door den burgemeester, .llu\ Roël, en de heer V. Eoghen, Cromer, A'. G-. Boissc- vain en mr. dr. v. Brakol. ■Zoodra do grijze staatsman Was uitge stapt, trad do burgemeester op "liem toe_, schudde hem dc hand en heette hem wel kom, waarop do oud-president met een jovialcn, beminnclijkcn glimlach zijn vreug de er over uitsprak, dat hij dén burge meester in zijn stad kon begroeten. Nadat, de heerca door den Amorikaan- schcn gcza'nt aan ons Hof, den heer A. 3U. Beaupré, die mede _gckom.cn was, aan den president waren voorgesteld, en ook do zoon vau den heer Roosevelt, die zijn vader vergezelde, met hen had kennis ge maakt, en nadat de hoeren zich cenoogen- blik op het dorde perron, Vaar de aan komst bad plaats gehad, hadden onderhou den, ging het gezelschap do trap af en vlo tunnel door naar den uilgang. Op do trap naar ieder perron stond een groot aantal menschen dicht opeen gedrongen, om den oud-presidenL te zien voorhij komen on toe te juichen, en toen do hoogo bezoeker het station uitkwam, vond hij op het Stationsplein een dichte menscliemnassa bijeen, die hom geestdriftig toejuichte, toen hij met den hoer' Cvemer diens equipage instapte. Do oud-president dankte de juichende menigte, staande, mot ontbloot hoofd, in het rijtuig on buigende naar alle zijden In draf ging liet daarna het Damrak at' cu naar do Nieuwe Kerk. Do president heeft te kwtul over vijf do Nicuwo Kerk bezocht, alwaar hij werd toegesproken door *ds. L. Heldring. Ilij bracht o. a. oen bezoek' aan liet graf van Do Ruytcr en toonde zeer veel belang stelling voor liet kerkinterieur. Do rit van den ex-president Vas een yra.ro zegetocht. Hol gejuich der menigte yuldo do straat. Doosevell was welkom, hij voelde zich tluiis, Eerst word een bezoek gebracht aan de diamantslijperij der firma Asscher, Vaar do hoogo bezoeker werd rondgeleid. Daarna werd gereden naar hot gebouw der Vrije Gemeente, Vaar Roosevelt voor hot publiek een. toespraak zou houden. Deze vergadering ving aan te 6i/t uur en loon Vas de ruimte geheel door een dichlo menschenmassa gevuld, die den oud- president mot luid gejubel begroette. Het onthousiasmo was onbeschrijvelijk. Op liet spreekgestoelte geklommen, Werd daar de heer Roosevelt toegesproken door tien hoer Ch. Boissovain, daarbij sprekende na mens allo aanwezigen. Dan voordo do boor Roosevelt het woord, eerst langzaam sprekende mot liet oog op hot niet-Engolsche publiek, loon in liet vuur zijnor rede vlugger, gat hij uiting aan zijn vreugde in Nederland tc zijn: „Gasthcoren ca stamverwanten, ik voel mo thuis in uw| midden, en hot spijt me thans meer dan ooit, dat ik uw", "taal met spreek; doch liet is reeds bijna diieeeuwen geleden daC mijn familie Holland verliet om deel to nemen aan dc slichting van wat later Nieuw-Amsterdam zou zijn." Het een koddig gebaar betuigde Roosevelt, on der luid gejuich, zijn spijl over liet feit, dat de naam later veranderd jyerd; zijn .verklaring: „1 can't help", werd door ieder volgaarne geaccepteerd. „En," zoo vervolgde hij, „thans kom ik hier lenig mol mijn zoon, die de ne gende generatie verte,gemvoouligl van liet geslacht, dat meehielp om Rolland groot to maken. Toen mijn voorouder» emi greerden, waren de namen van Rembrandt en Do Ruyter 'nog onbekend, doch ook toen reeds waren er menschen, die Hollands glorie wisten te vestigen." En verder „Gij hebt de les geleerd," aldus spreker, „die ieder loeren moet, dat niemand een staat regccren kan zonder zichzelf tekun- vroeg, kVam hij als een bezetene bij don bloemist. Zoodra hij op den drempel Vas, riep hij reeds „Jo bent toch niet gok gevVorden Ik zeg je 18 vozen te zenden, en je maakt er '25 van, Weef je wet, dat je mij een grooto onbeschaamdheid hebt doen be gaan?" De arme man begreep er niets mui. .