Laatste Nieuws. Het' vice-consulaal heeft de stad Diissel- dorf tot ressort. De heer Herdtmann Jr., verzoekt de brief wisseling met hem in de Nederlandsche taal te voeren. Bij Kon. Besluit is aan den heer H. P. Griffin, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van vice-consul der Nederlanden te Mogador (Marokko). Het vice-consulaat wordt waargenomen door den heer Don José Buigas y Dalman, consul van Spanje daar ter plaatse, aan wien in- het Pransch geschreven kan wor den. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Maandag niet plaats hebben. Personalia. Naar men verneemt, heeft de Regcering aan den luitenant ter zee le klasse II. Cr. Surie, schriftelijk haar warme waar deering betuigd voor de door dien zee officier als adjunct-gedelegeerde ter Lon- donsche Zeerechtconferentie, bewezen dien sten. In het Hotel den Ouden Doelen, to 's-Gra- venhage, is aangekomen Jhr. van Pelser Berensberg, Nederlandsch Consul to Aken. Tweede Kaïn er-verkiezing. In een te Zierikzee gehouden vergade ring der Liberale Kiesvereeniging is bet af tredend lid nir. R. J. II. Patijn met alge- meene stemmen eaudidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Het stellige bericht omtrent een candida- tuur van mr. L. van Andel, van antirevo lutionaire zijde, voor lid der Tweede Kamer in. het district Middelburg, kunnen wij be slist tegenspreken. Genoemde heer wenscht zich daarvoor niet beschikbaar te stellen. G.Middolb. Ct.',') De Zeven Provinciën. Z. K, II. de Prins vertrekt a.s. Maandag ten 10 uur 18 m. spoortijd naar Amsterdam, tot bijwoning van het te water laten van het nieuwe schip „De Zeven Provinciën", en keert 'snam. 3 n. 55 vandaar naar de Residentie terug, alwaar Z. K. II. ten 4 uur 49 aankomt. De Prins wordt vergezeld dour zjjn nieuw opgetreden adjudant, den luit. ter zee 2e kb, Bijl de Vroo. Aan Z. K. II. wordt een déjeuner aangeboden door don vice-admiraal, Baron Sweerts de Landas, commandant der Marine, te Amsterdam. Na afloop der feestelijkheid zal do Piins een kijkje gaan nemen naar de boot „Do Halve Maan", het scheepje, dat op de werf te Amsterdam in aanbouw is. om te wor den aangeboden bij gelegenheid der Hudson- feesten in Amerika, in September a.s., en waarmede alsdan een tocht zal worden gemaakt op do Iludsonriviex-. De Ministers van Binnenlandsche Zaken, vari Financiën en van Koloniën, zijn voor nemens Maandag to Amsterdam* het afloo- pen van „De Zeven Provinciën" bij te wonen. Permanent hof van arbitrage. De Raad van Beheer van het Permanente Hof van Arbitrage, zal Woensdag 24 Maart een vergadering houden. Een aanklacht. Men .meldt ons uit 's-Gravanhagc: De heer A. P. J. Aarse heeft, bij den Of ficier van Justitie een aanklacht ingediend tegen de heeren A. Stok en J. Ph. Gcr- lach, resp. voorzitter cn secretaris van den Ned. Drukkcrsbond, omdat hij zijn eer en goeden naam ziet aangerand, door een schrijven dier hoeren aan de bladen, waar in hij in het openbaar wordt beschuldigd onwaarheden te hebben gesproken. Schoolartsen. Een nieuw ontwerp-vcrordening tot re geling van Tiet instituut der schoolartsen .zal eerlang don Raad le 's;Gravenhago wor den aangeboden. Naar men verneemt wordt daarin, even als in het vorige ontwerp, het Blannhcimcr- stelsel van beroepssclioolartsen gehuldigd, doch den schoolarts zooveel mogelijk viij- heid van beweging gelaten. T STADSNIEUWS. Zïvercn jubilee. De letterzetter G. J. van Wurmond zal Woensdag 17 Maart a,«. don dag herdenken waarop hij gedurende 25 jaren bij de firma H. A. M. Roelants alhier zal zijn werkzaam geweest. De „St.-Ct." (No. 61) bevat de statuten der Coöperatieve Bakkerij cn Verbrui ksver- 0 eeniging „Door Eendracht Sterker", alhier. In de afd. Schiedam van den Ned. Pro testantenbond zal bij de godsdienstoefening op morgen als spreker optreden ds. Nouhuis. In het lokaal Lange Kerkstraat 86, zal Zondagavond als spreker optreden de heer W. <1. de Bry, van Rotterdam, met bet on derwerp „Waarom ik de Ned.