jiMLAir STADSNIEUWS. gadering V. P. N. Kunst en Wetenschap. Rechtzak en. Kerk en School. I*** *M lading in Turksche havens niet kwijt konden moesten naar Triest leru'gkecren. De entre pots aldaar zitten vol goederen. [let Weensclie „Fremdcnblait" meldt, dat nieuwe instructies zijn ontvangen door den ambassadeur van Oortciiriik-liongurije to Konstantinopel, welke gunstiger voorwaar den bevatten ten opzichte der onderhande lingen met Turkije, welke daardoor spoedig een gunstiger Verloop zullen hebben. liet nanbod tlmite aan Turkije gedaan, be slaat daarin, dat aan dit rijk een som \nn (wee en een half miüioen Turk.->ehe ponden zal betaald werden voor vroegere st.aatec.lo- moinen in Bosnië. ])it geeft aan Turkije het voorrecht, dat het eed \uste wm cmt- vurigt, zonder dat. dit als een schadeloosstel ling wordt aangemerkt. Een verzet zou een geheel na uwe discussie noodzakelijk maken, en dit i- toch uitgefloten. Wat de grootte van Jcm som betreft, hei ia te hopen, dat hot Ttnkscho gouvernement een nanbod, dat voor zijn belangen zoo gunstig is, zal aan nemen en dat de onderhandelaren t,c Kon stantinopel hot doel zullen bereiken, dat beide partijen wensehen. 1de bladen te Weenon en Boedapest zijn van meening dat door dit grootmoedige voor stel Oostenrijk zijn laatste concessie deed wan, de Porto. Men verwacht dan ook van Tur kije een breedere toenadering. Immers reeds tevoren waren de meeste orga nisaties in het district van meerling, nadut door enkele de wenschelijkheid was betoogd, dat voor de bezetting van de opengevallen plants in de Provinciale Staten een inge zetene van Sliedrecht moest worden aange wezen. Zuid Afrika. Du st.uilsbegrooting van Transvaal geeft een overschot van meer dan nullioen gul den aan. Yeroöitig'do Staten. Naar ,c. nieiding van de ontstemming, veroorzaakt, door de mededeeling in de jaar- lijksche Boodschap van don president be treffende een geheimen dienst, ten doel lubbende, het. gedrag van de Congresleden te controlceren, hoeft, senator Depuw mede gedeeld, dat liet Congres van nu af aan onderzoek zal doen instellen naar de ge schiktheid van de personen, door president Roosevelt benoemd in openbare betrekkingen. Deze handelwijze wordt beschouwd ula een krachtdadig wapen tegen Roosevelt te zijn. Hofberichten. Ten Ilove zal Dinsdag 2ö dezer het jaar- ljjksehe gastmaal worden aangeboden aan de hoofden van buitenlandsche zendingen of hunne zaakgelastigden te 's-Gravenhage. II. M. de Koningin heeft den viee-admirnal jhr. Itöell, een der gevolmachtigden bij de intern, conferentie betreffende zeerecht, vóór zijn vertrek naar Londen ten gehooro ont vangen. Yan het Hof. De Koningin-Moeder zal de, vroeger op 5 dezer en thans op t Februari u.s. ver schoven, liefdadigheidsvoorstelling ten bate van lift Koningin Hnmui-fonds met Haar tegenwoordigheid creëren. Corps diplomatique. De Spaanseiu' gezant bij ons Hof gaf Za terdagavond in hotel des, hides een diner, waaraan aanzaten tie tegenwoordige en do vorige Minister van Riiiteulnndsi-ho Zaken en de hoofden der te 's-Gravenhage geves tigde buiteiihmdsche gezantschappen. Consnlalro dienst. Hij Kon. 1h«1. van 5 dezer is de hoer S. Somcya erkend en toegelaten als consul van Japan te Batavia, Bij Kon. besl. is de heer J. J. Keker Sr., benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Colo;., xeor do stad van dien naam. Aan den hoer Keker kan in het. Neder- hmdsch geschreven worden, Audiënties. De minister van Oorlog zal Donderdag 11 Januari a.s, geen audiëntie verleeuen. Minister Hereta. f De uitviuirtdiensten voor do zielerust van wijlen minister Bevers, zullen a.s. Donder dag voormiddag in de St. Anthmiieherk (Prinsessegnu-ht) plaats hebben. De commissaris van Friesland. Zoowel )>Land en Volk" als de sAvond post" brengen weer het bericht, dat de staatsraad mr. B. Ph. baron Van Harinxma thoe Slooten. Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, dit jaar als zoodanig ontslag zal vragen. Weer krui stiet Viul," uit de beste bron dit bericht pertinent tegenspreken. Tweedo Kumor-verkiezing. Door '19 van de 21 vrijzinnige kiesver- eenigingen in het kiesdistrict Zuidhorn zijn uitgebracht op den heer De Meester 194, op den heer Feeristra 95, op den heer Frans Netscher 70, op den heer De Vries 7, op den heer prof. Drucker 5, en op den heer Rink 4 stemmen. De eerste drie worden uit- genoodigd tot spreekbeurten. Statenverkiezing. Naar de „X. R. Ct." verneemt heeft liet bestuur van het. Centraal Comité der Vrijzin nigen in het kiesdistrict Sliedrecht aan de verschillende, kiesveivonigingen en vrijzin nige organisaties in liet district aanbevolen zich aan te sluiten hij de keuze der „Slie- drechtsche Kiesvcreeniging", zoodat. hot niet twijfelachtig is of de candiikmt van alle vrij zinnigen in het district voor de a.s. Staten verkiezing (vac.-Goedhart), zal zijn de heer J. L. A. van llaaft.cn, wethouder alhier. Swart on Llefrinck. Door het Kamerlid den heer Ihorrison is den >24n December de volgende vraag inge zonden »ls de Minister (van Koloniën) bereid mede te doelen of liet gerucht juist is, dat de nieuw opgetreden gouverneur van A ij ah wenseht, dat liern vrylieid worde gelaten in zake zijn beleid in Atjeh of dat hem anders ontheffing uit zijn betrekking worde verleend? Zoo ja, zal zulks aanleiding kunnen geven tot liet volgen van een ander beleid ten aanzien van liet bestuur over Atjeh, dan de Kamer in uitzicht is gesteld." De Minister van Koloniën verwijst, in ant woord op die vragen, naar hetgeen door hem daaromtrent is medegedeeld in de vergadering van de Eerste Kamer der Staien-üeneraal van 29 en 90 December, daaraan nog toe voegende, dai sedert van den Gouv-Generaal de mededeeling is ontvangen, dat de heer Liefrinck zich in Februari naar Atjeh zal begeven. Do Venezöinansehe gevolmachtigde. De Venezolaan,scha gevolmachtigde voor de regeling der geschillen, dr. Paul, werd heden te Parijs verwacht. De besprekingen met de Frarische regeering zullen wel eenige weken in beslag nemen en eerst daarna zal de Nederlandscho regeerhig den gedelegeerde van Venezuela voor hetzelfde doel te's-Ilage wachten. Internationaal prlvuatrecht, lil ren vergadering van de Staatscom missie voor liet Internationaal Privaatrecht heeft de voorzitter, Minister van Staaf mr. Asser, medegedeeld, dut de Ifaagsehe ver dragen van 17 Juli 1 05 omtrent, het pri vaatrecht en de curateelo op 23 Nov. j.l,, dour Oostenrijk en Hongarije zijn geteekend en dat de Ncderkuidsohe Regeering aan idle mogendheden heeft voorgesteld op 24 April a.s. tot de ratificatie van deze ver dragen en van dat omtrent, het huwclijks- goederenreehf, over te gaan. Aan de confe rentie tot voorbereiding van een algemeen wL-.-elreeht zal behalve door Nederland, wor den deelgenomen door Dnitschland, Italië, frankrijk, België, Spanje, Zwitserland, Noor wegen, Bulgarije, Montenegro, de Yereenig- de Stalen van N .