i De moordaanslag Rechtzaken Kerk en School. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen; te Eoinnes-Buiten ds. 4' Bieshanr te Zetten. STADSNIEUWS. PsS Z< ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Tie!, ter standplaats Tiel mr. A. Cr, iE. ridder van Rappard, grif fier bij het kantongerecht te Purmerend. Ouderscheidingen. Z. M. de Duitsche Keizer, beeft den kapiten Van Uaaften, commandant van de Nederlandsdie gezantschapswaeht te Pe king, en den kapitein Wijtiands, voormalig commandant dier wacht, benoemd tot rid der 3e klasse in de Pruisische Kroonorde. KuyperYan lleeckcron. De „Niemve Courant" schrijft o. ni.: Direct vernam men van baron Van lleec- keren (door zijn schrijven aan <le Eerste Kamer), dat dr. Kuyper herhaaldelijk met hem en anderen over den Keizorbricf heeft gesproken. Indirect vernam men (door „De Neder lander"), dat dr. Kuyper dit loochen!. Mot iwieren dag zivijgens neemt nu be dwingend© kracht toe van het alternatief, dat een van beiden liegt. Sprak baron Van Ileeckeren de waarheid, dan zijn er „ministers, oud-ministers, mi nisters van staat, Kamerleden en andere hooggeplaatste personen", die dit weten. Laten zij hem alléén staan? Kunnen zij gc- doogen, wanneer hij wellicht uit verkeerd begrepen loyautcit nog schroomt hun na men te noemen, dat op hem onverdiend de verdenking blijft drukken van „schro melijke onwaardigheid"? Waar blijven zij? Zullen zij het rustig aanzien, dat over en kele maanden, de Staten van Zuid-Holland hun plicht vervullend, don man die zulk een verdenking niet van zich wist af te wen telen, zullen verwijderen uit de Eerste Ka mer? Sprak dr, Kuyper waarheid maar dan kan deze den lasteraar niet ongemoeid la ten die hem den ezeltrap toediende mid den in den zwaren strijd. Dan zal hij, nietwaar? met zijn uiterste kracht zich wor pen op dien vijand en hem drijven in den engsten hoek. Hij heeft er in zijn leven waarachtig wel sterkeren klein gekregen dan dezen diplomaat! Doch - blijven allen zwijgen, zoo is er geen keus en moeten er twee in den ban. Dan hebben do Staten in Juni voor den een te zorgen. En voor den ander zorgt reeds de openbare meening geholpen door hemzelf en zijn vrienden. Naar aanleiding van den door de „N. R Ct." geopperden, twijfel, of de ontkentenis van Dr. Kuyper, indirect in „De Neder lander" gegeven, „inderdaad wel door dr. Ku'ypor voor zijn verantwoording kon wor den genomen", antwoordt dit blad, dat wij gerust kunnen zijn. 't Komt 't blad voor, dal deze verklaring door Dr. Kuyper zou be lmoren te worden gegeven. Omtrent heigeen deze voor zijn verantwoording kan nemen is bet, dunkt bet blad, niet aan ,,De Ned." een verklaring af te leggen. Arbeidvbeurzen. De agenda voo rde algemeeno vergade ring der Vereeniging van Nederland se ho Arbeidsbeurzen, te houden op 30 Maart 1910, des namiddags 1 uur, in liet Ge- houw voor Kunsten en Wetenschappen te Uirechi, bevat e. a. de volgende onderwer pen Regeling bijdrage voor kleiner e arbeids beurzen. Besprekirrg der vraag of het wcnscltelijk is voor de verschillende vakken een loon grens te bepalen beneden welke de Arbeids beurs geen werklieden plaatst. Over bet laatstgemelde onderwerp is uit gebracht een prae-advies. lo. door den heer J. W. Albania W. i. Waar sprake is van de bemoeiing van arbeidsbeurzen met loonvoonvanrden, wil het hen voorkomen, dat de onthouding der arbeidsbeurzen op dit gebied ten on recti te vari onpartijdigheid wordt aangezien en dat deze onthouding verre van onzijdigheid zijn, ten aanzien