ai oude burgemeesters! Karnebeek' en Röell zijn mannen, al is hun kleur de onze niet, waarop ieder parlement trotseh zou wezen. De heer Van Ivarnebeek nam trouwens 'den volgenden dag schitterend revanche. Geheel in den stijl, als de echte edelman, 'tlie zelfs den ongepolijste in eigen taal te woord staat, betoogde hij, dat de heer Scha per bem verkeerd had begrepen en ook de heer De Klerk, als zij hem in den mond logden, dat hij tegen elke regeling van den arbeidsduur was, maar, zei hij met een ironisch glimlachje, het blijkt mij, dat hot goede, dat in het socialisme zit, toch het meest naar voren komt als dat goede door biet-socialisten wordt bepleit. Wat is zoo'n Kamer toch aardig inbaar samenstelling, waar èn Schaper ön Karne- hcek eon onmisbaar element mogen ge noemd worden. Het is waar, wij stemmen clat den. afgevaardigde voor Appingcdam toe, de heer Ivarnebeek is van een vroegere generatie. Maar welk een eerbiedwaardige generatie. Helder als glas, alles nog be- studoerend, is de beer van Karnebeck nog een figuur van lioog aanzien in do Kamer, en al is zijn stemgeluid niet meer om de moeting te clcctriseoren, ieder is stil als hij spreekt, omdat men luisteren wil en van hem loeren. En al moge een rede, als do heer Schaper in tweeden termijn hield, misschien den indruk op hem maken, dat hij in een nationale vergadering verzeild is, jhij, die de Kamer zooveel deftiger gekend heeft, zeeziek deftig, zei de heer Schaper, hij is bon enfant tot den eindo toe, en {oen de motie-Schaper verworpen was en (le motie-Aalborse aangenomen, ging hij, die tegen beide gestemd had, naar zijn sociaal- dcmocralischen tegenstander, en drukte hem 'de hand. Als wij het gesprek hadden kunnen opvangen, maken wij ons sterk, dat de tekst er van was: Waarom u, o Schaper, do eer niet gegund, nu er feitelijk tusschen de beide motiën geen verschil was? Want dat verschil was er niet. Na de toelichting door den heer Schaper gege ven, zeker niet, en als deze den verstan- digen raad van den heer Drucker had aan genomen, om zijn motie naar liet .fatsoen Aalberse te fatsoeneeren, zou hij zeker met de eer van den dag zjjn gaan strijken. Nu kreeg die slechts 28 van de 77 stemmen. Vóór alle sociaal-democraten, alle vtijzin- nig-democraten, 13 Unie-liberalen en de lieer Hcnnoquin. De motie Aalberse word met 53 tegen 25 stemmen aangenomen Dit al les verwondert ons niet. Er zijn tal van Kamerleden, die zich nu eenmaal onherstel baar gecompromitteerd achten, als ze mot don sociaal-democraat mee stemmen, en die zich dus tegen de motie-Schraper verkla rende, zich met graagte wierpen op de mo tie-Aalberse. Het debat resumeerende, Kunnen wij niet anders zoggen, dan dat het treurig is ge weest voor Minister Talma en de anti-revo lutionaire partij. De eerste had hier als democraat de leiding kunnen 'hebben, als hij zichzel fhad kunnen wezen, als hij niet vermoord was door het coalitieverband. En de anti revolutionaire partij, die bij monde van den heer Van der Molen verklaard had, dat ze van deze zaak niet weten wilde, dat ieder bedrijf op zichzelf georganiseerd moest worden, en dat hij beperking van den arbeidsduur een minimum-loon in de wet moest worden vastgesteld, stemde vóór de motie-Aalborse, dc heer Van dor Molen vooraan. O beginselen, waar zijt gij geble ven Eero aan de hoeren Lucasse, Van Gittens, Asch van Wijck cn Brummelkamp, die hun beginsel niet aan dc politiek op offerden. Door'do aanneming van de motie-Aalberse kwam die van den heer De Visser niet meer in stemming. Wat jammer is. Hier had men neuzen kunnen tellen cn nagaan wie een onderzoek wenschte, om te ko men tot de overtuiging, of beperking der arbeidsduur al of niet noodig is. Die is noodig on nuttig voor werkgever ten werknemer beide. Een van de gi'ootstc fa brikanten in ons vaderland, die uit eigen beweging lot die beperking is overgegaan, vertelde ons met vreugde, hoe hij er door verkreeg: lo. betere werklieden-gezinnen, 2o. krachtiger werklieden en 'beter werk, 3o. belangrijke vermindering van drankmis bruik, En daarom verheugt ons de aanne ming van de motie-Aalberse, de Minister zal deze motie niet naast zich neer kunnen loggen. Vrijdag is men begonnen met het wetsont werp wijziging cn aanvulling der Kinder wet. maar daarover een volgenden keer. STADSNIEUWS. Tentoonstelling van Handenarbeid en Huisvlijt. 