gaan om tegenover candidate!! der S. D. A. 'P. marxistische candidaton te stellen. Maar zij is blijkbaar van plan ook marxis ten to candideeren in districten, waar de S. D. A. P. geen strijd wil voeren om do krachten te kunnen concentreeren daar waar veel kans van slagen is. Echter zal de S. D, A. P. er heslist tóe overgaan om overal, waar een marxist gesteld mocht worden, een slagvaardigen tegencandidaat tegenover hem te plaatsen. De strijd zal dus hard tegen hard gevoerd worden. Er is zelfs in den boezem der S. D. A. P. sprake van, om in olke verga dering, waar iemand dor nieuwe partij het woord mocht voeren, een lid der oude S. B. A. P. het revisionistisch standpunt te genover den marxist te doen verdedigen. De heer mr. Troelstra heeft zich na de Devonterheslissing bereid verklaard do can- didatuur voor Amsterdam III te aanvaar den. Naar „Het Volk" meldt, heeft mr. Mendels ontslag ingediend als rechtskundig advi seur van het Bureau voor Arbeidsrecht van den Utrechtschen Bestuurdershond. Ziekteverzekering'. Het 5,Vad." meldt: Op de jaarvergadering van Patrimonium heeft de voorzitter medegedeeld, dat het ontwerp-Ziekteverzekcring van den minis ter Talma voor do indiening gereed lag. Maakte het reeds oen zonderlingen in druk, dat oen dergelijke blijkbaar officialise medcdeeling kon gedaan worden door den voorzitter cener vereenïging, nader verne men wij van goed ingelichte zijde, dat die nmJedeeling geheel ongegrond was. Het wetsvoorstel is niet voor indiening gereed en zal dit nog in geruimen tijd niet zijn. Accijns gedistilleerd. Het hoofdbestuur der vereeniging Vei gun ning verzocht indertijd aan den minister van 'manden maatregelen te willen nemen, strek kende om tegen te gaan, dat gedistilleerd wordt ingeslagen door anau.e personen dan in de ver.Ebr- en geleibiljetten als de ontbie- dera worden aangeduid. In antwoord daarop heeft de minister thans medegedeeld, dat een algeheele wijziging van de wetgeving betreffende den accijns op het gedistilleerd in bewerking is in dier voege dat te zijner tijd de te berde gebrachte bezwaren zich niet meer zullen voordoen, doch dat in afwachting daarran gem afdoende maatregelen kunnen worden genomen. Sociale week. De vierde katholieke sociale week zal dit jaar gehouden worden to Nijmegen, van 15 tot 22 Augustus. Tegen den woeker. De nationale vereeniging tot bestrijding van den woeker heeft den gemeenteraad van Deventer verzocht geen uitvoering te geven aan het besluit tot opheffing van de ge- meentebank van leening aldaar vow en aleer de woeker der particuliere pandjesnuizen in Deventer zal worden bestreden in den geest van de ontwerp-verordening vanwege de vereeniging gepubliceerd. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 27 Febr. bij de betaalmeesters in kas wasf 1,884,635.36 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 12,831,264.93 c. dat op den genoemden datum geen schat kist-promessen in omloop wareD. (Stct.) VLAARBINGEN, 2 klaart. Het aantal lo- telingen der lichting voor 1909, dat voor koito oefening zal worden ingelijfd, be draagt 20. Do inlijving zal geschieden in het tijd vak van 1631 Mei a.s. VLAARDINGËN, 2 Maart. Dc christelij ke zangvereeniging „Euphonia" gaf gister avond een uitvoering in do zaal „Harmo nie". „Euphonia" had zich 'do medewer king verzekerd van moj. Rika van Loon, sopraan, en de heeren 0. de Wort, tenor; II. van Gastol, bas, on A. Krul, begeleiding, allen uü