Kapelhof&Hdvingh's M1 Waschmachme. MEY's Stoffwasche Rotterdamsciie Muziekschool KINDER, SPORT- WANDEL WAGENS mr 20 pet. beneden den eittnloffuspvfjx i' h ft EEN AANGENAAM ECHTGENOOT. SLECHTE GEVOLGEN. VOOR DAMES. YOOR KINDEREN. ADVERTENTIEN. fyL Li /yoDELLtn^De LM6sjiP/f!Êin. de sterkste* de beste, de gemakkelijkste BUITENGEWOON PRACHTIGE AANBIEDING voor Or*golliefliel>I>ersi. MART. VERMEULEN, Voorstraat, Woerden. KOOPT XE TOCH EEX ORGEE. Zegt liet voort en schrijf hot anu bekenden en familieleden. te uit «Séix stuk vervaardigd, is practiscli, elegant, van eoïrfc linnen niet te onderscheiden en g'oedkoopoi' dan liet wixs chloort voor HiioengoerL SS P:-S y' ÜJ K>.r te f "j op haar 60ste jaar vrij omvangrijke ooien hebb'cn. Waarom de ooren liet gelieclc loven doclil blijven groeien, terwijl dat bij den neUs niet bet geval is, blijft een geheim. Ook verscheidene andere opmerkingen betreffende de ooren, zijn zeer belangwek kend. De vorm der ooren, wordt dooi over erving overgedragen, leder oor plant zich, om bot zoo eens uit te drukken, mot ge ringe veranderingen van -vader op zoon, van geslacht lot geslacht, voort. Geleerden, die hun studie gemaakt heb ben van misdadigers, beweren, dal dezen heel bizondor gevormde ooren bezitten, die oen deskundige zonder moeite kan herken nen. Er is waarschijnlijk op aarde geen menseli, die een paar volkomen gelijkvor mige ooren heeft. Bij de meeste mensehen verschillen de twee ooren aanmerkelijk van elkaar, en niet alleen in vorm, maar ook wat de grootte betreft. Ook door de kleur verschillen do ooren van vole menschen. Dikwijls staan opzij van een bleek gezicht, roode ooren, dan weer bij een geklemd gezicht, witte. Zelfs do oorlelletjes blij ken tiij vergelijking verschillende kleuren te hebben, en dikwijls zitten twee ooien niet op dezelfde wijze aan het hoofd vast. NIEUWTJES VAN UIER EN DAAR. To Nagasaki in Japan, is een vuurwerk maker, dio pyroleclmische vogels maakt van groote atmeling, welke, wanneer ze ontploft zijn, in de lucht zweven en be wegingen maken als echte vogels, llel ge h'eim, om deze vogels te vervaardigen, is al meer dan vier honderd jaar van oudei op oudei in dezelfde familie overgegaan. Een struisvogel gaat nooit recht op zijn nest af, maar nadcrl liet altijd langs om wegen, om het zooveel mogelijk aan de ongeil der menschen te onttrekken. De koningin van .Italië bestudeert het Hebreeuwseh, en heeft, in die taal reeds veel vorderingen gemaakt. Agenten van levensverzekeringen ver klaren, dat een vrouw, die op haar vijf en veertigste jaar oen goede gezondheid ge niet, alle kans heeft een man van denzelf den leeftijd te overleven, daar h'aar le venswijze doorgaans geregelder is, en zij ook minder gevaar doopt, dat haar oen ongeluk overkomt. Fin »i na a sappel boom kan, zegt men, nog vruchten dragen, al is hij 150 jaar oud; er zijn zelfs voorbeelden, dat hoornen, die 500 jaar oud waren, nog viuchten gaven. In Napels en op Maltha worden dikwijls 15.000 appelen van één boom geplukt, en op do Sandwicheilanden is het wel voorgekomen, dat één enkele boom '20.000 vruchten op leverde. Er zijn twee gevallen bekend, dat in zuidelijk Europa 38.000 vruchten van één boom werden gewonnen. 