gistervoormiddag in de Kloosterkerk te 's-Gra- venhage, alwaar ds. H. Th. Obbink als voor ganger optrad. De beido Koninginnen hebben deelgenomen aan het Heilig Avondmaal. Na de derde tafel verliet het Koninklijk gezel schap de kerk. De Vorstelijke tamilie was van een groot gevolg vergezeld. H. M. zag er zeer welvarend uit. Men meldt uit den Hoek van Holland Vrijdag 22 Januari a.s. zal Z. K. IT. Prins Hendrik een tocht medemaken met do stoom reddingboot Prins der Nederlanden. Z. K. H. heelt tevens te kennen gegeven, dat hij de aldaar gevestigde reddingsbrigade wenscht te zien oefenen. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag niet plaats hebben. Ridderorde. Bij Kon- Besluit is benoemd lot ridder in do orde van Oranje-Nassau, L. 11. van den Broek, predikant bij de Nederduitschc Her vormde Gemeente te Brouwershaven. Prof. dr. W. A. Hecker. f Te Delft is in den aïgcloopon nacht, in den ouderdom van ruitn 01 jaren, overleden dr. Willem Augustus Hoeker, oud-hoog leeraar in de algemeenc geschiedenis aan de universiteit te Groningen. Li-generaal L. Swart, f De begrafenis van den gepens. inifenant- genernal, oud-eommnndant van liet Indisch leger, L, Swart, zal morgen op Nienw-Eijk- en Duijneu plaats hebben, om 12 uur van het sterfhuis. .Tubilé- dr. Bronsveld. Zooals wij reeds mededeelden, vierde Zaterdag dr. A. \V. Bronsveld, predikant bij tie Nedord. Herv. gemeente te Utrecht, en redar t ur van de Stemmen voor Waar heid en Vrede", onder talrijke blijken van hartelijke belangstelling zijn 70en verjaar dag. Bes morgens kwam een commissie uit don kerke raad der Ned1. Herv. gemeente don jubilaris gelukwenschen met zijn feest dag. Ds. A. Troelstra, predikant bij ge noemde gemeente, hield oen hartelijke toe spraak tot don 70-jarige. Uit alle oorden des lands waren geluk wenschen. gezonden, o. a. een telegram uit Charlois, waar dr. Bronsveld tal van jaren geleden predikant geweest is. Een schat van bloemstukken en andere geschenken werden don beminden predikant aangebo den. Onder de bloemstukken waren ervan hot peisoneel van de burgerscholen can van tic diaconiescholen der Herv. gemeente tc Utrecht. Voorts van verschillende studen ten-gezelschappen, enz. Tweede Kanier-verkiezing. Men deelt aan de „N. ït. Ct." mede, dat het bericht, dat mr. Mandeis door de afd. Hilversum van de B. D. A. P. gekozen is tot eandidaat voor de Tweede Kamer voor de a.s. verkiezingen, niet juist is. De ean didaat wordt gesteld door do federatie van afdeelingen der S. D. A. P. in het kies district Weesp, Do/.c federatie nu heeft een groslijst, opgemaakt, waarop voorkomen de namen van de hoeren Van der Waerden, Thomassen en Vader. Uit deze drie moet een eandidaat worden gekozen. Uit Kampen schrijft men aan ,,De Rott. In antirevolutionaire kringen in het dis trict Kampen wil men, daar do heer Jhr. A. F. de Savornin Lobman zich voor het district Ooes opnieuw beschikbaar stelde en do heer T)r. A. Ivuyper voor het district Ommen weer in de Tweede Kamer zitting nam, hun oud-afgevaardigde Mr. yE. Baron Maekay trachten tc bewegen zich opnieuw voor genoemd district beschikbaar te stellen, daar er kans bestaat dat de Chr.-historisehen zich met die candidatuur zullen verecnigen. blijk aan II. M. de Koningin bij de te ver wachten blijde gebeurtenis. Derde Internationaal Congres voor opvoeding ln bet huisgezin, Brussel 1010. Op uitnoodiging van het hoofdbureau van dit congres heeft zich deze week een Neder- landsch Comité gevormd. Als orgaan van dit comité heeft zich aangeboden het veertiendaagse!! blad voor ouders ou opvoeders „Het Kind", onder re dactie van dr. J. II. Gunning Wan. en den heer J. K. F. Rit ter. Hot Congres znl gehouden worden te Brus sel in Aug. 1910 ton tijde der tentoonstel ling aldaar. Voor het lidmaatschap, dat ƒ5 bedraagt, kan men zich aanmelden bij de secretaresse mcj. (J. Gunning, te