als Vader Homerus van zijne lielden vertelt, maar die nu zeer bescheiden verklaarde en beloofde. We zagen liet sym pathieke gezicht van den heer Blum, die den heer Lucasse komt vervangen, en den beroemden Snoeek Henkemans, dien men, als men niet wist, dat hij een eerzaam Chris telijk—Historisch wijnkooper was, voor een operazanger zou houden. En wij zaggon den heer Schimmelpenninck, van wien de anti-revolutionairen zullen zeggen dat hij op Ds. Rudolph's plaats zit. De voordracht voor voorzitter gaf ecne kleine verrassing. Niet dnt de heer Van By- landt no- 1 werd, het was bekend dat dit gebeuren zou. Zijn wij wel ingelicht, dun had den de Roomschen als sterkste fractie van de coalitie nu én de heer Loeff én de heer Van Nispen tot Sevenaer (Nijmegen) zich niet beschikbaar stolden, met deze candidattiur genoegen genomen. Met do eandidaUuir-De Visser konden zij zich niet verecnigou. Ook verbaasde hot niemand dat. genoemde heer Van Nispen tweede candidant werd. Maar wel, dat de lieer Borgesius in de vo rige periode steeds tweede candidant, nu niet als derde candidaat op de lijst kwam, maar wel de heer Druckev, al scheelde het dan ook maai' enkele stemmen. De vrijzinnig-democraten hadden hier eenc gemakkelijke overwinning. Zij wisten dat zo door het stellen van hunne candidattiur, het grootste gedeelte der Rechterzijde op hunne hand zouden krijgen. Rechls zot den heer Borgesius, den overwinnaar van 1905, o zoo gaarne een hakje, en men vergeeft het dezen staatsman niet, dat hij z.oo militant blijft. De lieer Borgesius ging nog bij de laatste ver kiezingen herhaaldelijk don boor op, terwijl de zooveel jongere Drucker zich vergenoegde met ééne rede in eigen district. Nu is de zaak op zichzelf van weinig ge wicht. No 3 op do voordracht to staan zou slechts in zeer bijzondere gevallen kunnen leiden tot het waarnemen van praesidium, en als do heer Drucker nu zoo dolgraag ook eens op die voordracht staat, wie zou hem dan zulks misgunnen? Toch vinden wij deze historie heel bedenkelijk met het oog op de zoo noodige samenwerking van Links. Als de vrijzinnig-democraten nu al met hunne >,vliegaf van gerij" beginnen, ziet hot er voor de democratie treurig uit. PL M. de Koningin heeft, zooals zij go- woon is, direct No. 1 van de voordracht tot voorzitter der Tweede Kamer benoemd Tn eeno keurige speech, niets te veel en niets to weinig gaf de heer Lieftinck nan don niemvbenoemden den hamer over, ttic op zijne beurt in eenigie welgeslaagde bewoor dingen het praesidium aanvaardde. Zal Graaf van Bylandt een goed voorzit ter wezen? Zal hij Roel] doen vergeten? Dit wordt niet van hom gevergd, b. l'impossible nul n'est tenu. Maar wij hebben goede ver wachting van hem. Hij heeft oni te begin: non do algemeene sympathie in de Kamer, en men behoeft den hupschen jovialen. man maar aan te zien, wiens gezond uiterlijk aan een Engebcli landedelman doet denken, om van hem te houden. Dan kent de hoer Van Bylandt de Kamer, waarin hij 25 jaren zit ting heeft, door en door en weet hij hoe de zaken moeten gedaan worden. En al treed hij uit den aard der zaak, met den heer De Savornin Lolunan als partij leider naast zich, niet zoozeer op den voor grond, zijn helder oordcel is bekend, waarom zou hij geen heel goed voorzitter worden. Wij hopen er het beste van, ook in 's lands belang. Uit de Pers. opgehouden, en hoewel niemand dan hij zelf weten kon ot nu „al de stukken" voor hem liggen, zoo is tooli blijkbaar hot voorhanden zijnde „bewijsmatei iaal'j, dat voor publicatie beschikbaar is, thans uit- cput. Van hot voornemen om! oen inter pellatie te houden m cle Kamer, is, zoo meldde het „IIhkl.", afgezien, al komt, misschien, de zaak bij' de begroeting ter sprake. Br. Kuyper is sinds 7 September teiug in hot land en neemt weclcr aan hel openbare leven 