wij gemakkelijk in oen Houseboat kunnen laten vertimmeren. Wij richten ons dan op zoo'n houseboat met een of twee fa milics in en klaar is Kees. Aldus besloten. Oude, maar nog stevige schepen wer den gevonden, die gaarne verhuurd wer den en voor een appel en een ei in oen houseboat waren te veranderen. En de andere liefhebbers werden mee opgeroe pen. En toen bleek, dat men voor twee tochten van drie weken vulling had voöf' alle 8 houseboats, te santen ongeveer een GO-tal mensehen. De oud-studenten rokenden, schik leu en beschikten. En het slot wnicn de vol gende bepalingen: Er zullen twee houscboattochten gedaan worden, beiden van uit Utrecht, beiden van 15 weken, beiden voor i 30 perso nen. De sleep vertrekt na liet begin dei zomervacantio uit Rotterdam en gaal langs de Zuirl-Uollandscho moeren en de Zuid Noord flollandschc wateren langs Utrecht, Wageningen, Arnhcjtn, Zutphon, Deventer, Nijmegen, Loevcstein, Dordrecht en dan, tijd en weer dienende, naar Antwerpen en terug. Met oen nieuwe lading menscbcn gaat de sleep daarna uit Rotterdam, doet Arn hem, de Steeg, Zutphon, Duisburg, Dus- seldorf, Keulen, Bonn, Coblcntz, Ringen err Mainz, aan en gaat weer over Rijn en Waal terug naar Dordt, waar dan nog oen paar dagen wordt gekruist om ver vervolgens weer op Rotterdam terug to komen. (Wordt vervolgd.) BINNENLAND, Atjcli. De correspondent te Batavia van do „N. Ct." seint d.d. 15 October: De indruk van dcu heer Liefrinckom trout Atjeh is gunstig en hoopvol. II. J, Lovlnk, De heer Lovink zal op 5 November zijn betrekking van directeur-generaal van land bouw neerleggen. Een mail verbrand. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt thans in de ,,Stct." be kend, dat de brieven en andere stukken voor Transvaal, behalve Johannesburg, als mede voor Louronqo Marques en Inham- liane, welke gedurende bet tijdvak van tl tot en met 17 September j.t. in Ne derland zijn ter post bezorgd en met de op IS September d. a. v. van Southampton naar Kaapstad vertrokken boot zjjn ver zonden, tijdens het vervoer In Zuid-Afrika door brand zijn vernield. Het kamerlid-veor enkele dagen „L. on V." verneemt, dat de boor Van Manen, te Veenendaal, aan do regocring heeft gorequestreerd om hom een vergoc ding uit te koeren op den voet van f2000 'sjaars, ingaande 27 Juli, den dag zijner voikiezing. Hij is met de uitbetaalde G da gen, ingaande met zijn toelating, niet te vreden. Yereenlglng „Vakschool voor Verbetering van Yroimcn-en Kindorkleeding. Heden heeft de officicelc opening plaats dor scholen van bovengenoemde vereeni- ging, opgericht door de V. v. V. v. V. Bij deze gelegenheid is een tentoonstelling georganiseerd van kloedingstukken uit de jaren 17S01850, door mevrouw Cr. A.J, Posthumus Meijjes—Hofstede do Groot (presidente), en wat de buitenlandsche in zendingen betreft door mevr. van Vliet. Het geheel maakt 'n voortreffelijken indruk. ,Wij krijgen oen duidelijk beeld der verschil lende modes, vooral belangwekkend zijn de crinoline-inzendingen, de z.g. hoepelrokken. halfduister in de zaal hoersehle, toon hij binnentrad. Op het tooneel stond Max Rob, pan den oever van een door de maan besche nen stroom, en liet zijn stem machtig klinken; zulk een tooneel vereisebte een vermindering van bet licht, en dus kon Sims, ondanks