STADSNIEUWST V* Kunst, en Wetenschap. Rechtzaken. Sierk en School. Sport. Oemengtl Nieuws. slaande deuren verte enen toegang tot den tuin. Overbodige luxe is in de vertrekken vermeden; alles wat het kindje noodig heeft, is practise!* cn eenvoudig. Dage lijks gebruiken do verzorgsters de kleed- taM, indertijd II. 51. door' do Utreolitsche vrouwen aangeboden, Br. Haverschmidt te Apeldoorn heelt do algeheel© medischo behandeling, in zoo verre men bij een kerngezond kind hier van spreken kun, op zich genomen, maar toch komt ook dr. Roessingh af on too naar hot Prinsesje zien. Do manier, Waarop do Koninklijke ouders mot Hun kindje omgaan, moot aller aardigst wezen en wanneer Koningin Emma op hot Loo is, vertoeft zo urenlang aan het ledi- karrtje van Haar kleinkind, dat rustig ligt to slapen, onbewust van 't feit, dat do belangstelling van honderdduizenden inden lande op Haar is gericht. („Tel.") Corps diplomatique. In het Hotel des Indes te 's Gravenhage is aangekomen jhr. rnr. J. E. de Sturler, ge zant van ons land te Athene. Onze Marine. Blijkens bij hot departement van marine ontvangen, bericht is do divisie, bestaand© uit lli. lts. pantsersohepen de Ituyter, Tromp cn Koningin Regentes, onder bevel van den kapitein tor zco Cr. F. Tijdüman, 3 dezer te Amoy aangekomen. Audiënties. Do audiëntie van den. minister van wa terstaat zal voortaan in plaats van dos Woensdags, dos "Vrijdags to halftvvee uur plaats hebben. Omlersclietdlngen. Bij Kon. besl. van 2 dezer is, ter be looning van ben, dio zich onderscheiden hebben bij do krijgsverrichtingen op het eiland Soembawa gedurende het tijdvak van 16 Februari tot 9 Mei 1908; 1. bepaald, dat in de registers van de kanselarij der Nedorlandscihe Orden zullen .worden ingeschreven als ridder 3do klasse der Militaire Wil lemsorde, de e cyste-luitenant der infanterie J. II. Ch. Vastenou, en als ridder 3de klasso dier orde, de Am- boinoosolie fuselier E. Lusikooy (alg. st b. no. 6-1310), beiden gesneuveld. 2. In de Militaire Willemsoide: a. bevorderd tot commandeur: do sedert tot civiel- en militair gouver neur van Atjch' ©n onderhoorighedon be noemde en tot koloinel bevorderde luite nant-kolonel, cvicl- en militair gouverneur van Celehes en ondorhoorigheden, H. N. A. SWart b. benoemd tot ridder 4de klasse: do sedert bij bet wapen der infanterie teruggeplaatste kapitein-adjudamt van den gewestelijken slaf, If. \V. Siebalhoff; de officier van gezondheid der 1ste klasse dr. F. W. van IlaoCten; do Europeesehe soldaat-ziekenverpleger C. H. A. Lobocke (alg.st.b. no. 48G30), de beido laatstgenoemden van den mi litair geneeskundigen dienst; en do eiviel-gezaghebber te Biina, A. A. Banso. 3. bepaald, dat bij afzonderlijke dagor ders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zullen worden vermeld: do eersto-luitcnant G. 5Iinderman; do Europeesehe sergeanten H. M. Beelt (alg. st.b. no. 55470) on L. van der Vato (alg. stb'. no. 62137/6661), allen van het wapen der infanterie; en de Europeesehe korporaal-ziekenverple ger H. F. 51. 'Verdicht, (alg. st.b. no. 50977) van den militair geneeskundigen dienst. Bij Kon. besl. van 2 dezer is, tor be looning van personecd dor Koninklijke ma rine, dat zich onderscheiden heeft bij de krijgsverrichtingen op het eiland Soembawa gedurende bet tijdvak van 16 Febiuari tot 9 Mei 1908; 1, benoemd tot ofifeier in da orde van Oranje-Nassau do luitenant ter zoo 1ste klasse A. Pieren 2, bepaald, dat bij afzonderlijke dagor ders, zoo in Indiê als in. Nederland, eer vol zullen worden vermeld: de luitenants ter zee 2do klasse If. M. 5Taüikus, en C. baron da Vos van Steen- wijk; do kwartiermeester K. Kramer (st.b. no. 26725) do sedert tot korporaal-konstabel bevor derde matroos 1ste klasse F. L. de Vries (st.b. no. 31354), en de matroos 1ste klasso A. de