"stadsnieuws. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Staten Generaal. Gemengd Nieuws. noebang op Timor ingeleverd 12 karabij nen, die geroofd werden bij do overvulling der patrouille, waarover handelt bet bericht in de Xederlnndsehe Staatscourant van 12 November 1907. Een hoofdaanlcgger van die overvalling en twee daaraan schuldige hoof den werden gevangen genomen. („Stct.") Corps diplomatique. Ter gelegenheid van het Keizerbezoek aan Amsterdam wapperde heden deüuit- sche vlag van het gezantschapsgebouw te 's-Gravenhage. Raad van State. Openbare vergadering van don Raad van State, afdeeimg voor de geschillen van be stuur, op YToensdag IS December, dos voor- middags te 11 uur. (,,Stct.") Gepens. Lt. Generaal TV'. SI. Camp -j- Te 's-GraYcn'hage i,s in den oudeulom van 92 jaar overleden de gepensioneerd luitenant-generaal W. it. Camp, ridder in de ordo van den Nederlandschon Leeuw en gerechtigd tot htri dragen van het Ale- talen Kruis. üe teraardebestelling hoefl plaats a.s. .Maandag op de R. K. begraafplaats. Belangstelling- der Chinees che rogeering In den handel. De correspondent te Batavia van de „X. R. Ct." seint d.d. gisteren: De Chineesche kruisers Hai Tsji en Hai Joeng zijn heden ter reede van Tandjong Priok aangekomen. Aan boord bevond zich Jnng-tji-tsji, regeeringscommissarïs voor den handel. De komst dezer schepen wordt door de Chineezen met geestdrift begroet. Allerwegen wapperen vlaggen en klinken er saluutscho ten. In de haven had er een officieele ont vangst plaats. Ambtenaren rijksverzekeringsbank. Viij ontvingen het eerste nummer van het ...Correspondentieblad van de Yereeni- ging van Ambtenaren bij de Rijksverzeke ringsbank". Dit nummer bevat, na het inleidend woord, inlichtingen ten dienste der studio voor de ambtenaren, mededeelt ngen van te houden cursussen, het adres aan den Mi nister betreffende de rang- en salarisrege ling, een adres aan het Bestuur der R. V. B., houdende bezwaren tegen de verlenging van den "bureautijd, en een houdende het ver zoek to? toekenning van gratificatiën aan de lagere ambtenaren, wier salarissen te gering zijn, en voorts mededeelingen van praktisch belang voor de ambtenaren. Tcreen. beh. bel. Troinr. De Vereeniging ter behartiging van de belangen der vrouw te Rotterdam, heeft lieden haar dertiende jaarlijksche vergade ring gehouden in Tivoli aldaar. Men besloot een adres aan den raad dezer gemeente te richten, opdat bij de salarisregeling de on derwijzeres niet bij den onderwijzer achterge steld worde en er gelijk loon voor gelijke be kwaamheid en dienstprestatite gegeven worde. Daarop bracht de secretaris het jaar verslag uit, en de penning-meesteres het financieel verslag. Tot bestuursleden werden benoemd mevr. Le GrandGoudschaal en mevr. Van RijnZincken. De subsidies en lidmaatschappen werden gecontinueerd. Het huishoudelijk reglement werd zoo gewijzigd, 'dat er voortaan slechts vier ledenvergade ringen zullen plaats hebben. Verslag werd uitgebracht van de werkzaamheden van het comité in zake wettelijke regeling van vrou wenarbeid, waarvan de Vereeniging ter behar tiging van de belangen der vrouw deel uit maakt. Zionistenbond. Op Zondag 8 December werd te 's-Gra venhage de achtste algemeene vergadering van den Xederlandschen Zionistenbond ge houden. De vergadering werd door ongeveer 60 gedelegeerden en hoofdbestuursleden en een groot aantal belangstellenden uit 's-Graven hage en andere plaatsen bijgewoond. De na volgende afdeelingen waren vertegenwoor digd: Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Coe- vorden, Deventer, Graafschap, 's-Graven hage, Groningen, Haarlem, Hilversum, Lei den. Rotterdam, Sneek en Leeuwarden, Twente en Utrecht. Onder de aanwezigen be vond zich de heer J. H. Kann, een van de drie leden van het Engere