-Amerika, Mexico, Panama, Co.-ta-Eien, Peru, de Dominicaanscho Repu bliek, (ihina, Siain, terwijl als zeker wordt aangenomen dat weldra van vele andere mo gendheden gunstige antwoorden zullen wor den ontvangen. Goacheiik aan de Koningin. De echtgenooten der burgemeesters te Apeldoorn eri Utrecht, mevrouw Tutein No'theriiusVan Haeften en- mevrouw Van Lyi.den--Van Weede hebben eveneens stap pen gedaan om te komen tot samenstelling van een comité voor het geschenk aan H. M. de Koningin, Inkomstenbelasting te 's Uravonliage. Te 's-Gnivenhage heeft het raadslid War- noke een motie ingediend, beoogende dat de gemeenteraad, alvorens het ontwerp van B. en \Y. voor een gemeentelijke inkonmtenlle ttering in de afdeelingen wordt onderzocht, uitspraak zal doen over de vraag, of het voor de gemeente 's-Gravenhage al of niet weitechoiijk is, reeds nu tot de invoering van een gemeentelijke inkomstenbelasting over ie gaan. Hen ontslag en aanstelling. De le machinist bij het hoofdstoomgemaal der rioleering van do gemeentewerken te; 's-Gravenhage P. van Hum, wien tegen l| Januari a.s. ontslag uit den gemeentedienst' was aangezegd, is met denzelhlen datum te werk gesteld als machine-bank werker aan de gemeen te-gasfabriek Loosduinsohen weg. Zooals bekend, is dit ontslag een onderwerp van interpellatie geweest in den gemeente raad. Utt de S. D. A P. In zake het partijreferendum schrijift de lcdaeRe van de .-.Tribune" „Het P. B. zelf acht oen buitengewoon congres niet noodig. Onnoodig te zeggen, dat wij liet hierin met liet P. 1>. eens zijn. Wij voor ons zien evenmin het nut. voor do zaak van de sociaal-democratie in Neder land, namelijk van dit door TroelsLra en zijn medestanders noodzakelijk geachte con gres. Dc uitspraak over het buitengewoon congres, omtrent de zaak. en niet de al ot niet herkiezing van Schaper en llels- dingen ais partijbestuurders, niet de uit spraak dus omtrent personen, is op dit «ogenblik de hoofdzaak. „Wij raden derhalve, ten einde de per- sonenkwestie op dit moment uit te scha kelen, om verwarring te voorkomen, zelfs voor het geval cr tegen-caudidaten aanvaard mochten worden, ton opzichte van de P. B.-vacaturen blanco stemmen of onthouding aan." Het blad neemt echter uit de „Ver wart»" over een artikel van „een. Ilol- landsr-h partijgenoot", waarin, over de soc.- dem. Kamerfractie en in het bijzonder over mr. Troelstra een, geringschattend en afkeu rend oordeel werd uitgesproken. De redactie van de „Tribune" verklaart zich uitdrukkelijk met het „Vonviirts"-ar- tikel eensgezind. De Volk"-red actie teekent hierbij min, dat genoemd artikel in lijnrechten strijd is met de Haar Ionische motie, die liet dis- ijuaUfieeeren van partijgenooten op grond van meoningsverschil als halve, als minder- soortige socialisten veroordeelde. „Daaren boven is het een breken der belofte in de „verklaring" der „Tribune' '-redactie afge legd, om zioh „in het vervolg van aanval len op de partijorganen of partijgenooten te onthouden"." Amsterdam III, het district waarvoor mr. Troelstra zitting heeft in de Kamer en. togen welks bestuur de actie van mr. Troelstra gericht was, heeft in huishoudelijke verga dering candidaat gesteld voor het partij bestuur ilelsdingen, Schaper, Bergmeijer, Troelstra, R. StelVos, Alberda en Vader. A. H« W. B. Gistermiddag om 121 uur is to Haarlem een prote&tvergadering gehouden cn bijge woond door'n lUO-tal hoeren, behoorende tot hel uitvoerend comité cn de feestcom missie van de A. N. W. B.