'Mozaikvloeren van kleine steentjes van verschillende kleur, tot een geregeld pa troon bij elkaar .gebracht, trof men in Egypte reeds 2300 jaar vóór Christus' ge boorte aan. In Babylon dagfeekoneu de mozaïkvloeren van hef jaar IKK) vóór Christus. In het Louvre te Parijs vindt men een vaas, die in Etrurié gemaakt en zeker 2500 jaar oud is. Alen vindt er in relief een voorstelling op van kinderen, die bezig zijn met pijpen zeepbellen te blazen. Een zwemmer van .beroep klom. ter wijl hij in een trein' over tie Taybrug reed, bovenop een wagen, en sprong vandaar, in badkostuum gekleed, in de rivier beneden bom. Het was een boogie van honderd voet. Een stoomboot nam hem aanhoord Frans stond op en slak de hand naar zijn zwager uit. „Ik begrijp er niets van, Willem maar ik dank je hart... Eensklaps Voelde hij de dikke armen van zijn zuster, de vrouw van Willem, om zijn hals, en terwijl do goedige ziel haar vreugde niet moer kon weerhouden, zei ze, lip.tr grooton. broer een kus gevend: „Hij is zoo goed, Krans, hij is zoo goed en daarom zijn we schatrijk." t He deur ging open on de kinderen van trans waren, zeer verbaasd hun oom eu tante te zien, tante nog omhelzend hun vader, wiens steeds kommervol gelaal nu glimlachte. „Dus,"' vroeg ik, „dat geld kwam van He Engolsche?" „Dat gold," anlwomddo cle heer V., „kwam van die Engolsche, mevrouw Dou glass, dio haar zoon door den dood ver- joren had en Van 13reugel alles wat zij bezat vermaakt had. „Alles wat zij bezat?" En do h'eer V. bevestigde: „Alles." „En was dat veel?" „Men schatte mijn oom op acht mil- lioen." „Dus dat was jo vader, die broer Frans." „Ja, en mijn oom hoeft mij zeer ge holpen, en aan hem dank ik wat ik ben ou wat ik heb, en ik niet alleen../ Eu daar de wind was gaan liggen en Jv,j uog makkelijker konden keuvelen, ver- tolde hij uitvoerig van do wijze van wel doen van zijn oom. Deze zelf en zijn zwager hadden hard inop/eip werken van den beginne af. Van ANECDOTEN. Vader (hoven aan de trap): „Clara, als je den jongen man uit laat, breng dan meteen 't ochtendblad mee, dat zal al wel in de bus zitten.". i „Waar houdt je man 't meeste van hij zijn ontbijt?" „Van iels, wat er niet is." HIGH-LIFE. Cavaliet, oude adel, sportman, elegante verschijning, wenscht iu hel huwelijk te treden. Vermogen bijzaak, moet echter voorhanden zijn. „lleel'l hij de rekening nog niet betaald?" vroeg do vrouw van den denlist, die de boeken bijhield van haar echtgenoot en onder de papieren de nota vond voor een man, die oen jaar geleden van een nieuw gebit was voorzien. „Behuild!" "bromde de dentist. „(Betaald! Niet alleen dat hij weigert me te betalen, maar hij lacht me uit met mijn eigen tanden." „O, ik hen hoelcmaal in de war! Mijn kleine Hiel is weg „Ach, die zal best terecht komen, hoor. Iedereen in cle buurt kent hem immers." "„Vandaag kent vast geen mensch hem. 'k Heb hem pas gewassehen." 'Miontje: „Weet u, wal ik doe, Mama, ais ik 's avonHs ga slapen,?" Mama: „Nu, wat dan?" Alien (je: „11; lel tot honderd." Mama: „Alaar kindlief, je kunt nog niet lot hondeid tellen." Mientje: „Da's niets, want als ik tot tien geteld hel), slaap ik al." „Hoe vindt je je nieuwe hl oortje?" vroeg een Irotsche moeder aan h'aar oudsten lie veling. „Ik vind er niet veel aan," jwas hot antwoord. „Waarom niet, vent?" „Hij is zoo leelijk." „Willen we hem dan, maar teruggeven?" „U kan 't probeeren, maar ik geloof nooit, dat zo hem terug zullen nemen. We hebben hem al acht dagen in huis." Hij had al de afgelegde kloeren van zijn vader afgedragen, van jassen tot dassen, zonder te klagen, maai nu, vinden ze hem, overvloedig Kanon, stortend. „Wat' scheelt er aan, beste jongen?" vroeg zijn moeder hartelijk. „Heb je je bezeerd „Neon 1" steunde hij. „Alaar vader heef! zijn snor en haard laten scheren en nou mot lk natuurlijk die ouwe, rooio dingen dragen." WELBEKEND. Veldwachter (die, een gauwdief heeft op gepakt, tot dezen heer): .Nu moei ik ecu st den burgemeester vragen, waai ik je ach ter slof brengen kan; ik hen namelijk pas een paar dagen in dienst." Gauwdief: „Nou, ga maar mee; daar weel ik alles van." „Bij de vertooning van. mijn blijspel heeft hel publiek zich ziek gelachen." „"Daarom