods „Sanital-sigaren" verkrijg baar gesteld. In de Buitenhaven werd vanmorgen om streeks 9 uur 'de puvilloenscliuit van schip per Mastenbroek aangevaren door den mo torboot Eiien Ilaczer, van schipper Koov, te Overschie, waardoor de schuit aan den voorsteven werd beschadigd. Schipper Kooy zou do schade vergoeden. Hedenmiddag is aan het politiebureau ver bonden de schippersknecht J. Pijnacker, wonende inde Lange Kerkstraat, die bij het rollen van fusten op de Lange Haven een bloedende wond aan liet been li.ul bekomen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in liet Beursgebouw, leopend alle werkdagen van lot 11^ uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 89 uur nam. Telephoonnumm-er 244. Gevraagde arbeidskrachten. Halfw. bakker. Jongen, v. haprfabr. Jongen voor manden makerij. Jongen v. Sigarenfabr Jongens. Aangeb. arbeidskrachten. Kleermakcrsleerling. Koperslagersjongen. Smoutzetter (halfiv.) Schoenmakers jongen. Keukenmeid. Bakker. Bankwerker (halfw.) Grofbankwerker. Huisknecht. Jongens v. kantoor. Koetsier. Machinist. Plaatwerker (halfw.) Portier. Schipper'. Smid. Smidsjongen. Stoker. Straatmaker. Timmerman. Timmerl. (halfw.) Verver. Verver (halfwas). Voorslagen Zakkenmakcr. Personen voor lichte werkzaamheden. Wasschen aan huis gevraagd. Naaiwerk aan huis gevraagd. Dagmeisje. Schoonmaakster. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te beriGhten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten sjroedigste te bezorgen. In het jaarverslag van den Raad van Be heer der Koninklijke vcrceniging „liet Ne- dcrlandseh Tooneel", loopende van 1 Sept 1906 tot 31 Aug. 1907, wordt weder dank betuigd voor den steun door 11. 51. dc Ko ningin verleend, en daarna gewag ge maak van het overlijden van het lid van den Raad II. J. Schimmel, de dichter-historicus, aan wie hel Tooneel zooveel verplicht is. Dan wordt vermeld de oprichting van dc Onder steuningskas voor de arthten, beambte der vcrceniging, waardoor het lievelings denk beeld des heeren Stumpff in vervulling kwam, waarvan bestuurders zijn de licc renII, van Kempen, I. J. 51. Goinportz en de directeur Geront. De hoer Jules N. de Gijzeber, trad, we gens vertrek uit Amsterdam, uit den Raad in zijn plaats werd benoemd'de heer II van Kempen. Het afgeloopen jaar gaf in vele opzich ten reden tot tevredenheid. Het bezoek te A'dam en te 's-Gravonhage was voldoende, alsook te Rotterdam. Uit Den Haag kwamen klachten over het te weinig optreden van enkele artisten, als mede over liet gedeeld en weer onderverdeeld abonnement. In het gezelschap kwam weinig verande ring. Zij die heengingen, laten geen groot verlies achter. Er werden 2 Pe dansschool van Isadora Duncan. Isadora Duncan komt met een 10-tal der emetote leeilingen van haar dansschool in ons land uitvoeringen geven. Dc avond (e Amsterdam is nepaald op 13 Der. a.s. in den Stadsschouwburg, 9 Doe. geeft zij een uitvoering in den Haag. 7 Dec. treedt zij op in den Muntschouwburg to Brussel, Voor do Rotterdamsche rechtbank wer den gisteren behandeld: In den nacht van 5 op G October had dc rijksveldwachter Vunderik van Vlaai-dingen op heetmlaad betrapt J, II„ 34 jaar, touwslager, e-n P. •T. Q., 31 jaar, ijzenverker, beiden te Vlaar dingen, toen zij in de Ylaardingsche vaart onder Vlaardinger-Ambncht uit aldaar