-feesten, in den afgeloopen zomer aldaar gehouden, en tot liet dag. bestuur van den Bond uitgeschre ven door het 1 laarlemsehe comité naar aan leiding van dc motie van den heer Lugard, aangenomen in do vergadering van het al gemeen bestuur, in welke motie afkeuring was uitgesproken over du overschrijding der kosten van de feesten door het uitvoerend comité te Haarlem. De heer Bergsma deelde, alvorens de ver gadering werd geopend, mede dat de motie niet was gericht enkel tot liet Haarlemse-hu comité, nnuir tegen de lieole feestcommissie. Hij wilde dit misverstand daardoor weg nemen. Dc heer Grommelin noemde die motie on juist, onbeleefd en lasterlijk cn keurde de houding af van het algem. Best. dat de be schuldigden niet luid getoond. Bovendien berustte de financieele verantwoordelijkheid voor de feesten bij het algem. bestuur. De hoer Bergsma, voorzitter van den Bond, ontkent dat het A. B. eenzijdig is in gelicht en zal cijfer» tegenover cijfers stellen. Het program is samengesteld in overeen stemming mot hot hoofdbestuur, maar de uit gaven zijn gedaan door het comité en dat comité was het, dat. bestelde. Spr. betreurde liet dat de zaken geloopen waren ids nu en gaf toe dut aan beide zijden fouten waren gemaakt en dat de motie niet in ,,De Kampioen" had moeten worden ge publiceerd. Uitvoerig werd over de verschillende pun ten gedebatteerd. De heer Binger wonschte ten slotte, dat een onpartijdige commissie zou uitmaken, aan welke zijde de schuld lag. Na lang durig debat wer$ toon besloten, dat een commissie, bestaande uit de heeren Stef- felaar en Pos uit het dagelijksch bestuur, en de hoeren Van Ilossum en Burger uit hot Haarlemsch comité, en van de hoe ren Van Koolbergen en Lugard van het algemeen bestuur, alle stukken, alle. reke ningen en alle gedane uitgaven nog eens zullen nazien, en van hun bevinding ken nis geven in het bopdsof-gaaq, Wamicor on verhoopt in hun vergadering do stemmen mochten staken, zal door dio zes heeren een zevende onpartijdige worden aangewe- ven. i Mot strijd begonnen, heeft deze vergade ring, dio tot bijna vijf uur duurde, een vrijwel bevredigend einde gehad, zoo zelfs, dat feestcommissieledon, leden van hot al gemeen en van het dagelijksch bestuur, alsmede van het Uuuiemsch comité, zich ten slotte verbroederden. Einde goed, al goed Gemeente-politiebeambten, De Bond van Gemeente-politiebeambten in Nederland, gevestigd te leiden, heeft den Minister van Justitie verzocht om maat regelen te willen nemen opdat de politic beambten niet meer, zooals thans in ergo mate zoude plaats vinden, dagelijks bloot staan aan legen hen gerichte feitelijkheden, welke een gevolg zouden zijn van op de delinquenten toegepaste strafmaat. Een ge voel van ongerustheid en onveiligheid zou van dag tot dag toenemen bij de- polilie- lieambten, die veeltijd» onvoldoende gewa pend en onvoldoende door dc wet beschermd zouden zijn. De Minister heeft nu aan dc procureurs generaal» fungeereud direct, uren van politie, gevraagd of er naar hun oordeel inderdaad redenen Itostaan voor de vrees door genoem den Bond uitgesproken en of er dan door hen verbetering wordt verwacht van een aanschrijving aan de ambtenaren O. M. vooral zware straffer te requireereti voor misdrij ven tegen