("Een onbeschaamdheid „"Ja, stellig. Heeft uw vrouw dan dc boodschap niet overgebracht?" „Pardon, mijnheer," stamelde ein delijk de ongelukkige koopman. „Zij heeft me gezegd, dat ik de mooiste rozen zou nemen.-Maar daar liet eij fer IS mij van geen belang scheen te zijn, en u een goede klant van me bent, heb ik er u, voor hetzelfde geld, een paar meer gegevenI"... Nog geheel onder den. indruk van het gehemde, haastte Maurits zich naar Ger- maine met dezeu uitlog der zaak. Maar hij had zich niet ongerust behoeven te maken. Niemand, zelfs Germaine niet, had bet hem kwalijk genomenHet beste bewijs hiervoor was, daf hij clrio maanden later weer bij zijn bloemist kwant om hem ecu bouquet Vitte bloemen te bestellen, bij gelegenheid van zijn huVclijk met juf frouw; Lourmcl De man zou zich mot de uitvoering Van de opdracht belasten, maar nu voor zichtiger zijn dan den Vorigen keer. Hij had het des lo boter kimmen onthouden, daar het hem' nog nooit Vas overkomen beknord te Worden door een klant, omdat hij hem al to good bediend had nen regccren. Ieder man dient te Weten wat zijn recht, maar meer nog wat zijn plicht is, en nooit mag men vergeten, dat ook de rechten ya'n anderen geëer biedigd dienen te worden. Onrecht doen is uit den booze, doch de eenige goede manier om iemand te helpen is, dat men hom helpt om zichzelf te helpen dn! nooit er toe medewerkt, om eens anderen ener- gio te verslappen." En verder Vees do spreker op do moeilijkheden van zelf-rc- georing, zoowel voor liet individu als voor den staat, en do eenige manier, waarop een land zich kan verheffen, noemde spre ker deze, dat elke man en elke vrouw tegenover de gemeenschap zijn plicht doet. Men kan oen groot schilder, dichter, kort om, een genie zijn zonder een goed bur ger te zijn, en een goed burger behoeft geenszins geniale denkbeelden te bezitten, wanneer liij maar over moed, eerlijkheid, gezond verstand en vastberadenheid be schikt, en daarbij do kunst verstaat om op zijn zaken te passen. Dat is hot, wat we noodig hebben voor onze burgers, en voor do afgevaardigden, waaruit die bur gers gekozen Verden. Een brandend punt werd verder door den ex.-president aangevoerd, en wel de vrouwen kwestie. Dwaas noemde mr. Roosevelt het, dc vrouw por sé binnen do vier muren van liet hui» te willen houdeniaat haar gerust den mannen-arbeid deelen, doch dezelfde verach ting die ik koester voor den man, al is hij nog zoo knap, die niet voor vrouw on kindejen zorgt, dezelfde gevoelens koester ik jegens de vrouw, die man en kroost verwaarloost. Het ge/.in vóór alles, ziedaar mijn leus, welke geldt voor mannen en vrouwen beide. Slechts gezonde, Flinke gezinnen, waar man en vrouw, ouders en kinderen elkanders gevoelens eer biedigen, kunnen een Hinken, gezonden staat vormen. Verder noemde de ex-president liet den plicht van eiken burger om mot zijn naasten (c werken voor liet algemeen belang. Minutenlange toejuichingen volgden op dive rede cn onder luid gejubel