ST -iDSNJSU WS. i#e brand. Kecïitszakeu. Kerk en School. iüemengö ÏÏIeuws. Corps diplomatique. Heden, ter gelegenheid van den verjaar dag van koning Albert van België, do eerste dien Z. it. nis hoofd van dien staaf viert, is vnn het gebouw der Belgische legatie de nntieviag ontplooid. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit is de beer 1. Misson be noemd tot vice-consul der Xedei landen te Damaskus, buiten bezwaar van lands schat kist. liet vice-consulnat heeft het vilayet Syrië tot ressort. Raad van State. Openbare vergadering van den Baad van State, iifdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 13 dezer, des voormid- dngs te 11 uur. Het KonLnklijk bezoek aan Am-terilnni In een &l4er,ivond gehouden vergadering C O O (ei bespreking dei' plannen voor den liLto- riseh-nllegorischeu optocht heeft de hoof Theo Molkenboer o. a. medegedeeld, dat van verschillende dames, die in de manege paard rijden. toezegging van medewerking was ver kregen. Ook e aantal aanwezige?studenten gaf zich vo deelneming opeen hunner verzekerde, dat ook het Amsterdamsche stil den tenkorp.- Ti medoweiking snit verleenen, mits in een mderlijke groep. Binnen ''nag' weken zal een vergadering uorden ge houd n tot definitieve regeling van den optocht. Ongeveer 40 vereenigingen hebben zich reeds tot deelneming bereid verklaard. Personalia. De promotie van den heer D. F. Scheur leer, die onlangs door tien senaat der Leid- sche universiteit op grond van zijn vele en belangrijke werken op liet gebied der muziek geschiedenis benoemd werd tot doctor honoris rtuma in de Nederlandsche letteren, zal na af loop der Pnngchvncanfie plaats hebben op de gebruikelijke wijze in een plechtige openbare vergadering van den academische!) senaat. ©oen Huldebctalgingen. Blijkens een bericht in »De Standaard" heeft Dr, Kuyper voor hem door den gere formeerden Jongelingsbond toegedacht bewijs van sympathie bedankt, wijl het in ontvangst nemen sin strijd zou zijn met de achting en den eerbied, verschuldigd aan de lieeren, die bereidwillig bieken om als commissie van beoordeeling voor de tegen hem opgeworpen beschuldiging hun oordeel uit te spreken." Ter wille yan het kind Ten behoeve van het nieuwe Koloniehuis voor zwakke kinkeren, te I'gmond aan Zee een stichting van het Centraal genootschap voor kindei liersteliings- en vacantie-koionie.s, zal op den as. verjaardag van Prinses Juli ana een buitengewone eolecte worden gehou den. Het dames comité «Ter wille vwi het kind" (penningmeesteres Mej. L M, N. Wertheim, te Amsterdam) heeft zich de me dewerking verworpen van tal van jonge da mes, die op 30 dezer in vele plaat-en indien de betrokken burgemeesters lino steun verleenen -- des inoigens, des middags en des avonds pen straatcoiieete zullen houden Genoemd damescomité hoopt het kolonie- hui s, waarvan op '20 Maart de eerste steen is gelegd, vrij en onbezwaard aan het hoofd bestuur te kunnen overgeven. Ei- is een som van f 60,000 bijeen. Indien er nog een be drag van f25,000 wordt verkregen, dan is alles betaald. VLAARD1XGEN, 7 Maart. Ingevolge de bepalingen der wet op bet lager onderwijs is een pensioen verleend aan mej. E. de Witte, geb. v. d. Brugge, onderwijzeres aan een openbare school te Vlaai-dingen, tot een bedrag van 359. VLAARDINGEN, 8 April. In de gister avond gehouden vergadering van obligatie- houders en leden van de Vlaardingsche Bad- en Zweminrichting, is met algeincene stemmen besloten te liquideeren. ïledennai is onze gemeente opge schrikt door e«l| brand, die door zijn fel heid zeker 'of de merkwaardigste zal hlijven behouien, maar die tevens in de herinnering van velen zal voortleven om het ongeluk dat daarbij heeft plaats gehad en den dood van een pijphouder dor brand weer heeft tengevolge gehad. Te 1 uur hedennacht werd door don agent van