Actions-Comitó". dat de leiding der Zionistische wereldbewe ging in handen heeft. Te elf uur opende de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer S. Seeligmann, uit Amsterdam, de vergadering met eenigo woor den van verwelkoming en met een beschou wing over enkele van de voornaamste ge beurtenissen, die het afgeloopen jaar voor het Zionisme gebracht heeft. Onder de ingekomen brieven bevond zich een schrijven van het Engere Aetions-Comité, De vergadering ontving de voorlezing van dit schrijven met luide bijvalsbetuigingen en noodigde het dagelijksch bestuur uit het Actions-Comité te beantwoorden met een schrijven waarin aan de gevoelens der ver gadering ten aanzien der beweging en harer leiding uitdrukking werd gegeven. Xa vaststelling van het resultaat van het onderzoek 'der geloofsbrieven en voorlezing en arrestatie der notulen, werd punt 4 der agenda „Verkiezing van een voorzitter" aan de orde gesteld. Bij de discussie over dit punt bleek, dat do vergadering de gelegenheid wensehte over de kwestie der leiding van den Bond een algemeen debat te voeren, alvorens zij tot de verkiezing overging. Het. punt werd daarom \oorloopig vuil de agenda afgevoerd en de punten 5 en 10: „Verslagen van secretaris en penningmeester en van de pro- pnganda-commissie*' werden eerst aan do orde gesteld. De agenda bevatte een vrij gioot aantal ingekomen voorstellen, die echter meeren- dcels een formeel karakter droegen, uitvloei sels als zij waren van besluiteft van het acht ste congres of van gebleken ondergeschikte leemten in statuten en reglementen van orde. Slechts één voorstel was van wijdere strek king en wel dat van de afdeeling Utrecht, dat bedoelde den band tusschon hoofdbe stuur en afdcelingsberturen te versterken door aan do hoofdbestuurders de verplichting op te leggen de beraadslagingen uit liet eer ste college in de afdelingsbesturen mede te doelen. In «enigszins gewijzigde» vorm werd het voorstel, na vrij uitvoerige discussie, aangenomen. Xadat nog door den secretaris voorlezing O O was gedaan van het verslag der gedelegeer den naar het achtste congres en do gebruike lijke rondvraag gehouden was. werd de ver gadering, die met twee pauzes van half twaalf tot negen uur geduurd had, gesloten. Xa afloop ha'd een bijeenkomst plaats, waartoe alle afgevaardigden, hoofdbestuur ders en Haagsche Zionisten door het bestuur dor Haagsche afdeeling waren uitgenoodigd en die zeer druk bezocht was. Fluancleel Nieuws. De directie der Union-Bank, Toussaint- kflde 19 te 's-Gravenhage verzoekt ons mede te deelen, dat haar zaken in geenerlei verband staan met de in staat van faillisse ment verkcerende Algemeene Bank, Van Duysen en Co. aldaar. Ged. Staten van Z.-Holland hebben het aantal te leveren manschappen voor de lich ting der nationale militie van 1908 voor deze gemeente bepaald op 102 (72 voor vol ledige en 30 voor korte oefening). Belanghebbenden worden gewezen op de aanbesteding van het vervoer (niet het verven) van gemeentematerialen,, waarvan de kennisgeving aan het hoofd van clit blad is geplaatst. Pollvlo. De ingezetenen, die anthraciet koopen van personen, die de-ze brandstof thans langs de huizen alhier te koop aanbieden, worden er in hun belang op gewezen, dat hot ge- wenscht is, dot zij zich overtuigen, dat zij werkelijk de bestelde hoeveelheid ontvangen. In den afgeloopen nacht werd do politie door een bestuurder der electrische tram gewaarschuwd, dat hij langs do trambaan bij het passeeien nabij de Iloogeboomen eon man had zien liggen. De politie, daar heen gegaan, vond een man, kennelijk be schonken en een. zeer érnstig bloedende wond aan het hoofd. Hij word naar het politiebureau gebracht, waar een inmid dels geroepen geneesheer hem verbond. De man is daarop naar zijn woning in het Nieuwsticht gebracht. Lenige