1U l ïileP Jaargang. Vrijdag 31 Januari 1908 605 sa Kijkjes op het leven in een groote stad. «lo. J. 14! ange. s- en ndieu gge- mscht fl Deze 00133:01147161301113511 d a g e 1 ij K s, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen {1.1.25.Rrancc pl>f post fl. 1.65. r Prijs per weck: Voor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. 'Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Ad verten tien voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een unr aan het bureau bezorgd zijn. Bureau: Lange Haven No. 141 (hoek Korte Haven.) Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92; iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Grootc lettere naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hiervan zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleino advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon voor do Redactie No. 123. voor de Administratie No. 103. Ke Rn is ge ving. 1 'm o. 97, tpn, .othet fö.75 -1.30 -1.30 -1.25 -175 1400 f 0.45 Idzee. '7.25 -250 1.90 1.25 '0.10 rGA5 Roman van LOUISE WESTKIRCH. Zij streed met een, verlammend gevoèi, afschuw en genegenheid en een vurig ver ben, te xveten, wat hem kwelde. Mijn heilige," fluisterde hij, ,wecs niet <®d uit heiligheid. Ik bezweer jo, je hebt Mets fe vreezen. Mag ik komen? Om elE Mir, na de voorstelling? Mag ik?" De diepe, we-eke stem, welke ze tot nu 00 hechts had hooren lachen en schert- '•'b beefde van hartstocht. De muren raaiden om Acrolitha heen, de koel was tor toegeschroefd van angst en mcdclij- 'tn._Had zij toestemmend met het hoofd Ze gevoelde, dat hij haar tot zich Ti 611 Ze k°n ^emafweren, het slaan, van zijn hart verlamde haar. J zag zijn oogen hoven haar flikkeren, 'ja lippen drukten zich op do hare. Aot vanavond." o kamer uit, voordat ze, tot rpC" versteend, een woord kon vinden. ]*!f!' niot erm gil van schrik, vloog zoop. spiegel, tegenover haar, zag ze j"" gelaat, een geheel veranderd gelaat teheen het haar toe. ,e Dep do kamer roml, stak het hoofd in koud water, trok zich aan de haren, om tot zichzelf te komen. Het gevoel bleef, do lippen, die week en gebiedend de bare drukten, de rilling, die haar door de leden ging, en haar deed verstijven bij lietvoe len van zijn hartslag. Zc sloeg de handen voor haar ontwijd aangezicht en snikte het uit. Een rade- looze angst" was in haar. Hij wilde terug komen, dezen avond! om in eenzaamheid en stilte mot haar te spreken, deze ver schrikkelijke man, die zich altijd anders toonde, dan ze verwachtte, tegen wicn al naar tegenkanting niets hielp, haar hes te wapens aan stioohalmen gelijk' werden, haar pantser een nutteloos iets was, omdat hij altijd die zijde aanviel, welke ze niet gedekt had. Had ze hem lief? Neen! Liefde is vol vertrouwen, vroolijk en trolsch. Haar gevoel was een hinderlijk, „zich onderworpen wc ten". Hij doodde den wil in haar "borst het verstand in haar hoofd met zijn glim lachen, zijn vleiende woordjes, zijn spot. Ze had medelijden, diep medelijden met hem en was bang voor hem. Als liij'terug kwam wat moest ze zeggen, wat doen? Ach, ze had goed zich iets voornemen Het kwam anders uit bij hom, altijd an -dors. Met. eon helderen klank sloeg de kleine pendule voor den. spiegel zes slagen. Het was hoog tijd naar haar werk'te gaan! Als zc eens af liet zeggen, met deze ver warde gedachten, deze sidderende ledema ten? Neen! het was te laat. En mis scliien zou ze zich weer vaster gevoelen aan liet schommelende touw, gezond en rustig. Ze zette haar hoed op, ging naar het Apoilo-thcater, vloog de garderobe binnen, deed het tricot aan, en ging op het too- neel. 'Maar haar-knieën knikten, voor haar oogen draaiden alle dingen, altijd nog brandde de kus op haar lippen. 'Ze klom aan het touw omhoog. Stond hij 'beneden onder de toeschouwers Neen, zijn plaats was ledig. Dat was goed. 