der verhoudingen op de arbeidsmarkt, een wezenlijke begunstiging dor ondernemers en een even wezenlijke benadering der arbeidsklasse is. 2o. door Mr. J. Walterbeek Mulle, die ontkennend beantwoordt de vraag, of het wen sc he lijk is voor do verschillende vak ken een loongrens te bepalen, beneden wel ke do Arbeidsbeurs geen werklieden j) laatst. Het doel, om het arbeidsloon te doen vaststellen op minstens liet minimum van het bedrag, waarvoor de beurs haar mede werking nog verleent, kan door het mid del, naar zijn meening, niet bereikt worden. Een rilling ging gistermiddag door de gemeente, toen zich de mare verspreidde: „er is een meisje vennoord in het Sterren bosch", en geen wonder. Hoewel Schiedam een gemeente is met meer dan 30.000 zie len en bovendien een fabrieksstad meteen vlottende fabrieksbevolking, hoort men hier van ernstige misdaden maar hoogst zelden. Hoeveel te meer moest dus deze aanslag de burgerij opschrikken, nu er sprake was van een lustmoord, oen moord dus begaan jdoor een geestelijk ontaarde. Toen wij dan. ook -van dien moordaan slag kennis kregen, hebben wij geen oogen- blik geaarzeld, onzen maaltijd, die juist op tafel was gebracht, vaarwel te zeggen en op onderzoek uit te gaan, om zoo spoedig mogelijk in de gelegenheid te zijn de be langstelling en nieuwsgierigheid van liet publiek ,te bevredigen. Daardoor konden we al betrekkelijk vroeg in den avond een kort bulletin puhlicee- ren, meldende de hoofdpunten vaal den aanslag en de arrestatie van een ver dachte. Maar daarna hebben wij ons onderzoek voortgezet en zijn inlichtingen wezen in winnen bij allen, van wie wij wisten dat zij in eenig opzicht bij deze treurige gebeur tenis handelend waren opgetreden. Wat wij daarbij vernamen, hebben wij hedenmorgen in een wat uitgebreider bulle tin vermeld en deze in vrij groot aantal in de stad verspreid, En dat wij daarmede aan den wensch van het publiek hebben voldaan, is wel daardoor gebleken dat overal, waar on/.o bulletins en dat was ia alle straten bij verschillende winkeliers en in café's groepen menschen den inhoud stonden le lezen, de een wachtende om de plaats in te nemen van don audei; die juist aan het lozen was. Dat bulletin luidde: De 8-iarige Aaltje de Bruin, d<n'liertje van den baas op de zulmvisscheiij Prins Hendrik, kwam gistermiddag omstreeks Ij it li uur van de Zondagschool en nam haar weg mmi' huis door de Diefhnekhtan, Frun- kulandsclieii dijk en Slerreboc-eli, waarachter de zalmvisscherij ligt. Up den FrankoIamHcho,, dijk passeerde zij eon man, die uit de richting van liet Spuikiumal kwam. Deze, na haar een eindje voorbij te zijn gegaan, keerde terug, liep het meisje achterna tot aan de eerste bocht \;ui den luwden weg van het Siurroboreh, die rechthoekig staat op den FiankchuuHchon dijk en behoudens een enkele bocht, reelit- sticeks naar de rivier voert. Daar gieep hij het kind mul, dat zich ech ter tegen zijn aanval verdedigde, waardoor de lage aanrander, in dierlijke woede ontstoken, liet kind eerst met een hard voorwerp ter zijde van het oog sloeg, zoodat het hoofd vet woud en opgezet werd. Üaarm heeft hij het ai me meisje, met een mes veimoodelijk, een diepe wond in de hals toegebracht, waar bij een slagader getroffen is, en vervolgens een stool in den rug ter hoogte van de lende. Tijdens de worsteling heeft het meisje bo vendien nog een lichte kwetsuur aan de dij bekomen. Als steeds waren ook nu in hut Sterrc- hoseh wandelaars, maar hoewel het meisje luidkeels schreeuwde, heeft men, op