I STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. I Ingezonden Mededeelingen. Gevonden door een inwoner van Ylaardingen. Kerk en School. r tueele benoeming to zuilen aanvaarden, tor- wijl ldj dan aid Kamerlid eu natuurlijk ook alb schoolopziener zou bedanken. Begrafenis Louis Smulders. Ouder buitengewone «roote belangstelling word gistermiddag tc Utrecht het stoffelijk oveiachot van den heer Louis Smulders, lid der bekende fiuna L. Smulders Co., op hot R. K. kerkhof aan don schoot dor narde toevertrouwd. Onder lien, die don lijkstoet volgden, bevond zich o. n. do hoor Corn, van Straaten. lid van den Uirecht*clien gemeen teraad. Aan de groeve weid -op verlangen der fa milie niet gesproken. Bonlaral vuor bntteiilamlsehe kwitanties. 13e directeur-generaal der posterijen en telegi alle vestigt de aandacht van de belang hebbenden op hot nieuwe, sedert 1 October '1907 algemeen ingevoerde formulier' voor het borderel tot inschrijving urn ter invor dering in het buitenland bestemde kwitan- tiën, enz. Gebruik van vuur dien datum daarvoor gebezigde formulieren zal leiden tot terug zending van de in te vorderen waarden door de postadministratie vair bet land van be stemming, waarvan vertraging in de afdoening fret gevolg zal zijn. Bij alle kantoren der posterijen zijn niéuw- modél borderellen verkrijgbaar. (Stct.) Onderlinge overeenkomst. De kiesvereeniging Zaandam, afd. der Lib. Unie, heelt besloten met de kerkelijke par tijen overleg te plegen omtrent de vervul ling der vacature in den gemeenteraad, wat district III betreft, mits die partijen dan ook in district II den door de liberalen te stellen candidaat zullen steunen. XXXe Ned. Taal- ou letterk. emigres. l>oor de boeien prof. inr. J. E. Ilcmv-, voorzitter en prol. dr. L, Knappert, le—.eciv- taris van het hoofdbestuur, van de Itege- liugsc.miniib-.ie voor lief XNXo tVederlandseh taal- en letlerktiiulitr Congres te Leiden, dat van '20 tot 28 Augustus aldiiui /al vvouleu gt houden is, namens dat hoohlbesiuur, een citeulaire verspreid om tol tiH'i'vdiug als lid van het congres op te wekken. Het eungresboslmir heelt zich beijverd 'tan liet congres boteokonis te gevin door de be- langtijkheid der onderwerpen en reeds is de behandeling van menig aovwrhtig punt toeue- zegd, gelijk nok op de algemeene w-rgadeiin- gen bekende voorstanders van het bongo doel van het emigres zich zullen laten hnoreit. Al wie voorts eenig oudmverp moeht willen in leiden zal daartoe gelegenheid vinden voor zoover de tijd Iie-chikbaar is, V«n- liet ver vullen van zulk een spiveklienrL wordt men verzocht /ich te willen aanmelden, met op gave vim liet onderwerp, vóór den lea Juni, hij den secretaris, voornoemd. Yorliooging van het Zedelijk Bewustzijn. l)e Xederkuidsehe Vrouwenbond tot ver- lioogiug van het Zedelijk Bewust/ijn, hield gisteren zijn 2 lste jaarveigtidering te Dor drecht. To 1 1 nut weid de eerste bijeenkomst geopend, welke alleen voor leden van den bond toegankelijk was. Rij ontstentenis van de preddeiite. mevr. Dcmaite, Kleivk, geb. Van Hogendorp die om gezondheidsredenen in het buitenland vei toeft, werd tie vergade ring geopend met gebed en het lezen van een hoofdstuk uit den Bijbel door mevr. Douaire. Beelaerts van Blokland. Een paar telegrammen van sympathie wer den ontvangen en een telegram nan If. it. de Koningin verzonden. De Verslagen en de rekening en verant woording werden goedgekeurd. De middagvergadering werd te even half- twee geopend. Yan de gelegenheid voor vrou wen, die geen lid van de vereeniging zijn, om deze