VENO'S "BLIKSEMSNEL HOESTBEIEESIIODEL EMSER PASTILLES BINNENLAND."""" V STADSNIEUWS. Kerk en School. Luchtvaart. Ingezonden Mededeelingen. De Appendicitis. ^emensNl Nieuws. K.' daardoor zal de -vriendschap met Amerika, die op hechten grondslag rust, niet warden geschokt. De geschillen met Rusland zijn. gelukkig bijgelegd. In overeenstemming met de poli tiek van de open deur heeft Japan besloten Port Arthur open te stellen, ten einde mede te werken tot bevordering van het verkeer met Mandsjoerije en van den handel van alle mogendheden. De mini,eer verklaarde te hopen, dat deze onveranderlijke politiek bij de mogendheden waardeering zou vin den en dat Amerika en andere staten zou den inzien dat Japan terecht het voorstel van Amerika had verworpen. Hofberichten. H. M. de Koningin geeft heden het mi litair diner, waaraan de hieronder vol gende voormalige en dienende autoritei ten van zee- en landmacht genoodigd zijn, t. w.gep. luit.-generaai baron Schim- melpenninck van der Oije, adjudant in buitengewonen dienst; vice-admiraal Wcn- Ihal, minister van marine; generaal-ma- jour Cool, minister van oorlog; de adju danten i. b. d.gep. luit.-gen. Kool; id. J. II. A. Baron Taets van Amerongen; vi ce-admiraal Staatsraad ten Bosch; gep. luit.-gen. van het O. I. leger Rost van Tonningen; luit.-gen. Sabron; voorts de commandant van het veldleger, luit.-gen. de Meeder; gep. gen.-majoor, adjudanten i. b. d. Hoitius, Do Bock, jhr. Band; jhr. de Lannoij, schout bij nacht; dr. De Bruijn Kops, geneesk.-inspeeteur der zeemacht; de gen.-majoors Braams, cavalorie-inspec- teur; Bekking inspecteur der genie; Hen nes, id, van den. geneesk. dienst der land macht; Snijders, sous-chef van den gen. staf; Roldanus, militie commissaris; Neo- teson, commandant der-Ie divisie; schout bij nacht Koster, chef van de marine staf; generaal-majoor Do Bordes, inspec teur der vestingartillerie; Van Schors, id. van de bereden artillerie; de schout bij naeht-ti tulair De Jong, chef der afd. hy- drographie; Van -Maren, Bentz van den Berg, inspecteur van. het loodswezen; de gep. schout bij naclrt-til. Van der Sande Lacoste, voorzitter der examen-commissie van zee-officieren. Aan tafel speelt het militaire muziek korps van de Kon. Kapel. H .M. de Koningin-Moeder komt heden aan het militair diner ten Hove. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins geven Woensdag 2 Februari a.s., tenPa- leize een thé dansant. Be Belgische missie. De Belgische missie is heden(Zaterdag) ochtend per Holl. spoor van 9.36 u. naar Brussel teruggekeerd, aan het station uit geleid door Ilr. Ms. adjudant baron van Asbeck, die door do Koningin aan de zending was toegevoegd en door den Belgischen gezant, baron Guillautne en verdere leden der legatie. Gemeenteraadsverkiezing Botterdam. Gisteren had ten stadhuize te Rotterdam de candidaatstelling plaats voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad (vaca ture de heer J. Hudig). Van liberale zijde werd candid a at gesteld de heer dr. D. P. Hover, directeur van de bierbrouwerij de Oranjeboom, en van kerke lijke zijde de heer D. J. Schrauwen, notaris. De Papendrechtsclie taak. De Minister van Justitie schrijft in zijn Memorie van Antwoord op het Voori. Ver slag der Eerste Kamer: „Het is den ondergoteekendc aange naam, hier nader te kunnen uiteenzetten, welk standpunt hij heeft aangenomen ten opzichte van den bekenden brief van den Officier van Justitie bij de arrondissc- ments-rechtbank te Dordrecht aan den Procureur-Generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage. „In het algemeen is eon ambtenaar van het Openbaar Ministerie vrij den hiërar chisch boven hem gestelden zoodanige in lichtingen ie geven als hij in het belang ,van den dienst noodig acht. Tegenover