17—21 Juni 1900. ïedmeen kent don cursus van Handen arbeid boven de Beurs, de „zangschool", zooals het publiek dikwijls onjuist dit on derwijs noemt. Want zagen wordt er niet vee! gedaan. De houtbewerking is meest filójd on kprfwerk, terwijl ook afzonderlijk onderwijs in cartonwerk gegeven wordt. Ieder jaar wordt een openbare les gegeven en kun nen de talrijke bezoekers zien, wat knapen van hout en papier weten te maken, hoe groot hun vaardigheid ontwikkeld wordt, hoe graag zij werken met schaaf "cn beitel, met pies en hamer om hun werkstuk maar netjes af te leveren. Een kleine tentoonstelling van het beste dat zij in het afgeloopen jaar ver vaardigd hebben, is altijd op die openbare ka te zien. Het bestuur van dien cursus vatte ver leden jaar het groote plan om op nu, dus in 1909, aan de janrlijksche kleine tentoon stelling een flinke uitbreiding te geven, er werk aan toe (e voegen van oud-leerlingen en aldus een overzicht te krijgen van het geen in don loop der jaren op den cursus geleerd werd. Tevens zouden gelijksoortige cursussen in andere plaatsen van ons land uitgenoodigd worden oen inzending van hun werk te geven, waardoor een overzicht van dit onderwijs in ons land mogelijk zou wor den. Dit alles zou al een aardige tentoonstel ling kunnen worden, maar het bestuur van genoemden cursus meende nog een slap ver der tc moeten gaan, en wel door huisvlijt aan den handenarbeid te verbinden. Hier door werd het mogelijk ook niet-leerlingen van den cursus aan de tentoonstelling to laten deelnemen cn elk die wilde gelegen heid te veisclmffen om zijn arbeid aan an doren te laten zien. Huisvlijt omvat, alles wat thuis in vrijen tijd door man en vrouw, door jongen cn meisje gemaakt wordt voor uitspanning, voor versiering. Men kan er alles onder bren gen, waarin de mensch zijn genoegen vindt om te arbeiden voor zijn verzet. Van het vlechtmatjo af dat een klein kind van ge kleurde reepjes papier maakt, tot het fraaist opgetuigde schip toe dat ecu man na maan den van eindeloos geduld heeft vervaardigd van de eerste workiap van het jonge meisje tot het fraaiste borduurwerk dat de oudere kunstvol aflevert. Huisvlijt moet in elk huis „thuis" zijn. Hot houdt jong en oud op de beste wijze bezig, beuaart ben tegen ver veling met al haar onaangename gevolgen. Heb is in één woordnut cn aenoegen samen. Een tentoonstelling Van zulk werk moet wel aardig zijn. Thuis wordt zooveel ver vaardigd dnt niet verder gezien wordt dan in kleinen kring Hoe houd ik mijzelf .bezig, hoe mijn kinderen, zal menig vader of moe der kunnen vragen. Kijkt, dan geeft een tentoonstelling van huisvlijt het meest af doende antwoord, daar ziet men hoe met eenvoudige middelen iets gemaakt wordt dat hu een genoegen is om te maken, èn een wnoeo-en is om te zien. Woorden wekken, voorbeelden (rekken, zoo zal het met menig- r<m die zoo'n tentoonriohing bezoekt, gaan. Afsar de inzenders zelveti hebben niet min der venot. Tk denk minder aan de belang- 'Mling die het publiek voor hun werk toont, of de bekroning die hun deel wordt, maar aan het genoegen, hun werk met werk Van anderen te vergelijken en vnn anderen •n Pprer. Als de tentoonstelling lang voor- luj is, plukken zij nog de vrachten door de kennis