Rotterdamsche Muziekschool Warm Bad-Waschtafel- Spoelwater. m Qnx zeker te zijn, dat de aarde in den „ot droogis, on de plant water noodig h'ccft, klopt men met den vinger tegen den l0| is do daardoor te voorschijn geroepen toon Heldert klinkend, zoo is dat een toeken, go fiarde nog voldoende met voch't verzadigd en geen gieten voor Het oogenblik noodig is. Kan iemand op deze wijze de behoefte aan water niet vaststellen, dan nl0et men do aarde met den vinger on- (Icizoeken. Zoo zij tot op zekere diepte droog is, moet men begieten, is de aarde «liter nog tamelijk vochtig, zoo begiet men ho volstrekt niet. Er zijn planton, die in j don tijd van het weelderige groeien, vol strekt niet te veel water kunnen krijgen, die echter tegen den rast tijd zeer gevoelig voor vocht zijn. In den tijd van den opgc- welden grooitijd, is het heel best mogelijk, dat een plant, die fles morgens rijkelijk begoten werd, des middags nog cons water moet hebben. Uit een cn ander ziet men dus dat, als men met de bloernkwcekcrij succes wil Hebben, men er maar niet ge dachteloos op los mag gieten. nieuwtjes VAN IIIER EN DAAR, Te Bellijn beeft zich een verceniging gevormd, die zich ten doel stolt, het mi litair saluut voor burgers in to voeren. Wanneer een Engelsch bankbiljet aan de bank terugkomt, wordt het nooit weer voor den tweedon keer in omloop gebracht. Hot wordt vernietigd door er de hand tekening van don chef-kassier af te scheuren. Een raaf in den zoölogischen tuin to Londen Werd onlangs van liet cataract geopereerd, en voorzien van een bril, die met een soort van, hoed aan zijn kop be vestigd Werd. Nu Rusland, Turkije en Servië alle een constitutioneel bestuur hebben, zijn er nog slechts drie landen ter Wereld zonder par lement. Het zijn China, Marokko en het kleine vorstendom Monaco. Ia Zwitserland worden tegenwoordig klokken gemaakt, die een wijzerplaat noch wijzers noodig hebben. De tijdaangever slaat in do hall, en ge drukt op een knop. Door middel van een fonograaf hoort ge dan zeggen: „half zes", of „vijf mi nuten voor negen", al naar hot geval is. Een faisant, die klaarblijkelijk door oen havik achtervolgd werd, vloog tegen oen mit te Beaufort-Castle, Beouby, met zulk een kracht, dat de glazen plaat brak en vervolgens tegen een deur aan de overzijde van de kamer terechtkwam, liet glas was nauwelijks te breken door een korfbal, maar de faisant was ongedeerd. Een walros, die verleden jaar October inden zoölogischen tuin to Londen gebracht werd, is gestorven. Hij had do gewoonte, ongeveer vijftig pond kabeljauw per dag lo eten, wat, als hij een jaar geloefd had, 3GOO galden zou gekost hebben. Do schoolmeester van de gemengde school lo Munzensehwii, in hot canton Ar- govië, werd onaangenaam getroffen door do ontdekking, dat zijn leerlingen, zoowel jongens als meisjes, dicht bij school siga retten rookten. Bij het begin van do les zond hij een knecht uit om een aantal zw'aro Zwitsersche sigaren te koopen, en loon do los afgeloopen was, deelde hij do sigaren uit onder do scholieren, en om ze een goede les te geven, noodzaakte liij hen, zo in zijn tegenwoordigheid op to rooken. Velen der scholieren van heide sccten gingen ziek naar huis en hun ouders hebben een vervolging ingesteld. oen photogra.fio van Freda het oog ge slagen, en hij dacht or over na hoe jong on frisch zij er uitzag, en hoe jammer kot was, dat niet zij, maar miss Quin dat legaat had gekregen. Dat was onver standig, want de overledene peettante had Freda nooit in haar loven gezien. >Jk zal u een extra, sterk kopje thee geven I" zei miss Quin verlegen, toen de meid de kamer uit was. „U is altijd zeer vriendelijk voor mij, lieve