der aanwe zigen verliet Roosevelt de zaal, terwijl het rijtuig door een dichte menigte werd om stuwd. Tc 7} uur had liet diner bij Couturier plaats, door den burgemeester aan Roosevelt aangeboden en waaraan door den gastheer en tien gast gespeecht werd, waarna op gezel lige wijze getafeld werd. Na hot diner werd de oudpresident buiten weer opgewacht door een aantal belangstel lenden en onder luide toejuichingen reed hij naar het Centraalstation. Te 10.10 vertrok Roosevelt mot zijn zoon naai den Ilaag, uitgeleid door de zelfden die hem aan het station verwelkomd hadden. Tiet was een historische dag in dc ge schiedenis van Amsterdam gisteren. De Per» hooft echter reden lot klagen. Of- ficieele mededeelingen werden ia den loop ftn den dag nagenoeg alle geweigerd. Avonds veulen de verslaggevers niet oj) het afge/otle gedeelte van hel perron toe gelaten. Op bevel van booger hand Wij vreezen dat de nieuwe burgemeester een geheel vor korden toon tegenover de journalisten te Amsterdam aanslaat cn prote-Mccren tegen diens houding tegenover de Pers ten zeerste. Want van den heer Roell gaat toch de leiding vau zaken uit! Enkn ontslagen. De Soliov. „Banier" meldt, dut moj. A. v. d. Vlies (Enka), de bekende Christen-socia- liste, niet op haar verzoek als onderwijzeres eenor Chr. school is ontslagen. liet „Yadihmd" teekent bij dit bericht aan: Het ligt voor do hand, dit ontslag in ver band te brengen met de voel bespioken inede- dtdingen van inej. "Van der Vlies over de wijze waarop het Kamerlid mr. De Jong, hoofdredacteur mui de a.-r. „Rotterdammer", zich in cru inliemen kring vau geestverwan ten en pnrtijgenooten had uitgelaten over dr. Kuj [Kir. De verontwaardiging in a.-r. kling over liet openhaar worden van dit opvullend verschil tussclien de wijze waarop een tot die partij bchooromle journalist-Kamerlid zich in hot openbaar en in petit comité over don leider uitliet, -eb.iint dan ten slotte neergekomen te 'zijn op liet hoofd van haar, die dit aan liet licht bracht. OVERSC1HE, 29 April. Door de politie alhier zijn hedenavond naar het hoofdbu reau ,van jiolitie te Rotterda v> gebracht, om verder aan hun ouders te voteren over gegeven twee 6-jarigo knapen, die hier lie pen te dwalen en aldaar thuisbehoorden, OVERSCIHE, 29 April. Hedennamiddag had alhier in de Delftsche Schie een aan varing plaats tusschen het klipperschip „Pictemella", schipper N. Iloegee, uit Wer kendam, en een ijzeren bak der gemeente Rotterdam. Door die aanvaring werden er van het klipperschip vier ijzeren spanten aan den boeg ingedrukt, terwijl een lier, die op den ijzeren bak was geplaatst, ge heel werd vernield. STADSNIEUWS. Bij Kon. besluit van 2. dezer is, met ingang van 1 Juli, opnieuw, benoemd tol schoolopziener in't arrondissement Schie dam, 'de heer J, van der Laan Nzn., te Rotterdam. Yrijz. Dein. Yereen. Schiedam. Dc Yrijz,-Dem. Verecniging „Schiedam" hield gisteravond een ledenvergadering in het Volkshuis. Na opening dor vergadering en goedkeuring der notulen cn afdoening van ingekomen stukken, werd ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bodanken van den voorzit ter, den lieer S. Houtman, lot bestuurslid ge kozen de heer L. A. C. Ingenhoes. De be schrijvingsbrief van de Bondsvergadering werd behandeld cn in verband hiermede wer den tot afgevaardigden naar de op 5 Mei a.s. tc Dordrecht te houden bondsvergade ring als afgevaardigden benoemd de hoeren J C. Meijei' en A. Meeuwse. Een bespreking voor de verkiezing van de Prov. Staten voerde tot een opdracht van het bestuur, om, alvorens in deze ventere stap» pen te doen, zich in verbinding te stellen met de geestvenvanten te Kethel en Over- schic. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat het programma voor het kinderfeest, hetwelk op Zaterdag 7 Mei a.s., des nam. ten 3 uro in de groote zaal der S. O. V. gegeven zal worden, thans definitief is vastgesteld. Vanaf 2 uui', h'et tijdstip waarop de zaal geopend zal worden, tot den aanvang der voorstelling, ten 3 ure, zullen verschil lende muzieknummers ten beste gegeven worden. Van 3 uur tot circa 4Va uur op treden van een clown en mevrouw Nol- losSchramade, het verrichten van goo cheltoeren, waaraan meerdere kinderen kun nen deelnemen, on een vermakelijke wed strijd om aardige prijzen. Daarna een kleine pauze. Gedurende deze pauze muziek. Van ■R,4 uur tot circa 6 uur verlooning van de Oud-llollandsche Poppenkast. Deze Poppen kast bevat poppen van de grootst moge lijke soort en behoort tot de meest interes santo van Nederland. Voorts zullen alle kinderen worden ge- tractcerd en ontvangt ieder hunner gedu rende de voorstelling een kleine verras sing. Daar het dientengevolge voor het co mité van belang is, bij voorbaat te weten hoeveel kinderen de voorstelling zullen bij wonen, heeft het de entreeprijzen aan de zaal iets hooger gesteld dan de prijzen der toegangsbewijzen, vóór 5 Mei gekocht bij de heeren, bij wie ze beschikbaar zijn ge steld. Op deze wijze zullen wel de meeste plaatsen tevoren worden genomen. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden, gedurende do 2e helft van de maand April. Brieven. Mcj. Spruit, Den Haag. Mej. J, de Lange, Rotterdam. Briefkaarten. Mej. C. Schaap, Den Haag. J. v. d. Most, Kethel. 2 zonder adres. Buitenland. Brief. Wef-er Knlkwerke, Bremen. Briefkaarten. Miss C. Scott, Braam field. L. Sloot, Londen. F. Becker, Slraasburg. Aan de af/.enders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij oubestolbaaiheid aan hen kun nen teruggegeven worden. Ingezonden Mederleelingen. In de klauwen van een nierziekte Dikwijls maakt een nierziekte zich geheel \au een lijdei' meester, vóórdat deze er zich in het minst iets mui bewust is. Jarenlang heeft deze ziekte zich misschien reeds kun nen ontwikkelen, terwijl hij er een geheel an dere oorzaak voor zocht en er een verkeerd ge neesmiddel tegen gebruikte. Dan leidt zijn kwaal plotseling tot niersteen, waterzucht, lendenjicht en martelende urinestoornissen. Zijn nieren worden gaandeweg cel na cel ver nietigd en verliezen hun kracht om het bloed te filtreercu en wanneer het bloed niet be. hitnrlijk gefiltreerd wordt, dan wordt het ge heels lichaam langzamerhand vergiftigd. Indien gij een nier- of blaasaandoening hebt, zult gij opmerken, dat de urine bewolkt en zanderig is, dat de loozing moeilijk ge schiedt, of dut gij geen macht meer hebt over liet water, 's Morgens staat gij met een ellen dig gevoel in uw rug op, uw oogen zijn opge blazen, uw enkels gezwollen. Bij slecht weer gevoelt gij u prikkelbaar, terneergeslagen en afgemat, en krijgt gij rlieumatische pijnen in dc spieren en gewrichten. Alleen een geneesmiddeluitsluitend voor de nieren, kan de nieren genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen z ij n uitsluitend voor nier- en blaas/.iekten. Zij werken rechtstreeks op de nieren en komen deze op een zachte wijze te hulp. Zij hcclen de nieren en geven hun gaandeweg de kracht terug om de ziekte- aanbiengende stoffen uit liet bloed te verwij deren. De naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Zij zijn te Schie dam terkrijgbaar bij de hoeren Kappelhof Ilovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10.voor zes doozen, Ermst cn Wetenschap. Zangwedstrijden Kon. Zangver. -uNijineeg's Mannenkoor MeiJuni 1910, Do zangwedstrijden zullen worden voor afgegaan door twee concerten, n.l.op Maandag 16 Mei (2e Pinksterdag) 's mid dags 2 uur buitengewoon concert door de Koninkl. Zangver. „Mastreechter Staar" (230 zangers), directeur P. Gielen, met mede werking van Hans Kindier, cello, Rotter dam. Op Vrijdag 27 Mei, 's avonds 7V2 uur groot feestconcert, waarop' worden uit gevoerd de 9o symph'onie van Beethoven en Meistersingerfragmenten van Wagner voor gemengd koor, soli en orkest (teza men 350 personen). Solisten: AnnaStronek- Kappol, sopraan; jonkvr, J. Repelaer van Driel, alt; Rud. v. Schaik, tenor; Hendr. C. v. Oort, bas; dirigent Willem Jferper. Voor de wedstrijden werden reeds me dailles geschonken door II. M. de Ko ningin, II. M. de Koningin-Moeder, jh'r. S. van Citters. Commissaris der Koningin, den Raad der gemeente, den Burgemeester der gemeente, de Nijrn. Handelsvoreeniging, de verecniging „Nijmegen Vooruit", den Ned. Hotelhoudersbond en vele particulieren. Voor den Volkszang. De Delftsche componist J. P. J. jWicrls stelde bij annonce van 7 April in de school bladen voor ondenvijzers(esscn) op aan vraag vóór 1 Mei gratis veikrijgbaar 1000 liederbundcls „Liederen voor '1 Volk", 26e druk. Op 11 April waren reeds 1000 aan vragen ingekomen. Enkele honderden moes ten teleurgesteld worden. Kerk en Schooi Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Ocnkerk c. a. ds. E. Li. Nauta, te Veendam. Vrije universiteit. Bevorderd tot doctor Hooger Onderwijs. in de theologie de beer W, P. Steenkamp op proefschrift: Agnoticismo van Herbert Spencer. To Utrecht is bevorderd tot tandarts de heer J. J. van Apeldoorn. Doet, rechten: de heer D. J. van Schaar denburg. öeMeiïgil Nieuws. Een Jubileum. De bekende Amsterdamschc Tabaksfa briek dor h'eeren Hermanns Oldenkott Zoonen zal 2 Mei a.s. het zeldzame feit van haar 150-jarig bestaan berdenkon. jWij twijfelen niet, of het zal deze gere nommeerde firma, die haar industrie tot grooten bloei heeft weten te brengen 011 haar afnemers over geheel Nederland tolt, dien dag niet aan de noodige gelukwen- schon en sympathie ontbreken. De fundeering van het Paleis ie Amsterdam, Iedere Amsterdammer Weet, dat het Pa leis op den Dam is gebouwd ,op 13.659 palen (365, do dagen van het jaar, met een 1 er vóór en een 9 er achter)maar hoe hot thans gesteld is met die palen, weet niemand. Omdat de commissie voor de Damplannen, welke tevens belast is met het ovenvegen van' de vraag, of het tegenwoordige koninkl. paleis geschikt is te maken voor stadhuis, nieuwsgierig is naar den huidigen toestand daarvan, zal de fundeering van het paleis op denhoek van N. Z. Voorburgwal en Paleisstraat worden ontgraven. In Verband hiermede Werd daar torplaat se gisteren een schutting getimmerd. Vurige Oranjeklantjes. Eenigo Hoogere Burgerscholieren, te 