STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en School. Sport. Ingezonden Mededeelingen. Wruineer de kïüehieü z«jü ver minderd vindt men ze weer. Stilten-Generaal. Gemengd Nieuws. Prins Hendrik en liet reddlngsmzen. Yolgens de sTel" meet hetin het voornemen van Prins Hendrik liggen om, evenals hij zulks deed op landbouwgebied, in zake het reddingswezen voor ons land een centraal- liehaam in het leven te roepen. Zijn reis naar Frankfort a/Main, waar van 812 Juni a. s. een congres en een tentoonstel ling, het reddingwezen betredende, gehom den worden, staat hiermede in verband. Provinciale Stateu-vvrklezing. In de vergadering van het eentraal-comité der vrijzinnige kiesvereenigingen in Sliedrecht is candidaat gesteld voor de a s. verkiezing van een lid der Provinciale Staten (vacature- Swets) den heer H. van Eeten, burgemeester van Ameide. Onverbeterlijk. De „Standaard" is „De Standaard" ge bleven. Het lijfblad van den leider der kerkelijke coalitie, alzoo dc eerste waker voor de Chris telijke beginselen in Nederland, lieel't zich wederom getoond nog steeds de oude Stan daard" te zijn. Ditmaal gold het een weinig vleiende taxatie der liberale Gemeenteraadsleden in ons land, die zonder schijn noch schaduw van bewijs inferieur werden verklaard aan fintirevolutiomiaire vroede vaderen. Sinds' de laatsten talrijker waren geworden, was het regeeren van burgemeester en secretaris over de dorpsgeineenten met terzijdestelling der Gemeenteraden uit. Zoo decreteerde het blad van dr. Kuyper. Wij vroegen toen om eenig bewijs van deze zoo boudweg neorgeschrr ren stelling. Een dergelijke beoordeeling van de vrijzin nige gemeentelijke afgevaardigden moet toch, zoo dachten wij, worden gemotiveerd of ingetrokken. En zelfs verklaarden wij ons bij voorbaat bereid, het antwoord van „De Stan daard" ten volle aan onze lezers (e zullen voorleggen. Ook na herhaalden aandrang on zerzijds heeft „Dc Standaard" het echter niet noodig geoordeeld hierop nader terug te ko men de liberalen waren flink afgetakeld zij het. ook op de meest ongeoorloofde wijze en daarmede was het ,,Standaard"-doel boud kt. Het is een verdrietig werk, weder te moeten constateeren, dat het hoofdoTgn,an een er belangrijke staatkundige partij, nog wel geleid door oen zoo bij uitstek bekwaam journalist er geen been in ziet, zijn fei te grabbel te gooien, ten einde een tegen stander in een leelijk licht tc kunnen stellen. („Vnd.") Alg. Bond van R. K. kiesvereenigingen. Tn de gisteren te Utrecht gehouden ver- „gndering van boveiigenoeniden bond waren aan de orde dc verschillende kiesreehtvoor- s."llen. Volgens het verslag dat de „Resi dentiebode" van deze vergadering geeft, is de behandeling dei' kiesrechtkwestie evenwel na langdurige discussie uitgesteld tot September. Salarisregeling post- en telegraafambtenaren. De commissie door den Minister van Wa terstaat bijeengeroepen, om te dienen van advies en voorstellen te doen, in verband rnet de plannen tot lotsverbetering van com miezen en directeuren bij posterijen en tele graphic, is, naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, tot volmaakte overeenstemming gekomen. Het door de betrokkenen zeer gewaardeer de denkbeeld van dm Minister, om het ad vies van verschillende groepen van ambtena ven in te winnen, schijnt dus bij de tenuit voerlegging in eerste instantie reeds schit terend geslaagd. (Tel.) Anti-mllltarisme Te 's-Gravenhage is een agitatie-comité tot stand gekomen, gekozen uit een vijftien tal vereenigingen, welk comité zich ten doel stelt te ageeren tegen de gerechtelijke ver volging waaraan bestuursleden vandeafdee- ling Amsterdam van de Intern. Anti-Mil. Vereeniging blootstaan. Dit comité belegt tegen Maandag 25 dezer een groote protest vergadering, zoo mogelijk in 't Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, voor welke vergadering verschillende sprekers zullen worden uitgenoodigd. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op '16 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf 3,415,7S7.271/o b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f12,330,351.15 c. dat op den genoemden datum geen schatkist-prommessen in omloop waren. (Stct.) VLAARDINGEN 19 Mei. De gemeenteraad zal in openbare vergadering bijeenkomen op Donderdag 21 Mei a.s., 's avonds 8 uur. VLAARDINGEN, 19 Mei. Ds II. J. James van hier, zal tegen 1 September a.s. zijn emeritaat aanvragen. VLAARDINGEN, 19 Mei. Ds. J. van Duijvenbooden hoopt in de tweede helft van Juli, alhier zijn intrede te houden, na be vestigd te zijn door ds. Oorthuis van Rot terdam. Gemeenteraadsverkiezing. De Vrijzinnig Democratische vereeniging «Schiedam" is bijeengeroepen tegen Vrijdag 22 Mei a.s, in het Volkshuis, des avonds ten 8 nur. De agenda bevat een vijftal punten, waar onder candidaatstelling v/d gemeenteraad, (vacature Dirkzwager.) De heer Ris, die in een vorige vergadering als zoodanig ge proclameerd werd, heeft, zoo wij reeds me dedeelden, de candidatunr niet aanvaard, waardoor een nieuwe candidaatstelling noo dig geworden is. Muziekconcours. Voor het door haar uitgeschreven concours ontving St. Ambrosius weder eenige medailles en wel van den heer Staatsraad i. b. d. Com missaris der Koningin in deze provincie een zilveren van Schiedams Mannenkoor sOrpheus" twee bronzen van de zang ver eeniging «St. Cecilia" een zilverenen zelf stelde zij een verguld zilveren medaille be schikbaar. Van het eere comité mocht zij twee zilveren lauwerkransen ontvangen. Circus Carré. De aanplakbiljetten en ad verten! iön hebben der burgerij reeds medegedeeld de kom-t van circus Carré, dut zijn teuton /nu npslumi op het Sehutleiweld. Rn reeds nu i» te -.ion hoe dit circus de algenu'ene jiolangntolling wekt. De Dauilnini en de Noordwvlsingrl staan bezaaid met toeschouwers die v.irh ver maken met hei schouwspel van den opbouw dier tenten, waarvan er enkelen voor stallen en ïetpHsuen, ue grootste voor de voorstellin gen bestemd zijn. Gisteravond gaf de lieer Carré nog een voorstelling in Leiden en hedenavond wordt de tent geopend voor het puldiek vim Schie dam en omliggende gemeenten. Dut macht vaardigheid in verplaatsing en wie de tallooze werkers op het terrein bezie; hoeft gezien, zal begrijpen hoe liet bij zulk werk vooral noodzakelijk is dat ieder man zijn werk weet en gelijkelijk opwerkt met zijn ine rlewerkers, zoodot het geilede raderwerk .10- hoorlijk ineengrijpL en een kolossalen arbeid in een minimum tijfis worde verricht. De goede naam van Circus Carré en liet varieerend programma zal hier zeker tied wat bezoekers trekken. Wedvlucht. Maandag '18 Mei hield de posldttivenver- eeniging «de Luchtsport", gevestigd bij den Heer J. G. Tofts, een wedvlucht van Ilildes- lieim, afstand 371 K.M. De duiven, 011161/4 uur in vrijheid gesteld, bereikten haar hok ken als