Rotterdam, 't Was vooral de bas- solist, die zich als con goed geschoold zan ger deed kennen. Zijn stem was helder, het geluid vol en de klank zuiver. Mej. van Loon heeft een heldere sopraan- stem. Zonder moeite zingt ze zuiver de hooge toonen. Ook haar komt een. deel van het succes van den avond toe. De heer Krul deed zich kennen als een uitste kend hegeleider. En wat de vereeniging zelf le hooren gaf, was goed. 1 Do uitvoering, dio geleid werd door Ds. Bokma, van Schiedam, was goed be zocht. STADSNIEUWS. Bij do te 's-Gravonhage gehouden exa mens nuttige handwerken, is o.m. geslaagd mej. W. M. Kleipool, van hier. f Sneeuwruimen, 't Opruimen van de in den vorigen nacht gevallen sneeuw, heeft gisteren aan 76 wedloozen een daggeld verschaft, terwijl hedenmiddag te haiftwee weer 58 men- schen aan dat werk werden gezet, terwijl dit aantal vermoedelijk nog wel zal uit breiden. Vroeger kon do Gemeentereiniging in den regel niet meer menschen voor dit werk verkrijgen dan een 20 ii 30, maar se- jjert het loon is verhoogd tot 20 cent per uur, is het aantal lioihebbers aanmerkelijk vergroot. Nnt-Spaarbank. In de maand Februari bedroeg het totaal dor inlagen £31619.dat is 75 meer dan hij do Rijkspostspaarbank alhier, ter wijl werd afgegeven een totaal ad f 23.670.50, dat is ruim 100 meer dan aan do Rijkspostspaarbank. Deze spaarbank blijkt dus een welver diend vertrouwen bij de spaarders te be zitten. Het aantal nieuwe deelnemers be droeg 04, en dat der in die maand afge- schrevenen 38, een vermeerdering dus van 56. Gisteren is in de politiewacht aan do Hoofdstraat \ooiioopig \erbonden de 7-jarige E. A. Romein, «onende Hoofdstraat 185/5, die een belangrijke wonde boven hot, linker oog had bekomen, clootdat hij daartegen een dissel of ander voorwerp luid. gekregen, dat door don kuiper J. v. d. M. was wegge worpen. Steenen voor brood. Gisteravond hooft in „Cmistantia" de aangekondigde lezing plaats gehad, waar voor het socialistische raaddid, do heer P. de Bruin, Iiiid gekozen den titel„Steenen voor brood." Aan alle raadsleden, en aan den heer Gos- linga bijzonderlijk, was oen uitnoodiging ter hijwoning gezonden. Door de hoeren Honnerlage Grcte, Lager- weij, v. Westendorp, Dc Groot, Gouka, mr. Jansen en Beukers was bericht gezonden, dat zij de vergadering niet konden bijwonen, terwijl de heer Goslinga den brief had inge zonden dien wij in ons vorig nummer reeds hebben opgenomen. De heer J. Dinkelaar, 2de-voorziüter van den S. B. 33., opende de vergadering met. een kort woord tot inleiding. Do lieer Do Bruin begon met te zeg gen dat de/o vergadering was belegd omdat de S. B. B. het nuttig achtte in een open bare vergadering te behandelen het onder werp der werkIoo/.eirverzekering, dat in den Raad mishandeld is. Het bestuur meende dat dit leerzaam zou kunnen zijn, maar nu was daar een verrassing hij gekomen, de togenvooidigheid van een inspecteur en re chercheur der politic, die hij, waar de ver gaderingen der S. D. i P. altijd rustig verloopen, niet noodig acht en waarover hij zijn verbazing wil uitspreken. De behandeling Van liet onderworp had in openbare vergadering plaats, omdat de bespreking niet kon plaats hebben zonder ook personen te bespreken, en nu zijn de raaddeden in de gelegenheid gestold om zich tegen eventueele beschuldigingen te verdedigen, zijn zij niet ter vergadering gekomen, dan zal dat echter voor spr. geen aanleiding zijn de beschuldigingen terug te