Christ, Geref. Kerk. Aangenomen het beroep naar Nieu- wendara door ds. G. J. Hekkert, te Utrecht "iilNNENLAm V STADSNIEUWS. Sport. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Luchtvaart. evemengö Nieuws. Montenegro. Te Cettinje is dezer dagen op Jen roet der mcastbegunstigde natie een handels- <sa zeevnartverdrag gesloten tusselien Engeland cn Montenegro. Hofbericht,. H. M. de Koningin-Moeder is voornemens a. s. Zaterdagavond in Diligentia eon gedeelte van het concert van de Liedertafel Haagsch Mannenkoor, onder directie van den heer Presburg en waarop o. a. eenige der jongst gediplomeerde leerlingen van het Koninklijk Conservatorium voor muziek aldaar als so listen zulten optreden, met haar tegenwoor digheid te vereeren. Van het Hof. Z. K. H. de Prins woonde gisteravond in hot Gebouw voor IC. en W. te 's-Gra- venhagc, de opvoering van de eerste twee acten bij van Silvia Silombra, door liet gezelschap van den Vlaamse hen Schouw burg. Consnlalre dienst. Ingevolge Kon. machtiging is de heer C. A. Vriesendorp erkend en toegelaten als vice-consul van. Zweden te Dordrecht, op den voet van Noderlandsch onderdaan. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is llr. Als. pantsctlsehip lleemskerek, onder bevel van den kapitein ter zee G-. L. Goedhart, den iOden dezer te Funchal (Madeira) aangekomen. („St.Ct.") Audiënties. Do audiëntie van den minister van wa terstaat zal Vrijdag 14 dozor niet plaats hebben. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 11 dezer is benoemd lot griffier bij het kantongerecht te Breuke- lcn-Nijenrode, jhr, rnr. O. J, Quintus, ad\o- ennt te Bennckom, gemeente Ede, thans kan tonrechten-plaatsvervanger in het kanton Wu- geningen en werkzaam ter griffie van het kantongerecht to Wageningcn, onder gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van knivtonrcchter-plaatsvervangcr in het kanton IVageningen. Bij Ivou. besluit van IJ dezer zijn be noemd tot griffier bij het kantongerecht te Rid derkerk-, mr. II. F. W. Jolles, te 's-Gra- venhagc, werkzaam ter griffie van iict kan tongerecht aldaar, en tot griffier bij liet kantongerecht te Rneek. mr. S. Vellenga, advocaat en procureur te Lcniwarden. Bij Kon. besluit van 11 dezer is aim jhr, A. Al. C. van Aseih van Wijck, op zijn ver- zook, eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van kantonrcehter-plaatsvcrvangor in liet kanton Goor. De ttrrondisseincnts-rechthnnk te Botter dam, Beeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter aldaar (tweede kanton), opge maakt de navolgende alpliabetische lijst van aanbeveling mr. E. S. Hollander, advocaat en procu reur, tevens kantonrechter-plnatsvervangcr al daar (eerste kanton) mr. J. Klein, kantonrechter, te Gouda; rnr. II. AI. G. Kloppenburg, kantonrechter te Leiden. („st.-ct.") Rand van State. Uit een overzicht van de sedert 1862 (na de wet tot regeling der samenstelling en der bevoegdheden van den Baad van Stilte van 21 Dcc. ISO lj) door do afdoeling van don lvaad van State voor de geschillen van bestuur behandelde zaken, blijkt, dut, terwijl in de eerste jaren na de wet van 1861 liet aantal zaken ongeveer 100 bedroeg, dit in 1890, na invoering der wet op de burger lijke pensioenen, tot 280 is geklommen, daarna had een daling plaats tot 140 in 1895, waarna weder vermeerdering viel tc constateerenvan 1897 tot 1905 afwisse lend tusse.hen 2S0 en 350. In 1907, na de wet op de jaarwedden der openbare onder wijzers, werd het. getal 380 bereikt en in het nu afgeloopen jaar (1909) kwam men tot boven de 400. Yevkiezingskwestio, In do lieden gehouden openbare ver gadering van den Raad van State, Afd. voor de geschilion van bestuur, werd me- dedecling gedaan, van het Koninklijk be sluit, houdende ongegrondverklaring van het beroep van E. Buijsse, te Sas van Gent, tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij met handhaving van het besluit van den Raad dor gemeente Sas van Gent is besloten, dat E. Buijsse voornoemd, terecht niet was toegelaten als lid van dien Raad. Zooals men zich waarschijnlijk herin nert, had de heer Buijsse vóór de her stemming (bij welke hij gekozen werd), bij verschillendo herbergiers, kiezers en niet-kiezers, bons, voorzien van zijn stem pel, en waarop vermeld stond ,,goed voor een gulden", uitgegeven, onder bepaling dat, indien hij werd gekozen, die bons ter beschikking der kiezers waren, doch indien hij niet gekozen werd, zo doorhem zouden worden teruggehaald, op welke roden de Raad van oordeel was, dat gif ten waren gegeven en beloften waren ge daan, welko op den uitslag der herstem ming van invloed waren geweest. Do heer B. voerde aan, dat het uitgev- yen der bons enkol ten doel had om i-eeds bij voorbaat de traetalie te regelen, welke door den gekozen eanciidaat volgons be staand gebruik pleegt verstrekt te wor den, en beweerde voorts, dat, waar zijn geloofsbrieven in orde zijn bevonden, do Raad tot toelating had moeten besluiten en Gedeputeerde Staten reeds uit dien hoofde het besluit van den Raad hadden moeten vernietigen. In Kei Kon. besluit is nu hieromtrent overwogen, dat ingevolge art. 31 der ge meentewet do Raad o. a. de geloofsbrie ven dor nieuw inkomende leden, onder zoekt en de geschillen beslist, welke aan gaande die geloofsbrieven of do verkiezing zelve oprijzen; dat mitsdien 'de bewering van appellant, dat do beslissing van den Raad en van Gedop. Staten zich had moe ten bepalen tot bet onderzoek der geloofs brieven, in strijd is met do duidelijke bewoordingen van bovengemeld artikel dat voorts door appellant erkend wordt dat door hem in enkele herbergen, on verschillig door wie gehouden, boi.s zijn uitgegeven, tor tractatie bij evcntucole be noeming, dat dus aan zijn verkiezing toe zeggingen zijn vei'bondcn, die, niet be stemd voor geheimhouding, ook al gelden zij niet uitsluitend de kiezers, op zijn be noeming tot raadslid van invloed konden zijn; en. dat hiertegen niet afdoet een beweerdo gewoonte in Zeeuwsch Vlaan deren, die, daargelaten dat zij niet in dien vorm blijkt to hebben bestaan, ah on- voreonigbaar met de zuiverheid der ver kiezing zou moeten worden beschouwd. Ongegrond is verklaard hot beroep van J. Post, ingeland van den polder Schicvocn to Ovorschie, tegen het besluit van Godop. Staten van Zuid-Holland, tot goedkeuring van oen wijziging van de keur van genoom- don polder, betreffende het onderhoud van do Docnkade. Intern, tentoonstelling; schoon e kunsten. Bij Kon. besluit van 11. dezer is lo. ingesteld oen regcoringscomilé tot beharti ging van do belangen der Nederlandschc kunstenaais op do in den loop van het jaar 1911 te Ro-mo te houden, internatio nale tentoonstelling van Sch'oono Kun sten; zijn 2o. benoemd tot leden van dit co mité: W. Sleelink, te 's Clravenhage; A. F. Reiehcr en A. AL Gorter, to Amsterdam, en II. J. Haverman, to 's-Gravenhage, te> zamen uitmakende het uit de verecniging „I'ulchri Studio" en „Arti ct Amiciatia" gevormd comité voor huitenlaiidsche kunst tentoonstellingen. en is 3o. benoemd tot commissaris-ge neraal voor Ned eiland bij genoemde ten toonstelling, W. Steelink, te 's-Gravonhagc. Ijoodwltcomnilssic. De minister van landbouw, nijverheid »n handel heeft do loodwitcommissie, ingesteld bij beschikking d.d. 12 September 190,1 urn den loenmaligni minister van binnen- Iiuulsshe zaken, ontbonden, onder dankbetui ging voor de door baar aan den lande bewe zen diensten. Sl.