inlichtingen omtrent do oorzaak van zijn verwonding kon hij flet geven. Heder morgen omstreeks zeven uur is de 17-jarige d i stil 1 a teu r s kne c h t H. A. Kuil, wonende Broersveld 39 boven, op den eer sten zolder van de distilleerderij van den heer Herman Jansen aan de Lange Ha ven, gestruikeld en door het geopende zol derluik op straat gevallen. Een dokter werd ontboden, die constateerde dat een arm gebroken was. Nadat den jongen de noodige hulp was verleend, is hij 'naar huis gebracht door een paar collega's. Gistermiddag is door dp Rotterdamse he politie hier aangebracht de 16-jarige H. II. Cr. S. aldaar, verdacht van "diefstal van een rijwiel alhier. Hij is in bewaring ge steld tot navier onderzoek zal hebben plaats gehad. Zooals wij gisteren reeds mededeel den was E. te Kethel door don gemeente veldwachter aangehouden toen hij het rijwiel wilde verkoopen. Vanmorgen is een 17-jarige jongen alhier aangebracht, die hier woont en zich te Nijmegen, bij de politie had vervoegd om onderstand. Ook 'de' tweede druk van. Br. Kuyper's „Om de Oude Wereldzee" is weder uit verkocht. "Dadelijk is een. dorde druk ten perse gelegd, die eveneens binnen een kleine maand het licht zal zien. („Stand.") Hubert Laroche vierde gisteravond zijn 25-jarig jubileum als tooneelspeler in zijn creatie van „Cyrano de Bergerac". Voor Let laatste tafereel had 'n ovatie plaats. Regisseur de Leur sprak Laroche toe, die vervolgens werd gehuldigd met geschenken en kransen, ook van de Ned. Tooneel- vereen. en van het Tooneelverbond. De stadsschouwburg was uitverkocht. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage is behandeld de zaak van F. K. X. R., kap persbediende aldaar, door de rechtbank al daar veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf wegens strafbare poging tot doodslag, ge pleegd op tic vrouw van zijn patroon, door op deze uit, een met scherpe patronen geladen revolver eenigo schoten te lossen, waardoor zij in het hoofd verwond werd. De beide geneeskundigen die hier bij do behandeling der zaak in eersten aanleg wa ren gehoord en op grond van wier verklarin gen de bekl. toerekenbaar werd geacht, wer den ook nu voor het hof gehoord, alwaar voorts ook door den geneesheer van het huis van bewaring te 's-Gravenhage als deskun dige verklaring werd afgelegd. Verder werd als getuige gehoord de verwonde vrouw. De beklaagde deed voor het hoi' als een krankzinnige en was zóó wild, dat het hof na in raadkamer te zijn geweest, op requisi toir van den procureur-generaal besloot de zaak buiten zijn te-genwooitligheid te behan delen. De held, weid daarom van de zitting ver wijderd en naar het huis \un bewaring over gebracht. De deskundigen, de hoeren C'. A. v. d. Loo en dr. (5, F. Th, \cm Ziogonweidt, reeds te Rotterdam gehoord, en dr. AL Steensma te 's-Gravenhage, die den beklaag de in het Huis van Bewaring geregeld had gadegeslagen, verklaarden uilen hem toe rekenbaar te achten voor zijn daden. Door advocaat-generaal mr. Rcitoma werd bevestiging van het. vonnis der Rotterdam sdie rechtbank gevraagd. Mr. kV. C. Wen- delaar. advocaat te 's-Gravenhage. trad als veidediger op en concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging op grond van ontoe rekenbaarheid. Uitspraak over 9 dagen. De officier van justitie bij de arrondisse- ments-rechtbank te Rotterdam, heeft even eens honger beroep aangeteekond van het vonnis, waarbij den 71 -jarigen graanhande laar F. ,T. B. v. R., wegens openbare schen nis der eerbaarheid een gevangenisstraf van 14 dagen wed opgvlcgd. 14 dagen gevangenisstraf was ook door het O. M. grëischt. Het gerechtshof te 'sGravenhage heeft be vestigd het vrijsprekend vonnis van de. recht bank te 's-Gravenhage in do zaak van lo. J. M. v. G. d. X. zonder boicep, wonende te Parijs; 2o, W. F. A. D., zonder beroep en 3o. M. Ch. M., journalist, beide laatstge noemden wonende te 's-Gravenhage; be klaagd van het als bestuurders deelnemen aan een bij de wet verboden vereeniging (de Sportingclub International). Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage is behandeld het verzet, door F. S. en A. v. E., bootwerkers, en G. v. E., hout- werker, allen to Dordrecht, ingesteld tegen het bij verstek door het hof gewezen ar rest, waarbij bevestigd werd liet vonnis van de rechtbank te Dordrecht, veroordee- lende ieder der genoemde personen tot zes weken gevangenisstraf wegens opruiing tot een strafbaar feit, bij gelegenheid dor werk staking op de werf van den houthande laar .Tac, Vriesendorp aldaar. Adv.-gen. mr, Reitsma, vorderde be krachtiging van het verstek-arrest, terwijl de verdediger, mr. M. Hendels, advocaat te Utrecht, de geloofwaardigheid van de getuigen bestreed en tol vrijspraak con cludeerde. Snel recht. In oen civiele zaak bepaalde het ge rechtshof te Amsterdam heden do plei dooien op 7 Januari 1909. G.llbl") Wegens zware mishandeling is do mi licien V., van het 4do bat. 2de reg. inf. te Assen, veroordeeld tot 3 jaar gevange nisstraf, mei vervallen-vei klaring van don militairen stand. Door het O. M. bij het gerechtshof te Den Haag, werd gevorderd bekrachtiging van het verstek gewezen arrest, houdende hand having van de vrroordeeling door de recht bank te Rotterdam van C. W. van D., win kelier in sigaren te Vlaardingen,, tot I maand gevangenisstraf wegens bedreiging van een politic-beambte bij gelegenheid van een bekeuring wegens drankwetovertreding. Bekl. vroeg vermindering van straf. Uitspraak in de verschillende zaken he den over 8 dagen. Door de arrondissements-reohtbank te Arnhem is, tervervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgendealphabetischelijst van aanbeveling: mr. F. O. van der Dussen, kantonrechter te Kampen. mr. J. G. Gratama, rechter in de arrondisse- mentt-reehtbank te Almelo mr. C. W. Maris rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Tiel. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouddorp ds. A. Dekker, te Gameren. Aangenomen het beroep te 's-IIee- renhook (toez.) door den lieer A. Kortlevc, cand. te Oud-Alblas. ISRAËLIETISCHE KERK. Benoemd tot leeraar te Oude Pekela >r*É>mwrimrinniii'jaiaoMMttw<B*Miinrïfm'wfriiiiiiiiBiiiiiii—inn inn (Gr.) do heer A. Goudsmid, te Den Haag, die deze benoeming hoeft aangenomen. IIooger Onderwijs. Universiteit te l.oiden: bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op stel lingen: de heer 13. J. Lintclo de Geer, gob. te Doorn. Universiteit te Groningen: bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op stellin gen: do heer D, H, Andrcae, geboren le Kol hun. Universiteit te Amsterdam: Bevorderd tol. doctor in de scheikunde, op proefschrift: üe Kmeltlijncn van bismuüi-ehloor en bis- muth-broom, de lieer B. G. Eggink, gebo ren te Twelloo; tot doctor in de rcchts- wotonscliap, op stellingen, de lieer J. H. P. Af. van der Grinten, geboren te 'sller- togenbosch, en tot doctor in de genees kunde1, op proefschrift: De mergscliecdo- ontwikkeling aan de vezels van den Nor- vus Oclavus binnen liet centrale zenuw stelsel, mejuffrouw M. T. Valelon, gebo ren te Arnhem. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag '12 December. (Vervolg.) Bij de afd. Hooger Onderwijs klaagde de heei DE VISSER over concurrentie tus- bchen de universiteiten ten koste van het II. O.; een veibetering achtte hij de instel ling van een ndviseerend college. De lieer LOIIMAN meent dat dc uiver- .siteiten onafhankelijk moeten worden en de effect us civiiis» worden slechts door. een staatsexamen, los van de universiteit, bereikt. De heer BLOOKER acht d rie universitei ten \oor ons land te veel. üe heer TER LAAN wil meer jongelui uit de onvermogenden tot dc universiteiten toegelaten zien. Dc heer BOS ging ten 'doele mede met, den heer Ter Laan maar bestreed de meening van den lieer Lobman. De heer BRUAIMELKAAIP betoogde, dat men b.v. kan beginnen met kostolooze toelating van hen die niet betalen kunnen en verhooging der collegegelden, des noods driedubbel, voor wie goed kunnen be talen. De heer NOLENS sloot zich aan bij den heer Blooker, dat drie universiteiten onnoo- dig zijn. Inkrimping zou in het algemeen be lang zijn, al ontveinst hij zich de moeilijk heid niet van de vraag welke voor afschaf fing in aanmerking kan komen. Voor de wetenschappelijke opleiding achtte hij één hoogcschool voldoende en daarnaast kleinere facultcitseholen. Morgen voortzetting. Dan is de Minister aan het woord. Zitting van Vrijdag 11 December. De beraadslaging over de begrootingvan Binnenlandsche Zaken wordt hervat. AfUNSTER RINK bleek, bij dc beant woording der sprekers van gisteren, nog steeds van oordeel te zijn dat onder de bestaande organisatie en onder de wette lijke bepalingen, waaronder wc leven, men moeilijk zuiniger kan zijn. Wellicht is in de toekomst meerdere bezuiniging moge lijk door reorganisatie. Inkrimping van het aantal universiteiten oordeelde de Alinis- ter niet goed. Het 'denkbeeld om dc Rijks universiteiten als zoodanig op te heffen en te vervangen door slichlingen met Rijks subsidie, zou niet tot bezuiniging leiden. Wat het losmaken van 'den effectus ci- viles van de Universiteit belieft, was 's mi nisters vluchtige indruk, flat liet groote doei daarmede niet zou worden bereikt. Het doel van het Hooger Onderwijs i,s vor ming en voorbereiding tot zelfstandige be oefening der wetenschap. En nu vreest de Alini.stc.r, dat de universilaire opleiding op zettelijk en onopzettelijk zich zal richten naar de. eischen van het Staatsexamen. De. Minister betoonde sympathie voorliet denkbeeld om den kring van lien die van dc. universilaire opleiding kunnen gebruik maken, lo verruimen. Dit kan echter niet zonder wetswijziging geschieden. Komt deze aan de orde, dan zal dat denkbeeld worden overwogen. Het vraagstuk der gymnasiale toelatings examens is in onderzoek. Voor instelling van een adviseerend college, door den heer De Visser bedoeld, zou evenzeer wetswij ziging noodig zijn. Jnlusschen verdient het denkbeeld in alle opzichten overweging. Instelling van leerstoelen voor paedago- gie, geslachtsziekten enz. moge wensche- lijk zijn, maar er zijn andere dingen die den voorrang verdienen. De Minister ein digde mot te ontkennen, dat systeemloos wordt te werk gegaan. Alleen op goede zakelijke gronden worden beslissingen ge nomen. Hierna werd bet algemeen debat gesloten. De heer AALBERSE verdedigde zoor uit voerig oen amendement omi te schrappen den post voor den houw van een. herba rium te. Oeigstgeost. "Nu er zulke ingrij pende wijzigingen in liet oorspronkelijke bouwplan zijn gebracht, had eterst de Ka mer moeiten worden gehoord. De heer DE STUERS lichtte amendemen ten toe van hem en anderen: lo. om inzake liot herbarium liet oude bouwplan te volgen en het herbarium dus te Leiden en niet te Oogstgcest te plaatsen; 2o. om uit te sproken dat hot vooralsnog niet raadzaam is op con terrein buiten den Hortus te 'Leiden een experimente ertoin le stichten. De heer DE RIDDER verdedigde de re- geeringsplaaineu inzake den bouw vaneen herbarium. De heer ÜE STUERS critisecrde dcu ellendigen toestand van het etlmografisch museum te Leiden. Na de pauze verklaarde "de MINISTER daartoe door den voorzitter in dc gelegen heid gesteld, den subsidiepost voor Re Machinestcnschool to Amsterdam terug te nomen, zwichtende voor hot argument van gebrek aan tijd voor een doeltreffend'on derzoek; hij zal de subsidie thans nader bij suppletoire begrooting