houden. Dan tot zijn onderwerp overgaande, zegt spr. dat in de laatste tijden het laat-maar- waaien-syatoem is prijs gegeven en erkend wordt dat de slachtoffers der maatschappe lijke wanverhouding recht hebben op over heidssteun, terwijl de fabeltjes omtrent de erevaren van overheidszorg meer en meer verwezen worden naar den rommelzolder. Wat 25 jaar geleden een dwaasheid werd genoemd, komt nu lot toepassing, al moge het aantal conservatieven, die zich in die nieuwere begrippen nog niet kunnen in denken, nog talrijk zijn. Die conservatieven worden gesteund door de bezitters die de leer toepassen van het verdeel en heersch en dit is oorzaak dat de conservatieven in de bestuurslichamen de lakens nog uitdealen. De groote strijdpunten die in de laatste jaren in den gemeenteraad aan de orde kwa men, zijn o. in. de scholen voor de achter lijken en de volkshuisvestingwat het lot daarvan was, is hekend, spr. zal daarop thans niet verder ingaan. Maar wat nu het laatst aan de orde was, is de bestrijding der gevolgen van werk loosheid. Dat is een pijnlijk onderwerp ge weest voor de conservatieven. Erkend wordt dat de werkloosheid is eon ziektetoestand, maar de kiein daarvan zit in de Maat schappij en niet hij de slachtoffers daarvan en men voelt dat het een misdaad zou zijn de enkelingen te doen boeten voor datgene waaraan zij geen schuld hebben. Door den heer God in ga is wel gezegd ,,hct is niet onkel Je maatschappij die daarvan schuld is", maar hij hoeft verzuimd te zeggen, wie daarvan nog moer de sohukl draagt. Do ar beiders hebben begrepen dat het grootbe drijf door de toepassing der machines ter vervanging der ievende arbeidskrachten, de ooTzaak der werkloosheid is. En wie is verantwoordelijk voor dezen fegenwoordigen toestand? Er zijn verschil lende erroeper. die strijd voeren, maar zij die behmg hebben bij de tegenwoordige produc tiewijze zijn de sterkste en zijn daarvoor dus verantwoordelijk. Dc burgerij wil wei iets doen ten opzichte van die verantwoordelijkheid, maar het mag geen geid kosten en daarom wordt zooveel mogelijk die verantwoordelijkheid terugge wezen. In deze kwam echter een krachtige drang van onderen, zolfe van dc meest stappen, en men moest toegeven, zij liet ook schoor voetend, on dc verantwoordelijkheid voor de werkloosheid weid gedeeltelijk aanvaard. Men heeft erkend dat de slachtoffers van het maatschappelijk stelsel recht op steun van overheidswege hebben, dat den schipbreuke lingen op de levenszoo dc reddende hand moet worden toegestoken. Op voorstel van het comité tot bestrijding der werkloosheid werd ƒ1000 beschikbaar gesteld en besteed voor de bewerking van den opgespoten grond aan don Maaskant. Dat is niet de slechtste wijze van werkverschaffing, zegt spr., want men krijgt daarvoor nog wat terug. Daarna behandelt spr. hotgeen is geschied in de gemeenteraadszitting van 23 Juni 1.1. en hoe de liecrcn Lageriveij cn mr, Jan sen zich zelfs verzetten tegen een onderzoek naar den omvang van de werkloosheid. Daarna v.erd bezwaar gemaakt tegen aanne ming van het Gentsehe stelsel, 'zelfs de voor zitter van het comité, dat dit stelsel had voor gesteld, de lieer Smit, ging daarin mede. De lieer mr. Jansen heeft alles in het werk gesteld om reeds dezen eersten stap om tot hulp ie komen, te doen mislukken. De heer RL deed een voorstel om de beslissing tot later int te stellen omdat hij het gevaar, dat dreigde, zag. Spr. noemde dit een blanco