derden is hij voor die ambtsberichten in geen geval verantwoording schuldig. Aan den anderen kant echter eischt de goede vervulling zijner taak, dat een ambtenaar niet lichtvaardig tot het verstrekken van bepaalde inlichtingen overgaat. Tegenover de boven hem geplaatsten zal hij zich uit dit oogpunt moeten verantwoorden en aantounen, dat zijn ambtsberichten, zoo al niet juist, dan toch' volkomen te goe der trouw, en op goede gronden berus tend, werden gegeven. „Toen nu ernstige twijfel ontstond over do juistheid van den inhoud van het ver trouwelijk schrijven d.d. 23 Januari 1908 van den Officier van Justitie te Dordrecht aan den Procureur-Generaal te 's-Graven hage, heeft de ondergeteekende niet na gelaten ,den Officier uit te noodigen, zich tegenover dien uitgesproken twijfel te ver dedigen. Nadat die ambtenaar do gron den had uiteengezet, waarop hij zich tot het schrijven van den bewusten brief ge rechtigd achtte, meende de ondergetee kende na van die verdediging te hebben kennis genomen, zonder natuurlijk een oordeel uit te spreken over de juistheid van den inhoud dier missive, dat geen aanleiding bestond, ujon Officier van Jus- titie, eenig verwijt te makgn over zyn be leid in deze. „Het is voorts duidelijk, dat, waar 'die brief een vertrouwelijk karakter droeg, en dus niet voor openbaarmaking bestemd was, dc daarin genoemde personen den Officier van Justitie niet aansprakelijk kunnen stellen voor mogelijke schade in hun goeden naam, hun door dien brief toegebracht. Die verantwoordelijkheid be rust geheel bij hom ,die de openbaarma king van den brief gevorderd heeft, na dat deze door een onbekende en ook door den ondergeteekende betreurde oorzaak in het dossier was geraakt." Tereenlgln? tot veredeling van den Ylsch- st&nd. De Nederlandsche vereeniging tot ver edeling van den Vischstand hield haar jaarvergadering te Amsterdam, onder voorzitterschap van den heer Fr. Ander heggen. In zijn openingswoord bracht de voor zitter ter sprake de verontreiniging van de stedelijke wateren van Amsterdam, die vooral plaats vindt door de loozing van vergiftigde dampen nabij den kop der Han delskade en het Merwede-kanaal. Daar zijn opgericht twee fabrieken tot ontzin king van gegalvaniseerd oud ijzer, waar in zink in zoutzuur gedoopt wordt. Hier uit zou volgens technici oen verbinding ontstaan, die op het water neerslaat in den vorm van arsenicumhoudende be- standdeelen. Deze zinken tot op den bo dem en worden na occidatie weder ste riel De visch mijdt het aldus vergiftigde water; enkele exemplaren, die erin ble ven leven, werden van een walgelijken smaak bevonden. De beroepsvisscherij en de vereeniging hci'ncn de gemeentelijke autoriteiten ge wezen op de afwezigheid van visch in deze wateren; de zaak is in onderzoek, ook hij do vereeniging tegen waterver ontreiniging. Aan alle dergelijke fabrieken in Duitsch- land is het verboden giftige dampen in de lucht te loozen. De voorzitter sprak den wensch uit, dat ook hier de fabri kanten tot het nemen van afdoende maat regelen genoopt zullen worden. Blijkens het ingekomen verslag van "dc afdceling „de Eem" telt deze thans 58 leden. Tegen de stroopers wordt flink ge waakt. De vischstand in „de Eem" is over het algemeen bevredigend. Tot lid van het hoofdbestuur werd ge kozen de heer D. van der Vorm Jr. VLAARDINGEN, 29 Jan. Het dertigjarig bestaan van de Vlaardingsehe IJsclub zal Maandagavond in de zaal „Harmonie" feestelijk gevierd worden. En iioewel er geen ijs is, zal er och op schaatsen gereden worden: Van 8 tot 11 uur rol- schaatsenavond, opgeluisterd door mu ziek. VLAARDINGEN, 29 Jan. De afd. Vlaar- dtngen van Volksonderwijs zal op Dins dag 8 Februari haar jaarvergadering hou den. Op Zaterdag 19 Febr. houdt de heer Bigot, van Arnhem, 's