Christ, Geref. Kerk. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Rechtszaken. Kerk en Schooi. «emengö Nieuws. ifcMflnrrmmiw» Koning Peter werd door tsaar Nicolaas te Petersburg om zoo te zeggen, als een koning tweede klasse behandeld. De tsaar nam noch een ordetoeken van hem aan, noch nam hij openlijk op het station van hem afscheid. liet aftreden van don koning in 't belang der dynastie en van den Servischen slaat is derhalve niet onwaarschijnlijk. Griekenland. Een telegram uit Athene meldt, dat de Militaire Bond ontbonden is. Het centrale comité heelt gisteren de acte van ontbin ding geteekend en de officieren van hun eed ontslagen. "Volgens de ïEsperiniheeft de koning het Us4^4. u:,*- i ucottii V lUl UljCCïl» ucpmg Villi ut? HUUMOtltC vergadering eerst geteekend na kennis geno men te hebben van de acte van ontbinding van den Bond. Liberia. Do kapitein van het Maandag van Kaap Palmas te Liverpool binnengeloopen stoom schip „Salager", meldt, dat in de Wost- Alrikaansche negerrepubliok Liberia en aan de aangrenzende Franschc Ivoorkust ernstige troebelen zijn uitgebroken. Te Kaap Palmas vuurden de opstandelingen op alle factorijen., Daarbij werden 34 Fran- sche kolonisten gedood. Een hunner werd door de negers opgegeten. De opstandelingen zijn de stammen der lvroe en der Fanli, die met de inwoners van Liberia op voet van oorlog leven. Aan boord van de „Salager" zagen oenige passagiers, 'dat tusschen de Liberianen en de beide stammen dor Ivoorkust hevige gevechten plaats hebben, waarbij eerstge- noemden machinegeweren gebruikten. Zeventig man der Fransche Scncgaltroe- pen zijn ter onderdrukking van hot oproer naai de Ivoorkust gezonden. De toestand in de heiden gebieden is zeer ernstig. liet laven der blanken loopt er groot gevaar. Vereen. Staten. De spoorwegkoning James Bill heeft zich in een interview over de Noord-Amerikaan- sche spoorwegen uitgelaten. Hij schatte, dat deza gedurende de eerstvolgende zes jaar 9600 millioen dollars zouden noodig hebben, wan neer het land ontkomen zal aan een nooit geziene opeenliooping van goederen. Wij kunnen niet verder met onze spoorwegen in hun tegenwoordigen toestand. Wij hebben niet behoefte aan meer materiaal, maar aan meer eindpunten en meer zijsporen. Corps diplomatique. Jhr. mr. K. van Vrcdeuburch, legatie- raad te Berlijn, zal, naar liet „Hbl." ver neemt, benoemd worden tot minister-resident, met den pemoonlijken titel van gezant te Boekarest. ©pvoleer van jhr. Vredenburch. te Berlijn zal worden jhr. Melvill van Cnrnbee, Rechterlijke macht. Bij Kon. besl. van 29 dezer is, met ingang van 1 April benoemd tot griftier der arron- disspmenta-rechtbank te Winschoten, rnr. T. Dijkstra, Oost-Indisch rechterlijk ambtenaar, met verlof te Apeldoorn. Neder! Roede Kruis. Bij Kon. besluit van 29 dezer is: io. aan den gepetisionneerden majoor van het Nederlandsch-Indische ieger W. J. Vervloei, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van secretaris van het hooftl- eomitÊ der vereeniging „het Nederiandsche Roode Kruis", en zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten.' 2o. de heer W. J. Vervloot, voornoemd,, benoemd tot eerelid van de Vereeniging „bet Nederlaiulsclit; Roode Kruis". Bij Kon. besluit, van 29 dezer is, met in gang van 1 April benoemd tot secretaris van het hoofdcomité der Vereeniging „het Ne- derhmdsehe Roode Kruis", jhr. AL Mazel, commies aan het Koninklijk Huisarchief. Koflle oogst. Blijkens con telegram van den gouverneur- generaal van ÏSederlandsch-liKÜe, van 24. dezer, wordt de gouvcrnements-kofficoogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 36,900 pikols. („St.