volgt: 1ste II, Mok, 1150—22, 2de li. Mak, 12-45—13, 3de R. Mak, 124633, 4de J. G. Töns 12-47—50. Zondag 31 Mei, Kasconcours van Berlijn, 606 K.M. Hedenvoormiddag omstreeks I'D/], uur had de pakker Rouw, werkzaam op de glas blazerij »de Schie'', het ongeluk zich met een stuk glas diep in de pols te snijden en den slagader te kwetsen. Onmiddellijk ter hulp geroepen doktoren hebben den man verbonden, die daarna door 2 personen van de fabriek naar zijn woning in het Broers- veld is gebracht. Gistermiddag vond C. v. d. Broek, wonende in de Grofbaan, een portefeuille, bevattende aan bankbiljetten een bedrag van f270. Bij onderzoek bleek die toe te belmoren aan den heer De K., wonende aan den Overschieschen weg, die den eerlijken vinder beloonde. Bij de politie is terug te bekomen voor de eigenaars: een zwart kortharig hondje met bruine pooten en witte borst en een langharige donkerbruine hond (soort kees) reu. - Binnen tweemaal 24 uur niet terug ge haald worden de dieren afgemaakt. Volksbndhuis. In de weck van 11—17 Mei 190S werden genomen 251 baden. late klasso. 2de klasse, kuipbaden 22 kuipbaden 36 regen 13 regen 163 school n 5 ets kindei 17 »De Volksstem" meldt dat de lieer Arbous en mej. Truus Post einde Mei te Pretoria verwacht worden, waar men op hen rekent voor een »Vorstensehool"-voorsleUiug. De Iloilandsche gasten zullen den koning en de koningin spelen en door amateurs worden bijgestaan. De drie bestaande tooneeivereerii- girigen «Onze Taal", Afrikaans-Ifollaridse Tooneeivereeniging" en ïAmicitia" zetten bun beste beentje voor. Mengelberg. Onze landgenoot Mengelberg, directeur van hot Concertgebouw te Amsterdam vierde te Rome groote triomfen. Van het tweede en laatsto concert door hem gedirigeerd seint dc ,,N. R. Ct."-eorrespondent te Rome: Do groote zaal was tot de laatste plaats vol met een publiek van groote gelegenheden. Ko ningin Mnrgherita en prinses Lctizia woon den hot concert van het begin tot de laatste noot bij, en koningin Margaret lm gaf tel kens liet sein lot hel applaus, liet na afloop Mengelberg in haar loge Kiepen ea betuigde hem haar hooge ingenomenheid. Hot was do eerste maal dat zij dezen winter de/.e concer ten bijwoont. liet programma bestond uit de verlangde zesde symfonie van Beethoven, Tod uitd Vsr- kliimng van Strauss en de zesde symfonie van Teliaikowski. De Szeiic am Bach daagde tot tevredenheid zelfs van den ..maestro dan- dese". Van Strauss' stuk brachten vooral de laatste bladzijden bet publiek in verrukking. Jfot Alogtxi eon grazia' van Tschnikowski werd met waarlijk italiaansehe gratie ge spoeld. Het voortdurende crescendo 111 do uitvoe ring. gedurende 11 at- geltecle concert, van bet orkest, dat ouder scholing van Mengelberg aanmerkelijk verbeterd is, bereikte zijn hoog tepunt in het finale van Tscliaikowski, uil- stervend op violoncellen, in de plechtige stilte van het publiek dat eerst 11a dit. !n Italië zeldzame psychologische moment, uit hui ritte in daverende ovniies. .In de pauze huldigden Hollandei's in Rome verblijvende. Mengelberg met een lauwer krans. waaraan een lint in de vaderlandsche kleuren. Gisteravond trad in den Stad^chouwburg tc Amsterdam op Constant ('oqudin (ainé) een der beroemde Parijsehe tooueelspelers, met het, llistnriseli drama l'affnïl'e des PoLoii-- (do vergif!iLringsgesehtrdenis) \nn Viclorieti Snrdom liet drama behandelt de liof-iulriges uit den tijd van LndtnwjkXIV, Coquelin vervulde de rui van atibé Cfrilfurd. liet -luk boeide zeer ch had een reehtnnilig siicees. „Der moralisclie Teeahoud" is de titel Villi een klucht, een moderne satire, van de band van den bekenden schrijver Edward Stilgv- hauer. 