Gemta floor oen luier vai ScMeflam. Laatste Nieuws. STADSNIEUWS. Ems er Water, (KranchetH Ingezonden Mededeelingen, Kunst en Wetenschap. Kort en Scliool. ^oiüBRgrt Ni en ws. heer Camille Huysmans uit Brussel in een Donderdagavond met het partijbestuur der S. D. P. gehouden conferentie het voorstel had toegelicht. Na deze conferentie had een langdurige zitting van het partijbestuur plaats, die tot in den morgen duurde en Vrijdagmiddag werd voortgezet, met het zoo even genoemde resultaat. "Wij vernemen nog dat in de conferentie der oude partij met haar leidende organen het voorstel mei instemming vond, doch in den heer Troelstra een ernstig opposant ontmoette. De Nederlandache dagbladpers. De vereornging van uitgevers van dagbla den heeft, in een dezer dagen to Amster dam gehouden vergadering, haar statuten vastgesteld, den naam aangenomen van „Do Neder]aridsche Dagbladpers" 011 een bestuur gekozen. In de Bestuursvergadering zijn de function als volgt verdeeld: voor zitter de heer A. Ct. Boissdvain („Alg. Hbl"), vice-voorzitter do hoor mr. J. A. van Gilse („Arnh, Ct."), 1ste secretaris de heer Ferd. Wierdels („Tijd"), 2de secrota- ris de heer J. C. Peereboom („Hasrl, Dgbl."), penningmeester de heer F. W. Schöttelndreiür, („Utr. Dbl."). Nog zijn le den van het bestuur de hoer mr. II. van de Rivièro („Prov. Gron. CL") en de heer H. ,T. C. Roelants („Sehied. CL"). Posterijen. De vereenigingen van directeuren en commiezen der Posterijen- en Telegrafie, hebben „In het belang van het Recht" een brochure uitgegeven, tegenover een, door den Bond van klerken uitgegeven, naar aan leiding van de door de Regeering voor gestelde lotsverbetering ;an directeuren on commiezen. Katlt. dein. party. Door de hoeren J. Brinkhuis, L. ten Voorde, Jan. Dullemans, J. Care en II Buunmelhuis, te Enschedé, J. F. Groothuis, to Ifengeio en J. A. Wijtenburg, te Lei den, is aan de „katholieke demociaten in deti lande" een rondschrijven gericht om een kath.-dem. partij te vormen. In dit rondschrijven wordt o.a. meege deeld Ons eerste werk zal zijn, door manifes ten onze propaganda bij alle kath.-dem. in den lande te doen doordringen, om zoo doende op politiek terrein een strijdorga nisatie te vormen, die ten allen tijde zal waken de democratie hoog to houden. De eerste eisehen zijna. Algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen; b. een pen sioen van Staatswege voor alle oude ar beidersc. verkorting van den arbeidsdag, niet alleen voor vrouwen, maar ook voor volwassen mannen; d. bezuiniging op le ger en vloot. Bestuur M t. N. v. 'tA. Ter veivanging van de heeren mr. D. J. jan Stockum, te Amsterdam, en P. J. van Harderwijk tc Schiedam, die op 1 Juli a.s. als hoofdbestuurders der Maatschappij lot nut van 't algemeen moeten aftreden, zijn de volgende dubbeltallen aan de depar tementen verzonden Vacature mr. D. J. van Stockum: 1. mr. TI. A. E. Modderman, advocaat-procureur, te Amsterdam2. mr. G. J. Salm, advo caat en procureur, te Amsterdam, lid van de Commissie voor de Reizende bibliotheken. Var at ure P. J. van Harderwijk: 1, F. Bartelink, directeur der registratie, te Maas tricht; 2. G. A. M. -do Bruyn, bestuurslid van onderscheidene vereenigingen te Rot terdam. VLAARDINGEN, 20 Maart. Van welken grooten invloed de sedert 6 Jan. j.l. ge opende, zeevischhai to Vlaardingda is ge weest op den visehaanvoor en de vischop brengst to I.Tmuiden, blijkt uit de volgen- do cijfers: In Januari 1908 kwamen te Umuidon binnen 73 stoombeugers, met een opbrengst van f73.215, tegen 29 stoombeugers met een opbrengst van 25.005 in Januari 1909, dus minder in Jan. 1909 44 stoombeugers met een opbrengst van f48.210. In Februari 1908 kwamen binnen 03 stoombeugers, opbrengende f76.923, tegen 32 stoombeugers met. een opbrengst van f35.365 in Februari 1909, dus minder in