Uit de Pers, STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Rechtzaken Kerk en School. Gemengd Nieuws. ■te* V van den Engelsehen majoor Filz Gerald. Het Engelsche kanon kan 450 kogels in de minuut lossen, terwijl het nieuwe Fran- sche moordwerktuig er in denzelfden tijd 650 lost. De leden van het voormalige comité van Argeliers, dat tijdons de wijncrisis de be weging der boeren in het Zuiden leidde, zijn naar het assisenhof verwezen, beklaagd van samenspanning tegen de regeering. Donderdag 11. zou bet nieuwe pantser- schip ..Libertf" een proeftocht ondernemen; deze kon echter niet doorgaan, duur de 200 monteurs van de Loire-werf. die op het schip werkten, den arbeid luidden nedergelegd. Aanleiding daartoe was het besluit van de directie van de werf om den aclit-urigen werkdag in te voeren en tegelijkertijd echter het loon in verbinding van den kortoren arbeidstijd te verminderen. Italië. Omtrent een interpellatie in de Kamer over de spoorwegstaking te Milaan, ver klaarde de minister van openbare werken, dat hij geen staking bij takken van open baren dienst kon toelaten en vooral niet bij de spoorwegen. De minister rekent op den steun der openbare meening; de re geering is vastbesloten getrouwe plichts betrachting te eisehen en onderwerping aan de hoogste belangen van de nationale ge meenschap. Zondag a.s. viert kardinaal Rampolla, de vroegere staatssecretaris van het Vaticaan, zijn 25-jarig bisschopsjubileum. De zaak Xasi schijnt toch verder be handeld te zullen worden. De Italiaansehe Senaat beeft nL, als hoogste gerechtshof, besloten de behandeling te vervolgen en Nasi aangezegd nieuwe verdedigers, naar eigen keuze, te nemen. De beklaagde verklaarde daarmede genoetren te nemen. Duitschland. De Amerikaansehe minister, Taft, is gis teravond te Berlijn aangekomen, maar zou na een paar uren naar Hamburg doorrei zen om per eerste scheepsgelegenheid naar Xew-York terug re koeren. Taft's overhaaste terugkeer heeft twee oorzakenn.l. de poli tieke toestand in Amerika en de ernstige ziekte zijner moeder. Rusland. De benoeming van generaal-majoor Seyn, den gouverneur van Grodno, tot adjunct van den gouverneur-generaal van Finland wekt onder de Finnen groote ongerustheid. Niet zoozeer om den invloed, dien een ad junct van den gouverneur-generaal op den gang van zaken zou kunnen oefenen, als wel om de stemming ter hoogste plaatse ten op zichte der Finnen, waarvan deze benoeming de onmiskenbare uitdrukking is. Seyn is nl. de verpersoonlijking van het regeersys- teom dat in de jaren 1S991904 in Fin land gehuldigd werd en welks hoofdver tegenwoordiger een Bobrikof en een Plehwe waren. Tijdens Bobrikof was Seyn chef der kanselarij en hij onderscheidde zich in die kwaliteit vooral door de strenge toepassing van een algemeen spionnage-voorstel, waar van menig onschuldige het slachtoffer ge worden is. Toen in het najaar van 1905 de wettige toestanden in Finland werden her steld, trad Seyn als kanselarij-chef af en werd hij naar Grodno overgeplaatst. De te genwoordige gouverneur-generaal van Fin land, Gerhard, is een man, die de alge- meene achting geniet en 't is nauwelijks denk baar, dat Gerhard _met iemand als Seyn zal kunnen samenwerken. Het lijkt ook geen twij fel of Gerhard is in de benoeming van zijn reactionnairen adjunct niet gekend. Deze benoeming is een bewijs, dat 'de reactionnai ren weder hun invloed doen gelden en het kan best gebeuren, dat Gerhard een en an der een reden zal achten om af te treden. Er liepen trouwens reeds vroeger geruchten, 'dat Gerhard zijn functie weldra zou neerleg gen om vervangen te worden door een man van onverdachte reactionnaire beginselen. Behalve te Petersburg werd