21 dezer za! dit stuk voor 't eer-t in den si'Iuimvburg te Bern worden opge voerd. De uinziek-direetMir Allien Eleis/mw componeerde 'bij de handeling passende mu ziek. Mevrouw Julia MertenGulp heeft te Madrid de vorige week vier concerten ge geven. liet waren prachtige dagen voer de groote zangeres. Steeds volle zalen, steeds een dankbaar gestemd publiek. Zelfs van vorstelijke zijde zijn baar en luire zuster attenties bewezen. De infante Isabella was zoo verrukt over baar zang, dat zij deze dames te hare paleize verzocht, en als »petit souvenir" heiden een gouden broche, bezet met een groote sapbir en ver scheidene paielen ten geschenke gaf, terwijl Hare Hoogheid de dames dringend vei zocht haar, zoodra zij te Berlijn terug waren, een groot porti et met handteekening te doen toekomen. (»N. Gron. Ct.") Zondag is op het Thomas-kerk lad' Ie Leip zig een standbeeld onthuld voor Jnhnnn 8e- basliau Buelt. Naar men verneemt, zal weldra den ge meenteraad van 's-Huge hei voorstel der schouwburg-commissie bereiken tot aankoop van een terrein aan de Koningskmle, voor den bouw van een nieuwen schouwburg. Tegen de vivisectie. Het «comité lot beperking der vivisectie" geeft als no. 2 barer brocluirenreeks uit een voordracht van dr. Charles Bell Taylor, lid van het geneeskundig genootschap te Londen, die hij enkele jaren geleden hield voor het medisch genootschap van Nottingham. Dr. Taylor bestrijdt daarin krachtig de vivisectie. De vertaling geschiedde door mr. G. F,. Ridder Huyssen van Katlendijke. De vrouwenbond in den staat New-York, hield gisteren aldaar een reuzenbetooging tegen liet gebruik van vivisectie bij medisch - chirurgische studies. Een geneesheer dr. Flexner, voorzitter van het Rockefeiler-insti- tuut deed de voordeelen van vivisectie uit komen en verklaarde in zijn 20-jarige prac- tijk nimmer wreedheden op dieren te heb ben zien plegen. Deze uitspraak ontlokte vele protesten. De vrouwenbond heeft een onderzoek naar de wreedheden bij do vivi sectie gepleegd,('ingesteld. Voor den Dongen lDintl werd heden be handeld het beroep vtui den ptoe.-gen, hij liet gerechtshof te 's-Ilnge, legen een ar rest, waarbij K K. Ie Rotterdam terzake van het opruimt tot wmig strafbaar feit (wederrechtelijke vernieling van een anders goed: sabotage) was ontslagen van rechts vervolging. liet hof had, in strijd met de, beslissing van de Bollurd. rechtbank, uil- gemaakt, dat hef geven van een omschrij ving van sabotage, mul als opruiing kan worden aangemerkl. Mr. \V. Francken trad voor den gere- fjuireerde op. Deze wees op de feitelijke beslissing van hol hof, dal. zich niet had laten beïnvloeden dooi; sympathie ofanli- palliie jegens den bekt. Conclusie O. M. 1 Juni. De Utreektsche rechtbank veroordeelde gisteren de overwegwachteivs, M. v. d. L,, huisvrouw van P. A. v. B. te Breukelen, beklaagd van het door schuld veroorzaken van den dood der broeders K. te Rmviel, wegens het niet sluiten van de hoornen van een overweg in den spoorweg Breukelen— Harmeien, waardoor beide broeders onder eon trein geraakten en gedood werden, tot zeven dagen hechtenis. De eiscli was één maand hechtenis. Med. Herv. Kerk. Beroepen te Raalte ds. B. Zoete te Avereestte Eexta (Gr.) ds. J. Ysbrands te Garijp (Fr.) Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep te Middelburg door ds. J. II. Dormer te Breda. Eyang. Lutiiersciie Kerk. Beroepen te Edam ds. E. F', llerbsch- leb te Monnikendam. Het huldeblijk aan liet Dagelijksch Bestuur van den A. N. W. B. zal worden aangeboden op den dag der Bondsfeesten te Haarlem. Het ingezamelde bedrag zal worden aan gewend ter gedeeltelijke bestrijding van de kosten eener prachtuitgave »Ons eigen land'J, beoogende bevordering van toerisme en vreem delingenverkeer. Het bestuur van den Ned. Wielerbond zal waarschijnlijk, behalve eenige amateurs over den korten afstand, ook nog een amateur over langen afstand voor de Olympische spelen afvaardigen. Op de van 30 Mei—8 Juni a.s. in den Dierentuin te 's-Iiage te houden sportten- toonstelling zal, mede door bernid leling van de vereeniging voor de Luchtvaart, het beste bijeengebracht worden, wat in binnen- en buitenland tol nog toe op aürormntiscb ge bied te vinden is, 0. a. do vliegmachine «Flaneur" en een groote «ballon Captif." Dom liet bestuur der Koninklijke Veree niging van Nedorlaiukehe Scherpschutters is besloten 0111 in 1908 geen nationalen wed strijd te Loosduinen te houden. Door dit be sluit zal tie door de sch er pscb utters veree niging «Rotterdam'" dit jaar georganiseerde wedstrijd, ter herdenking van het 25-jarig bestaan, de eenige groote schietwedstrijd zijn in bet westen des lands. Doze wedstrijd zal gehouden worden van 2731 Mei 011 van 3--8 Juni. Hel gebruik «Ier ï'Jnk ïDIllen. Dank zij de Pink Pillen heeft mevrouw Berwald, die 56 jaren oud is, bare verloren krachten weergevonden. Die dame had ge leden aan bloedarmoede en zenmvuitpulting. Daaiuit waren bij baar een groot verval en een vertraging der luncties ontstaan. Haar eetlust was verminderd, haar bloed slap ge worden, en dat was waar te nemen aan haar bleekheid en dat zij. voordurend koude handen en voeten had. Zij gevoelde dat hare krachten dagelijks minder werden. Des mor gens, bij liet ontwaken, gevoelde zij zich vei moeid en alsof zij spit in den rug I ad. Toch sliep zij, maar haar slaap was onrustig Zij had reeds heel wat geneesmiddelen go- nornen zonder beterschap te ondervinden en begon ongerust te worden. Hoewel zij te leur gesteld was door verschillende geneesmidde len, beeft zij de Pink Pillen willen nemen, omdat meerdere personen er haar met lof over gesproken hadden. De Pink Pillen heb ben haar volkomen hersteld, door baar lichaamskracht, zenuw weerstand, eetlust en een verkwikkenden slaap weer te geven. Dat resultaat heeft zij in zeer weinig tijd ver kregen, zoo krachtig is de bioedherstellende en zenuwersterkende uitwerking der Pink Pillen. Mevrouw Berwald woont te Zierikz.ee, 295, Hoofd poortstraat. Het is gelukkig dat men een geneesmiddel van de waarde dor Pink Pillen bij do hand heeft,. Hoevele pijnen stillen zij, hoovele ernstige ziekten voorko men zij, hoevele jaren van geluk verzekeren zij aan hen die zelfs de hoop verloren hadden. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwuitputting, schoele hoofdpijn, zenuw pijnen, heupjicht, rheumatiek, TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 19 Mei. In behandeling kwamen de web-ontworpen tol goedkeuring van een contract mei du .