dnnr verworven. TTet mng dan van bet bestuur van den cursus in handenarbeid alhier een gelukkig denkbeeld genoemd worden om de huisvlijt in lum programma op te nemen en het bleek dat hun pogen veel instemming vond waar bekende personen onzer =ted zich be reid verklaarden als ecre-comité voor deze tentoonstelling op te treden. Aan Eehiedani's ingezetenen ligt het nu te zorgen dat do tentoonstelling slaagt, dat Schiedam een goed figuur mankt. Dit lanlsfe is geen Frase. In het volgend iaar zal in '.s-Oravcnhnge een groote nationale tentoonstelling van huisvlijt gehouden worden. Het bestuur van die ITaagsche lontoonstelling heeft zich officieel gewend lot het uitvoerend comité van de Sehiednmseho tentoonstelling, met liet vrien delijk verzoek van alles goed op de hoogte gehouden fe worden, alles wat 'de inrich ting, inzendingen betreft tot in bizonder- heden te mogen vernemen, gedelegeerden te mogen zenden om bij opening enz. tegen woordig te zijn, en dat alles om alhier dc omring op te doen om in 1910 in 's-Gra- venhage des te beter fe slagen. Het is zeker vleiend dnt zoo groot vertrouwen in Schie dam gesteld wordt en als publiek en uitvoe rend comité samenwerken, zal het ook best gaan. En het is zoo verbazend gemakkelijk om mede le werken Wat men inzendt, kan men tegen z.elf vastgestelden prijs verkoo- ptai, wordt het niet vei kocht, of wil men het niet verknopen, dan krijgt men hot on middellijk na afloop van de tentoonstelling terug. Staangeld behoeft niet betaald te worden. Men wordt tegen brandschade ver zekerd. Elk inzender krijgt kosteloos een bewijs van toegang. Het zijn zoovele prik kels om in to zenden, en in dit opzicht maakt het uitvoerend comité het aan allen zoo gemakkelijk cn prettig mogelijk. Ieder die in Schiedam woont, mag inzen den. Wat iemand inzendt, moet door don persoon zelf gemaakt zijn. Dat is do conige _vereischle. Men moet hel zelf.gemaakt heb ben, thuis, in vrijen tijd. Dus niet iels, dat men als geschenk heeft gekregen, in een winkel gekocht, op een werkplaats voor ver plichten arbeid gemaakt heeft. Dat kan na tuurlijk niet, want dan is het geen huis vlijt meer. Door de inzendster of den inzen der zelf gemaakt zijn. Er wordt niet ge vraagd of men aan zijn werkstuk al bezig is, of men nog moet beginnen, of het al klaar is, ja, of het oen jaar of langer geleden gemaakt werd. Neen, als men maar vóór 1 Juni a.s. op een formulier bij het comité verkrijgbaar, invult, wat men zal inzenden, is alios in orde. Om deze formulieren uit to reiken, heeft bet comité al op verschillende plaatsen van de stad zitting gehouden, en zal het dc volgende week nog zittingen houden. Met het halen van zoo'n formulier verbindt niemand zich nog, om in te zenden, men geeft alleen het voornemen te kennen, om in te zenden. Het comité weet dan ten minste epnigszins, hoeveel inzendingen en wat voor zaken het zal ontvangen. Het geeft op die, zittingsdagen tevens alle gc- wcnschte inlichtingen. Ja, zal menigeen zeggen, maar het is nog tijd genoeg, het duurt nog lang eer het 1 Juni is. Neen, zoo moet men niet spreken, men moet nu al beginnen met zijn voornemen te kennen te geven wat in te zenden. En zegt de een, ik weet niet wat ik moet inzenden; dan antwoord ik, ga maar eens met do commissie 'praten. Zegt de ander, het zal wel mooi moeten zijn, anders heb ik' toch geen kans op een be kroning, dan zegt het uitvoerend comité: mooi, als u netjes afgewerkt bedoeld, maar duur is 'in het geheel geen ciscli. Hebt ge een mes en een lang stuk hout? Snijd er een wandelstok van, zooals de jongens van liet burgerweeshuis in Amsterdam doen. Die maken, zonder eenig ander werktuig, dan een mes, van een stuk hout een wan delstok waarmede de heoren regenten trotseh uit wandelen gaan. Dat is een mooi stuk werk, dat