-IIerv, kerk Verliet." Yoor ne Christelijke school. Ton bate van de Christelijke school aan de Broersvast is een Bazar georganiseerd, waar voor tal van dames gedurende geruimen tijd hebben gearbeid om in staat te zijn een fuime verscheidenheid van voorwerpen daar ten verkoop te kunnen aanbrengen. Die ar beid schijnt met succes bekroond te zijn, zoodat een goed gesorteerde voorraad arti kelen bijeen gebracht i» en Dinsdag, Woens dag en Donderdag, 's middags van 2 tot 5 en's avonds van 7—10 uren koopera wacht. Te 14 uur zal de bazar en petit comité worden geopend. Wij willen er ten slotte nog op wijzen dat ten verkoop aanwezig zal zijn een brand- kist uit de fabriek der Onna Lips, terwijl er verloot /.al worden een prachtig poppen huis. In het Leger des Heils aan de Lange Haven zal Maandag en Dinsdag van 2 tot 's avonds 10 uur een tentoonstelling geopend zijn, bevattende een groote verschei denheid van boeken, bijbels, teksten, kantoor behoeften, linnen en wollen ondergoederen, thee, cacao, zeep, enz. De ütrechtsclie Ondenvijzers-tooncel- vereenlging. We vermeldden reeds, dat a.s. Zondag avond voor de leden van liet Volkshuis zal optreden do Ulreehtsche Ondenvijzers-too- neelverceniging, met bet blijspel „Boezem vrienden". Waar het spel der optredende \creeniging reeds in ons blad besproken werd, is bet misschien niet ondienstig ook het volgende onder de aandacht onzer lezers te brengen. De onderwijzers en onderwijzeressen, die hier optreden, doen dit niet om voor zich zelf ecnig geldelijk voordeel te behalen. Als leden van den Rond van Ncdorland- sche Onderwijzers stellen zij hun vrijen tijd en werkkracht beschikbaar voor een der in stellingen van die organisatie, welke aan spraak kan maken op veler sympathie. Dat is de ondersteuningskas. Deze heeft ten doel, bondsleden, die werk zaam zijn of waren bij 't. lager onderwijs, en hun betrekkingen te ondersteunen bij ziekte of bij oen ongeluk, zonder eigen sclnild ontstaan. Ook verleent de Ondersteuningskas steun aan de nagelat™ betrekkingen van onder wijzers, die in behoeftige omstandigheden achterblijven. Waar de U. O. T. de kunst dient, steunt zij tevens een instelling, die voor velen con zegen is. Moge ook in Schiedam, evenals elders, haar werk dc waardeering vinden, die het verdient. Zaterdag 27 Maart a.s. zal een aigomecne vergadering van aandeelhouders plaats heb ben van de N. V. Distilleerderij v, h. S. A. Maas, opvolger van Simon Rijnbende en Zonen alhier. Naar wij vernemen zal het Harmonie orkest „St. Ambrosius", ondrafdeeling van don Ned. R.-K. Volksbond, alhier, 31 Mei a.s. (2c Pinksterdag) aan het concouis tc Brielle deelnemen, uitgeschreven door de llarmonie-orkest.vereeniging „Libertairs Pfi rn itiac". Uitgevoerd zullen worden voor verplichl nummer: „Fantaisie-Ballet", van Cr. Parès en voor eigen gekozen nummer: „Ouverture de l'opéra Zampa", van F. llérold. M. Hoen, ex-kapitein L. d. H, Gisteravond trad in 'het verkooplokaal voor een belangstellend publiek op de heer M. Hoen, vroeger kapitein in liet Leger des TIeils, die als onderwerp zijner rede had aangekondigd: „Waarom ik het Leger dos Ileils verliet." Deze vergadering was belegd door de voreeniging „Het Oioote Gebod", to 's-Gravcnhage. Wij willen beginnen, met als onzen in druk mede te doelen, dat de lieer Hoen een man is, die spreekt uit p/ollc over tuiging, bezield door zijn ernstig stioven naar het goede, daarbij geleid door een ernstig karakter en helder versland. Dit neemt echter niet weg, dat een deel zijner redevoering berust op gemoedsoverwegin gen, en zielsgevoel ons, die natuurlijk zui ver