voorstel, maar ook dat had geen kans en werd verworpen, zelfs met. liuïp van de stem van den heer Smit. Dat was het voorspel van het drama: „Liefde voor den werkman". Spr. noemt het een fout van het comité, ook hij heeft dit later pas ingezien, om dc bcMuren van Ju arbeidsbeurs en liet werkioozenfonds aan eikaar te koppelende arbeidsbeurs is al tijd een doodgeboren kindje geweest, fn de crordening op de gereorganiseerde Arbeids beurs is de bepaling opgenomen, dat de Beurs ook onderkruipers zou leveren en daarom is zij voor de vakorganisaties onaan neembaar geworden. Die bepaling is aange nomen, nadat de heer Ris had uitgevonden de actieve en de passieve neutraliteit. Uitvoerige discussion hebben plaats gehad over allerlei ondergeschikte punten, maar desnoods zou men de Arbeidsbeurs geaccep teerd hebben, als liet werkioozenfonds goed geworden ware. Maar dit is niet gpsclried. Tiet beginsel van het Gentsehe stelsel is ge heel verknoeid en de bf rage is begrensd tot 50 cent per dag hoogstens, "tersvij! de leeftijdsgrens werd beperkt, tot „van 20 tot 65 jaar". Onder aanvoering van den heer v. "Westendorp is deze draconische bepaling in de verordening opgenomen. Doch dat waren alle nraar onderdeden, üot hoofdbezwaar lag in de inleidingsmotie van den heer Goslinga. Van dezen moet getuigd worden dat bij volkomen klaren wijn geschonken heeft en hij heeft gesproken, zooals hij het meende. En over zijn beginsel wilde hij een uitspraak- van den Raad, opdat de vakorganisaties zouden weten waaraan zich te houden. Spr. ziet in de werkloozenverzokering geen ideaal, maar hij aanvaardt die op afbetaling van wat later zal moeten gegeven worden. Wat de motie-Gosiinga betreft, die in een latere zitting formed werd ingediend, moet spr. verklaren, dat hij niets voelt voor het beginsel dat de bijslag slechts een bepaald aantal jaren zal worden gegeven. Spr. heeft bij die gelegenheid een vergelijking gemaakt tnsschen dezen bijslag en de subsidies aan de bijzondere scholen, die ook niet tijdelijk zijn, maar daarop heeft spr. geen antwoord gekregen, verklaarde hij. Spr. brengt gaarne huide aan de werk zaamheid van den heer Goslinga in den Raad, die daarin gunstig bij zijn broederen afsteekt, maar de heer Goslinga verkocht on zin, toen hij beweerde dat die fondsen na eenigc jaren op zich zelf moesten staan; dat kan du sterkste kas niet. Het bejorinsol in de motie-Goslinga is een zuiver conserva- tïef-kapitalistisoh beginsel en geen anllreio- lutionnair beginsel, want noch dc hier Dc Wilde in Den Haag, nöch de her mr. Heemskerk in Amsterdam, hebben la' be ginsel genoemd, toen daar deze zaak aan de orde kwam. Du vrienden van den heer Goslinga zijn door deze motie en de houding van den heer Goslinga in een moeilijke positie gekomen, want zij hadden meegewerkt aan het voorstel dat in den Raad kwam. De heer Goslinga pleitte ook voor hulp aan de ongeorganiseerden, maar daarmede maakte hij onmogelijk wat nog voor de ge- orgaiiiseerden te bereiken zou zijn geweest- De liefde, waarover de heer Goslinga sprak, was dus z. i. niet oprecht. Deze vergadering, zegt spr., is belegd a's hot begin van een campagne die niet bedoelt de menschen dol te maliën, maar om helder heid te brengen in de hoofden der arbeiders, hen te brengen den ernst, die hen zal wape nen om zich niet met een kluitje in het riet te laten zenden, om langs wettelijken weg het doei te trachten te bereiken. Het comité zal trachten nog