politiebeambten in du rechtmatige uitoefening van hun bediening. De Minister acht déze aangelegenheid van te groot algemeen belang, om daaraan niet zijn volle aundaelit te wijden en ook buiten den wetgever om naar middelen uit tc zien om liet vertrouwen van den politieman te herstellen in de zekerheid dat zijn persoon tegen elke feitelijkheid voldoende zij be schermd, indien het den Minister mocht blijken, dat dat vertrouwen ook maar eenigennato mocht zijn geschokt. De Schsvenlngsche visscliers. Daar weinig Scheveningsche vaartuigen deelnemen aan de tmvlvisschorij, hebben eenige visschcrs uit Scheveningen getracht te Grimsby aan te monsteren, wat aan en kelen hunner gelukte. Wegens den slechten toestand zullen ook arbeidskrachten naar Dnitschland gaan, waar vooral bootster» wor den gevraagd. Reeds gaven zich 150 vis- schers op bij het werkloozcncoinité, dat thans een plan onderzoekt, om de workloozc kuipers aan 't werk te stellen. Van den haringlumdel hoort men oogen- blikkelijk ook nog niet veel. VLA ARDINGEN, 11 Jan. Woensdag 20 Januari zal in de zaal Harmonie alhier een conccrtgegeven worden door den heer J. L. IC. de Keijzer, organist alhier, met welwillende modewerking van dc heeren Jan van Rijsselberg, concertzanger te Schiedam, en II. L. A. Theunissen, violist, tc Rot terdam. Kr zullen worden uitgevoerd compo sities voor piano van Beethoven, Schumann, Grieg enz., voor zang van Mendelssohn (aria's uit oratoriums Elias en Paulus) Ph. Loots enz., voor viool van Godard, Svendsen, Winiawsky enz., dus van klassieke muziek van vroegeren en dezen tiid. Bij het op 17 December 11. te Rotterdam van wege de Federatie van Handels-en Kan- toorbediendun-Vereenigirgen in Nederland ge houden examen slaagde o. m, de heer C B. H. Merten van hier voor het voorbereidend examen. Mej G. van der Most, alhier, slaagde bij het de vorige maand gehouden examen ïMercuriusvoor de akte Engelsch handels correspondentie. Bij het gisteren gehouden nationaal sclierm- concours, uitgeschreven door dö Sohermver- oeniging „Eendracht", en gehouden te Dor drecht in de grooto zaal van Musis Sacrum, lielumklc de heer J. B. Lourens, lid der schemivereeniging „St. Michael", onderafd. van den Ned. E.-K. Volksbond, afd. Schie dam, den 2den prijs in de afd. porsoneele wedstrijd lange stok, bestaande uit een groot zilver medaille. Onze bronzen halve stuivers. Onder bovenstaand hoofdje namen we in ons vorig nummer een berichtje op, ont leend aan de „Ifaagsehe Cc.", waarin ge wezen werd op de schaarschhoid der 2l/s- cent-stukken. Dat deze sehaarschte zich ook hier doet gevoelen, blijkt o. a. wel hieruit, dat we in oen winkelkast hier ter stede een bakje met 2Va-ecutstukkon zagen slaan, mot liet bijschrift: alhier verkrijg baar a 3 cent per stuk. Oonoodig to zeggen, dat dergelijke feiten zeer treurig zijn, want de nxuntgasvorbrui- kers, dat zijn natuurlijk de „kleine luyden", betalen dientengevolge 20 pet. meer voor hun gas dan de fabriek het levert. Wij hebben, onmiddellijk nadat wij van dit feit kennis kregen, een onderzoek in gesteld en daarbij vernomen, dat dc immt- gasvorbruikers aan het kantoor der gas fabriek in don rogel de noodige hoeveel heid 2Wcent-stukken kunnen inwisselen. Do voorraad is daar gewoonlijk nogal vrij groot. Bovendien kan. men ze veelal ook inwis selen op de rijkskantoren. Die dus een muntgasmeter hooit wende zicJi niet tot de welwillende