er eergisteren gestaakt te Saratoff, Wilna en Bakoe. In de laatstgenoemde stad lag alle werk stil. Geen trams reden, winkels, banken en scho len waren gesloten, kranten verschenen niet. Zooals men weet was de staking bedoeld als protest tegen het proces der 3G oud-Doema- leden. Over 't algemeen had de stakingsbewe ging, behalve te Petersburg en te Bakoe, weinig te beduiden, hetgeen wordt toege schreven aan een afkeer van staking bij de arbeiders na de geweldige stakingsbewegin gen in 'de laatste jaren. Bij een huiszoeking te Odessa werd 3e politie met revolverschoten begroet. 5 agen ten werden gewondtijdens de huiszoeking ontplofte een bom, die het huis gedeeltelijk vernielde. Bulgarf}©. Op het kasteel Serrahn te Rostock had gisteren de verloving plaats van vorst Fer dinand van Bulgarije met prinses 'Elco- nora Reuss, jongere linie, de zuster van prins Hendrik XXIV van Reuss-Köstritz, j. 1., en in Augustus 47 jaar geworden. Vorst Ferdinand is 46 jaren, was eer der gehuwd met prinses Maria Louise van Bourbon-Parma, die op 27-jarigen leeftijd stierf, j T u r k ij e. Met de ut te voeren hervormingen in Macedonië schijnt het nog steeds niet naar wensch te gaan. De Italiaansehe generaal de Giorgis., die belast is met de leiding van het internationale gendarmerie-korps is moedeloos geworden, door 'liet voort durende verzet, waarop hij in Mace donië stuit en de vernederingen, waaraan hij onophoudelijk heeft Jjloctgestaan. Hij .is te Kans tantin opal' teruggekeerd en wil zijn ontslag nemen,, maar de Italiaansehe regeering wenscht, dat hij op zijn post blijft. Hij is nu in 'Konstantinopel om een rapport betreffende Macedonië samen te stellen. Uit Saloniki wordt gemeld dat een tal rijke Buigaarsehe bende liet. Grieksche doq> Istok in 't vilayet Monastic binnendrong, waarvan de bewoners den winter doorbrengen in de stad Larissa in Thcssalië, De Bul garen staken 06 woningen in brand. De 1 troepen van bet. Turksehe garnizoen te Resna gingen op weg naar istok, van die gelegen heid maakten de Bulgaren gebruik om Res na binnen te vallen en de prefectuur en het telegraafkantoor te vernielen. De telegra fische verbindingen zijn afgebroken. Toen de Turksehe troepen thuiskwamen waren de Bulgaren gevlogen, nog enkele geweerschoten werden met de vluchtende bende gewisseld. Marokko. Te Cadix hebben reizigers van 't stoom schip „Fiilays" het bericht aangebracht dat Moeley Ilafid opnieuw Mazagan zou ge nomen hebben en zijn troepen opt ukken in de richting van Casn-Blanca. Havas' bureau deelt een telegram onder alle voorbehoud mee. Volgens telegram uit Lalla Marina heb ben 1500 man Fransche troepen gisteren Agebal, een Marokkaansche markt op 10 K.M. afstands van Martimbrey, bezet. Eerst moest het geschut den talrijken vijand uit de plaats verdrijven. Nadat de Fransehen het huis van kaïd Moktar verbrand had den, trokken zij naar Martimbiey 'terug. Op dien terugtocht deden de Bcni-Snassen een aanval, maar werden met verlies af geslagen. Dl Rechterzijde. Naar aanleiding van de wrijving tusschen antirevolutionairen en Christelijk-histori- schen schrijft „Dc Tijd", het hoofdorgaan van den „Dritte iin Bunde" ,,Ons. Katholieken, die de talrijkste en machtigste partij vormen in het verbond der Rechterzijde en wij mogen liet zon der ecnige zelfverheffing zeggen bij ver kiezingen voortdurend het voorbeeld geven van achterstelling van het partijbelang in engeren zin, zoodra het grootere en hooger staande belang der geheele Rechterzijde daarmede in conflict zou geraken ons komt het toe, meenen wij, hier een woord van ernstige waarschuwing te doen verne men. „Wij stellen het behoud van de eenheid der Rechterzijde op hoogen prijs en