-tiKimvmirtmaaLcliapjiij „Nederland" CO „Rotterdamsc-he Lloyd" tot vervoer vim de po-t turwhen Nederland en Nederlandsch- I iidië. De lieer VAN VUUR EX verklaarde, zich vóór hel ontwerp, dat hij aanvankelijk be schouwde ui.- een verkapte subridie, van welke meeniug hij echter bij luider onderzoek is teruggekomen, zijnde hij thans overtuigd dat \rij eenvoudig vergoeding voor (lien.-lpraestatie toekennen. Den prijs dien wij hiervoor betalen, nehtm spreker ook niet te hoog. De lieer HUISRECHT behield toch zijn stem voor in afwachting van de, nadere Ru- gecrmgsiiilichtingen omtrent liet bedrag der compensatie en de bereidverklaring om in de toekomst de verhouding tusschen den Slaat en de Maatschappijen in één contract te regelen. De beer VAN KOL bestreed het ontwerp dat volgens hem wel degelijk een verkapt subsidie is ten nndeele der gemeenschap. De beer BOGAERDT oordeelde dat bet contract geen subsidie is in den zin van cadeau en niettemin protectionistisch werkt Uitvoerig ging spr. na de poli .ieke en economische belangen van bet postvervoer onder eigen vlag. De heer BOS oordeelde dat het contract een paar ton te duur voor den Staat is en meende dat de Regeering bij bet sluiten van het contract niet krachtig genoeg is opge treden. Do heer VAN CITTERS verdedigde het ontwerp in het belang ook van het behoud eener officieele verbinding lussehen Neder land en Indië. De aanvaring aan den Hoek. De berging en liet vlotbrengen' van het ss. «Avoca" der ïNew-York Transatlantic Company" is opgedragen aan L. Smit Co.'s sleep- en bergingsdienst die met haar materieel ter plaatse is. De bergingsvaar tuigen en stoompompen Zeeland, Kijkduin en Hercules liggen langszijde en zijn aan het pompen. De duiker Maarten Sperling is er reeds in geslaagd een gat van pl.m. 1 M. in het voorschip van de «Avoca" te dichten. Hedenochtend zijn een aantal sleepbooten er in geslaagd het achterschip naar den Zuid- wal te sleepen, waardoor het schip niet meer met het tij omzwaait en onveranderd rustig blijft zitten. Hedenmiddag werd begonnen inet het lossen der lading. Wanneer het schip vlot gebracht is wordt - hel opgesleept naar een der droogdokken te Rotterdam. Barbiersactie. Men meldt ons uit Den Ilarw Tot steun van de actie voor verhoorine van de tarieven in het barbiersbedrijf trmMn gisteravond in de IPogduitsehe Schouw burgzaal, de hoeren J. Cornax van Amsterdam en II, Schlosser van Ilellevoetsluis, beide hoofdbestuurders van den Nederlandsehen Bai'bievs- en Kappersbond als sprekers 011 voor een talrijk publiek van vakgenooten Bride sprekers drongen krachtig op or«a nisatie voor patroons en bedienden aan® verdedigden breedvoerig, in verband met de toenemende ei-chen van het bedrijf en de wenschelijklieil van lotsverbetering voor de f bedienden, de noodzakelijkheid en billijkheid i van een verhoogd uniform tarief. Na eenig debat werd een motie aange- nomen, waarin een verhoogd uniform tarief1 een eisch van recht en noodzakelijkheid wordt n genoemd, en waarin aan een commissie wordt opgedragen maatregelen te nemen i waardoor zoo spoedig mogelijk tot invoering van dit tarief wordt overgegaan. B - De inbraak te s-IIage Een be'muniiig van 500 is uitgeloofd voor 1 dengene die aanwijzingen doet, welke leiden tot opsporing en inbeslagneming van de hor loges, in den nicht van Zaterdag op Zondag ten nadeele van den lieer II. Overstrijd te 's-IIage ontvreemd. Bij gedeeltelijke opspo ring, of als de horloges moeten worden teru»- gekocht, wordt