bijeenkomst bij te wonen, was nog al druk gebruikt, gemaakt. liet eerst vvn» aan de orde het verslag van het iVetteneomitó. Freule A. van TTogemlorp, die dit verslag uitbracht, vertelde dat ze kort kou zijn, om dat dit jaar geen wetten of maattegelen ten opzichte, van deti arbeid van v touwen z.ijn ingevoerd, welke ingrijpen van het eomiló noodzakelijk maakte. Meer viel mede ie doe len van de handelingen van hei nationaal comité rut bestrijding van dm handel in vrouwen. Freule Vim llogendm'p vertegen woordigt ook den Bond in dit comité. Het mid deipunt van het comité is liet infoinmtie- buremi te Amsterdam, waar in het afgeloo- pen jaar 400 gevallen behandeld zijn. Ken geheime telogrnnfcoile maakt het mogelijk met alle landen, aangesloten bij het interna tionaal comité, zich telcgraphiseh in verbin ding te stellen. De opening van het Rijksbureau wordt ni't veilangen tegemoet gezien. Dat bureau /-al wat te doen krijgen, meende freule v. TT. Om toezicht te houden op de treinen zijn vier gvenscomniissurissen aangesteld, een te Ven- lo, een te Zevr-rumr, een te Enschedé en een te Nieuivoschaiis. .Ken der afgevaardigden vroeg of de Bond wel onderscheid maakte tussehen liet Xieuw- Mnlthusianisme en de misbruiken, waarte gen die Bond zelf opkomt. Manr de voorzit ster antwoordde, dat de Vrouwenbond beslist het Niouw-Maltliiisi.mi-ine veroordeelt, om dat de Boud staat op hel standpunt van het Christelijk geloof. Ken voorstel van mevr. "Woltetvon (Den Ifnag) om liet orgaan in de wachtkamers der stations mor te leggen, werd aangeno men. hoewel het hoofdbestuur er tegen was. Kr zal cellier uotrntnni- over van gedachten gevvis-eld worden in liet orgaan en dun kan zoo noodig het onderworp nogmaals op een volgende vergadering behandeld worden. JJfoj, C. de Hfnijn Kops deed «vuige mede deel ingen over tien arbeid in Oo»l- en AVe.-4- lndie. Vooral in liet laatste moet goed wor den aangepakt, want daar is de toestand treurig het huwelijk is daar in miscrediot. X"a verschillende mededeel ingen over dun ui beid der afdeelingeu werd de middugbij- eenkomst gesloten. In de openbaie avondvergadering traden al- sprektrs op inr. dr. Schokking, die den welkomstgroet uitsprak, jonkvr. W. van liogendoip met liet onderwerp): De Bonden zijn werkzaamheden dr. Lannm rits van Bno- u-n mot: Zedelijke geviuvn eti geestelijke wapens; mevr. Panjtii met: Hel s-tatimiaWerk en eindelijk mevrouw Mom over plaatselijke toestanden Ambachtsoudenrljs De Bond van Smeden-Patroons in Neder land heeft een adres aan de regeering ver zonden, waarin hij verzoekt in aanmerking le komen voor een staatssubsidie. De adres sant motiveert zijn verzoek o. m. hiermede, dat het grof-, hoef-, huis-, kachel-, kunst en landbouvvsmidsbedrijf door de beslaande ambachtsscholen niet voldoende is gebaat. Dat de vorming tot smidsgezel, met uitzon dering van in de provincie Drenthe en in enkele inrichtingen in andere streken van Nederland, zoo goed als stelselloos is en dat de bond hierin voramlei ing vvenscht te bren gen, door zijn leden, die hiervoor in aanmer king wensolien en kunnen komen, contrac tueel te verplichten, tot liet verstrekken van deugdelijk vverkplaats-vakonderricht en zorg te dragen, dat de leerlingen het hcrhalings-, vooral teekenorolervvijs tiouvv bij wonen. Met het plaatsen van leerlingen is de bond reeds begonnen liet plan bestaat per 1 Januari 1909 een vijftig leerlingen te plaatsen en hiermede voort te gaan, ten einde in het gebrek aan voldoende geoefende 'werkkrach ten, voornamelijk op het platte land, te voor