zouden een breuk daarin ten zeerste bejammeren, omdat wij in de politieke rechterzijde (hoe zeer de meeningen van haar afzonderlijke leden en georganiseerde onderdeden op godsdienstig en kerkelijk gebied ook uiteen gaan) een machtigen dam zien tegen het streven der vereenigde liberalen en socialis ten om ons volk en heel onze maatschappij af te dringen van hun Christelijke grond slagen. ..Mocht echter tusschen de twee met ons verbonden Protestantsche fractiën strijd ontbranden wij kunnen natuurlijk er niet aan denken, ons in dien strijd-zelven partij te stellen. Nog immer hopen en vertrouwen wij. dat het dreigend gevaar afgewend en een definitieve breuk tu.-schen antirevolu- tionnairen en Christelijk-liistorisehen zal voorkomen worden. -Mocht het evenwel anders wezen, dan zou er voor ons wel niets andera overblijven, dan onze volkomen on afhankelijkheid te hernemen en in elk ge geven geval zelfstandig te beslissen, met welke groep wij hadden samen te werken, welk bondgenootschap van tijdelijken aard wij hadden aan toegaan, om de belangen, die ons dierbaar zijn, op de beste wijze te verdedigen. ..Een samenwerking met de liberalen blijft natuurlijk voor ons onder alle omstandig heden uitgesloten." De Liberale Unie en iiet kiesrecht. De „Standaard" oordeelt, dat het kies- rcchtvoorstel van het hoofdbestuur der Libe rale Unie almaar dichter naar het radica lisme schuift. „Algemeen stemrecht zal er nu door moe ten. Algemeen stemrecht voor eiken manne- lijken persoon van 23 on voor elke wouw van 3 jaar, mits ze niet gehuwd is. Wie huwt verbeurt zijn kiesrecht, niet als man, maar als vrouw. In kringen, waarin het kiesrecht als een privilege wordt be schouwd, alzoo een premie op liet nieL ge huwd zijn. Iets dat., al is het niet zoo be doeld, en wil men alleen politieke ruzie tus schen man en vrouw voorkomen, toch alle kans heeft bij de Vrije liefde in den smaak te vallen." .„Waar blijft nu het verschil tusschen de Liberale Unie en de vrijzinnig-demoera ten? En waarom heeft men in 1905 met het blanco bij de kiezers gespeeld? „Nu althans ziet men 'dan toch, dat het Naar wij met genoegen vernemen, geeft dc toestand van dr. De Bruijn thans aan leiding om bevredigender verwachtingen to koesteren. Met ingang van 1 Januari a.s. is ver plaatst de commies 2e kl. W. Gelling van hier naar Rotterdam. Gisteren, werd in de vergadering van het kiescollege benoemd tot ouderling dor Ned. Hcrv. gemeente de heer W. "Brest Sr. Voor het departement Schiedam der M. t. N. v. 't A., zal dr. II. van Capelle uit 's-Gravenhage, Woensdagavond in Musis een lezing houden over het onderweip „Een tocht door de oerwouden van Suriname en verblijf bij de Indianen en Bosch negers al daar", welke lezing met lichtbeelden zal wor den opgeluisterd. In Jeruel zal Zondagmorgen 10 cn 's avonds 8 uur als spreker optreden de heer E. R. Boas van 's-Gravcnhage, terwijl Maan dagavond 8 uur daar zal optreden ds. Meyer uit lieerde (Gelderland). Alen verzoekt ons te melden dat op Don derdag a.s„ des avonds te 8 uur in het Ver- eenigingslokaal aan de Broensvest ds. Dek king, pred. bij de Ilerv. gemeente te Mon ster, zal optreden. Op de Marfa-bewaar.