-Ct.") Bij Kon. besluit van 5 dezer zijn benoemd tot ridder in de orde van Oraiije-Xassati, J AL Kippol en G. Smith Am., beiden luus- en decoratieschilder, respectievelijk te 's-Grn- venhage en Amsterdam, en lid dor bij be- schikking van den minister van binnenland- sohe zaken van 12 September 1903, inge stelde Lood witcommissie". Notarisambt. De minister van justitie heeft inet ingang van '15 dezer voor den tijd van drie jaren benoemd tot plaatsvervangend lid der kamer van toezicht te Rotterdam, den heer K. J. W. Kernpers, inspecteur der registratie en domeinen te Doidrecbt, en met ingang van 1 Februari voor den tijd van drie jaren benoemd tot lid der kamer van toezicht te Rotterdam, den lieer N.Koo- mans, inspecteur der registratie en domeinen te Rotterdam. (»St.-ct.') Nederlandsch-Belgisehe commissie. De Nederlamheh-Belgische commissie beeft gistermorgen ten huize van minister van staat Beevnaert vergaderd. Verschillende vra gen betreffende de eenvormigheid der tarie ven en de tenuitvoerlegging van vonnissen zullen worden onderzocht in andere, later te houden vergaderingen. den, de heeren mr. J. G L. Nolst Trenité, F. 1 J. G. .1. van Beers. P. G, Buskens, C. van Dorp, D H. Havelaar, O. S. Knoitnerus en P. F. M. Thijssen bij den gemeenteraad een amendement ingediend op artikel 5 van het ontwerp-reglement van onderstand van het Burgerlijk Armbestuur, waardoor het tweede lid van dat artikel aldus zou worden ge lezen »Geen onderstand kan worden verleend, voordat uit een schriftelijke verklaring van het betrokken kerkelijk armbestuur gebleken is, dat zij daardoor niet of onvoldoende wor den geholpen". De strekking ook van dit amendement is in het ontwerp tot nieuwe va=ste!ling van bovengenoemd reglement een bepaling te brengen, die de z. g. ndubbele bedeeling' toelaat voor de behoeftigen dier stad. De ondeiteekennars meerien, dat door aanneming van de door hen voorgestelde wijziging van artikel 5 het beginsel der »dubbele bedeeling" in het Reglement kan worden opgenomen, zonder dat het door Burgemeester en Wethouders aangeboden ontwerp daartoe verdere verandering behoeft. VGAARDINGEN, 12 Jan. Voor het examen voor militaire bekwaamheid en licha melijke geoefendheid, zijn gisteren geslaagd voor beide examens (4-maandors) de jonge lingen A. van Rosse, J. K, van der Plaat, A. Both; cn voor garnizoenskeuze de jonge lingen; K. dc Waard, J. Steenhock en ,P. v d Burg. VLAARTMNGEN, 12 Jan. In „Liefde en Vrede" trad voor dc afd. Vkarclingen van „Patrimonium" gisterenavond op de heer K. Kruijthof, van Maassluis* om te sproken over: Is het vereenigingslevcn schadelijk voor hot geestelijk leven? Spr. begint met erop te wijzen, hoe allerwe gen de leuze van Lamech, die God Van alle terreinen des levens neg wil hebben, ingang vond. God moot meer gekend worden, ook op het terrein van den arbeid. Onze maat schappij is erg krank; dat bewijzen de vele medicijnmeesters. Wie dan hccrschcn moet? Er zijn er, die God weg willen bondon. Ook anderen, die met God wel rekenen, doch niet op bet maatschappelijke loven Nog zijn er eenvoudige geloovigen, die al leen maar op het geestelijke lettenzij ver geten, dat ze nu nog te midden van het gewone leven zitten en dat moeten door maken. Hot moot zoo worden, dat we Chris tus koning maken '.in het gcheelo leven dus ook op maatschappelijk terrein. Daar vindt ge wel tegenstand, doch wie met zijn Ko ning de wereld ingaat, zal overwinnen. Daar voor is samentrekken van alle krachten noo- dig. Vereenigen is in den Bijbel geboden. En eerst als allen medewerken do Lamcoh's leuze te doen verdwijnen, opdat de Christus zegeviero op allerlei gebied, aal liet laatste lied een Halleluja kunnen worden. Pensioen voor Wethouders. Naar liet üdbl, verneemt, is de raadscom- missie te Botterdam, voor eenigen lijd be noemd om een ontwerpregeling samen te stellen op de pensionneeiing der wethouders, met haar arbeid gei eed gekomen, zoodat dit ontwerp dezer dagen in druk kan worden verwacht. De commissie is niet tot overeenstemming kunnen komen, zoodat het ontwerp zal ver gezeld gaan van afzonderlijke nota's, de eene afkomstig van den heer Van Dorp, die