Visser, (st.b. no. 30-160). Personalia. Bij Kon. besl. van 30 Augustus is aan den heer mr, A. F. L. graaf van Rechtcren Limpurg-ADnelo, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van zaak gelastigde met den persoonlijken titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Bern. De toestand van dr. Kuyper. Een dor lezers van „De Gelderlander" schrijft aan dit blad dato 1 September: In de couranten is vermeld, dat dr. A. Kuyper to Interlaken, alwaar Z.Ed. verblijf houdt, zijn zoo werd mij verteld cloor iemand die 't gelezen bad ribbenkast beeft gebioken. Ik had bet voorrecht den groeten man hedenmiddag te treffen en pon uurtje gezellig mot hem' te praten. Werkelijk' hoeft hij. door een val, bij het nemen van «en bad, een rib gebroken. De doktor heeft hem weliswaar aangera den, nog e,enigen mtijd hier te vertoeven, maar de rib' is volkomen genezen. Toen ik afscheid nam, ging hij nog oen toertje door de borgen maken en wbl te voet, een bewijs, dat zijn herstel, volkomen is,, en hij nog geen last heeft van do ge breken des oiiderdoms, al is hij een man van 72 jaar. Men meldt ons, dat dr. Kuyper de. vol gende week Vrijdag of Zaterdag naar Bon Haag Leiugkeicirt. Breukelen. De cenlr. antirevolutionaire kiesvereeniging in het kiesdistrict Breukelen, die Zaterdag te Otrecht vergaderde, heeft candidaat gesteld voor de Tweede Kamer (vacature-De Waal Malefijt) den heer F. H, de Monté Verloren, administrateur bij het departement van wa terstaat. De centrale roomsch-katholieke kies vereeniging in het kiesdistrict Breukelen vergaderde te Utrecht tot het maken van oen grostal voor de a.s. Kamerverkiezing. Op de groslijst weiden geplaatst de heerenJ 0. E. Slotemaker, E "Wierdels, beiden te Am- steidam jhr. mr. J. B. L. C. C. deWijker- slooth de Weerdesteijn, te Utrecht, en Roeleveld, te Vinkeveen, De A.-R. kiesvereeniging te Ilarmelen heeft candidaat gesteld voor het lidmaat schap der Tweede ICamer, dis'riet Breuke len, mr. J. C. de Maiez Oyens, oud-minis ter van waterstaat. (Tel.) Anti-rov. Raadsleden. Donderdag werd te Groningen een verga dering gehouden om te komen tot de oprich ting van een Prov. Bond van a-r. gemeen teraadsleden in de provincie Groningen, In een volgende vergadering zal definitief lot de oprichting worden besloten. (»Ned Int. Geneesk. Congres. To 's-Gravonluigo is bericht ontvangen dat in dc laatste zifting va.n het Genees kundig Congres ta Budapest is besloten tot do instelling van een permanent inter nationaal bureau, dat gevestigd zal zijn te 's-Gravenhago, terwijl tot secretaris-ge neraal van dat bureau is benoemd prof. Wenckebach. Hot volgend congres wordt in 1913 to London gehouden. Broederschap Yan Candidnat-Jiotarlssen. In verband met de tc Rotterdam vooi- komendc cholera-gcvalleu is bet programma van feestviering ter gelegenheid van dc a.s. algemeene vergadering van do Broederschap van Candklaat-notarissen in Nederland cn zijn Koloniën gewijzigd. Zondagavond 12 September ten 8 uur zullen dc bezoekers namens de afdeeling Zuid-Holland ontvangen worden in een der zalen tan het Kuriiaus te Schcveningen, waar de eerovvijii wordt aangeboden. Na af loop hebben de bezoekers vrijen toegang tot het conceit, in de groote zaal van het Kur iiaus. Het bestuur der aid. Zuid-Holland en de logelingscommisbie hebben, na lijp beraad, besloten den tocht naiu' Rotterdam en het diner in dc Diorgaaule aldaar wegens de O O bovenvermelde omstandigheid niet te doen doorgaan. Tn plaats daarvan biedt de afdeeling Zuid-Holland baar gnrien aan een déjeuner- dinntoire in hotel „T)e Witte Brug", to Schcveningen, op Dinsdag 14 Sept., 's mid dags uur, voorafgegaan door oen rijtoer door dc omstreken van VGrav enhago. Ook bestaan plannen tot liet huren eener Iocali- teit waar men Zondag en Maandag in den na-avond ondoer gezellige» kout kan samen zijn. Ned. Ver voor gemeentebelangen. Deze veieeuiging hield Zaterdag, ten roodlmize van Middelburg luiar algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer F, B. 