ge stelde fuiken een hoeveelheid visch had den gehaald, ter waarde van een daalder, toebehoorende aan II. Borst. De eerste be klaagde was niet verschenen, zijn mede- beklaagde bekende. Voor den niet aanwe zige, die zeer ongunstig bekend staat, werd 4 weken, voor Q. 14 dagen gïëischt. Terecht stond hierna F. W. B., 20 jaar, zeevisschei' te Vlaardingcn, die 9 October zijn schipper II. Bos in beschonken roestand had mishandeld, toen deze hem over te laat komen onderhield. Beklaagde beweerde van niets- te weten. Reeds vroeger was hij wegens mishande ling veroordeeld. Veroordeeld werdenJ. v. T., 42 jaar, scheepsvaker te Vlaardingen, wegens wc- derspannigheid, tot 14 dagen gevangenis straf; J. v. P., 74 jaar, los werkman te Vlaardingcn, wegens gelijk misdrijf, tot 7 dagen gevangenisstraf; Th. II. don B., 29 jaar. bakker tc Schiedam, wegens mishan deling (bij recidive) tot 14 dagen gevange nisstraf; A. II., 21 jaar, stoker tc Vlaar dingen, wegens wederspannigheid, tot een maand gevangenisstraf. •De rechtbank te Maastricht, uitspraak doende in de zaak tegen A. J. S., gedeti neerd, te Ubach over "Worms, beschuldigd J. N. opzettelijk met oen scherp en puntig voorwerp op het hoofd te hebben geslagen, gestoken eu levensgevaarlijk verwond, heelt beklaagde veroordeeld tot 2 jaar gevnag' c nisstraf. De eisch was 4 jaar. In de heden gehouden vergadering der afdeeling Rotterdam, Schiedam en Om streken, der Iloilandsche Maatschappij van Landbouw, deed de voorzitter, de heer C. P. Zaaijer, inedecloeling, dat do heer A. F. Vermeulen, prosector en veearts tc Utrecht, dun 20cu December een lezing zal houden in hotel Coomans, over een landbouwkundig onderwerp. Voorts deelde hij mede, dat in Oelobei door het bestuur een bezoek werd gebracht aan de Rijksseiuminrleliting te Rotterdam en verder aan den Hoek van Holland, aan het abattoir van de firma Iludig en Pie- ters, aan de terreinen der firma Muller Co., en aan de fabriek van verduur zaamde levensmiddelen aldaar. Wat verder de te 's-Gravenliage gehou den, algeuieene vergadering betreft, rap porteerde de voorzitter, dat do werkzaam heden der vergadering ontegenzeggelijk oomgermate gedrukt worden door de vie ring van het 60-jarig feest en door de hoogst belangrijke tentoonstelling, bij die gelegenheid gehouden. De mooie inrich ting, alsmede de belangrijkheid der inzen dingen, maakten, dat van deze tentoonstel ling mot allen lof melding gemaakt kon worden. Tot tontoonstcllingscominissaii.s werd voorts herkozen, de heer A. Wachter en lot bestuursleden, in de plaats van den hoeren J. v. d. Hoek en .1. de Snoo, die niet herkiesbaar waren, gekozen, de hee ren W. v. d. Hoek Verduin, tc Pernis, en J. 51. v. d. Schalk, te Schiedam. De voorzitter deelde voorts mede, dal indien de toestand van het 'mond- en klauw zeer dit gedoogd, op Dinsdag 7 April 1908, weder de gebruikelijke tentoonstelling van vee en paarden, vanwege do afdeeling zal gehouden worden. Nog vestigde hij de aandacht op'een, vooral voor onzen paardenhandel, belang rijk besluit der Britse,he regeering. 