'Zo plaatste den stoel op het rok, ze waggelde. Lang duurde het voordat zc hom in evenwicht had gebracht. Nu stond ze er boven op niet zoo zeker als an ders. Nu de tweede stool I Die waggelde ook. Ze moest liet toch wagen. Een sprong De stoel gleed onder haar weg. Een honderdvoudige gil. In haar val greep ze een touw en slingerde zich met twee grepen weer op hot trapezium. Daar zat ze, zicli vasthou dend en naar adem snakkend. De linker arm, door den Vallenden stoel verwond, deed pijn. Onder haar was hel'als draaide alles in een zwarten wolk, Zc hoorde het ongeduldige gemompel van hot publiek, dat op het hoofdnummer wachtte. Ze werd voorwaarts er door gedreven. Maar een vreemde loomheid weerhield haar, een krankzinnige angst voor de touwen naast en boven haar, een hulpeloosheid, ais had zo nooit in haar leven aan het rek gehangen. M. A. BRANTS. Kennisgeving. dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie ge legd dat op Donderdag den 13den Februari a.s., des middags ten 12 ure, ten raadhuize gele genheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd- stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen en dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig Art, 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zjjner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toetelichten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den SOsten Januari '1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. A. BRANTS. De Secretaris, V. SICKENGA. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam. Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Geven, kennis aan de ingezetenen,, dat op beden, de navolgende vergunningen zijn verleend lo. man. A. DIRKZWAGER dn zijne recht verkrijgenden, tot oprichting vam een gistpa.kkerij met een, gas kracht- werktuig van, 3 paardenkracht, in het pand staande aan dia Schie- no. 9; kadaster sectie B. no. 1314; 2o. aian Üe firma BRICE WIIYTE SONS en hare rechtverkrijgenden, tot uitbrei ding ha,rcr kuiperij., staande aan den, Buitenhaven weg no. 100, kadaster sectie L. no. 160/161, met oen inrichting tot het heelstoken van fust, Schiedam, den SOsten Januari 1908. Burgemeester en Wethouders vcoinoemd, 'Op eenmaal klonk door wolken en ge snis de heldere stem van haar vader haar in liet oor: „Niets 'dwingen, kleintje." Ja, dat was juist, naar huis, naar huis Vóóidat hij kwam naar huis! Ze het zich afglijden, ging achter "de coulissen. De collega's omringden haar. De directeur sprak toornig tot haar, in zijn verlegenheid. „Ik snreck u om verontschuldiging," zei ze. „Ik ben ziek, duizelig. Ik kan van avond met werken." Ze nam een rijtuig en reed naar huis. Het was pas negen uur. Ze had nog tijd. "Wat zou ze doen? Den ongelukkigen man aanhooren? Haar gezond gevoel van zelfbehoud, haar levens lust streden wanhopig in haar. Als ze hem aanhoorde, was ze verloren. Zou ze vrouw Wiutermeyer vragen, bij haar te blijven? Zo stond reals bij 'de deur. Luid gelach, het rinkelen van glas en een brutale man- nestem klonken haar legen. Vrouw Wiuter meyer had nu geen tijd voor haar. Ook zij was als zachte was in de handen van dr. "Wicelius. Neen, danr was geen hulp te vinden. Zou ze zich storten in het vroolijke drink gelag? Maar het liep ten einde. Hetbruids paar reisde af 'en liet haar alleen, alleen met den gevreesde. Daar viel haar Rob in de gedachten En zo s'tond reeds voor zijn deur, klopte zoo snel, a.ls wilde ze zich geen tijd laten nog eens te overleggen. BUITENLAND. Schiedam, 30 Jan. 1908. ENGELAND. Opening van het parlement. De plechtige opening van de pailements- zitting had gistermiddag plaats in tegen woordigheid van koning Edward eh van de koningin. Op hel oogenblik dat het ko ninklijk rijtuig Buckingham-paleis verliet, trachtte een „suffragette" een verzoekschrift in het rijtuig te werpen, maar oen 6-tal politie-agcnten beletten haar tol bet rijtuig door te dringen. In het parlementsgebouw las koning Edward met heldere stom1 de troonrede voor. Hierin wordt melding ge maakt van het bezoek van keizer Wilhelm, dat de vriendschapsbanden tusschen ï)uitschland en Engeland versterkte. Het Engelsch-Russische verdrag regelt de vreed zame staatkunde in Perzië, De resultaten van de vredesconferentie werden door En geland met groote belangstelling begroet; o. a. de instelling vair een internationaal Hof van Appèl voor gevallen van prijs-1 verklaring van schepen. 