Ei Ttariinsscli bewijs Is bet beste. BIMENLAm Kerk en School. Ned. IIcrv, Kerk Ingezonden Mededeelïngen. Gemengd Nieuws. gezongen, antwoorden, dat de inmenging der Regeering in de zaken der maatschap pijen hare grenzen heeft, ook al deden deze ie tb, dat de Regeering moest afkeu ren. Natuurlijk werd bij Spoorwegen ook ge klaagd over de zooveel verschillende soor ten kaartjes, genoeg om iedereen, die reist tot wanhoop te brengen; dat liet te laat aankomen der treinen geen onderwerp van langdurige beschouwingen was, is zeker het gevolg van de gemoedelijke overtui ging, dat aan dat euvel toch niets le doen is. Bij de afdeeling Posterijen bleek het dat het nu niet direct „koek en ei" is tus- selien den Directeur-Generaal en den Mi nister; naturen als de heer Pop, wiens groote energie en werkkracht zeker aller achting afdwingen,, vergeten als hoofd van één der onderdoelen, uit den aard der zaak wel eens,, dat er nog iemand ..boven" hen staat Een zeer interessante strijd ontspon zich bij dit hoofdstuk over de vraag of de ge huwde vrouw toegelaten moest worden als postbeambte. Onder 's Ministers voorgan ger was dit verboden; deze Minister heeft echter het desbetreffende Koninklijk Be sluit ingetrokken en bepaald, dat het hu welijk op zichzelf tot ontslag geen reden mag zijn. Vandaar groote oppositie van de hoeren Passtoors en Heemskerk, die o. i. terecht bewoorden, dat deze uitspraak niet anders kon leidon dan tot het kunst matig veroorzaken van kinde.rlooze huwe lijken, aangezien toch een bevalling met allen aankleve van dien ongeschikt moest maken voor den dienst. De heer Roodhuijzcn sloot zich hierbij aan, en kon alleen dan met de uitdruk king vrede hebben, als de Minister daar onder verstond, dat de gehuwde vrouw dan ook altijd maar verlof zou krijgen, als do geboorte en verpleging vim een kind dat noodig maakte, maar hij vreesde, dat de dienst zulks niet zou toelaten. Met clen heer Heemskerk was hij het eens, dat liet niet aanging zich er met één maand ver lof aan de gehuwde vrouw, vóór en na de bevalling, af te maken; dat was ecu totale miskenning van hetgeen het kind behoeft. Ook de heer Schokking beaam de dit. Maar de verdedigers van 's Ministers maatregel sprongen bij, de heer Limburg, Ter Laan en Mr. Goeman Borgosius, die de stelling volhielden, dat de Staat in deze alleen te vragen had, of de dienst goed verricht werd, en mets meer; men mag niet op den dag "des huwelijks ont slag verleenen, zonder dat men weet of dat huwelijk voor den dienst storende ge volgen zal hebben. Wel'verre van dat zulks onzedelijk zou wezen, is het tegenoverge stelde onzedelijk, daar zulks het buiten echtelijk leven in de hand kan werken. De heer Borgesius noemde één zoo'n ge val; wij zouden bescheidenlijk hierbij wil len opmerken, dat één leeuwenk nog geen voorjaar maakt. Zeer de moeite waard was de opmerking van den heer Lohman, dat het in alle geval len toch niet aanging deze kwestie van Pos terijen alleen te regelen, dat men dat moest doen voor alle tokken van dienst tegelijk. Deze opmerking gaf den heer Pasistoors, die "wrspronkelijk eene motie ingediend had, waarin de Kamer uitsprak, dat ze betreurde dat de vroegere regeling werd ingetrokken, aanleiding deze aldus te wijzigen; de Ka mer van oordcel dat de wettelijke vaststel ling van den invloed, dien het huwelijk der vrouwelijke ambtenaren behoort te hebben op de voortduring van haar ambt gewenscht is, gaat over tot de orde van den