prin cipieel bezwaar heeft om liet pensioen toe te staan aan die wethouders, die, alvorens den vereischten leeftijd te hebben bereikt, vrijwillig heengaan de andere van den heer Spiekman, die het toegestane pensioen wil intrekken, zoodra hij, die het geniet, door een of andere oorzaak in beter doen mocht geraken. Nleire spoorlijn De „Tel." heeft vernomen, dat het bericht, als zou bij do II. IJ. S. M. het plan bestaan, haar lijn Rotterdam—Vork over Eist to verlengen tot, Zevenaar of Elten, geheel on gegrond is. Onderstand Burgerlijk Armbestuur. Te Rotterdam is door een zevental raadsle- Kamer Tan Arbeid. In een gisteravond gehouden vergadering van de Kamer van Arbeid voor de voedings- en genotmiddelen werd uit een 14 tal sol licitanten, in de plaats van den heer J. E. van Riet, die wegens zjjn benoeming tot directeur van de Arbeida Beurs te Rotter dam zijn ontslag nam, benoemd de heer S. Nypius, ambtenaar ter gemeente Secretarie afd. Bevolking en Burgerlijke Stand alhier. Militie. Belanghebbende worden er aan herin nerd, dat zij, die zich' Vrijdag en Zaterdag niet hebben doen inschrijven voor de loting der nationale militie, dit alsnog in. hun eigen, belang zoo spoedig mogelijk hebben te doen. Zij moeten zich daartoe wenden tot hot bureau der militie aan de Schoolstraat (gebouw van het voorma lig kantongerecht). XXsto Kopporfoest. De typrografen-vereeniging „Adelphis- mus" geeft Zaterdagavond in de S. 0. V. haar twintigste kopperfeest, on daarvoor is weer oen keurig, afwisselend program ma samengesteld, dat de gegronde ver wachting _,eeft, dat dit feest, evenals zijn 19 voorgangers, weer oen opgewekt en voor do deelnemenden dankbaar feest zal zijn. Het programma bevat een klucht, een blijspel en een reeks van humoristische voordrachten, afgewisseld door zang, mu ziek en dansen. 14 ,lan. Groote Schouv burg, 8 uur. Nieuw- jaarswensch. liet Donkere Punt. 15 d S. O. V. 81/a uur. -»Adelphismus". Kopperfeest. 15 i Groote Sehouwb., 8 uur. Edmunds Wiener Oper. Ens. Der Graf von Lu xemburg. 16 Groote Sehouwb., 8 uur. Edmunds Wiener Oper Ens. Die Geschiedene Frau. 17 Amicitia, ?i/2 uur, V. P. N. Lezing door J. A'. Al. Hannik, met licht beelden. 17 Alusis, 8 u„ Mannenzangvcreen. „Zang en Vriendschap". Uitvoe ring. 18 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. -20 S. .0 V., 8 u., Nat. Chr. Goh. Onth. Vereen. Zang- on Aluziek- avond. 24 Gebouw Spoelingvereen., 8 uur, „Schiedam Vooruit". Ledenverga- doring. 25 Evang. Luth. kerk, 8 u„ Uitvoe ring Gemengd Dubbel-kwartct. 1 Febr. Gemengd Koor. Das Lied vonder Glocke, orator, van Max Bruch. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pflaging en Casino, Coolsïngel. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld medcdeoling, opdat wij die in onze agenda Minnen opnemen. Ger. Keuken. Bedankt voor het beroep te De Krim door ds A. van Dijk, te Oudewater. Beroepen te Hendrik-ïdo-Ambacht ds. J. B, Netelenbos te Oostkapelle. Bolschaa tsenrij den 30 Januari a.s. zal in het Brongebouw to Haarlem' een nationale wedstrijd plaats hebben in rolscbaatsenvijden. Dllet Roomschc Tooneel". Wij lezen in „De Tijd" Eindelijk heeft een reeds lang bestaan 1 plan vasten vorm gekregen. Te Amsterdam is opgericht een verecniging ,,LTet Roomschc Toonccl", ouder leiding van den lieer L. van Domburg. liet is een klein gezelschap ont wikkelde dames en heeren, die zich ten doel stellen vooral in de provinciesteden het kwaad der vele rondreizende tooneelge/.elschappen van al heel slecht al'ooi met meer succes te bestrijden door het opvoeren van goede too- neelstukkcn. Finanticel voordeel beoogt de vereeniging niet. Zij wil de plaatselijke R.