5let 1 Jan. a.s. wordt n.l. in Groot-Britianje een bepaling van kracht, dat geen paard, ezel of muildier in Groot-Brittan je mag worden ingevoerd, dan begeleid door een certiïi cant van een veearts, dat hij onmiddellijk voor do inlading, dan wel aan boord, het dier heeft onderzocht en zich geen tee kenen van schurft of kwaden droes ver toonden. Door den heer Van der Laan werd aan gedrongen op verbetering van den toestand aan de varkenmarkt te Rotteulam en stel de hij voor een adres aan don gemeente raad te zenden, met verzoek, daarin ver andering te willen brengen. De heer Dc Snoo, die tevens er op wees, dat het terrein voor de sohapenmarkt te klein was, werd er op gewezen, dat een en ander zijn oorzaak vond in den buiten gewoon grooten aanvoer, waarop de toe stand aan die markt niet berekend is. Hij stelde voor in het adres te verzoeken, de tegenwoordige varkensniarkt tot schapen- markt te bestemmen en het open terrein voor schapen bestemd, tot varkensmarkt in te richten. Besloten word in dien zin een adres aan den Raad te richten. Daarna werd de vergadering gesloten. Ned. IIekv, Kerk Beroepen: te Sprang de heer P. van Toorn, cand te Overschie. Ds. S. Quack, predikant bij de Herv. Ge meente te Svvicbum c. a. heeft met ingang van 1 dezer ontslag aangevraagd. Geref. Kerken. Beroepen: te Alblasserdatn ds. S. Da- tema te Delfshavente Kapelle-Bieze- linge de heer N. Postema, cand te War flu m Door de classis Tholen is het verzoek van ds. VV. T. van Dijk, pred bij de kerk A te Tholen, om emeritaat met het oog op zijn 40 jarige evangeliebediening, niet u gewilligd, daar men hem nog krachtig genoeg achtte om de bediening voort te zetten. Hooger Onderwijs. Universiteit te Groningen doctoraal exa men staatswetenschap de lieer mr 11. Th. Holthaus, (cum laude). Prof. mr. J. Oppcnheim, hooglccntar bij do faculteit, der rechtsgeleerdheid voor het staats- en administratief recht aan de Lcid- lecrl'ngon der echo Rijksuniversiteit, aan wicn als zoodanig Tooneelschool geëngageerd, n.l. mej, C. Nagtegaal on J. Reule. Onder de belang rijkste. opgevoerde stukken worden genoemd, „Samson", „De Beverpels", ..Atie's huwe lijk", „De Koopman" met La Roche als Shylock, „Griseldis", enz. Gegeven werden in het geheel 63 stuk ken, waarvan 4 Nederlandsche voor de eerete maal, G Nederlandsche hervat, 22 uit het. Fransch, 23 uit beu Duitse li, 4 uit hot Engelsch, 2 uit het Noorscli, 1 uit liet Grieks h "Ti 1 uit het Zwee'dseb. Hygiënisch rooken. In een ingezonden stuk in een dor groote bladen komt 'de lieer J. Everwijn, secretaris der fabrikantenvereen. voor de Tabnksin- inet ingang van 15 December a.s. eervol ont slag is verleend, wegens zijn benoeming tot lid van den Raad van State, nam gister middag in het klein auditorium van het universiteitsgebouw afscheid van leerlingen, oud-leerlingen, ambtgenooten en verdere be langstellenden, in zeer ruime getalo aanwezig, in een openbare les. Een geschenk aan prof. Oppenlieini van zijn leerlingen on oud-leerlingen, bestaat in het portret van prof. Oppcnheim, gaschilderd door Joseph Israels, dat werd aangeboden dbor mr. Plomp van Duiveland, hoofdredac teur dor „N. Ct.", oud-leerling, welke aan bieding gevolgd werd 'door een speech van een der leerlingen, den- heer F. W, C. H. Oldervelt. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 3 December. Voortzetting Waterslaatsbogrooiing. (Vervolg.) Bij do uidecUtig Spoorwegen klaagde de hoer RUTS over slechte spoorwegverbin ding met hot Zuiden des lands. Spreker wraakte ook o. a. den schandelijken toe stand van het station tc 5faastricht en verschillende andere stations. Do heer VAN NISPEN, wijzende op het nieuwe snelvervoer-tarief hij de Staats-en Iloilandsche spoorwegen, dat voor ieder dier Maatschappijen 9 ton A 1 milliocn zal opbrengen, beloogendo hot nadeeligc lan dien maatregel voor den handel. Buiten dien heelt de maatregel den handel over vallen, in strijd met de Spoorwegwet is zij niet tijdig genoeg aangekondigd. De heer TRËüB sloot zich hierbij aan en vroeg verder, hoe 't nu gaan zal niet de lijn GoudaSchoonhoven, na de ver werping door de Kanier indertijd van dt betrekkelijke ontwerpen. Hij drong er nog maals op aan dc maatschappij, die hare verplichtingen niet nakomt en de lijri halt afgewerkt liet liggen, failliet to verklaren en de lijn over te nemen. Spr. besprak de nieuwe loonreglemen- ten enz., v;ui Juli j.l, llij wees er op, dat de loonen bij de Staatsspoor veel slechter zijn dan bij de Holl. Spoor. De regeering had althans kunnen aandringen, dat bij de nieuwe reglementen iri de richting naar meerdere gelijkheid der loonen wordt ge streefd. 5laar ook dit is niet geschied, zelfs dc indceling der beide reglementei is verschillend. Spr. meende, dat mon dan ook tot geen conclusie kan komen dan deze, dat liet gocdkcuriiigsrccht der regeering hoege naamd geen waarborg biedt, hegeen spr. trouwens reeds in 1903 in de „Vragen des Tijds" voorspelde. Spr. critiseerde verschillende bepalingen in de regeling der dienstvoorwaarden. Dc .arbeiders moeten zich verbinden, dat zij zich aan cventueelc wijzigingen onderwer pen. Bij de IIoll, Spoor zal men in iedere verplaatsing moeten berusten, ook al is het salaris geringer. Waarom geen beroep op een scheidsge recht? Ook komt in 't reglement der H - IJ. S. M„ een verbod voor, dat liet peiso'. neel lid mag zijn van vakverenigingen die niet uitsluitend bestaan uit personeel' der 5faatschappij. Waarom heeft dc 5Iinister ook deze er gerlijke bepaling niet geschrapt? Ook ver schillende andere bepalingen oordeelde spr moeilijk overeen te brengen met het ar- heidscontract. Aanstaanden Dinsdag, na dc pauze, eind- stemming over het onderwijzers-salaris, wetje. Alorgen voortzetting. Zitting van Woensdag 2 December. Bij do afdeeling spoorwagen werd de be handeling der IVateretaatsbegrooting voort- gezet, waarbij in de eerste plaats de lieer VAN VLIJMEN zich aansloot bij de gister reed.-, vernomen klacht over slechte stations- toestanden in Limburg, waarna hij klaag- do over overmatige controle op de lijnen, welke 't den reizigers zeer lastig maakt. Dc heer JANSSEN (Maastricht) het nieuwe spoonvegreglement breedvoerig be- sjirckende, betreurde dat dit tot 1910 zal gelden, waar hij 't beter had geacht_dat tr eerst eens 'n korte proef mede genomen ware. Voorts critiseerde Lij 't dat dcf Regee ring niet gezorgd had voor betere behande ling vuil 't personeel en des-zelfs rechtsposi tie niet op steviger baris bevestigd had. Hij onderwierp ook do regeling van het eervol ontslag niet op verzoek aan critiek, oordeel de dat. do groepsvcrtcgenwoordiging in to eng keurslijf is gehuld, cn achtte dc Zon dagsrust en ook de overige dienst- en rust tijden onvoldoende. Ten slotte critiseerde ook spreker dc slechte spoorsvegtoestanden in Limburg en de slechte verbinding met liet Noorden. De lieer FRUYT1ER klaagde er