stadsnieuws" Kunst en Weten schap. Sechtzaken, Kerk en School. Staten-GencraaL aoouw: wrwwa Van 1 Juli 1905 af kregen zij allen do aanvangssoklij van sergeant-majoor, zijnde fl.22 per dag. Nu spreekt hot vanzelf, dat personen, die reeds vóór hun bevordering in de hoogst betaalde categorie waren, van de f32.000 niets hebben ontvangen. Maai er zijn andoren, die sedert genoemden da tum f 0,30., en weer anderen, die f 0.40 por dag zijn vooruitgegaan. Het kan dus alleen do vraag zijn of het totaal van het aan elk der beide laatste categorieën uitbetaalde f32.000 of minder bedraagt. In hst laatste geval is er geld overgebleven, dat clan echter niet k-ui „zoek geraakt" zijn, omdat er hier to lande de Rekenkamer bestaat, die zoodanig „zook raken" onmogelijk maakt. De Landsdrnkkerlj en de 2e Vredes conferentie. In opdracht van den minister van buiten- landsehe zaken is door den directeur van het protokol aan het personeel der algemeene landsdrukkerij een open brief, geschreven op perkament en gevat in daarbij passende om lijsting, uitgereikt, houdende dankbetuiging voor de goede diensten bewezen ter gelegen- he'd van de Tweede Vredesconferentie. Het geheele personeel was daartoe in de inrichting bijeen de uitreiking had plaats ten overstaan van den hoofdambtenaar van het ministerie van binneniandsche zaken, belast met liet toezicht over de instelling, mr. Kan Aan de oorkonde is gehecht de zilveren penning geslagen krachtens het Koninklijk Besluit van 19 November 1907, No. 66 (Stct. 1908 no. 5). Hij is bestemd om uitgereikt te worden o. m. aan instellingen, die zich ter gelegenheid der Vredesconferentie ver dienstelijk hebben gemankt. Telinls Annette. Dezer dagen verblijdde H. M. de Konin gin-Moeder de stichting s Tehuis Annette," Gerard Brandtstraat te Amsterdam, tehuis voor ongehuwde moeders en onverzorgde zuigelingen met een gift als blijk van Hr. Ms. belangstelling in genoemde stichting. „Om de eer der Journalistiek''. »Het Vaderland" schrijft „Het Volk" komt in zake de Wekker"- quaestie tegen ons op „om de eer der jour nalistiek". Als zoodanig dat blad te zien pareeren, is op zichzelf reeds een zoo belangwekkend curiosum, dat wij aan den indruk, dien dit noodwendig maken moet, geen afbreuk mo gen doen, door ook nog een bloemlezing saam te garen uit de invectieven, die het daarbij ons naar het hoofd werpt. Slechts twee bloempjes uit dien schat van liefelijkheden. Wij hebben voor „aanbrenger" gespeeld (alsof de naam bij de autoriteiten niet reeds lang bekend was en zij dien uit ons blad moesten vernemen!), en het is ons slechts te doen om de Atjeh-schandalen te sverdoeze- len" (hoewel weinig bladen met zoeveel klem tegen wreedheden in Indië zijn opge komen en zoo levendig het onderzoek heb ben toegejuicht). Maar genoeg eer bewezen aan den pole mist van sliet Volk". Laten wij afscheid van hem nemen som de eer der journalistiek". Politieke geheimen. Het iHdbi." schrijft Wij hebben in ons ochtendblad van Zon dag gewezen op de onzuiverheid van de politiek die uiting vindt in het verwerpen van een begrooting om redenen die zelfs niet in een verwijderd verband staan tot de begrooting zelf. In ïDe Tijd" van 3 Januari vinden wij een mededeeling die ons duidelijk doet zien, van welk een naar geintrigeer zulk een begroo ting-afstemming het gevolg kan zijn. Onze lezers zuilen zich herinneren dat cmze Haagsche hoefijzer-medewerker had verklaard dat een lid van rechts een der leiders van links waarschuwde