zien. Tehuis voor alleenstaande Blinden. liet bestuur der stichting »Teliuis voor alleenstaande Blinden,11 heeft een bouwterrein, groot 5 II.A. aangekocht, gelegen in de ge meente Oosterbeek eu '150 M. van het station Woldieze Het hoopt spoedig door de wel dadigheid der lanelgenooten niet den bouw van het Tehuis te kunnen beginnen, Financieel nieuws. De bijzondere berichtgever van liet »libld." verneemt en andere bladen bevestigen het dat liet visscherijbedi'jjf-Flanleydt ('23 stoomtrawlers) voor i' 700,000 overgenomen is door een Fransche combinatie, waarin financieel is betrokken de Ijsfabriek I.hnui- den, voor welke de voortzetting van dit be drijf vrijwel een levensquaestie vormde. Men zal blijven varen uit Unniiden, YLAARDINGEN, 19 Mei. De Kamer van koophandel en fabrieken alhier hield heden avond een Vergadering waarbij tegenwoordig waren li leden; afwezig de heeren F. Kikkert, A, If, C. M. J IJzennans en A. K. Poortman. De Voorzitter, de heer J. v.Dusseldorp A, Zn, opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn: 'le. een adres door de vereeniging voor Ftoomvnart Belangen verzonden aan den minister van justitie inzake wijziging van liet Wetboek van Koophandel betreffende de binnenscheep! aart. '2o. \an den minister van waterstaat be noeming cutter commissie van advies over spoorwegdienstregelingen. AVorden voor kennisgeving aangenomen. 3o. een verzoek van het Bureau voor ïïamlelsinlreblïngen om opgave voor de be drijven, waarin de koude industrie toepas sing vindt. Besloten wordt de geviaagde inlichtingen te verstrekken. Ten slotte deelt de voorzitter mede a, dat de rijksverzekeringsbank liooger be roep heeft aangetoekend tegen de beslissing tan den raad van beroep te Rotterdam in •zake de verlaagde premie dei zakkendragers te Schiedam b, dat verschillende verslagen z.ijn inge komen c, dat een herziening van het zeerecht door hel optreden van den nieuwen minister van justitie de eerste jaren achterwege zal blijven, waaiom hij in overweging geeft voor- loopig geen stappen te doen tot verkrijging eener betere regeling van het recht van pre ferentie op de opbrengst van vïselischepen. Hiermede kan men zielt algemeen veree nigen. De voorzitter sluit de vergadering, welke overgaat in besloten zitting. Gemeenteraad. Openbare veigadering van den gemeente raad op Dingdag 20 Mei a.s. de-* namiddags len 2 ure. Verdaging vaststelling notulen van 2s April en 12 Mei j.l. Medcdoelingeii. Ingekomen «-tukken. Agenda 1. Benoeming van twee stmburomix voor de U'ikkv.ing mui een lid van den gemeente- inud in di-trict IL 2. Voor-tel vaststelling van het kohier no. inhonit.nuibeIu.stlog dien-! 19D7/8. J, Voorstel \oti li. en W. lot goedkeuring «Ier rekeningen o\er 190" van: a. «Ie ie/ondheiilsroiiimL.-sio b. liet voormalig- Oude Manhuis; e. de (jtisftdniek d. de Drinkwaterleiding; e. tie vereen. Volkshuisvesting, 4. Ontwcrp-beri'iit model 0 rot wijziging der Ik mooting 1908. 5, Voor-Iel vin If. en AV. tot iminlmnr- v ei klaring wm po-len op de inkomstenbelas ting, dien-t 1906'T. (1. Voorstel van B. en AV. omtrent de ver- oidening tot heffing van bruggeld. 7. Voon-tcl van B. eu AV. tot onbewoon- b.uirvcilriariiig van de woning Hcctvn- sümil 3.9b. 8. Adres van don Directeur der gem. ar beidsbeurs om verhooging van zijn jaarwedde; met praea-dvies van B. en AV. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging wm de verkoopvoorwaarden van het raadsbe sluit van 24 Dec. 1907 tot verkoop van gioml tuin de fa, AV. Hasekamp Co. 10. Verzoek van de directie der Depart, bewaarscholen om inplaats win lokalen in -cliool 13. lokalen in school K te mogen ge bruiken loor den cursus voor de opleiding au bowaarsdtoolhoiuleresscn. 