was h'ct hij de tweede opvoe ring zoo leeg." KEN IDEALE VERHOUDING. De kapiteinsvrouw: „Het spijl me wel. maai op die voorwaarde kan ik u niet in dienst nemen." Keukenmeisje (verloofd mol den scigeant- majoor): „.T:t, dat spijl, me ook wel, om- da f wo in zoo'n ideale verhouding tol elkander staan. U ben de vrouw van den „vader der compagnie" en ik ben de bruid van de „moeder der compagnie." ALGEAIEENE BELANGSTELLING. „Nu, Wim, loopt het horloge goed, dat grootvader je gegeven heeft?" „Dat zou ik meonen, papa. Ik heb het mee naar school genomen, en al rlo jon gens van de klasse hebben 't opgewonden." Brcugel was wel gelukkiger geweest en was ook beter onderlegd, en ook voort varender, maar met het groote gezin was liet toch dikwijls lobben geweest en hel teruggaan van zijn broer had hij met treu rige. oogen gezien, doch hij kou hom niet helpen. En toen Hem zoo onverwacht het geld in den schoot werd geworpen, had hij langzaam, met groote kunst, niet alleen zijn zwager, maar ook anderen, dio liet werkelijk verdienden, geholpen, doch al leen die konitteson, wier arbeidzaamheid en hard lot hem aantrokken. „Er zijn nog andere armen dan de ar men," zei hij altijd. „Geen armer man," was zijn beweren, „dan do fatsoenlijke mid denstander met de zware zorg, welke als een niet af te wikkelen gedrocht, met honderden voelarmons diens borst be klemd houdt, die met angst zijn kinderen en zijn zorg ziet groeien En toen hij stierf verleden jaar is niemand zoo oprecht beweend. Alct der tig volgkoetsen is hij begraven en liet hoele stadje treurde om hem, en zeer, zeer velen prezen den overledene, die hun hot geluk iuul gebracht; maar bij hij hooft liet ons dikwijls gezegd bij-zelf hoeft bet groote geluk gekend, neon genolcn, ge deeld, als hij kwam te vechter lijd achter de spiegelruit, waar om den vervaldag van clou wissel, om do betaling der huur vader zicli bijna niet durfde verloouen. Ge ziet, dal ik die vraag daar en hij wees op den rooden omslag van „Pearsons Weekly", dat George D. op den schoot jia,l goed zou kunnen beantwoorden." Cr. v. d. WALD, Als allerlaatste nouveauté in de hoeden mode voor 't komend seizoen geldt de turban. De groote „turban", gemaakt van zijden brokaat, gouden en zilveren sloffen, zijden sir no, op leusachlige v, ij ze gedrapeerd, mot groote aigretten, loeffen struisveeren ol ïozen gegarneerd. Ol' ook wel de lm ban, vervaardigd van twee kleuren mousseline cte soie of fulet. Overbodig, te zeggen, dat deze hoofddeksels soms zeer flatteus zijn, maar over 't algemeen niet eig in den smaak vallen. Er behoort een groote dosis van goeden smaak toe, om deze nouveauté goed in toepassing te kunnen brengen. Verder ziet men zéér hooge toeqnes van taf fel as, stroo, paardenhaar, fluweel of bbcily, gegarneerd met struisveeren en gioote rozetten van tule, die strak naar achteren v orden gegarneerd, hetgeen den hoeden een vreemd aanzien geeft, waar aan het oog moet wennen. Het midden van deze rozetten wordt veelal door een goudmotief of grooten gitten knoop gevormd, al naar gelang van de kleur van het gebezigde materiaal. Voor de meer gekleede hoeden zijn de stijlvolle modellen, uit den tijd van Frans 1, in de mode, en, zooveel is zeker, de groote hoed zal, trots alle moeite en tegenkan tingen, toch in de mode zijn. Op '1. oogenblik heerscht in Parijs een groote strooming tegen de sleepjaponnen, men wil er den voetvrijen rok invoeren, en 'In ovcrdieven zin. Zoolang zich deze nouveauteit tol het wandeltoilet bepaalt, kunnen we or ons wel mee vereenigen, doch! voor gezel schapstoiletten gaat het o. i. niet. Dc modekleuren voor het aanstaand sei zoen zijn: zwart, wit-en-zwarl geruit, héliotrope, frame, taupe