tegen het gevaar dat den Minister van Oorlog dreigde. Dit was »in politieke kringen vrij algemeen hekend". Naar aanleiding daarvan heeft de Noord- Brabanter de volgende opmerking gemaakt en „De Tijd" onderschrijft deze geheel „Als dat vrij algemeen bekend feit waar is, wordt het zaak, dat dit lid van rechts, die partijgeheimen verraadt aan de tegenstan ders. bij name genoemd worde". Voor ons is in deze opmerking alleen dit merkwaardig. Dit Katholiek-orgaan, dat evenals »De Tijd" geacht kan worden voeling te houden met de Katholieke Kamer leden, acht het blijkbaar verraad aan de Kamerleden bekend te maken hoe men stemmen zal. Niet alleen is dus door de woordvoerders van de rechtsche partijen niet duidelijk ge maakt dat de geheele partij eenstemmig tegen de begrooting zou stemmen, neen het was een partijgeheim, dat ook die leiders niet, dat niemand verklappen mocht, opdat ook zij die niet om partij-overwegingen tegen de begroo ting zouden stemmen maar alleen uit over tuiging, alleen omdat zij als erkende anti- militairisten niet voor deze begrooting kon den stemmen, niet als tegenintrigue hun stem in strijd met hun overtuiging zouden uitbrengen. Het was een „partijgeheim" hoe deR.-K Kamerleden stemmen zouden. Te erkennen hoe de partij over ja, wij moeten wel zeggen over de begrooting, oordeelt, is ver raden van een partijgeheim. Kan zulk geknoei werkelijk in 'sland be lang z(jn? Fabrleks- en handelsmerken. De directeur van het bureau voor den industrieeion eigendom te 's-Gravenhage, herinnert belanghebbenden, dat de kracht der inschrijving van een fabrieks- of han delsmerk, ingeschreven in den loop van het jaar 1888, vervalt met denzolfden dag ran het jaar 1908, tenzij de rechthebben den vóór den laatstgenoemden dag ver nieuwing bobben aangevraagd. De voor do vernieuwing te vervullen for maliteiten zijn dezelfde als voor de eerste inzending bij artikel 4 der Merken wet zijn vastgesteld, üc formaliteiten zijn Inzending aan het bureau voor den in- duslricokui eigendom te 's-Graven'hage, Kor te Vijverberg no. 3, van twee gezegelde, onder toekende, en gere gistreerde exemplaren, houdende elk zoo wel de duidelijke afbeelding als de nauw keurig daarmede overeenstemmende be schrijving van hel merk; een cliché van het merk, waarvan de lengte en de breedte niet meer mogen be dragen dan 10 c.M. en niet minder, dan 1.5 c.M., terwijl het 24 c.M. hoog of dik moot zijn; een bedrag van f 10 vóór elk merk, ge lijktijdig met de genoemde exemplaren. In de exemplaren voor de vernieuwing van inschrijving moeten tevens worden ver meld de soort van waren, waarvoor hol merk bestemd is, de naam en de woon plaats van den inzender, de dagteekening en "liet nummer van de oorspronkelijke in schrijving in 1SSS en de rechtbank te wel ker griffie deze geschiedde. Desverlnngd kan omtrent tijd cn plaats dier inschrijving schriftelijke inlichting wor den verkregen bij hel bureau voor den industrjealsn eigendom, tegen betaling van 50 cents voor elk merk. De voor dc vernieuw ing van inschrij ving in tc zenden afbeeldingen der merken mogen niet afwijken van die, bij de oor spronkelijke inschrijving overgelegd, t navijl goen uitbreiding van de waren, waarvoor het merk bestemd was, hij vernieuwing wordt toegelaten. Uit den aard der zaak kan vernieuwing van inschrijving alleen plaats hebben ten name van den oorspronkelijken inzender of van hem te wiens name aanlockcning van den overgang van bet merk overeen komstig art. 