Amsterdam, of bij den penningmeester dun heer J. II. F. Hitter, tc Utrecht. Nederlnnd en Yeneznola. Reuter seint uit New-York, dat Neder land, volgons een uit Willemstad ontvan gen telegram, het boshut, dat don vrijen uitvoer van wapens uit Curacao naar Ve nezuela veroorloofde, buiten werking heeft gesteld. llnhlc aan H. H. de Koningin. Het ligt. in de bedoeling van hot Iroom se hc damescomité tot aanbieding van etn huldeblijk aan II. AI. de Koningin, om te trachten verdere versnippering van krachten, althans wat Nooid-IIolhmd betreft, te voor komen. Niet het comité tc Alkmaar wil hot zien te geraken tot het aanbieden van één geschenk namens Noord-Holland boven het IJ, waar Haarlem dan buiten zou vallen. Alen hoi ft zich bereids in verbinding gesteld niet het comité te Zaandam, dat reeds eer der was opgericht, met. liet verzoek, zich alsnog bij de andere comité's aan te sluiten. Is Zaandam hicitoc niet bereid, dan zal men in elk geval trachten te komen tot samen werking met de districten Alkmaar, Hoorn, Purmerend, Enkhuizen en den Helder. Hot Damescomité te Leeuwarden voor 'net aanbieden van een bewijs van belangstelling aan II, AI. de Koningin, heeft zich gewend tot de echtgenooten der burgemeesters van de Friesclie gemeenten, om ook daar derge lijke comités te vormen. Te Hoorn heeft de echtgenoote van den burgemeester, mevrouw de Joneheere- G ren feil, het initiatief genomen tot het vor men van een dames-comité voor een hulde- Yrijz. Item. Bond. Gisteren werd te Utrecht onder vootzit- teischap van mr. AI. W. F. Tieub een bui tengewone algemcene vergadering gehou den van dón Yrijz. Dem. Bond. In zijn openingsrede wees'de voorzitter er op, dat do kracht dor vrijzinnig demo craten ligt in de democratie, dat is do be- staansgiond van deze partij als afzonderlijke politieke gioep. Maar dit neemt niet weg, dat de vrijzinnigheid en de democratie niet los naast elkander staan, maar uitvloei sols zijn van eenzelfde hoofdgedachte om trent. hetgeen de maatschappelijke vooruit gang der mensc-hen in toenemende mate brengen zal. Tiaar beginsel leidt deze partij er toe, voor den tegenwoordige)! lijd krachtig aan to dringen op sociale wetgeving en sociale verzekering. Na deze openingsrede van don voorzitter werd medegedeeld, dat 48 afdeelingen ver tegenwoordigd waren door 52 ledenver der, dat aanwezig waren -IS personeele le den, het geliecle hoofdbestuur, met uitzon demig van do heeren Schilthuis en Kel derman, en de vrijz.-democratischc Kamer club. Voorts deelde do voorzitter mede, dat een samenkomst van het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Democratischen Bond, dc Vrijzinnig-Dcmocratisöhe Kamerclub en het Algemeecn Ncdeilandsch Werklieden-Ver- bornl tot gevolg had, dat een commissie uit deze drie fracties werd benoemd, die het verkiezingsprogramma hoeft ontworpen. In de eerste plaats werd do vraag ge steld of samenwerking met het A. N. W. V. zou plaats hebben, welke vraag na uit voerige bespreking mot algemeenc slem- men (1 blanco) bevestigend werd beant woord. .Daarna werd gepauzeerd. Na de pauze werd het verkiezingspro gramma behandeld. Op den voorgrond staan: „Algemeen kiesrecht en grondwetsherzie ning, die dit waarborgen zal en, de moge lijkheid voor vrouwenkiesrecht zal openen. Mocht dit vooralsnog niet worden bereikt, dan zal dit in elk geval worden aange stuurd op: Den wettelijken tienuiendag; verplichte, sociale verzekering van staatswege; zorg voor ouden van dagen; algemcene volks ontwikkeling en vakopleiding en staats exploitatie onzer spoorwegen. Een voikslc-ger, en zooveel mogelijk in krimping van militaire uitgaven. Stoffelijke en geestelijke ontwikkeling der inlandsche bevolking in dc koloniën. Belasting naar draagkracht. Wettelijke regeling van don rechtstoestand der janthtonaren." Air. Treub wees er op, dat met het Alg. Ncd. "Werklieden-Vei boml besloten