Bern.) 645, II. K. Koppel Jr. (Unio-lib.) 1SG1 en J. J. Yerburg (R.-K.) 2156 stemmen.) Bij den voorzitter vail hot hoofdslem- Irareau. werden door oen kiczca- bezwaren, ingebracht, die echter geen feiten inhielden, waarop reden tot vernietiging der stemming kon worden gegrond. Nederland en Venezuela. Uien meldt uit Den Haag: Sedert liet eerste onderhoud van den mi nister van Liutonlaiulscho zaken met don Ycnezolaansch.cn afgevaardigde dr. Paul hebben nog geen ventere mondelinge be sprekingen plaats gehad, doch zijn de on derhandelingen tusschen onze mgeeringeu kir. Paul schriftelijk gevoerd. Naar verluidt, betreffen deze niet slechts het wegruimen der bestaande moeilijkheden doch evenzeer het voorkomen in de toekomst van derge lijke gespannen verhoudingen, als tusschen Nederland en Venezuela bestaan hebben. De loop der onderliandelingen zal wellicht medebrengen, dat dr. Paul langer hier ter stede blijft dan tot a.s. Zaterdag, gelijk aanvankelijk zijn voornemen was, aangezien ihij niet wenscht te vertrekken voordat allo geiezc n. kwesties zijn opgelost en gcc- nerlci oncunstLgen indruk omtrent Vene zuela wil achterlaten. Van hier zal hij naar Parijs vertrekken, om daar nog oenigo zaken te regelen al vorens hij naai- Londen gaat. Het Comité voor Vrede en Overleg met Venezuela heeft een deputatie afgevaardigd naar 'clr. Paul, om uiting te geven aan den wonsch dat hij moge geraken tot volledige ■overeenstemming met onze regeering om trent eon zoo spoedig mogelijk herstel der vriendschappelijke betrekkingen tusschen Venezuela en Nederland. Gistermiddag heeft deze deputatie haar opwachting gemaakt bij dr. Paul. Dr. Paul ontving in tegenwoordigheid van zijn secre taris, in hot Hotel des Irules do afgevaar digden, vi. ook een dames-lid, van het bestuur van het Comité voor Vrede en Over leg met Venezuela. De bezoekers gaven uiting aan hun inge nomenheid met de vriendschappelijke be ëindiging van het Ik-taande conflict en had den in den loop van hot gesprek, dat in het Engolsch werd gevoerd, ook gelegen heid to wijzen op de noodzakelijkheid, dat het beginsel van don wereldvrede, dat door het comité wordt voorgestaan, steeds meer veld win.no, en spraken voorts den wonsch uit, dat ook de zending van dr. Paul in Europa daarioe zou mogen bijdragen, Dr. Paul, die den indruk maakte een be zadigd en ernytig man te zijn, verklaarde zich gevoelig voor da goede bedoelingen van hot coudté en verzekerde mei voldoe ning, 'dat de onderhandelingen tusschen den Noderlandschen minister van ImitouUind- sclie zaken en hem alle hoop geven, dat ideze tot een bevredigend resultaat zullen leiden. Zijn regeering is den vrede zeer welge zind. Dr. Paul utile de beste wenschen voor land en volk. Op de in de eerste helft van Februari te Utrecht te houden vergadering van het comité voor Vrede en Overleg met Vene zuela, zal het bestuur voorstellen het co mité te ontbinden en over te gaan tot de vorming an een Nederlandschen Vrede- bond. Stenografen Vereeniging „Stolze-wéry.'' Ten gevolge van de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Jhr. J. B. Ilumalda van Eysinga te Amsterdam als lid van het Hoofdbestuur der Nederlandsehe Stenografen-Vereeniging «Stolze-Wéry werd als zoodanig benoemd de heer G. J. II Bruynis, gepensionn. Overste van het Neder- landsch-Indische Leger, te 's-Gravenbage Seliieilamsolie IJaverconlglng. Morgen, Vrijdagmiddag, zal op de baan dor Sehiedamsehc IJsvereeniging oen ring- rijdorij voor paren gehouden worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar d,e betreffende advertentie. STADSNIEUWS. Dr. B de Brnjjn. Eenke weken geleden herdacht 'dr. de