politie Duchenne bij hot pas- seeien van de Oranjobrug bemerkt, dat er brand was in de distilleerderij, pakkerij, enz. van do X. V. voorh. II. Jansen Co. aan do Lange Haven alhier, welk pand zich uitstrekt tot aan do Westvcst. Onmiddellijk begaf deze zich daarheen, belde den directeur der vennootschap, den lieer Horman Jansen, die echter reeds op hel gevaar was opmerkzaam gemaakt door zijn zoontje, wiens slaapkamer uitziet op dat pand, op. Reeds had de heer Jansen de politie opgebeld om haar van het feit in kennis te stellen, zoodat de slangen- wagon der politie spoedig ter plaatse was. Maar wat vermocht een enkele slang op de waterleiding in dit geval? Hei gehoele gebouw immers is gevuld met alcohol dampen, de vloeren zijn eveneens daar van doortrokken, de verschillende afdee- lingen. bevatten voorraden gedistilleerd van allerlei sterkte, beneden liggen vaten spi ritus, cognac, arak, enz., enz,, terwijl bo vendien op de verschillende lokaliteiten stroo, doppen, kelderlristjcs, manden, enz. enz. stonden, alles te samen vormende een massa, die maar al te gretig tot voeding van het vuur medewerken. liet duurde dan ook geen kwartier of het geheele groote gebouw stond in lichte laaie, vanaf den grond tot aan den nok, vanaf de Lange Haven tot aan do West- vest. Snel werden alle kringen der brand weer opgescheld, zoodat vrij spoedig lei- plaatse aanwezig waren een aantal slan genwagens der waterleiding en de stoom spuit. Voor en achter word het vuur dadelijk aangetast en het water stroomde in oen groot aantal flinke stralen door de toog- gaten en in de openspringende deuren, maar steeds feller sloegen de vlammen om hoog, looiden en bulderden, als waren zij verwoed dat men trachtte aan haar ver nielzucht paal en perk te stellen; daar stortte reeds het doorgebrande dak naar omlaag en de vlammen joegen omhoog, ver boven de daken der omliggende ge- bouwen, als jubelden zij het uit dat zij niet te weerstaan waren. Tegen 1.3/i uur kwamen ook wij langs de Koemarkt om den strijd, der Brandweer tegen het vernielend vuur te volgen. Waar lijk, eenmaal op straat, behoefden wij niet niet meer te vragen in welke richting wij ons moesten wenden. Vuurrood was de nachtelijke hemel gekleurd, prachtig mooi zweefden de schitterende vonken, de gloeiende stukken hout, het dwarrelend omhoogstijgende brandende stroo voorden hel-rooden achtergrond; dat schouwspel, dat hot oog zoo levendig boeide, gat ons een denkbeeld van wat wij ter plaatse zoo don zien. Maar hoewel onze verwachtingen niet matig waren, toeri wij op de Koemarkt kwamen, bleken onze verwachtingen ton opzichte van de felheid van den brand voire overtroffen. Hei-verlicht was heelde omgeving door het verbijsterend helle vuur, dat toen door bijna geen vloeiplanken meer werd belemmerd. Slechts betrekkelijk weinig toeschouwers stonden er toen nog langs den.Havenkant, maar dat aantal nam ontzaglijk toe, toen do brandklok begon te luiden. Te twee uur kwam ook de „Mentor" nabij het brandende pand en dadelijk kon deze beginnen met liet werpen van haar enorme waterstraal in de steeds nog woest om zich heen grijpende vlammen. Toen bleek dat ook het naast gelegen pand, het huis bewoond door don lieer J. II. II. van Buijsen, had vuurgevat; de vlammen had den het dak aangetast en hebben daarin oen groot gal gebrand, terwijl ook de daar onder liggende vertrekken zeer belangrijk van het vuur geleden hebben. De brandladder werd hier aangereden eu opgedraaid, zoodal deze een hoogte be reikte van een 16 meter en ijlings gaan eenige brandweerlieden omhoog; enkelen begeven zich op het dak, een andei torscht een slang naar boven.Daar knalt een hevige slag, een reusachtigen vlam wringt zich uit de beneden ruimte door deur en raamopening, en strekt zich zoover over do haven uit, dat de toeschouwers aan de overzijde