-Ct.") Staatscommissie Grond wetsherziening. De „Nederl." verneemt, dat prof. rnr. D. P. D. Kabius uitgenoodigd is om deel uit te maken van de Staatscommissie tot Grond wetsherziening, doch gemeend heeft daarvoor te moeten bedanken. Deputatie Prnisalsehe reglm. Oranten, I n De» Haag zijn gisteravond aangeko men de kolonel Bothe en den kapitein Wil- helmi van bet Pmioaischc regiment Oranicn, die hoden door II. AL de Koningin worden ontvangen, ter aanbieding van liet geschied boek van dat corps. Vanwege H. Al. is aan de deputatie toege voegd dc rnlönnance-officier le-luitenant jhr. De Beaufort. Het slot van het debat was dat hot man daat cn de collectieve redactie word her nieuwd. Daarna komt in bespreking de redactie van het „Weekblad", [mevrouw Roland Holst en de heer Wibaut). Het weekblad wordt beschuldigd tweedracht te verwekken in de partij en tevens zich te laten drijven door de „Tribune". Verschillende sprekers getuigen van de weinige sympathie die nog oor liet weekblad bestaat bij dc leden der S. D. A. P. Andeieu daarentegen verdedigen het als orgaan van do minderheid en meenen dat do daarin gegeven critiek bezadigd is. A Ie vrouw RolandHolst verdedigt de hou ding der redactie en betoogt dut de meerder- i.nii do "liiï'icrhoid gycit criticlv. wil» De groote strijd tusschen do richtingen, zoo- als die gestreden wordt in dc nationale partij, tusschen Marxisme en Revisionisme, is niet allereerst een strijd over theorie, maar een era de tactiek, liet opportumisnie beheerseht op hot Dogonhlïk te veel de taktiek. Mot verschillende voorbeelden betoogt mo- v rouw Holst hoe de halfslachtigheid, de tweeslachtigheid van de overheerscheude rich- ring de klasstHogenstellmgeii verdoezelt. Spr. streeft er naar in de partij het revisio nisme, doch daarbuiten hot kapitalisme te be strijden. Op cen bewering van mevrouw Holst dat de arbeiders belang stellen in het verschil der lichting, wordt geroepen: dat liegt ge, onze boterham moet dikker worden. Spr. komt daarna op tegen de diskwalifi catie van de Maixistcn,, en van haar zelve en tegen do wijze waarop zij gewoonlijk bestre den wordt. Een reeks van heftige interrup ties onderbreekt de spreekster telkens. De heer AVibaut, aan wie mevr, Ilolst hoeft ovmgekten om op de onderdeden van de critiek tegen het Weekblad te antwoor den, deelt mee, dat de redactie de hier ver nomen opmerkingen ernstig wil overwegen. Dat het Weekblad nieL zou worden geschre ven ten genoege van de mem dorheid, wist men vooruit, maar spr. komt op tegen uit drukkingen als „oneerlijke critiek", „in den rug vallen" enz. De redactie wil ook trachten steeds meer door te dringen tot liet bevat- liiig-weImogen der arbeiderslezer», doch dan moet de meeiderheid den arbeiders het Week blad ook niet tegen maken. Dan moet do par tij, die liet stoffelijk mogelijk maakt om het Weekblad uit te geven, ook uitspieken dat de redactie door het redigecren daarvan het partijbelang dient, natuurlijk naar baar eigen inzichten. Daartoe wil de redactie het con gres de gelegenheid geven. Zij stolt de vol gende motie Het congres, gehoord de verdediging van de redactie van het Weekblad, naar aanlei ding van do in de peis en in het. congres gevoerde critiek, aanvaardt het standpunt, dat het optreden der redact.ie, als woord voord ster dor minderheid alleen geleid wordt door haar inzichten van partijbelangen, erkent dit op treden als de vervulling, naar de inzichten dier redactie, van de taak, haar door de partij opgelegd, en verwacht dat de partijgenoot en met deze erkenning rekening zullen houden. Deze motie werd aangenomen met groote meerderheid. Met algomeene stemmen wordt omtrent de onderwijskwestie een motie aangenomen die protesteert tegen alle pogingen, die de onzij digheid van het openbaar onderwijs ten op zichte van staatkundige en godsdienstige kwesties in gevaar brongen, en waarin de ar beiders opgeioepen worden zich met alle kracht, te verzetten tegen eiken maatregel, die de neutraliteit van het openbaar onderwijs en de politieke onafhankelijkheid der on derwijzers bedreigt. De nog rast-ee rende, punten worden uitge steld tot een volgend Congres. Dit Congre» heeft, behalve de morgenver gadering, 2S uren geduurd. na nog eenig debat Bet