STADSNIEUWS. Machinist. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Staten Generaal. öemengd Nieuws. •ris h)l <"4 fa 1 f den Rijksraad een gemeenheid. Hij' wordt tot do orde geroepen, maar verzoekt dat de Hongaarsehe regeering er over zal wa ken, dat aan Hongarije voldoening wordt geschonken voor deze inbreuk op zijn on afhankelijkheid. Minister-president Wekerle verklaarde in antwoord daarop, dat do in het Oosten- rijksche parlement aangenomen motie zon der voorbeeld is in de geschiedenis des volks, wijl zij strijdt legen, "de regelen voor de onderlinge betrekkingen tusschon de vol ken. „Ik heb alle reden om te gelooven," zoo vervolgde de minister, „dat de Oos- tenrijksche regeering aan de door het par lement gedane uitnoodiging geen gevolg zal geven, maar duidelijk haar standpunt te genover deze motie zal aangeven. Wanneer een Oostenrijkscho regeering zulk een uit noodiging zou aannemen, zou iedere Hon gaarsehe regeering tegen een dergelijke in breuk op de onafhankelijkheid van den Hongaarsehen Staat opkomen," Rusland. In het proces wegens do overgave van Port-Arthur tegen generaal Stóssel en drie zijner onderbevelhebbers, heeft de verkla ring wan een der beschuldigden, generaal Smirnoff, veel opschudding verwekt. Hij zeide, dat, als men indertijd de posities van Kingtsjow had 'willen behouden, de ge- heele vierde divisie liail moeten worden opgeofferd. Generaal Smirnoff verklaarde verder, dat hij Port-Arthur met Vijf regimenten had kunnen verdedigen. Verscheiden getuigen, die hij het beleg van Port-Arthur tegenwoordig kvaren ge weest, verklaarden, dat bon -groole moede loosheid onder de troepen heerschte. Maandag j.l. werd het geheele personeel van redactie en administratie van het ra dicale Petersburgscho blad „Scwodnja", ten getale van 39 personen, in hechtenis ge nomen. Bovendien bezette de politie de particuliere woningen van allo gearresteer den, waar zij aan de huisgenooten een ver boor afnam. Aanleiding tot deze maatre gelen was de ontdekking van revolutio naire brochures en proclamaties, die in de drukkerij van genoemd blad waren ge reed gemaakt. Bul gar (je. Be afgevaardigde Straschimirof, die er Tan beschuldigd wordt betrokken te zijn bjj de vermoording van Sarafoff en Gar- wanoff, zal worden vervolgd. Na een lang durig en uiterst heftig debat besloot 'de Sobranja het verzoek Van de justitie om de parlementaire onschendbaarheid van Straschimirof op te heffen, in te willigen. Hij was zelf in de Sobranja verschenen, maar verklaarde Panitza, den moordenaar van Sarafoff, niet te kennen en van 'de moordplannen niets af te weten. Tijdens de discussie werden de afgevaar digde van de regeeringspartij Ionof en de nationalist Stawof handgemeen. Het ge vecht werd in de wandelgangen voortgezet. T u r k ij e. Een Reu ter-bericht meldt: De zaakgelas tigde van Montenegro is uit Konstantino- pel vertrokken. In diplomatieke kringen meent men dat de betrekkingen tusschen Turkije en Montenegro zijn verbroken. Wordt het nu vechten en Fransch-Guinea. Het plan omvat dus -on geveer de bepaling der gelieelo binnenland sche grens van die republiek aan do zijde an de Sahara. De expeditie, die met groote zorg wordt voorbereid, vertrekt 1 Januari van liet volgend jaar van liet aan de West kust van Afrika gelegen Konnkry en zal onder leiding staan van den lieer Richaud, gouverneur der colonies. De belangen van Liberia zullen bij deze aangelegenheid worden behartigd door twee onzer andgenooten, nl. door den heer S. P, l'IIonoré Nabel', luitenant ter zee der eerste klasse bij onze marine, geassisteerd door den heer J. J. Moret, luitenant ter zee der twee de klasse bij de marine-reserve. De vertegenwoordigers van Liberia ver trekken nog deze maand van Rotterdam