Bruijn den dag, waarop hij 25 jaren geleden tot med. dr. promoveerde. Hoewel hem ook op dezen dag door verscheidene corporaties hulde werd gebracht, werd toch de eigen lijke herdenking uitgesteld; immers het was 1 Februari 1SS4, dat dr. Do Bruijn zich als arts to Schiedam vestigde, zoodat hij Maandag a.s. een kwart-eeuw als zoodanig hior werkzaam zal zijn geweest. Zijn vele patiënten achten daarom juist dezen dag den geschiktsten, om hun doktor van hun groote symphaUiie te doen blijken; hij is dan ook door ceri comité uit de patiënten uitgenomligd, Maandag a.s. om twee uur met ziju familie in de groote zaal van „Alusis Sacrum" te komen, waar hom na mens zijn patiënten verscheidene geschen ken zullen wordon overhandigd en waar dan. tevens ook voor anderen tot half vier gelegenheid zal bestaan, den jubilaris met zijn zilveren feest geluk te wenschen. ■er Aan den 2en brugwachter aan de Appel markt brug, ,T, Lourens, is op zijn verzoek op grond van 70-jarigen leeftijd, eervolont slag verleend rnet ingang van 1 April a.s, In zijne plaats wordt op zijn verzoek ovf geplaatst als 2e brugwachter, de lo bruD wachter aan de Koemarkibrug, D. Bouman Muziekschool Toonkunst. Belanghebbenden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie betref fende de aanneming van nieuwe leerlingen aan de Muziekschool van Toonkunst, wanrbij tevens zjjn vermeld de kosten voor de vel schillende cursussen. Hedenmiddag is de arbeider P. Brand, wonende in de IIcndrinasLmat, op het ijs nabij don West Fnuikelandschcn dijk gc- allen en heeft daarbij vermoedelijk zijn heen of heup gebroken. Dr. Eiultz ver leende spoedig hulp en op diens last is li ij per brancard naar liet ziekenhuis ver voerd. Bij den slager J. Verboom is gistermid dag tusschen 1 en 2L/i uur de toonbank- ado gelicht. Daaruit werd vermist een be drag van 12.a f2.50. Gisteravond omstreeks 8uur brak de as van den wagen van A. v, d. VLics, wo- wonende in de Dwarsstraat, welke wagon was beladen met borstelwerk, brandstoffen cn petroleum. Bij liet kantelen van den wagen vloeide het mcorendeel van dc pe troleum over de andere waren boen, zoo dat do man nogal wat schade lieelt ge kregen. Bij hot schaatsenrijden op de algemeene baan aan dc AVost-Frankelniidsche laan is M. Tettelaar gistermiddag tegen een anderen rijder gebotst, met hot" gevolg dat hij ach terover sloeg en een oogenblik bewusteloos bleef liggen. Ook zijn pols schijnt bij den val bezeerd to zijn. Uit den gemeenteraad. (Vervolg.) Arbeidsbeurs. In extenso hebben wij de vorige week de missive en het praeadvies van B. en W. me degedeeld ten geleide van de voorstellen tot eorganisatie van de Arbeidsbeurs De V oorzitter deelde bij het aan de orde stellen van het voorstel van B. en YV. mede dat door hem 3 amendementen waren ontvangen van den heer Goslinga en wel op de artikelen 7, 8 en 11, die bij de betreffende artikelen zullen worden aan de orde gesteld. Spr. opent thans de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen. De boer Gouka wenscht slechts een kleine bemerking te maken. B. en W. hebben gemeend den Raad gelukkig te moeten maken met liet opdragen van eenige werkzaamheden ton behoeve der Arbeidsbeurs. Maar spr. meent dat het college van B. en W. beter in ile gelegenheid zul zijn om toezicht uit te oefenen dan de Raad, 11 (j zou het daarom gewenreht achten den Raad daarmede niet te belasten. De heer Van der Drift, hoewel geen aanbidder van bemoeiingen der overheid, wil toch zijn instemming uitspreken met bet feit dat B. en W. zich op het standpunt hebben geplaatst dat in hun voorstel is neer gelegd. Hij hoopt dan ook dat de verordening, althans wat het beginsel betreft, zal worden aangenomen. De heer Van der Laan leest op pag. 5 der gedrukte stukken, dat door B. en YV. overleg is gepleegd met de commissie ter bestrijding der werkloosheid, maar hem is verzekerd dat dit overleg niet heeft plaats gehad, misschien met een der leden, maar zeker niet met de commissie als zoodanig. 