individueel zijn en 'dus door anderen moeilijk iu haar volle gewicht kunnen geap precieerd worden. Do motieven, dio spr. tol zijn uittreden geleid hebben, zijn tweelo lig. In de eerste plaats motieven van godsdienstigen aard, in de tweede plaats motieven van orga nisatorische!! aard. Dat spr. zijn standpunt in openbare ver gaderingen hier en in andere gemeenten uiteenzet, is het gevolg hiervan, dat het Leger des Heils over hot algemeen door do pers on de bevolking, zoowel hier te iando als in hot buitenland, zeer wordt gevierd, waaraan hot Leger dos Ileils zelf krachtig mededoet, terwijl spr. dat toe schrijft aan onbekendheid met het Leger des Ileils, dat hoofdzakelijk beoordeeld wordt naai- het maatschappelijk werk, terwij! dit feitelijk slechts bijzaak, reclamemiddel is, want hot Leger des Heils is in do leerste plaats een (godsdien stige sect e. Spr. zal zich In hoofdzaak bepalen tol bespreking van het Leger, als godsdien stige secte, aan de maatschappelijke instel lingen was hij nooit werkzaam. Dat het Leger een godsdienstige sccte moet zijn, volgt reeds hieruit) dal< de mensch zich alleen dan geheel geeft, waaneer het betreft godsdienst, kunst, idealen, maar nimmer voor materialistische zaken. Trouwens, generaal Booth hoeft het meer malen zelf verklaard; every hair on my head is relegion. Het Leger is *dus eon dosdienstige seclc, en hoewel godsdienst is een privilege van het menschelijk geslacht, is de fout der godsdienstige secte, dat zij de eigen secte be schouwen, als de eenigo waarheid te be zitten. Toch zijn al die secten ide uit- voeisels van óénhelfdo gevoel, die aldus in den bijbel is geformuleerd: Mijn ziel snakt naar den eenigen God. Ilct Leger des Heils is christelijk or thodox. Het Gods- en godsdienstbegrip is echter geen stabiel begrip; ia den loop der jaren is het vervormd, ontwikkeld en daarmede zal het blijven voortgaan tot het einde der dagen. De orthodoxie is ten doode opge schreven, en hot bewijs daarvoor vindt men in de verdeeling in kleine groepen van hen, die zich aan de orthodoxie vast klampen. Blaar zooals alles wat staat ten ender te gaan, vertoont ook de orthodoxie vóór zijn ondergang nog een opflikkering, een uiting van de vroegere kracht, om daarna to ver dwijnen. Zoo'n uiting is het Leger, zoo'n uiting ziet men ook in andere godsdienstige bewegingen, die de mensehen plotseling tol God willen brengen. Men zoekt naar ze kerheid, naar waarheid, naar realiteit cn in dit streven verliest men reeds den kal- men ernst der vroegere kerk. Dan geeft spr. zijn autobiografie, waarin hij uiteenzet zijn zoeken vóór hij zich aan sloot bij het Leger, zijn komen tot den zondaarsbank, zijn ziolestrijd tijdens zijn werken in het Leger, doch hij ,vond niet wat hij zochl„dat Jezus zich woning zocht in zijn hart." Toen kwam dc twijfel. Als de machtige God zich, zooals het Leger loert, plotse ling aan den mensch openbaart, cn hem tot den zondaarsbank voert, hoe komt het dan, dat zoovolen teleurgesteld blijven, dat velen zich weer afscheiden en in hun vroe ger leven lorugkeoren? Waarom blijven de menschen in liet Leger, dan de zelfde als in do wereld'? Hot work dat God verricht moet toch volmaakt zijn? Het Leger geeft dus wel de prori op som: Is de leer dor christelijke orthodoxie juist, dan zouden de ernstige bekeerden toch do gehoopte, de verwachte, de toegezegde gelukzaligheid moeten vinden I Blaar het heeft getoond dat dit niet het geval is. De leer der orthodoxie is dus niet juist. Spr. heeft groote eerbied voor Booth en zijn vrouw, die zich begaven naar de wijken van zonden en misdaad in Londen, om do menschen daar 'o brengen tot God, om daar het evengalie te verkondigen. Blaar dat Booth Ts blijven vasthouden aan zijn eenmaal aangenomen theorie, ook toen hij moest zien, dat