's Jacob, oud-burgemeester van Rotterdam. Deze opende de veigadering met een toe spraak waarin hij het overlijden herdacht van den heer C. W. A. M. Groskamp, van 1S8C lid van het bestuur, wiens nagedach tenis bij do vciectiiguig steedo in eorc blij- v en zal. Onder de ingekomen stukken behoorde een schrijven van nu'. S. Syheuga, grif fier dor Staten van Groningen, berichtende dat hij de benoeming tot bestuurslid aan neemt. De bond voor lichamelijke opvoeding vioeg medewerking der veieeuiging tot stichting van speelterreinen en zweminrichtingen. Ofschoon liet bestuur sympathie gevoelt voor het doel der vereoniging, zoo is geen aanleiding gevonden om verdoic stappen lot medewerking te doen. De rekening over 190S werd vastgesteld in ontvang op ƒ5379.29i>, in uitgaaf op ƒ5429.004 dus met een batig saldo van ƒ70.701. Do begrooting" voor 1010 werd goedge keurd in ontvang en uitgaaf op 7200. Wegens periodieke aftreding van den lieer A. de Vu kier van Noot den en het overlijden vanden lieer 0. W. A. 51. Gros kamp moest een verkiezing plaats hebben van twee bestuursleden. Gekozen werden do heeren A. dc Vukler van Noorden en mr. J. A. Baeza, secretaris van Amsterdam. Daarna werd overgegaan tot de behande ling der overige punten van de agenda. In overeenstemming met het bestuur wordt voorgesteld dat in de statuten zal worden geregeld: n. het afnemen van bet" bekende examen, waarvan de algemeene vergadering aard en omvang zal hebben goed tc keuren; b. de toelating van rechtspersonen als lid c, de bevoegdheid van de algemeene verga dering, om to beslissen omtrent de uitgifte au een orgaan, gcldleeningen, koopen, ver vreemden on bezwaren van onroerend goed cn het deelnemen aan of subsidieeren van ondernemingen; d. de inrichting van afdee- lïngcn der vcreeniging. Dc voorgestelde wijzigingen weiden aange nomen, Na afloop der vergadering vertrekken dc heeren por trein naar "Vlissingen. Daar scheepten zij zich in aan boord, san een der liooton winden Provincialen Stoombootdïensl, daartoe welwillend door Geel. SLaten be schikbaar gesteld, om een tochtje te maken over de Westerschelde. Daarvan teruggekeerd werd in bet Grand ITotel des Bains, te Vlissingen een gemeen schappelijke maaltijd gehouden. Zondagochtend gingen de leden per rijtuig naar Oostkapeüe, wandelden clan door de bosschen naar Domburg en dejeuneerden daar. Vandaar werd naar Middelburg terug- gekeoid. VLAARDINGEN, 4 Sept. Omtrent het hier voorkomende geval van choleia aziatiea schrijft de „N. VI. Guit"Gisterenavond laat vertoonden zich bij den kuiper A. S., wonende Arnold Jloogvüetstiaat 71, ziekte verschijnselen, die deden vermoeden dat de man aan cholera leed. Direct werden voor zorgsmaatregelen genomen tot afzondering van de omgeving en per auto werden uitge worpen stotfen naar de bacteriologische in richting te Rotterdam opgezonden, waar het ondeizoek aantoonde dat men hier werkelijk te doen had met een geval van Aziatische cholera. De man was intussehen naar de ba- lak voor lijders aan besmettelijke ziekten ge- tian»pörteoid om daar to worden verpleegd. Door den burgemeester en de gezondheids commissie werden maatregelen genomen om deze govieesde ziekte zoo mogelijk tot dit ééno geval te beperken. Ook kwam hedenmorgen met den eersten trein hier al uit den Haag aan de inspec teur van het geneeskundig Staatstoezicht dr. Den Ilouter, die zich overtuigde van het geval en advies gaf omtrent de te volgen gedragslijn tot beperking der ziekte. Voor de woning van den zieke is een poli tiepost gesteld om te voorkomen, dat iemand de woning binnentreedt of verlaat, terwijl alles