een evenredige belooning uit- gekeerd. Massa-ontslag. Aan de Nederl. meubel- en houtwaren- fabriek, voorbeen Ilerm. de Vries 'Co. te Zaandam, ontvingen Maandag 53 werklieden, waaronder '16 gehuwden, de teleurstellende mededeeling, dat zij over '14 dagen zich ont slagen konden rekenen. Dit ontslag betreft dezelfde fabriek, waarvan onlangs de directeur werd ontslagen. Verdwenen. Do ruim 20-jurigo wisxlloopcr en courimt- Mmdbreiigor B., van do drukkersfirma Koeh Knuttel, te Gouda, is j.l. Zaterdag plotse ling verdwenen, niet medeneming van een be drag \an pl.m. 1 Of), dat hij dien dag had grind, en een fiets. Hoewel de politie dadelijk alius in het werk stelde lui opsporing van don voort vluchtige, is hut lurar nog niet mogen geluk ken hem in tc rekenen. F'mancieele knoeierig De justitie uit Maastricht arriveerde Don derdagmiddag te St.-Geerlruid, aldus meldt de »Limb. Koer.", per rijtuig, hield vóór het gemeentehuis stil, stapte uit en ging het raadhuis, waar zich de burgemeester- secretaris der gemeente reeds bevond, binnen. Dit gerechtelijk onderzoek, moet, naar be weerd wordt, in verband staan met een vermoeden, dat er door wien dan ook valschheid ,in geschrifte zoude gepleegd zijn en gelden niet verantwoord by gelegenheid eener jachtverpachting. Druk wordt de omstandigheid besproken, dat reeds vroeger herhaaldelijk bij het pro vinciaal bestuur ingebrachte klachten over onregelmatigheden van gemeentelijk beheer geen effect hadden, terwijl toch de justitie reden tot ingrijpen vond. lloijaat. Toen zich Zaterdagmiddag eerie dame van het te Amsterdam aangekomen stoomschip «Prir.cess Alice" van de Norddeutsche Lloyd aan wal begaf had zij liet ongeluk, haar handtasehjo bevattende 18000 mark in het water te laten vallen. Na herhaalde malen gedoken te hebben mocht het een jeugdige bootwerker gelukken het handtaschje boven tc brengen Als beiooning ontving hij .een vijfniai'ksluk. Een beste jachtopziener. Een jachtopziener te Axel, is wegens over treding der jachtwet, bij herhaling gepleegd, de vorige week door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. Brand. Gisteravond ongeveer 11 uur ontstond een uitslaande brand in een perceel Hoogte ka- dijk te Amsterdam. Bij den bewoner van de ie etage, den heer G. Bonte, was door het omvallen van een petroleumlampje brand ontslaan in de slaap kamer, Deze kamer en de aangrenzende keu ken brandden geheel uit, terwijl ook een oogenblik de tweede étage bedreigd werd. De brandweer was het vuur weldra mtester. De heer Bonte bekwam bij het pogen tot blusschen brandwonden aan zijn rechterhand. Diefstal. Te Heerenveen is gevankelijk binnenge bracht de 18-jarige boerenknecht J. v. d, H.i uit ICatlijk in Friesland, die bij boer Siebenga f75.uit diens kabinet ontvreemd had,en voorts bij notaris Barends te Ileerenyeen, met een valsche onderteekende machtiging f150 had geïnd, waarvoor hij een fiets, een horloge, een ketting en andere voorwerpen gekocht had Alles werd in beslaggenomen- De jonge man beeft volledig bekend. Oud graf. Bij het herstellen van het damesgesGnlte in de Martinikerk te Groningen vonden de timmerlieden een steen met liet opschnit S P. De Heer Gert ard Swartte Borge- meester in Groningen In den Heere Gerust Den 24 Marlt '1665. Onder toezicht werd deze steen verwijd61" en kwam een kist voor den dag meieea geheel geraamte.

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2