die niet juist was, ten koste van zoovelen, die hij daardoor wierp in den strijd waarin zij vaak alles verloren, dat noemt spr. een fout die, zachtst uit gesproken, onvergeeflijk is. Kwamen in het Leger hoofdzakelijk misdadigers, mannen en vrouwen die in de zonde leefden, do fout zou niet zoo ernstig, de gevolgen niet zoo treurig zijn; maar er komen ook zeer vele anderen, die in hun z.oeken naar de waarheid, zich aansluiten doch op een dwaalspoor women geleid. liet Leger leidt tot zelfverheerlijking: hoort slechts de getui genissen der soldaten, zoo iets grieft den ernstigen mensch en spot met het beweren van eenvoudigheid. Blen tracht die eenvou digheid te toonen in de klccding, in woor den, maar ziet slechts hun optreden. De groote mate van eigendunk en hoogmoed is voor spr. oen ergernis. Spr. heeft eerbied voor de vrouwen en mannen, die in het Leger werken en uit drang van overtuiging geen moeite of mid delen ontzien om de menschen tot God te brengen, maar een propaganda, als door deze geloovigen wordt gevoerd, wordt niet gevoerd door Booth en do hoogere offi cieren in het Leger... Dan tot de organisatie overgaande, wijst spr. er op, dat geen cadet wordt toegela ten dan nadat hij schriftelijk heeft verklaard „dat hij weet, door God geroepen te zijn". Op die wijze draagt het Leger niet de schuld voor hun aansluiting en acht't zich daardoor gerechtigd hen aan den dijk te zetten, wanneer zij niet geschikt blijken te zijn of wanneer ze later geen diensten meer kunnen betoonen. Een behoorlijk, geregel de rechtspositie bestaat er niet cn wie zal liet misprijzen in den jeugdigen enthou siasten idealist, dat deze op het oogen- blik, dat zij zich gaan geven aan de zoo hoog door hem gestelde taak, niet don ken aan de stoffelijke eischen van hun bestaan Blaar mag daarvan cloor het Leger des Heils worden geprofiteerd? Bfag het Leger daarvan misbruik maken? Doch 't Leger heeft in alles in de eerste plaats op het oog de belangen der organisatie, en rekent niet met de slachtoffers die daardoor worden gemaakt. Toch er is ook veel goeds in het Leger. Niet heeft spr. daarbij het oog op zijn instellingen die gewone winstgevende za ken zijn, ook al zijn ze van philantropischen aard. Hot goede ligt meer diep verborgen, is het innerlijk beginsel waaruit het is voortgekomen: het zoeken naar de waar heid; het goede is, dat door het Leger des Ileils het heilige vuur voor die waar heid wordt ontstoken. Doch dat goede wordt te veel verwaarloosd. Mocht daarop voortaan rncc^ worden £elet on meer wor den op den voorgrond gehouden don 'die pen ernst die de jongeren bezielt bij hun toetreden. Spr. deelt ton slotte mede, dat deze ver gaderingen zjjn mogelijk gemaakt 'door do voreeniging „liet groote Gebod", te 's-Gra- venhage, waarvan spr. nog niet veel anders kan zeggen, dan dat zij wil ontwikkelen den drang naar waarheid, die sluimert bij velen, en die dus moet worden wakker geschud. Do heer Lcenders vraagt gelegenheid om over enkele punten met den spreker in debat to treden, welke gelegenheid ham wordt gegeven; hij blijkt echter te willen spreken over onderwerpen, waarover de inleider het volstrekt niet gehad heeft, waar om hem het woord wordt ontnomen. De heer Jansen, heilssoldaat, vreest dat de lieer Hoen ook in do nieuwe vor eeniging, waarbij hij zich heeft aangeslo ten, niet olies zal vinden, wat hij zoekt, zooals hom dat ook in het Heilsleger is voorgekomen, en op grond daarvan, ver wacht hij, dat deze ook daar als hier een scheuring zal willen brengen. Wij moeten streven, zegt spr., naar het Hemelsche, en spr. beroept zich daarbij op verschillende bijbelwoorden. De leer van het Leger des Heils is onomstootelijk cn bedoelt zichzelf te loeren kennen. Strijd is overal, en Jezus heeft dan ook gez.egd: „Ik breng