winkeliers die etaleeren met SVa-cent-s tukken a 3 Cent per stuk, maar tot dc gasfabriek zelf, Eou dergelijke voor don winkelier vvistgevende welwillendheid wordt voor de muntgasver bruikers wel wat duur. - Een diefstal. Hedennacht is ingebroken in do villa „Johanna" aan hot Hoofdplein. alhier, be woond door do familie Engere. Dien nacht waren slechts twee dames met de dienst bode in huis. Te ruim 3 uur werden zij wakker door loven in de kamer, grenzende aan de slaap kamer der dames, waar oen papagaai staat, die geweldig te keer ging. De dienstbode was reeds een oogenblik ie voren wakker geworden, ten gevolgo van oen bezoek van een man op haar kamer, die even binnen kwam en daarna weer heenging. Het meisje durfde Zich niet te verroeren ein nog minder het bed le verhaten. Zij hoorde 'echter een oogenblik later de papagaai te keer gaan cn een deur stooten. Nadat do dames do zekerlmid hadden ver kregen, dat er ongewunsehte bezoekers in huis war.rn. stonden zij op en daardoor weixlen do inbrekers gestoord, die toen de vlucht namen en daarbij de glazen deuren passeerden, waarmede de slaapkamer in verbinding staat met een open plaatsje aan de achterzijde van het huis. Een derduinos ontwaarde daardoor, dat er 3 personen wa ren, die zich door de poort cn langs het huis verwijderden cn vervolgons langs het terrein van de firma Vies in dc richting van den Frankelamlschen dijk verdwenen. Ben (der dames ging daarop een buurman wekken, terwijl de andore dame naar de politiewacht ging, zoodat weldra oen C-tal agenten aanwezig waren, waarvan enkelen hot huis doorzochten, terwijl anderen por fiets den Frankenlandschen dijk opreden om te trachten do inbrekers te achterhalen, wat echter vruchteloos is gebleven. De inbrekers hebben zich toegang ver schaft door over een heining aan de achter zijde te klimmen, waardoor zij op liet bin nenplaatsje kwamendaarop is de deur van grendel en luiak ontdaan zoodat de aftoehts- weg vrij gemaakt was. Vervolgens ie er een door een hoog raampje geklommen, gebruik makende van eenige dnarstoande kisten en van een kozijn m de binnenzijde, waarop hij ook daan* do deur opende en zijn collega's binnenliet. In de kamer hebben zij de daar staande linnenkast geopend en daaruit meegenomen de effectentrommel die echter slechts eonige waardeloozc papieren en sleutels bevatte, terwijl zij oen bak met tafelzilver onder de kast neer hebben gezet, waarschijnlijk om die ook mede te nemen, waarin zij echter door de gedwongen overhaaste aftocht zijn verhinderd. Wel hebben zij een zilveren S3 vork en mes meegenomen. De brandkast hebben zij een eindje verplaatst doch niet beschadigd. Uit een mantel, die in een aangrenzende kamer hing hebben zij een gulden en een sleutel meegenomen, doch daar was verder alles gelaten zooals het was. Hun oogst is dus vrij gering geweest De politie stelt eeri verder onderzoek in. Zaterdagavond werd aan de politie kennis gegeven dat een man in zijn woning den boedel kort en klein sloeg en zijn vrouw en kinderen roet mishandeling bedreigde. De man ver keerde in staat van dronkenschap. Waai' dus bleek dat de man gevaarljjlc -was voor zijn omgeving, heeft de politie hem uit zijn wo ning gehaald en naar het politiebureau over gebracht, waar h(j verbleef tot den volgenden (lag, toen hij weder uit het arrest werd ont slagen. Door een "17-jurigen jongen is Zaterdaga/ond aangifte gedaan dat hij op de Hoogstraat door een drietal jongens, waarvan hij er twee kende, zonder aanleiding zijnerzijds is mishandeld. Hij vermoedt dat zij hem voor een ander aanzagen. Een onderzoek wordt ingesteld. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur wierp van een paar stoeiende jongens de een den ander in de ruit van den winkel van den bakker Companus aan de Hoogstraat, ten gevolge waarvim de ruit brak. De daders zijn bekend en deze hebb-m aangenomen de schade te zullen vergoeden. Door een kolenzoekster is bij de politie aan gifte gedaan dat zij Zaterdagmiddag op het terrein der gerneenieieiriiging is mishandeld door een 12-jarigen jongen, die haar met een z.g. klauw een blauw oog had geslagen en haar met een emmer aan den linkerarm had verwond. Hedenmiddag had de 50-jarige branders- knecht S. v. Leeuwen, werkzaam in de branderij van den lieer Noiet, hot ongoluk in het gevulde bestevat te vaJlen. Vermoe delijk is hij bij de opening daarvan door d.o uitstroomende dampen beneveld endaar- door erin gevallen. Gelukkig konden zijn medearbeiders hom spoedig weer er uithalen, zij- het ook in bewusleloozen toestand. Door een dokter werd hij behandeld en weer tot bewustzijn gebracht., waarna hij per rijtuig naar zijn woning is vervoerd. AGENDA, li Jan. Tivoli Schouwburg. Twee Weezen, 11 Groote Schouwb., 8 u. Noord Ned. Opera. Carmen. 12 Groote Schouwburg. 8 uur. Het Rotterd Tooneelgezelsch. Nieuw jaars wensch, De Deur staat open. 12 Tivoli Schouwburg. 8 u. Concert door Kathleen Parlow. 12, 13 en 14 Jan. Tivoli Schouwburg. 8 u. Mottige Janus. 13 Jan. Groote Schouwburg 8 uur. Kon. Fransche Opera, Den Haag. La Tosca. 13 Geb. Spoelingvereen., 8 uur, Ver 14 Yereen.lok. Broersvest, 8 uur, ï)s. P. Bokma. 14 s Gr zaal scc. Harmonie. Rotterd., 8 u, Liefdadigheidsconce. door het Utreehtsch Stedelijk Orkt». en het Zalsmankwnrtet. 14 Remonstrantsche Kerk, Rotterd. 8 u. Zangkoor Irene. Uitvoering- van Gewijde Muziek. 14 Groote Schouwburg, 8 u. N. V. Het Toorieel. John Gabriel Borkman. 17 3> S, 0. V. Kunst a/h. Volk, 8 uur. Beethoveneoncert. 3, 10, 17, 24 Februari, 3 en 10 Maart, Volkshuis, Hooger Volksonderwijs, prof. J. te Winkel. n Hooft en ajjn kring." Te Rotterdam, eiken avond Circus Variété Piliiging en Casino, CooJsingel. Evenals andere geïllustreerde bladen be vat »Die Woehe" van 9 Januari een serie afbeeldingen van tooneelen na de aard- bevitigsramp in Zuid-Italië. Voor de Rotterdamse he wchtbank werd Zaterdag behandeld de zaak der valsche munters, de 35-jarige A. M., kleermaker en de 33 jarige II. Pkoopman, beiden te Rot terdam. liet 0. M. vroeg voor A. M, 3 jaar ge vangenisstraf en voor H. P., die de hoofd schuldige en de vervaardiger van het valsche geld was, 7 jaar gevangenisstraf. De arrondissements-rcchlbank to Haarlem heeft, tor vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de na volgende alphabetischc lijst van aanbe voling: mr. P. J. G. van der Mueleri mr. C. IV, Schlingomann, cn 1 •mr. J. van Gelein Vitringa; allen rechter, respectievelijk in de arron- dissornents-rechtbank to 's-Heriogenbosch, Leeuwarden en Tick - („Stot.")^ 11, M. de Koningin. Naar aanleiding van het schrijven van den raad der ministers met verzoek om 1 voorbede voor II. M. de Koningin, heeft hot „Hibl." eons nageslagen, hoe de regcc- ring te dezen aanzien vroeger handelde en het schrijft nu het volgende;

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2