juffrouw Quin!" antwoordde Baggs, maar hij Was nog bijzonder gedrukt. Achter de theetafel kostte liet miss Quin goon moeite het fleschjc leeg te gieten 111 het kopje, dat voor den predikant, was Gestemd. Hij had er niets van gemerkt cn dronk een slokje. Eonige oogcnblikkon blo wn zij beiden zwijgen. Hij ging voort met drinken en proefde oen vreemd, naar smaakje. ijls het. nri-'t sterk genoeg?" vroeg miss Quia. ■■O ja, heerlijk I" antwoordde Baggs en °P hetzelfde oogenblik, terwijl zijn gast- vrouw even h'et hoofd omwendde, goot hij den inhoud van zijn kopje in een bloempot, die naast hem stond. Miss Quin vertelde van de tennismalcn en van den zar, die weldra gehouden zou worden ten voordeele van do kerk; ook informeerde nj even, hoe het met do benoodigdo golden j'oor Ren nieuwen toren stond. Baggs gaf korte* antwoorden, afgewisseld .door zuch ten, »Nog oen kopje?" vroeg miss Quia uit nodigend. „Hot zal uw hoofd goed docnl" j schudde datzelfde hoofd droevig. pProbcer eens met een koekje 1" 'ANECDOTEN, Vrouw: „Je weet, dat een boom ieder jaar nieuwe klecrcn krijgt, hoed, para sol, alles." Echtgenoot: „Ja, Hoveling 011 hij maakt zc allo zelf." „Vóór ons huwelijk was hij altijd ge woon mij in iederen tunnel te kussen," zei do kloino vrouw, met droevige over peinzingen. „En doet hij dat nu niet meer?" vroeg haar boezemvriendin. „Neon, hij drinkt nu telkens wat."' Dokter: „Ik geloof niet, dat nwi geval ernstig is, maar u zult minstens veertien dagen in bed moeten blijven." Patiënt: „Maar Weel u wel, dokter, dat ik in dit hotel 10 gulden per dag be taal?" Dokter: „Ja, en ik ben een vriend van den eigenaar." AAN EEN SPOORWEGCOUPÉ. Conducteur: „Er uit, mannetje. Deze coupé is uitsluitend voor vrouwen." Boer (tot zijn vrouw): „Nu, hoor je het, dat je ongelijk hebt, als je tegen me zegt, dat ik een oud-wijf ben." Bedelaar: „Geef mij ,ccn kleinigheid, mijn vrouw is gestorven." Narlis: „Kerel, wat wit je nog meer?" NIET CrALANT. ..Waarom gelooft u, professor, dat wij, vrouwen, aanleg hebben voor het beroep van veearts?" „Omdat door een vrouw reeds menige ezel genezen is," EEN MüNCIHIAUSEN. Een baron verhaalde, ton bewijze van den heldenmoed zijns overgrootvaders, dat, toon dezen zijn beide boenen werden af geschoten, hij in do hitte des gevechts daarvan niets bespreurdo, maar alleen bij zich zelvon. do opmerking maakte, dat hij zoo kloin geworden was. Twee kleine negerjongens hadden om langs ruzie. Do leelijke Woorden, die zij elkaar naar liet hoofd wierpen, werden ten slotte bekroond door de volgende op- mmking: „Wat jij? Je bont zWart genoeg om naakt naar een begrafenis te gaan." PERZISCHE AARDIGHEDEN. Do sjah van Perzië wandelde eens door zijn paleis en kwam daarbij ook ia de kouken, waar zijn kok stond. De man draaide een gebraad aan het spit. Daal de kok den sjah nog nooit gezien had, was hij in den waan, eori bediende voor zich te hebben, cn riep„Ueila, help me eens een handje hij het draaien I" „Graag," zei de sjah, en trad naderbij. Doch hot gelukte hem niet, het spit mot den schapebóut regelmatig te blijven om draaien. „,To bent een stommerik! Je ken niksP' riep de kok woedend uit, terwijl do sjah het gebraad in het vuur liet vallen.) „Dat weet ik!" antwoordde de sjali lachend, „daarom hebben ze me ook sjah gemaakt." V Tot een man, die buitengewoon ic-elijk was, zeiden eens zijn vrienden: ,,Jo bont een aardige kerel, maar je zoudt ons tweemaal zoo goed bevallen, als jc neus niet zoo groot was." „Vrienden," antwoordde de man daur- °Pj «1° moet over dergelijke kleinigheden niet zoo vallen, want ik kan er toch ook niets aan doen. Ik heb er me toch ook nooit over beklaagd, dat jullie to