dag". Over deze motie zal Dinsdag a.s. gestemd worden. Eindelijk hield de heer Patijn een zeer doorwrocht financieel betoog, om te bewij zen. dat de manier, waarop de Wet de geld beleggingen der Rijkspostspaarbank regelt, onvoldoende is. Niet voor dc inleggers, wier haar zuster van een verwoest leven en een ellendig bestaan, en noemde de zeer vergeeflijke vergissing van den luitenant, „snood verraad". Als zij in gezelschap met hem samen was, behandelde zij hem koud en stroef, en bekende hem eindelijk op» zijn dringende bede, welk spel zij met hem gespeeld had. De luitenant maakte haar eerst verwijten, ging er toen toe over met haar te vleien, maar niets hielp; zij bleef bij haar meening, dat hij niet het ware gevoel voor haar had. Gedurende de schermutselingen tusschen dit eene paar, ontwikkelde zich een alle hoofdstukken doorloopende reman tusschen Johanna en een jong koopman. De roman had nu zijn hoogtepunt bereikt, vuurt hij was nu gena derd aan 't tijdstip, dat de jongelui elkaar krijgen, en de ouden geroerd hun zegen geven. Om kort te gaan: Johanna was ver loofd! Het geluk barer zuster deed, zoo als licht begrijpelijk is, de arme Santje de verlatenheid en leegte van haar jong leven dubbel gevoelen, en zij zat juist, zoo als zoo vaak tegenwoordig, in een hoek van den wintertuin, waar, zooals zij zich gewoon was uit te drukken, haar liefde den genadestoot ontvangen had, te suffen. Daar voelde zij zich plotseling door twee armen omvat en mond en wangen met kus sen bedekt. Geschrikt, gelukte het haar eindelijk om los te komen, en bloedrood van verlegenheid stond zij tegenover den yerloofde van Johanna. Nog eer zij spre- inleg ten allen tijde veilig en gedekt is, maar voor do Rank zelve, die met minder kosten aan vele opvragen tegelijk ook in tijden van Oorlog zou kunnen voldoen, wanneer het haar vrij stond een deel van hei inge brachte geld te beleggen in bnitenlaiuLehe effecten en wissels op hot buitenland. De Minister beloofde dc wenken van dezen financieelen specialiteit in een overleg met zijn collega van Financiën te zullen om zetten. De begrooting Waterstaat werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Toen kwam Marine aan de beurt, want bij men in de Algemeene Beschouwingen bleef steken. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserscliip ..Koningin Regentes", onder hovel van don kapitein ter zee F. Pinke, 6 dezer te Port- Saïd aangekomen. Do commandant had 'het voornemen dien dag dc reis naar Oost-Indië voort te zetten. (..Stct.") Ridderorde. Bij Kon. Rest. van 5 de/r is benoemd tor ridder in de orde van den Noderlnndschon Leeuw, nir. W. A. van Einden, belast me, de waarneming der beirekking van raad-ad viseur bij het. departement \an landbouw. Ter beschikking gesteld. Bij resolutie van den minister van koloniën van 5 dezer is J. B. van ïlouvcn van Oordt, referendaris bij het departement, van koloniën, gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Neder] and«ch-Tn- dië, ten einde tijdelijk te worden belast met de waarneming der betrekking van algemeen secretaris van het gouvernement, van Neder- landsch-Tndie. (..Stct.1') Invoerrecht op alcoholische dranken. Stbl. no. 306 bevat een Kon. Resl. van '27 November j.L, bevelende de plaatsing in het Staatsblad van het op 3 November 190G te Brussel ook namens Nederland 011- dorteokende trarraat tot herziening van hot minimum invoerrecht op alcoholische dran ken in de conventioneels zone