'doel, Plij avoonde enkele Kamervergaderingen bij, cn men speuule reeds oven zijn hand in „Do Standaard". De tijd schijnt dus gekomen, dat hij over eenkomstig de in zijn briefje te kennen ge geven voorkeur handoio: „Liefst was ik niet op reis gegaan, zonder in cle bekende zaak nader van mij te hebben doen hoo- ron..." Blijft hij thans zwijgen, dan schijnt err geen reden tc bccldnken, waarom hij ooit zou spreken. En dnt wil hij zelf niet noch ook zijn böndgcnooleh en monden, die bijna zonder uitzondering hobben ver klaard te willen „afwachten", omdat er geen voldoende .gegevens waren cn omdat dr, Kuyper stellig nog meer zou zesgen dan hij m zijn eerste, algemeen ontoereikend geachte antwoord op de Volks-onthulIingcn deed. De R. K. „Tijd" heeft, toen dr. Kuyper van zijn reis terugkeerde, liericlil, dat er weldra een brochure van zijn hand zou veischijnen. liet gerucht liep, dat daarin do beschuldigingen schitterend zouden wor den weerlegd. Waar blijft de brochure? Wij hebben vroeger, uit zeer goede bron, de verschij ning van een brochure Veslmeyer aan gekondigd deze echte, is nooit veische- nenj men zegt dat Mathrlcle, na een be zoek in de Kanaalstraat, van hel uitgeven van het geschrift heeft afgezien. Wij kun nen ons zeer goed voorstellen, daf dit door dr. Kuyper's invloed is geschied maar mag men aannemen, dat thans het omgekeerde zou plaats hebben cn do bro- chure-Kuyper achterwege zou blijven op aandrang van Mathilde? Het zon niet te gelooven zijn, indien er in deze zaak nog iets om zijn onwaarschijnlijkheid tc ver werpen ware! Hoe dit zij wij vragen met eenigen aandrang om do verklaring, welke flr. Kuy per aan de openbare meaning van zijn land op 7 .Ttili 1909 begreep verschuldigd to blij ven. Het behoeft niet bepaald een brochure te wezen. Maar het wil ons vooikonicn, dat een journalist een staatsman als hij, in ons midden teruggekeerd, zijn pen of zijn woord tot iets anders niet kan gebrui ken, vóór hij do halve belofte, bij zijn ver trek afgelegd, heelt ingelost. Majesteit de Koningin erkende particuliere onderzoo kingsb u reau's. (Voor het onderzoek van visschersvnaiiui- gen worden geen kosten berekend.) B. liet onderzoek van de stoomwerktuigen aan boord van schepen, niet gcclasseerd bij een der door Ilare Majesteit de Koningin erkende particuliere onderzoeYrngsbureau's. (Voor hot onderzoek van de stoomwerk tuigen aan boord van visschersvaartuigen worden geen kosten berekend.) C, liet bepalen aan cle te cisehen uitwate ring der selicpen- Herziening Kinderwetten, In do rede, waarmede dc zitting der Sta- fen-Gcnoraal op Dinsdag 21 September na mens do Koningin door de Ministers hij monde van den Minister van Bir.nenland- sche Zaken is geopend, wordt order veel nicer ook aangekondigd 'n herziening van het strafrechtelijke deel dor Kinderwetten. Is het Tijdschrift voor Aimenzoig wel in gelicht, dan zijn do eerste stappen ter voor bereiding van die herziening door hel üe- pai toment van Justitie reeds gedaan. Dn. Kuyper, Het „Handelsblad" schrijft: Do antirevolutionaire Kamerclub heeft dr. ICuypor tot haar voorzitter gekozen. Is het geschied onder voorbeding, dat hij zich zui veren' zal? Want het komt ons ongeloof lijk voor, dat, terwijl de ernstige beschul digingen tegen dr. Kuyper nog volstrekt onweersproken zijn cn door dr. Kuyper nog geen poging is aangewend om de bcschul diging te weerleggen, de anti-revolutionair Kamerclub, zonder beding, haar blijvend vertrouwen in den leider zou uitspreken Ieder, die wol eens met anti-revolutionai reu van naam gesproken heeft, weet dat dit vertrouwen, het moge dan nog bij de meerderheid der anti-revolutionairen zete len, ook onder dc leden van die partij nie! meer algemeen is. Daarom' blijven wij ge looven, dat door dr. Kuyper's partijgenoo- ten een ernstige poging zal gedaan wor den om klaarheid in deze zaak Le krijgen. De „Nieuwe Courant" herinnert aan het volgende briefje Geachte Redactie. Liefst was ik niet op reis gegaaiin, zonder in de bekende zaak nader van mij te hebben doen hooren. De wijze echter, waarop men, als 't ware bij druppels, zijn ondersteld bewijsmate riaal publiceert, maakt mij dit niet wel doenlijk. Ik kan niet nogmaals het woord nemen, zoolang ik niet weet, of nu al de stukken voor mij liggen. KUYPER. 