'De Engelsche rej geering zal, met het oog op deze kwestie, de voornaamste zeemogendheden uitnoodi- gen tot "bijwoning van een conferentie te Londen, in den herlst, tor vaststelling van enkele punten van internationaal recht ah leiddraad voor dit Hof. De 'tioonrede constateert voorts, dat in den toestand in Macedonië geen verbete ring kwam, de moorden blijven voortduren en 't bendewezen vermindert niet. De mo gendheden hebben da'arom opnieuw bij "de Porte aangedrongen op toepassing der her vormingen. Over den Kongo zegt de koning: De Britsche regeering beseft levendig de groote bezorgdheid, die er heerscht om trent de behandeling van de inboorlingen, van den Kongo, maar vertrouwt dat "de onderhandelingen, die gevoerd worden tus schen den souverein van 'den Kongo-slaat en de Belgische regeering, zullen leiden; tot een menschlievend bestuur van den Kongo-sla'at overeenkomstig den geest van| de akte van Berlijn. De troonrede hoopt voorts, dat hetHaag- sche hof de kwestie omtrent de vischvangst nabij New-Foundland 'n eind zal maken aan de moeilijkheden tusschen Engeland) en de Arer, Staten. De immigratie van Ja panners in Canada is geregeld. Ten slotte spreekt 'de koning zijn leedwezen uit over den hongersnood en de pest in Indië, een telken jare terugkeerende frase in de En gelsche troonrede. Onder de nieuwe wetten wordt o. m. XIII. Toen Aerolitha en vrouw Wintermeier Rob Werner op de kamer gebracht had den en te bed gelegd, keerde hij het 'ge laat naar den wand en sliep tien urn-ach tereen. Daarna brachten ze bom wat eten. Hij gebruikte het gretig en sliep weer in. Het was echter niet alleen uitputting, die hem de oogen deed sluiten. Ilij kon de wereld niet zien, sedert het schoonste, dat ze bevatte, voor hem bezoedeld was. Ilij had Aerolitha liefgehad met jonge, bewonderende liefde, toen hij ze voor het eerst aan het vliegend rek zag werken in haar kuische, jongensachtige bekoorlijk heid. Die liefde was toegenomen, toen liij ze zag aan het sterfbed der oude vrouw. Ia de eenzame uren op het ziekbed, on der de toespraken van Franz Pilllomann, had al zijn hoop zich daarop gevestigd, haar eens weer te zien, als hij een flinko betrekking had, en haar een gelukkig leven kon aanbieden. Nu had hij haar weergezien. Ze kwam in een mooie equipage aangere den, en raapte hem, den daklooze, barm hartig van hot trottoir op. Deze vernedering maakte zijn lippen stom, zijn blik somber. Ieder genadebrood heeft oen bitteren smaak, onverdraaglijk is hel genadebrood van de geliefde vrouw. En het wordt tot gif, als ze weggeeft dat wat een medeminnaar haar schonk. 'Wordt vervolgd,) !>ÜI!IDII!V1$CHE COURANT t <aw Db burgemeester van Schiedam, Gazifen de artt. II, ll2 en 13 der kieswet, Noodigt de mimnelyke ingezetenen, die den 5den 'ii jfein g. den leeftijd van 25 jaar hebben bereikt, uit om ij 1o, wanneer zij in eene andere gemeente over I bet laatstverloopen dienstjaar in een der Rijks fj directe belastingen zijn aangeslagen, (wat de grond- ii belasting betreft in een andere gemeente of in S meer gemeenten te zamen tot een bedrag van ten minste" fl.—daaivan door overlegging van de gekwiteerde aanslagbiljetten vóór 15 Februari a. s. ter gemeente-secretarie te doen blijken 2o. wanneer zij als mede-eigenaar of wegens eene onverdeelde nalatenschap, aandeel van minstens fl.