allo moeite, niet zien, wie er in loge A' zat. Na het einde der eerste akte werd hot licht in bot gebouw. Vo' verwachting keek Alfred rond, maar het schouwspel, ,dat zich aan hom vertoonde, deed het bloed in zijn aderen stollen. De geheeie schouwburgzaal was gevuld, alleen mot heeren, die roodo anjelieren in do knoopsgaten droegen, en honderden oogen, binocles en lorgnetten waren ge richt op loge A'. Daar zat de bratalo menigte met ge fronst voorhoofd en toornige blikken, aan- starendoen oud, gezet lieer. A'cjhtcr 'de coulissen stond cellier jMax Bob over een tafel gebogen en maakte be rekeningen op do achterzijde van een be schreven couvert. Uitgaven: postzegels, geparfumeerd pa pier, advertentiön in verschillende bladen: 12 dollars. Ontvangsten: 800 dollars moer dan ^op gewone avonden. „Niet kwaad," grinnikte hij; „de ge schiedenis is gelukt, ik had mij geen beter succes van mijn benefiet-voorstelling kun nen wensclieru" Aardige platen illustrcercn dit, o. a. zien wc daarop een hoepelrok als parachute en als dak boven een vrijend paartje gebrui ken. Do titel van deze plaat luidt: hour et malheur de la crinoline, buitengewoon gees tig geteekend. Verder empire-costumes, enz. Van liet buitenlandsche werk is vooral mooi het Slovakisclie, met kunstige applicatie- motieven. Het doel der school is opleiding van meisjes tot bekwame reform-kleermaak sters, naaistem en coupeuses. De cur sus duurt 7 jaren, 3 voor onder- on -1 voor bovenkleeding. Bij hot onderwijs wordt vooral vercischt, daarom is het ook leer vak, kennis van hot mensehclijk lichaam en gezondheidsleer. Hcllemïoorn. De behoefte aan uitbreiding van hot volkssanalorium te Ilellendoorn werd reeds geruimen lijd gevoeld, liet sana torium is oorspronkelijk gebouwd voor 5-1 patiënten; het aantal aanvragen om op name neemt evenwel zoo geweldig ,toe, dat, door gebruikmaking van allo moge lijke beschikbare ruimte, dikwijls 80 en meer patiënten worden verpleegd. Op het oogenblik liggen er 88 en bo vendien is er een lijst van aanvragen, waaraan niet is kunnen worden voldaan. Onder deze omstandigheden besloot de voroeniging tot oprichting en exploitatie van Volks-Sanaloria voor bórstlijders in Nedetland, in haar algemecne vergadciing van 10 Mei 190S tot uitbreiding van bet Sanatorium over ie gaan door don aan bouw van een paviljoen van 48 bedden. Voor bomv en inrichting daarvan is be- noodigd oen som van £80.000 of £1700 per bed,, wat zeer laag te noemen is. Door collecten en uitvoeringen is in don afgeloopcn winter ecu som van if 12.000 bijeengebracht. Op allerlei wijzen is gc- Lraeltt, dat bedrag to vermeerderen. De dames Janna Bransma, sopraan te Am sterdam, llenriettc Schitter, sopraan 1c Am sterdam, Marie Bies, alL te Haarlem, Net tie Evekink Rusgers, alt Amsterdam, Ma lie Jannette Walen, pia.riste to Hilver sum hebben zich thans mot den heer Hendrik C. van Oort, concertzangcr te Amsterdam, verccnigd, om door het ge ven van cenigo concerten, het fonds voor don bouw van het paviljoen bestemd, te steunen, een voornemen, dat bij hel Hoofdbestuur hartelijke sympathie heeft ge vonden. Do uitvoerigen zullen in hot eind dezer maand plaats vinden in Haarlem. Amsterdam en Utrecht. üo 1ste secretaris van het Hoofdbe stuur, dr. R. de Josselin do