8pr. leest het betreffende gedeelte uit de missive voor, maar komt daarbij tot de erva ring dat liet zich heeft vergist, want dat er staat dat het overleg heeft plaats gehad tus schen het bestuur der gemeentelijke arbeids beurs en het bestuur der commissie ter be strijding der werkloosheid. Dit neemt echter niet weg dat de bewering blijft dat met die commissie geen overleg is gepleegd. In de tweede plaats zou spr. gaarne ver nemen welke voorstellen te verwachten zijn van het college van B. en W. als deze ver ordening eenmaal aangenomen zal zijnen in werking wordt gesteld. Nu wordt voorge steld een bedrag van f 2500.voor de te maken kosten en van B. en W. heeft spr. geen bestrijding van dat bedrag gezien of gehoord. Het wil spr. voorkomen dat daarmede de zaak te groot en te kostbaar is opgezet, vooral waar men hier slechts weinige -vverkloozen heeft. Spr. zou dus gaarne vernemen welke voor stellen in deze te wachten zijn. Voorts leest spr. een gedeelte van de mis sive der beide besturen waarin er op wordt gewezen dat in Straatsburg het beheer van de arbeidsbeurs en van bet werkloozerdonds in een hand is gelegd. Maar bij spr. is de vraag opgekomen of dat motief in deze wel opgaat, liet college heelt zich bij de samenstelling van zijn ontwerp niet gesteld op het standpunt dat de com missie tegenover de werkstakingen inneemt Het college wil niet bij werkstaking of uit sluiting alle diensten ontzeggen maar wil dat de beurs neutraal blijft. Nu kan het zeer voed zijn dat een derge lijke houding niet bij de vakvereenigingen in den sinaak valt en dan is het motief ver vallen, want dan wordt zeker de verhouding tot de vakvereenigingen en omgekeerd niet tot de aangenaamste. Daarom is spr. niet ge heel gerust. De heer Goslinga wenscht een enkel woord te zeggen over de verordening in het algemeen. Spr. sluit zich aan bij hetgeen de heer v. d. Drift heeft gezegd, maar meent dat de roeping van de overheid is om iri zake de werkloosheid alleen regelend en helpend op te treden en op grond daarvan kan hij zich ook wel aansluiten bij de verordening zooals B, en YV die hebben voorgesteld, be houdens enkele wijzigingen die hij schriftelijk heeft voorgesteld. Spr is met den heer v. d. Laan van meening dat deze zaak wat groot is opgezet. Als spr. wèl is ingelicht dan is de over gelegde begrooting opgemaakt zonder voor kennis, medewerking of goedkeuring van de commissie tot bestrijding der werkloosheid. Spr's standpunt in deze is: hij wil wel medewerken om dezo verordening tot stand te doen komen, maar hij acht de kosten van 12500.veel te hoog. Hier Ier stede wenden zich vele werkloo- zen rechtstreeks tot den patroon, omdat men elkaar hier kent. Iri groote steden is dat natuurlijk niet zoo zeer het geval en dus zal daardoor een rechtstreeksche'in verbin ding stelling niet zoo gemakkelijk zijn. Maar door deze oorzaak zal men hier nog te meer slechts een beurs»je" krijgen. Voorts acht spr de zaak te veel op bureaucratischen leest geschoeid. Men moet als directeur hebben en die moet men trachten te vinden, een rechtschapen burgerman het is niet noodig dat hij op zijden kussens geboren is. Spr. zal ook gaarne vernemen wat bedoeld wordt met den elastischen zin op pag 3 Wij stellen daarom voor het in werking treden der rege ling nader voor te stellen." Dat