verbeterin gen in de verordening te verkrijgen, maar wil het slagen, dan moet een krachtig protest geuit worden tegen de knoeierijen bij de behandeling van deze zaak in den Raad. Aan liet einde der raadszitting waarin deze zaak werd behandeld, heeft spr. do mo gelijkheid geopperd dab het comité na de opgedane ervaring niet bereid zou zijn een nieuwe taak te aanvaarden en daarop heeft de lieer v. Westendorp gezegd, dat het hem was medegcvallen, zooals de verordening uit liet debat was voortgekomen. Maar spr. zegt: „Wij zeggen geen dankje Voor een af gekloven kluifje." Door den heer Goslinga is, in antwoord op spr.'s opmerking dat dc vakorganisaties zich niet warm zullen loopen voor de nieuwe instelling, gewezen op de woorden van mr. Troelstra, dat „wij maar hebben te beschik ken over een kleine minderheid". Maar, zegt spr., die woorden zijn niet juist aange haald. Die woorden hadden betrekking op sociaal-democraten cn hier heeft men to ma ken mot do vakorganisaties en het staal vast dat de neutrale organisaties veel krachtiger zijn dan de kerkelijke. Tenslotte behandelt spr. nog den brief door den heer Goslinga ingezonden en door ens gisteren gepubliceerd en hij beroept zich op de verheffing van een paar groepen arbeiders hier ter stede en do verbetering van arbeids toestanden, wat het werk is van do socia listen. Dat is brood dat do arbeiders «el willen kouwen en waarop zij iiun kiezen niet zuilen stukbijten. En wanneer de heer Goslinga niet wil «lat de arbeiders zullen zijn gealimenteerden, dat is verpleegden, van staat of gemeente, dan wijst spr. hem op de gepensionneerden. Van de gelegenheid tot debat wordt door geen der aanwezigen gebruik gemaakt. De Voorzitter spreekt in zijn slui tingswoord ook een woord van verontwaar diging over do aanwezigheid der politie, welke tegenwoordigheid door niets gerecht vaardigd is. Bij de uitgang der zaal word gecollecteerd voor het vakverbond. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 2 A/aart, 's namiddags 2 uur. Vergadering op Dinsdag 2 Maart 1909, des namiddags te 2 uur. Voorzitter, de Burgemeester, de heer dr. M. A. Brants. Tegenwoordig 18 leden; afwezig de hoor Xolet met kennisgeving, en de heeren Ris en mr. Von Briel Sasse. De notulen van de vergaderingen ran 26 Januari werden goedgekeurd, terwijl de vaststelling van die van 2 en 26 Februari werd verdaagd. Mededeelingen Ingekomen stukken Van B. en W., Afschrift van hun besluit d.d. 18 Februari j.l., waarbij aan den met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslagen titter der gasfabriek, J. Zwaije, met ingang van dien datum een pensioen is verleend ten be drage van ƒ435. Kennisgeving. Idem,__Missive, ten geleide van de opga ven der diensttijden van de sluiswachters aan de Buitensluis, naar aanleiding waarvan zij de conclusie hebben getrokken, vervat in hun schrijven van 12 Februari j.l. Idem, Missive houdende medcdeeling dat het bestuur der St. Willebrordusstichting, het aanbod aan hen heeft gedaan om onder zekere voorwaarden liet gedeelte sloot aan de Westvest te koopen voor 500thans kan verkocht worden voor ƒ675 zonder voor- waardon bet aanbod is dus onaannemelijk. Dit aanbod aan B. en W. wordt door de St.