Jong, Wcst- zeedijk 122, te Rotterdam, is steeds gaar ne bereid inliqhtingen omtrent de con certen enz. te versqhaffen. Woningnood voor zwakke kinderen. In do Nuns-pcelsche bossclicn, waar de gouden najaarstinlen helder afsteken tegen den donkcien achtergrond van bet, naald hout, wonen een twintigtal zwakke kinderen in een viiendelijk tehuis. Drie dames vor men met de misdeelde kleinen, een harmo nisch geheel van toewijding en aanhanke lijkheid. De cenigo belooning dier viouwcn bestaat in het genot, na een paar maanden de stumppuge, Idoedarme kinderen, blozond en gezond, vol tintelende levenslust mui de ouders weer te geven. De zomerkolonies zijn geëindigd. Een groot aantal dames hebben haar jaarlijksch liefde werk volhraeht. Toch rusten ze niet. liet zwakke kind eisclit nog eens al haar work- kiaeht op. Een 10-tal hebben zich aange gord om een mini, frbch tehuis te verkrijgen \oor haar tijdelijke pleegkindertjes. Een heerlijke kracht kan uilgaan van zoovele ern stig willende vrouwen, saamverhonden lot één groei doel. "Wie zal beter weten, wat een zwak kind loekomt, dan zij? "Wie beseft méér d" onafwijsbare eiwli van een herstellings oord, dan die steeds worstelen met gebrek aan ruim.?? En wie voelen dieper den omvang Van do ramp, wanneer telkens en telkens bondeiden zwakken zullen woidon afgewezen door gebrek aan eonig kmwkapiktal? Til hot Nunspeetsclic tehuis is een afzon derlijk erf rek ingeruimd tot kantoor van hel, dames cotnilé. Voor liet Centraal Genoot schap zal dal koloniehuis oen historische bolookonis krijgen. "Want ze zullen sla gen, Wat ?<x>vej| \n»l «veituigde dames willen, bezield niet lust en tijd en kracht tot arbeiden, dat zal ook gelukken. De maat schappij heeft zóó gioote verplichting aan deze vrouwen, welke een vollen zomer haar hete krachten, haar innigste liefde gaven ter wille van liet kind, dal geen barer leden zal kunnen weigeren ,nr door eenig geld te steunen, in haar werk. De dames van liet comité vrngm een som ineens; zij vragen veel. want een 70.00'0 gulden moet vóór St.-Nicolans bijeen zijn. Maar zij vragen min der, clan wat zij zeiven reeds gaven aan lief de en toewijding. Vaders en moeders, steunt haar. Geeft mild en doel hot onmiddellijk. A. C. BOS< Egmonc! aan Zee, 11 Oct. 1900. Dir. belluvoerr. en Acc. Bij den dienst der directe belastingen enz. zijn benoemd, ingang 1 Novem ber: tot h'oofdkommies te Lobith', K. Beis- huizen, komm. Ie k!, tijdelijk hoofdkomm. aldaar. Ingetrokken de benoeming van M. J. Hartvelt tot komm. 3c k'l. tc Oud- cn Nicuw-Gastel (tijd.). .Verplaatst i'ngang 1 Nov., M. Suir, komm. Ie kl., van Vierverlaten naar Hel- Jendoom (tijd.). Eervol ontslagen, ingang 1 Doe.: P. J. Enter, deurwaarder te Amersfoort. („Wkbl. v. d. A. d. d. bel.") STADSNIEUWS. Gemeente-bcgrootlng. MEMORIE VAN ANTWOORD op het verslag van het on dei zoek der Ciomecnte-Bogrooting voor 1910 in do al'dedingen van den Gemeente raad. (Vervolg.) UITGAVEN. Volgnummer 64. Jaarwedden van de amb-' Lenarcn en bedienden der Gemeente-Secre tarie, den concierge en de beulen. Waar weder wordt teruggekomen op de benoeming van den (cgenwooidigen bcvol- kingsconirolour, moeten wij, evenals het vorig jaar, nogmaals constatecrcn, dat de benoemdo indertijd voor de waar te nemen functie de geschikte