's-Gravenhagc, 7 Juli 1909. Daarna vervolgt de „Nieuwe Ct." aldus: Dit briefje kwam voor in „De Standaard" van S Juli. Den dag daarna vertiok dr. Kuyper naar buitonaf, waaronder later Zwit serland bleek te moeten worden verstaan. Itot is thans 24 September. liet gednrp- pol, waarover dr. Kuyper ziclr beklaagde, heeft sedert zijn vertrek naar het buitenland De Kamerverkiezing te Brèukelen Aangaande den uitslag van do Kamerver kiezing te Breukclen, schrijft „Dc Rotter dammer" De uitslag te Breukclen stemt tot dank. Ilct district blijft rechts Zeer te betreuren is echter do twee dracht, daar thans onder dc coalitie-groe pen bestaande, dia er uiteraard in dc ko mende dagen niet op zal verbeteren Op zichzelf verstaan we zeer wel, dat er onder de Roomseh-Katholicken in den lande vele stemmen worden gehoord, die zoo mogelijk hoven don Moerdijk zetels voor Roornscha afgevaardigden wenschen De opoffering der Roomschen in dis tricten, waar hun eigen kansen twijfelach tig zijn, maakt dat begrijpelijk. Om slechts iets te noemen, danken bijv. do afgevaardigden van Enschedé, Wijk bij Duurstede, Rotterdam V enz., hun zetels aan Roomscho inschikkelijkheid. Et is dan ook niets tegen, dat ton cenen of anderen tijd, in een sterk rochtsch dis trict, een zetel, tot dusver door oen anti revolutionair of christoiijk-hisloriscire be zei, wordt toegewezen aan de Roomsch-Ka- tholieken. Doch zulk een overgang moet dan niet geprovoceerd worden door losse inwerking op do kiezers, maar moet door dc partijfoi mattes onderling formeel worden vastge legd. Dan loopt alles van een leien dakje Dan zouden de Roomschen zien, dal wel degelijk hun groote welwillendheid door de au U-revolutionairen gewaardeerd wordt En zou een onsmakelijk geharrewar,als Breukclen mi te aanschouwen geeft, wor den vermeden. BINNENLAND. Ynn liet Hof. De hertogin van Albany is gisteravond te 8 uur aan dc halte Socstdijk aangekomen, alwaar II. M. de Koningin-Moedor haar af haalde. Rechterlijke macht. Bij Kon, besluit van 23 dezer is benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te 's-Gra- venhage jhr. mr. R. Fcith, thans rechter in do arrondissementsrechtbank aldaar. Bij Kon. besluit van 23 dezer is benoemd tot kantonrechter te Wageningen mr. J. A. G. baron de Yos von Slcenwijk, thans kan tonrechter te Harderwijk. Schepenwet. Tn dc „Sfct." (no. 224) zijn opgenomen de door den minister van landbouw, nijver heid en handel vastgestelde tarieven voor: A. het onderzoek van schepen, met uit zondering van de zich arm boord bevindende stoomwerktuigen, voor zoo der die schepen niet gccJnsseerd zijn bij een tier door Hare De zaak Knyper LelimannWestmeijer. „liet Volk" meldt, dat van een voorne men \an soc. democratische zijde om over dc lirïtjc&zaak te interpeUccrcu, nooit sprake is geweest. Weder een zaakYnn Hecckoren. Eenigen tijd geledon heeft een bericht in de pers de ronde gedaan, volgens het welk onze gezant to Stockholm om gezond heidsredenen ontslag zou hebben gevraagd. Wij vernomen nu, dat de gezondheidstoe stand van den heer Ynn llccleeren geenszins de naaste aanleiding tot zijn ontslagaan vrage is geweest, doch dat die aanleiding veeleer is te zoeken in oen beschuldiging, door hoogo bemiddeling tegen hem inge bracht, cn die hierop neerkwam, dal hij handelingen zou hebben verricht in strijd met d-,e belangen van het