was om aan beide partijen toe tc staan verandering in fnrraulecring van het concept-piogramma. Het amendcment-Rotteidain, om het eer ste gedeelte als volgt tc vei anderen, werd voorloopig goedgekeurd. „Algemeen kiesrecht en grondwetsher ziening, die hiervoor en voor vrouwenkies recht een waarborg zal opleveren." Dc voorzitter deed nog toezegging, dat, wanneer 't «enigszins mogelijk is dit zoo te zullen formuieeren, dat algemeen vrou wenkiesrecht meer op don voorgrond tieedt, overeenkomstig de bedoeling van eeannum- flement van Don Haag. Na cenige discussie wordt „tien-uren dag" veranderd in „arbeidsdagen van tien uur". Ook wordt goedgekemd om het woord „uitbreiding" te plaatsen voor verplichte sociale verzekering van staatswege. De afdeeling Den Haag stelde voor: „zorg voor ouden van dagen" te verande ren in „wettelijke regeling voor de ver zorging van ouden van dagen". Aldus werd besloten. Lange discussies werden gevoerd over de kwestie, of men zich voor slaatspen- sioneering of voor ouderdomsverzekering zou uitspreken. Zoolang nog geen keuze is gedaan, kan ieder bij de verkiezing zijn eigen inzicht daarover te berde brengen. Aangenomen werd een motie van Rot terdam, .luidende „Een besliste keuze te doen tusschen staatspensionneering en ouderdomsverzeke- ring, zoo spoedig wanneer dit mogelijk is." Uitvoerige discussies werden gepoerd over het punt: „Algemcene volksontwik keling en vakopleiding". Ten slotte werd het amendement Amsterdam met 40 tegen 28 stemmen aangenomen, luidende: „Met handhaving der absolute neutraliteit van fiet openbaar onderwijs, verheffing van het peil van volksonderwijs in zijn verschillende vertakkingen. Een programmapunt, voorgesteld door de afd. Utrecht, toegelicht door mr. Van En- gen, werd eveneens aangenomen, luidende: „Een volksleger en inkrimping van uitga ven, die het thans bestaande militaire stel sel vastleggen. Op advies van een 'der aanwezigen werd nog aan het punt, betreffende de inlandsche bevolking, toegevoegd: „En meer aandeel van ontwikkelde inlanders in het bestuur.'" Ten slotte werd in de laatste alinea van het program het woord „.ambtenaren" ver anderd in; OJVan hen, die in dienst zijn van een openbaar lichaam", waaronder de arbeiders ook begrepen worden. Het verkiezingsprogramma werd als volgt in zijn geheel vastgesteld: Op don voorgrond staan: algemeen kies recht en grondwetsherziening, die hiervoor en voor vrouwenkiesrecht een waarborg zal opleveren. Mocht dit vooralsnog niet wor den bereikt, dan zal in elk geval worden aangestuurd op: Den wettelijken arbeids dag van tien uren. Uitbreiding verplichte sociale verzekering van staatswege; wette lijke regeling voor de verzorging van ouden van dagen. Handhaving der absolute neu traliteit van het ojienbaar onderwijs, ver heffing van het peil van volksonderwijs in zijn velschillende vertakkingen. Staats exploitatie onzer spoorwegen. Een volks leger en inkrimpingen van uitgaven, die het thans bestaande stelsel vasllcggon. Stof felijke cn geestelijke ontwikkeling der in- lamlsche bevolking in do koloniën en meer aandeel van ontwikkelde inlandeis in het bestuur. Belasting naar draagkracht. Wet telijke regeling van den roohtsloestaurivoor hen, die in dienst zijn van de openbare lichamen. Afet algemcene stemmen werd dit pro gramma aangenomen. Hierna ging men over tot een huishou delijke vergadering. A. N. IV. Y. Het Algemeen Ncderlandsch Werklieden verbond hield Zondag te Rotterdam haar jaarlijksche algemcene vergadering, waarin het volgende verkiezingsprogram voor do verkiezingen van 1909 werd vastgesteld De jaarvergadering van het A. N, W. Ar. besluit, dat bij de algemcene verkiezingen voor do Tweede Kamer der Stalen-Gene- raal op den voorgrond zal staan Algemeen kiesrecht en Grondwetsherziening, die dit waarborgen en do mogelijkheid voor vrou wenkiesrecht zal openen. Voorts zal in elk geval worden aange stuurd op Den wettelijk geiegeldon tien-uren-dag, in afwachting van den acht-uren-dag, ook voor den landbouw. Verplichte sociale verzekering van Staats wege; zorg voor ouden van dagen (Staats pensionneering). Algemcene volksontwikkeling en vakop leiding. Staatsexploitatie onzer spoorwegen. Een volksleger én inkrimping van uit gaven. Stoffelijke en geestelijke ontwikke ling der inlandsche bevolking in de kolo niën. Belasting naar draagkracht. Regeling van den rechtstoestand voor per sonen in dienst van Rijk, Provincie en Ge meente. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De 123ste algemcene vergadering dei- Maatschappij tot nut van 't algemeen zal dit jaar to Amsterdam plaats hebben op Woensdag 2 Juni, onder voorzitterschap van den heer P. J. van Harderwijk, lid van het hoofdbestuur. Do nieuwe voorstellen, die in behande ling zuilen komen, zijn de volgende: A. lo. „Aan hot hoofdbestuur op te dra gen een commissie te benoemen, welke een onderzoek zai instellen: lo. naar de wijze, waarop door de departementen is voorzien in do geldelijke behoeften van de directrices en het vaste hulppersoneel der departementale bewaarscholen, in geval van invaliditeit en van eervol ontslag; Po. naai de mogelijkheid, om op een bepaalden leef tijd aan deze directrices en aan liet hulp personeel te verzekeren con pensioen, met jiuavlijksclie bijdragen van haar zelve, van de departementen, welke een bewaarschool onder hun instellingen lollen en van de algemcene kas der MaatschappijPo. voor dit onderzoek en het daaromtrent uit te brengen rapport op dc bcgrooling te liren- oen bedrag van f400." B. „Voor het steunen van departementen ter zake van volksbibliotheken, bibliotheken voor jongelieden en daaraan, to verbinden leeszalen, op de bcgrooting voor 1909/'LO te brengen een bedrag van f.3000," C. „Op bepaalde voorwaarden in bet waarborgfonds voor de Nederlanclsche ten toonstelling van huisindustrie deel te ne men voor vijf aandeden van; honderd gul den elk." D. „Dat de Maatschappij als vereenigings- lid toetrede tot don NdLorlandsc.ben Bond tot bescherming van zuigelingen, tegeneen jaarlijksche contributie van f25." F. lo. aan het hoofdbestuur op tc dra gon, te benoemen een commissie van on derzoek en advies inzake do stelselmatige reorganisatie van de bibliotheken der de partementen; 2o. voor dat dool op do bc grooting 1909/'10 te brengen een bedrag van f 1000. Al deze voorstellen worden door bet hoofdbestuur gedaan. VLAARDINGEN, 18 Jan. In „Excel sior" aan de Oosthavenkude alhier zal Woensdagavond 20 Januari een openbare vergadering worden gehouden waarin de heer F. U. Sokmidt van Amsterdam als spre ker zal optreden, met liet d'oe! te geraken tot de oprichting van een afdeeling VIaar dingen van de Ncdevlandsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken. VLAARDINGEN, IS Jan. Door iemand, die onbekend wcnscht te blijven, is aan de vereeniging Liefde en Vrede van de Chr. Vereeniging voor jongemannen te Vlaar- d in gen een gift van 3000 geschonken. STADSNIEUWS. Huldeblijk aan H. de Koningin. Mevrouw BrantsVan Andringa de Kempenaer, lieeft de eer, de Datnes der stad Schiedam uit te noodigen tot eene bijeenkomst ten stadhuize, op Woensdag 20 Januari, ten 2Vs ure. Alsdan zal besproken worden de vorming van een comité, dat zich ten doel stelt TI. M. bij de aanstaande blijde uobeurtenis, oen huldeblijk aan te bieden. Zaterdag herdacht de kantoorknecht L. Kraak, ten Postkantore alhier, den dag. waarop hij vóór 25 jaar alhier bij den postdienst werkzaam word gesteld. De directeur van het postkantoor, do hem v. d. Kemp, sprak den jubilaris toe en bood hom een mooicn leuningstoel ten ge schenkc aan. Van de zijde van het poisoned ton post kantoore en ook van particulieren ontving Kraak blijken van belangstelling. Pasmunt Do Alinistcr van Financiën brengt ter algemcene