persoon werd geacht. Wij blijken ons in hem met te hebben be drogen, daar hij zijn werkzaamheden vervult lot tevredenheid van zijn chefs en hij nog nimmer wegens ziekte heeft verzuimd. Met het oog op zijn leeftijd is hij in tijcle- lijkon dienst genomen, zoodat hij blijft bui ten liet bereik van do pensioenverorde ning. Volgnummer 05. Kosten van de uniform- kloeding van den adjuncl-boclc. De uniformklccding van den adjunct-bode wordt niet aanbesteed. Volgnummer 68. Druk- en bindweik. Al hot drukwerk woult naar de een heidsprijzen der aanbesteding berekend; daarvoor werd in 1908 f 5944.21 Vs betaald. IleL bindwerk is niet aanbesteed, omdat daarvoor moeilijk een tarief te maken is. Voor bindwerk werd f450.75 betaald. Tot vooikoming van misverstand zij op gemerkt, dat deze bedragen Het totaal vor men van de kosten over verschillende pos ten der begrooting verspreid. Volgnummer 74. Kosten van aanplakken en omroepen. Bij het maken van nieuwe borden zal met do gemaakte opmerking rekening wor den gehouden, Ten aanzien van de aanbesteding van 'do aanplakborden verwijzen wij naar hetgeen wij ten vorige jarc antwoordden op een vraag van gelijke strekking. (Zie bladz. 361 der bijlagen bij no. 74.) Wij schreven daar „Do aanbesteding van het aanplakken is ten vorige jare ernstig overwogen. Toen echter bleek, dat bij aanbesteding do te genwoordige aanplakker zijn broodwinning zou verliezen, zonder dat er een gelde lijk voordeel van eenig belang voor do Gemeente' zou zijn tc wachten, noch ook een algemeen belang bij aanbesteding is betrokken, werd daarvan afgezien." Volgnummer 79. Kosten voor hel opma ken van- het verslag dor handelingen van den Gemeenteraad. Wat het gedrukt verslag der raadszittin gen aangaat, kan worden medegedeeld, dat in 1853 door den uitgever II. A. AI. Roc- lants met een subsidie der Gemeente werd begonnen, de handelingen van den Gemeen teraad uit tc geven. Het verslag, met welks samenstelling de heer Relinfantc door den uitgever was be last, was toen, evenals nu, lachygrafisch. In 1872 werd de uitgaaf overgenomen door den beer J. Odé, die deze cenigen tijd op dezelfde wijze voortzette, doch' daarna op verlangen der Gemeente tegen een ver hoogde subsidie f1000 veranderde in oen stenografisch' verslag, dat bewerkt werd door stenografen, van de Tweede Ka- mor dor Stalcn-Gcncraal. In 1896 zie Gcmeentoraadsvcrslag van dat jaar, blz. 510, bijlagen, blz. 112 cn 120 nam do Gemeente de uitgave, nu weder van een lachygrafisch' verslag, zelf ter hand. Alslocn werd dc betrekking van commies-redacteur in liet leven gcioe- pen cn dozen werd do bewerking opgedra gen. Toen dc eerste bcklccder van deze be trekking in 1900 dc Gemeente verhol en zijn betrekking weder werd opgeheven, werd de bewerking opgedragen aan een ambte naar ter Secretarie bij de vorige ver ordening op do secretarietraktementen was daarvoor con bcloonitig van 1200 uilgetrok ken, doch toen dit minder geschikt bleek, werd de tegenwoordige verslaggever, do heer Blommcndal, daarmede belast le gen een vcrgoöcUng van £20 per vergade ring. Dit had plaats in 1902. Uit deze geschiedenis blijkt, dat steeds waarde is goh'echt aan een verslag, dat dan ook' inderdaad onmisbaar moet wor-* den genoemd. Het tegenwoordig verslag achten wij voldoende. Den