simden" eischt wel eenige toelichting en ook de kosten der begrooting, want als B. en W. in dit opzicht met de commissie meegaan, zou spr. daaraan zijn stem niet kunnen geven omdat hij overtuigd is dat het op veel bescheidener voet kan woulen ingericht. De heer Kranen heeft verschillende sprekers hooren zeggen dat er niet genoeg overleg is gepleegd met de commissie, maai bij ziet op pag. 7 dat de stukken door beide besturen gezamenlijk geteekeml zijn. Er heeft dus wel contact plaats gehad. De heer v. d D r i f t kan als lid der com missie ter bestrijding der werkloosheid ver klaren dat er geen overleg is gepleegd om trent de kosten. De heer v. Westendorp sluit zich daarbij aan, maar ter verdediging der com missie zal spr. toch iets aanvoeren, want nu heeft het den schijn alsof voorzitter en secre taris hun eigen meening hebben voorop ge steld. Spr. heeft de laatste vergadering bijge woond en door hem is toon gevraagd wat de kosten zouden zijn, omdat hij begreep dat dit door den Raad zou gevraagd worden. Hij heeft op een begrooting daarvan zeer aangedrongen. Het bestuur der commissie kan beschouwd worden als de vertegenwoordiger dier com missie en er is geen kwestie van geweest dat er een commissievergadering voor die begroo ting zou belegd worden. Een der leden heeft toen nog gezegd: «praat niet van de kosten", maar desniettegenstaande bleet spr. er op aandringen. Een der leden dier commissie, hier tegenwoordig, zal deze mededeeling wel wil len bevestigen Aan het bestuur werd daarop het opmaken der rekening opgedragen. Het bestuur kan dus geen blaam treilen. De heer Van der Drift merkt op dat, hoewel de commissie liet opmaken der reke ning had gesteld in handen van het bestuur, dat bestuur toch weinig rekening heeft ge houden met de uitspraak der commissie, althaa? van een gedeelte dier commissie. Het was het lid, waarvan de heer Van Westen dorp sprak, uitsluitend te doen om het be ginsel. Al is er dus over gesproken, er is dan toch geen rekening gehouden met het deel der commissie dat de zaak op bescheiden voet wilde inrichten. De lieer Goslinga moet, in tegen spraak met de mededeeling van den heer v. Westendorp, zeggen dat de secretaris neeft verklaard dat hij niet op de hoogte was van de cijfers. De hoofdzaak is echter nu alleen wat denken B. en W. er van. De V oorzitter merkt op dat B. en W. dit reeds hebben te kennen gegeven in hun prae-advies Daarin ligt reeds een vinger wijzing welk standpunt zij zullen innemen. Ook B. en W. gelooven dat de inrichting goedkooper kan geregeld worden. Zij wenschen voorloopig slechts een norm daarvoor hebben later kunnen de cijfers worden vastgeMeld Zij kunnen irr.mers zeggen dat het veel goed kooper zal moeten worden, maar daarvoor zullen in elk geval nog definitieve voorsteilen moeten komen. De goede wil is er, dus zal men wel tot een goede oplossing komen. Voor hedenmiddag kan de raad zich echter bepalen tot bespreking der verordening, dan zullen later de cijfers worden vastgesteld. Aan den heer Gouka wil spr. nog zeggen dat, waar deze de benoeming niet aan den Raad maar aan B. en W. vil opdragen, het college van meening was dat het wenschelijk zou wezen om dit aan den Raad te houden, in verband met de debatten over de veror dening, waarbij de benoeming van ambtenaren wordt geregeld. B. en W. voelen wel wat voor de raadsleden, maar toch hebben zy gemeend zoo te moeien voorstellen. Spr. acht het dus gewenscht de bepaling te behouden en uit de verordening te elirni- neeren het bureau voor de statistiek omdat B. en W. praktisch willen zijn, terwijl het vasthouden aan dit bureau het tot stand- komen van het