de gloeihitte voelen en, zoo als men ons vertelde, de haren van en kelen schroeiden; een vat spiritus was gesprongen. Van dat oogenblik hoorde men met kor ter of langer tusschenpoozen het ontplof fen van kleine en groote vaten, doch dit had tevens ten gevolge, dat er van het huis daarnaast en van een enkele aan do WeMvestzijdo geen ruit meer heel bleef, tengevolge van de geweldige luchtver plaatsingen. De hevigheid van het vutir en het groo te gevaar voor uitbreiding deed besluiten om de brandklok te doen luiden, wat sedert de reorganisatie der brandweer niet was voorgekomen. Men achtte het n.l. noodzakelijk, om de beschikking te heb ben over voldoend aantal hulppersoneel voor het geval de brand zoodanige uitbrei ding mocht verkrijgen, dat ook do hand spuiten aan het werk zouden moeten wor den gezet. Echter dit is niet noodig gebleken. Onder de bezielende leiding vail den comman dant der brandweer, den heer Chr, Krij ger, die door zijn voorbeeld zijn onderlieb- bonden tot groote krachtsinspanning bracht, werd met het voorbande materiaal het vuur binnen de grenzen van hot eene pand teruggedrongen, waar het meer en meer aan kracht verloor, zoodat te 3 uur kou gezegd worden, dat het gevaar geweken was. Thans ontstond, echter een ander ge vaar. Door de verbranding der balken ge raakte de voor en achtergevels hun steun kwijt en begonnen een schuinen stand aan (e nemen, zoodat de mogelijkheid niet was uitgesloten', dat deze naar omlaag zouden komen, althans het bovengedeelte daarvan. Algemeen was men echter overtuigd dat, zoo dit geschiedde, dat muurgedeelte van beide gevels rüxar binnen zou vallen. Ech ter, de muren schenen het te zullen hou den; zoodat, hoewel de plaats voor die muren aanvankelijk met zorg vermeden worden, na een half uurtje die voorzich tigheid werd prijsgegeventotdat er te ongeveer 33/( uur beweging kwam in den gevel aan do Gavenzijde, er ontstond een bocht, Waarbij de nok naar binnen hoog, toen brak de muur onder de bocht en hot goheele bovengedeelte gleed langs liet on dergedeelte toch naar de straat, de muur brak in stukken en viel, in gruis tegen den grond, maar helaas niet zonder onge lukken te hebben veroorzaakt. Do pijphoiuler, do 29Jyrige P. Schriek, een oppassend werkman, gehmvd en vader van twee kinderen, werd onder het neer stortende puin bedolven en bleek het,, toen hij daaronder vandaan word gehaald, dat lnj door het neerstortenden puin ern stig was getroffen en vermoedelijk een schedelbreuk had bekomen, Terwijl hij bo vendien door een stuk steen op het been was getroffen, dat daardoor verpletterd werd. Binnengedragen bij den heer M. van der Vlies, werd bij daar onderzocht door P. Schriek. do dokters Ris 011 Geenlcs, maar hulp kon hem niet meer worden verleend; een vijf minuten later was de ongelukkige over leden. Het lijk is voorloopig naar het stads ziekenhuis vervoerd. Een andere brandweer man, II. L. den Baars, wonende in de Lange Kerkstraat, werd eveneens door een stuk steen tegen het been gelroiïcn, waardoor hij veel pijn aan dat lichaamsdeel leed en er niet op kon loopen. Bovendien was lnj door het geen gebeurde hevig ontdaan, zoodat hij per rijtuig naar zijn Woning moest wor den gebracht. Een derde brandweerman werd eveneens door een steen aan een der handen ge troffen, wat een slechts lichte verwonding veroorzaakte, zoodat dezen, hoewel hevig verschrikt, er vrij goed af is gekomen. Wat de oorzaak van don brand is ge weest, kan niet worden vastgesteld. Gebouw' en inventaris zijn verzekerd. De Ambachtsschool. Het bestuur der vereeiüging „De Am bachtsschool voor Schiedam en Omstre ken" verzoekt ons mede te deelen, dat op 1 Mei 1910'aan de beurt van aftreding zijn de volgende hoeren bestuursleden: J. W. .1. van Bar wegen don Breems, P Pruis, to Vlaardingen, en Dr. C. J. Virike- steijn, te 