's-Gravenhage, liepen gisternamiddag door de straten, getooid met oranje-kleurigo papieren, waarop stond to lezen: „waar om krijgen wij morgen (den Juliana-dag) geen vrij?" Overreden Toen de 82-jaiige F. L., te Hilversum, dio lijdende was aan doofheid, deze week uit don RuiterSWeg, kwam, werd hij aange reden door een in de Langoslraat rijdend rijtuig. De wielen gingen den armen man over de borst, waardoor 7 ribbon braken. Hij wist zich nog voort te sloppen tot zijn Woning in de Rosendaalstraat, alwaar dr. Doets. geneeskundige hulp verleende. Thans is hij aan de gevolgen van h'et ongeval overleden. Zijn lijk is 'door do justitie in beslag genomen. liet is niet uitgemaakt, of de bestuur der Van O., schuld aan het ongeval liad, Hoe men de komeet van Ilalley opzoekt. Nu het tijdstip, Waarop men de komeet mot het bloote oog zal kunnen waarnomen, meer en meer nadert en er misschien al enkelen gevonden worden, die met een kij ker gewapend, 'aan het opsporen ervan willen gaan, laten we hieronder eenigo aanwijzingen volgen, dio het zoeken ervan zullen vergemakkelijken. .Reeds den 20en April had zij, aldus de „N. Ct.", haar perihelium, d. w1. z. haalr dichtston stand bij de zon bereikt. Zij stond toen nog 105 millioon kilomo tors van onzo voedsterplanect af, en claar do aarde rond 150 millioon kilometers van do zon verwijderd is, "bevindt zich' dc zeldzame gast thans binnen de ruimte die begrensd wordt door de jaarlijksche aard baan. Daaruit volgt, dat Wij de komeet op het oogenblik in de nabijheid Van de zon moeten zoeken, ovenals onze buur- vrouw-planoot Venus, wier baan binnen die van de aarde ligt, van de aarde uit steeds in de onmiddellijke nabijheid van do zon gezien Wordt. Evenals Venus staat de komeet thans aan don morgenheme", Want beide staan Westelijk van de zon en gaan dientenge volge vroeger- dan Venus op. Venus heeft zich dan ook in den laatsten tijd meerma len moeten getroosten dat zij voor de ko meet w'erd aangezien. Deze kan zich ech ter voorloopig in glans en lichtsterkte nog niet met Venus meten. Zij ovenaart in dit opzicht nog slechts oen ster van den 1 Grooten Beer, zoodat men bijna evengwq! thuis moot zijn aan don sterrenhemel als in zijn vestjeszak om do komeet thans reeds onder de ontelbare lichtpunten te'1 onderkennen. Van haai- staart kan indezo1 dagen zelfs een zeer scherp ziend oos*" niets bemerken. Daarvoor staat zij nog té I dicht bij de zon, wier stralen aan de ko meet een te helton, achtergrond geven t Deze periode duurt echter slechts korten tijd. Wie do komeet derhalve nu reeds zien wil, moet op zijn post zijn in den eersten den bosten helderen nacht. Zoo is de komeet gistermorgen, £8 f' April, om 2 uur 46 min. opgegaan) de - zon om 4 uur 39 m'. Treft men een'hel. deren oostelijken hemel, dan kan men de ster gedurende ongeveer een half uur zien altijd in do onderstelling, dat men dó plaats kent, Waar men haar moet zoeken - Reeds vóór 3 uur is aan den N. 0. he" mol een groote sterrenvierhoek opgegaan gevormd door drie sterren van Pegasus en': één van Andromeda. Deze vierhoek staal naar het Zuiden toe op een zijner hoeken de ster Gamma in Pegasus, ecu vasté ster der 2e grootte. Niet ver zuidwestelijk van deze ster verschijnt do komeet, die ongeveer even helder is als 'de genoemde Gamma. De stralend heldere, reeds hoo ger staande ster aan den 0. hemel is