kennis, dat als kantoren waar dc NetloiTandsche pasmunt, mits voor nic» minder dan vijftig gulden voor de zilveren en tien gulden voor de nikkelen en bronzen, kan worden ingewisseld tegen rijksdaalders, guldens en halve guldens zijn aangewezen a. de NederI, Bank te Amsterdam; b. do kantoren der betaalmeesters; c. onder andere de kantoren Schiedam (directe belastingen), Schiedam (invoerrech ten en accijnzen), en Vlaardingcn (idem). De sluisdeuren. AVij hebben vroeger medegedeeld dat het tweede stel sluisdeuren in de Varkenssluis, dat als zoodanig niet meer gebruikt werd, was weggenomen. Daarbij wezen wij er toen op dat door die wegneming de ge meente zou genoodzaakt zijn een remmings- werk daarvoor in de plaats aan te brengen met bet oog op de gevaren voor de schepen die deze sluis zouden passeeren. Dit schijnt men te hebben ingezien. Thans kunnen wij mededeelen dat de gemeente den verstamlig- sten weg heeft gekozen en de sluisdeuren er maar weer heeft ÏDgehangen, a! zijn ze dan ook nu wat verkort, wat noodig was geworden nu ze eenmaal waren weggenomen geweest. Bij den te 's-Gravenzande gehouden wed strijd in komische voordrachten en duetten werd in de afdeeling komische duetten de 3e prijs behaald door de heeren W. Kemper en 11 van Asten van hier, met j> Het vertrek van den rekruut". De uitreiking der prijzen heeft plaats op Dinsdag 9 Februari a.s. en tusschen de prijs- winners zal dan eene medaille van uitnemend heid worden uitgeloofd. Door de afd. Schiedam van den Bond van Nederl. Gemeenteweiklieden zal Vrijdagavond 22 Januari a s. een openbare cursusverga dering gehouden worden in liet gebouw »Con- stantia'' in de Bolerstraat, waarin als spreker zal optreden de bondsseeretaril de heer N. van IJinte, met liet onderwerp «Welke actie moeten de gemeentewerklieden voeren ter verbetering hunner positie. Belangstellenden verwijzen wij naar ach terstaande advertentie, betreffende het con cert, dat Woensdagavond te Vlaardingcn zal gegeven worden. Hedenmorgen is door den li-jarigen A. U. van den ö-jatigon .1. 'O., beiden wonende in de Polderstraat,, een rijksdaalder ont vreemd, die liet 5-jarig knaapje in een beursje bij zich had oui boodschappen te doen. Het jeugdige boefje is door do politie van school gehaald en naar hot politiebu reau medegenomen. Hij had de rijksdaalder in eten sponzendoos weggestopt. Na verhoor is hij aan zijn ouders terug gebracht, terwijl de rijksdaalder weer aan den eigenaar is teruggeven. Zaterdagavond is een verlolhoutler be keurd, die na liet sluitingsuur nog 13 be zoekers in zijn inrichting had. „Knust aan liet Yoik". Gisteravond heeft in do Officicrcnvter- oeniging de aangekondigde „Beethoven- avond" voor de leden van de vereeniging „Kunst aan hol Volk" plaats gehad. Een avond als deze, wanneer uilsluitend werken worden uitgevoerd van den groot ste allo grooten, kan niet anders dan een hoogst kunstgenot verschaffen, vooral als, zooals nu, de uitvoerenden zulke zeer be gaafde toonkunstenaars zijn als de heeren Verhey (piano), Wolff (viool) cn Eberlé (violoncel). Dc beide eersten, die reeds ga- ruimen tijd te zamen er naar streven, de Bcethovensehc kunst,, zooals die zich in 't meer intieme cn tecrc genre van, kamer muziek openbaart, naar den eisch te ver- tolken, hebben in den beer Eib'erlc voor (lezen avond een vaardigen! medewerker gevonden. En zoo vormde dit uitnemend drietal een samenspel, dat in alle opzich ten bijzonder geprezen mag worden. Tw^ trio's (opus 1 no. 2 in G, en opus 97 jn bes), werden ten gchoore gebracht opeon wijze, wcike voor elk der uitvoerenden bewondering afdwingt; de heer Vcrhoy om zijn .meesterlijk pianospel, de heeren Wolff en Eberlé om hun bekoorlijken en: gevoel- vollen toon, aan hun, instrumenten, ontlokt oen uitvoering deze meesterwerken waar' dig, en die ons Beethoven in! een deel van zijn grootheid doel kennen, hetzij