het. mid den van den dag niet aan misdaad denkende, meer gedacht aan gestoei en gespeel. Zelfs was dat nog de meening van den kopersla ger A. M. Voringmevor, die met zijn 7-jarig zoontje naar de vis-cherij was geweest en op de wandeling terug een (zooals hij meen de) jongen en meisje over elkaar zag rollen. Maar toen hij, ook door zijn zoontje meer op merkzaam gemaakt, het geluid nauwkeuriger waarnam, toen spoedde hij zich in de richting Vim waar de twee personen aan het rollen waren en naderbij gekomen begreep Vcring- imwer eerst ten volle, door welk gevaar het meisje bedicigd werd. Haar kleorcn waren ge scheurd, en met bloed besmet, evenals het gelaat. De aanrander had inmiddels de vlucht ge nomen langs een schuin op den hoofd weg uitkomende laan die voert naar „het si loofah riek", maar alvorens deze te achter volgen, vroeg Yeringinever het geheel ontdane meisje waar zij thuis behoorde en gaf hij last aan z.ijn zoontje om bij het meisje te blijven. Maar nog niet. heel lang draafde Vering- itH'ver achter don vluchteling, loon roods zijn zoontje hem toeriep dat het meisje viel. Wer kelijk bleek het ongelukkige kind bewusteloos ineengezakt to zijn. Terecht begreep Veringmeijor, dat hij, nu do toestand van hot meisje hoogst ernstig bleek lo zijn, in de eerste plaats voor haar moest zorgen. Hij zag mi ook' de diepe halswond, waaruit nog steeds het bloed vlooide. Hij nam ze op zijn armen, zoodanig dat liet bloed niet kon wegvloeien en niet herhaaldelijk neerhurken om een ©ogenblik uit tc rusten, slaagde hij er in h<kind tot huis te brengen. Zijn zoontje huil hij in middels vooruit naar de woning gestuurd om hem tegemoet te komen voor hulp. Onmiddellijk trail ook in de woning Ye- ringineijor als leider op, wat noodzakelijk was, daar allen te hevig verschrikt waren toen het meisje zóó werd binnengedragen. Hij zond een tier aanwezigen naar den sluis wachter v. Wier in gen om oen dokter to telefoneeren, maar waar deze meende dat het kind door een fietser was aangereden en dit dien had getelefoneerd, is, toen do juiste toedracht verteld was, dadelijk weer naar den dokter getelefoneerd en gezegd, dat hier sprake was van een moordaanslag, ln vliegende vaait kwam dr. Ris aan fiet sen cn heeft dadelijk het kind onder zijn be handeling genomen. Deze achtte dadelijk opneming in het ziekenhuis noodzakelijk, doch, waar de toe stand van hot kind eischto dat elke bewe ging zooveel mogelijk vermeden zou wor den, is liet niet per raxlerbrancard daat heen vervoerd, maar heeft men daartoe gebruik gemaakt van het stoombootje „Prins Hen drik", behoorendo aan de visscberij. Daarmede is het meisje vervoerd langs do havens tot aan de Taanstecg, vanwaar het por brancard naar het ziekenhuis is gedragen. Dr. Ris, dio dozo reis natuurlijk mee maakte, hoeft daarbij voortdurend gewaakt tegen eventuecle verbloedingen. Van Wieringcn had inmiddels de politie met don moordaanslag in kennis gesteld, zoodat al spoedig de commissaris van politie, tip heer L. J. Wolffensperchor, ter plaatse \erscheon, wohlra gevolgd door een inspecteur, hoofdagenten en agenten, sommigen hunner met de fiets, zoodat een voldoend personeel beschikbaar was, om een uitgebreid onder zoek in te stellen, wal dan ook geschiedde. Natiuulijk had de (huk i e "v.ilwul genoeg gehad oiu to verdwijnen, maar, dtu aard van don aanslag kennende, begieop de politie dut zse den dader in oen bepaalde gioep van per sonen zal hebben te zoeken. Er werden bo vendien aanwijzingen gegeven omturnt perso nen