20 der Merkenwet is gedaan. Indien dus sedert 1SS8 merken van de fabriek of do handelsinricMing, ter onder scheiding van welker waren zij dienen, aan anderen zijn overgegaan, is tijdige indiening aan meergenoemd bureau van een gezegeld verzoek van de beide betrokken partijen (verkooper cn kooper) tot aanleekening van, twintig jaren voor het vervallen van de kracht der inschrijving bepaald, is ver streken. De bovenbedoelde bescheiden bestaan in een behoorlijk gewaarmerkt extract uit- of afschrift van de akte, waaruit blijkt van den overgang aan denzelfden verkrijger zoo wel van bet merk of de merken als van de fabriek of de handelsinrichting. Indien de overgang bij erfopvolging heeft plaats gehad, en dus een afschrift van of uit treksel uit de desbetreffende akte wordt overgelegd, is oen alleen door den betrok ken erfgenaam onder toekond verzoek tot aanteekening van dien overgang natuurlijk voldoende. Met het oog op den te verwachten toe vloed van aanvragen tot vernieuwing van inschrijvingen wordt een spoedige indiening van "de daarvoor noodige stukken aanbe volen, ton einde vertraging worde voorko men en eventueel rijzende bezwaren tegen de aangevraagde vernieuwing zoo mogelijk nog kunnen worden, uit den weg geruimd vóór hel verstrijken van don bij de wet gestelden termijn van twintig jaren. Post en telegraafkantoor. Men schrijft ons uit Amsterdam.: De plannen voor don houw van een nieuw post- en telegraafkantoor of vergroo ting en uitbreiding van het beslaande naar de zijde van de Molsteeg, waarvan eenigen tijd sprake was, schijnen voorioopig niet tot uitvoering te zullen komen. Wij verno men althans, dat dezer dagen zal worden aangevangen met de werkzaamheden om de zolders van het tegenwoordige gebouw in te richten voor dienstvertrekkken, waar heen het pcrsonajl door liften opgevoerd of uit de hoogte neergdatm zal worden. Dat de behoefte aan meer dionstlokalen groot is, kan wel hieruit blijken, dat het personeel van het post- en telegraafkantoor in Me laatste 10 jaren nagenoeg verdrie voudigd is. Groene Kruis te Yeendam De afdeeling Teendam van het sGroene Kruis", besloot indertijd in beginsel tot het stichten van een ziekenhuis daar ter plaatse. Wij vernemen thans dat het een aantal inge zetenen gelukt is hiervoor een f 12,000 bij elkaar te krijgen, zoodat men wel hoop op succes heeft. Onderhandeld wordt over den aankoop van de gronden van het slot Bui ten wael. „Onze Yloot". Voor de vereeniging sOnze Vloot", afdee- ling Vlissingen, hield 3 Januari jl.de luit. ter zee 2de klasse G. Duyckinck Sander in de groote zaal van het concertgebouw aldaar, eene openbare voordracht over het leven en werken aan boord. Spreker schetste uitvoerig liet marineleven vanaf de indiensttreding van den jeugdigen schepeling tot zijn dienst op rijperen leeftijd en gaf een overzicht van de verschillende bezigheden die door de schepelingen moeten worden verricht. Hij beschreef in den breede de vaak zwa< e diensten die van onze marine werden gevergd zoowel als het vele aangename dat aan het marineleven is verbonden en waarin van overheidswege tegenwoordig zooveel voor ont spanning en intellectueele ontwikkeling wordt zorg gedragen. Niet gering was o, a. de taak te achten, die het eskader te Sabang had te vervullen gehad tijdens den Japansch-Russischen oorlog waar drie onzer pantsei dekschepen weken lang onder sloom lagen en men steeds waak zaam moest zijn tot handhaving onzer neu traliteit. Onder