-K. \ereeriigingcn in de gelegenheid stollen tegen betrekkelijk geringe onkosten rooneel- <m voordrachtavonden te geven, die op booger peil staan dan die, welke plaatselijke dileltan- tenclubs met haar onvoldoende middelen en oefening kunnen organisceren, Het ontwer pen van decors, costmims enz. berust in de handen van enkele jeugdige kunstenaars. Om niet het goede doel der R.-K. Studen ten tegen te werken, die thans in enkele plaatsen tooneeluitvoeringen gaan geven ten bate der „Verecniging tot stichting van R.-K. Herstellingsoorden voor longlijders en zwakke kindoren", besloot „net Roomsche Tooneel" eerst in het volgende seizoen met een tournee door het land tc beginnen. T. e. g. e. n. o. Onze niuziekvcslagffp-.er schrjjft ons Tot mijn leedwezen ontdek ik, dat ik ge heel onwillekeurig verzuimd heb ia het ver slag van T. e g, e. n. o. den naam te noemen der welwillende medewerkster mej Anny Mulder, die zich bijzonder verdienstelijk maakte door de klavierbegeleiding der koor nummers. In hot pand aan de Dwarsstraat, be woond door G. Bonman, ontstond van morgen een begin van brand. Een houten bak onder een schoorsteenmantal bad vuur gevat. Een buurvrouw bluschte het vuur. De in brand geraakte bak is geheel ver brand, doch overige schade is niet ver oorzaakt. Voor do Rolterdamschc rechtbank stonden gisteren o. a. terecht C. N., 20 jaar, bran dersknecht. Hij bekende in den nacht van 23 op 24 October uit een branderij te Sohie- dam een flesch moutwijn te hebben wegge nomen. Eisch: één maand gevangenisstraf. J. D., losse werkman, te Vlaardingen niet verschenen bad zich, in staat van dronkenschap verkeerend, tegen zijn arresta tie verzet. Met „hand en tand" had hij van den jas van den agent de mouw finaal afge rukt. Eischvier maanden gevangenisstraf. Steunende op zijn stok, strompelde de 74-j. zadelmaker J. Al., uit R'dam, naar dc bank der beklaagden, derzelfde rechtbank. Iict vorige jaar werd hij verpleegd in het Armhuis. Maar toen ze hem wegens dron kenschap met drie maanden thuisblijven hadden gestraft, was hij weggoloopen, om bedelend z'n leven voort te zetten. Zoo bevond hij zich op 25 November te Schio dam. Bij een boor aldaar, wien hij om een aalmoes vroeg, zag hij de kans schoon een zakje met eenig geld weg te nemen En, evenals vroeger, kon hij ook nu dor verleiding geen weerstand bieden. Hij eigende zich het zakje met geld toe, om dat „zooals het daar lag, een kind het zou hebben weggenomen". Aangezien liet bestuur van het Armhuis zich bereid verkaard heeft, dezen man weder op te nemen, wilde het O. AI i tegen dezen recidivist geen al te zware straf cisclien en requireorde mitsdien een maand gevangenisstraf. Do Rottcrdamsche rechtbank veroordeel de gisteren: A. D„ huisvrouw van Yv. v. W., 31 jaar, zonder beroep te Schiedam, wegens mishandeling, tot fó boete, subsidiair vijf dagen hechtoni-; A. v. W., 26 jaar, los werkman te Schiedam, wegens weerspannigheid, tot veertien dagen gevangenisstraf; AI. II., huisvrouw van O. d. W„ 52 jaar, zonder beroep, to Schiedam, wegens het niet voldoen aan een door oen bevoeg den ambtenaar gegeven bevel, tot f25 boete, subsidiair 20 dagen hechtenis AGENDA. 12 en 14 Jan. Tivoli Sehouwb., 8u, Rotterd, Yolkstooneel. De Bedelaarster. 12 Jan. Gr. Sehouwb., 8 u. N V. Het Too neel, De vrouw in 't spel. 43 t> Tivoli Schouwburg 8 u. Kon. "Ver. Ned. Toon. Veertig. 43 Gr. Doelezaal, Rotterdam, 8 u. Utr. Sted. Orkest, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kropswolde de heer F F. Tam mens cand, te Groningen. Voetbal. Naai* de „Tel." vernoemt, zal Zaterdag a.s. op initiatief van de Amstordamscho tweedo klasse-vereenigingen oen vergade- ing worden gehouden van Westelijke 2e en 3o klassers. Op deze vergadering zal de competitie-indeeling besproken worden, be nevens hot door do Amsterdamsche 2e klasse vereenigingen ingediende voorstal. SS I Si1 Biljarten, Naar de Meeuw. Ct. meldt zal het nati onaal biljartconcours op 5 en 6 Maart a.s, plaats hebben onder leiding van deFriesche Biljartclub. Een ernstig