-Willebrodusstiehting ingetrokken,, zoo dat dit buiten nadere behandeling blijft. Kennisgeving. Van den heer J. M. IlUleniua, Missive d.d. 18 Februari j.l., houdende mcdedeeling dat hij de benoeming tot tijdelijk leeraar aan het Gymnasium aanneemt. Kennisgeving Van de Commissie van Toezicht op liet Lager Onderwijs, Missive houdende opgave van de data, waarop aan de verschillende scholen voor Lager Onderwijs de examens zullen worden gehouden. Kennisgeving. Idem, Missive, houdende aanbeveling ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontsiagnemen van den heer Mr. C. J en- tink. Aanbevolen worden de heeren: 1. Mr. II. J. Ilijman 2. J. Haiina van der Wal. Ter visie gelegd, ter behandeling in oen volgende vergadering. Van A. Timmermans Azn„ Adres, houden de verzoek, tot wijziging van liet Raadsbe sluit van 5 Januari j.l., waarbij aan hem grond werd verkocht, om de breedte in plaats van 10.75 M. te stellen op 16.55 M. cn a?', c'er Verkoopvoorwaarden cenigszins te wijzigen. Dit adres is door belanghebbenden weder ingetrokken. Van Regenten van het St. Jacobs-Gnst- huis, Missive, ten geleide van de rekening en verantwoording van hun gehouden beheer over het jaar 1908. Tn handen van de Finnncieeio Commissie, om onderzoek en rapport. Van de Commissie van Administratie voor het Stads-Ziekcnhuis, Missive, daarbij ter goedkeuring inzendende een suppletoire be groeting voor 190S van dio instelling, lol een bedrag van 900. In handen van de Financieele Commissie om onderzoek en rapport. Idem, Missive, houdende verzoek, haar een crediet van 300 toe te staan voor het in oogenschouw nemen van in den laatste» tijd gebouwde ziekenhuizen, ten einde een begrooting van kusten te kunnen opmaken hetzij voor een nieuw ziekenhuis, hetzij voor de verbouwing van het bestaande. In handen van B. en W. om advies. Van do commissie van beheer van liet pakhuis ,,de Nederlanden", Missive ten ge leide van het verslag van den toestand van hot pakhuis „do Nederlanden" over 1908. Kennisgeving; zullende het verslag als bijlage worden opgenomen in het vorsing om trent den toestand der gemeente over 1008. Idem, Missive ton geleide van de rekening cn verantwoording harer administratie over 19 0'8, vergezeld van de daarbij behoorende bewijsstukken. In handen Van de Financieele Commissie om advies. Van don keurmeester van hot vleesch, Mis sive houdende verslag van de vee- en vleeschkeuring over 1908. Kennisgeving; zullende als bijlage worden opgenomen in liet verslag omtrent don toe stand dei1 gemeente over 1908. Deze laatste 3 stukkeu worden nog eens ter visie gelegd. Van Jan van Katwijk on anderen, Adres houdende aanbieding van de helft der kos- tenden prijs per strekkenden meter gevel- breedte voor bestrating cn riolecring der Sin- geistratcn, niet dien verstande dab voor do verschillende straten niet meer betaald wordt dan door hen is aangegeven. In handen van B. en W. om advies. Aan de orde is Bezwaarschriften. De heer mr. Von Briel Sasse konxt ter vergadering. Bezwaarschriften tegen de inkomstenbe lasting, dienst 1908/9. Overeenkomstig hot advies van de Com missie tot liet onderzoeken dier bezwaarschrif ten, werd aan 23 hunner ontheffing of ver mindering verleend, terwijl do verzoeken van 16 andeden wcrd'en afgewezen. Verdeeling bezoldiging. De heer Ris komt ter vergadering. Voorste] van B. en W., tot verdeeling v-in de vrijgevallen bezoldiging van den rector Van Imtj Gymnasium. Oiörcenkomstig Hat Voorstel, waarmede Curatoren zich wol konden vereenigen, werd besloten aan de leeraars, welke de lessen in dien tijd hadden gegeven, naar gelang van bet aantal lesuren een uitkeering te doen cn wel aan den heer Liez.enberg 125, den heer Capcl 125 en aan den heer Heringa ƒ25. Curatoren stelden tevens voor, om als al- gemeccn regel te stellen, dat de leeraren bij vacaturen de lessen waarnemende, zullen worden betaald naar het aantal lesuren op do minimum bezoldiging aan de betrekkin» verbonden. 