kleine hersens had tl" Op zekeren morgen ging een denrisch „Neen, dank u, ik kan niet eten .Ik.0 miss Quin Barbaraziet u hel dan niet Miss Quin stond op; zij was vrecselijk geagiteerd. „Is u ziek, mijn vriend?" sprak zij met trillende lippen. liet was voor 't cersl van zijn loven, dat hij haar Barbara noemde. Alles dwarrelde haar voor de oogen, zij begreep dat hij op het punt was, zich te deelareeren. Deze methode was totaal nieuw voor haar, dat is zoo. Kapi tein Baldwin was alRjd heel kalm gebleven, hij sprak zijn liefdesverklaring mei een soort waardigheid uit. „Neen, lieve Barbara!" kermde de pre dikant, terwijl hij haar hand vatte. „Licha melijk ziek ben ik niet, h'et is lietde vurige, eerbiedige liefde, die ik u tot nu too niet heb durven bekennen." Hij zeidc nog veel meer in dienzclfdon geest en miss Quin vond al wat hij sprak schoon, welsprekend, romantisch on be wonderenswaardig. Pas na zijn vertrek, cn toer. waren zij wat men noemt geëngageerd, pas na zijn vertrek dacht miss Quin aan den liefdedrank cn hot begon haar onaan genaam te moede te worden. Langzamerhand nam dal onaangename gevoel too, het werd angst en haar angst word doodelijke onrust. Ilaar geweten ver weet haar, dat zij verkeerd had gehandeld cn van geen liefdedranken gebruik h'art mogen maken. Met toenemende afschuw herinnerde zij zich' allo bijzonderheden van haar bezoek bij madame Ziska. E11 zij maakte zich verschrikkelijk ongerust. Zij wilde Freda niet onder do oogen komen en beweerde, dat zij hoofdpijn had en naar lied moest, maar de zegen van ver door Bagdad en vroeg om' giften. Toen hij voorbij liet huis van een rijke kwam, riep deze hem, en zeide, zonder hem iets te geven: 1 „116 daar, breng mijn schoen eens naar don schoenmaker. Hier is het geld, zeg hem, dat hij mij knelt." De dorwisch maakte een' afwerende bc- w'eging met de hand: „Dat is niet noodig," sprak hij, „wie geld hoeft, dien knelt geen schoen." VOOR DAMES. WAT ,DE VROUW NIET KAN. Een vrouw een steea te zien werpen naar een doel, dat zij nooit bereikt, is een der vermakelijkstc schouwspellen, die deze aarde oplevert. Hot schijnt in tiaar aard en bouw te liggen. Dat een vrouw of meisje niet kan ho pen het ,ooit zoo ver in het werpen te brengen als een jongen, ligt aan de vorming van haar schouders. Een Engolschc geneeskundige is, na een grondig en Jangdurig onderzoek van die qnaestie, tot flat resultaat gekomen. „Het is een physieke onmogelijkheid voor een meisje," zegt de dokter, „even krach- lig en juist te werpen, als con jongen werpt." „Een meisje werpt met een gestreklen arm en er is voor tiaar geen sprake van een vrije beweging, zooals mogelijk is voor een jongen, omdat haar sleutelbeen grooter is en lager zit dan dat van een jongen. „In andere sport, waar die beweging niet wordt vereischt, kan de vrouw misschien uitmunten; maar zij moet allo hoop opge ven, dat zij ooit goed zal leeren werpen." Men kan bij deze pudding een warme vanille-saus prescntecrcn. YOOR KINDEREN. VOOR DE KEUKEN. Boonenprirco niet witte saus. Hiervoor zijn benoodigd: Va I'. bruine-, witte boonen of linzen, eonige lepels melk, 1 eierdooier, nootmuscaat, foelie, zout, be schuit, boter. Aroor de paus: 1 takje thym, peterselie, 1 worteltje, 1/2 L. melk, boter, 1 kleine le pel bloem, zout. Aren bereidt jiet op do volgende wijze: Men kookt bruine- of witte boonen of linzen zeer gaar, wrijft zc door een zeef, zoodal de schillen achterblijven. Deze puree ver mengt men met een paar lepels melk, een eierdooier, notenmuscaat, con stukje foelie on eon weinig zout, bestrooit ze vervol gens mot gestampte beschuit, legt or een paar klontjes boter op en laat ze in den oven