congres der S D A. P, (Vervolg.) Den tierden dag van liet Congres begon dit meds'to Si uur met een huishoudelijke vergadering on te 10 uur werd de openbare vergadering weer heropend. Toon weid liet debat over „Het Volk" voortgezet, onder leiding van den tijdel ijken, voorzitter, den heer Schaper, Patrimonium. Iu een op den tweeden IVasclulag te Rotterdam gehouden vergadering is, naar „De Stand." meldt, besloten tol de oprich ting van cen Provincialen Bond in Zuid-llol- 'and van afdoeüngen van Patrimonium. Er waven 22 afdeelingen in de vergade ring vertegenwoordigd. Tot leden van het bestuur weiden aangewe zen de 1 loeren W. C'. Uittenbrock (Rotter dam), J. v. d. A lost (Schiedam), D. L. de Goede (Hellevoetshiis), G. D. van Lindonk (AlUlasserdam), J. Barnard (ITecrjanadam), Kruit (Delft),en S. Heinponius (Dor drecht). Zesde Nederlundsch Plfilologen Congres. Onder voorzitterschap van prof. dr. J. van Leeuwen Jr., wordt heden en morgen te Lei den het Ge Nederlandse!) Pliiiologencongres gehouden, Nadat Dinsdagavond in den foyer der Stads-Gehoorzaul dc plechtige ontvangst had plaats gelnul van de leden, welke aan dit congres deelnemen, word het hedenvoormiddag door prof. Van Leeuwen in het groot audito rium van het universiteitsgebouw geopend met een toespraak, waarin op geestige wijze strekking en nut van dit en andere congres sen werden geschetst en uitvoerig erop werd gewezen dut in dit verband, inzonderheid liet samentreffen van geestverwanten, van meer bcteokcuis is voor de wetenschap dun het wisselen van gedachten over wetenschappelijke on der wei pen en vraagstukken zelf. De leden vergaderden daarop in de afdeo lingen, waar door tal van sprekers redevoe ringen uerdengchoudcn over onderwerpen be treffende klassieke philologie. Germaansche en Romaansche philologie, geschiedenis, arehaeologie en paedagogiek, terwijl in de op den namiddag gehouden algomeene verga dering een rede werd gehouden door prof. dr. J. J. Sahorda de Grave, van Groningen over „Frans spreken en Frans schrijven". Hedenavond zullen de Utrechtsclie gymna siasten in den schouwburg opvoeren „Phi- lokletes" van Soplioclea in Nederiandsche vertaling. Deze voorstelling zal worden ver een! niet de tegenwoordigheid o. a. van den Minister van Birincnlaudsche Zaken, mr. Tli. Heemskerk, en van den commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. G. J. Patijn. Arbeidsbeurs. De Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Rotter dam zal den 4den April worden geopend. Geneeskundig InternatfouaUsmo, Bij gelegenheid van do opening van het bestendige bin'C"" dor kundige congressen in Den Haag, heeft prof. Wenckebach gisteren oen iu liet Fransch gestelde brochure van den Ilaagschen arts P. 1L. Eykman, verdeeld, welke brochure ge titeld is: ITiitormitionalisrae inédicui. De heer Eykman geeft er een overzicht in van de talrijke internationale organisaties, die reeds op het in allerlei speciale vakken onderverdeelde geneeskundige gebied bestaan, u!s congressen, conferenties, vereenigingen, verbonden, genootschappen, bureau's, institu ten, commissies, enz. In do bijlagen bij de brochure vindt men ijzonderheden aangaande 19S van dergelijke organisaties. Do heer Eykman hoopt, dat liet nieuwe ureau in dezen chaos orde zal scheppen door „organisatie van die organisaties" en daarbij op medewerking van nationale comité's in de verschillende landen een beroep zal doen. Alet dit overzicht van het geneeskundig mtei nationalisme in vogelvlucht lijkt do lieer Ev kraait cen verdienstelijk werk to hebben geleverd. Na ile ramp der Willem II Te 's Gravenhage heeft zich een comité gevormd tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen der bemanning van het stoom schip Dpritis "Willem II", welk comité be staat uit de heeren mr. P. A. A. Bucaille,. rechter in de kolonie Suriname, met verlof, Waldeck Pyrmontkade 108G. W. "Wie- banga, oud-expert Veritas, Beeklaan 426; H. Iiillen, hoofdcommies