's-GraVenhage, welke hoeren re-sp. om gezondheidsredenen, drukke bozigheden en vertrek uit do gemeente voor een her benoeming niet in aanmerking wenschcn te komen. Er is één vacature. Voorts zal aan de aigemoene vergade ring worden voorgesteld het bestuur met 2 leden uit. te breiden. Hu ml eld rfjvemle Midden stand. GiMoiavond hield de Voreonignig Handel- O O ilrijvendon Middenstand luiar jaarvergadering. Xa voorlezing tier notulen, werden deze onge wijzigd gixMgekeurd. Daarna volgde ballotage van eenige nieuwe leden. Vervolgens werd, na uitbreiiging van bot. jaarverslag door den srcictaris, rekening en verantwoording gedaan door den penningmeester. Moiicdeelmg werd gedaan rlat einde April een openbare vergade ring zal btdegd worden, waarin een afgevaar digde van den Middenstandsbond, de oprich ting van een eredietbnnk hier ter stede zul bepleiten. Stappen zijn door het bestuur gedaan, om tot nauwer aaneensluiting te komen, met de verschillende vakveteenigiugen, welke stap pen aanvankelijk met succes zijn bekroond. Op voorstel van eenige leden werd besloten om ten huize van de hestuuisleden, en bij den ingang der vergaderzaal bussen te plaiit-sm, waarin de leden bun schriltelijke vragen, al dan niet» geteekend, kunnen wer pen, welke dan op de vergadering behan delt! zullen worden. Xa nog eenige bespreking van huisliotide- lijken aard sloot do waarnemende voorzitter de vergadering. Miliciens eu landweermannen Het bestuur van den ring Schiedam van den Bond van Miliciens en Landweerman nen heeft gisteravond in het Vereenigings- gebouw aan den Goudscheu weg te Rot terdam een openbare vergadering gehou den. Tegen 8 uur uitgeschreven, werd dc vergadering eerst to kwartier voor negen geopend, en toen bestond het belangstel lende publiek nog maar uit ruim een dozijn menschen. Voor dit groepje sprak do heer K. ter Laan. Hij zette het programma van den Bond, die neutraal is, uiteen en deed eenige mededeelingen betreffende zijn organisatie. Wat de hond, die in 1902 opgericht werd, wil en kan, werd mede besproken, zoo ook zijn sociale heteekenis. Men hoopt, dat het resultaat van ilezo vergadering zal zijn, dat er een afdeeling Rotterdam zal opgericht kunnen worden. Staande de vergadering was hiervan geen sprake, daar uit de aanwezigen slechts een tweetal personen den wensch' te ken nen gaven als lid' toe te treden. Reeds vroeger bestond daar ter stede een afdeeling van den bond, maar deze afdeeling ging te niet. Do gewone vooijaarskotolschouw in branderijen en distilleerderijen, over do distilleerketels, stutten, rollagen en asch- gaten, als mede over dc boerenbakken, is door B. en' Wi. bepaald te honden vanaf Maandag 11 April lot en met Woensdag 20 April a.s., telkens van des namiddags 2lfi 5 uur. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild8 April, Notaris W. J. A. Roldanus Een woonhuis, verdeeld in een beneden- en bovenhuis, erve en tuin, aan de Verlengde Warande no. 2, groot 126 centiaren, f4450, Een woonhuis, verdeeld in een beneden- en bovenhuis, erve en tuin, nevens perceel 1, no. 4. groot 125 centiaren, f4450. Een heerenhuis met houten afdak, erve en open plaats, aan de Lange Haven no 64, met het recht van voetpad door de in perceel 4 begrepen open gang van en naar de Lange Haven, 14400, Een pakhuis en erve met open gang, ne vens en achter perceel 3, uo. 66, f2120. Een winkel- en woonhuis, vroeger bakkerij bergplaats, erve en open grond, aan de Raam no. 52, groot 93 centiaren, f 1120. Notaris H. B. E. Blaisse. Een heerenhuis met tuin en achteruitgang. Vlaardinger Dijk noi 6, groot 2 aren 96 cen tiaren met een onverdeeld aandeel in een perceel uitpail aldaar, f 3050. Een huis en erf, WeMfrankelandsche laan no. 5, groot 57 centiaren, f780. Een huis en erf, Lange Achterweg no. 33, groot 76 centiaren, f1500. Een huis en erf, Lange Achterweg no. 55!, groot 36 centiaren, f310. Een huis en erf, Laan no. 7, groot 25 centiaren, f960. Een huis en erf, Laan no. 4, groot 28 centiaren, I 900. Een huis en erf, Breedstraat no. 58, groot 48 centiaren, f 840. Twee huizen en erven, Nieuwe Haven 110s 2'27 30 en 227", groot 42 centiaren en 37 centiaren, elk met een onverdeeld aandeel in den open grond aldaar, 1 f230, 2 f310. Een pakhuis, Viaardingerstraat 14', groot 17 centiaren, f90. AGENDA. 