Febr. 1909 '31 stoombeugers met f4l.55S. In 2 maanden van 1909 75 stoombeugers met een opbrengst van f89.768, minder dan in hetzelfde tijdvak van 1908. VLAARDINGEN, 19 Maart. Gisteren werd op de nieuw aangelegde scheepswerf aan de Maas, van de heeren Gebr. van der Meer, alhier, do kiel gelegd voor een Rijn schip, groot 300 last, lang 56,90 51., breed 8 51., en hol 1.955L, voor rekening van een Duitsche Maatschappij. VLAARDINGEN, 20 Maart. Dr. Jan van den Brink, van-Breda, zal op Zaterdag 27 Maart a.s. als spreker optreden in oen vergadering, to houden in Excelsior, over den komenden stembusstrijd. VLAARDINGEN 20 Maart. Naar wij ver- ncopen hceff de heer P. van den Berg ont slag genomen als voorzitter van de afdee- liug Vlaardingen en Vlaardinger-Ambacht van dm Volksbond, vcrceniging tegen drankmisbruik. VLAARDINGEN 20 51aart. Vrijdag 26 Maart e.k. zal voor de anti-rov. kicsverce- niging „Nederland on Oranje" optreden in „Liefde en Vrede", prof. mr. P. A. Die- ponhorst, van Amsterdam, met het onder werp: „Zijn we reactionair?" Er is gelegenheid tot dobat. Kamerverkiezing. De antirevolutionaire kie» vereen iging „Ne derland en Oranje", zal Dinsdag 25 Maant a.s. een ledenvergadering houden in Patri monium, voor welke vergadering als punten van behandeling worden vermeld: Ontwerp- program van actie en Kamerverkiezing. In het Verceniging-Ioknal zal Donderdag avond al» spreker optreden ds. Bolkma, alhier. In de god.-dienstoefening van den Ned. Protestantenbond alhier zal morgenochtend optreden de heer D. Rook. Tn de godsdienstoefeningen van Jcruül op Zondagmorgen en -avond, zal vooigaan de heer 0. Loggcis, van Dordrecht. 't Nut. Woensdagavond zal in Musis voor de leden van 't Nut een lezing gehouden wor den door den heer 11. Tepe, uit Bloomen- daal, over onze Nederlandsche vogels, toe gelicht door lichtbeelden. Gemengd Koor In dit nummer vinden onze lezers on der advertentien de aankondiging van de uitvoering door Gemengd koor, directeur de heer Bernard Diamant, van de Johannis- passion, oratorium van Joh. Seb. Bach, met begeleiding van het Utrechtseh Stede lijk orkest. Omtrent dit oratorium verwij zen wij belangstellenden ook naar ons „derde blad", waarin daaromtrent ceu en ander wordt medegedeeld. fn het vereenigingslokaal aan de Broers- vest zal Dinsdagavond een openbare ver gadering gehouden worden, door de Ne derlandsche Jhddernachtzending-Verceai- ging. Verschillende sprekers zullen daarin het woord voeren. Wij verwijzen voor bi- zonderheden naar de betreffende adver tentie. Geldvermlssing. Heden werd ons van bevoegde zijde me degedeeld. dat de f 100, die ten postkan- toore alhier aan het postwisselloket te voel waren uitbetaald, reeds gistermorgen te 9 uur zijn terugbezorgd door dengene, die ze te veel had ontvangen. De Schied. Coóp. Vcreeniging voor ge nees-, heel- en verloskundige hulp zal Dins dagavond in het Volkshuis een vergadering höuden. Gisteren is bij de vermelding der geveilde onroerende goederen een cijfer uitgevallen. Het lmis op den hoek van den Korten Dam kwam in veiling op /12900. Kamer Tan Koophandel en Fabrieken. Donderdagmiddag hield bovengenoemde Kamer, onder voorzitterschap van den heer mr. W. JI. Jansen, vergadering. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en ongewijzigd vu&tgcs-tcld. Den heeren Burgemeester en Wethouders was ten fme van advies, in handen van do Kamer gesteld een advies van een bran der-distillateur alhier, weikende onder controle der Gemeente, houdende liet ver zoek, nan B. en W,, om hem toe te staan bij do verantwooi'ding der hem door de Gemeente verstrekte etiketten te zijne dé charge de ambtelijke verklaring over te leggen van den heer consul-generaal der Nederlanden, te Antwerpen, dat ondei zijn toezicht een aantal etiketten als bedoeld in art. 6 sub a, van de verordening, rege