en groen. Het heliotrope zal voor de blondere zijn, wat het fraise voor de brunette is, doch in beide kleuren zal men een massa tin ten zien, zoodat de keuze niet moeilijk zal zijn. De -slanke vormen blijven nog steeds overheersohend, zoodat ook hiermee met de onderkleeding rekening zal moeten wor den gehouden. De rokken moeten de heu pen nauw omsluiten en cle volants met weinig ruimte aangezet. Verder gaan de winkeliers! in lingerie artikelen een heerlijken tijd tegemoel,chiai men voor hef komend seizoen do. tailles en blouses zonder halsboorden voorspoll. Geplisseeule linonkragen met bijpassende mouwopslagen, jabots, dassen, sltikken, enz. zullen lol voltooiing van ons toilel ingeslagen moeten worden. Welkom zal do/e mode niet aan elke vrouw zijn, want al wil men de slaande boorden uit een hygiënisch oogpunt ver oordeeld), zoo zal men toch moeten toege ven, dal ze heel wat gek loeder staan dan de onafgemaakte, ronde halzen. WENKEN VOOR DE KEUKEN. Aluffe eieren verhezen den benauwden leuk, als men ze aan den tocht blootstelt. Specerijen verbeteren dikwijls wel den smaak der spijzen, maar te veel kan licht schadelijk zijn. Koperen voorwerpen reinigt men, door ze eerst mot polasch' af te schuren en daarna te wnsselien mei water, waarin wat zwavelzuur eu saljieterzuur is opgelost; men laat ze drogen en w rijft ze af met oen wollen lap. AVil men het roesten van ijzeren keu kengereedschap tegengaan, dan moei men het niet, als gebruikelijk, met vel insme ren, maar hel inw rijven met een brij, ge maakt van evenveel doelen koolzure -soda, geroosterde stijfsel en water. Hel mengsel is, a.ls men liet voorwerp gebruiken wil, gemakkelijk al' te wassclieit. VERB ADERLIJK KIEKJE. (Slot.) De jonggetrouwden waren thuisgekomen en met groote feestvreugde ontvangen. Do meisjes waren dol gelukkig, haar oud ste zuster, die na den dood van Alama, die vioog gestorven was, als een moeder voor haar gezorgd had, weer bij zich le hebben en vonden bet heerlijk bij liet jonge mevrouwtje op visite te gaan, „En ik dank jullie wel voor al de moeite, die je voor h'ct in-orde-maken van ons huisje besteed hebt." Iletty lachte vergenoegd. Ja, ze hadden er menig uurtje op doorgebracht, om alles neljes in orde te maken.' eu cr zelfs menig pretje voor verzuimd. Nina zei niets; zo was Kouwens heel stil in do laatste dagen. „En hoe was cte Fancy-Fair?" vroeg Joanne. „0, heerlijk," en Iletty begon dadelijk te vertellen. Nina zweeg. „Bots heeft er kiekjes van," vertelde Jeanne's man, van zijn courant opziende. „Ze wou ze meegeven, toen ik vanmorgen even thuis was, maar ik heb ze laten liggen." „Jullie h'ebt ze toch ook?" informeerde Jeanne. „Neen," bekenden Iletty en Nina tege lijk. „We hebben ze niet eens gezien „Jo stondt er toch heusch op, vlak naast mijn zusters," zei de h'eer des huizes, vol strekt niet begrijpend, waarom deze een voudige mededeeüng zijn jongste zusje zoo deed blozen. „En je zag er wat aardig uit," voegde Hij er plagend hij. „Een bec-Id van een bood badt jo op. Net zoo een. als Jeanne ei iu Parijs heeft gekocht. „Och, mijn Pn.rijsclie hoedzuchtte Jeanne. „Wat er mee gebeurd is, weel ik niet, zeker slecht ingepakt, ten minste, hij is zoo verkreukeld en verschoten, net alsof hij gedragen is." „Misschien hebben ze je den hoed ge stuurd, die reeds een poos in de uitstal ling bad gelegen," meende haar man. Nog steeds zweeg Nina. Op hetzelfde oogenblik ffierd er aan de voordeur gescheld en een minuut of wat later kwamen Bets en Anna, Joanna's schoonzusjes, binnen. Bets, cjuasi heel boos op haar broer! „Jeanne, wat heb jij toch voor een man: van ochtend leg ik twee kiekjes van de Fancy Fair voor hem klaar mot een briefje voor je en