8 April. Groote Doelezaal, Rotterdam. 71/2 u. Chr. Zangv. Excelsior. Das Verlorene Paradies Begeleid.liet Utreehtsch Stedelijk Orkest. Solistende dames Joh. v, d. Linden, J. Molsbergen, en de heeren Thorn. Denijs, Jan Itijs- selberg en J. G. v. Herwaarden. 8 Tivoü Schouwburg, 8 uur, Mottige Janus. 8 en 11 April, Groote Schouwburg, 8 uur. De Rechte lijn. 8 en 12 April. Nutszaal, Rotterdam, 8 uur. Deux lectures explieatives sur Chanteeler, 9 Groote Schouwburg 7i/g u. Noord- Nederl. Opera Ver. Der Evangelie- mann. 10 Gr.Schouwb,. 7l/g u. K.Fr. Opera, La Trouvère. 10 Tivoü Schouwb., 2 u.Gez. A.v, Lier. De kleine Lord. 10 Tivoü Schouwb., 8 u. N. V. Het Too- neel De Vrouw in 'tSpel. 12 G. Zaal Soc. Harmonie, Rotter dam, Gemengd Koor (George Rijke). T. Missa Solemnis; 11. Hora Novist- satna. 11 April. Generale repetitie. 12 en 15 April. Gr. Schouwb., 8 uur. Het Concert 13 April. April. Groote Schouwburg 8 uur. Noord Nederl. Opera Ver, Tiefiand. 14 Verkooplokaal, 8 uur. Oranjeveree- niging. Algem. Ledenvergadering. 20 Ambachtsschoolgebouw 8 u. Vereen. Ambachtsschool v. S. en 0. Algem. vergadering. 23 Kantoor Venn. 2 u. Distill, voorh. Simon Rijnbende en Zonen. Gewone Algem. vergader, aandeelhouders. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot <1 uur voor het publiek opengesteld. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pfüigïng en Casino, Coolsingel. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, c. d. g. verzoeken wij steeds geregeld mededceüng, opdat wij die ia onze agenda kunnen opnemen. liet spoorwegongeluk bij Colmschate. Den 20en dezer zullen voor de rechtbank te Zulphen terechtstaan de stationsclief v. V. te Batmen en de over weg wadi ter S. te Lettclcn, inzake het ongeluk bij Oolmschiitc, waarbij jhr. Van de Brnndeler om het leven kwam. Geu. Kerken. A n n g e 11 o m e 11liet beroep te üe ICrim ds. Tj. Algcra te Murinenvoude, die voor Roodeschool heeft bedankt. Een aanbieding, In hot „Vrijzinnige W,eekblad" vinden wij een geval van simonie vermeld. De kleine vrijzinnige, Ned. Ilerv. gemeenle Nes op Ameland is zeer arm. Onlangs heb ben kerkeraad en kerkvoogdij zich' om hulp gewend tot een aantal vrijzinnige kerk voogdijen. Zij schreven 0. a. „De vraag is; Hoe komt onze gemeente uit haar schuld? Van orthodoxe zijde weet men 't antwoord en hoeft men beloofd do gemeente schuldviij te maken, als zij, ter voorziening in de vacature, welke binnen kort ontstaan zal door liet vertrek vnn ds. Mouter, haar keuze op, een orthodoxen can- didaat liet vallen. Gelukkig is de gemeente voor die verzoeking niet bezweken. Met algemeene stemmen hebben de stemge rechtigden onlangs den vrijzinnigen candi- daat F. T. Tammens met toezegging hé- roepen, die deze toezegging heeft aange- nomen. Het gevaar is afgewend, maar niet de nood." üe naam simonie is, gelijk men weel, ontleend aan het verhaal van Hand. VIII 18 e. v. Bet proces der Oud-Gereformeerde Gemeente. De 2e kamer der Amsterd. rechtbank wees heden vonnis in de zaak van mej. Booij, contra het kerkbestuur der Oud- Gereformeerde gemeente in de Vijzelstraat te Amsterdam. Zooals men weet, ging de kwestie om don eigendom van het orgel en het meubilair in genoemde kerk, welke eigendom do partijen elkander betwisten. De rechtbank besliste dat de vordering do eischores zal toegewezen worden, mits zij_ oen eed