lende, de voorwaarden, waaronder de ge meente Schiedam tic echtheid van Seliie- damsche jenever en Scliiedamscben mout wijn zal waarborgen (Gem. BI. 19Ö2 no. 6), gebruikt zijn tot eliketteering van flcs- schcn, welke onder zijn toezicht zijn ge vuld uit vaten, voorzien van het vereischte etiket en uitgeslagen uit hel ia de verkla ring te vermelden pand. Na uitvoerige gc- dachtenwisseling werd besloten, aan Bur gemeester en Wethouders mede te deelên, dat de Kamer het zeer in hot belang van den handel zou achten, indien etiketten ook konden worden gebruikt tot elikettee ring van flesschcn, welke in het buiten land worden gevuld met jenever uil va ten, voorzien van het vereischte etiket, en dat het. denkbeeld, aan het verzoek ten grondslag liggende, op zich zelf haar dus zeer toelacht; dat zij evenwel van meening is, dat de etiketteering alleen zou mogen geschieden onder toezicht van een dooi de Gemeente aangcsteklcn controleur, en dat het door den verzoeker voorgestelde toezicht van den consul-generaal der Ne derlanden, die niet door de Gemeente is aangesteld, en die bovendien, naar het de Kamer voorkomt, moeilijk dat toezicht zelf zou kunnen uitoefenen en het daarom niet onwaarschijnlijk weer aan een ander zou overlaten, geen voldoenden waarborg ople vert voor een goed gebruik der etiketten; dat zij daarom niet kan advisceren om aan het bedoelde verzoek, zooals dit thans luidt, gevolg te geven. Van een drietal Schiedamsche firma's had de Kamer een schrijven ontvangen, waarin zij mededeelden, dat zij om de daar in aangegeven redenen het initiatief hebben genomen, om bij II. 5L de Koningin te requestreeren, met liet doel, om aanslui ting te verkrijgen met het Gemeentelijk le- lophoonnet van Rotterdam, en waarin zij de Kamer verzochten, om het eerstdaags aan haar aan te bieden request als blijk van hare medewerking met hare handtee- kening te willen voorzien. De Kamer be sloot, op dit schrijven te antwoorden, dat zij niet kan overgaan tot medeonderteeke- ning van het request, maar dat zij het request zal afwachten, om daarna te zien, of zij het door een adres van adhaesie kan ondersteunen. Wijl van Zijne Excellentie den Minister van Financiën nog geen antwoord was ontvangen op het bij missive d.d. 17 Fe bruari 1.1. gedaan verzoek, om aan den voorzitter en twee leden der Kamer een particuliere audiëntie lo willen verleenen tot nadere toelichting en bespreking van bet adres aan Zijne Excellentie, betreffen de bet toekennen van een uitvoerpreanio op gedistilleerd, werd bij de rondvraag dooi den heer II. J. Jansen de vraag gesteld, of het niet op den weg der Kamer zou liggen, om andermaal zulk een audiëntie aan te vragen. Dientengevolge werd beslo ten, om het zooeven bedoelde verzoek te horhalen, en er daarbij tevens op te wij zen, dat dat verzoek niet is vervallen, door dat hot ontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd van de agenda der Tweede Kamer van de Staten-Gene- raal is afgevoerd. De vergadering werd hierop door den voorzitter gesloten. Kevonflen voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van politie Sleutel, defect dameshorloge. Te bevragen aan de volgende adressen: Gouden heerenring, Verveen, Rott. dijk 11; knipincsje, Blok, Oosterstraat 78; paar kinderkousjes, v. d. Kraan, L, Achterweg 73kinderlumdschoen, Okkerre, Oosterstraat 11; voctpomp, Noordcgraaf, Hoofdstraat S3; overschoen, Wed. De Held, Doelchofje 27 sigarenkoker met sigaren, Schelle\ is, Hoofd straat, 65kinderbontje, v. d. Kraan, Broerevekl 35; parkiet, Bii leve ld, Rolt. dijk 75; handschoen, Baron, Damlaan 29; zilve ren armband, Laven, L. Niemvstraat 151/1 bloedkoralen halsketting, Verveen, Rolt. dijk 11. AG END A. 20 en 21 Maart. Volkshuis, 8 uur. Dam- wedstrijd. 20 Mrt. Groote Sehouwb. 8 u. Ital Opera Mad. Butterfly. 