die omstreeks don tijd dat de moordaan slag gepleegd was, in den omtrek gezien waren. Een en ander gaf aanleiding dut reeds te ongeveer f»A uur een petsoon naar het politie bureau gvbiaelit werd, als verdicht den aan slag te hebben gepleegd. Wij waren juist op bet politiebureau toen de man werd binnengebracht, en wij schrik ten van het spierwitte gelaat, de verbijs- fetde groote, rollende oogen. Waarlijk, dat leek ons een inan, die eer in het krankzin nigengesticht dan in de gevangenis thuis be hoorde. Trouwens, do man hoeft reeds een- jaar in een krankzinnigengesticht doorge bracht en wat wij omtrent 's mans doen en laten hoorden, deed ons de verzuchting slaken: Waarom is hij vrijgelaten? De toestand van het meisje was heden morgen gelukkig heel bevredigend, zoodat de hoop gerechtvaardigd is, dat zij geno- zen zal. Natuurlijk was ook dit bulletin nog niet geheel volledig en bovendien hebben wc sedert weer nadere inlichtingen wezen in winnen en hebben in het Sterrebosch de plaats van den misdaad bezocht en zijn ook naaf do zalrnwisscherij geweest. Wij kunnen dus thans nog de volgende nadere bijzonderheden daaraan toevoegen: Voor wie het Sterrenbosch kenf, weet, dat do weg van den W. Frankenlandschen dijk naar de- Maas eerst een heel eind rechthoekig op den dijk loopt, clan een wending krijgt in de richting zuidwest om dan weer naai' het zuiden te gaan. Aan het eind van dien weg,' ter plaatse waar het gemeentelijke reclamebord voor haar fabrieksterreinen staat, bevindt zich een trap, die voert naar de kade der zalm- visschcrij, waarlangs men met een halve kilometer gaans de woningen bereikt. De plaats, waar de moordaanslag heeft plaats gehad, is even voorbij de eerste buiging van den weg, ongeveer 2 a 300 meter van dien trap. Daar zijn nog zeer duidelijk de bloed- overblijfsolen te zien op de beide plekken waarop het meisje verwond is geworden. Zooals reeds in liet bulletin is medege deeld, had het meisje op den Westfranke- landsehen dijk den man gepasseerd, die, toen deze zag dat zij het Storrenbosch in ging, haar achterna ging. Zij heeft toen wel getracht dezen te onttoopen, maar dat is haar niet gehikt. Voorbij de eerste bocht gekomen, greep Jhij haar aan en wierp haar op den grond, met liet doel zijn dierlijke lusten te bevre digen. Het meisje verweerde zich echter krachtig en volhardend, zoodat er een ta melijk langdurige worsteling ontstond, waarbij afwisselend nu de een dan de ander de overhand scheen te zullen krijgen. Die strijd nu is niet alleen gezien door Veringmeijor, maar ook door do zuster van het slachtoffer, die stond uit te kijken, of haar zusje nog niet terug keerde. Ook zij meende echter, dat er slechts gestoeid werd door een paar kinderen, waarbij zij ten slotte haar zusje herkende die wegliep, doch dadelijk gevolgd werd door oen man die baar inhaalde; loen zag zij haar zusje weer vallen. Ook toen nog heeft zij niet gedacht aan de mogelijkheid dat eenig ernstig gevaar haal! zusje be dreigde. De vader van liet meisje was slechts kort te voren, komende van zijn huis, de plaats gepasseerd, vaar een oogenbÜk la ter zijn kind zoo vreeselijk misliamh ld zou worden. Toen Veringmeijor bij liet meisje kwam, vroeg hij haar: „Wat is er gebeurd," en daarop antwoordde zij: „ze hebben mij willen vermoorden I" Toen vroeg V.: „waar woon je," en zij deelde mede „op do zalm- visscherij." Daarop ging V. den moerde» naar achterna, maar werd, zooals wij bo ven reeds mededeelden, al heel spoedig teruggeroepen. Een bewonderenswaardig