van Afrika. Het bezoek van den Bnifschen koteer. Men schrijft uit TJmuiden aan de „0. II. Ct.": Iidien hot bericht waarheid bevat, 'dat keizer "Wilhelm tusschen 9i- en 1QJ uur te Amsterdam aankomt, dan zal het vertrek van hier zeker zeer vroeg moeten zijn. De vaart toch door het Kanaal zal minstens 3 uur duren, in korter tij'd zal men liet waar schijnlijk niet doen. Als we dus beweren, 'dat het vertrek van 6Y tot 7A zal plaats hebben, zijn we niet ver mis. Rekening zal natuur lijk gehouden worden met het openen der spoorbruggen. Thans is men nog bezig met het plaatsen van booglampen, ter extra-ver lichting van de terreinen om de sluizen, die- nu verlicht worden 'door gewoon gloeilicht. Zooals we dan hieraan ook zien is er nog geen wijziging gekomen in het oorspronke lijk plan. nl. dat Z. M. tegen den avond hier binnenkomt. Dir. bel. Invoerr. en Acc. Bij directe belastingen, enz. is be noemd, ingang 1 Januaritot hoofdkom- anies te Heerlen, P. Th. Geraets, komm. le kb, tijd. hoofdkomm. aldaar; zijn ver plaatst, ingang 1 Januari, naar Rotter dam: de kommiezen der le klasse: S. Camstra, te Haaksbergen; N. Uost Lie- vense, te St. Maartensdijk; J. van Beve- ren, te Rruinisse: E. Postma, Jzn., tcDelft; J. van Pels, te Ifattem; L. Lips, te Ter Neuzen; J. Rakker Mzn., te Zaandam; P. II. J. Francot, te Weert; IV. Vanthoor, te Simpelvclden de kommiezen der 2e kl. G. L. Jedema, te Ilarmelen; 13. J, Broek huizen, tc Tied; C. A. Hollerlt, tc Hillc- gersbeig; F. J. Weide, te Zutphen; J. Ke telaar, te Zwijndrecht; P. II. Cuppens, te ken kon, kwam deze laatste binnen en snelde jubelendop haar aanstaande toe. Deze, een weinig verbluft, riep eindelijk in komische verlegenheid „Lieve hemel, mijn Jantje, wat is me nu overkomen; dat komt er van, als men zich met een tweeling verlooft, dan is men nooit zeker, of men wol de rechte voor zich heeft." En hij vertelde zijn meisje, hoe hij in vergissing haar zuster omhelsd en gekust had. Deze was hem daar allesbehalve dankbaar voor geweest, cn had hein ruw op zijde geduwd; waarop beiden in een hartelijk lachen uitbarstten. Dit kleine voorval gaf de vertoornde Santje te denken; als deze beiden, die elkaar toch zoo innig liefhadden, over deze vergissing van persoon lachen kon den, waarom zou zij dat niet eveneens doen en gelukkig zijn? En het gevolg van deze bespiegeling was, dat zij korten tijd daarna met den luitenant verloofd was. Toen de jonge paren bij het vroolijke feest bij elkaar waren, sprak de luitenant: „Ik prijs je vergissing, vriend, die Santje verstandig gemaakt heeft; maar van nu af aan opgepast, dat we onze meisjes niet meer met elkaar verwarren!" „Dai is te hopen," antwoordde de koop man. „,k zal haar in 't vervolg eerst twee maal aanzien, vóór ik haar omhels." Li line; K. Roost, te Vlaai-dingen; Y. A. van Aen!o, te TholenJ. L. J. Doon, te Gulpen; ,1. Duiker, te Oiul-ttnslelA. van der Wotnle, te Slrijen; C. Leeflang, le Vluardingeri; 1. M. Loojj, te YlissiiigenA. F. Schoolland, te Delfzijl; W.'