11Voorstel van B. en AV. om aan den Rchieri. Bestunidorsboud op 5 Juli a.s. in grinnik af te staan liet plein achter den Bt. Joris Doric met de drilsrfmur voor een te honden meeting. 12. Motie van het raadslid 'den heer P. de Bruin inzake bot weigeren van verlof op 1 Mei aan de werklieden hij de flenirente- Eeiniging. 18. Idem inzake de motie van den gemeen teraad lau Zaandam over don aftrek van een sum voor noodzakelijk levensonderhoud Lij de verordening op de inkomstenbelasting. Ku lerdcre voorstellen en iiiedodedingpn. Zilveren jubilee. TTedon herdacht 'de meesterknecht ter (hukkeiij van de lirmn Gobrs. v. Noortwijk den dag waarop hij vóór '2ö jaar bij deze Firma in dienst trad. Do drukkerij wils voor de/e gelegenheid keurig vernield door bet aanbrengen van gioen en bloemen en vlaggen, die de eere plaats tooiden waar de jubilaris Ie 12 uur, omgeven door zijn familie, de familie van den paboon en het geheele personeel, moest plaats nemen. In een hartelijke toespraak, getuigende van gioote waai'deei'iug voor de wijze waarop 'Je jubilaris gedurende die 25 jaren waarvan de laatste 15 jaren als meesterknecht -- zijn tank had vervuld, wenst hie de heer J. van Xoortwijk den jubilaris geluk, den unnscli uit- spiekende dal hij nog vele jaren de kracht mi de lu-t luncht hebben om op dezelfde wij/c als tot nog toe. zijn dikwijls moeilijke taak te vervullen en bood hij hem een ge schenk in portefeuille aan. De jubilaris dankte zoowel voor de wnar- deoremle wooiden van zijn patroon als voor het geschenk, dut daarbij gevoegd was. A^ervolgens werd tic jubilaris toegesproken namens de directie en namens de redactie mui de Nieuwe Schiedanisdie Courant", flir, op deze drukkerij gedrukt wordt, waarbij hulde werd gebracht aan den meesterknecht, dir zich steeds had ingespannen om de redac tie en administratie zooveel mogelijk tege moet te komen. Van beiden ontving de jubilaris mede een geschenk. Vervolgens word den jubilaris immens het pemonool der zetterij en drukkerij een ge schenk aangeboden. Van verschillende zijden mocht, AViison nog de bewijzen van sympathie en belangstelling bij zijn feest ondervinden. Hedenavond veroenigt hij het personeel te zijnen huize om den dag feestelijk te be sluiten. De examen-commissie van het Rotterdam- sche ziekenhuis van den Nederl Bond voor Ziekenverpleging, heeft in hare zittingen van "18 en 19 Mei jl. o in, het diploma voor algemeene ziekenverpleging uitgereikt aan de dames M. Wieringa en H. L. G. Keijzer, beiden opgeleid in het ziekenhuis alhier. Door II. M. de Koningin-Moeder is een schilderij aangekocht «een Heide te Laren", van mejuffrouw J. C. van Deventer te 's-Gra- venhage. Deze dame is een oud-stadgenoote, dochter van wijlen den heer A. M. F, van Deventer, de stichter van de glasindustrie hier ter stede. Scliermivedstrljil. Voor den op 23 en 24 Mei te houden scherm- wedstrijd uitgeschreven door de schermver- eenigiiig St. Michael, onderafdeeling van den N. R.