over dat herhaaldelijk tengevolge van vertraging der treinen in Zeeland aansluiting te Vüssin- gen wordt gemist met den jirovincialen stocm- bootdien.st naar Zeeuwsch-V la anderen, zeer tot. ongerief van liet publiek. Nog klaagde hij over onpractische inrichting van het nieuwe station te Roosendaal. De lieer v. d. BOGAARDT klaagde breedvoerig over den toestand van het sta tion te Breda. De heer HELSDINGEN bepleitte afschaf fing van 'de waarborgsom, die gestort moet worden bij het aanschaffen van een kilo- meterboekje. Ook wenschte hij Vv.rkrijg- baarstelling van vncantiekaarten aan allo stations der Staatsspoor en die kaarten ook in de maand Juni verkrijgbaar willen ge steld zien. De heer VAN DOORN bestreed het be toog van den heer Treub dat de regeering krachtig kon ingrijpen, 'desnoods door fail lietverklaring van de 5raalschappij voor de spoorlijn GoudaSchoonhoven, die haar verplichtingen niet nakomt. Aan de hand van liet contract deed spr. uitkomen dat de Regeering zulks niet in 'de hand heeft. De Staat lean alleen naasten, tegen betaling van den naastingsprijs, nl. de bouwrekening. liet Nederlandsche kapitaal steune liever t deze zuiver Nederlandsche onderlauung, die buiten baar schuld in moeilijkheden is ge raakt, inplacts van geld te steken in pré caire buitenlandsche fondsen. De 5Iaatschap- pij beeft niete slechts gedaan, 'doch alleen wat te veel hooi op haar vork genomen. Dit is echter geen reden haar in het parlement verdacht to maken. Ten slotte vroeg hij uit overtuiging dat het tot standkoinen dezer lijn voor de streek tusschen Gouda en Schoonhoven van groot belang is, den Mi nister nog pogingen in het werk te stellen om deze zaak lot een goe'd einde te brengen, waarbij de heer T3E VISSER zich aansloot die daarna op den onboudbaren toestand 'vees van het station te Leiden, ea op een alge- heele verbouwing aandrong, bij welken aan drang 'de heer DE RIDDER den zijnen voegde. De lieer VERTTEY bepleitte de belangen van liet. personeel der II. IJ S. 51. m dienst van de Staatsspoor te Rotterdam en die vroeger in dienst waren der voormalige Nederl. Rhijnspoorwegmij., doch door de II. S. 51. waren overgenomen. Do heer TER 'LAAN critiseerde in een uitvoerig betoog ook zijnerzijds het nieuwe dienstreglement der spoorwegen, dat ten ecnenmale onvoldoende is. Hij drong nog aan op weaer-indienststelling van de sta kers van 1903, die zulks wenschen. De hoeren VAN DE DEM en TALMA vei- weten der regeering dat zij zi.cfi door de leucn van den raad van toezicht op de spoorwegdiensten deed' vertegenwoordigen op de spoor weg vergade ring te Utrecht, die niet uitging van het geheole personeel, maar van een socialistische vereeniging. Het blijvend gedeelte en de 'Eerste Kamer. De wijze, waarop ons Hoogcrhuis de kwestie van het blijvend gedeelte heef. „opgelost", of liever van zich heeft afge schoven, heelt de boosheid van „Land en Volk" opgewekt. Het vrijzinnig-democrati sche orgaan zegt met vrijzinnig-democrati- schen moed tot de Eerste Kanier: „J e durft 'niet, jc durft niet." Het schrijft Wat is de beteekonis van de vertoo- ning, gisteren in do Eerste Kamer gehou den Men wilde de miliciens naar huis zen don, maar men durfde dit niet uitspie- ken. 5Ien wilde den minister van Oorlog

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2