— hebben m aanslagen in do grondbelasting, zonder dat hun naam bij den aanslag is vermeld, daarmn overeenkomstig bet mode), dat ter secretaiie verkrijgbaar is, en onder overlegging der gevorderde bewijsstukken mode vóór 15 Februari a. s. ter gemeente-secretarie aangifte te doen; 3o wanneer zij aanspraak meenen te kunnen maken om op do kiezerslijst geplaatst te worden krachtens huur van een huis of gedeelte van een huis, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huttr van een vaartuig, wegens inkomsten uit dienstbe trekking of als inwonende zoon in bet bedrijf of beroep der ouders werkzaam, wegens pensioen of lijfrente, wegens inschrijving van ten minste f 100.in de Grootboeken der Nationale Schuld of van tar. minste f50.in eene spaarbank, of omdat zij mot goed gevo'g hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen bij algemeenen maatregel van bestuur en in ver- «5 band staande met de benoembaarheid tot eenig J ambt, de vervulling van eenige betrekking of da uitoefening van eenig bedrijf of beroep, daarvan, mede overeenkomstig een der ter gemeente-secretarie terkrijgbare modellen, voor zooveel noodig, vóór 15 Februari a.s. aldaar aangifte te doen. Voor hen, die krachtens vroeger gedane aangifte op de loopende kiezerslijst dezer gemeente voor- J komen, is hernieuwde aangifte onnoodig, indien de plaatsing op de kiezerslijst berustte op: 1o. bewoning van een huis of gedeelte van een huis of van een vaartuig, mits zij op 31 Januari alsnog hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde i huis of hetzelfde vaartuig bewonen; 2o, genot van pensioen of lijfrente; 3o. bezit van eene inschrijving in de Grootboeken der Nationale Schuld of van een inleg in eene 1 spaarbank; 4o. aflegging van een examen. Daarentegen is hernieuwde aangifte wil noodig voor hen wier plaatsing op die lijst berustte op: to, bewoning van een huis of gedeelte van een huis of van een vaartuig, indien zij niet moer op 31 Januari hetzelfde huis of een gedeelte van het zelfde huls of hetzelfde vaartuig bewonenof 2o, genot van inkomen in dienstbetrekking, of als inwonende zoon, in het bedrijf of beroep der ouders werkzaam, hetzij met of zonder genot van pensioen of lijfrente. Van de bepalingen dor kieswet, die op het boven staande betrekking hebben luidt Artikel 1. De leden au de Tweede Kamer der Staten Generaal worden gekozen door de mannelijke C Ingezetenen des Rijks, tevens Nederlanders, die den leeftijd van vijfentwintig jaren hebben bereikt, voor jS zoover zij over het laatstverloopen dienstjaar in eene of meer der Rijks directe belastingen zijn aangesla gen, het te dier zake verschuldigde T >V of op den Isten Maart voldaan hebben, en a over liet iaatstvcrloopen dienstjaar zijn aan- in de grondbelasting voor een bedrag ten minste een gulden, in de vermogensbelas ting, in de belasting op bedrijfs- en andere inkom sten of naar een of meer der vijf eerste grondslagen van de personeele belasting, zooals die is geregeld S van bij de wet van 16 April 1896 Staatsblad no. 72) of i. indien zij niet overeenkoms' ig bet bepaalde sub a zijn aangeslagen, voldoen aan eene der vol gende voorwaarden 1o. dat zij als hoofden van gezinnen of als alleen wonende personen op den 31sten Januari sedert don 1ston Augustus van het vorige jaar hebben bewoond, krachtens huur, een huis of een gedeelte van een huis, waarvoor met of zonder bijbehoorenden of in huur gebruikten grond of lokalen en bijge bouwen, niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huurprijs, per week berekend, ten minste heeft bedragen de som. voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeid in de bij deze wet gevoegde tabel, (f 1.75) of wel achtereenvolgens in dezelfde gemeente twee zoo danige huizen of gedeelten van huizen; of, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur, eenzelfde vaartuig van ten minste 24 kubieke Meter inhoud of 24000 