niet duur is en een bekro ning zou krijgen. En precies zoo zal het met de vrouwelijke handwerken gaan. Een netjes genaaid stuk goed, dat een meisje of vrouw zelf later zal gebruiken, heeft evenveel kans op bekroning als een fraai handwerk van fluweel of wat het verder mag wezen. Het kan zijn, dat iemand niet wil weten, dat hij inzendt. Best, zegt het uitvoerend comité, als uw werk maar goed is, kunt ge het onder een schuilnaam inzenden en in den catalogus komt uw naam niet. Ten slotte de bekroningen, die men be halen kan. Zilveren en bronzen medailles, kunstvoorwerpen, en diploma's; wie zal niet mee willen doen en de tentoonstelling doen slagen? Die nog niet een formulier bezit cn hel aan huis wil ontvangen, cn schriftelijke inlichtingen verlangt, kan die aanviagen hij den heer Loof de Meijer, Singel S2. Sluit dan voor de kosten 10 cent aan post zegels bij uw brief in. Maar ik weet bet nog beter. Ga Maan dag naar het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond op de Lange Haven, of Dinsdag naar liet Volkshuis, ook op do Lange Il'aven, of Donderdag naar de Alidabewaarschool in do Leliestraat, daar zult ge van 79 urn 's avonds het comité vinden, dat u graag aan alles helpt I BINNENLAND. Hnlde aan H. M. de Koningin, In de Belgische provincie Oost-Vlaande- ren is een comité gevormd van Hollandschc dames, die giften hebben ingezameld bij al haar landgenooten, die in de provincie Oost- Vlaanderen wonen. Van dit geld zijn ver schillende geschenken aangekocht, welke aan II. M. de Koningin zullen worden aan geboden. Deze week waren de geschenken te Gent tentoongesteld. Het Oranjefonds voor behoeftige kraam vrouwen in de gemeente Haren (Gr.), on langs opgericht met het oog op de heuge lijke gebeurtenis in ons Vorstelijk Huis, heeft besloten, om, wanneer eventueel in de gemeente een kind wordt geboren op den zelfden dag, als de te venvachten Prins of Prinses, aan dat kind een spaarbank boekje met een bedrag te schenken, of een passend voorwerp, naar verkiezing der ouders. Nederland en Venezuela Om de 30 pet. addilioneole invoerrech ten in Venezuela af te schaffen, moet het lste artikel van het Código de Hacienda worden veranderd. Nu leest de „Amigoe di Curacao" in de couranten van Caracas, dat president Gomez bij decreet van 22 Ja nuari 1!. een commissie van drie leden heeft benoemd ter herziening van de natio nale wetboeken. Zou dil reeds wijzen op een voorbereidenden maatregel tot ophef fing der 30 pet.? Voor zoover wij hebben kunnen nagaan schrijft hetzelfde blad weet men in Venezuela omtrent de besprekingen tus schen dr. Paul en jhr. Van Swinderen even veel, of beter, even weinig als wij hier. Ook daar werden slechts de drie kabel grammen openbaar gemaakt, gedateerd Am sterdam, 30 Januari, Londen, 31 Januari en Den Haag, 1 Februari, welke hier ver schonen in het Boletin Comercial. Een gedeelte der Venezolaansche pers vond in de vage en geheimzinnige aandui ding der kabelbeiachten voldoenden grond om de eischen van Nederland sterk over dreven tc heeten en hoogst oneervol voor Venezuela. Onmogelijk zou daaraan kun nen worden toegegeven. El Tiempo, van Caracas, liet zich niet opwinden door al dio rhetoriek van zijn heftige collega's en spoorde voortdurend aan tot kalmte en eerljk overleg. Adresboek. Nu weder een nieuwe uitgave van het bekende „adresboek, van alle in Europa vcrblijfhoudcndo Indische ambtenaren, of ficieren en rvedmvon", in bewerking is genomen, zullen belanghebbenden goed doen, mot de veranderingen, welke sedert binnenkort zullen plaats hebben, aan het Departement van Koloniën (afd. Pensioe nen), mede te deelen. Kunst en Wetenschap. Nation. Tentoonstelling van Huisvlijt. Voor 'de Nationale Tentoonstelling van Huisvlijt, welke onder de auspiciën van den „Volksbond tegen