bobdeigh-ongeluk. Te Interlaken gebeurde Maandag een ern stig bobsleigh-ongeluk. Een bobsleigh, be reden door verschillendo vreemdelingen, kwam te Interlaken in. botsing mot een kar, beladen met steenen. Onmiddellijk volgde een tweede bobsleigh, die over de eerste heonvloog. Vijf personen wer- den ernstig gewond, f De toestand dor ongelukkig terecht ge komen sportlui, is echter niet levensge vaarlijk. Een aêronautische trein, De verongelukte Leon Delagrange koester de het plan een automobilistisehen trein sa men te stellen, die gedreven zou worden door een luehtschroef. Hij bewerkte in alle stilte, dat met ga*oote activiteit zijn trom norit gebouwd, cn dc patenten zijn genomen. Spoe dig hoopte Delagrange zijn toestel te beproe ven. De/.c autombilistischc trein rust op schaatsen, evenals een Isobsleigh. De schroef is voor aan het toestel aangebracht. Zeppelin heeft ~hef ziekenhuis verlaten, waar hij sedert eenige maanden verpleegd werd. om er een crnstigckeclaandocning te doen behandelen. De typografenaclie te 's Gravenhage. In aansluiting met het vorige bericht in zake samenwerking tusschen de verschillende grafische vereenigingen over de invoering eener loonregeling wordt heden gemeld dat in de gisteravond gehouden gecombineerde bestuursvergadering deze samenweiking tot stand is gekomen en een comité van actie is benoemd. Dit Comité zal tot taak hebben de uitvoe ring de door de patroons samengestelde loonregeling onder elke voorwaarde te ver- verhinderen Daartegen zal worden geijverd voor de uitvoering eener door dit comité vast te stellen loonregeling. Alle vereenigin gen hebben zich aangesloten. Belangrijke treinontsporing Men seint ons uit Utrecht Hedennacht half vier ontspoorden op het emplacement der Staatsspoor nabij het Cen traalstation, door het breken der as van een goederenwagen, zes wagens van een goederen trein der N. G. S., waardoor de sporen naar Amsterdam en Rotterdam totaal versperd werden. Dientengevolge leed hedenmorgen het treinenverkeer enorme vertraging, daar uit de richting Leiden, Den Haag, Rotter dam, Amsterdam en Amersfoort geen enkele trein op het station kon aankomen of daar heen vertrekken, waarvan ook de internatio nale treinen groot nadeel ondervonden. Hedenmorgen half' twaalf' ongeveer konden weer treinen uit genoemde richtingen bin nenkomen en vertrekken, doch, daar slechts één spoor bevrijd was, met groote vertraging. 11e remmer van den goederentrein werd licht gewond. De schade aan weg eri materieel is vrij aanzienlijk *3* Nader wordt over deze ontsporing ge mold Hedenmorgen 2.30 vertrok van het station te Utrecht een zwaar beladen goederentrein van ongeveer 40 wagens naar Zwolle. Ter hoogte van liet Bu rulst at ion brak de as van den zesdon wagen van achter, waardoor de/e kantelde en in den grond raakte. Daar 'Je .locomotief alle stoom opzette, werd dc wagen meegetrokken, doch hij woelde zich hoe lan ger lioe dieper in den grond, wrong dwars liggers en rails uit hun verband, zoodat weldra alle nog volgende wagens u,it dc rails geraakten, en meehielpen een ware vcrwoes- litng aan te brengen. Op dc verschillende hoofdsporen Amsterdam en Rotterdam, over een lengte van ongeveer 100 meter, Waren de verschillende sporenvernield, voordat dc trein tot stilstand was gebracht, ©ogenblik kelijk worden ongeveer 150 man aan Hot werk gesteld om nieuwe wissels, rails cn biel» aan te brengen. Intusscben kon geen enkele trein van Rotterdam Amsterdam binnen komen, of naar die plaatsen vertrekken. Eerst om half 9 kwam de eerste trein van Rotterdam aan, om circa 9 uur de eerste wm Amsterdam. Beiden zotten reizigers af Lij de voetbrug aan den Vloutenschen weg, waarna <k reizigers vin het Buirt'tstation dor Centraalspoor hel Cenlraal-Station kon den bereiken, om vandaar hun reis to vervoh

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2