aanhangig ma. ken. Daarna verdedigde de Minister uit voerig den. post voor het herbarium lo Oogstgcest. Na verder debat werd het amendement- Aalhersci om geen golden toe te staan voor het herbarium, verworpen, met 50te gen. 25 stommen. liet amendement-De Stoers orn het her barium niet te Oogstgcest, doch te Lei- deit te plaatsen, werd ver w orpen met 50 tegen 25 stemmen. Hot amendement- ,De Stoers, om geen experimenteel-tuin te stirhte'n, was hierdoor vervallen. De moord in de Schcveningsche bosuhjes. Alen meldt ons uit Den 5IIaag, dat de bevoegde autoriteit dezer dagen beslist heelt op een verzoek van de naaste fa milie van den wegens een moord op een dame in de Schcveningsehe boschjes' on toerekenbaar verklaarden, maar voorloopig in een krankzinnigengesticht geplaatsten AI. B., om hom uit dat gesticht to ontslaan, ten einde het gezin, waartoe hij behoort, en dat naar Amerika gaat verhuizen, daar heen te kunnen volgen. Alen verneemt, dat dit verzoek van de hand is gewezen na Ingewonnen genees kundig advies. Stapte. In de metaalwarenindustrie (e Tiol is het thans zoo slap, dat op de beide groole fabrieken, met een totaal van meer dan 450 man, slechts halve dagen gewerkt wordt. Een enkele groep heeft nog den gewonen werktijd. Werkloozen. lil een gistermiddag gehouden groote huishoudelijke vergadering van werkloozen in het gebouw Tivoli, Westerbaonstrnat, te 's Hage, waarin ruim 500 werkloozen te genwoordig waren, -s opgericht een co mité tot het verkrijgen van werk en steun voor werklooze vakarbeiders. Misbruik maken van wijbiljetten. Door den directeur-generaal der Staats spoorwegen is, naar wij vernemen, dc volgende dienstorder uitgevaardigd: „Wegens het doen gebruik maken van een vrijbiljct, verstrekt ten behoeve van een gezinslid van een beambte, door een aan de maatschappij vreemd persoon, is die beambte zoo voor zichzelf ah zijn gezin, voor den tijd van 3 jaren uit gesloten van het genot van vrij vervoei. Ter waarschuwing wordt hiervan bij "l'.-zc aan het personeel mededeeüng go- daan." Noodlottige drift. Alen meldt ons uit Rotterdam: In de Drievriendenstraat te Rotterdam had oen 14-jarige knaap B. genaamd, ruzio met zijn 12-jarig broertje over een stukje sigaar. Omdat hij het niet kon krijgen maak te dc 14-jarige knaap zich zoo driftig dat hij naai- den zolder liep en zichzelf daar op hing. De 12-iarige vond hom 'daar hangen, ging ziin moeder waarschuwen maar toen deze or in slaagde hem af te snijden bleken de levensgeesten reeds geweken. Inbraak. Door middel van insluiping werd inge broken in de Ned. Ilerv. kerk aan den l'Vijonoorddijk te Rotterdam en bleek dat van alle Bijhals de koperen sloten gest-olen waren. Brand. Te Zuid- on Noordschermer brak Woens dag brand uit in de boerderij, bewoond door den heer J, Spoor. Vermoedelijk was hooi- broei de oorzaak van rleu brand. Hoewel verschillende beesten nou konden worden gered, kwamen '16 koeien en 2 varkens in de vlammen om. De boerderij brandde ge heel af. Revolutiebouw. Te Oudenbosch stortte gisteren de voor gevel van een in aanbouw zijnd pand in. Door 't breken van de stelling vielen 2 met selaars C. M. en M. "W, van een hoogte van 6 meter. AI. werd met gebroken ribben in. 't. ziekenhuis opgenomen, zijn toestand IS ernstig. W. moest naar huis gebracht wor den. De- moord te Divingelo. In verband met den moord te Leggeloo- erveld, zijn gisteren ter beschikking ge steld van den officier van justitie te As sen, A. S. cn L. W„ beiden wonende in do nabijheid van de Geeuwenbrag. Thans bevinden zich deze personen in voorloo- pige hechtenis. Ongelukken. To Doesburg is gistermiddag 4 uur, bij hot oversteken der rails, door de Gelder- sclie Stoomtram overreden en gedood de heer L. Freriks, uit Tilburg.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2