lichtbruin jyorden. Witte saus: Men laat een takje thym, wat peterselie, een worteltje, in een halven liter molk, gedurende een half uur trekken. Dan giet jncn de melk door een zeef. Men kneedt oen stukje boter met oen dessert lepel bloem, zet het op 't vuur en giet er langzaam, steeds roerend, de melk hij. Ook wat zout voor smaak. Do saus moet zachtjes tien minuten koken. Warme pudding van brood mot appelen. Bonoodigdheden: 200 gr. oud brood, zon der korst, 2óü gr. zure appelen, 150 gr. rozijnen, 100 gr. suiker, 75 gr. boter, 2 eieren, geraspte citroenschil, wat kaneel. Bereiding: liet brood fijn raspen of krui melen en in een kom doen met de ge snipperde zure appelen, do suiker, deont- steolde eti goed gewnsschcn rozijnen, de kaneel, de gesmolten boter on de even ge klopte eierdooiers. Dit alles goed dooreen mengen cn daarna liet stijfgeklopte eiwit er luchtig doorroeren. Een blikken puddingvorm mot boter in wrijven, mei een dun laagje gestampte beschuit bestrooien, hierin dc gercedge- mankle massa doen on den vorm 2 uur in eon pan niet kokend water laten koken. getolheid in den slaap werd haar ontzegd. Den geheclen langen nacht door worstelde miss Quin te vergeefs met haar oproerig geweten. Toen de dageraad aanbrak, voel de zij zich diep ongelukkig cn afgetobd. Want in de stille nachtelijke uren had zij bij zich zclven moeten erkennen, dat zij den predikant door tooverkracht gewonnen had. Ofschoon zij geen bepaalden koop had gesloten mot do machten der duis ternis, toch vreesde zij, haar ziel in ge vaar gebracht le hebben. liet daglicht bracht de arme vrouw geen verlichting aan. Zij vond hot nog veel gemakkelijker, naar de beschuldigende stem van haar geweten to luisteren, dan open lijk haar schuld te bekennen. De meeste misdadigers hebben deze moeilijkheid on dervonden. Zij bleef in bed dn terwijl zij maar voort durend haar bekentenis uitstelde, verspreid de zich' do lijding van baar engagement als een loopond vuurtje door geheel Port- dale; het nieuwtje dompelde zeker een vijftigtal jonge meisjes cn weduwen, die den bleeken predikant liefhadden, in die pen rouw. Do slechte tijding bereikte 's middags do ooren van Freda; zonder een oogenblik tc aarzelen, steeg zij op haar fiets en ging raad vragen bij kapitein Baldwin. „Is Hot waar?" vroeg de kapitein op doffen toon. „Ja 1" zei Freda. „Ik begrijp bet niet. liet is onverwacht als een donderslag voor mij. Ik kan hot haast niet geloovcn. Ik b'cn verslagen door dit bericht totaal verslagen, mijn lieve I" Toen vertelde zij hom van liet legaat en DE VROUW IN DE ZEE. (Vervolg.) Na korten tijd riep de vader weer van den tuin uit: „Liselil" en luisterde naar het antwoord van zijn dochtertje. „Liselil Liselil" riep hij nogmaals har der. Maar toon er altijd nog geen antwoord volgde, liet hij den klopper vallen cn liep het huis in. Door angst voortgejaagd, sprong hij de trappen op en opende do kanier. Ze was loog. Doodsbleek en door een vrccsclijk ver moeden gedreven, liep de arme vader naar het venstor en koek er uit. Daar zag bij beneden den bal zijner lieveling op de gol ven heen en weer gaan. Toon werd het hem duidelijk, dat dc vrouw in dc zee haar offer gehaald had. Rauw van angst en smart liep hij den luin in, riep en zocht nogmaals, cn toen hij geen antwoord kroeg, deed hij den grendel van het tuinhek, sprong in dc boot en maakte den ketting van den ring los. Met sterke armen roeide hij in de zee, 011 keek overboord ol hij tenminste het doodc lichaam van zijn dochtertje niet op de gol ven zou zien drijven, maar vergeefs! Toen hij 's avonds laat huiswaarts keer de, dwarrelden allerlei gedachten hom door h'et hoofd. Hij hurkte aan