aflcgge, Donderdag 12 Mei e.k, dat zij orgel en meubilair aan de kerk in huur heeft afgestaan. Alsdan woidt de Oud-Gereformeerde ge meente (de gedaagde) in de kosten van hel geding, A f150, veroordeeld. Bij niet-ecdsaflegging wordt eischeres haar vordering ontzegd en wordt zij inde kosten, A f 125, veroordeeld. De reconventie besloot de rechtbank aan te houden, tot het eindvonnis in deze zaak gevallen is. De staking te Glanerbrug. Het aantal arbeiders, dat gisteren naar de fabriek „Eilcrrnark" ging, bedroeg 190, dus 30 minder dan den vorigen dag. Eeni ge vrouwen, die geen werk der stakers wilden verrichten, verlieten dc fabriek. liet comité uit de burgerij, dat zich'ge vormd heeft om gelden te verzamelen voor de uilgcslotcnen op „Eilcrrnark", is ont bonden, omdat het geen kans ziet om ook voor hen, die thans te Gronau zijn uitge sloten, voldoenden steun te vinden. Een persoon, die den wachtmeester der marechaussee heeft uitgescholden, is na lievig verzet in arrest gesteld. Don propagandist Sparenberg, van den Duitschen Chr. Textielbond, is het verblijf op Nederlandschen bodem verboden, op grond van art. 2 van het vestigingsverdrag. Hij is do laatste samenkomsten, vervan gen door Leeuwenburg van Enschedé. Ver ondersteld wordt, dat ook den heerMeijer, propagandist van den Deutschon Textiel bond, op grond van do bepalingen van het zelfde verdrag, spoedig verboden zal wor den, over onze grens te komen. Door de twee bij den sabelaanval ge wonde personen is een aanklacht ingediend Lij den Officier van Justitie te Almelo over het ruwe optreden der politie. Een moordaanslag. Gisteravond, omstreeks tien uur, aldus meldt de „Tel.", stond de 25-jarige werk vrouw G. K. op den boek van de Stoof steeg en Zeedijk te Amsterdam met 2 jonge meidon te praten en te lachen, toen plot seling'een schot viel, de vrouw met beide handen naar het hoofd groep, uitroepende: „0, God, wat is dat op mijn hoofd!" en bewusteloos neerviel in de annen van de jonge mannen en vrouwen, in wier gezel schap zij zich bevond. Op het geroep der twee jongens kwamen onmiddellijk twee agenten toeschieten, die de vrouw bewusteloos en met een bloe dende hoofdwonde ineengezonken vonden. Na voorloopig verbonden te zijn, werdzij naar het ziekenhuis vervoord. Blijkbaar was zij daar door een schot getroffen, doch van waar dit schot gelost was, wist niemand. Zelfs hadden maar en kele personen het gehoord. Daar de vrouw aan het achterhoofd ge troffen word, terwijl zij mot het gelaat naar de Stoofsteeg gekeerd stond, moet dc kogel uit de tegenovergestelde richting gekomen zijn. Waarschijnlijk had dc dader zich in dc donkere Waterpoortsteeg, welke aan de overzijde van den Zeedijk, die juist in hei verlengde van de Stoofsteeg ligt, in hin derlaag gelegd en Van daar uit het ver raderlijke schot gelost. Do getroffene zelf, die 's nachts nog steeds bewusteloos was, heeft 's nachts nog geen verklaringen kunnen geven. Zij had echter een veelbewogen verleden en het ligt voor de hand, dat de liefde hier in het spel is geweest. Door gas gestikt. Een bew'oonstar van een perceel tan de Waldeck Pynnontkade te 's-Clravenhage, is gisteravond, tengevolge van het open staan van een gaskraan op de badkamer, door gasverstikking om hot leven gekomen. De bouwvakken te Amsterdam. Bij do Werken in' de Fred. Hendrikstraat en de Tolstraat hebben' twee opperlieden wederom hot werk gestaakt. ^Overigen wordt ook heden' de arbeid door de p* troons en "hun helpers op do gistcien u meldo plaatsen, voortgezet onder scheif politietoezicht. Tegen Zondag a.s., 12 uur op den DinJ> worden do stakers opgeroepen, tot het to* don van een „groote manifestatie JW' oen vergadering in „Piancius", wanr inela Nieuwenhuis, Rijn dors en mej- lonhosch spreken zullen. iJ

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2