Kilogram laadvermogen; 2o. dat zij op den 3Isten Januari sedert den Isten Januari van het laatstverloopen jaar achtereen volgens bij niet meer dan twee persoren, onder nemingen, openbare of bijzondere instellingen in dienstbetrekking of als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders werkzaam zijn geweest en als zoodanip over dat jaar een inkomen hebben genoten als voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, wnar zij wonen, is vermeld in de bij deze wet gevoegde tabel(f 450. of dat zij op den Isten Februari in het genot zijn van een door eene onderneming, openbare of bijzondere instelling veileend pensioen of verleende lijfrente van gelijk bedrag; met dien verstande dat voor hen, die in beide gevallen verkeeren, zoo noodig, ter bereiking van het vereischte bedrag, het inkomen, het pensioen en de lijfrente worden samengeteld; 3o. dat zij op den Isten Februari sedert een jaar den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste f 100 (nominaal), ingeschre ven in de Grootboeken der Nationale Schuid of van ten minste f50, ingelegd in deRijkspostspaarbank, in eeno gemeentelijke spaarbank of in eene spaar bank beheerd door het bestuur van eene lechts- persoonlijkheid bezittende vereeniging, van eene wiamlooze Vennootschap, van eene re operatieve ver- eeniging, of van eene stichting; Onder de bijzondere spaarbanken, bedoeld bij het vorige lid van dit artikel, zijn de banken, opgericht na 1 Mei 1900, alleen begrepen voor zoover en voor zoolang als zij blijkens opgave aan het bestuur der gemeente, waar zij gevestigd zijn, een waarborg fonds van f25000 bij de Neierlandsche Bank heb ben gedeponeerd. 4o. dat zij met goed gevo'g hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aan gewezen bij algemeenen maatregel van bestuur en in verband staande met de benoembaaiheid tot eenig ambt, de vei vulling van eenige betrekking of de uitoefening van eenig bedrijf of beroep. Art. 2 Onder hen, die den leeftijd van vijf en hvirltig jaien hebben bereikt, verstaat deze wet hen, die dien leeftijd hebben bereikt vóór of op den 15den Mei. De aanslag der vrouw in de Rijks directe belastin gen geldt voor haren mandie van minderjarige kinderen wegens goederen, waarvan hun vader het vruchtgenot heeft, voor hunnen vader. Aanslagen in de Rijks dirocte belastingen, waar voor eerst na 3' December van het laatstverloopen jaar een aans'agbiljet is uitgereikt blijve" voor de toepassing van het bepaalde bij art. 1 l ite.i aan meriting. Aanslagen in de grondbelasting wegens onroerende goederen eener onverdeelde nalatenschap gelden ook voor den mede-eigenaar, wiens naam niet bij den aanslag in het kohier is vermeld, mits zijn aan deel in dien aanslag ten minste óén gulden bedraagt. Door den aanslag in de giondbelasting, in ait. 1 vermeld, worden de hoofdsom en de Rijks-op centen verstaan. Aanslag in de vermogens-, bedrijfs-ofpersoneele belasting geeft geene aanspraak op kiesrecht, indien hij het gevolg is van eene met de waarheid strijdige aangifte. rtVr'A Bij de berekening van den werkelijken huur prijs die ook verschuldigd kan zijn in den vorm van contributie aan eene coöperatieve bouwvereeni- gmg, wordt maandliuur tot weekhuur herleid door deeling met 4, jaariiuur door deeling met 50 en vindt geen aftrek plaats van de som, verschuldigd voor gas- of waterleiding, ingeval deze in den huur prijs is begrepen. Bij de berekening van het inkomen, bedoeld in nit. li, 2oeerste lid, worden vrije woning of inwoning en vrije kost en inwoning gerekend op liet bedrag, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij genoten worden, vermeld in de bij deze wet gevoegde tabel; enkel vrije kost op het bedrag, vermeld in de laatste kolom, vermin derd met dat, vermeld in de voorlaatste kolom dier tabel. Overigens komt alleen geld in aanmer king, (vrije woning of inwoning f87.50; vrije kost