wat met den zieke in aanraking is geweest, wordt gedesinfecteerd, ook op de werkplaats, waar de man gisteren nog aan den arbeid was, terwijl bij zich al onwel gevoelde. De toestand van den zieke is be vredigend. Naar wij vernemen wordt het gemeente gebouw op den hoek van Schoolstraat Markt ingericht voor lokaal van observatie, waar dus personen kunnen worden onderge bracht uit woningen, waarin zich evcntueele andere gevallen openbaren. Dat dit eerste geval - en wij hopen zeer dat het het eenige blijft een diepen indruk maakt, is te begrijpen. Toch zou heb niet verstan dig zijn zich tc laten beangstigen. De on dervinding heeft tocli tot nu voldoende ge leerd, dab een matige leefregel, waarbij de noodigc voorzorgsmaatregelen worden in acht genomen, het beste behoedmiddel is tegen dcz.e ziekte. 5fen neme dus wel de waarschu wingen ter harte, die van overheidswege her haaldelijk worden gegeven. Heden nog werd door den burgemeester een bekendmaking op verschillende plaatsen der gemeente aangeplakt. loop dor bereiking over Aug. 1909. Bevolking op 31 Juli 1909 31766 zielen. Geboorte 74 Vestiging 207 281 Overlijden 38 Vertrek 146 184 Meerder 97 Bevolking op 31 Aug. 1909 31863 zielen. Vermeerdering sedert 1 Januari 454 zielen. 17 huwelijken werden in deze maand gesloten. Een jubilee. De agent van politie le klasse, VV. Du- clienne zal den 18en September den dag hordenken, waarop lui gedurende 25 jaar bij de politie alhier in dienst geweest z.al zijn. Duchenne heeft reeds in verschillende function een langen dienststaat bij Rijks- en gemeentepolitie achter zich en zal den lOcn December 49 jaren dienst hebben. De eerste jaren diende bij het vaderland als militair. Als jongen reeds trad bij in dienst bij de vesting-artillerie, ging vervolgens over .bij de rijdende artillerie, de dragonders, en ten slotte naar de marechaussee Den Sn klei had bij 43 politiejaren achter den rug. Duchenne vervult nog getrouw zijn dienst cn behoeft bij zijn jongere collega's nog lang niet ach ter te staan. Brng over do Korte Haven. Reeds hebben wij medegedeeld liet werk dat noodig zal zijn aan de brug over de Korte Ilaven, nu een der pilaren onder de zuidelijke balans is gebroken. Hedenmorgen is men begonnen met de werkzaamheden voor bet afnemen van de balans en daarvoor is een drijvende bok in de Lango lluven gebracht. Deze bok, die een breedte van 8 M. heeft, is bij het pas- scoren van de Appelmarktbrug daartegen aan gevaren, met het gevolg dat deze een defect kreeg, waardoor die voor een oogen- blik niet meer open of dicht kon. Echter kon daarin spoedig worden voorzien, zoodut dit slechts een tijdelijke storing gaf. Toen werd de bok nabij het werk neerge legd, maar vormde toen een afsluiting van het vaarwater waardoor alle schepen moes ten blijven liggen. Omstreeks 10 uur beeft men den bok daarom even verhaald, waar door de daarvoor liggende schepen de sluizen konden passccrcn, en daarop is de balans met 4 kettingen aan den bok verbonden en werd aangevangen met het afzagen van de verbindingsstang die de balans aan zijn steun verbindt. .Het is wel jammer dat van deze stremming der scheepvaart niet tijdig vooruit is ken nis gegeven, daar do schippers daarmede clan allicht zouden hebben kunnen rekening houden. liet aantal schepen dat nu moest wachten, nam gestadig toe cn met het oog daarop werd te 2 uur besloten toch maar weer liet werk te onderbreken en de schepen gelegen heid te geven door tc varen, wat, met het onvermijdelijke schutten nog al een poosje duurde, want eerst tegen uur kon bet welk hervat worden. Tiet gieten van dc pilaar, ter vervanging van den gebrokene, is opgedragen aan de firma Smulders alhier. Wedvlucht. De Postdniven-vereeniging de sAdelaar" hield Zondag j.l een kas-concours met jonge en oude duiven van uit Osnabrük (252 K. M.) De duiven bereikten hunne hokken als volgt ie. D. D. N. de Wit. aank. 11—32—55 2e. Gebr. Middendorp 12936, 3e A. Buitenhek 12103. 