den oever in het zand neer cn bleef den ganschcn nacht in deze Houding zitten, sprak onsamenhan gende woorden of sloeg met de roeispaan in het opspattende water, 's Morgens spoel den do golven met do branding hem het schortje en de pantoffeltjes van Liscli voor do voeten. Hij nam ze op, sloot ze in een kist, on zat don geheclen dag wccnend er voor. Zoo deed hij iederen dag. Zijn werkplaats stond loeg. De klanten bleven weg. Op straat zag men hem haast niet meer. Daar lachten en speelden do kinderen weer voor dc deuren, en dat wilde hij niet zien, want hij miste onder dc vroolijko schaar zijn blondkopje, zijn Liseli. Wie don boklagenswnariligen man zien wilde, moest 's nachts langs (1e zee gaan of h'et oog over den blanken spiegel van hol water laten glijden. Daar kon hij den meester Gebhardt in zijn boot op de golven zien drijven. Scherp toekende zijn figuur zich legen don nachtolijkon hemel af, en do slippen van zijn jas omfladderden hem als grootc Hodermuisvleugels. Sedert hom hol ongeluk getroffen had, was do zeldzame man monschensclmw geworden. In zijn hoofd had zich het denkbeeld vastgezet, dat hij den een of anderen dag zijn Liseli weer uit do zoo zou ophalen. Op zijn nach telijke tochten nam hij daarom steeds een groot vischnct mee, dat hij aan de boot bevestigde en achter zich aan in zee sleep te. Daarbij staarde hij de maan aan, keek in de jagende wolken of in dc spattende zee on zong zelfgemaakte wijsjes. Eerst als de morgenschemering in het oosten ontwaakte, stuurde hij huiswaarts en bracht den dag door in zijn huisje aan den looierschans. Op zekeren nacht voer hij weer zeewaarts. De maan kwam op;' Kaar eerste stralen kwamen tusschen de twijgen der boomen te vooischijn. De sneeuwtoppen der Zwitsersche alpenbergen schitterden in blauw-willcn glans. De ha venlichten van Rroginz waren zichtbaar. Een stoomboot ging voorbij cn zette koers naar Frederiks ha ven. De rook uil den schoorsteen steeg kaarsrecht in de hoogte. Er was volkomen windstilte. Van uit Con- stans kon men do avondklok hooren luiden. De fluiten van voorbijvarendesloomboo- ten vermengden zich or mee tot een vredig nachtgezang. Meester Gebhardt sleepte doelde liaar vermoeden mede, dat de pre dikant dit bericht vernomen had. Zij was overtuigd, zeide zij, dat Baggs haar tante niet lief had. De oude Baldwin stak een pijp op en dacht er ernstig over na. Daar herinnerde hij zich, dal hij Baggs het ge rechtshof had zien uilkomen; het dool van dit bezoek begon hem duidelijk to worden. „Ik geloof, dat hij onderzoek gedaan heeft naar het testament," riep hij uit. „Daar is hij verstandig genoeg voort zeide Freda zuchtend. Baldwin sprong overeind van zijn slool en vouwde do courant open. Zijn opge wondenheid deelde zich aan Freda mede. „Wat is er?" vroeg zij haastig. „Heeft 11 oen plan in h'et hoofd?" De kapitein knikte bevestigend. „Wij zul len den slïmmon bedrieger ontgoochelen. Lees dit artikel 1" „Ik begrijp er niets van. Wat heeft het failliet van een bouwmaatschappij daar nu mee te maken." Vertel aan den predikant, dat uw tante al haar vermogen, das wil zeggen hol ge- h'eelo legaat, in die onderneming gestoken had." Freda's blauwe oogen schilferden. Zij noemde don kapitein een knappen, ouden man, en zij ging zelfs zoo ver, hem oen kus tc geven, ofschoon hij vergeten had, zich te scheren. „Ik zal h'em do ongelukkige tijding in een briefje mcdedoelon, cn hij hom nfge ven als ik er zoo aanstonds langs kom." Samen maakten zij don inhoud van dit briefje op; loon steeg Freda op haar fiets en reed weg. Nog geen vier en twintig uur, nadut hij weer zijn net achter zich en zong oen zijner zwaarmoedige melodieën. Eonige