bij de Algemeene Rekenkamer, Adriaan Pauwstraat; 7B. Boekhoudt, districts commissaris in de kolonie Suriname, met verlof, Charlotte de Bourbon straat 43. Hoewel het comité de mededeeling van de directie van den Koninkl. West-lnd. Mail dienst, waarbij eene jaarlijksche uitkeering aan de nagelaten betrekkingen wordt toege zegd, op prijs stelt, vermeent het, dat, in verband met de groote behoeften, die, blijkens verkregen inlichtingen, onder de achter gebleven gezinnen heerscht, meerdere hulp volstrekt noodig is, waarom het binnenkort een beroep zal doen op den weldadigheidszin zijner lar.dgenooten. Finautieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 26 Maart bij de betaalmeesters in kas wasf 2,828,243.251/2 b. dat op denzelfden dag door de Neder 1. Bank, inge volge art, 41 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f13,315,466,13 c. dat op den genoemden datum in omloop waren scbatkistpromessen tot een bedrag van f 17,009,000. (sStct.") "VLAARDINGEN, 30 Maart. Tot onder wijzer aan de christelijke school Hofjesstraat alhier is benoemd de heer G, J. Sneller, thans als zoodanig werkzaam aan de chr. school te "Vreeswijk. VLAARDINGEN, 30 Maart. Bij de te V-Gravenhage gebonden examens nuttige handwerken is o. m. geslaagd mej. AI. Hoo- gondijk van hier. VLAARDINGEN, 30 Alaart. Op de bo venzaal van „De Romein" werd gister avond door Flardinga do jaarlijksche alge meene ledenvergadering gehouden. Door don voorzitter, den heer A. G. Mtiliê, word do vergadering geopend, waarna door den lieer A. A. Koster, secretaris der vereen., liet jaarverslag werd uitgebracht. Het was optimistisch gesteld en behandelde uitvoè- rig het vele, dat Flardinga ia 1909 gedaan heeft. De penningmeester, de heer G. v. Buuren van Heijst, gaf rekening on verant woording van hot geldelijk beheer, dal over een som van ruim f5000 liep. Er is een tekort van f-137.28, dat in hoofdzaak is te wijten aan den ongunstigen Sweers- toestancl op 31 Augustus. Het ledental be draagt 615, natuurlijk veel to weinig voor een plaats als de onze. Door een der aanwezigen werd het denk beeld geopperd, de avond co neer ton op ver schillende plaatsen in do gemeente te doen geven, dus niet meer uitsluitend op het terrein aan den Hofsingel. Hot bestuur zeg de overweging toe. Aangaande do plannen voor eventueele feesten dit jaar konden nog geen mededce- lingon tv orden gedaan. Do vergadering was slecht bezocht. VLAARDINGEN, 30 Maart. 'LWas heden een feestdag voor het personeel der H. IJ. S. Al. alhier. Van de gebouwen wapperde vrooiijk do driekleur. De lieer P. J. Freni, comptabel, hoofd van het personeel voor vrachtvervoer, her dacht het feit, dat hij voor 25 jaren in dienst der Ataatschappij kwam. Achtereen volgens Was do jubilaris werkzaam te Helder', Hoorn, Uitgeest, en. sedert de laat ste 15 jaren te Vlaardingen, De grooto goederenloods was door de goede zorgen van liet personeel als feest zaal ingericht. Vlaggen, groen en bloemen gaven een levendig gezicht, terwijl rijen lampions bij het avondfeest dienst moesten doen. 1 Wanneer de jubilaris en ecliigenoote zijn binnengetreden, neemt de hoer Rnffelse, inspecteur van het goederenvervoer te Rot terdam, liet woord om in waavcleercnde woorden namens de Maatschappij den trou wen en plichtvollen ambtenaar te cornpli- iiic-nteeren en te huldigen. Als stoffelijk bewijs van waardeering overhandigde spr. cen cadeau onder couvert met oorkonde. De boer Schoovaaits, stationschef, feli citeerde den heer Freni namens het perso neel, waarbij hij wees op de prettige -1,,-v.,,i;..