tropische» zon, zonder tenten aan dek, met volle bemannine, dagen aaneen aan boord te moeten vertoeven en steeds klaar te zijn om elk oogenblik zoo noodig terstond handelend op te kunnen treden, wasvoorde bemanning uiteist inspannend en vermoeiend. Eene rijke verscheidenheid van goed ge slaagde lichtbeelden, zoowel van verschil lende scheepstypen, van den dienst aan boord, van het bovengenoemde eskader van landin gen iu Jndië als anderszins, verhoogde nog zeer deze onderhoudende voordracht, die door aandachtig publiek werd bijgewoond Spreker eindigde met een beroep te doen op het Nederlandsehe volk tot opwekking en ver meerdering dei' belangstelling in onze marine die het ten volle verdient en waarir. H. M. onze Koningin Wilhelmina zoo tredend haar volk steeds voorgaat van haar jeugd af Ilij herinnerde er dan ook aan nis een sterk sprekend voorbeeld hoe li. M. do Ko ningin hij het plaatsen d->r kanonnen bij het standbeeld van M. A. do Ruyter in deze ge meente op den Noordzee boulevard weer en wind trotseerde en onder hevige stormvla gen de bemanning van het terugkeerend os kader uit Sabang op dien boulevard heeft toegv'spi oken en hun flink gedrag in moeie- lijke tijden in het verre Oosten tanvolle prept De vice voorzitterdn heer Dominion'-, inspecteur ,van liet Nederlat dsch Loodswam" dankte den -preker voor zijn aangename voordracht die ongetwijfeld doel zal treffen door de belangstelling in onze Marine te verhoogen en de daarvoor in het, leven ge roepen vereeniging »Onze Vloot" ten goede zal komen. Financieel nieuws De minister van financiën maakt bekend n. dat op 4 dezer bij de betaalmeesters iu kas wasf3,051,247.41 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 8,923,682.281/2 c. dat op genoemden datum geen schat kist-promessen in omloop waren. (Stct.) Meierijsche Bank. Blijkens het verslag van den nccountont omtrent den staat der Meijerijsche Bank wijst de staat der bezittingen en schulden een nadeelig saldo van 1451,135,29 aan. Trekt men hier af het bedrav van het aa n A deelenkapitaal, d. i. f300,000, dan blijft,er een tekort van ruim anderhalve ton. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er zich nog meer schuldeischers aanmelden, 7.oodat ook afgescheiden hiervan, het aan deelenkapitaal als verloren beschouwd kan worden. Moeilijkheden in den Diamanthandel. Een particulier telegram uit New-York meldt moeilijkheden der werelddiamantfirma F. De geheele Amsterdamsche juweliers wereld zou daarbij betrokken zijn. Er bestaat gegrond vermoeden dat alles terecht komt. VLA AFDINGEN, 7 Januari. Voor cenige jaren was het 25 jaar geleden, dat do Viaardingselie IJsclub werd opgericht. Dit, feit zou feestelijk herdacht worden. Medailles waren reeds ingekomen van het Vorstelijk huis. Maar voor de viering is goed ijs noodig. En dat ontbrak almaar. Dc vorige winters brachten wol vorst, doch de gelegen heid tot feestvieren was or nog niet. Maar dozen winter zou liet er dan toch van komen. De vorige week werd liet den volke bekend gemaakt, dat Maandag G Januari het ijtfeest gehouden zou worden. Allen, die van ijssport houden, overwogen dus eiken dag, hoe het weer kon zijn. Daags (e voren twijfelde nie mand er aan, dat het feest slagen zou. Maai' gisterenmorgen liet het zich ander.- aanzien. Een felle Z.-W.-wind woei over de met vlag gen getooide baan, donkere wolken dreigden. Evenwol. het ijs was bizonder goed. Dat was hoofdzaak. De wedstrijd kon in ieder geval worden aangevangen en zelfs nog voltooid. Om tien uur in den morgen, toen dc Christelijke Harmonieverceniging „Siirsiim Corda" een opgewekte mar.