-K. \7olksbond, zijn nog beschikbaar gesteld een zilveren medaille door de zangvereeni- ging St Caecelia een zilveren medaille door J. van Noort, voorzitter van St. Michael een zilveren medaille door C. van Pelt, voorzitter van de Feestcommissie. een zilveren medaille door D. v. d. Knaap, lid van St. Michaël een verguld bronzen medaille door de leden van St. Michaël Naar ivij vernemen ivordt de toestand van den 13-jarigen Roeters die uit de eerste ver dieping van een pakhuis aan de Lange Haven op stiaat viel, wat gunstiger. Met den werkman v. Dijke, over wiens beide beencn een met zand gevulde kipkar reed, schijnt het nog niet bijzonder gun stig gesteld te zijn. AVel heeft nog geen amputatie plaats gehad, maar of dit niet toch nog noodig zal blijken schijnt nog niet vast te staan. Circus Carré. Gisteravond heeft de eerste voorstelling iiier ter stede plaats gehad van Circus Carré en degenen, die waren opgegaan om deze voorstelling bij te wonen, zullen daarvan geen berouw hebben gch„d. 'ntegendeel. Dat bleek svel uit het bijna voortdurend applaus en het herhaaldelijk luid gelach tijdens en na de verschillende nummers. Daar waren er dan ook vele bij, die zeer mooi of amusant waren. Wij noemen slechts de kunstrijderes Fer nandez, het dogeartrijden van den heer Ig- ler en de vrijheidsdressuur door den heer Albert Carré. Deze legde prachtige proeven af met den Arabisclien hengst Arabi en met de 0 hengsten die zich telkens in verschil lende richtingen bewogen tussehen de stelten waarop pierrots zich in den circus hadden begeven. Aardig ivas ook de slangenrit waar bij 17 bonden voortdurend heen en weer gin gen tussehen de spaken der wielen van een wagen, op de assen waarvan 4 hondjes zich bevomien, terwijl andere om de pooten dei- beide daarvoor gespannen paarden zich be wogen. Een effectvol nummer ivas de AVitte Dame, waarbij mej Kittellen Carré op een onge- vlektwit, prachtig paard bewijzen van rijkunst en dressuur gaf en daarna met haar paard op een draaischijf plaats genomen hebbende, in afwisselend gekleurd licht en het bewegen van ivitte vleugels héérlijke lichteffecten wist te doen aanschouwen, waarhij het paard onbe wegelijk als uit marmer gehouwen stond. De G Kaufman»1», een zestal lieftallige jonge dames, toonden zich ware rijwiel-kun stenaressen. Zij bewegen zich op de rijdende fietsen als stonden deze stevig vastgezet, of reden alleen of gezamenlijk op hare rijwielen met het voorwiel van den grond, gingen daarbij zelfs vóór den stuurstang zitten, zoo dat het rijwiel recht overeind stondéen nam haar rijwiel al rijdende uit elkaar en bleef' eindelijk op het enkele achterwiel voortrijden ten slotte bleek dat voor deze 6 dames een enkel rijwiel voldoende was om gezamenlijk een toertje te maken. De jongleei'ende ruiter Victor had mede veel succes evenals de 5 acrobaten die mooie toeren uitvoerden. Een aardig schouwspel leverde ook het lucht polo-spel, hoewel dit beter tot zijn recht zou komen als de ruimte waarin liet gespeeld wordt, grooter ware. Maar interessant was het tweede spel «de strijd om het paard, waarbij een aantal ruiters (één meer dan het aantal aanwezige paarden) moesten trachten zich van een paard meester te maken. Dit eindigde telkens in een strijd tussehen twee die het oog geslagen hadden op het zelfde paard en nu door list, behendigheid en vlug beid trachten elkaar het opspringen te belet ten en zelf in het zadel le komen. Het programma werd besloten met een vvoesten rit van een Tscherkessen-ruiter die voortdurend naast en met zijn paard over hooge hindernissen sprong. Deze verschillende nummers werden op aardige wijze afgewisseld door het optreden van rnuzikaal-fantasten en clowns, waar onder de kleine Jacob die nog geen meter lengte beeft, Een bezoek aan Circus Carré kunnen wij dus gerust aanbevelen. Holl, Algern, Verzekeringsbank, De gister gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van do Jlollandschc Algemeene Verzekeringsbank te Schiedam heeft de ba lans eu de winst- en verliesrekening goed gekeurd. Aan het verslag wordt liet volgende ontleend: Xa aftrek der royementen bedroeg de vooruitgang van liet verzekerd kapitaal in de afdeeling Levensverzekering ƒ481,Gü5 afdeding O ngd u kkonverzekering- 2,552,277 en in de afdeeling \Arcttolijke aansprakelijk Iieitl verzekeringen 118 contracten, zoadat van kracht was in de afdeeling Levensver zekering fl, 670,895, kapitaal jaarpremie 58,298. Ongel. Verz. .11,550,979, kapi taal jaarpn'inie 23,122; wettelijke aanspi'. 