~ om *"e> was hem een aangename taak oen fraai bewerkte lamp aan te bieden. Door bemiddeling van de Kamer van Koophandel ontving do jubilaris de geluk- 'wenschon van vele renders en kooplieden lo dezer stede, waarbij ook was gevoegd een geschenk onder couvert met album, bevattende do namen der gevers. Dankbaar was do handel voor de go- waaideertle medewerking, welke hij steeds mocht ontvangen van den lieer Freni. Do jubilaris, getroffen door zooveel be wijzen van sympathie cn erkentelijkheid, dankte hartelijk voor alles, wat hij mocht ontvangen. Naar het telegraafkantoor alhier is over geplaatst de commies der posterijen en tele grafie C. Buig Jz. van Amsterdam. De „Tirreno." "Volgens een gisteren outvangen telegram is de zeewaardige baggermolen sTirreno", dien de firma A. F. Smulders alhier voor rekening der Italiaansche regeering gebouwd heeit, en welke de reis naar Italië onder eigen stoom heeft afgelegd, behouden te Li- vorno, de haven van bestemming, aange komen. Het vaartuig is een dag of vier later aangekomen dan vei wacht werd, waardoor hier bij familieleden van opvarenden reeds eenige ongerustheid wis ontstaan. Aanbesteding. Door den architect den heer P Sanders alhier is aanbesteed de bouw van een kan toor- en stalgebouw, de vergrooting van een svasscheijj en annexen te Rijswijk. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver C. van Tilburg te Rijswijk voor 122440. Door Yriendflchap Sterker. Maandag 2e Paasclidag heeft de Schiedam- scbe Couversatieclub „Door Vriendschap Sterk", haar eoisto jaarfeest gevierd in de „Vriendschap" aan don Vhiardingcrdijk. De Voorzitter opende dezen goed be zatten feestavond met een kort woord van welkom en een opwekking aan de leden om voort te blijven werken aan den bloei der club. Afgewisseld dooi' viool- en pianomuziek weid een wedstrijd in het voordragen gehou den, waarvan de uitslag was, dat in de afdee- ling Ernst de le prijs werd behaald door N. Vennaat, on dc 2e prijs door Ado Lange, en in de afdeeling Luim de 1c prijs door mej. G. J. van Zuurcn, de 2e prijs door R. Meyer en de 3e prijs door Th. Zwagens. De 2e-voorzlttor sloot den avond met een woord van dank aan allen die tot hot welslagen van dozen leestsvond hadden bij gedragen terwijl tenslotte een afscheidslied werd gezongen op de wijze van lö vivat. Gistermiddag viel de 5-jarige C Ruts, wonende aan den Dam, bij het spelen op het Hoofdplein, tegen een bank, tengevolge waarvan het kind een verwonding aan het hoofd bekwam, die aan de politiewacht aan de llootdstraat verbonden werd. Bij de politie is door een winkelierster, wonende aan den Singel, kennis gegeven dat zij uit haar winkel vermist een koperen 2-HG. gewicht AGENDA. Door de politie is in een logement aan gehouden vrouw v. L,, die in het ïAlgemeen Politieblad" gesignaleerd stond voor 7 daera gevangenisstraf waartoe zij bij verstek ver oordeeld was wegens beleediging van een ambtenaar. Zjj teekende verzet aan tegen het vonnis en werd daarop weer op vrije voeten gesteld. Yolks badhuis, tn de week van 21-27 Maart werden e». nomen 284 baden. s lste klasse. 2da klasse kuipbaden 27 kuipbaden 45 regen s 26 regen 180 school v 5 «ts. kinder s 6 ITllViaf AH -** UUOU VI*. W A rt/sl. f: 30 Mrt. Musis, 8 uur. 'tNut. Voordrachten- avond door Joh.W. Broedelet. 30' Groote Schouwburg. S uur. Zang- schooi-Josc. Winter. Loreley, Kin* der-opercttc. 31 Gr Schouwb., 71/^ u. Duitsche Opera. Die Walkure. 31 Lokaal Patrimonium, 7f uur. Cen trale A.-R. Kiesvereen. „Nederland 'en Oranje", Hoofdkicsdistrict Schie dam. Loden vergadering. Spr. T. S. Gosiinga: De houding dor A.-R. Partij tegenover hot openbaar onder wijs. 1 April. S. O. V., 8 uur. Concert „Or- phous". I Groote Schouwburg, 8 uur. Aard rijkskunde oil Liefde. 4 April, Groote Schouwburg. 7l/4 u. Noord Nederl Opera Ver, Tannhauser. 