-ch deed hooren, waren er reeds verscheidene liefhebbers, die hun kunsten op de smalle ijzers vertoonden. Weldra werd met liet schoonrijden begonnen. De wedstrijd was verdoold in vier afdee- lingen. De prijzen werden behaald als volgt: Afdecling I, schoonrijden voor paren. Aan tal mededingers, 8 p. De le prijs werd be haald door G. II. Alshncli en eclitgcnoote. Rotterdam 2e pr., C. van Relcom en eclit gcnoote, Gouda; 3c pr. W. van Ilcijningen en mej. M. van Ilcijningen, Den Ilaag; 4e pr. D. O. Leis en cchlgenoote, Vlaardin- gen; 5e pr. R. Linrt on mej. M. Linn, Ren- kum, Ge pr. R. Berends en mej. C van Ilcij ningen, Den Haag7e pr. J. Nieuwliof cn mej. Nieuwliof, Schiedam. Afdecling II, schoonrijden voor dames alleen; 5 deelneemsters. Ie prijs: Mej. AI. van ïleijningen, Den Haag; 2e pr. Mevr. van Kekom, Gouda. Afdecling TIT, schoonrijden voor hecron alleen. 19 deelnemers. 1c prijs: F. J. Ver- speek, Vlaai-dingen 2e pr., C. van Kekem. Gouda. Afdecling IV, vrije baan voor dames of hoeren, 13 deelno(c)m(st)eis. le pr., J. Ra- vosteijn (lieer), Den TIaag2e pr. M. van FMjningen (zinme), Den Haag; 'de pr. F. J. Versprpk (heer), Vlaardingen4e pr, C. van Kekem (heer), Gouda. Om dén uur was het m'orgeneoneert. ge ëindigd. 's Middags werd geblazen door de Ilnrmonicvcrecn. „Ilollandia". Daar kwam evenwel een boozc regenbui do feestvreugde verstoren, 't Aangename van de ïjsprol was verd'wenen on bleef voor goed weg, toen de dooi plotseling inviel. Van het avondfeest kon niets meer terecht komen. Dat werd, voor wie het nog niet begrepen, aangekondigd door den „omroeper". In plaats van vuur werk in de hoogte zag incn donkere regen wolken door het luchtruim jagen. In planks van schaatsenrijders droeg 'de ijsbaan een regenplas op haar rug. De verwachtingen wa ren teleurgesteld. Bij dc brandende kachel kon men nog eens met weemoed terugdenken aan niet afgstoken vuurwerk, aan vroolijkc muziek, die niet ten gelion re is gebracht en aan oen schitterend verlichte ijsbaan, die nu donker en eenzaam lag en niet hereden kon worden. Belanghebbenden worden opmerkzaam ge maakt op vorenstaande kennisgeving van de verplichting -om aan Gemeentewerken vóór 15 Januari a.s. de rekeningen in te zenden. Door den ontvanger der Invoerrechten en Accijnzen alhier is pen vahche rijksdaalder in beslag genomen dragende de beeltenaar van Koning Willem III en liet jaartal 1872. Het geldstuk is loodkleurig en het rand schrift zeer slecht nagebootst. Tn de etalage van den boekhandelaar J. F. Dnpont is deze week tentoongesteld Agril letje zoet", pen teekening van Jan Ilingman. De plotselinge ommekeer van liet, weer schijnt toch niet zéo zonder ongelukken te hebben plaats gehad, als wij gisteren ver moedden. Wij ontvangen altbars de mede deeling dat gisteravond twee mannen, één op de Groote Markt en één nabij liet Pro veniershuis. tengevolge der gladheid zijn uit gegleden waarbij zij een beenbreuk kregen De weger TI. 1L, uit Schiedam, heeft hij de politie te Rotterdam kennis gegeven, dut, toen hij zich mot cenige onbekende graan werkers bevond in de machinekamer van liet aan paal 1 in do Maashaven liggend stoom schip Dubac. plotseling een revolver, door een van dc graanwerkers uit zijn zak ge haald, afging en hij oen .schampschot aati de rechterwang kreeg. 