Secretaris mot hot samenstellen van h'ot verslag te belasten, daarvan is nim mer sprake geweest cn daaraan kan ook niet in ernst worden gedacht. Volgnummer 82. Kosten van do Kiezers lijsten en van het uitoefenen der kicsver- richtingen. Deze post is niet voor vermindering vatbaar. In 1908 werd werkelijk uitgege ven f THAI, terwijl nu de raming is 1000. Alle kiezerslijsten Statcn-Generaal, Pro vinciale Stalen, en Gemeenteraad, Ka mers van Arbeid, Kamer van Koophan del .moeten ook' dit jaar weder worden opgemaakt. Wat de verkiezingen betreft, is 1910 in ongunstiger verhouding dan 1908, daar toen alleen periodieke verkie zingen voor de Kamer van Koophandel plaats Hadden, terwijl in 1910 behalve deze laatste ook die voor, een lid der Pro vinciale Staten vallen. Hoofdstuk III. Kosten der politie. Aan de oprichting van poütie-posthuizen valt zonder vermeerdering van personeel niet te denken, waar daardoor personeel zou worden vastgelegd, en do gewone dienst, in plaats van krachten te kunnen missen, integendeel aan versterking be hoefte heeft. Alleen dc bestaande financice- lc toestand h'eoft dan ook hot Hoofd dor Politie kunnen weerhouden, dit jaar met voorstellen tot de reeds hot vorig jaar aangeduide uitbreiding en reorganisatie tc komen. De aanvrage bij deze begrooting gedaan, behoeft cellier noodzakelijk aanvulling voor dc aanstelling van een klerk, waarmede thans, wegens de uitbreiding der admini- stiatieve werkzaamheden, niet langer kan worden gewacht. Daardoor zal hot moge lijk worden gemaakt, dal de Inspecteurs niet langer, tot schade van den straat dienst, to veel op Het bureau worden vastgelegd. Met een bedrag van f400. kan worden volstaan. Verder is hot zeer gowenscht, dat een politiehond wordt aan geschaft, waarvoor een bedrag van £200 wordt vercischt. AIct deze geringe .uil gaaf, die overigens slechts voor eenmaal is, zal veel nut worden bereikt. Deze uitgaven zijn te brengen onder post, volgnummer 1.02, overige uitgaven der politie, welke daartoe mot f600. ware te verb oogen. Volgnummer 97. Reiooning van de in specteurs, dienaars en verdere beambten van politie, mitsgaders van de veldwach ters. Het was hel Hoofd der Politie aange naam te vernomen, dat do in de Sectién aangegeven tractemcnt-verbeloring van het Politiepersoneel, in afwachting van dc re organisatie met uitbreiding van hel corps, bijval vond. Dit gaf hem te meer aanleiding voor te stellen, het daarvoor benoodigdo bedrag van f 1850.alsnog op de begrooting tc brengen. Do spccificalic van dit bedrag is als volgt: Voor verhooging van het aan- vangstractementen van de agen ten met f50.£1625.— Voor vcrh'ooging van het aan- vangstractoment van den hoofd inspecteur met f 100,100.— Voor 4 drielijksclic verhoogingen van £50.in plaats van de 4 driclijksehe van f25.voor do hoofdagenten 125. te zamen f1850. Een ontwerp-bcsluit tot wijziging der verordening in dien zin wordt U gelijk tijdig aangeboden. Volgnummer 103. Jaarweddon voor twee deskundigen, belast mot liet schou wen van de distilleerketels en helmen in de branderijen en distilleerderijen, ieder A f 200.en Volgnummer 104. Jaarwedden voor den deskundige, belast met het schouwen van de spoelingbakken en de stutten en rol lagen der distilleerketels in de brande rijen en