land zijner ves tiging. Wij vernemen mtussch-cn, dat in stede van het ontslag, zonder meer, den heer Yan He eek eren wachtgeld zal wor den gegeven. („TIbl.") jEen zeldzame ilnancleele toestand. In de gisteren te Kampen gehouden raads vergadering deelde de voorzitter bij het aanbieden dor begiooting voor 1910 mede, dat door den bijzonder gunstigen toestand dor geniccntefinanciön dc opcenten op de pers. belasting, thans tot 50 geheven wor dende, geheel kunnen vervallen, terwijl) de gasprijs van G op ö1/» cent kan terugge bracht worden. Bovendien kunnen in 1910 nog verschil lennde werken ondei handen, worden genomen. Nat. Tentoonstelling voor huisvlijt. Yan de Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt, welke, uitgaande van den. Volks bond tegen Drankmisbruik, in do zomer maanden van 1910 in Don Haag zal worden gehouden onder ccre-presidirun van Z. IC ÏL Prins Hendrik der .Nederlanden, is thans liet plan geheel gereed. Er zulten 12 a£- deehngen zijn, n.I. I. Oorsprong, geschiedenis en ontwikke ling der huisvlijtbeweging in ons land. Li teratuur, leerboeken cn geschriften; leer middelen, werktuigen en grondstoffen ter bewerking. H. Een moderne huisviijtschool met open bare les, en nieuwste hulpmiddelen. Hl. Huisvlijtproductcn uit vroegeren lijd. IY. Houtbewerking en metaalbewerking. V. Papier-, leder- cn beenbewerking, riet-, touw- en stroovleclitwerk. VI. Nuttige en fraaie handwerken. Do afdeelingen IV, V en VI moeten een beeld geven van de trapsgewijze ontwikkeling van het eenvoudigste tot hot meest kunstig be werkte huisvlijt-prodiict, uit eenzelfde grondstof vervaardigd, tevens zoo moge lijk met indeoling der groepen naar prac tisch nut en versiering. VII. Teekenkunst, schilderkunst, photo graphic, projektie, boetseer- cn .kleiarbeid. VIII. Verscheiden heden, niet beboeren de in de vorige afdeelingen, alspostze gelarheid, scherfwerk, cn allo versicrings- kun&t uit waardclooze grondstoffen. IX. Versieringen van diversen aard. X. Inzendingen van bijzondere personen en instellingen. XI. Huisvlijt producten uil de koloniën en uit het buitenland. XII. De huisvlijt als propagandamiddel .van den Volksbond. De inzenders worden onderscheiden in lo. vaklieden; 2o. mannen en vrouwen ((geen vaklieden) boven de zestien jaar; 3o. jongens en. meisjes van twaa 1 f tot zes tien jaar, en 4o. inzenders buiten mede dinging en van voorwerpen ter opluistering. Observatïehuis. Omtrent de Woensdagmiddag in Den Haag gehouden bijeenkomst, belegd door het comité, dat beoogt de oprichting van oen speciale veroeniging voor het Obser vatie huis, gesticht door eenige bestuursle den van Pro Juveirtute aldaar en andcie belangstellenden, mot geklolijken steun van laatstgenoemde veroeniging, meldt men nog, dat mr. II. C. Dressclhuys, directeur-go noraal van het gevangenis-, rijkstucht- en opvoedingswezen, ter vergadering aan we zig als vertegenwoordiger van don minis ter van justitie, uiting gaf aan een per soonlijk gevoel van sympathie voor het werk van het Observatiehuis en dit ver geleek met het ei van Columbus wegens de eenvoudige consequentie, die het was van de bestaande wetgeving. Deze toch hoeft rekening gehouden niet het particu liere initiatief cn do heilzame en nuttige gevolgen, die het kan hebben, cn dit kan worden ondersteund door een krachtige medewerking van deze zjjdc., Spr. noemde do taak, die het Obsciva- tiehuis wil op zich nemen, het aanvullen van een leemte. Gelijk het comité is tc wcrklgogaan, noem de spr. de ccht-Nederlandsche wijze van nhihiiilropie, eerst de verwerkelijking van de gedachte en het ten uitvoer brengen van een werk, daarna eerst vragen naar mid delen, Ook hiervoor kon hij voelen als een daad van moed. Daarna sprekend als vertegenwoordiger van den minister van justitie was het hem aangenaam aan de vergadering te kunnen Ontvangsten. Hoofdstuk. I. Ontvangsten wegens vroegere diensten II. Inkomsten uit bezittingen - III. Inkomsten wegens diensten door de gemeente bewezen IV. Opbrengst der pl. bel. niet onder het vorig hoofdstuk vallende V. Ditkeeringen aan de gemeente VI. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten VII Buitengewone ontvangsten mededceloit ,dat als eenmaal is tot stand gekomen wat het comité zich voorstelt te kunnen Lot stand brengen, hulp en steun van regeeringswege te verwachten is. STADSNIEUWS. Geineentebegrooting 1910. Als voriga jaren zullen wij ook thans weer de artikelen dezer begrooting in gedeelten in ons blad opnemen. Hierbjj geven wij de verzameling der totalen van de verschillende hoofdstukken der begrooting. De cijfers in de eerste kolom geven aan de werkelijke inkomsten in '1908, die in de tweede kolom de begrootingscijfers voor 1909 en in cle laatste kolom cle raming voor 1940. 5351.241/2 26478.30 - 8260.44 f 3792.76 21895.67 - 14969.62 - 267179.381/2 - 275155 26 - 264528.55 164537,27 - 170383.061/2 - 7809.441/2 - 660928.65 - 161435,90 - 175384 31 173313.831/2 - 176557.541/2 6035.— 455000— 6110 - - 455000. Totaal der Inkomsten 1302667.36 1101096.101/2 1096342 78% Uitgaven. I. Algemeen bestuur der gemeente II. Kosten van toez en van invor. der pl. bel- III. Kosten der openb veiligheid en van cle brandweer IV. Kosten der pl. gezondheidspolitie - V Kosten \an openb. werken - VI, Kosten van inrichtingen van nijver heid en bedrijf VII. Kosten voor het onderwijs - VIII. Kosten arjmwezen, subsidiën en bij dragen van onderscheidene daarmede in verband staande instellingen - IX. Kosten van landbouw, handel en nijverheid X Kosten van beheer en onderh bezit tingen - XI. Rente en aflossing XII. Pensioenen en wachtgelden - XIII Andere uitgaven niet onder de vorige hoofdst. behoorende XIV. Onvoorziene uitgaven - XV. Uitgaven welke zoo noodig door bui- tengew. ontvangsten mogen gedekt worden - 855852.64 43332.001/2 43520 - 44708 50 9822.091/2 - 41015.891/2 - 10489.60 64532.77 - 5494.89 - 117095 08 - 62233.— - 6603.— - 106805 - 62581 - 7927.20 93747 39308.001/2 - 180990 801/2 - 34224 36 - 188Z59.20 - 40447.61 192132.21 27836.86 - 31950.— - 32517 25 2707.50 - 1250.— - 1470— 9809 331/2 - 9102.- - 7794— 121978.89 - 13594.141/2 - 1443.57 - 132150— 13680— 1495— 3808.65 455000.- 133070- 10606— 4495— 2357.411/2 - 455000— ƒ1493798.59 f 1101096.10l/3 1096342.781/2 Kunst en Wetenschap. Een tooneelvoorstelling in een kerk. Gelijk men weet, hebben verschilende predikanten in Engeland en Amerika pho- nografen cn kincmatographischc toestellen in hun kerken laten plaatsen, om gedu rende cle godsdienstoefeningen do gemeen te te boeien. Thans wordt bericht, dat zich onder de Engolschc geestelijken ook een toneelschrij ver bevindt, de reverend II. M. Dowton, die o,en historisch godsdienstig drama vol- tooid heeft en dit nu in zijn kerk gal doen opvoeren. Een zestal acteurs pn ac trices, Sifettanten, zullen daarbij hunne medewerking verkenen. Mijn wcnsch is, al dus uit zich de heer Dowton, aan het volk den godsdienst tc openbaren met be hulp vau het tooneel. Waarom nog steeds alle dramatische kunst als uit den booze beschouwen? De stokken, die men thans schrijft, worden immers steeds ernstiger? Kerk en School. Ned. Uerv. Kerk Beroepen te Exmorra en Allingawicr ds. J. Visser, te Foudgnm en Raard; te Suameer, Fr. (toez.) ds. J. Vj- Knaap, te Dantumawoudc. Geevef. Kerken'. Beroepen te Ruinen de heer J. de Braai, evangelist te Gronau (Westfalon). Oud-Kath. Kerk. Dezer dagen is, onder voorzitterschap van den aartsbisschop van Utrecht, G. Gul bijgestaan door de cle bisschoppen van Haarlem en De venter, in liet gebouw Odeon Amsterdam een spoe leischendever><a<]eringgeiiouclen, waaraan nagenoeg alle Oud-Katholieke