in het gevoelvolle, soms weemoedige en toch zoo vertroostende Andante cn Largo, hetzij jn do van geest tintelende scherzo's of de van hartstocht opbruisende, kunstig be werkte allegro's. Het laatste trio behoort dan ook tot hot beste wal op dit gebied de meester heeft gegeven. Groot was ook het succes, welk de heer Wolff mot zijn solo-voordracht, dc romance in F, behaalde, en waarin zijn, bijzondere gaven als solo-violist ten hoogste uit kwamen. liet is algemeen erkend, dat Boothoven in zijn licderen-compositi&a zich niet het grootst openbaart. In dit opzicht is hij door Schubert, Schumann, Bramhs en an- deren van tateren tijd verre overtroffen. Daarom was het voor de zangeres van dezen avond, mejuffrouw C. van Starren- burg, geen dankbare taak om de grootc veeleischende concert-aria „Ah! Perfide!" ten gehooie te brengen; met haar groot omvangrijk sopraangeluid, dat nu en dan jets te scherp klinkt, was zij haar taak wel machtig, maar in de overige liederen- voord rachton, „Mignon", „fch liebe dich" vooial en met „Adelaide", oorspronkelijk een tenor-aria, ging van baar zangkunst toch meer bekoring uit. Dc beer Verhey begeleidde de solo-voor drachten 0]i artistieke wijze met het kla vier. Een avond dus, welke volkomen valt in bot kader van het ideale streven van ,yK, a. li. V.", en blijkende uit do groote aandacht, aan de uitvoering geschonken, ook door de talrijk aanwezigen zeer ge- waaideerd. Moge voor de volgende Beethoven-avon den (er komon er nog twee) de opkomst nog grootor zijn. AGENDA. IS Groote Schouwburg. 8 u. Orig. Wiener Ojicretten-Ens. Der Tap- pere Sol dat. IS Tivoli Schouwburg. 8 u. Zwarte Griet. 19 s Groote Schouwburg, 8 u. Als de oene hand de andere wascht 49 Nntszaai, R'dam 8 u Sonatenavoml door Louis Conturier en Marinus Herrehijn. 20 i> Tivoü Schouwburg. 8 u. Concert Therese Pott en I Mossel. 20 s Groote Schouwburg. 8 ti. Noord Ned. Opera. 'liefland. 20 Maris, S uur. Nut, Lezing dr. Echv, TL Koster. 3, 40,- 47, 24 Februari, 3 en 10 Maart, Volkshuis, Honger Volksonderwijs, prof. J. te Winkel. «Hooft en zijn kring." To Rotterdam, eiken avond Circus Variété Pflilging en Casino, Coolsingel. Kunst en Wetenschap. Gistermiddag bad op het landgoed te La- vandou de uitvaart plaats van dan componist Ernest Reyer De staatssecretaris van schoone kunsten, DujardinBeaumetz hield een rede voering Het lijk werd naar Marseille over gebracht en daar ter aarde besteld. Rechtzaken Voor de Haagsche Rechtbank eischic hot 0. M. veertien jaar gevangenisstraf tegen A. J. R,, werkzaam op de flesschcnfalinek te Vrijenban, die zijn kameraad C. ff. de K. een messteek heeft toegebracht met doode- lijken afloop. Bekl. was toen oenigszins door drank beneveld, maar niet smoordion- ken. Het O. M. achtte de leiten bewezen door do bekentenis van bekl.; de verkla ringen van getuigen, dat bekl. slechts Heeft willen mishandelen, achtte tiet 0. M. niet aannemelijk, want met voordacht had hij een mes gekocht van zeer grooten omvang. Ook uit het op de fabriek gebeurde bleek, dat er opzet bestond va den dader. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Ds. II. Zcydner, sedert Mei 1895 predi kant bij de Ned.-Herv. gemeente te 's-Gro- venlmgo, hoopt 17 Februari a.s. gedachte nis te vieren van zijn 25-jarig jubilié. Zijn ambt aanvaardde hij to Hemmen en daarna was hij te Yollenliove werkzaam, van waar hij naar 's-Gravenhagc word beroepen. Beroepen: (locz.) te Oillaarshoek (Z.-H.) de heer J. G. II. Vermaal, cand le s-Grnvcnhagc, Te Nieuwkoop do lieer J. P. Buiskool, cand. te Hoogeveente Den Helder ds- C, Met, tc Zuid-Zijpe. R -K. Kerk. Gisteravond is te Venraai overleden de hoer Arnold Janssen, gcneranl-supcrioi' v|Ui het missiehuis te Stcyl, Lager Onderwijs. Do afdeeling 's Gravtmhngo II van „Volks onderwijs" is bezig met het verzamelen f

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2