8. SI. 0. Concert op Vrijdag 40 Januari a.s., des avonds te 8 uren, in het gebouw der Offi- cieren-Vereeniging. Solisten: Freule J. Repelaer van Driel, alt: de heer Ben de Bruin, tenor de heer Jan van Rijsselberg. bariton. Piano-begeleiding door den beer Anton Bijken, eere-lid, Programma. Eerste afdeeling. 1. Nachtmusik, Franz Schubert.2. Lie deren voor altu. Die stille wasserrose. W Nicolaï b. Moeders slaapliedeke, A. H. Fagel. 3. Liederen voor tenora. Chanson de l'adieu, Paol Tostib. Lenz. E. Hildoch c. Lied, Bernard Zwoers. 4. Liederen voor bariton a. Spielmanns lied, W. F. G. Nicola'i b. Matrozenlied, Alex. Heyblom c. Draal nu niet, C. Andriessen Jr. 5. Des Ileeren huis, J. C. Boers. Tweede afdeeling. 6. Hakon ,Tarl, koor met alt-, tenor- en bariton solo, Carl Reinecke. Volkshndlnils. In de week van 30 Deo.'1907—5 Jan. 1908 werden genomen 183 baden. 1ste klasso 2de klasse, kuipbaden 40 kuipbaden 24 regen 49 regen r 430 school 5 ets kinder t Correspondentie. J. H. R. Alvuieïis uw stuk te plaatsen zouden wij U gaarne even wenschen te spreken. Te Voorburg is op 91-jarigen leeftijd overleden de heer Anthony Winkler Prins, emeritus predikant, dichter en schrijver. Ilij was de vader van den jong-overleden dichter J. Winkler Prins. 'Woensdag 45 Januari wordt te Amster dam in het Grand Théfttre een beneficevoor- stelling gegeven voor mevr. Wilhelmina El- lenberger. Deze tooneelspeelster, uit den tijd van Peters, Tjasink, Roobol en L. J. Velt- nian, treedt op in de titelrol van Zwarte Griet, van Rosier Faassen. Mevr. Ellenber ger is reeds 4.2 jaar van het tooneel. De rijke Israëlieten van Berlijn hebben geld bijeengebraent voor het oprichten van een bronzen standbeeld voor den grooten musicus Mendelssohn Bartholdy. liet stand beeld zal voor het Joodsche college te Ber lijn worden geplaatst. Siegfried Wagner is uit Bay reu lh te Ham burg aangekomen ter voorbereiding van zijn nieuwe opera »Sterriengebot", waarvan de eerste opvoering 46 dezer in het Hamburger Stadttheater zal plaats hebben. Het O. M. bij de Rotterdamsche rechtbank eisclile 4 maand gevangenisstraf tegen G, IL, 49 jaar, zeeman te Vlaardingen wegens verzet. Vrijspraak werd gevraagd voor W. T., 23 jaar, kuiper en G. H., 19 jaar, visscher, beiden te Vlaardingen wegens mishandeling. De rechtbank veroordeelde G. L. C., 39 jaar, conducteur der brievenmalen, te Hoek- van Holland, wegens verduistering van geld uit een pakket door de posterijen verzonden tot 4 jaar en 4 maanden gevangenis. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde heden M. D,, rijwielfabrikant te Schiedam, wegens mishandeling, tot 5 dagen gov, W. M., 20 jaar, los werkman, te Vlaar dingen, wegens verzet tegen de politie, tot 2 maanden gev. J. W., 25 jaar, varensgezel, te Schiedam, wepens desertie, tot 2 dagen gev. D. J. v. D„ 23 jaar, visscher te Schiedam, wegens desertie, tot 7 dagen gev. J. G. TL, 39 jaar. zeevisscher te Maassluis, wegens desertie, tot 40 dagen gev. J. v. d. P., 29 jaar, timmerman te Vlaar dingen, K. V 32 jaar, visscher te Vlaar dingen, P. G. O., 22 jaar, visscher te Schie dam, M. J. P., 38 jaar, zeeman te Schie tam' G. B., 26 jaar, arbeider te 's-Gravezande, eri C. Th. B, 28 jaar, werkman te Schiedam, alle wegens desertie, tot 14 dagen gev. De Hooge Raad deed uitspraak in dc zaak van Ph, L. M., koopman to Rotterdam, door dc rechtbank aldaar veroordeeld tot 10.50 boete of 1. dag hechtenis wegens het niet voldoen aan zijn verplichting tot aangifte aan dcu ambtenaar van den burgerlijken stand