naar Monrovia, om zich later, op een nader te be palen punt, bij de Fransche expeditie aan te sluiten. („N. R. Ct.") Federatie tan Grafische Yerccnigingen. i De Federatie van Grafische Vercenigingen besloot in lmnr jongste, door ruim 400 leden bijgewoonde vergadering, om, nu de patroons niet willen medewerken tot invoering 'der loonregeling, over te gaan „tot het laatste middel, dut de typografen nog overbleef". Dir. bel. Invoerr. en Ace. Bij Kon. besl is, met ingang van 1 Jan. benoemd tot adjunct-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Utrecht (1ste afdeeling), J. A. van Bende- gom, thaus waarnemend adjunct-inspecteur dier middelen aldaar Gemeenteraad. Openbaie veigadoring van den Gemeente raad van Schiedam op Dinsdag 2-1 Decem ber 1907, des namiddags te 2 uur. Vaststelling van do notulen der veiga- dering van den 26sten November 1907. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda: 1. Benoeming van een onderwijzeres aan school G. Voorgedragen zijn: 1. Mej. A. C. G. van Waas, onderwijzeres te Rotterdam; 2. mej. M. C. de Bruijne, id. te Amersfoort; 3. mej. A. Villemstein, id. to Zwijndrccht. 2. Benoeming van een lid van de com missie van administratie dor fondsen van de vernietigdo gilden. Aanbevolen worden: 1. Dr. M A.Brants; 2. J. if. van der Schalk Jr. 3. Adios van L Lourens, 2e brugwachter aan de Appelmarktbrug, om voor 1 jaar ontheffing van de verplichting volgens art. 7 der Pensioen verende rung; met prae-advies van "B. en W. Bezwaarschriften inkomsten-belasting, dienst 1907/8. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de veroidening regelende de afkondi ging binnen deze gemeente. 7. Voorstel tot aanvulling van de veror dening op de Benrs en de Slarkten te Schie dam met betrekking tot het xooken op do Bours. 8. Voorstel van B. en W. tot herziening van de verordening op de hondenbelasting. Griekenland. Wegens het verzet der studenten van de hoogesöhool te Athene tegen het verplichte gymnastiekonderwijs, heeft de regeering ge laat de hoogeschool voor 2 maanden te sluiten. Marokko. Volgens de Matin" zijn aan de Beni- Snassen de volgende vredesvoorwaarden ge steld Egn boete van 100 frs. voor elk" gezin; aanleg van een weg over den pas van Gerdas, waardoor een directe verbinding van Port Say naar Oudjda tot stand wordt gebracht; teruggave van de door de Beni-Snassen buitgemaakte Lebel-geweren en het recht van vrijen doortocht over het gebied van alle 'stammen. China. Op een door een buitengewoon, groot aantal personen bezochte vergadering te Kanton werd besloten, dat Engelsche goe deren zouden worden geboycot en dat de Chineczen, bij Engelschen in dienst, den arbeid zouden nederleggen» wanneer de Engelsche kanonneerbooten, die op de West- rivier wachtdienst doen, niet worden te ruggeroepen. Onderscheiding. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat, alsnog, ter zako van zijn gedrag tijdens de overvalling van een vijandelijke bende bij Koeala Seumanjam (Atjeh en onderhuong- heden) op 4 November 1905, bij afzonder lijke dagorders, zoo in Indië als in Neder land, eervol zal worden vermeld de sergeant der infanterie" van het leger in Nderlandsch- Indie, J. Hout. („Stcfc.") Yereerende opdracht. Een Franselie expeditie wordt uitgerust om tot een definitieve vaststelling te geraken van de grons tusschen 'de republiek Liberia Belanghebbenden vouten verwezen naar de aanbesteding, in 'dit nummer aangekon digd, van benooiligd materiaal ten dienste van gemeentewerken vooi het jaai 1908. Wij ontvingen een circulaire, gericht aan de Schiedamsche neringdoenden, waarin het plan van „eenige neringdoenden" wordt medegedeeld, om aan 'den Gemeenteraad een adres te richten met liet verzoek de kermis weder in to stellen. Allo nering doenden worden tot een vergadering op geroepen, welke gehouden zal worden in het Verkooplokaal op Vrijdag 20 Decm- ber a.s. Wie hiertoe het initiatief hebben geno men, vermeldt do circulaire niet. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9& tot .11-J uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrij dag van 89 uur nam. Telephooimummor 244. Gevraagde arbeidskrachten. ITalfw, bakker. Jongen, v. haarfabr. Jongen v. Sigarenfabr Jongens. Jongen v. tahaksfdbr Voor buiten de stad. Bakker. j Slagers. KleermaJcerslecrling. Kuipersjongen. Smoutzetter (halfw.) Keukenmeid. Aangob. arbeidskrachten. Bakker. Bankwerker (halfw.) Grofbankwerker. Grondwerkers. Huisknecht. Jongens v. kantoor. Koetsier. Machinebankwerker. Pakhuisknecht. Plaatwerker (halfw.) Portier. Schipper. Smid. Smid-ba Jorerker. Smidsjoiiy Stokef. i ,j Straatmaker. Timmerman. Timmert, (halfw.) Verver. Verver (halfwas). Voorslager. Zakkenmaker. Personen voor lichte werkzaamheden. Wasschen aan huis gevraagd. Naaiwerk aan huis gevraagd. Dagmeisje. Schoonmaakster. In aansluiting aan ons bericht van gis teren kunnen wij nog mededeelen, dat hel 20-jarig meisje C. P. gistermiddag aan het politiebureau alhier is aangebracht, terwijl later ook haar minnaar J. S. daal weid ter beschikking gesteld. Beiden ondergingen een ernstig verhoor, waarvan proces-verbaal is opgemaakt. Of S. werkelijk een kind van het meisje zou hebben vermoord, schijnt nog nie' te zijn gebleken. Beiden zijn weer op vi'fje voeten gesteld. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven ackes zijn geslaagd, bedoeld bericht tea spoedigste te bezorgen. Hedenmorgen liep een sleepexswagen, be stuurd door J. v. d. Toorn uit Rotterdam, door liet aeliteruitloopen van het paard, do helling aan den Rotterdarnschcn dijk af en. verbrijzelde daarbij van een daar staan de woning een paar ruften en een spijl. In den afgeloopcn nacht is door 'de po litie opgevangen oen lichtgrijs hondje. Binnen 2 X 24 uren niet afgehaald, wordt het afgemaakt. Be Natlerlandsehen Tooneelvereenittiging heeft een nieuwst uk van Heyermans in studie. Lord Kelvin, eon bekend Engdsch na tuinkundige en piofessor aan de hooge school te Glascow, is pisteien te Londen overleden op 83-jarigen leeftijd. Fiidtjof Nansen, die Noorsch gezant te Londen is, zal, naar verluidt, wegqns het overlijden van zijn vrouw, zijn post neer leggen en een nieuwen Pooltocht onder nemen. Tegen M. B., 25 jaar, bouwknecht te Ber- kenwoude, werd wegens het niet voldoen aan het bevel van een veldwachter, die hem toeriep stil te 1 ouden, toen hij op een fiets zonder lantaarn reed, voor de rechtbank te Rotterdam geèischt f 20 boete, subs 20 da gen hechtenis. Iemand, die zich tegen een polilie-beamb- te had i erzet en hem bij de keel had gegre pen waardoor eenige ontvellingen ontstonden, werd door de Amsterdamsehe rechtbank tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Arnhem veroordeelde A. IJ., koopman le Emmerik, wegens het invoeren en uitgeven van valsche bankbiljet ten van 125, tot drie jaar gevangenisstra1, met aftrek van de reeds ondergane preven tieve hechtenis. De eisch was 2% jaar met aftrek. Ned. ïïerv. Kerk Bedankt voor het beroep te Bussum (toez.) door ds. J. D. de Lind van Wijn gaarden te jRenkum c. a.te Hasselt door ds. ,C. B. Holland te Den Ham (0.). Geref, Kerken. Bedankt vooi jbet beroep te Stellen dam door /len heer N. Postema, eand. te War ff urn. Vrije Evangelische Kerk. Aangenomen het boioep te Bergu xneiheid door Jen heer H. Visser te Vno- scheioo (Gr.). Hooger Onderwijs. Universiteit te leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heerL, G. van Draag, geboi'en te Biussel, na het verdedigen van stellingen, Universiteit te Utrecht, Bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap op „Stellingen", de heer D. J. M. Schrauwen, geb. te Rot tere'am. Universiteit te Amsterdam, Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellin gen "de heer W. J. Bergerk geb. te Venlo en M. I. Piins, geb. te Arnhem. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag '17 December. De heer KETELAAR is niet ingenomen met de uitspraak in de Memorie van Ant woord door mr. Lobman zoozeer geprezen. Plij voelt niets voor de relatieve neutraliteit van het openbaar onderwijs. Spreker vraagt voorts in welk stadium van voorbereiding zieli de wijziging der leerplichtwet bevindt. De heer SCHOKKING wil christelijk on derwijs voor het geheele volk. De school strijd kan dan ook niet uit zijn, nu de rech terzijde genoeg subsidie heeft 'de behoefte aan confessioneel onderwijs in eigen kring te bevredigen. Ook de openbare school moet beslist godsdienstig worden. Ten slotte ver klaart spr. zich tegen sociaal-democratische onderwijzers. De heer PASSTOORS bespreekt en gispt de te late indiening der subsidies. De Minister van Binnenlandseho Zaken, Mr. RINK, blijft bij do uitspraak in de Me morie van Antwoord die zijn zienswijze, leeds van jaren her, weergeeft. Maar dat stelsel baant den weg niet tot het stelsel van mr. Lohman. De overheid mag nooit keurmeester zijn van de gezindheid der onderwijzers. De toepassing der leerplichtwet is niet volmaakt, maar de gunstige uitkomsten val len toch niet te miskennen. Ook het herhalingsonderwijs geeft gun stige resultaten. Voor betere bezoldiging der handwerk- onderwijzeressen is wetswijziging noodig. Spr. is niet tegen de vereenvoudigde spel ling, maar wenscht deze niemand op te dringen, Onderwijzers moeten echter ook dc bestaande spelling kunnen onderwijzen. Schoolartsen, schoolbaden worden meer en meer door do gemeente aan- en ingesteld. Het schoolverslag is te laat gekomen door de vredesconf eren tie, die de Landsdrukkerij in beslag nam. liet onderwijs is wel bevredi gend, nl kon de lieer Boi'gesius op enkele schaduwzijden wijzen. Spr .verdedigt voorts uitvoerig het K. B. in zake subsidie aan do Nijmecgsclie school, door 'den heer Van Wijn bergen te berde gebracht. De verhouding tusschen hoofden en on- derwijzers moet veranderd worden, maar niemand weet, hoe? Overigens hoopt spr. een wetsontwerp tot wijziging der Lngerondemvijswet in gereed heid te brengen. De wijziging der leerplicht wet wordt voorbereid. De minister is niet bereid het schoolgeld af te schaffen. De heer Lohman repliceert. De heer VAN DOORN wenscht de ver eenvoudigde spelling bij het onderwijs te zien aangenomen. Verschillende sprekers repliceerden, waar na het algemeen debat over do afdeeling lager onderwijs werd gesloten. De heer TER LAAN lichtte amendemen ten toe om niet te verhoogen het salaris van den inspecteur van het lager onderwijs en de districtsschoolopzieners. De heer GOEMAN BORGF.STUS vroeg van den Minister toezegging, dat indien thans besloten wordt tot verhooging der jaar wedde der districtsschoolopzieners hij. wan neer de reorganisatie van het schooltoezicht nog op zich laat wachten, ook zal overgaan tot verbetering van de salarissen der arron- dissementRschoolopzieners. De heer DE VRIES bestreed het amon- dement-Tvdeman en was tegen de voorge stelde tralctomentsverhooging der districts schoolopziener. Men kon gerust voor cle-- ambtenaren het tegenwoordig salaris ven 2500 houden tot de reorganisatie van het schooltoezicht. De lieer LOHMAN verdedigde de voor ge stelde verhooging Ook do MINISTER stelde in 't licht, dat zeer ten onrechte het salaris 'der inspecteurs van het lager onderwijs op het oogenhlik minder is dan van de inspecteurs bij her M. O. en de Gvmnasin. Ook de tegenwoordige jaarwedde