middags een ver- teluurtje voor de kinderen der leden, over „Zijn belofte getrouw" en „Het sehrijfster- tje" van Florence, en spreekt 's avonds in openbare vergadering over „De verhou ding tusschen huis en school". VLAARDINGEN, 29 Jan'. Dc tooneelver- eeniging „Hollandia" zal Zaterdag 5 Febr. in de „Harmonie" haar tweede wedstrijd- avond geven, waarbij de uitspraak der jury en uitreiking der prijzen plaats heeft. VLAARDINGEN, 29 Jan. De harmonie- vereeniging „Concordia" geeft op Donder dag 3 Februari a.s. in de „Harmonie" een concert, met een bal na afloop. VLAARDINGEN, 29 Jan. De tooneolvor- ee'niging „Varia" geeft op Dinsdag 8 Febr. in de „Harmonie" een uitvoering, waarbij opgevoerd worden: Een geloovigc, gevolgd door 's Morgens 4 uur of een vergeten balgast. Na afloop bal. VLAARDINGEN, 29 Jan. Dc maatschap pij tot exploitatie van onroerende goede ren, „Onderling grondbezit", zal Woensdag 2 Februari a.s. in de Romein een alge- meeno vergadering houden. Da. C. L. v d Broek. De „Zondagsbode" van beden, is voor een groot deel gewijd aan ds. C. L. van den Broek, den predikant bij de Nederl. Hor- vormde gemeente, die den Ion Februari gedurende 25 jaren als voorganger der ge meente werkzaam geweest zal zijn cn dan deze gemeente verlaat, om zijn werk to Dordrecht voort te zetten. Het portret van den jubilaris, scheidend predikant, gezeten voor zijn schrijftafel in zijn werkkamer, uitstekend gelijkend, siert do voorpagina, op welke voorts hulde- en afscheidswoorden, in proza en poëzie, den prediker gewijd, voorkomen. Wij vinden daaronder de namen van ds. P. C. A- Halfman, dr. M. A'. Brants, A. J. Dekker, P. Krommenhoek, ds. P. Bokma, ds. J. de Zeeuw, ds. J. van 't Hooft, ds. J. J. L, Duijvcndak, ds. A'. Tap, J. L. do lieer, E. B. Couvee, P. van der Vlies Czn., If. v. d. Mark II.J. Czn., A'. van Dijk, C. cn K. Die velerlei uitingen van hen, mot wie ds. v. d. Broek heeft samengewerkt, be wijst, hoezeer ds. v. d. Broek de hoog achting, waardeering en vriendschap van die «allen heeft verworven. de nieuw saamgestclde Kamer van Ar beid voor de Voedings- en Genotmidde len. De nieuwe secretaris, de heer S. Ni- pius, nog door de oude Kamer in de plaats van den heer J. E. van Riet, be noemd, nam de werkzaamheden van de zen over. Tot voorzitter, lid-patroon (le halfjaar) koos de Kamer de heer F. J. Smit, en tot voorzitter, lid-werkman (2e halfjaar) de heer A. Godschalk Tot bestuursleden werden gekozen lid patroon de heer J. II. Scheuerman, en lid-werkman de heer J. van 't Zelfde. Faillissement. Door de Rechtbank te Rotterdam is uit gesproken het faillissement van J. A. Groe nendijk, metselaar, Lange Kerkstraat 3; J. Kloos, metselaar, Fabristraal 55, beiden te Schiedam. Tot rechtercommissaris in deze faillissementen werd benoemd mr, 0. W. Sipkes, tot curator de lieer W. A. van Dokier, alhier. In de godsdienstoefening der afdeeling Schiedam van den Nederl. Protestanten bond, zal morgen als spreker optreden ds. P. Ileering, van den Haag. „Onze Vrouwen". Belanghebbenden herinneren wij te dezer plaatse nog eons aan de tooneelavond voor de leden van het Volkshuis, op 3 Febr. a. s. in de S. 0. V., waarbij zal worden opgevoerd door het llotterdanischc tooneel- gczelscJiap van den Groote Schouwburg „Onze Vrouwen", het blijspel in 5 bedrij ven van Mozes en Schönthan. Werklooshoid In een cursusvergadering, in het lokaal Patrimonium te houden voor leden cn geestverwanten, zal de heer Jhr. mr. D. J, de Geer, Woensdagavond spreken over „Werkloosheid". "Waarschuwing. De politie -waarschuwt de ingezetenen, ter voorkoming van bekeuring, om, als de straten glad zyn, niet le wachten met zand ofasch vóór hunne huizen, enz. te strooien totdat de politie komt aanzeggen, dat dit moet ge schieden, aangezien zij