4e. A. v. d. Waard 12—13—10, 5e. A. v. d. Waard 12—18—36. 6e. A. Buitenhek 122657. 7e. A. v. d. Waard 12—27—40. 8e. A. v. d. Waard 12—43—28. De Postduiven vereeniging »de Luchtsport", gevestigd bij den heer J.G. Tons, hield Zon dag 5 Sept. een wedvlucht van uit Osriabruek, afstand 252 KM. De duiven om half acht in vrijheid gesteld, bereikten hun hokken als volgtle H Mak 11-25 40, 2e H, Mak 11-45-16, 3e P. v. d Klink 12 3-14, 4e B. Hinte 12-10-53, 5e P. v. d. Klink 12-40-49, 6e II. Mak 12-40-55. Door de politie is aangehouden de zwer ver M. M. v. M., die in bet Algemeen Poli tieblad gesignaleerd stond voor ƒ3 boete, subs. 3 dagen hechtenis. Hij is hedenmor gen naar liet huis van bewaring te Rotter dam overgebracht tot het ondergaan der hcchtenisstraf. Ook de beide knapen die aan den diefstal van lood uit de afgebrande sAdelaar" had den deelgenomen en Zaterdag wisten te ont snappen, zijn aangehouden en na verhoor weer ontslagen. Een drietal jongens van 9 en 10 jaar zijn door de politie aangehouden zij hadden een bal gehakt en eenige komkommers uit win kels aan het Broersveld gestolen. Door den meesterknecht eener branderij aan de Noordvest is bij de polite aangifte gedaan dat Vrijdagavond uit baldadigheid een zestal glasruiten zijn stuk gegooid. AÖÜSÖA 6 Sept Tivoli-Schouwburg, 8 uur. Ope- rette-Ensemble Janmart, 't Lustige weeuwtje. 7 en 8 Sept. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Tooneelgez. A. van Lier. Odie Lui tenants. 7 en 10 Sept, Groote Schouwburg 8 uur. De reis om de wereld in 80 dagen. 7 Sept. Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 7 en 10 Sept. Rott. Dierg., 71/2 u, Concert Kon. Scherpschutters,B. Verhallen. To Rotterdam, eiken avond Circus Variété Pfliiging en Casino, CoolsingeL Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. nllct Beathovcnhuis". Te Amsterdam is voor korten tijd opge richt de vereeniging sIIetBeethovenhuis", met het doel het plan, door Willern Hutschen- ruijter in zijn gelijknamig geschrift uiteen gezet, te verwezenlijken. Op de statuten is reeds de Kon goedkeu ring verkregen. De heer Hutschenruijter zal als propagandist der vereeniging optreden en in die hoeda nigheid in het aanstaande seizoen in verschil lende plaatsen van binnen- en buitenland voordrachten over bet onderwerp houden. Het einde der zaakHamburg. De tandmeester Hamburg, door hetHaag- sche gerechtshof wegens het bekende zeden misdrijf, lot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld, is heden naar de strafgevangenis te Leeuwarden overgebracht Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bleiswijk ds. E. Warmolts te Jutphaaste Moerkapelle ds. S. van Dorp te Zegveld. Aangenomen het beroep te Groot- Ammers door ds. W. Zij Is tra te Bruchem, het beroep te Zeist door ds. F. Ch. Geerling te Joure, Bedankt voor het beroep te Oostvoorne (toez.) door ds- IC. Nobel te Kedichem. Doopsoezinde Gemeente. Aangenomen het beroep teMakkum door ds. J. Ilulshoff te Rottevalle, Voetbal. Zondag bad alhier een voetbalwedstrijd plaats tusschen S. V. V. I en Neptunus I van Rotterdam. De uitslag was 21 in 't voordeel van Neptunus. Stand met rust 1—1. Waf voetbal in Engeland beteehent Dat voethal in Engeland de nationale sport bij uitnemendheid is, en zich in een ontzaglijke belangstelling mag verheugen, blijft wol uit liet aantal bezoekers, dat elk seizoen naar de voetbalwedstrijden trekt. In 1908/9 bedroeg dit aantal totaal niet minder dan 20 millioen. De volgende ciifeis mogen voorts dienen om den omvang van de voetbalsport in Al bion to illustrcercn. Alleen do wedstrijden, uitgeschreven door dc Football Association, werden door circa 1,000,000 toeschouweis