werk heeft V. geleverd door het meisje op zijn armen naar ha.tr woning te dragen, daarbij haar zoodanig houdende, dat het bloeden belem merd werd, terwijl hij zijn zakdoek op de wond bad gelegd, Thuis op den grond neergelegd, om haar zoo weinig mogelijk te bewegen, is liet bewusteloozc kind water in den mond ge droppeld, en daardoor is zij weer tot be wustzijn teruggekeerd. Toen heeft zij èn aan den dokter èn aan den commissaris van politie op alle baar gestelde vragen volle dig en duidelijk geantwoord, waardoor da delijk zeer nauwkeurige gegevens ter be schikking der politie waren gesteld ter opsporing van den dader: blauw pak, grijze demi, slappe hoed, enz., alleen dennaam kende zij niet, maar zo zou hem zeer stellig herkennen wanneer zij hem weer zag. Dit is ook gebleken. Die aanwijzingen hebben de poli Lig in staat gesteld al dadelijk do hand to loggen op een roods door zijn geestelijken toe stand als daarvoor aangewezen verdachte, den bijna 30-jarige S. J. de K., 'die reeds vroeger een jaar ongeveer in een krank zinnigengesticht geplaatst is geweest, doch daaruit is ontslagen zonder genezen te zijn. Wij waren juist op het politiebureau toen do ongelukkige misdadiger daar werd bin nengebracht. 's Avonds is hij nog in het ziekenhuis voor liet meisje gebracht. Deze maakte aanvankelijk wel bezwaar om zich in zijn tegenwoordigheid uit te sproken, maar haar moeder, aan wie vergund was den gchee- len nacht bij hot ziekbed van haar kind tc blijven, drong er bij baar op aan dat zij zou antwoorden. Daarop verklaarde het meisje, dat zij in hom met zekerheid haar aanrander herkende. Zooals reeds uit de mededeeling der confrontatie blijkt, verkeerde reeds gister avond het meisje in bevredigenden toe stand,, niettegenstaande de ernstige huls- wond, die, dank zij de hulp van oring- moijer en de dadelijke aanwezigheid van dr. Ris, geen ongunstigen afloop beeft veroor zaakt. Die bevredigende locstand beeft aange houden en lieden mochten wij de verblij dende mededeeling ontvangen, dat bet ge vaar geweken was. Hopen wij, dat het mme kind spoedig geheel genezen, het ziekenhuis weer zal kunnen verlaten. De dader is hedenmiddag naar Rotter dam overgebracht, cn ter beschikking ge steld van den, officier van Jttslilie te Rot terdam. Hedenmiddag is de onderwijzeres der klasse waarin Aaltje de Bruin zit, mcj. Van Waas, met 3 leerlingen dier klasse naar bol ziekenhuis geweest om de patiënte bloemen te brengen. Commissies Ehulex. II R. S. iu Zuid Holland. De eindexamens der tl. B. S. met 5-jar. cursus in Zuid-Holland zullen in 1910 worden afgenomen door drie commissies, welke tor onderscheiding zullen worden genoemd de Eerste, du Tweede en de Derde commissie. De Eerste commssie zal zitting houden le Dordrecht; do Tweede te Leiden; de Derde Le Schiedam. Door de Eerste commissie zullen vvor- afgenomen de eindexamens der 11. II. S. met ö-j. cursus le Dordrecht, Rotterdam (de gem. en de chrisl.) on Gorinchem door de Tweede commissie: Leiden, Gou da, 's-Gravenbage aan bet Bleijenburg en Voorschoten; door de Derde commissie: Schiedam, Delft, 's-Gravenbage aan (1e Stadhouders- laan cn aan de Waldeck-Pyrmontkado, mei bepaling voorts, dat de cand,, die geen leerlingen eener 11. B. S. zijn (extra neï), zich zullen hebben aan te melden bij den voorzitter van één dor commissie», en dat bun nader zal worden bekend ge maakt voor welke conlmissie zij zullen be lmoren te verschijnen, nadat door de drie voorzitters iu gemeenschappelijk overleg hieromtrent zal