verplicht zijn dit uit eigen beweging te doen. Afgesleept. Het Spaansche stoomschip „Biak Bat" dat Donderdagavond op den strekdam nabij den watertoren was geloopen en daar was blijven zitten, is gisteravond omstreeks C uur, bij hoog water, afgesleept door de sloepbooten Kinderdijk, Zwarte Zee, Waar- dingen, Katendregt en Mentor. liet schip is daarop naar Rotterdam gegaan en ligt daar thans aan de stopboeien (de eerste boeien van deze zijde af), in afwachting van liet bericht, der reeders in welk dok het schip zal moeden onderzocht en hersteld worden. De cargadoors, die voor de reederij op treden, hebben ten behoeve der gemeente Schiedam zekerheid gesteld voor do aan gerichte schade. De gasbuis naar het licht op 'den strek dam, die door de „Biak Bat" was stuk gevaren, is vervangen, zoodat het licht thans wem- kan ontstoken worden. De G2-jarïge II. Bliekcndaal, wonende Hoofdstraat 207, kreeg vanmorgen een val lende schroefslcutel op het hoofd, tengevolge waarvan hij een wond bekwam die door een dokter verbonden is. Ten verzoeke van den vader werd gister avond door de politie uit de ouderlijke wo uing verwijderd de meerderjarige zoon, die in beschonken toestand den boêl stuk sloeg. Op het politie-bureau werd hem gelegenheid gegeven te ontnuchteren en tot kalmte te geraken. Cfevonden voorwerpen. Aanwezig aan hot Commissariaat van politie: oen rozenkrans, eon wit kinder schortje met kanten damesdoek, een sleu tel, een koperen ring. Te bevragen bij dc volgende personen: Een groote pakhuissleulel, Koster, Nieuw straat 35; een gouden oorbelletje, llooze- boom, Hoogstr. 176; een damesceintuur, v. d. Kruit, Singel 184u; een zwarte kous, IIcus, Otterbunrt 11; een haan, Dries, branderij Blankenheiin en Nolet, Nieuwe Haven; een hoeren horloge, v. d. Waard, Broersveld 147; een zweep, Zwartjes, Vil lastraat 105. Kamer van Arbeid. Gisteravond vergaderde voor het eerst AGENDA. 29 en 30 Jan. Tivoli Schouwb., 8 uur. Gez. Gebr. A. v. Lier. 'n Wereld zonder mannen. 29 S. O. V. 8 uur. Uitvoering Gymna- stiek-vereeniging »Thor", onderafd. van bet "Volkshuis 29 Gr. Schouwb., 8 u. N.V. HetToo- neeb John Glayde. 29 Nutszaal, Rotterdam, 8 u. Concert door de heerenA. de Vogel, A.C.J. Knltwasser en mevr. J. Broek— Landré. 30 Gr. Schouwb., 8 u, N.V, HetToo- neel. De vrouw en het spel. 30 2> Circus. Middag-conc,, Rott. Orkest- vereeniging 30 7> Tivoli-Schouwb., 21/2 u. Voordracht Albert Vogel. De Maecena's. Seider avond. 31 Nutszaal Rotterdam, 8 uur. Kamer- muziekvereeniging Rose-kwartet. 1 Febr. Gemengd Koor. Das Lied vonder Glocke, orator, van Max Bruch. 1 Groote Schouwb., 8 uur. Rotterd, Tooneeigez. Fedora. 2 Musis Sacrum. 8 uur. Geref. Zangv. »Soli Deo Gloria". Uitvoering. 2 Febr. Lokaal Patrimonium, 8 uur. Cur susvergadering, jhr. mr. D. J. de Geer, Werkloosheid". 3 j S. O. V, Volkshuis, 8 uur. Rotterd. Tooneel, dir. Van Eijsden. Onze Vrouwen. 5 i- Soc. de Vriendschap, 81/2 u. Jaarfeest Nederl. Bakkersgezellen-vereen. 5 i Groote Schouwburg, 8 u. Duitsche Opera. Fidelio. 5 en 6 Febr. S. O. V. 8 u. ICeizer's Bioscope- voorslelling. 5 Febr. 5 uur. Kinder voorstelling. 6 Volkshuis, IOI/2 u. B.Damme, ver gadering Dageraad, huldiging Mul- tatuli. 7 Febr. S. O. V. 8 uur. De schelmstreken van Scapin. 10 3> ICerkgeb. Prot. Bond, avond. Dr. G. J. Heering. Geloof en Twijfel. 14 Oranje-vereeniging. Verkooplokaal 8 uur. Algem. ledenvergadering. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pflaging en Casino, Coolsingel. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. liegen liocst cn verkoudheid. Prijs per doos 50 cent. R.