5 April. Gemeenteraad Schiedam, 2 uur 9 Groote Schouwburg 7'A u. Noor Nederl. Opera Ver. Dei' Evangelie mann. 4344 April. Groote Schouwburg 7l|4 u Noord Nederl. Opera Ver. Tiefiand Het Stedelijk Aluseum aan het Doeleploin alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4uur voor hot publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onztf* agenda kunnen opnemen. Intern. Physiothempeulisch Congres, President Fallières heelt gisteren te Parijs het Ille internationale phyriotheropeutisch congres geopend. Onder de voorzitters der buitenlandsche delegaties merkte mea o.o op prof. van Bremen, van Amsterdam. Op het platform bevonden zich de verte- jenwoordigers van verschillende vreemde landen, in 't bijzonder van Nederland en België. Na de openingsrede van president Fallières en een rede van denalgemeenen secretaris van liet congies werd de aan het congres ver bonden tentoonstelling bezichtigd. De dienstweigeraar Krïller, Voor den Iloogen Raad pleitte heden Mr. J. A. Levy uit Amsteidam, in jlo bekende zaak van den eedsweigeraar C. Kriller, door de Rechtbank en het Ge rechtshof te 'Amsterdam ontslagen van rechtsvervolging, terzake van het weigeren van den eed als getuige in een strafzaak, omdat hij niet in God gelooft en geen lid is van cen kerkgenootschap. Uitvoerig bestreed pleiter de woorden van den pio- riirour-generoal bij hut Gerechtshof ie Am sterdam, die van dit ontslag van rechtsver volging in cassatie was gekomen. Teil slotte resumeerde hij, dat do Ilooge Raad het ontslag van rechtsvervolging zal kun nen handhavenlo. omdat beklaagde niet lid was van een kerkgenootschap, 2o. om dat oen eedsformulier als zoodanig in onze geldende wetgeving niet is aangewe zen; 3o. omdat beklaagde terecht te rade gaande met zijne persoonlijke gezindheid, geweigerd heeft, den eed af te leggen; 4o. omdat, zoo ooit een wettelijke ver plichting tot eedsdwang bestond, diewel- telijko verplichting grondwettelijk is opge heven. Conclusie 0. AI. 11 April. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Laren en Blaricum tb. D. G. TV. L. Reder, te Oost- en West-Grait- dijk; te Oterdum, Gr. (toez.) ds. Reiu- ders, te Oosterland op Wieringcn. Bedankt: voor hel beroep te Hcdel tb. A. M. <lett Oudsten te "Wezcp (G.). Ger. Kerken. Beroepen: te Willemstad ris. L, van Loon, te Koudekcrke. Beroepen: te Enschedé ds. Binec, ie Zaandam. Paaschoefening der Kon, Ned. Weer baar heidsvereeniging. Men schrijft ons uit Ede: Heerlijk voorjaarsweer, zoo geen zomer weer, begunstigde tien ectwten dag der Paasch oefening der Kou. Nederl. Weeib.-Yer. Om streeks kwart over tienen voormiddag» stoom de de trein, die de deelnemers aan deze oefe ning uit de groote steden van Holland aan bracht, het station Ede binnen. In voorbeel dige orde weid de troep "verzameld, gemon sterd en ingedeeld. Hot Jjlcek, dat meer dan honderd man aan den oproep van den com mandant van liet korps gevolg luidden gege ven en weldra, marcheerden de blauwe sol daten, voorafgegaan door een drietal tamboers, tic kazerne binnen, Groote indruk maakte de oudste dezer muzikanten, cen veteraan met bijna twaalf dienstjaren, uitgerust met ^P' laarzen, die zijn stokken hanteerde op een wijze, die de beste beroep.stamboel'hem Benijd zou hebben. In de kazerne was voor de K. N. W- door do goede zorgen van den heer Calkocn, 1 u-luit. bij het 1 le regt. infic. en lid der vei- eeniging, op keurige wijze kwartier gemaft-- üo gelieolo troop is ondergebracht in cen der overdekte binnenplaatsen, terwijl yPpr 0 maaltijden een oude rof f.i oioifcee t n a I is '"oc' rtiiind. Te elf uur rukte liet korps uit voor de oefe ning. Deze bestond uit een aanvallend gv vocht eener als cen compagnie infanterie ii'U deelde afdeeling tegen een gemarkeerde de ling. Het ontwikkelen der sectiën tu tirailleC* linie, liet oprichten der ondersteuningstrocp®1 en «lies w-at er verder 'tot cen dergelijk 8- vecht behoort-, luid op behoorlijke wijze Tu drie ure liol do leider, dc reserve le-lm- J. W. Klein, commandant vim liet korps cc oefening eindigen, daar hot boog tijd v dut de manschappen hun 'tweede ontbijt kon den verorberen. Tegen vier uur werd de, lerugmarsch W> liet. kwartier aanvaard. Iloewel do Edenarc waarlijk wel anti het gezicht van tvoepcii-af lingen gewend zijn, verwekte toch hot vnp ligerskorps met zijn reusnehtigen tam aan liet hoofd, veel bekijks.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2