< Gelling, le Schiedam; J. den Engelsman, le Tilburg; P. G. M, Nijpels, le ('uleiuborgS. van der Mei, te Elburg; L. Enimeuael, te Al- blasserdamS. de Yvies, te Goedeioede: en J. van llouvel, te Lont. („Whl. v. d. Adm. d d. b.," enz.) Beroepen fe Westeremdou (toez.)dr. F. ,1. Fokkema, camt. te Wcstergeést te Oudenhoorn (toez.) dr. J. It. Schmidt le St. Anthonicpoider; Ie ZanJeWeor (Clrön.) de heer J. Meeuweubery, catul. te Zeist, He d mik t voor liet beroep te Oost-Vlie- land en te N'ieuw-Dordrecht door den heer 11. W_ Bosch, ca lid. te Linuueu (verbeterd bericht); to Rouveen door ds. 13. van der Wal, le Hasselt; te Almelo door ds. W. Westliof te Jlardenborg; te llol- lamLc-hemld (toez.) door ds. li. J. Ql thuis te Ilarmelen; - to Garderen en te Berg schonhoek door den heer P. van Toom, rand. to Zeist. Vrije Evangelische Kerk. Beroepen Ie Borgumerheide de heer 11. Visser Jzn., te Yricscholoo (Gr.). Hoogeu Onderwijs. Universiteit te Leiden: doelt»aal examen icchten de heer C'h. F. P. llodemeycr. Aan do universiteit te Utrecht is bevor derd tot doctor in de rechtswetenschap dc lieer J. Rombaeh, geboren te Rotterdam, op stellingen. Te Utrecht is bevorcteid tot arts: dc heer IS. J. P. Yorster. Universiteit te Groningen: Doctoraalexa men rechtswetenschap: S. M. S. Furnce. 30 cent per regel. Mejuffrouw P. J. dc Graaf, Station straat 117 te Vlaardingcn, meldt ons: Het is wel vcrli™ jaren, dat ik zeer veel geleden heb aan hevige hoofdpijn cn duizelingen. Mijn slaap was steeds zeer onrustig en ik stond dientengevolge 's mor gens zeer vermoeid op, terwijl, mijn enkels ook .veelal opliepen. Bij dc minste kout, die ik vatte, kwam de urine met een pijn lijk gevoel, was dan zeer vuil en liet veel bezinksel na. Mijn eetlunt was gaandeweg minder geworden en zoodoende gevoelde ik mij zeer zwak en niet bij machte mijn huiselijk werk naar belmoren te verrich ten. Alhoewel mij de geneeskundige hulp soms ecnïge verlichting schonk, kon ik (och maar niet van deze ziekte afkomen. Ik ging er ten laatste toe over, Foster's Rugpijn Nieren 'Pillen eens in te nemen, daar zij mij door velen waren aangeraden. Bij het gebruik van een paar doozen ge voelde ik reeds een beduidende beterschap en thans, nadat 'ik zeven doosjes geregeld heb ingenomen, kan ik met genoegen ver klaren, dat ze mij uitstekend geholpen heb- pen hebben en heb ik mij in jaren niet zoo prettig gevoeld. Waar ik kan zal ik Uw Pillen aan andere lijders aanbevelen. Het was den 2Gsten Januari 1906, dat Mejuffrouw De Graaf bovenstaande verkla ring gaf, en den llen Juni 1007 zeide zij ons„Tot mijn groote blijdschap kan ik U mijn verklaring bevestigen. Nog steeds ben ik goed genezen door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik heb niet meer den minsten last gehad van mijn nierziekte, cn ook geen terugkeer van een der symptomen van mijn ziekte. Steeds zal Ik U dankbaar blijven voor de wel daad aan mij bewezen," Hot waren de échte F-oster's Rugpijn Nieren Pillen, die Mejuffrouw De Graaf genezen hebben. Verzeker U, dat gij het échte geneesmiddel krijgt. De handteekening van James Foster staat op elke doos. Zij zijn le Schiedam verkrijgbaar hij dc hoe ren Kappelhof llovingh (voorheen Frans Visser). Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel af 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. De s'aking te Krommenie. Aan den vooravond van de door de direc tie der vennootschap „Verver" aangekon digde sluiting der fabriek, was gisteravond door het comité wederom een algemeene ver gadering belegd, waarbij de opkomst zóó groot was dat drie lokalen nog niet alle be langstellenden konden herbergen. Woordvoer ders waren de hecren Binnendijk, Dc Bruin, heiden voormalige werklieden van de fabriek cn J. E. W. Duys van Zaandam. Nndat in dc vergadering, waar do eerste als spreker optrad, nogmaals een overzicht was gegeven van do aanleiding cn dc gevol gen dezer