5 Hierover voeren het woord de boeren Gos linga, Gouka en De Groot. Dit voorstel wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Voorstel van B. en W. tot verdeeling van de vrijgevallen bezoldiging van een ambtc- naar van den Burgerlijken Stand en com mies ter Secretarie (Afd. B.). De heer Kranen doet een vraag, welke door den Burgemeester wordt beantwoord; ook de Der De Groot doet een waag omtrent 'iet personeel dier afdeeling. Overeenkomstig dit voorstel werd beslo ten, waardoor ontvangt bij wiizc van gra tificatie de bevoikingscontroleur* ƒ25; "de overblijvende ƒ303.90' worden verdeeld in verhouding van 1/5, 2/5 en 2/5 onder de boeren H. de Vringcf, TT. Bras en J Ver boom, terwijl de heeren De Vringer en Bras ieder 25.70 ontvangen als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, bovendien de heer De Vringer 1/12 van f 200. zijnde Hot Ver schil tusschen de jaarwedden van den Ion en 3en ambtenaar van dm Burg. Stand. Sloot Westvest. Voorstel van I». cn W., tot verkoop van grond aan de Westvest (zie ons nr. van 27 Febr. j.1.4. De heer v. d." Schalk vraagt of liet niet beter is om liet stuk alleen nar, den Protestantenbond tc \erkoopen. De heeren v. d. Daan, v. Westendorp, Wittkampf, De Groot, Gouka, mr. Jansen, v. d. Schalk en Gouka joertn hierover liet «oord. De heer v. d. Schal k stelde voor alleen maar liet gedeelte aan den Ned. Protestan tenbond te verkoopen, doch trekt het later «eder in. Overeenkomstig dit voorstel werd beJotea genoemden grond aan de Westvest te ver koopen aan de Afd. Schiedam van den Ned. Protestantenbond, en onder de bepaalde voorwaarden. Riolecring. Voorstel van B. en W., tot liet verkenen van een crediet van 800, ten laste van den buitengewoncn dienst, voor den aanleg van een riool in hot Oude Kerkhof. De lieer v. d. S c h a 1 k vraagt of dit niet uit den gewonen dienst kan, hetwelk door den lieer Lagerwcy ontkennend wordt beantwoord. Ilct gevraagde crediet u'ord verleend. Bouwkwestie. Adres van H. Grocneweg Jr., over do weigering' van een vergunning tot bouwen, met prae-advies van B. en W. Hot prae-advies stelde voor, aan adressant te berichten, dat, daar eenmaal hieromtrent door den Raad een besulit was genomen, hierop niet teruggekomen kon worden. De heer mr. Von Briel Sasse voer' hierover hot woord, alsmede de heeren v. d. Drift, Van Westendorp, mr. Jansen, die een oratio hield over de goede bedoelingen van de Bouwmij. Kortland. De heer v. Westendorp en de Burge meester beantwoorden den heer Jansen. Nadat dc heeren mr. v. Briel Sasse, Gouka en mr. Jansen nogmaals liet woord hebben gevoerd, wondt liet voorstel van B. cn W. aangenomen mot alleen dc heeren Goslinga on Van der Drift tegen. Niets verder aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de vergadering. Volksbndhnla. In de week van 2228 Februari 1909 wer den genomen 214 baden. kuipbaden 19 kuipbaden 28 regen j> 22 regen 137 school 5 ets. kinder n 8 Gedurende de maand Febr. 1909 werden genomen 984 baden. 1ste Mam 2de klasse, kuipbaden 81 kuipbaden 127 regen 75 regen 588 school 80 5 ets, kinder 33 O 1ste klasse. 2de klasse.

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2