distilleerderijen. Wij moeten ons tegen de meening dat dc kosten der schouwen moeten worden betaald door belanghebbenden verzetten, alleen reeds, omdat we oen sedert vele 10-tallcn van jaren bestaandon toestand niet willen veranderen, zonder ernstige re- redenen en voor zulk een gering bedrag als het hier geldt. „Naar aanleiding van de tweede vraag, onder deze nummers gedaan, brengen wij in herinnering, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel ten vorigen jare heeft medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt, het toezicht op dc ruwke- tels in do branderijen bij oen afzonderlijke wet te regelen. Volgnummer 109. Toelage aan de Ge zondheidscommissie. Wat aangaat do opruiming van krotten, moeten wij opmerken, dat daaraan met het oog op den bcslaanden woningnood, lan gen lijd niet viel te denken, doch' dat deze nu weder overwogen zal kunnen wor den, daar die nood gaat wijken, hetgeen ook daaruit blijkt, dat men in do binnen stad onderscheidene woningin ziet blijven leegstaan. Volgnummer 110. Kosten ter voorkoming cn bestrijding van epidemische ziekten. Onteigening ingevolge de wet op besmet telijke ziekten geschiedt tegen behoorlijke vergoeding voor Rijksrekening. Volgnummer 111, Kosten voor de open bare zwemplaats. Onder volgnummer 193 is een memorie- post uitgetrokken. Een voorloopig ontwerp voor een zwemplaats voor do Spuisluis is gereed. De globale raming bedraagt f8000.Wij vertrouwen het definitieve plan spoedig aan Uw oordeel te kunnen onderworpen. Volgnummer 113. Kosten van keuring van do overige levensmiddelen. Wij verwijzen naar bladz. 196 en 197 der bijlagen van het raadsverslag van dit jaar, waar wij naar aanleiding van liet verzoek om een verordening op het ge wicht van het brood in het leven to roe pen, o. a. schreven: „Iets anders zou h'et zijn, wanneer men „toezicht zou willen invoeren, om tc wa- „ken tegen vorvalschingon ton opzichte „van de kwaliteit van het brood. „Doch dan zou men bezwaarlijk' bij hot „brood kunnen blijven staan, doch' dit toe dicht moeten invoeren voor de levensmid delen in h'ot algemeen, althans do voor naamste, vooral ook ile melk, ons „drinkwater staat reeds onder geregeld b'ac- „teriologisch toezicht „Wij gevoelen daarvoor zeer veel en „zouden reeds met voorstellen lot invoe rring zijn gekomen, indien wij kans had- „den gezien, de gelden daarvoor to vin don. „Aan den Centraion Keuringsdienst van „Voedingsmiddelen en Gebruiksartikelen „voor Nedcrlandscbe Gemeenten tc Rot terdam, dio zich" met dit toezicht belast „tegen een jaarlijksche vergoeding vanfö „per 100 inwoners, h'cbbcn wij tot on- „zon spijt nog pas, evenals verleden jaar, „moeten berichten, dal dc toestand der „geldmiddelen niet toeliet, voorstellen te „doen tot de aansluiting bij haar, die ook „de Gezondheidscommissie wenschelijk „werd geacht. „Gaarne geven wij hierbij editor de ver zekering, dat wij, zoo spoedig dc finan ciën het oenigszins gedoogen, met' voor- „stollen te dezer zake bij Uwen Raad zul- „lon komen." Tot ons leedwezeu lieten de financiën dit thans weder niet toe. Volgnummer 117. Onderhoud van hui zen, torens, poorten en dergelijke gebou- won voor den openbaren dienst bestemd, niet in andere hoofdstukken begrepen. Het is zeker de aandacht ontsnapt, dat onder volgnummer 