hier is de hcelc verzameling „Laat eens gauw kijken." riep 't me vrouwtje vroolijk uit. „Wat duidelijk, hier Hetty en Anna, en daar Bels en hé Nina, ben jij dat? Alet 'dien hoed? Dat is toch niet de hoed, dien je als bruids meisje hebt gedragen?" Nina hoog 't h'oofd. „Dat is mijn hoed, is 't niet?" „.Ta, o, ja, vergeef me," kwam ei -luk kend uit. „Nu begrijp ik," begon Joanna knorria: doch op eens van toon veranderend, voeg de ze er treurig bij: „Dat je liet deedt, vind ik nog half zoo erg niet, als dat je hot voor mij verzwegen hebtfoei, Ni- na.Aloest ik het nu door zoo'n kiekje gewaar worden?" „Door zoo'n verraderlijk kiekje," mom pelde haar man. Muziek-instrumenthandel. Aert v. Nesstraat 102. D. TIEMEIJER, Dir. Alle vakken Mnziek-ondenrjjs (ook buiten R'dam). Alle Instrumenten voorhanden, ook op gemakkelijke voorwaarden zonder verplicht les te nemen. Vraagt Prospectussen Yu,„Het adres voor \Nj[ ELE5AKTSTE,SOLlDE IS De kuip is van onverwoestbaar teakhout Het raderwerk, dat geheel op kogels loopt van onbreekbaar gereedschapsstaal ver vaardigd. §clieuren, slijten of roesten is totaal onmogelijk. Naboenen, naaien of bleekpoeder ge heel onnoodig. Wascht alles zuiver schoon in vijf minuten. Veel gezonder daar ze geen vuile dampen uitlaat. Veel zlndciykcr Uw wa=ch in eigen huis te doen. Betaalt zlclizelve in korten tijd doordien Uw goed niet slijt en U tijd en arbeid uit spaart. ïwee jaar schriftelijke garantie. A contant en op afbetaling. Zeer gemakkelijke conditiën. Iedeien Dinsdag can 2 tot 4 uur OPE5T- BA31E l'KOEFH'A^CH in het Depot, Groote Markt '23, Schiedam, waartoe iedere huisvrouw in haar eigen belang wordt uit- genoodigd om de machine in werking te zien. DenktlJ een Orgel te koopen, koopt er dan nu een Alle nieuwe Aiuerlkaanschc Orgels worden hij ondeigetee- kende eenige tijd verkocht Dus een Orgel wat overal 100 kost is nu Ij mij te koop coor 80 i T> 150 -200 -300 -120. - 160:. - 210. enz. enz. Haast U om er een te koopen. Alle Orgels zijn nieuwe, degelijke prachtige instrumenten w. o rnet doorloo- pende Harp, doorloopende Pijptoon, Cello's, Fluit, enz. De Orgels zijn 289 hoog bekroond. Ook op de in Mei 1909 gehouden Int, Tent. van Aluziekinstr. te Rotterdam zijn de Orgels bekroond met de gouden medaille. Buime keuze ln verschillende prijshoogtcn. Het Weekblad voor Woerden en Omstreken schreef in liet nr. van Zaterdag 4 Dec. 4909 over mjjn zaak »En toch hoe groot de ruimte (magazijn) ook is, ze is nauwelijks toereikend om de enorme voorraad Huisorgels te bergen, groot als verscheidenheid in soort on prijs is. Voor smalle en rijke beurzen is keuze en niemand zal onvoldaan "s heereu Ver- meulen's Magazijn verlaten, 't »Elck wat wils" heeft de heer Vermeulen in alles betracht. Het eenvoudigste tot het rijkst versierde Orgel, zoowel in de eenvoudige als moderne style, is daar te zien." Heeft F een Orgel, hetwelk U wilt rullen Voor Uw Orgel wordt de hoogste waarde betaald, terwijl er \an het nieuwe instalment nog 20 pCt. van den catalognsprys afgaat, ES" Op alle Orgels 5 jaar schriftelijke garantie. "=3iE23 Komt s.v.p. eens zien en hooren, of vraag eens gratis een Catalogus aan, dit verbindt U tot niets. P.§. Aan solide personen lever ik ook op afbetaling. Kleine Orgels op afbeta ling van 3 of 4 Gld,, groote Orgels op 5 Grid, per maand. Levering franco liuis, Hclsgcld wordt vergoed. ©J. V Verkrijgbaar te Schiedam bij GEBR. BERTELS, Dam A 37. BP, BAL- GABEL, Hoogstraat, v. d. HEIJDEN, üoterstraat, la. C. BIOKTFOORT, Hoogstraat, D. VAK PELT, Lange Achterweg 48 T1IE FRIÜfcTE OF WA LES, Hoogstraat 10, en .f OH. IIUOEXTS, Magazijn dDg Ster", Hoogstraat 49.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 11