voor de districtsschoolopzieners, wier taak steeds ver zwaard wordt, is onvoldoende. Vandaar de voorgestelde verhooging. te meer daar d ambtenaren zich geheel en n! moeten wijden aan het nndervwi=. De verhoogingen prneju dicieeren vo'strekt niet de voorgenomen voor ganisntie van het schooltoezicht. Na nop eenig debet werden 'de amende menten Ter Laan verworpen, waarna de voorgestelde traktomentsvorhooging dei' in spneteurs en distriets-rchoolopzieners bij het la eer onderwas werd goed oekon rif. Morgen 101 tmr voortzetting. De heer DRTTfKER vroeg en verkreeg verlof, on nader te bepalen dag 'den Mini ter van Justitie te interpelleeren omtrent d°r> achterstand hij sommige rechterlijke colleges Zitting van Woensdag 18 December, De behandeling van Hoofdstuk Binnenlandsche Zaken wordt voortgezet, waaiiuj de heer RUYS DE BEERËN BRGUCK de door den Minister voorgestelde nieuwe Rijkskweekschool voor onderwijzers bestreed, die door de heeren KETELAAR, TER LAAN en den MI NISTER verdedigd werd. De post voor redders der bemanning van da jiDoris" een bewijs van waardeeririg te geven. De »Middelb. Ct." nam reeds giften voor de redders in ontvangst om die gelden aan 'n eventueels commissie voor dat doel al te dragon. Plechtige teraardebestelling. De begrafenis van het stoffelijk overschot van kapitein Gerritsen van de vSchelde- stroom" had gisteren te Assen plaats. Op verlangen van zijn weduwe geschiedde deze in zijn geboorteplaats. In het station, waar de in een rouwkamer verandeide wachtkamer 1ste klarge voor de familie gereserveerd was, werd het woord gevoerd door dr. A. I. Kan Jrvoorganger der Yereeniging voor Christelijke Belangen, Op de Noorderbegraafplaats sp aken een ver tegenwoordiger van de directie der Ilolland- sclie Stoomvaartmaatschappij ds Smit, Gere formeerd predikant, en ds. Straling van Gas- selternijveen, een vriend van den overledene. Een groote menigte was bij de plechtigheid aanwezig. Van de schepen in de Drentsche Hoofdvaart waaide de vlag halfstok. en dit doel uitgetrokken, op verzoek van den heer Ruys in stemming gebracht, werd daarna goedgekeurd met 37 tegen 33 stemmen. Van rechts stemde alleen de heer De Visser voor De heer VAN WIJNBERGEN lichtte een amendement toe, bedoelende dat niet zal woiden voortgegaan met de oprichting van z.g. normaallessen met, drie vaste leerkrach ten, als thans bestaande te Assen, Tiel II henen. De heer ROODHUIJZEN lichtte een amendement toe om GO.000 meer uit te trekken, teneinde de bestaande Rijksnor- mnalscholen te verbeteren Over deze amendementen ontstond een uit voerig debat, waarbij do Minister onder meer den heer DE VISSER toezegde een hooger subsidie indien het Bijzonder Onderwijs, eveneens geconcentreerd© normaallessen mocht inrichten. De lieer ROODHUIJZEN tiok zijn amen dement in, nadat de Minister verklaard had geen weg te weten met de zoo royaal aange boden 60 mille. Ook de lieer VAN WIJNBEpGEN trok ten slotte zijn amendement in en het artikel word daarna goedgekeurd. Bij de afdeeling kunsten en wetenschap pen kwam in behandeling het afzonderlijk wetsontwerp betreffende den aankoop der collectie-Six voor ton. De heer DE RIDDER verdedigde dien aankoop als alleen reeds voldoende gemoti veerd door liet beroep der Regeering op onze nationale eer en waardigheid, waar toch reeds zoovele onzer meesterwerken naar het buitenland gaan. Wij hebben te veel geld noodig voor andere dingen dan dat wij moe ten concurreeron tegen buitenhui dsche geld vorsten. X A Voor de redders. Van verschillende zijden gaan er stemmen op in Middelburg en Vlissingen om aan de Het conflict te Krommenie. Gisteravond te zes uur had bij het naar - huis brengen van Van Osten een groote be- >ging plaats. Het kwam daarbij tot een botsing