-cliool. Hedenmiddag heeft St. Nicolaas met zijn zwarten knecht weder een bezoek gebracht aan de Mariabewaarsehool aan de Niemv- straat, en dat was natuurlijk voor de kin deren een feest. De meesten waren in het afgeloopen, jaar goede scholieren geweest en van slechts een paar moest getuigd worden, dat ze geen roden tot tevredenheid hadden gegeven. Natuurlijk werden ze daar voor door St. Nicolaas een(s gemoedelijk toegesproken. Met opgewektheid werden daarna voor den Sint liedjes gezongen en spelletjes ge daan, waarover St. Nicolaas zeer tevreden bleek, en daarna werden allen getractecrd op chocolaad en krentenkoekjes, enz. Aan het slot ontving elk kind cadeautjes, voor den een speelgoed, voor den ander speelgoed en een of meer kleedingslukjes, waardoor het nuttige aan bet aangename gepaard ging. Die kleedingstukken waren vervaardigd door jonge meisjes, die zich ook verdienstelijk maakten bij het trakteo- ren en hel uitdeden der prijzen. De kinderen zullen zeker wel van een „goeden St. Nicolaas" spreken. blanco niets is dan een rolwagen om er het algemeen stemrecht op binnen te rijden. „Natuurlijk roepen de vrijzinnig-democra ten bravo, en wrijven zich dc sociaal-demo craten van politieke pret in de banden. „Nooit stand houden. Van een beginsel geen sprake. Aldoor opschuiven. Is bot dan j wonder, dat al meer kiezers van dozen huize j zeggen gaanLaat ons dan maar sociaal democraat worden. Dan zijn we er opeens! „En toch, juist dit is hot. wat de hoeren van de Liberale Unie pogen t,o voorkomen. „Zij zien de eb al sterker gaan. en willen die stuiten." Tiet Katli. „Huisgezin" acht hot een gek iets, „dat zij, die algemeen stemrecht eisehen, omdat men naar een stembiljet zit te snakken, tegelijk een dwnngbopaling noo- dig achten om de kioshistigon met geweld naar de stembus te drijven. .„Daar is hier toch wel zekere tegenstrij digheid." Vredespaleis, Dc aanbesteding van het grondwerk voor den houw van hot Vredespaleis, zal plaats hebben Zaterdag 14 December a.s., 'des middags te 12 uur, in heL bureau der Cariiegiestiebting, Noordeinde te 's-Graven hage. Intern. Handel- en Schpopvnnrtfeest te Rotterdam. Men meldt ons uit Rolterdum: In navolging van andere havensteden ligt het in de bedoeling in Juni "190S 'te Rotterdam een tweedaagsch internationaal handels- en scheepvaarlfeest te organisec- ron, waartoe de Kamer van Koophandel en Fabrieken 'aldaar het "initiatief hooft genomen, ten einde do voordooien van Rot terdam als havenstad in ruimer kring be kend te maken. Tot do feestviering zullen worden nit- eenoodigd de Dnitschc Kannrs van Koop handel, waarmede Botterdam in relatie staaf, directies van builonlandscho recde- rijen en Rijndiensten, buitenlandsche trans port- en handelsondernemingen, groof-in- dustrioelcn, corporatiën, autoriteiten enz. *^fen rekent op 800 a 400 deelnemers 'aan dc feesten, die bestaan zullen uit boot tochten in de havenwerken, bezichtiging van groote industrieën, avondfeesten, maal tijden, enz. Getracht wordt in handelskringen een garantiefonds bijeen te brengen ter bestrij ding van de hooge kosten. Voorzitter der commissie is 'Jhr. Otto Reuchlin, directeur dor HollandAmcrika- lijiij secretaris Mr. Vincent van Peski, adv. en procureur te Rotterdam. Gistermiddag om 5i/j ontstond een begin van brand op 'den zolder der woning van II. J. Bronneman, Broodstraat 19, door dien eenige bleedings' ukken vlam vallen, terwijl dc dochter met oen licht op dien zolder weikzaam was. Door de vrouw dos huizes werden de vlammen geblusclit. Ver brand is een laken, een hemd en een juoek. Acvondcit voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Eelt taschje met schaar, enz.gebreide bruine handschoen, deksel van een drinkens- blik, kinderzak met zakdoek. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een gouden lorgnet, C. Rodenrijs, te Ke- thol rozenkrans, v. Woerkom, N. Haven 163-1(5; rozenkrans, Rijkuifer, N, Buurt 17-5; een lorgnet,- v. d. Vlies, Bloekor- Mruat 7een zilveren oorknopje, Nolet, lloosrstraat 194; een portefeuille, Kersten, I/. Haven 7 een groen gordijn. Midden dorp. Oostsin se 1 54 een groen gordijn. Pols. VilhWruat 3; theedoek, Bergijk. Spoor straat 12 een vrouwenschort, Kruinen, Lou- reusstraat 14. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9A tot 11J uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 8—9 uur nam. Tclephooimummea- 244. Gevraagde arbeidskrachten. tfalfw. bakker. Jongen, v, haarfabr. Jongen v. Sigarenfabr Jongens. Jongen voor loop- en pakhuiswerk. Klcermakersleerling. Aangeb. arbeidskrachten. Koperslagersjongen. Smoutzetter (halfw.) Schoenmakers jongen. Keukenmeid. Kuipersjongen. Bakker. Bankwerker (halfw.) Grofbankwerker. Huisknecht. Jongens v. kantoor. Koetsier. Machinist. Plaatwerker (halfw.) Portier. Schipper. Smid. Smidsjongen. Stoker. Timmerl. (haJfw.) Verver. Verver (halfwas). Voorslager. Zakkcnmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Wasscheti aan huis gevraagd. Naaiwerk aan huis gevraagd. Dagmeisje. Schoonmaakster. Timmerman. Dc directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn ver plaatst naar Rotterdam de kommiezen 2e kl. K. Roest en C. Leeflang van hier. *De spijsuiIdeeling, beslaande in soep en, brood, zal aanvangen op Donderdag 26 December. *Op Don.derdag 12 December zal door Ds. F. Dijkcma, pred. te Rotterdam, injict gebouw van den Nel. Protestantenbond een lozing worden gehouden over liet on derwerp: ,.De Evangelische wonderverha len". t *De commissie voor de Vissehcrijschoo, heeft bepaald, dat de cursus 1907/8 zal aan vangen op Dinsdag 10 December a.s., en dat zij zitting zal houden lot het aanne men Van leerlingen op Maandag 9 Decem ber, dos avonds van 8—9 uur in het Ver kooplokaal. Do Afdeeling Vlaardingen en Vlaardin- gcr-Ainbacht van Volksonderwijs heefteen openbare vergadering uitgeschreven op Maandag 9 December, 's avonds 8 uur, in „Excelsior", waarin de hear C. Schuil van Amsterdam een, lezing houdt over „Licha melijke Opvoeding". Door de rechtbank te Rotterdam werd heden vrijgesproken de wagenbestuurder van lijn 7 der R. E. T. AL, K. van Winger den, die in den avond van 'den 6en Septem ber op den Westzeedijk in aanrijding kwam met een sleeperswagen, waarbij de voerman en een peivoon die naast hem zat, werden verwond, de wagen van den rijk rolde, een gemeentewerkman die bencdendijks wandelde werd gedood en ook het paard werd gedood. De eisch was een maand hechtenis. De nieuwbenoemde advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, jhr. mr. "W. E. Th. AL van dor Does de Wiliebois, zal aanstaande Dinsdagnamiddag om 2 uur worden geïnstal leerd. Door de Sociaal Technische Vereeniging van Dem. Ingenieurs en Architecten cn dc Alg. Nederl. Opzichters- en Tcckenaar3- hond, is een adres gericht tot de Tweede Kamer, in zake hef middelbaar technisch onderwijs. De adresseeremle vereenigingen wenschen, dat bij de bogrooting nog geen beslissing wordt' genomen omtrent de voor gestelde verhooging van liet subsidie aan de Alachinistenschool te Amsterdam, doch dat eerst de regeling van het middelbaar technisch onderwijs in het algemeen wor de behandeld. In een uitvoerige toelichting wordt uiteengezet, hoe adressanten zich die regeling denken. Te 's-Gravenhage heeft zich een vooi- loopige commissie gevormd voor do op richting van een Christelijk gymnasium [0 's-Gravenhage. Deze commissie bestaal uit do hoerenJhr. S. van Cillers, lid dei- Tweede Kamer; Air. E. R. E. Brants, rech ter in de arrendissemenls-rcchtbank al hier; Dr. E. J. W. Posthumus Aleijos, pu>. dikant, en Dr. Cr. A. llulsebos. Een roemvolle redding. Alen meldt ons dat 'de le stuurman van het s.s. „Gelderland", alhier van Methil aangekomen, Vrijdagmiddag een zeilschip in nood bemerkte. Er stor.d 'n stijve koelte en 'n hoog-aanschieleudo zee. l)e „Gelderland" kreeg water aan dek en in de luiken. Aan stonds werd de reddingsboot bemand en