en inwoning f300 Ten aalteen van vrijen kori wordt geen reke ning gebonden met den Zondag of algemeen erkende Christelijke feestdagen, of, voor zooveel Israëlieten betreft, met den Sablath. indien de aard der werkiaamlieden m een bedrijf medebrengt, dat zij in den regel een gedeelte van bet jaar niet worden uitgeoefend, wordt ter bere kening van den tijd, gedurende welken iemand volgens het vorig artikel in dienstbetrekking is geweest, do tijd medegeteld, gedurende welken de werkzaamheden, w,rat voor hij in dienst is hebben stil gestaan ook indien gedurende dien tijd de dienstbetrekking tijdelijk wns opgeheven. Indien het inkomen, bedoeld in art. 1 S, 2o., als vast week-, veertiendaagsch-, maand- of jaar loon is genoten en dit loon wegens ziekte of ver wonding gedurende ten hoogste twee maanden niet of niet ten voile is ontvangen, wordt liet geacht tot het normale bedrag te zijn genoten. Indien iu de plaats van bet inkomen, bedoeld in art 1 b 2o., een tijdelijke ongevallenrente wordt geno ten, wordt deze, zoolang zij wordt genoten, in re kening gebracht tot een bedrag, gelijk aan het normale loon Inkomen, pensioen en lijfrente, bedoeld in art 1 b, 2oder vrouw geldt voor haren mandat van de inwonende minderjarige kinderen voor de helft voor hunnen vader. Indien gedeelten eener gemeente in de bij deze wet gevoegde tabel afzonderlijk worden genoemd, wordt de grens tusschen die gedeelten door Ons, Gedeputeerde Staten gehoord, bepaald en wanneer verandering van omstandigheden daartoe aanleiding geeft, gewijzigd. Van deze besluiten wordt mededeeling gedaan in de Staatscourantmet bijvoeging van de adviezen van Gedeputeerde Staten, voor zoover bij de beslui ten van die adviezen is afgeweken. Art. 3. Van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten zij, wien het kiesrecht ontzegd is bij eene on herroepelijk gewoiden rechterlijke uitspraak zij, die in gevangenschap of hechtenis zijn zij, die bij onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over limine goederen hebben veiloren; zij, die in het burgerlijk jaar, voorafgaande aan de vaststelling der kiezerslijsten onderstand van eene instelling van weldadigheid of van een gemeentebe stuur hebben genoten. Art. 6. Voor de bevoegdheid tot het kiezen mn leden der Provinciale Staten gelden dezelfde rege len, als die welke in artt. 1—5 voor de bevoegdheid tot het kiezen van leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn gesteld, met dien vetstande, dat men bovendien ingezeten der provincie moet zijn Art. 7. Voor de bevoegdheid tot het kiezen van leden van den gemeenteraad gelden dezelfde rege len, als die, welke iu de artt. 15 voorde bevoegd heid tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer der Staten-Geneianl zijn gesteld, met dien ver stande, dat men bovendien ingezeten der gemeente moet zijn, en dat zij, die niet vallen onder art. 1a, over het laatstverloopen dienstjaar in de ge meente moeten zijn aangeslagen in eene plaatselijke directe belasting tot ten minste het bedrag, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij wonen, vermeld in de tweede kolom der sub art. 1 b, 10bedoelde tabel en hun aanslag in die be lasting op den Isten Maart ten volle moeten hebben voldaan, (f1,75). Aanslag in eene plaatselijke directe belasting geeft geene aanspraak op liet kiesrecht, indien hij het gevolg is van eene met de waarheid strijdige aangifte. Schiedam, den 30sten Januari 1908. De Burgemeester voornoemd, Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam. Gezien het verzoek van de firma INGELSE Co., om vergunning tot uitbreiding liarer machinefabriek en stoom ketelmaker ij, staande aan de Nieuwe Haven no. 139, kadaster sectie M no. 1058 Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Doen te weten M. A. BRANTS. Dc Secretaris, V. SICKENGA.

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 1