drankmisbruik" in den zomer van 1910 le 's-Gravenhage zal plaats hebben, hoeft zich een eere-comité gevormd. Hierin hebben zitting genomen de hoeren: mr. Th. Heemskerk, minister van Binnenlandsche Zaken; A. S. Talma, minister van Landbouw, Handel en Nijver heid; mr. L. H. IV. Begout, minister van Waterstaat; mr. J. G. Patijn, commissaris der Koningin in Zuid-Holland; Et. C. Baron Sweerts de Landas Wijborgb, burgemees ter van Den Haag; A. J. C. Baron v. Pal- landt v. Necrijnen, Oppcrceremoniemeos- ter van II. M. de Koningin; mr. F. S. v. Nierop, lid der lo Kamer; mr. W. H. de Beaufort, inr. II. L. Drucker, S. M. Hugo van Gijn, leden der 2e Kamer; J. T. Cre- mer, pres.--direct, der Ned. Handelmaat schappij; prof. S. G. Everts, Rcotor-mag- nificus Techn. Iloogeschool te Delft; jhr. Ernest van Loon en D. F. Scheurleer, Den Haag. Landbouw en Veeteelt. Te Ilarlingen zijn heden i 100 stuks vee uit Friesland, alle stamboekstic- ren, geladen, met bestemming naar Zwe den. Ingezonden Mededeelingen. tleinersgd Nieuws. DSpoed" Men schrijft aan de „Leeuw. Ct": Aan het ministerie van Oorlog schijnt mon een wonderlijke opvatting te hebben van het woordje spoed. In het zakboekje van een milicien-gre nadier, met groot verlof te Ilcerenveen, is Gevonden door een inwoner van Vlaardingen, Er zijn veel mannen en vrouwen in Schiedam, die met pen verdrietige huid ziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkelenden (huiduitslag, en tevergeefs hebben zo getracht, genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de vol gende, openhartige verklaring van iemand uit hun buurt pen welkom, bemoedigend nieuws zijn. De lieer J. S. Korpershoek, wonende Emaus, Vlaardinger-Ambacht B19, te Vlaar dingen, meldt ons: „Jarenlang lieb ik last gehad van een soort huiduitslag. (Eczenia.) liet was een klein plokje, ter grootte van een gulden, achter mijn knie, dat voort durend ontsteken was en mij onuitstaan bare jeuk bezorgde. Nooit had ik hiervoor zelfs verlichting kunnen krijgen, toen ik bij toeval hoorde van Foster's Zalf. On middellijk bij aanwending hiervan verdween do branderighcid, en toon ik een doosje zalf "gebruikt had, was de aangetaste plaats radicaal gonezen en kon ik absoluut niets meer van de vroegere jouklng bemerken, tk vind deze zalf een onbetaalbaar midtlel. Ik, ondergeteokende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig li het pu bliek te maken, op elke wijze die u goed dunkt." Verzeker u dat gij de echte Foster's Zalf krijgt, dezelfde soort, die de heer Kor pershoek gehad hoeft. WIJ WAARSCHU WEN TEGEN NAMAAK. Zij is te Schiedam verkrijgbaar bij de firma Kappelhoff Hovingh (voorheen Frans Visser). Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één of f 10 voor zes doozen. if J LEED VREESELIJK AAN ZEERE BEENEN. VOLKOMEN GENEZING DOOR ZAM-BUK. dit mr. 33.13-3 ZALF dezen bij opkomst mot spoed do volgende reisroute voorgeschrevenvan Ileorenvcen per tram naar Sneek cn ver der via Enkiiuizon naar Don Haag. Vertrekt men des morgens om 8 uur van Ileorenvcen, dan is men 's avonds onge veer 5 uur te "s-llage. Gaat men 's morgeus 8 uur per spoor via Utrecht dan is men te rt 12 uur to Don Haag of 5 uur vroeger dan vol gens de voorgeschreven route bij opkomst met spoed. De relletjes to Finstenoolde, Naar aanleiding van het Woensdagavond le Finslcrwoldc voorgevallene, waarbij 1wee arbeiders door hot schieten mot marechaus see-karabijnen werden verwond, hebben de officier van justitie, de rechter van instruc tie cn de griffier te Winschoten gisteren middag den burgemeester, de marechaussees en den gemeenteveldwachter gehoord. Morgen komen de heeron terug, om da wethouders en misschien meerdere personen tc hooren. Gisteravond was het bijzonder rustig in het- dorp. De vijf marechaussees te voet alhier