tusschen het publiek en de politie, die met den sabel klappen uitdeelde. Enkele personen werden gewond, onder wie een bloe- dend aan het hoofd. Dr. De Goeje verbond den gekwetste. Stakingen. Bij de firma Jules Regout Sc Co. te Maas tricht hebben 50 personen het werk gestaakt, omdat de patroon weigerde met het bestuur van de vakorganisatie lUnitas", waarbij de arbeiders waren aangesloten, in oierleg te treden. Naar de ïL. K." verneemt zal de lieer J. Regout te Maastricht de fabriek definitief stop zetten, en het bedrijf niet meer doen voortgaan. Op het ss. ïSecunda", geladen met hout voor de firma v. Hengel te Amsterdam is gisteren staking uitgebroken omdat de boot werkers hooger loon verlangden. Men seint ons uit Amsteidam: Een nieuw havenconflict is ontstaan. Het stoomschip „Secundo", waarop do bootwerkers staakten,, wordt met eigen equi page gelost. Aan dei bepaling van hot col lectieve arbeidscontract, om binnen 24 mr na een eventueel ontstaan, geschil den ar beid te hervatten, is door de werknemers niet voldaan, zoodat dit contract is ver vallen. Ook hebben op het graanschip „Albion" drie ploegen om een loonkwestie het werk neeigelegd. Te New-York legden gisteren een 100-tal huurkoetsiers de zweep erbij neer en staak ten om hxmsverhooging en verkorting van arbeidstijd. De meeste hotels zagen hun rij- tuigdienst stopgezet en natuurlijk veroorzaak te de staking onder het reizend publiek veel last. Een spoorwegongeluk voorkomen. Maandag bij het passeeren van den o>sr- weg te Teuge zag de gewezen spoorwegarbei- ber G. J. Mulder, dat een rail over een leng te van 35 h 40 centimeter was gebroken. De in aantocht zijnde trein no. 245 uit Oldenzaal werd nu terstond gewaarschuwd en tot staan gebracht, waarop langzaam werd doorgereden. Eenige inmiddels ontboden spoorwegarbeiders logde een nieuwe rail in. Do tijdige ontdekking heeft vermoedelijk een groot onheil voorkomen. De zonderlinge burgemeester. In de gisteren gehouden zitting van den Raad der gemeente Ambt-Almolo hebben de beide wethouders hun ontslag genomen. Aan het einde der zitting stelde mr. Ter Kuilc de volgende motie voor, die metelf stemmen tegen één werd aangenomen: „Do raad der gemeente Ambt-Almelo, in zijn vergadering van 17 December 1907, kennis genomen hebbende van de verwij ten t!h verdachtmakingen* 'door zijn voor zitter, den heer P. Doom, aan het einde der openbare raadsvergadering van 7 De cember geuit en gericht tot de wethouders en tot de leden van den raad,, als zouden de laatsten zich tegen hem, voorzitter, heb ben laten op., en door de eerstgenoemdeit, onmiddellijk na de uiting van welke ver wijten en verdachtmakingen de voorzitter de Raadsvergadering 'heeft gesloten enden voorzittersstoel heeft verlaten, zonder gele genheid te geven tot rechtmatig verweer; protesteert tegen bedoelde uitlatingen van den voorzitter en togen diens daarbij aan genomen houding, en kennis genomen hebbende van hetbij den raad heden ingediend ontslag der beida wethouders op grond, dat dezen meenen, dat verdere samenwerking met 'den voor zitter aldus ondoenlijk1 is; betreurt doze ontslagname; Besluit deze motie ter kennis gen van den heer commissaris ningin In Overijsel en van Z. E nister van binnenlandsche zaken; gaat over tot de orde van 'den dag. S,sj fit te brem der Ro den mi- Door giftige dampen gedood. Men meldt ons uit Maastricht: Gisternamiddag is in het gesticht Cal- variënberg alhier overleden A. Kraus, 35 jaar, geboren alhier, die 'n zwei vend leven leidde en op noodlottige wijze omkwam. Gistermorgen, vond men den man op een brandenden veldovem van steenen figged, geheel, bewusteloos. Vermoedelijk heeft de man zich op den oven te slapen gelegd

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2