geestelijken van ons land deelnamen. Het gold de be raadslaging over bet verzoek van drie verte genwoordigers der Maria wieten, van Rome onafnankelijke Katholieken in Russisch Po len, om den door hen wettig gekozen bis schop, den htei' mede aanwezige Johannes Kowalski, de bisschoppelijke wijding toe te dienen. Uit onbetwistbare bewijzen en getuigenis sen is gebleken, dat de ruim 200.000 Rus sische Polen, die de gezindte der Mariawie- ten vormen, in leer en leven voorbeeldig zijn. In de Russische doema zal in October hun zaak in behandeling komen en ongetwij feld zal dan de ïsecte» der Mariawieten wor den erkend. De Oud-Katholieke Kerk heelt besloten het verzoek, haar gedaan, in te wil ligen De dag der bisschopswijding zal wel dra bekend worden. Hüoqer Onderwijs, Universiteit to Lcicten. Bevorderd tolrdoc tor in de rechtswetenschap, na het ver dedigen van stollingen, cle heer J. Visser, geboren te Giethoorn. Universiteit tu Utrecht. Doet. gonecsk. I: J. J. Herman, S. J. v. d. Helm en L. Arisz. Gemengd Nieuws. Rotlerdamschs Diergaarde. Men meldt ons uit Rotterdam: Als een grooto bijzonderheid kan wor den vermeld, dat de Diergaarde dezer da gen niet minder dan 4 Chimpansees tege lijk ten .geschenke ontving. Twee or van benevens 2 mandrilapon werden aangebo den door don beer A. do Blocmc, alhier; icon derde Chimpansóo ontving zij van den lieer C, P. van Voorst, alhier, en een vierde van den heer A. F. van den Lijnde, •alhier. Hierdoor is do waarde der afdoe- ]ing menschapen in hooge mate gestegen. Door den hoer L'. S. Ancma, alliier, werd icon mandrilaap ten geschenke gegeven. Do apencollectie word ook door aankoo- pen weder aanzienlijk verrijkt. Niettegen staande de toch reeds zoo rijke verschei denheid in zeldzame soorten, is hot mogen geluidei een 2-tal apen aan te schaffen die nog nooit in do Diergaarde vertegen woordigd waren en die men niet zoo Jicht in eenigen zoölogisehen tuin zal aania'ef- fen, te weten een geheel witte verscheiden heid (albino), van den zwarten manga boy. Om deze bijzonderheid nog meer in het oog te doen springen, is deze aap mot een pikzwarten soortgenoot in oen kooi ge plaatst. üc heer P. van den Arend Jr. alhier, gaf een belangrijke bijdrage in den koop van dit zeldzame dier. Vervolgend icon grijze wolaap, die zijn naam ontleent aan het uiterst fijne korte haar, dat ge heel het uitzien heeft van wol, deze aap als behoorende tot een der vele soorten grijpstaart of ro'lstaart-apen, is geplaatst bij een gehcole troep slingerapen, waaiop dc Diergaarde terecht Irotscli mag zijn. Nog een aantal apen, waaronder 1 roet- kleurige maogabey, 1 laponderaap, 1 wit- wang, mangabey, 1 wi tkraag-man gabey, 1 zwarte witneusaap, 1 Bütlerkofer's wft- neusaap, 1 zwarte mangabey, 2 volwas- wassen langarm-bavianen en 6 grijsgroe ne caliilrichos kwamen de verzamolingver- rijken. Van do verder ontvangen geschenken kun nen nog vermeld worclen: G Zcebravischjes en 8 Amerikaansche hondvisschcn van don hoer P. van den Arend .Ir. alhier; 1 driestreep moensang van den heer gezagvoerder A. van Dnijn alhier; 1 meerkoet van den heer II. IV. Glcijn, alhier; 1 torenvalk van den lieer J. J. Swinkels Jr., alhier; 1 torenvalk van den heer Th. II. Rietrkc alhier; 2 haarhoentjes van den heer F. P. Wl van Gelderen, alhier; 1 witte variëteit van de gewone huisrat van do lieert®. Vei se Co alhier; 2 tamme witte ral ton van den heer J. P. Koot to Berkol en Hoodenrijs; 1 kerk uil van den heer G. II. Timmermans alhier; 1 Iberische landschildpad van den hoer J. van Rijnswoud alhier; 1 roorle kantjil van. den lieer A. N. van Zijl, alhier; 2 haar hoentjes van den heer II. Morsel alhier; 1 torenvalk van don heer J. G. Krijncn te Vlaardingen. Geboren werd 1 karbouw. XyAfiiL/i' ij

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 6