-K. Kerk. Uit Rome wordt d.d. gisteren gemeld: "De Paus heeft ontvangen pator Brom, directeur van de Nederlandsche geschied kundige instelling, die Z. II. twee boek doelen over do archieven van Italië en de archieven van het Vaticaan, heeft over handigd. Per vliegmachine naar de Noordpool. Uit New-York wordt gemeld, dat do Noordpoolreiziger Peary, to Dayton, in Ohio, een onderhoud had met de gebroe ders Wright, om de vraag te bespreken, of het mogelijk zijn zou de Noordpool met con vliegmachine te bereiken. Na het onderhoud verklaarde Wilbur Wright, aan een journalist, dat reeds voor eenigen tijd een poolreizier het plan had opgevat, met een Wright-machine de Pool te hereiken. Wilbur Wright weigerde ech ter den naam te noemen van den Pool- candidaat. Om op te stijgen was een plek gekozen ongeveer 500 mijl van de Noord pool verwijderd. Wilbur Wright is v«an oordeel, dat voor oen vliegtocht naar de Noordpool drie dagen zou noodig zijn. Ook Peary houdt hot plan zeer goed voor ver wezenlijking vatbaar. De appendicitis tast slechts één klasse van menschen aan. Verban constipatie en gij kunt lachen met appendicitis. Hoofdpijn, duizeligheid, bleekheid en dyspepsie verdwij nen als er geen constipatie is: aambeien kunnen zich niet voordoen. Ten einde van 'al die kwalen bevrijd te zijn, met minst mogelijk medicineeron, hebbe men steeds een flescli FRANZ JOSEF- Pitterwater op zijn wasolitafel. Uiterst rijk aan zouten, geneest het mot dc kleinste dosis. geneest HOEST OF VERKOUDHEID in EEK NACHT. De Geschiedenis van den opgang die Veno's Bliksemsnel Hoestgunelsmiddul in delaatste zeven jaar maakte, is merkwaardig. Het heeft zyn weg gevonden in byna elk lniis in Engeland en de Kolomen. Meer dan 2,000,000 flessclien worden jaarlyks er van verkocht. De genees heeren schryven het voor, omdat het absoluut onscliadelyk is en het zuiverste en heilzaamste middel tegen Influenza. Asthma. Hersen-Verkoudheid. Zwakke Longen. Chronische Hoest. Croup Bronchitis. Kinkhoest. Neemt eens de proef met Veno's Bliksemsnel Hoïstobneesmiddel, prys 55 ets., 75 ets. en 19. l,8o per f-sch, verkrygbaar by P. J. v. d. SAAM, Hoogstraat 115, KAPPEL HOF HOVING, Korte Dam, to Schiedam. Bij ds voornaamste Drogisten in Nederland, waar niet verkrijgbaar direct per post van do Veno Drug Co, Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na outrange van postwissel mot 10 eontb ver hooging. Gratis Monsterfleseli wordt door do Veno Drng Co Amsterdam, toegezonden na ont vangst van 10 ets. voor porto Naar de Oost, Per s.s. „Ophir" van de Rotterd. Lloyd vertrok hedenmiddag van Rotterdam naar Q.-Indiö een detachement aanvullingstroe pen, ter gtoxjkto van 3 onderofficieren cn 75 minderen pnder, bevel van den kapitein der genie J. Graaff en onder medegeloide van den 2en luit. der artillerie L. J. C. Bakker, en den 2en luit. der infanterie, F. Tessers. De troep werd uitgeleide ge daan door de muziek der koloniale reserve te Nijmegen, -:i'j i I 7j *j '•'(Tpj He Sneeuwstorm. Uit Groningen wordt gemeld, dat daar •istormorgen 10 uur hevige sneeuwbuien medden, gepaard met sterken Zuidenwind De inarktmenscheu werden verjaagd. 1)1 •amdiensten naar Patcrswolde en Znidla". in worden tegen den middag gestaakt. Het treiuenverkeer ondervond eenige vertraging. Op de paardentramlijn PokeloVccndam zijn gisteren alle diensten gestaakt. Uit Vlissingen wordt geseind De Fransche schoener Marie Laure van Gent naar Caen is wegens storm uit zee teruggekeerd cn gisterenmiddag bij bet fort De Nolle nlliior op do glooiing geloopen. Met hoog water is vergeefs getracht liet schip af te slcepcn. Het schip zit zoo dicht onder den wal, dat de equipage zoo noodit' het schip gemakkelijk kan verlaten. Men seint van den Burg (Texel) Een Fricschc tjalk is eisteren "tijdens don sneeuwstorm wrak geslagen tegen den Texel- sehen Zeedijk. Sleejibooten met reddingboot zijn ter adsistentic uitgetrokken. Hot "volk beeft zich weten te redden. De