128 contracten met een jaarpremie 15G5. De uitkeeriugen bedroegen in de afd. Le venswr/ekeriug 329G, tegenover een ver wachte uitkeoring van 17,829, en in de al'd. Ongelukken 7188. Van dit laatste be drog werd 1 539 van reassuradeuren terug ontvangen. De es-erve nam in de afd. Le \ens\er/keriug toe met 17,1 S3, in de afd. Ongelukken met 1(301. De totale reserves lied ragen ƒ47,274. Van de netto-winst ml 8445 wordt afgeschreven op oprichtings kosten ƒ4000; en op materiaal 1413; aan de extra-reserve ongelukkenverzekering wordt 1000 toegevoegd, terwijl als dividend -1 (vorig jaar 3 wordt uitgekeerd. De heer A. C. A. Nolet werd als com mis-saris herkozen. lu de (lanriia gehouden vergadering van verzekerden werd uit de verzekerden tot com missaris herbenoemd de lieer D. Ris Ezn industrieel to Schiedam. Hedenmorgen vroeg is een persoon door de politie op heeterdaad betrapt bij een diefstal van een takje met een bloem uit een plantsoen aan het Emmaplein. Op de Ciroote Markt liep gistermiddag een hond, waarvan vermoed iverd dat die aan hondsdolheid leed. De politie heeft daarom het dier maar afgemaakt. I'A/faire des poisons. De «Resb11 meldt, dat de burgemeester van 's-llage, Sweerts, het stuk gelezen heeft en tot de overtuiging kwam, dat sommige tooneelen in hooge rnate onbetamelijk zijn te noemen: lo. als op zich zelf obsceen,'2o, als in verband daarmede en op zich zelf diep beleedigend voor hetgeen ieder Katholiek dierbaar is boven alles. Die scènes worden door het blad geschetst als «verhalend en als achter de schermen geschiedend voorstelling gevend van een gruwelijke onteering van het II. Misoffer, satan ter eer, om in een svellustig opzet te slagen'1. De burgemeester heeft de directie van den schouwburg bij zich ontboden en haar met aandrang verzocht die beleedigende tooneelen te schrappen. Niet weinig moeite heeft het den burgemeester gekost, de schouwburg directie van de noodwendigheid der schrap ping te overtuigen. Maar hij is hierin toch ten slotte geslaagd. N j Voor 'lo Rotterdanische rechtbank werden - is leren de navolgende zaken behandeld: In don avond van 7 Maait waren J. v IS jaar, los workman, J, M„ 17 jaar' icliipporskiipcht, beiden wonende te Sehie- lam, on J. O., 17 jaar, schippersknecht voiiendc aan boord, gaan varen in een roei- boot. Toen zij aan liet fabrieksterrein van de firma F. A. Smulders aan de Oosterhaven lagen, was de nachtwaker bij hen gekomen die in de boot een zak met stukjes ijzer vond' Beklaagd van diefstal van dat ijzer vun gei noomd terrein stonden zij terecht. Zij beweer- den echter bet grootste gedeelte gevischt te hebben, slechts een paar moertjes hadden zij genomen, die in de glooiing tussehen het bazalUteen zaten. Do nachtwaker verklaarde echter de jongens op hot terrein gezien tc hebben. Zij spraken dit peil,inent tegen en l' gaten op, niet geweten ie Hebben, dat zij er kwaad aan deden, do stukjes ijzer op te vis sollen. De ouders van de beide minderjarigen »a- ven o]> geen reden tot klagen over hun kin- r deren te