staking, waarbij vooral de nadruk werd gelogd op de houding van den hoer Verver, waaruit was gebleken, dat hij geen werklieden in zijn dienst wil, die er andere beginselen op nahouden, dan door hom zelf worden beleden, werd door den heer E. van Heijden, fabrikant tc Krommenie, een poging gedaan om de crisis to bezweren cn to voorkomen dat door geheele sluiting der fabriek een zoo groot getal werklieden zou worden getroffen. Deze spreker meende in de bemiddelings voorstellen van don heer Verver een kente ring vim denkbeelden tc zien en een erken ning van de organisaties. Er waren naar zijn oordeel alleszins termen, om eens met den lieer Verver te onderhandelen, opdat Krommenie voor een ramp zou bewaard blij ven. Oj) grond hiervan gal' hij in overweging de Kamer van Arbeid van Amsterdam in de arm le nemen, terwijl hij zeil zieli bereid verklaarde met den heer 0. Wondt (lid van (Ié iintia Woudt en Schaap, hl ik fabrikanten te Krommenie) die zich hiervoor eveneens beschikbaar stelde, den heer Verver te trach ten te bewegen hierin le bewilligen. Hoewel de heer Binnendijk gaf te ver staan van het optreden dier Kamer weinig resultaat le verwachten, omdat de uitspra ken van dit lichaam niet bindend zijn en de hoer Verver te kennen heeft gegeven geen vreemde inmenging in zijn zaken te willen, werd toch door hem in deze bemid delingspoging toegestemd, onder reserve ecner nadere beslissing der organisaties. De ver gadering toonde door applaus haar instem ming met het voorstel. Als derde werd nnn deze commissie nog toegevoegd de heer Duvs. Dit geschiedde in de vergadering waar deze het woord voorde. Heden Zaterdag zal de commissie haar zending vervullen, terwijl Zondag de organi saties hieromtrent zullen heslissen. Zooals reeds is medegedeeld wordt heden Zaterdag om 5 uur 'de fabriek stop gezet. De politie is met oenige rijksveldwachters versterkt. De Arnhemsahe Bankdirecteur De heer Do Meyier, directeur der failliet verklaarde Arnliemsche Bank, die sinds eenige weken zich in voorloopigc hechtenis bevindt, is in zooverre hersteld, dat hij reeds eenige malen door den rpchter-commissnris in verhoor is genomen. Do instructie is nog steed's in vollen gang. Speelzucht. Men schrijft aan het „Ilbld." „5 December j.l. reisde ik met trein no. 1S79 11. IJ. S. Al. naar Hilversum en van daar met no. 915 door naar Amsterdam. Als mederei/.igortjes trof ik' in de afdeeling 3e klasse aan oenige schooljongens, die, zoodra zij in Amersfoort waren ingestapt, speelkaar ten voor den dag brachten on het een of ander obscure spel begon. Al spoedig was er onder de medespelers een valsch speler, die werd gesnapt toen hij twee kaarten, welke hij in zijn hinne zak verstopt gehouden had, voor den dag bracht, op een moment 'dat hem dit zeer voordeelig bicek tc zijn, want en nu komt 't voornaamstede heertjes speel den om geld. „Bij de afrekening bleek dat juist onzo valsche speler geen .voldoende centen kon neertellen, hetgeen natuurlijk aanleiding gaf tót een onverkwikkelijke ruzie, waarbij de hceron vloekten dat liet een aard had. Een paar Oost-Tndische militairen maakten tegen elkaar dan ook de zeer juiste opmerking: ,„die fen.jongens moesten een pak op 'der hl. hebben." „Het gezelschap spelers stapte in Bussrnn uit, zonder dat. een der in een aangrenzende afdeeling mederoizende conducteurs er zich iets van aantrok (misschien wel volgens zijn instructie). „Waar ik nu hier een gezelschap ontoe- rekenhareti met