20 j TivoU-Schouwburg, 8 u Het Nederl. Tooneel. Een Paladijn. 21 Groote Schouwburg. 8 uur. Het Botterd, Toon.gezelsch. 2 x 2 5. 21 i Gebouw K. en "W. Rott'm, 8 uur. Viool-Concert W, J. Sascha Col- bertson en Joh. Y/ijsman. 21 Tivoli Schouwburg. 2 u. Roodkapje. 21 idem. 8 u. Dc IlagcspelcrsEen ideaal Echtgenoot. 21 Circus 24 u. Wolf f-Verbei j-Ma- tinée. 22 Leger des Ileils, 8 uur, Lt.-Koi. RonselHet werk onder de jeugd. 22 i Groote Schouwburg. 8 uur Noord- Nederl Opera. Tannhiiuser. 22 Tivoli Schouwburg. 8 u. Liederen- avond door Susan Metcalfe en L. Schnitxier. Za cent PER HEELE KROlA.} Er zijn veel mannen en vrouwen in Sehie dam, die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misschien aambeien A prikkelenden huiduitslag en te vergeefs hebben ze getracht genezing te'bekomen. Voor zulke inwoners zal do volgende, open hartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heer II. Bezemor, Dwarsstraat 30, tc Schiedam, zegt ons: Twintig jaar lang word ik geteisterd door droge aambeien, somtijds waren zij bloedend en vooral bij stoelgang had ik nu en dan vrij wat bloedverlies. Al het mogelijke heb ik biei tegen aange wend, maar nooit gelukte het mij genezing te bekomen; toen ik Foster's Zalf toepaste, kon ik na vijf of zes dagen een groote ver betering waarnemen. Ik 11act niet meer de minste pijn of jeuking en zag dat mijn on gemak verdweennadat ik tien dagen met Uw Zalf doorgegaan was, was ik tot mijn onuitsprekelijke vreugde geheel en al van deze lastige kwaal verlost. liet was den len Februari 1905, dat' de heer Bezemor ons bovenstaande verklaring gaf, en den 30en Augustus 1 907 vernamen wij. „Ik kan tot mijn blijdschap verklaren dat de genezing die ik voor ruim twee en eon half jaar geleden had verkregen, blijven de is geweest. Ik heb niet meer den minsten last van mijn lastige kwaal, en zal dan ook steeds Uw uitstekend geneesmiddel zooveel mogelijk recommandeercn Zie toe dat gij de échte Foster's Zalf krijgt, dezelfde soort die de heer Boze nier gehad hoeft. Ze is te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren Rappelhof en ITovingh, voor heen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 ƒ1.75 voor één of 10'.voor zes doozen. De Johannis Pass ion ie Rotterdam. Deze met een bijzondere groote verwach- ting tegemoet geziene uitvoering, had giste renavond plaats. Ter viering van het veertig jarig jubile deze clirist. zangvereeniging, zoo deelde ds. De lieer, die op verzoek een kort stichtelijk woord en gebed tot inleiding sprak, „had do vcreeniging een goede keuze met „dit werk gedaan, en haar pogen was mot „belangstelling en groote deelname be kroond". En zoo was het. Er was geen plaats onbezet en zijn onze inlichtingen juist, 'dan waren er een kleine vier duizend menschcn in het kerkgebouw bijeen. De uitvoering zal, gelijk wij niet anders verwachtten, niet in alle opzichten voldaan hebben. Niet dat do uitvoerenden voor hun taak niet waren berekend, integendeel de koren bobben blijken gegeven van degelijke studie en ontwikkelden grooten klank, mot streng rhymilsche vastheid en eenheid van inzet. Waren dc bas- en tenoipartijen wat krachtiger bezet, zoo zou ook het klankgehalte schooner zijn. Er waren koorzangen, welke grooten indruk maakten en van oen, ver heven schoonheid klonken vooral de heer lijke koralen, zoo onovertroffen door Bacil ge harmoniseerd. Deze waren inderdaad soms van aangrijpende schoonheid en behooren zoo geheel eigenaardig in de Prostestanle kerk thuis. Maar, -■ en dit is, wat in de uitvoering te kort kwam: de begeleiding klonk te zwak on verloor zich gvootcndeols in deze kolos sale kerk gebouwruimtewel te bejammeren, daar deze instrumentale hegeleiding de eigenaardige kleur en schoonheid moet ver- boogenvooral van het orgel (een groot seraph ine) hoorden wij soms niets, en daar dit de