werkloozenlonds en dereor ganisatie der Arbeidsbeurs zter zou ophouden. Wat de vraag van den heer v. d. Laan betreft: Het zijn niet B en W., die op Straatsburg hebben gewezen, maar de beide besturen. Maar al ware de toestanden ge heel anders, en al zou een strubbeling moge lijk zijn, waar de Arbeidsbeurs over alle gegevens beschikken kan, gelooft spr. toch dat dit bestuur het besie het beheer over dit fonds kan op zich nemen. Door den heer v. tl. Laan is ook gevraagd: Zouden B en W. het denkbeetd kunnen onderschrijven en spr. antwoordt daarop dat hij v/el gelooft dat het lichaam dat over alle gegevens beschikt, dus de commissie ter bestrijding der werkeloosheid met het be stuur der Arbeidsbeurs samen kunnen op treden ter bereiking van het doel Het is echter niet onmogelijk dat B. en W. het denkbeeld eenigszins anders zouden heb ben omschreven. Vast staat, dat allen het hierover eens zijn dat de Arbeidsbeurs moet worden gereor ganiseerd, zoodat nog alleen verschil blijft bestaan omtrent de kosten en dat is een kwestie die later zal moeten worden opgelost Thans sluit spr. de algemeene beschou wingen en stelt de behandeling der artikelen aan de orde. Bij art. 1 wordt uitvoerig gedebatteerd over de statistische gegevens en een statis tisch bureau, maar het slot daarvan is dat het artikel ongewijzigd wordt aangenomen. Art. 2 wordt zonder bespreking aange nomen. Art. 3 lokt weer een langdurig debat uit, ril. of daarin zal moeten bepaald worden dat de belanghebbenden de kosten, die de Ar beidsbeurs voor hen maakt, zullen" of «kunnen" betalen. De heer mr. Jansen pleit voor bet woord «zullen", dat wordt gesteund door de hee- ren v. d. Drift en v. d. Velden, en diens voorstel wordt bestreden door de heeren Gouka, Wiukampf, v. Westendorp en den Voorzitter; welk debat deti heer v. d. Drift tot andere godachter, bracht, zoodat het woord «kunnen" w rdt behoudenbij hoofdelijke stemming vei klaarden alleen de heeren mr. Jansen en v. d. Volden zich vóór hot ver anderen in «zullen". Bij art. 5 ontstaat een zeer uitvoerige, dis cussie over de vraag hoe de houding van de Arbeidsbeurs moet zijn bij werkstakingen en uitsluitingen. De spre' ers verklaren allen dat zij de neu traliteit van de Ai beid,-Beurs hoog willen houden, doch hoe dit moet geschieden is een kwestie waardoor zij lijnrecht tegenover elkaar komen te staan. De lieer De Bruin en zijn medestan ders meenen dat de Beurs alleen dan neutraal zal zijn als zij allo hul|i weigert, zoowel bij werkstaking als bij uitsluiting, terwijl de heer Goslinga en zijn medestanders meenen dat de Beurs volkomen neutraal zal zijn wanneer zij zonder onderscheid, bij werkstakingen en uitsluitingen haar medewerking verleent nadat den aanvrager zal zijn medegedeeld dat er een werkstaking of uitsluiting is Ten slotte wordt art. 5 zooals het door B. en IV geredigeerd was medewerking na waarschuwing aangenomen met 13 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren v Westendorp, v. d. Drift, Gouka, Kuopmans, De Bruin en Smit. Art. 6 wordt onbestreden aangenomen. Bij art. 7 worden aan de orde gesteld de amendementen van den heer Goslinga. Deze luiden Art. 8 te maken tot artikel 7 en dit dan aldus te lezen: liet toezicht op de arbeidsbeurs en het toezicht en het beheer van liet werkloozen londs wordt uitgeoefend door een commissie die verantwoording schuldig is aan den Gemeenteraad. iMet de dagelijksche leiding der arbeids beurs is belast een directeur. Art. 7 te maken art 8 Toelichting In art. 7 wordt reeds ge sproken van een commissie en van een directeur reeds voordat de verordening aan geeft wat die commissie moet doen en welke, de