bouwvakken. Onze Amsterdnrnsche correspondent meldt: Gisteravond besloten de grondwerkerspa- Iroons, met goedvinden der Algcnicene Pa. bioonsvcroeniging, na afloop der tegenwoor- dige werken, geen nieuwe aan te nemen, zou- lang de staking in de bouwvakken voort- duurt. Behalve de metselaars, opperlieden, tim. mcrlui, c. a., worden dus binnenkort ook tal rijke grondwerkers werkloos. Dc urondwer- kerspatroons beweren door de staking van den bovenbouw, groot financieel nadeel te lijden. Dat is de reden van hun beshut. Brand. Men -seint uit GulponHet bekende Hotel „De Kroon" is hedennacht geheel door brand vernield. Dc inboedel is grootendeeb verzekerd, In het ruim gevallen. Aan boord van het s.s. „Gedó", van do Rotterd. Lloyd, liggende aan do Lloydkade, is gisteravond de werkman F. II. onopge merkt van het tusschendek in het ruim gevallen. Toen hij gevonden werd, was hij vermoedelijk reeds e-enlgo uren dood. Het lijk is met den transportwagen van den ontsmettingsdienst naar de begraaf, plaats overgebracht. De moord te Koekangcrveld. Men seint ons uit Assen: Klaas Bakker, die opnieuw, gevangen genomen was naar aanleiding van de Koe- kangermoonlzaak, is heden op vrije roeten gelaten. Botsing te Fucht. Uit het onderzoek is rebleken, dat dc wis sel- en overwegwachtcr Vrijyogel de schuld draagt van den verkeerden stand van den wissel. Door hot optreden van den machinist, die met alle kracht remde, is erooter ongeluk voorkomen. Volgens mededeelingen vim des kundigen ware de trein anders stellig van deri dijk in de daaronder gelegen sloot ge leden. Ongeluk. Te Strijp is do vrouw van een oppassend werkman, K. genaamd, bij het schennen van water uit een put, daarin gevallen en vor. dronken. De overslrooming in Frankrijk, De Seine blijft maar stijgen en steeds meer straten loopen onder. Verscheiden hui zen waren gisteravond versloken van gas, Het water is in de departementen \an ma rine, van oorlog en van financiën binnenge drongen dc stukken van waarden zijn in vei ligheid gebracht, liet stadhuis cn de Ma- ngnyscliouwburg zijn overstroomd, liet sta tion de la Bastille van de Métro staat ook onder water. De wijken Javel en Grenc'b, eveneens. Het gebouw van de Compagnie Américaine bij do Place dc l'Opéra steat op instorten. Het armhuis des Ménages tc Issy- Moulineaux, 1800 verpleegden herbergende, is ondcrgeloopen. Een lèvensimddclenkonvooi beeft de Hue St. Dominique niet kunnen bereiken. De hongerige inwoners vragen om brood. De riiksbnkkeiïjen werken niet meer. IIo' JSoiicicaul-ziokenhuis is ontruimd Men voorziet, dat de auto-taxi morgen niet meer zullen kunnen rijden. De toestand is erger geworden bij bot St. Lazarcstation. Men vreest bet hotel Terminus te zullen inoelca ontruimen. liet water stroomt in watervallen onder dc Métropolilain. Hot stationsplein en de toegangswegen tot het St. Lazarestu- tion vormen het gevaarlijkste punt. Het Tui- lerionsation van do Métropolitain is bijna geheel overstroomd, evenals dc tunnel Gour- cclles-Lcvallois. Een korporaal is aan do Billy kade ver dronken. De Bclgisclie missie, die kennis kwam ge ven van dc troonsbestijging van koning Al- hort, moest zich per boot naar het bordes van den Gort d'IIonneur van het ministerie van buiteniandsche zaken begeven. De Pftris-Lyon-Méditcrrunée-rnantseluippij heeft 100,000 fres. gegeven voor haar be ambten, die van de overstroomingen van den sjioorwog geleden hebben. Dc groote cein tuurbaan is afgesneden. Dc nationale inschrijving had gisteravond een bedrag van H mil'liocn francs bereikt* Uit Reims wordt bericht, dat het water in dc Marne sterk is gezakt, maar dat een hevige storm opnieuw schade heeft aan gericht. Ook de Saóne Is slerk. aan het Vallen.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2