spelen en nog wel valsch spelen, bovendien mei, 't doel om er geld mede te verkrijgen, heb aangetrofLn, acht ik het meer dan tijd er iti het algemeen dc aandacht op tevesligcn van die autoriteiten, wolke zich tegenwoordig en zeer terecht, met zoo grooten ijver bezighouden de speelzucht te beteugelen. „Hier geldt het schooljongens en geen volwassenen, van wie men kan veronder stellen, dat zij niet weten, wat verkeerds er achter dit spelen schuilt cn welke vér strek kende eevolgen dit kan hebben, die onder 't oog hunner beschermers ontsnapt, verval len in allerlei bandictenstreken. „Ben ik goe'd ingelicht dan wordt er op de lijnen der N. C. S.voor gewaakt dat zulks niet plaats vindt." Lijk gevischt. Gistermorgen werd in 'de Nieuwe Mans even voorbij de Kalkovens te Maassluis, het lijk gevischt van den "iseher G. van den Beidt, begin November mot zijn beide zoons aan den Hoek verongelukt. liet lijk in verregaanden staat van ont binding verkeerende, werd vervoerd naar de algemeene begraafplaats. Ook een werkstaking De solidaire restaurateurs te 's-Graven- hage, hebben het afgelegd tegenover de solidaire kcuërsl Het nieuwtje was voor vele biljartlievende harten de grootste ver rassing van den St. Nicolaasavond. Terwijl de gepakte en gezakte menschen door de nauwe en natte winkelstraten voortstuwden, struikelend over de wa gentjes (even aanmatigend als klein) van „naar de beentjes moot je kijken", die hij verminderend aanbod en vermeerderende vraag een dubbeltje daalden in prijs, terwijl de trams naar Duinoord en Be- zuidenhout bestormd werden door in zich zelf glimlachende menschen en men in deftige straten reeds hier en daar met een wijnmand of oen hcelo juffrouw zag sjou wen, liepen de biljarters mismoedig rond. Want wél hielden zij zich goed voor liet uiterlijke, maar tocli viel de staking me nigeen zwaarder, dan hij zich dorst be kennen. Niet-keuënde lezers zullen misschien een weinig vreemd opkijken, dezen vrcemdsoor- ligen aanhef lezende. Daarom een enkel woord tor opheldering. Einde der vorige maand, dagenlang van - to voren, verscheen in do biljartzalen der vier cafe's onzer Residentie, wolke ó0 meeste biljarts hebben: „Hollandais", ]lot „Zuid", „Monopole" en „Central"de' me- dedeeling, dut met ingang van 1 December de biljartprijzcn tot 60 cents zouden wor den verhoogd. Dit besluit scheen gevallen met een zekere, weliswaar begrijpelijke maar niolteuniji verbluffende solidariteit' Zelden ziet men concurrenten met zulk een besliste eenparigheid optreden. Voor vele keuërs was het bericht als een donderslag hij helderen hemel. Zij wisten nauwelijks wat hen het meest ver bitterde: do prijsverhooging van 20 o/0jCI1 dat in deze tijden van malaise, of' 'de overmoedige vrijpostigheid, waarmee dc restaurateurs met een brutaal negeeren van alle traditie en ongeschreven recht hun besluit eenvoudig decreteerden. Doch zon der veel praten gingen zij kalm vooit met hun lievelingsspel, zoo zelfs, dat menig toe schouwer dacht, dat zij van het onver- hoogd tarief nog zooveel mogelijk wilden profiteeren. Toen kwam de. gewichtige eerste Decem ber. En opeens waren de biljarts overal verlaten, 't Leek wel, of 't was afgespro ken maar (dat was hot toch heusch niet zoo zag men geen onzer bekende keuërs meer aan 't biljart staan. Een der hartstochtelijkste vrienden van het nobele spel zat in „Hollandais" achter een dominobord 1 Het was een complete staking; zonder Bond, zonder vergadering, zonder