werkkring is van den directeur. Het is derhalve logischer de volgorde der artikelen om te keeren, B. en W. stellen in hun art. 8 voor alleen hel toezicht op het werkloozenfomls aan de commissie op te dragen, terwijl toch de bedoeling is dit ook te doen met het beheer. Vandaar dat een kleine radactie-wijziging wordt voorgesteld om dit te doou uitkomen. Art. 11. In artikel 11, le al, in plaats van «twaalf" te lezen «zes". Toelichting. Wanneer er 12 leden zijn, zal de commissie met den voorzitter, vice- voorziller en secretaris bestaan uit 15 per sonen. Voor een geregelde en prompte af doening van zaken is dit getal zeker te groot te noemen. Dn ervaring leert dat kleine colleges gemeenlijk meer en vlugger werk doen dan groote. Wanneer bovenstaand amen dement wo'dt aangenomen, zal de commissie toch nog uit 9 personen bestaan, hetgeen ruim voldoende wordt geacht. De Voorzitter verklaart namens B. en W. de amendementen op de artt. 7 en 8 over te nemen. De aldus gewijzigde artikelen worden ver volgens goedgekeurd. Art. 9 wordt,goedgekeurd. Art. 10. Op voorstel van den heer v. d. Laan worden bier ingelascht de woorden «voor elke functie." Bij art. 11 ontspint zich weer een uitvoe rige disciKsie over de vraag ol het comité zal bestaan uit 12. zooals door B. en W., of uit 6 leden, zooals door den heer Gos liriga was voorgesteld. Óver deze kwestie staakten de stommen, zoo- dat hierover a.s. Dinsdag opnieuw zal moe ten worden gestemd (Wordt vervolgd.) ,\Q F, N D <1. 28 Jan. Gruoto Schouwburg. 8 u. Wiener Operetten-Fns. Der Tapfere Soldat. 28 Vereen lokaal, Broersvest, 8 uur, Ds. P. Bokrna. 28 Tivoli Schouwburg, 8 u, Tournee Calmette. Samson. 29 Groote Schouwburg 8 u. Zooals de Bladeren 1 Febr. S. O V. Alg Coöp Bakkerij, 8u. Leden vergader. Statutenwijziging. 2 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 3, 10, 17, 24 Februari, 3 en 10 Maart, Volkshuis, Vlooger Volksonderwijs, prof. J. te Winkel. «Hooft en zijn kring." Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pfliiging en Casino, CoolsingcL Kunst en Wetenschap. Jozef Israels Ter ontvangst bij Jozef Israels in zijn woning aan do Koninginnegracht te 's-llage verschenen gistermiddag deputaties van: Pulchri Studio, welks voorzitter, de heer Tor Moulen, namens hol Genootschap dc golukwenschcn aanbood. Ook .dc verschil lende andere kunstgenootschappen en mede do vereeniging „Die Ilagha" hadden de- putaties gezonden om den. meester to hul digen. 'Onder do talrijke vrienden en vereer ders, die den jarige kwamen gelukwenschen, werden opgemerkt de burgemeester der resideniüe, dr. Kuypcr, mr, S. va,n Hou- 'ten cn dr. Johs. A. Dyscrinck. Dezo hadden vijf-cnrtachtigjarigo een gedicht gewijd met con lleibroeiiivsche opdracht. Dc vertalm» er van. luidt: „Zie, ik ben. lieden vijfen tachtig jaar oud geworden; nog is mijne kracht dezelfde als ten dage dat Aiozes mij heeft gezonden. (Jozua XIV vs. 10.) Vervuld is heden deze Sciiriftin uw leven. Laat mijnen mond vervuld zijn met uwen [lof l Dc zogen des Heeren zij voor U." get. Jozua. (Voor copie conform Dr. Jobs. Dyscrinck.) JRollerdcimer Maifoslspiele. Naar men ons meldt heeft de directie te Rotterdam uit Elberfeld bericht ontvangen dat Anton van Rooy zeker driemaal wellicht viermaal zal optreden De overige avonden wordt hij vervangen door Whitehille. Voorts bestaat alle kans dat de heer Jos, Tliijssen de «Lohengrin" zal zingen. Alsdan zullen alle hoofdrollen in handen van onze beroemde Nederlandsehe zangers, Urlus, van Rooy, Tnijsson, zijn. Do bekende Parijsche tooneelspelor Co- quelin ainé, is gisteren op 68-jarigen leef tijd overleden. Bcnoit Constant, de oudste