Venus, de morgenster. Ais onze aarde in den nacht van 18 op 19 Mei ongehinderd, den staart zal gepas seerd zijn (waarop alle kans is, daar do komeet dan ,nog 23 millioon kilometers van ons verwijderd zal zijn en de staart dus ten minste die lengte moet hebben0111 onzen dampkring te bereiken), zal do ko meet reeds den 25sten Mei tot, 11 uur 's avonds zichtbaar zijn en dan haar groot ste' helderheid hebben bereikt e,n "in de laatste dagen van Mei ook' een tamelijk sterk ontwikkelden staart toonen. Pour notre Princesse Juliana! Pourquoi la princesse d'Orange est elte la plus prócieuse du, monde? „Quand on lui prend son or," ellereste encoro un „ange". Ingezonden. Met opneming wordt geen instemming der Reiadit bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Mijnheer de Redacteur, Onderstaand verzoek is aan alle bakkehspa- tioons hier ter stede door de R.-K. en de Algem. Bakkersgezellenvereeniging verzon den en verzoeken wij U beleefd hot in Uw blad van Zaterdag op te nemen. M. H. Reeds meermalen is er een poging gedaan om op algemeen erkende Christelijke feest dagen niet te bakken en geen brood te doen bezorgen, doch heeft deze tot dusverre niet mogen gelukken. En waarom? Omdat de eene patroon niet durfde voor de anderen, louter uit concurronticvrees. Deze wees i3 0. i. ech- tot ongegrond, aangezien toch op andere plaat sen, allo, en hier ter stede enkele bakkerijen, op die dagen stilstaan, zonder daarvan na- deelige gevolgen te hebben ondervonden. De beide hier tea- stede bestaande vereeni- gingen van arbeiders in liet bakkersbedrijf hebben aan liet bestuur der patroonsver- eeuiging een verzoek gerieht, dook zonder succes, omdat lang niet allo patroons bij die verecniging zijn aangesloten. De besturen der bovengenoemde vereeni- gingen besloten daarop hun verzoek te rioli- ten tot. iederen patroon in het bijzonder, en lichten dus met deze tot u de waag of u tic- icid zijt om op 2en Pansclidag niet te bak ken, te laten bakken of brood te bezorgen. Wij hopen en houden ons overtuigd van uw welwillende medewerking, die alleen ten doel heeft om de arbeiders in het bakkersbedrijf een paar genotvoile dagen te verschaffen. Ook zijn wij overtuigd, dat nienmnd ons ver zoek Onbillijk zal achten, daar toch alle werk op dien dag stil ligt, en tot dusverre alleen dc bakkers van dit voorrecht uitgesloten zijn. Wij doen dus nogmaals dringend een be roep op uw medewerking en zijn zoo vrij a-S. Maandag uw antwoord ie komen afhalen. Namens de beide Besturen: Cl. SCIlAëFFER, P. v. RUIVEN Jr- T. P. J. DE KAPER. A. DIJKHOFZ. sïandel en Bedrijt. LEEUWARDEN, "29 April. Boter. Boerebotcr lc soort ƒ48. Aanvoer. I j, 3 j en 4 zestiende vaten. Fabrieksbotor ƒ47.50 a ƒ48.50. Aanvoer: 1 A, 42 vaten. Noteering van de Commissie, lo kwal. ta- bricksboter 49. Noteering van de Commissie der Ver. van Boter- cn Kaashandelaren in Friesland. Ie i soort Fabrieksbotor ƒ49. AMSTERDAM, 29 April. i Lijnolie. Vliegend ƒ41 40'|, Mei /'Vj s 395, Mei-Aug. ƒ40 39f, Sept.-Dec. /38f - /37-J, Jan.-April ƒ36 35L PARIJS, 29 April. Spiritus per April fr. 55.Mei W- 55.50, 4 maanden van Mei fr. 55.20, laatste maanden fr. 45.75. Stemming Vaat. HAMBURG-, 29 April. Petroleum. Pennsylvanïsche in loco n»- 6.10. Spiritus in loco prijsh.; per April ra 21f, Mei-Juni mk. 211, (zonder fust).

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 6