afspraak zelfs, stonden de keuërs opeens solidair tegenover do solidaire rcstauratcuis De staking heeft geen vijf dagen geduurd, Gistermiddag ging het wachtwoord, waar mee wij dit bericht begonnen. Het werd tijd. want nu kunnen wij het wel ver klappen velen stakers begon zij zwaar te vallen. Dc lieer Ooms was de eerste, die toegaf en den "huurprijs van het biljart weer op f 0.50 per uur terugbracht. Toen moesten de anderen volgen. En op St. Nice laasavond heerschte in de biljartzalen onzer groote café's, die vier dagen als uitgestorven waren geweest, weer die gezellige drukte, die menig vrij- J gezel deed vergeten, dat hij geen familie- kring had, om hot Hollandsche feest te vieren. Hun verrassing hadden alle keuërs beet. („N. Cti") Knoeierijen. Dr. van Hamel Roos en de heer Har- mens schrijven in het „MM. t. d. Vcrval- schingen" over knoeierijen met machine olie. Zij onderzochten een partij ma chineolie en bevonden, dat deze vermengd was geworden met soda, zoodal zich een niet onbelangrijke hoeveelheid zeep ge vormd bleek te hebben, die natuurlijk ten zeerste ai te keuren is in olie, welkodiei nen moet om machines te smeren. De fabrikant van dit nieuwste knoeipro- duet op technisch gebied had blijkbaar een mengsel van mineraio olie en zuro of ranzige vette olie gemaakt, cn teneinde liet zuur af te stompen, de noodigesoda toegevoegd, om den oppervdakkigon bcoor- deelaar, die dikwijls alleen op "de al of niet zure reactie van de machineolie let, op een dwaalspoor te brengen. liet behoeft geen betoog, dat een zoo danige knoeierij, voor machincdeelen zeer nadeelige gevolgen zal hebben, en is een ernstige waarschuwing tegen een dergelijke vervalscliing inderdaad zeor noodig in het belang der industrie. Een botervervalsching word we derom geconstateerd hij een „botersoort", welke in de hoofdstad aan de huizen ge- vent werd pis „echte natuurboter", een I samenstelling, welke overeenkwam meteen mengsel van 40 pet. margarine en GO^ct. natuurboter. Men zij op zijn hoede tegen boter met concurreerende prijzen (en met do noodige margarine vermengd 1) die door telkens van naam veranderende „boertjes" speciaal van de overzijde van het II aan geprezen wordt. De moord te Dwingeloo. Omtrent het drama op de Drentsche heide, tozen wij in de „Asser Ct." het vol- gende'j 't Is St. Nicolaasavond. Bijna ieder zit j genotvol in z'n huiskamer, om de kleinon, die hem lief en dierbaar zijn, een kleine verrassing te bereiden. Hoe genoeglijk kan het feest van den goeden, ouden Sint ge vierd worden, maar helaas I het kan ook heel anders zijn. Te Leggolooërveld werd 'n drama afge- 3 speeld, zoo treurig, dat doze St. Nico- laasavond niet weer vergeten zal worden. jj In de „Pr. Dr. en Asser Courant" van 7| Vrijdag 29 Nov. werd uit Dwingeloo ge- schreven;j „Hedenmiddag werd hier door dr. Bentz J van don Berg behandeld, Teunis Schio- ving, te Leggeloërveld. Deze was Zondag- avond jl. te Geeuwenbrug, gem. Dicver, door 'n schot hagel in de bomt getroffen. Wonder, dat er geen dooden zijn geval- i; len, want er moeten daar enorm veel scho- J ten zijn gelost." Aj Dooden moesten cr, zoo 't schijnt, vallen. Jammer, dat aldaar niet, om do wanordelijkheden tegen te gaan na het reeds voorgevallene, 'n rijksveldwachter, of eenige marechaussees konden worden ge- 7 detacheerd. Donderdagavond omstreeks 7 uur gin- gen de gebr. Barels, die boodschappen -i

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6