zijn heslist: Benoemd zijn Voor de Derde commissie: Tol voor zitter, tevens lid: M. Horn, dir. der H. B. S. met 5-j. cursus te Schiedam; lot ondervoorzitter, tevens lid: A. .1. Goe- kooj) van Nellc, dir. der 11. B. S. met 5-j. cursus te Delft; tot leden: dr. W. J. Stecnhuis, A. van der Belt, J. van Hessen en J. A. Ilingman, leeraren aan do II. 11. S. met 5-j. cursus tc Schiedam; J, W. F. van Meegeren, looraar aan de II. B. S. met 5-j. cursus te Schiedam, wonende le 's-Gravenhago; C. Decider, benoemd leeraar aan de U. B. S. met 5-j. cursus te Schiedam; N. J. A. Roldaniis, leeraar aan de 11. B. S. mei 5-j. cursus te Delft, en aan die te Schiedam, wonende le Delft; H. L. Vernhout, J. Clay, S. van der Meer en A. I,. iiondius, leeraren, aan de II. B. S. met 5-j. cursus te Delft; Bh. .1. Stok, dr. Romeny, II. Boorma, mr. M, J.vnn der Flier, B. .1. F. VnrcnhorsL en J. W. AI bard a, leeraren aan de 2e H. 11. S. met 5-j. cursus Le 's-Gravenbage; II. J. Ji, van Vinnen, leeraar aan de 1e, de 2e en de 3e 11, B. S. met 5-j. cursus te 's-Grn- venbage; E. E. 11 arden berg, dr. G. .1. de Groot, 11. Komt, dr. \V. van Schol horst, A. Broers en C. E. H. Tiickennann, leeraren aan de 3e H. B, S. met 5-j. c. le VGra venhage; W. L. Pilaar, leeraar aan de II. 13. S. met 3-j. c.. met daaraan verbonden handelsklassen tc Haarlem; dr. J. Kunsl, leeraar aan de le II. H. S. met 5-j. cursus te Rotterdam; dr. P. C, M. Bos, leeraar tuut do 2e II. B. S. met 5-j. c. te Amster dam mcj. E. Brandon, leerares aan do II. B. S. voor meisjes le Rotterdam; 11. Schrikken, leeraar aan de H. B. S. met 5-j. c. te Goritichetn. („Nws.") T a v o. n; u. De declamatie-club „T. A. V. E. N. U." gaf gisteravond een zeer welgeslaagden voordrachtavond in het Volkshuis, voorle den met hun linisgenooton. Het was een van die avondjes die aan zijn gezelligheid van voorheen deed den ken. Hot programma, dat uitstekend ver zorgd was, werd ook bij uitnemendheid uit gevoerd. De leden van „Tavonu", zoowel dames als hceren, welke het podium bel raden, toonden dat liet liun ernst is de genotvolle avondjes van voorheen weder in hel, oude spoor te brengen, allen kweten zich op bijzonder goede wijze. Mcj. de Melker, van Rotterdam, in wie wij voor bet Volkshuis een nog onbekende aantroffen, wist zich door baar zeer be gaafd pianospel al heel spoedig bekend en bemind te maken,; dankbaar werd haar spel aangehoord en wist men in do tweed» afdeeling een toegifje van haar te verkrii gen. J' De gynmophoon, iets,, dat nog niet op een der Volkshuisprugramma's voorkwam bood een eigenaardige afwisseling; de num mers, hiermede ten gelioore gebracht, vol' deden uitstekend en zij zal zeker een volgen den keer een zeer good effect maken indie,,' zij nogmaals op bet programma mag voorkj men. Zooals reeds gezegd, het was een ^er welgeslaagde avond, cn zeker zal „Tcve. nu" zich aan liet Volkshuis verplichten hullen zij, volgens mededeeling aan hel slot van den avond door den voorzitter gedaan, voort blijft gaan met het geven van dergelijke Volkshuisavondjes. Provinciale Cmliot- on Spaarbank, ln de op heden gehouden algem. verga dering van aandeelhouders dei' Provinciale Crediet- en Spaarhau weid door de directie verslag uilgebiacht uier bet afgeloopenbod jaar 1909. De balans cn winstrekening werden goed- gekeurn, en na afschrijvingen en verliooging der reserve niet f 942.031/2, het dividend bepaald op 4 o/0 (vorig jaar 4 Aan den heer mr. J. S. L. \an Vierssen Franlzmnnn werd op zijn verzoek oei vol ont slag verleend