zijn tijdelijk versterkt mot zes manschappen te paard. Gisteren gateen zich weder vele workloo- zen op het gemeentehuis aan. Valsche gouden tientjes. Do „Dordr. Ct." meldt: Naar beweerd wordt, zijn er tc Dordrecht valsche tienguldenstukken in omloop. Men zij dus op zijn hoede. Brandstichtingen. Gisterenmorgen is de schoenmaker J. F., te Sappenneer, door de politic gevankelijk naar Winschoten vervoerd. Er bestaat ver- moedon, dnt hij den brand, de vorige week ten zijnen! uitgebroken, gesticht heeft. De van brandstichting verdachte dienst bode J. v. H. te Zaltbommel, is gistermor gen gcvankcijk naar het luiis van bewoning te Tiel overgebracht. Dood door schuld. Te Alphon a. d. Rijn is overleden de 9-jarige J. II., welk overlijden in velband wordt gebracht met een mishandeling, hem op 13 Februari aangedaan dooi' een dertien- jarigen jongen, J. cl. R„ aldaar. liet lijk is gisteren door den burgemeester van Alphen op last der justitie te 's-Gravenhago, in beslag genomen en opgezonden naar hot Academisch Ziekenhuis te Leiden. Ongeluk. Gisterenmiddag is do werkman O. op een scheepshelling te Martenshoek van een stei ger gevallen, met het noodlottig gevolg dat hij ernstig gewond aan zijn hoofd werd op genomen. Zijn toestand is bedenkelijk. Een oud kanon. Bij „De Lindeboom", even beneden de Tolkamer, is door Millingsehe visschcrs een oud kanon gevonden, dat door liet laatste hooge water bloot is komen to liggen. Hot is 2.90 M. lang, de mond beeft een middel lijn van 12 c.M., terwijl 't gewicht wordt geschat op 2000 K.G. Waarschijnlijk is het afkomstig van de Fransohcn, die in 1072 hij de Tolkamer den Rijn doorwaadden. Het geld had hun. Gedurende cenigc dagen hadden huren hot colilpaar Lefèvre, behoeftige oude bede laars, te Gent, niet gezien. Hierin vonden zij aanleiding de politic lo waarschuwen, welke dc deur der woning openmaakte. Zij trof man en vrouw stervende aan, tengevolge Van gebrek aan voedsel. Beiden weidon naar het gasthuis overgebracht. Bij liet doorzoe ken van liet huis vond men een bedrag van 71,000 francs, zorgvuldig verstopt, hetwelk zij hadden bijcengebedcld. De man lelt j'-'j de vrouw 71 jaar. Alle personen, die aan zeere beenen lijden, moesten het voorbeeld volgen van Mej. Wed. F. E. De Vries, en Zam-Buk gebruiken. Mej. De Vries, wonende Lange Leidschedwarsstraat 17, te Amsterdam, werd geheel genezen door Zam-Buk, de wondervolle genezende zalf, nadat zij langen, langen tijd geleden had. Mej. De Vries schrijft:„Ik ben heel blij, weer te kunnen ioopen, en dat heb ik te danken aan de geneeskracht van Zam-Buk. Gedurende langen tijd leed ik hevig aan zeere beenen. Soms was zoo erg, dat ik niet in staat was iets te doen. Mijn toestand werd zoo slecht, dat ik niet loopen kon, en meer dan 4 maanden lang kon ik niet van mijn stoel op, terwijl ik de ergste pijnen uitBtond. Ik werd behandeld door een dokter, doch het werd niet beter. Nadat ik van Zam-Buk gelezen had, kocht ik daar wat van, en toen ik een paar doosjes gebruikt had, was ik weer geheel in orde en kon weer ioopen. Ik ben erg blij, dat ik Zam-Buk gebruikt heb, en U kan dat als U wilt, bekend maken." (Geteekend) het ~"Jt J Zam-Buk geneest aambeien, zweren, eczeem, loopende wonden, zeere beenen, etterende kwetsuren, springende handen, winterhanden en-voeten, sneden, brandwonden, kneuzingen, verstuikingen, brandblaren, builen, puisten, abcessen, en alle huidziekten Zam-Buk is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f. 0.90 en f. 1.90 per doos, of franco per post tegen dezelfde prijzen direct bij do Zam-Buk Co., Rokm 8, Amsterdam. 1 I KNIP En zend dezen i coupon, met, 6 j cents in post- j zegels, aan het j adres Rokm 8, Amsterdam, toor een gratis monsterdoosje Zaui Buk

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 6