193 een post voor het maken van een carillon voorkomt. Aioteen vórdccling der kosten over 3 jaren zou men zeer lang verstoken zijn van hel klok kenspel. Volgnummer 118. Onderhoud van straten, pleinen, wogen en voetpaden. Slechts noodgedrongen is voor hot on derhoud liet tegenwoordig cijfer voorge dragen. Een volgend jaar zal ten minste een bedrag als van liet jaar 1909 moeten wor den uitgetrokken, wil men een toestand van vorwaarloozing voorkomen. Aloet het Singclkwavtier bestraat wor den door stralcrs builen ons vast per soneel, dan zou £6000.meer op ge wone uitgaven' gebracht moeten worden. Volgnummer 121, Kosten van bruggen cn overzetveren. De Korte Havenbrug kan wegens het late seizoen dit jaar slechts in do grondwerf gezel worden. Voor h'et afvervon en het gewoon onderhoud kan met £200.vol staan worden, zoodat deze post met £250. kan worden verminderd. De bouw van het brugwaciilershuisje aan de Appelmarktbrug is voor memorie gobraclit onder volgn. 100k. Een tweetal ontworpen zijn ons voorgelegd, die wij te zijner tijd aan Uw oordeel zullen onder worpen. Het eenvoudigste, dat ons vol doende voorkomt, wordt begroot op f 450. (Wordt vervolgd. lumst en Wetenschap. Hoofdredactie «AT. R. Ct.'] Dc hoofdredacteur van de ,,N. R. Ct.'', dr. J. Zaaijer Az„ is voornemens op liet eind van dit jaar zijn betrekking neer te leggen. Tot zijn opvolger, tegen 1 Januari 1910. is benoemd mr. G. G. van der Hoeven, lid van de redactie Van het blad. Kerk en Schooi Neb. Herv. Kerk. 13 oro op en tc Koedijk (N.-II.) ds. J. II. C. Kater, te Afidwoud (N.-II.). Aangenomen: het beroep tc Gronin gen door ds. C. "W. Coolsma, te Dubbel dam. Bedankt voor het beroepte Wilnis (toez.) door ds. A. J. W. van Ingen, to Klunelcrt. Geree. Kerken. Beroepen tc Tjiolen ds. II. R. Nie- borg, te Bleiswijk. Hooger Onuerwhs. Universiteit tc Ulrechl. Doet. theologie: S. F. II. J. Berkclbach v. d. Sprenkel. Bevorderd tot arts: A. Jansen en G.Har telust. Bevorderd tot tandsarts: A. W, Boeker. Universiteit te Leiden: Bevorderd tot doctor in de rcchiswelenschqp, na liet ver dedigen van stellingen, mejuffrouw AI. II. Obrcen, geboren te Oegstgcost. voor bet doctoraal examen rechten ,do heer A. .1. AI. Leesberg. ATijo Universiteit: gepromoveerd tot doc tor in de theologie, de heer -T. G, Geel kerken, op proefschrift: De empirische godsdiens t-psychologie. Tc Gent promoveerde de vorige ,week tot doctor in dc geneeskunde AI. Bocn- jamin, officier van gezondheid O.-I. leger, Javaan van geboorte, dio liet vorig jaar zijn arts-examen aan do Amslcrdamsche universiteit deed. Sport. Roltcrdamsche Voetbalbond. De gisteravond gehouden bestuursverga dering van don Rotlcrdamschen Voetbalbond heeft besloten aan Sparta liet Verzoek to rich ten, haar terrein op 31 October beschik baar tc willen stellen voor de serie-wedstrij den, ter gelegenheid van hot 15-jarig be slaan van den R. V. B., op 21 November. Deze wedstrijden zullen kosteloos toeganke lijk worden gestold. Uilgonoodigd zullen worden Sparta, Achil les, V. O. C. en D. V. S. met haar eerste elftallen. De loting had tot resultaat, dat, gespeeld zal worden tussolien Acliilles-~Sparta cn V. O, C,D. V. S. Gedurende do pauze semcmKwanssêsemaaaaam 'n 111

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 6