recitatieven moet steunen met himmo- niön en nceoordenopvolginaen, klonken de recitatieven afmattend en eentonig. En daar voornamelijk de partij van Evangcli=t enkel in reeitnfieven vorm is, behoeft het geen be toon, dnt er van deze eigenaardige schoon heden voel verloren ging. Misschien, dat op andere plaatsen, als wa.nr wij gezeten waren, oen en ander beter klonk. Dc «oio-partijen waren nl'c in uitstoken- de handen. Jfachtig klonk de einsheldore «tem en het crooto sopraan-geluid van me vrouw Noordewipr-Roddingiusgevoelvol de mooie n't van mevrouw De HaanMnni- fnrges: en door groote wijding in voordracht 'doek de heer TT. v. Oort eon uitmuntende vertolker van de Christus-partij (e zijn; de heer Walter van Pon zong zijn zeer ver moeiende. zeer groote tenorpartij on allervcr- diensteliike wijze, terwiil de heer Rijs«elherg ren stijlvolle wedergave bracht van de Piln- fus-nartij. Ook veel van de instrumentale «oio's. o. a. violoncel, fluit, en hobo, gaf veel schoons. Wel een interessante uitvoering, waar voor de beer B. Diamant voor ziin voortref felijke leiding en artistieke opvatting, en zijn volgzaam koor. alle eer toekomen. Matthixm Passion Evenals gedurende de laatste jaren zal de afdeeling Amsterdam van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst op Palmzon dag Bach's „Matthiius, Passion" ten uitvoer brengen. Als solisten zullen medewerken de dames Noordewier en Dc liaan en de heeren Messehaert, Ürlus en Denys. Ned. IIerv. Kekk. Beroepen te Rijnsatcrwoude (tooz.) do heer Jac. J. II. Pop, cand. te Leiden te Noorden, de heer P. J. van Uootselaar cand. te Leiden. Geref. Kerken. A a n g o n o m e n het beroep te Brouwers haven door don heer B. Aloijor, cand. te Middelburg; te Lekkerkork door ds. J L. Jaspers, to IJselstein; te Brussel door ds. Chr. Warner, te Raamsdonk. Uooger Onderwijs. Te Utrecht is bevorderd tot arts do heei W. F. Enklaar. Van meening veranderd,. Gisteravond omstreeks halftien werd op den Vijverberg te 's-Gravcnhage hulpgeroep gehoord en het bleek, dat een vroiuv van omstreeks 30 jaar te water lag. Van het toegeschoten publiek begaf zich een En- gelsch scheepskapitein, K., gekleed te wa ter, en sloeg haar de dreglijn om het middel, waarna zij op den kant word ge trokken. Do vrouw is toen per brancard naar het ziekenhuis vervoord. Vermoede lijk heeft dc vrouw zich van het loven willen bcrooven, daar luiar schoenen op den kant stonden. De Limburgsche Frans Hosier. Herman Leenders, de beruchte ontsnapte uit het krankzinnigengesticht te Venray, die geruim en tijd heel Zuid-Limburg on veilig maakte, is thans, na zijn gevangen neming, ter verpleging overgebracht naar hot krankzinnigengesticht te Toumay in België. („Tol.") Naar Amerika. Met het s.s. „Potsdam" der Ilolland- Amerikalijn vertrokken lieden uit Rotter dam naar New-York 273 kajuitepassagiers en 123S landverhuizers. De slachtoffers. Vanmorgen zijn per Staatsspoor naar Hol- stein overgebracht do lijken van den kapitein Wohlers en zijn vrouw, omgekomen bij de aanvaring tusschen de Mascot en de Mar- garetha, liet zedenmisdrijf. 5Vij vernemen dat de kapitein-kwartier meester van het Oost-Indisch leger J. W M„ gisteren op last van de militaire justitie' na verhoor, in het huis van bewaring is in! gesloten. Dc instructie in deze zaak zal vermoede- lijk nog gemimen tijd duren, waar vele dienst meisjes, vroeger hij beklaagde in betrekkin» geweest, zullen moeten worden gehoord en sommigen een geneeskundig onderzoek zullen moeten ondergaan. Verbrand. Een bizondcr treurig ongeluk wordt ons uit Haarlem geseind Te Roos wijk nabij Vclscn ontstond gister avond door nog onbekende oorzaak brand in een woning, waarin een meisjes, aan diphte- ritis lijdende, te bed lag. De vader bemerkte eerst dat het huis in brand stond toen het dak instortte. Helaas was het