als, mededirecteur der vennoot schap, onder dankbetuiging voor bewezen diensten. Besloten werd in de vacature niet te voor zien. De aan de beurt van aftreding zijnde com nnssarissen de lieeren mr. C. M, Schramde Jong on A C. A. Nolot werden herkozen, terwijl bet college werd uitgebreid door de benoeming van den afgetreden direc enr den heer mr J. S L. van VierssenFrautzmann, Aan het verslag is het volgende ontleend: Aan 41/2 °/o schuldbrieven werd in 1909 uit- aegeven f 27,459.waardoor liet totaal bedrag der geplaatste schuldbrieven is geste gen tot f 19G 200 Op 31 December 1908 stonden uit: 380 leenmgen tot een bedrag van. 1204,435701/2 Gedurende 1909 werden ver strekt 4h9 leeningen tot een bedrag van -179,805.60 Totaal op 31 Dec. 1909 Aan ailüssingen werd ont vangen Waardoor op 31 Dec. 19Ö9~ uitstonden 350 leeningen voor - 247,782 321/2 liet verslag bevat een verdeeling derlee- ningen naar de grootte, naar den duur, cn naar do zekerheid De administratie werd gecontroleerd door den accountant den heer W. Kreukniet te Rotterdam, wiens rapport in het versing is opgenomen. Aan interest werd ontvangen [15,331.49, en aan commissie 13089,78, terwijl aan intere.-a op schuldbrieven enz. werd betaald f9503,34. De nettowinst bedr. t'2533,591/2. Aan het reservefonds werd toegevoegd f 191,40, en aan het extra reservefonds f 750,611,'2, waardoor de reserves stijgen tot f 3290,57l/2. Bij de politie zijn te bevragen een koit- harige geole bond, soort boxer, met dubbelen neus en gecoupeerde staart en ooren en een groote gele trekhond, reu. Binnen 2 x 24 uur niet door den eigenaar afgehaald, worden zij afgemaakt. ei ra Ul exun H laud' - 384,241.361/2 130,459.04 1 dam - l'iiiu 'F. P - dam than 1 door ufge Man 1 dam rö rijt 11 I Ver' VCIV g*l 0 plan tem zijn, kmv hm hem gekt X nog 0 terei el ft- lcs plan Roli dan u-ui ic.-t' Aut nnli ven lede V deze elfti dat 14 Mrt. 14 A G 13 N I) A. Gr. Behouwb., 8 u. La Serva Pa- dione; gev door Die schone Galaltc. Tivoli Schouwburg. 8 u. Roe kom ik aan een lintje? Zijn EdelAclit hare. Nieuwe liedjes en voordrach ten De la Mar on Speenhof. 15 11 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 15 Tivoli Schouwburg. 8 uur Vuj- gezeilenbond. 15 en 18 Mrt. Gioote Schouwb. 8 u. Rott, Toon.-gezelschap De rechte lijn Lokaal K. Haven 17 8 u. ds. Bokmro Vereen.lokaal, Rroersvesl, 7'/s „Do llccre zal 't voorzien", 2late jaarvergadering. Gr. Schouwb., 8 u N. V. UelToo- nocl. Du barbier uit Sevilla. Zuidcrkrrk, Rotterdam. Toonkunst aid. Rotterdam. Bach's Maltha is Passion. Gr Schouwb., 7i/.t u. üuitsche Opera. Die Walkure. Het Stedelijk Museum aan hel Doeleplom alhier is eiken Woensdag van 8 tot i mir voor het publiek opengesteld. 16 Mit. Hi 17 18 31 up En Onbevoegd xiiloefenen der geneeskunde. Men seint ons uit Haarlem: liet O. M van bet kantongerecht alhier eischte heden legen R S., onder-chef op liet station, wegens onbevoegd uitoefenen dor geneeskunde als beroep door magneu- seeren tot achtmaal 100 gulden boete, subs, achtmaal 20 dagen hechtenis Aangenomen: het beroep te W( graven ds. S. van Dorp te Zegveld. Geu. Keuken. Beroepen: te Schoonhoven (B j en Willige-Lungerak ds. XV. Veder le kreukelen. Aangenomen: bet beroep te K'° menie de heer L. van Wijk, cand. te Thesmg. Bedankt: voor het beroep to Muiaei harnis ds. XV. Mulder te Ede (Geld.). IIoouer Onderwijs. - Universiteit te Leiden. Doctoraal exsiuw' Semitische letteren de heer C. van Arem, 01 w w>- ijn

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2