hebben, zij hebben behoorlijk de 7 school bezocht en waren steeds op tijd afin boord. Het O. M. lichtte de aanklacht bewezen on vorderde ieders veroordeeling tot 4 boete te vervangen voor den eersten hunner door 8 dagen hechtenis, voor ieder der minder jarigen door 10 dagen tuchtschool. Voor hen voerde hel woord rnr. A. ITijmnn, 'die meen de, dat het opzet in deze ontbrak, en op vrij. spraak aandrong, Mocht de rechtbank een ander gevoelen toegedaan zijn, zoo kon plei ter zich met het genomen requisitoir wel ver- eenigeii. Ulispraak in deze zaak over 14 dagen. Toen op 13 Maart de 20-jarige J. IC,( los workman le Schiedam, door de agenten' van politie J. van don Berg en J. J. de Rui ter was aangegrepen ter verwijdering vim den openbare weg, waar hij zich bevond in staat van kenlijken dronkenschap, had hij zich daartegen met geweld verzet, door zich op den grond te laten vallen, te rukken, trek ken, schoppen en trappen. Daar hij reeds wegens een dergelijk feit veroordeeld was, werd thans G weken ge vangenisstraf geëischt. Niet aanwezig was F. S., 19 jaar, fabrieksarbeider te Schiedam. Hij bleek zich in den nacht van 22 op 23 Februari verzet ee hebben tegen de agenten van politie AV. Overbecke en II. Uri„ die een beschonken persoon hadden aangehouden, Kiseh een maand gevangenisstraf. A'eroordeeld werden o. m.P. 8., 12 jaar, zonder beroep en F. J. v. O., 14 jaar, glasblazer, beiden wonende te Vlaardingen, wegens diefstal rik van een pakje thee, ieder tot ƒ10 boete subs, een maand tuebtschool. A. H., 21 jaar, stoker, te \1nardingen, wegens wederspannigbeid, tot epn maand ge vangenisstraf. Er zijn veel mannen en vrouwen in Schiedam, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aam beien of prikkelenden huiduitslag en tever geefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor" zulke inwoners zal de volgende, open hartige verklaring van iemand uit hun buuit eon welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heer J. S. Korpershoek, wonende Emails Vlaai dinger-Ambacht B 19 te A'laardingen, meldt onsJaren lang heb ik last gehad van een soort huiduitslag. (Eczema) Hei- was een klein plekje ter grootte van een gulden achter mijn knie, dat voortdurend ontstoken was en mij onuitstaanbare jeuk bezorgde. Nooit bad ik hiervoor zelfs ver lichting kunnen krijgen, toen ik bij toeval hoorde van Foroteris Zalf. Onmiddellijk bij aanwending hiervan verdween de branderig* beid en toen ik een doosje zalf gebruikt had, was de aangetaste phuits radicaal ge nezen en kon ik absoluut niets meer van de vroegere jeuking bemerken. Ik vind deze zalf een onbetaalbaar middel. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek bekend te maken op elke wjjze die goed dunkt. Verzeker U dat gij de echte Burster's Zalf krijgt, dezelfde soort die de heer Kor pershoek gehad heeft. AAr13 "WAARSCHU WEN TEGEN NAMAAK. Zij is te Schiedam verkrijgbaar Hij de firma KAPPELHOF I10YINGH (voorheen Frans Visser), toe- 'zending geschiedt' franco na ontvangst van postwissel i\ fl.75 voor één of f 10.-*- voor zes doozen, Ned. Herv. jKekk. Beroepen te Cadza'nd ds. M. van Empd te Biggekerkete Vlissingen ds. A A. Arermeer te Oosterwjjk. J Geref. Kekken. j Beroepen te Wolphaartsdijk ds, A. Sriieele te Veerete 'Zaatnslag kerk (B) ds. J. II. Jonker te Wormerveer. Christ. GerefI Kerk. Bedankt voor liet beroep te Delft en Amsterdam door ds. P. de Groot te Noor deloos, IIooger Onderwijs. LeidenDoctoraal ex rechten de heei'A. 3. C. Rethaan Maearé (Den Haag).

Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2