van de geboorte van het kind, waar van liij vader was. Rcqutrant, had zich erop beroepen, dat hij Eransch staatsbur ger was cn als zoodanig aan zijn verplich ting had voldaan door een dag na die ge boort.c aangifte te doen hij 'den Franschca consul aldaar. Doch dc rechtbank had dit verweer verworpen, daar de Ncderiandsclie wetgeving in elk geval eischt, dat aangifte van geboorten worden gedaan aan den plaat selijk en ambtenaar van den burgerlijken stand. De Hooge Raad vorecnigdc zich mot deze rechtsopvatting, in verband mol de voor schriften van do artikelen 448 Strafwetboek, 29 en 30 Burgerlijk Wetboek en 2 Straf wetboek. tiet beroep werd 'dus verworpen. De Hooge Raad behandelde heden hei cassatieberoep van Th, A. H. O., te Rotter dam, door de rechtbank aldaar tot f 25 boete of 40 dagen hechtenis veroordeeld wegens het aanleggen van een verboden loterij, ter zake waarvan hij door den kantonrechter in het kanton no. 1 te Rotterdam was ont slagen van rechtsvervolging. Beklaagde had zakjes met «surprise thee" verkocht waarin geldstukken of bonnetjes van geldprijzen. Bij memorie v,as voor be klaagde betoogd dat hier geen sprake was var. een loterij in den zin der wet. Couclusie Openhaar Ministerie 20 Januari. Het O. M. bij de? Iloogen Raad requireerde heden niet-ontvankelijk verklaring van het verzoek om revisie van W, v. L, bierhuis houder te Rotterdam veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf wegens heling. Uitspraak 3 Februari. In de zaak van II. St. en Sn., door de rechtbank te 's-G raven liage veroordeeld ieder tot 6 jaar gevangenisstraf wegens de inbraak in het nulp-post en telegraafkantoor aan de Parkstraat alhier, is zoowel door den officier van justitie als door de veroordeelden hooger beroep aangeteekend. Rechtdoende in hooger beroep legde het Amsterdamsche gerechtshof lieden o. a. .1. Janussen 3 jaren gevangenisstraf op wegens diefstal jvan een paard uit een weide onder de gemeente Diemen in den nacht van 29 op 30 Augustus 4907. Het vonnis der recht bank was 2 jaar. Ned. Herv. Kerk. Wegens voortdurende ongesteldheid vraagt cis. D. H. Telier, sedert 1880 predikant tc [lellovoetsluis, zijn emeritaat tegen 1 Mei a.s. Geref. Kerken. Bedankt: voor het beroep te Waarder door ds. A. Middelkoop te Nijkerk. Oud-Gereformeerde Kerk. Beroepen: tc Enkhuizen ds. P. van der Heijden te Kampen tc Rijssen 'ds. A. Janso to Bar nevoid. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 7 Januari. Minister DE MEESTER deelde mede het verzoek, van het Kabinet om ontslag dat thans bij de Koningin in overweging is en ver klaarde dat de regeering, ofschoon demis- sionnair, bereid is hot snikerontwerp nog met deze Kamer te behandelen, waarvoor de voorzitter aan de regeering dank zegde. Bij het algemeen debat, over hettractaat wees de heer Tydoman op do groote nadee- len, daar onze markt via Engeland met Rus sische suiker overstroomd zal worden, terwijl ook te vreezen staat dat Rusland faciliteiten van Engeland zal verkrijgen ten einde den in voer van Russische suiker te bevorderen. Spreker vreesde verder dat dit tractaat te niet zal doen de goede suikerpolitiek van den toenmaligen minister Sprenger van Eijk, waardoor onze suikerindustrie zóó sterk stond, dat zij zonder protectie kon bestaan. Spreken zou innig betreuren indien onze bloeiende beetwortel-suikerindustrie zou verkwijnen en verdwijnen en ried een afwachtende houding aan.

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2