bezocht. Eiken Zaterdag speelden gedurende het seizoen 15,000 elftallen. De gezamenlijke wedstrijden brachten T 2,50'0,000 aan entree op, terwijl alleen in leaguo-wedstrijdon 1,500,000 ontvangen werd. Het jnarlijk- scho inkomen der 20 leidende Engclsche clubs bedroeg 265,033, terwijl bel. totale bedrag dat per seizoen aan de professional spelers aan salarissen wordt uitbetaald, 300.000 beloont. Cholera, Men seint ons uit Rotterdam De burgemeester bericht dat in do laatste 48 uren geen nieuwe gevallen van cholera zich hebben voorgedaan en ook geen per sonen overleden zijn. Eén is hersteld uit de barakken ontslagen, In liet geheel zijn er 16 personen aan cholera lijdende. Dc toe stand van allen is goed. Ook de zich in ob servatie bevindende personen zijn gezond. Of schoon de toestand alzoo gunstiger wordt, blijft, de burgemeester met kracht waar schuwen tegen ongezuiverd rivierwater. Omtrent het geval aan boord van het stoomschip „Hekla' 'te Rotterdam, verne men we nader, dat dc equipage en boot werkers, allen, na ontsmet te zijn, weder uit de observatie zijn ontslagen. Alleen een donkeyman is als verdacht in de barakken opgenomen. De bootwerker Verhoeven, wonende aan de Delfsche Vaart to Rotterdam, die de vorige week door cholera werd aangetast, in Zaterdag in de barakken te Crooswijk overleden. Uit Vlaardingen meldt men ons, dat het daar Zaterdag 1.1. geconstateerde ziekte geval bij onderzoek is gebleken can geval van Aziatische eh'oloia te frijn. Dto toestand van den patient is zeer be vredigend. 1 Het gezin van den patiënt, bestaande uit 9 peisonen, is in pbservratie. Ook te Amsterdam is pon vermoedelijk cholera-goval geconstateerd en wel bij den olieventer Van Kempen, wonende Bilderdijk- straat 195. Do man is Zaterdagavond to Duiven- dreolit geweest en liceft toen do onvoor zichtigheid gehad, water uit het Morwede- kanaal te drinken, dat, zooals men weet, besmet is.' Den volgenden ochtend reeds openbaarde zich de ziekte, zoadat zijn ge neesheer, A. Spanjaard, onmiddellijk den gezondheidsdienst waarschuwde en alle maatregelen nam, welke in een geval als dit zijn voorgeschreven. Gistermiddag werd de lijder en zijnhuis- genooten naar het Wiihelminagasthuis ver voerd, do eerste om daar in de verple- gingsbarak tc worden opgenomen, do ove rigen om in de andere barak onder obser vatie te worden gesteld. Uit het bacteriologisch onderzoek zal na der moeten blijken, of de vrees, dat men hier met een cholera-geval te doen heeft, gewettigd is. Nader vernemen wij, dat Van Kempen, die 28 jaar oud is, hedenmorgen is over leden. Hij is opgegeven aan den burgehjken stand als te zijn overleden aan cholera. Intussehen wordt dc uitslag van het bac teriologisch onderzoek afgewacht, waartoe de faeces van don patiënt naar don ge zondheidsdienst zijn opgezonden. Dc personen in observatie maken het allen vrij goed. In observatie is voorts opgenomen Geor ge Frederiks,' een bejaard man uit do Albert Cuypstraat te Amsterdam. Deze man werd hedenmorgen op weg naar zijn werk door een zware diarrhee overvallen en is toen per rijwielbrancard naar liet Wiihel minagasthuis vervoerd en daar in eon ob servatie-barak opgenomen. Zijn toestand is vrij goed, terwijl zijn faeces ter onderzoek zijn opgezonden. Gisteren werd bet echtpaar Van der Boo- gaardt uit de Vijzelstraat op vermoeden van cholera, in bot Wiihelminagasthuis te Amsterdam opgenomen. Maar de vrouw bleek aan een inwendige ziekte te lijden. Zij bleef in het gasthuis, terwijl de man weer kon worden ontslagen. Te Hoogvliet (Z.-II.) is oen geval van cholera geconstateerd bij den riviorvisscher d. M. Hij oefent zijn bedrijf uit op de Oudo cn Nieuwe Maas. De „N. R, Ct." maakt melding van een verdacht geval van cholera bij oen gar-

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2