de 2e stuurman P. Sperling, A. J. Boer cn Arii' Verschoor, matrozen, vertrokken naar het noodseinen gevende schip. Bij de eerste poging in de onstuimige zee werden 0 man, liij de 2c de rest der opvarenden, 5 man, afgehaald. De „Gelderland" bleef in de nabijheid van hot schip, om 't zoo mogelijk op sleep touw te nomen, maar 'n paar uur latei- zonk hef schip in dc diepte, 'f Was het Rus sische barkschip „Fortuna", afkomstig van Ilclsingl'ors. De redders van de in nood vcrkcercndc bemanning zijn P. Sperling, 'n neef van de beroemde Sperlings van Ouddorp, do andere redders waren A. J. Boer van Rotterdam cn Ario Verschoor van Vlaardingen. De elf schipbreukelingen alhier aange bracht, vertrokken hedenmorgen om 12 uur per sleepboot naar Rotterdam. Kapitein J. Piscaer, de gezagvoerder van de „Gelderland' volbracht heden zijn 100e Leger des Ileils. De Nationale aanvrage van het Leger des Ileils, ten voordeele van hot maatschappelijk werk van genoemd Leger en gehouden door het geheele land, heeft dit jaar opgebracht ruim 30.310. Mishandeling. Alen meldt ons uit Rotterdam: Gistermiddag werden weder een 4-tal boot werkers door een bende gewezen stakers aan gevallen 'die hen met steenen wierpen waar door een der bootwerkers in den rug ge troffen word. Een der .steenweipers, zekere A., wonende aan de Dclistraat, word gearresteerd. 'n Schadepost, Uit Oostergoo wordt aan de „L. Ct." ge meld Een minder aangename Sinterklaas heeft, de zoon van een der kapiteins der Wes terboot. Bij liet naar Ij. varen op bet dek dei- boot staande cn zijn zakdoek uit den zak halende, dacht bij er niet aan, dal zich daar in ook een waarde vim 1 500 aan bankpa pier bevond. Althans met den zakdoek kwa men ook de geldswaardige papleren voor den dag met liet noodlottig gevolg dat ze in het water terecht kwamen. Gelukkig wist men de bankbiljetten, waaronder een van dui zend guldon, voor het rnceren'deel weder op te vissollen. Naar men zegt, bleef echter nog een waarde van 165 een prooi der golven. Schipbreuken. Het stoomschip „Guases" uit Rio de Janeiro, varende op havens in Zuid-Brazilië, zonk gisteren tengevolge van een aanva ring dicht bij Paranagua, Naar men /.egt, zijn er ongeveer 30 slachtoffers. Het Engelsche s.s. „üoure" van Hul] verleende hulp aan het Duitsehe schip „Alilos", dat ter hoogte van "öuessant (W. Frankrijk) in brand geraakt was. TwaaL man van het 'Duitsehe schip ontvluchten in een boot. Men weet niet wat er van; hem geworden is. De rest 'der bemanning bleef aan boord van het brandende schip. Twee visschersschuiten te Bilbao (Spanje) die voor den, storm een veilige haven zoch ten, zijn vóór de haven verongelukt. Er zijn vijf menschen verdronken cn van dc agdere schuit met elf opvarenden weet men, nfots; men vreest dat zij omgekomen zijn. Een groote mijnramp. Uit. Fairmont in YVcst-Virginië (Ver. Sinten) wordt gemeld dat in 'de Alonongah- kolenmijn een ontploffing plaats had. In de mijn werkten een 1000-tal arbeiders. De directeur verklaarde dat er minstens 5 0 menschen bedolven zijn. 3 lijken zijn te voorschijn gebracht. Een later telegram uit Fairmont zegt dat de mijn in brand staat en er geen hoop op redding voor de honderdtallen mijnwerkei's meer is. Dp hoop op redding der mijnwerkersin de kolenmijn is opgegeven. Van de ver moedelijk 400 slachtoffers zijn do helft Amerikanen, de overigen Polen en Italianen. Ontploffing. Te St. Felix, een dorp in 'de buurt van Rome, had men zonder verlof der overheid vuurwerk vervaardigd cn verstopt in cen boerenwoning. Het vuurwerk ontplofte cn doodde 6 personen. Een andere lezing van liet geval wil dat in het dorp San Sosio

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2