ongelukkige patientje, een meisje van 11 jaar, reeds dood en verbrand. Een nader bericht meldt, nog dat 7 andere kinderen konden worden gered en dat de vader, W. Nieman, bij de redding brand wonden bekwam. De staking te Parijs. Do Fransche regeering en de stakers ver-' klaren ieder van hun kant, dat zij zullen strijden tot het einde. De beweging breidt zich langzaam maar zeker uit in do provincie. Thans spreekt men ook van een nieuwe staking der electricions on der spoorweg ambtenaren. Gistermiddag zou er te Parijs één be stelling van brieven plaats hebben. De speciale lijnen, die dc Kamer van Afge vaardigden direct verbinden met de redac ties der voornaamste bladen, werkten niet, daar het personeel weggebleven was. De staking der posterijen en telegraphic kreeg hedenochtend uitbreiding, doordat 5000 arbeiders het werk nederlegden. De telegrammen komen slechts bij uitzonde ring aan en dan nog mat belangrijke ver traging. Het bestuur der posterijen verklaart, dat de postdienst geregeld gaat. 5tinisiter Barlhou ondprteökende, ovei- cenkomstig het besluit van den minister raad en op voorstel van Sirnyan, een aan tal brieven van ontslag. De regeeri v.j; leent bij kleine groepjes achtereenvolgens definitief ontslag aan de 700 reeds ge schorste ambtenaren. (Men zie ook onder „Buitenland"). Hofbericht. IX. 51. de Koningin-Moeder verleende gis teren audiëntie aan den heer Dc Reus, nieuw benoemd consul-generaal te Hong kong. Mevrouw S. McsdngTan Houten, f Op hoogen leeftijd is to 's-Gravenhagc overleden mevr. S. Mosdagvan Houten, de bekende schilderes. Tengevolge van het overlijden van mevr, S. 5Iesdagvan Houten, heeft de Nederl. schildersschool een gevoelig verlies gele den. Geboren in 1834 te 's-Gravcnhage, wijdde de thans ontslapene zich eerst nn 1870 meer bepaaldelijk aan de schilder kunst, welke zij sedert met vasten wil en energie beoefende. Vooral dc Drcntscho heide inspireerde haar tot vele gioote doorwerkte schilderijen, terwijl ook de Schevcningsche boschjes, aan de eenvou dige begaafde kunstenaresse, die veel hield van het werken in de vrije natuur, een ruim arbeidsveld opleverden. Meermalen werden haar werken bekroond. Talrijk en in groote verscheidenheid zijn ook haar stillevens, haar boschstudies en portretten. Ter gelegenheid van haar 7Qslen ver jaardag, werd mevr. Mesdag benoemd tot officier in de Oranje Nassau-orde. De bqgrafenis is bepaald op a.s. Dins dag li1/» uur, van het sterfhuis, naar Oud- Eik en Duinen. Tor eerbiediging van he/ verlangen van de thans ontslapene zullen geen kransen ol bloemen worden medegevoerd. De staking te Parijs. De minister van Openbare Werken hield gisteravond in do Kamer oen schitterende redevoering, ter verdediging van do houding der Directie. Deze rede zal worden aan geplakt. Gistermiddag waren alle lelephoon- en telegraafdraden te Parijs en tal van dra den in de provincie en over liet buiten land verbindende doorgesneden door elec tricians en postbeambten. Deze verklaring woul met een gebrul van verontwaardiging door de Kamer ont vangen. Do minister voegde daaraan toe, dat drastische maatregelen door de regee ring zullen worden genomen en dat ern stige straffen de schuldigen wachten. Aan hot einde dor Kamerzitting werd ge stemd over de molie-Rcinach. Het gedeelte der motie, waarin do Kamer verklaart geen slaking van ambtenaren te kunnen toestaan werd aangenomen mot 458 tegen 69 stem men, De tweede zinsnede, waarin de Ka mer vertrouwen uitspreekt in de legcenng om ordo on rust in den 'dienst van pos terijen en telegraphic te herstellen word aangenomen mot 436 tegen 147 stemmen. Do gohcclc motie werd aangenomen mot 368 tegen 211 stemmen. De zitting ein digde to 1 uur. De afgevaardigden verlie ten hot Paleis Bourbon zonder incident.

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2