meeuwen omfladderden zijn vaar tuig, toen zij evenwel bemerkten, dat hier niets te halen was, scheerden zij -net kras send geschreeuw verder. Flaar zilvergrauwe vleugels worden nog eens zichtbaar, dan waren zij in de nachtelijke duisternis ver dwenen. Meester Gebhardt keek haar vlucht 11a. Toen bespeurde hij plotseling een licht trekken aan zijn net. „Weer een wente laar voor mijn, Liselil" bromde hij on willig en trok het net met woest gebaar uit het water. Maar zie, daar blonk hem een wit lijf tegen, net als de sneeuw op de Alpen. Een hoofd dook op, goud glan zend Haar viel over de mazen van het net, een paar blanke, volle armen omvat ten den rand van de boot, en hieven een mooi vrouwenlichaam half uit het water, terwijl liet overige deel van het tichaam in het water bleef. MeeMer Gebhardt staarde mot wijd open gesperde oogen in het gelaat van de vrouw. „Vanwaar komt ge?" vroeg hij. „Uit de zeel" antwoordde de vrouw met langzame, eentonig zangerige stem. „Kent ge mijn Liscli?" „Ja, ik ken haar!" antwoordde dc vrouw. „Waar is mijn dochter?" ging meester Gebhardt in grootc opgewondenheid voort. „Bij de visscheti in het water 1" ant woordde do vrouw. „Weet ge, hoe hot haar gaat, of zo leeft of dood is?" „Zij leeft!" „Wie heeft zo mij ontnomen?" „De vrouw in de zee!" „Wie is dat?" roep meester Gebhardt, buiten zichzelf van smart bij de herin nering aan het verlies van zijn doch tertje. „Waar is die vrouw?" (Wordt vervolgd.) ABYE31TENTIEN. Muziek-imtrumenthandel. Aert v. Nesstraat 102. D. TIEHEIJER, Dir. Alle vakken Mnziek-onderwjjs (ook buiten R'dam), Alle Instrumenten voorhanden, ook op gemakkelijke voorwaarden zonder verplicht les te nemen. Vraagt Prospectussen. Een prachtige verrassing ontvangt elke bezitter van een spreekmachine of zij die er zich een wenschen aan te schaffen. Geef daarom Uw naam en adres, onder lett. N. N., aan het Bureau der Schied. Crt., Lange Haven 141. Geen badkachels, geen gas, geen extra brandstof. Geschikt voor particuliere huizen, villa's, hotels, gestichten enz enz. Goedkoop in aanschaffing. Geen onderhond. In werking te zien. Elk systeem badkachel of geyser wordt billijk ingeruild. Inlichtingen Ingenieurs Bureau VAN KEEISE Cz., 1 Hoofdstraat, Schiedam. Freda's briefje ontvangen h'ad, schroef Baggs miss Quin een langen brief, dio hem veel hoofdbreken cn zeker wel een katerntje postpapier had gekost. Niet man nelijke welsprekendheid betuigde hij, dat zijn geweten Jiem geen minuut rast gunde van het oogenblik af aan dat hij aan do verzoeking dos vlocschcs had toegegeven en naar den bitteren kroot van zijn een zaam hart had geluisterd. Hij koestorde noig steeds do teederste gevoelens voor zijn dierbare vriendin, {lo vrouw die hij het moest had liefgehad maar do kerk eischic zijn onverdeelde toewijding, zijn plicht schreeuwde luide toe, dat hij onge trouwd moest blijven. De anno miss Quin stortte tranen bij het ontvangen van dien wclsprekonden, brief, maar zij verzclte zich' niet tegen dc zichtbare leiding van de Voorzienigheid. Zij was ten volle overtuigd, dat de liefde drank spoedig zijn uitwerking had verloren, wauL zij is cr nooit achter gekomen, dat Baggs zijn kopje geleegd had in dccaout- choucplant. Op St. Valontijn nam zij hot huwelijka- nanzoch van Jiapitein Baldwin aan. Het feil, dat de Weleerwaarde heer Gril Baggs in dien tusschentijd was weggeloopon met haar gezonde en stevige nicht, lieoft mis schien invloed gehad op haar besluit. Maar zij was h'eol gelukkig met (lon ouden Baldwin ea bewaarde tot h'et einde van haar levensdagen oen vast geloof aan tooverkracht. li 10 MS feteramü! f ,a

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 11