van twee broeders Coquelin, was een zeer begaafd en geliefd toorieelspelcr, die ver leden jaar nog in ons land optrad, o, a. in Rostand's Cyrano, cn in l'Aflaire des poisons. Coquelin sterft midden in zijn ar beid, \va.nt juist is het reeds eenige jaren door hem verwachte en voor hem geschre ven nieuwe stuk van Rostand „Cliantc- clor" beëindigd on was do repetitie al be paald, Coquelin laat een aantal weiken na be treffende de dichtkunst en de dramatische kunst, o. a.l'Art et 1c comédien, Molière et le Misanthrope, les Coniédiens pax na comédien, Tartuffc, l'Art de dire le mono logue, enz. Ingezonden Mededeeiingen. OP ONDERZOEK. Eenige inwoners van Vlaai'dingen kunnen IJ zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelenden huiduitslag of droge aam beien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlich ting. Een aantal inwoners van Viaardingen hebben een geneesmiddel gevonden om huid ziekten van ouden datum te genezen. Zjj spreken er over. Lees dit: Mejuffrouw A. v. d. Griend, Krugerstr. 36 te Viaardingen, meldt ons Het is reeds ge- ruimen tijd dat mijn achtjarig zoontje leed aan een heviger! uitslag op de beenen, zeer waarschijnlijk tengevolge van klierziekte. De verschillende geneesmiddelen hiervoor ge bruikt, waren allen zonder beterschap geble ven. Op aanraden vari een mijner kennissen liet ik een doo-qe Foste»1'» ffinlf komen. Reeds dadelijk bij toepassing bier van ver zachtte de pijn en in den tijd van veertien dagen was de uitslag gelmel vciuvrenon. Bit erkentelijkheid wil ik deze uitmuntende Zalf dan ook gaarne recommaiideeren. Ik ondergeteekeride verklaar dat het boven staande waar is en machtig U dit liet publiek bekend te maken op elke wjjze die U goed dunkt. Ziet toe dat gij de échte Foster's Kalf bekomt, dezelfde soort die Mejufirouw v. d. Griend gobad beeft Ze is te Schiedam ver krijgbaar bij de Ileeren RAPPELHOF IIOV1NGH, voorheen Frans Visser, Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1.75 voor één of 110 voor zes doozen. Rechtzaken. Voor do Rechtbank tc, Rotterdam werd lieden behandeld de zaak van mr. A. Slub, thans burgemeester van Haarlemmermeer, vroeger advocaat en procureur te Rottendam contra den directeur van het „Rotler- dascli Nieuwsblad", wegens liet opnemen in dat ''"id van enkele artikelen en raads- overzicliten, waardoor Mr. Slob zich be- leedigd achtte. Deze zaak was het gevolg, daarvan, dat Mr. Slob aan den verslaggever van bet „Ilolt. Nieuwslblad" in het gerechtsgebouw twee gouden tientjes zou hebben aangebo den, indien hij in iict „llott. NbL" geen verslag mankte van de behandeling ceirer zaak tegen zekere Qualm, uit Hekelingen, wegens meIkveivalsohing. De eisch tegen den directeur-uitgever van het „Rolt. NbL" luidde 14 dagen, hechtenis. Do verdediging werd gevoerd door Air. S. J. L, van Aal tea Jr., die vrijspraak pleitte. Air. Schünnann, die zich civicte partij stelde, vroeg f 150 sohadevoeigoeding. Do "Haagsche rechtbank veroordeelde bo den A. J. 11., werkman te Delft, wegens doodslag op ceri arbeider in de glasfabriek te Vrijenban, tot acht jaren gevangenisstraf. De Amslordamsche rechtbank veroor deelde lieden conform den eiscJi van het 0. AI., tot 8 maanden gevangenisstraf een moeder en eon zoon, die onder een val se hen naam onderstand hadden gevraagd cn verkregen van Dr. Leenderts aldaar. Hot gerechtshof bovesligde hot vonnis van de Amsiord. rechtbank, waarbij de zwerver, Ilondrilt G„ tot 3 jaren gevango-' nisslrni werd veroordeeld, wegens diefstal v/ b matmiffas mtajefcrw kttvurgt t.rtgafcanmiiyBii»' ;^-tóu*.\tfajOv M«UAU>An»a«ui

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2