niet de vrede maar het zwaard". De heer Hoen ziet in 'de heer Jansen het type van den heilssoldaat, en bewijst reeds met do enkele woorden, die deze nu hoeft gesproken, het tweeslachtige: hij zegt verlost te zijn, maar tevens dat moet wor den gestreefd naar het llomolschc. Spr. zegt nog eens, dat zijn groote be zwaar is, do zelfverheffing van en in het Leger 'des Heils, terwijl, de menschen niet slechter maar ook niet heter zijn in hot Leger dan daar buiten. Spr. erkent overigens, dat een vereeni- ging niet kan bestaan omdat de individuen steeds op cenige punten in opvattingen zul len verschillen. Spr. kan ook niet zeggen, hoe het met de nieuwe voreeniging zal gaan. De vergadering wordt hierna met oen woord van dank gesloten, waarhij mede gedeeld wordt, dat do rede van den heer Hoen binnen enkele dagen in druk zal ver schijnen. ftevonden voorwerpen. Te bevragen aan de volgende adressen: Witte handdoek, Storm, Willemshofjc 11 R.-K. kerkboekje, In 't Hol, Schoolstraat 12; zilveren knip, Oosterman, Westmolen- stiaat 3; ring mot sleutels, waagmoestor, Korte Ilavcn (gem. werken); fox-terier, sluiswachter Do Wit, Hoofdstraat; sleutel, v. Vliet, Helenastraat 17gestreepte hand doek, Swinkcls, Breedstraat 54. Aanwezig aan, hot commissariaat van politie S'eutel; sleutels met plankje; portcmon- tiaie met cenig geld; étui met rozenkrans. AGENDA. 12 Mrt. Verkooplokaal. 8 uur. M. Iloen. Waarom ik het Leger des Heils verliet". 12 Gr. Schouwburg, 8, Oud-Heide!berg. 13 Gr. Schouwburg, 71/2 u. DieDollar- prinzessin. 13, 20 en 21 Maart. Volkshuis, 8 uur. Dam- wedstrijd. 1 4 Mrt. S. O V. 7 uur. Volkshuis. Ütrecht sclie Onder wijzers-tooneelvereeui- ging. Boezemvrienden. 14 Groote Schouwburg. 71/2 uur. Kon Fransche Opera, Den Haag. Carmen 14 Circus. 24 u. Namiddageoncert door het Residentie-orkest.. 14 en 18 Maart. Tivoli Schouwburg. 8 u. N. V. Ilot Tooneel. De Vlinder. 15 Groote Schouwburg. 71/2 uur. Wie ner Operette. Jung Heidelberg. 15 p Maison van der Heijden, 81/2 uur. Oranje-vereeniging Besturen-verga dering Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pfliiging en Casino, Coolsingel. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld medédeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Kunst en Wetenschap. Internationale tentoonstelling -van muziek instrumenten te Rotterdam. De tentoonstelling van muziek-instrumen- ten, die van 19 Blei tot 1 Juni a.s. in liet Doelecomplex te Rotterdam zal woidonge houden, belooft alleszins naar wcnsch te zullen slagen. Voornamelijk in de afdeelin- gen pianos en orgels is het aantal aan vragen voor plaatsruimte reeds vrij be langrijk. Ook de deelname aan het, in iverband met deze muziektentoonstelling te houden nationaal concours voor Harmonie- en Fan fare-korpsen op Hemelvaartsdag en de beide Pinksterdagen, is zeer bevredigend. Behalve de te Rotterdam gevestigde ver- ccnigingon, zullen meer dan veertig mu ziekkorpsen van elders, daaraan deelno men. Uit Schiedam heeft zich laten inschrij ven de voreeniging „Oefening baart kunst". Voor Rotterdam bezit een dergelijk con cours nog de aantrekkelijkheid van hot nieuwe; althans gedurende dc laatste jaren is er nimmer een zoodanig muziekconcours georganiseerd. 1 Hemengd Nieuws. Naar Ame.nka. liet stoomschip „Nieuw-Amsterdam" der Holland—Amerika-lijn, vertrok heden naar New-York, met 1248 3e klasse en 285 ka juitspassagiers. 1 Doodelijke val. Eer. 16-jarige knaap, die gisterochtend vóór hij naar zijn werk ging, nog even naar zijn duiven wilde zien, viel van het dak dor ouderlijke woning aan de Westlandsche straat te 's-Gravcnhage, en kwam met het horM op het plaatsje van de benedenburen te,- t. 's Avonds overleed hij in 't Gemeen- temekt nhuis aan hersenschudding. Moord. Te Brussel is een vrcoselijke moord ge- pleegd op een meisje van 17 jaar, Eir,e- rat'co Vanderzeijpen, Sedert een paar jaren leefde zij met Leori Wilhclms, een 34-jarrto jonge man, die een behoorlijk weekgeld verdiende; 'thuishouden ging naar wensch. Dezer dagen verloor Wilhelms echter zijn werk cn Emerance, wier liefde voor den zooveel ouderen man bekoeld scheen, had het voornemen reeds gevormd, .om hem te verlaten voor een jongmenseh van haar leeftijd ,en toen nu Wilhelms zonder werk geraakte, was dat een schoone gelegenheid om do verhouding te verbreken. Hoewel de verstootene oogensehijnlijkmet deze beslissing genoegen nam, bleek dit toch niet het geval. Althans den volgenden mor gen, toen Emerance in het huis van haar moeder was, kwam Loon naar haar toe en weldra hoorde haar zustor, die in de an dere kamer vertoefde, een vreeselijk leven en een „vaarwel Maria", dat Emerance haar teriep. "Dnmiddcllijk riep deze haar moeder, die "dc politie waarschuwde. De kamerdeur werd opengebroken en 'n vreeselijk schouw spel vertoonde zich. Op den grond lag Emerance in een bloed bad, terwijl door de geheele kamer bloed sporen waargenomen werden. Het meisje schijnt rondom do tafel voor haar vervol ger gevlucht te zijn, die haar blijkbaar telkens een messteek toebracht, totdat zij ten slotte neerviel, waarna de moordenaar, het huis had verlaten. Het meisje was dood en haar lichaam vertoonde niet minder dan 13 wonden van messtooten, terwijl niet minder dan 6 mes sen en een dolk met bloed bevlekt, in de kamer werden gevonden. Biet een nietsont ziende woede schijnt de moordenaar zijn slachtoffer dus te hebben vervolgd. Ten zijnen huis een onderzoek instellen de, werd Wilhelms daar gevonden, dood; hij had zich door ophanging van het leven beroofd en zoo zich aan de menschelijke gerechtigheid onttrokken. S D. A. P. Blen seint ons uit Amsterdam: Do uitslag van het in de |S. D. A. P. gehouden referendum over het Deventer besluit tot royeering der redactie van de „Tribune", is, dat zich 3712 stemmen vóór en 13-10 tegen dit besluit hebben (Verklaard, Dat besluit is dus goedgekeurd. Fransclie ministerraad] T11 den ministerraad, die lieden gehouden zal worden, zal een beslissing worden geno men, die leiden moet tot herstel van de goede verstandhouding tussehen do ministère van marine en financiën, of tot een gedeelte lijke crisis. liet schijnt echter zeker, dat er hedenavond een ontspanning in den too stend is ontstaan. Uit de Oostenrfjksche Kamer. De Kamer behandelde een motie van de radicale Tsjechen, tot urgentvcrklaring van een voorstel omtrent de gerechtelijke in structie, geopend tegen de leden van de 11a- tionaaLsoeiale partij in Bohemen. Rusland. Uit. Londen wordt gemeld dat Rusland een sotnie kozakken naar Teheran stuurt. Een mijnramp. De bladen te Madrid bevatten een tele gram uit Rcinosa, in de provincie Santander, tnededeelcnde, dat in de mijn Parrucla een mijngasontploffing beeft plaats gehad op een oogenhlik, dat alle arbeiders zich in de mijn bevonden. Tot dusver zijn er vier dooden en elf ge wonden opgehaald. Handel en Bedrijf. Beurs van Schiedam. ZATERDAG, 13 MAART. Officieels noteering van de Commissie int it Earner van Koophandel aan de Beurt. MOUTWIJN: ƒ9.por Hectoliter, cont., zonder fust en zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERSTgeen opgave. MAÏS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering, B. A. J. WlTTKAMPF. Noteering der V eretniging Bond van Dit- tillateurs"gevestigd te Botterdam. MOUTWIJNƒ10.per II.L. JENEVER: ƒ14.— per HL. AMST. PROEF: ƒ15.50 per HL. De Commissie voor de noteer ing. MOUTWIJNStemming willig. SPOELING: ƒ1.80. 8PTRITUS: /18J. RUWE SPIRITUSƒ84 it ƒ8.?. AMSTERDAM, 13 Maart, Koffie ord. Java 38, Santos 24. Suiker prijshoudend. a

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2